SPORT Gevoelige nederlaag Excelsior VZC moet Haring- Trofee afstaan ■i VZC sterk in de breedte ZPB aan de leiding Hermes D VS kan angst niet overwinnen Van Rossum 'Haags' kampioen SPORT KORT iiiSSijiS Oefen programma Excelsior 920 Gert Timmerman behoudt koppositie Sportieve activiteiten in Vlaardingen 'gebundeld9 mm ffljgSBl xiXk: mm*} Koevermans snelste veteraan 2 Juni «81 VD/SC/WW Leiden Excelsior *20 heeft de eerste nederlaag, tegen het Leidse Hercules, moeten incasseren. Een verlies dat in de Schie- dapse gelederen nogal hard aan kwam.,, Onbe grijpelijk dat we na zo 'n goede start van de compe titie op en onbenullige wijze tegen Herctdes on deruit gaan. Gelukkig ge béurd dit in een fase waarin op de ranglijst de meeste ploegen nog dicht bij elkaar staan", aldus wicket-keeper Henk Kor net We hebben hier, hopelijk, aardig van ge leerd en we moeten dit voor een eventuele twee de keer zien te voorko men". De goede gesteldheid van het veld en de weersomstandighe den waren voor de Schiedam mers aanleiding om eerst voor het bat te kiezen, na het win nen van de toss door captain Koos Gouka. De aanvoerder van de Schiedammers had verwacht dat zijn ploeg zo een betere start zou hebben, maar dit liep echter geheel anders. Het voortreffelijke bowlings- werk van Herculesbowlers Stel 5 voor 30) en Amsler 3 voor 21) gaf een geheel ander beeld aan de wedstrijd. Kornet hierover „Dit was mede te wijten, aan het ongeduldige batten van onze kant We wil den zo snel mogelijk zo'n hoog aantal runs gescoord hebben, zo liepen we orerzelf gewoon voorbij". Wim en Rene Schewe, nor maal goede batsmannen, mochten binnen zes gescoorde runs het veld al verlaten. Al leen trainer Rupert Gomes (25 runs) en Edwin van der Hoe ven (35 runs) waren erg pro ductief voor de Schiedammers. Zo wist Excelsior de eindsco- ren op 85 runs All Out te brengen. Na deze zwakke vertoning moest de Excelsior-brigade la ten zien dat ze de schade be perkt konden houden. Het zag in het begin nog niet eens on aardig uit voor de gasten. Ex celsior opende lang niet slecht met fielden. In de begtn-fase stond het zelfs nul voor twee. Tot aan de thee wisten de Schiedammers de stand zelfs op 30 voor 6 te zetten.,, Tot aan deze stand zag het er alle maal nog rooskleurig uit voor ons. Maar ja, toen kwam Gree- nidge zijn kunnen vertonen op de mat en toen was het met ons gedaan", aldus Kornet. De West-Indische testspeler zette 41 runs achter zijn naam. Teamgenoot Achterberg boek te 21 runs voor Hercules, wat het totaal bracht op 86 voor 6. Het eerste verlies voor de ploeg uit sportpark Thurlede dat in het begin van de compe titie op 12 punten staat uit 3 wedstrijden. Vlaardingen VZC is er tijdens de voor de twede keer gehouden zwemwed strijden om de Haring-tro fee niet in geslaagd de fraai bokaal in eigen huis te houden. De sterek ploeg van het Ridder- kerkse Poseidon legde tij dens de zondagavond ge houden wedstrijden be slag op de eerste plaats. Raket uit Delft werd e- venals vorig jaar tweede en VZC moest ditmaal ge noegen nemen met brons. Niettemin zag VZC met genoe gen terug op die derde plaats. „Met een ploeg als Poseidon erbij is het toernooi veel ster ker bezet", aldus Ger Edeiijn, êém der Vlaardingse train- stem, H En dat komt de presta ties in de breedte natuurlijk ook ten goede". iHiiiiiiiiiiüiiiiiiitiifiriHiJiiiHiiimiiniiHiinii. Schiedam-Excelsior'20, dat 1 augustus onder leiding van Piet Roozen met de training aanvangt, heeft het volgende oefenprogramma a samenge steld: 5 augustus uit tegen Lyra, 9 augustus uit tegen Bolnes, 11 augustus thuis te gen CION en 'jong'-Excelsior Rotterdam, 16 augustus uit tegen Oud Beijerland, 19 au gustus thuis tegen Neptunes, 23 augustus uit tegen Bode graven, 25 augustus uit tegen HBSS, 30 augustus tegen VFC, 6 september thuis te gen DHS, 9 september thuis tegen Piershil, 22 september uit tegen Hoogvliet en 29 september uit tegen TOGR. nüuiiitniiuiifiniiiiiimüiHiiiiiiiMKiiiitiiiHt In de vijfde ronde om het schaakkampioenschap van Schiedam heeft Gert Timmer man zijn koppositie in de hoofdklasse weten te consoli deren. Timmerman behaalde voor de eerste keer niet de volle winst, maar slechts remi se tegen Dik de Wit Timmer man leidt nu met 4,5 punt uit vijf partijen, ruim voor Van Gelderen, Van Wageningen, Van der Dool en De Wit. Van Gelderen stond tegen Van Wageningen enkele pionnen voor maar moest uiteindelijk toch het punt delen. De over winning van Joe van de Dool bp Hans vaii Leeuwen was een gunstige uitslag. Zo wist van de Dool de aansluiting bij de kop te behouden. Kruys en Maclean, die hun partij afbra ken zijn met drie punten uit vier partijen ook nog niet kansloos. - Vlaardingen- De gemeente Vlaaringen is er in ge slaagd een boekje samen te stellen dat een volledig overzicht geeft van het to tale Vlaardingse sport- en sportieve recreatie gebeu ren, Het boekje getiteld "Sportief Vlaardingen" verschijnt elk half jaar. In dit boekwerk zijn vrijwel alle, bij de gemeente, te or ganiseren sportieve re creatie abtiviteiten opge nomen, evenals een over zicht van alle sportvereni gingen in de gemeente. Het boekje kan gratis wor den afgehaald bH bet WV-kantoor, het Kolpa- bad, bet Holybad en aan de receptiebalie van bet stadhuis. Ka P&S:.-, f '-'}'f Vt 7aC j,- ~V, f HH '--"'I;;';. Aan de wedstrijden om de Ha ring-trofee namen naast Pesei- don, Raket en VZC verder deel De Hoogwerf (Naaldwijk), De Devel (Zwijndrecht), Ex celsior (Rijswijk) en Kerkdriel. Van dit zevntal was Excelsior veruit de zwakste deelnemer, maar de zes andere ploegen volgden elkaar op korte af stand. Met de derde plaatst in de eïdnrangschiking zat VZC trouwens maar kort achter het zilveren Raket, namelijk 2894.4 tegen 2915.5 punten. Po seidon was met 2872.2 punten duiudelijk de sterkste, maar het verschil tussen VZC en het op de vierde plaats geëindigde Naald wij ksc Hoogwerf was weer niet zo groot 2931.5 punten. De wedstrijden in het volgens de deelnemers iets te koude water van het Kolpa buiten bad, hadden een vlot verloop. Even moest voor een fikse donderbui worden gestopt, maar pas net na het laatste wedstrijdnummer nrak de bui goed los. Ondanks de derde plaats in de eindrangschikking, behaalde VZC op de diverse onderdelen toch maar weinig eremetaal. Uitschieters waren Jacqeline Claas en Robert de Vries, zij legende beiden beslag op een eerste plaats. Jacqueline Claas kwam op de 100 meter rug on der de twaalf jaar tot 1.18.0 en bleef daarmee royaal onder de limiet voor het Nederlands Kampioenschap van 1.19.0. Robert de Vries haalde op de 100 meter schoolslag jongens de nationale limiet riet niet Hij bleef met 1.20.4 slechts 0,4 seconden boven de limiet Zfrn deelname aan de Nationale stond echter al vast Meer eremetaal was er voor VZC niet op de persoonlijke nummers. Driemaal werd be slag gelegd op een vierde plaats 'en zes keer werd het een vijfde plaats. De Vlaardin- ge jongsploeg onder de 16 jaar behaalde op de 4 x 100 meter wisselslag echter wel een me daille. Het werd brons in de tijd van 5.03.3. Rotterdam De trai nersstaf van VZC kan tevreden zijn. Tijdens de ZRO-kampioen- schappen in Rotter dam bleek dat de zwemclub uit Vlaar dingen juist op de loodzware lange af standsnummers een grote ploeg op de been kon brengen. Dat er uit die grote deelname nog geen gouden medaille voort vloeide, is nog niet belangrijk. Im mers, de leiding van door. Karei Strack van èchljndel de club die vroeger zoveel victorie kraai de, pretendeert nog steeds met de opbouw Rotterdam De medaille-verdeling na de eerste dan van de ZRO-kampioenschappen luidt: goud zilver brons 1. ZPB/Unico 2. Poseidon'56 3. Nautilus 4. De Devel 5. Rotterdam 6. De Linge 7. De Lansingh 8. VZC 9. PCG 10. De Kempvis 11. Merwede 12. Strijen 6 1 0 2 2 2 1 3 2 1 2 1 1 0 0 1 0 0 1 0 0 0 2 2 0 1 1 0 1 0 0 1 0 0, 0 2 bezig te zijn. En de resultaten in Rotter dam wijzen uit, dat de ploeg onder leiding van Theo Romijn nog steeds in het goede spoor zit. Het neemt niet weg, dat het suc ces in de breedte toch nog gegarneerd werd door twee zilveren en twee bronzen plak ken. Verantwoordelijk daarvoor waren Leon van IJzerJoo en Johan van Hees op de 800 meter vrije slag bij de jon gentjes, Carolïen van Neuren bij de meisjes en Reinier van de Bend op de 1500 meter vrije slag bij de jongens 1967.. Hoe groot de kwantitatieve inbreng van VZC tijdens de eerste ronde van de ZRO- kampioenschappen was, blijkt wel uit de cijfers. Niet minder dan 16 starts kwa men op naam van de Vlaar- dingers en dat bij een totaal van 76. Een percentage van ruim 17. Dat hieraan de conclusie mag worden verbonden, dat iuist gedegengheid in het lange werk' een basis vormt voor successen op de kortere afstanden, is bij iedere trai ner bekend. Daarom ook, dat VZC de toekomst met ver trouwen tegemoet kan zien. i ^iiminiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiiiiuniiiiiumiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiiiunnnnmmiunnnniianinoninnniiitniniiiaiinininiuinB 's-Gravenhage Het wordt straks nog moei lijk voor Hermes DVS om zich te handhaven in de hoogste regionen van de eerste 'klasse cricket Zeker na. het verlies tegen het verle den jaar uit de hoofd klasse gedegradeerde Quick Haag: 82 All Out tegen 83 voor 5. We zijn geheel onnodig bang geweest. De'over tuiging ontbrak hier door. Hoe je dan ook praat, wat je dan ook doet de motivatie ont breekt gewoon", ver klaart John Beyer, cap tain van het eerste cric ket elftal van het Schie- dam.se Hermes DVS, de nederlaag. Hermes verloor ouderwets de toss weer eens. Dat bete- kent in de meeste gevallen dat de tegenpartij het eerst voor fielden kiesl en dit was ditmaal ook het geval. Het batten verliep ook dit weekeinde weer erg stroef bij de Schiedammers. Het wist tot aan de lunch 60 runs te scoren. De'tijd die de het team daar voor nodig had was maarliefs 32 overs. In die periode warhn er al 5 wickets gevallen, waaron der ook die van topscoorder Ed ter Braak en John Ver- wey die beide 22 runs ach ter hun naam zetten. Cap tain John Beyer werd ui terst dubieus uitgegeven op LBW na het produceren van 12 runs. Dit bracht het totaal van Hermes op 82 All Out Na deze zwakke aanval van Hermes-kant moesten de Schiedammers gaan fielden. Dit was voor het ervaren Quick Haag en routine zaak. Zij konden deze partij simpel afmaken. Met een eindscoren van 83 voor 5 wisten de Hagenaren de volle winstf 6-0) te behalen. sHignnKHmmmimnitanBiH inimnmmnnBË Den Haag Walter van Rossum van ROVS is zater dag winnaar geworden van de 5.000 meter tijdens, de open Haagse atletiekkam- pioenschappen. Hij legde de vijf kilometer af in 14 minu ten en 46.2 seconden en ver beterde daarmee het oude clubrecord uit 1972 van Aat Steylen met bijna zes secon den. Ook Pieter Gijsman verbeterde een clubrecórd en wel op de 400 meter horden. In de serie kwam hij tot 54.7 seconden en in de finale was hij een tiende sneller. Overige resultaten van ROVS tijdens de Haagse kampioenschappen: 800 me ter Gerrit Bruinsma 1.58.3 min. (perssonlijk record), Bert van Delden 1.58.8 min.; 400 meter George Wally 51.3 sec .(perssonlijk record); 1500 meter Gerrit Bruinsma 4.02.8 min. (persoonlijk record), Maarten Gorter 4.22.8 min.; 200 meter Pieter Gijsraan 22.9 en 22,6 sec. (persoonlijk record), George Wally 23.3 sec. en 23.1 sec. (persoonlijk record), Fred de Jong 23.7 sec (persoonlijk record). Vlaardingen Mari Paalvast toonde rich met een zesde plaats (1.24.25 uur) de beste at leet van Fortuna In de vierde editie van de Brielse Maasloop over bijna 23 kilometer. Hij werd gevolgd door Jan van der Gaag in 1.29.47. Kees Hey- dra <1.33.30) kon clubgenoot Jan Wielaart (1.36.29) net ver blijven, terwijl Ton Stoffels tot 1.36.29 uur kwam. Karei van Leeuwen was met een tijd van 1.50.00 uur de minste Fortu- neea. ROVS-atleet Dick van Wijk finishte in 1.24 uur. Bij de dames kwam An van Wijk, ook van ROVS, op de acht kil- meter tot een zesde plaats in 37.28 minuten. In de veteranenklasse 1 (30-40 jaar) werd Sjaak Koevermans in Rhenen vrinnaar in een wegwedstrijd over twintig ki lometer. Bram de Jong reikte in de veteranenklasse 2 (50-60 jaar) ook naar het ereschavotje in een tijd van 1.19.24 uur, Henri Riedijk was de snelste Fortunees in 1.10.18 uur. Ary van Emden kwam tot 1.21.24 uur en Wim Mastenbroek tot 1.28,35 uur. Hugo Sluimer stapt over van Zwaluwen naar DVO'32, dat ook versterking krijgt van Wapenaar van jong FC Vlaar dingen. Ruud Spierings van VVGZ komt naar PP3C. Hans Sint Nicolaas gaat van Zwart Wit'28 naar W Vlaardingen. DVO'32 houdt op 8 juni ter afsluiting van het voetbal seizoen een groot toernooi voor eerste elftallen. Deelne men zijn naast DVO en CION, de houder van de Zuldbuurt-cup, ZW» Groen Wit R en NP'81 uit Rotter dam, DSS*26 uit Vlaardingen en Oude Maas uit Poortu- gaaL Wederom vloog postduiven vereniging De Vrijheid uit Schiedam dit weekeind uit het Franse Corbeil. Bij zuid-wes ten wind was de eersdte aan komende duif eigendoom van de combinatie Robart van Diest, die ook de tweede en de vierde plaats opeiste. Derde I. van der Tuyn en vijfde T.Wenteler. Voor .de negende maal houdt de Vlaardingse Auto sport Club De Flardingarij- ders op vrijdag 12 juni de Haringrit. Deze routebe- schrijvingsrit wordt verre den volgens de regelementen van de Nederlandse ritten sport Fedratie en voer over goed begaanbare wegen. De lengte is ongeveer 60 kilome ter. Inschrijven .van 19.00 tot 20.00 uur in Café dc Lijn draaier, Baanstraat 4 in Vlaardingen. Het inschrijf geld is 12,50 per equipe voor leden en 17.50 voor niet leden. Volleybalvereniging B en P houdt op 4 juni de Algemene Ledenvergadering in gebouw De Ark, Hargptein, Schiedam. Belangrijkste agendapunten is de vaststelling van een nieuwe structuur van de vereniging, die er uiteindelijk toe moet lei den dat er over een aantal ja ren volleybal op topniveau wordt geleverd in Schiedam. o Damvereniging VDV zal op 22 september een ondel- nng damtoemooi honden voor eigen kleden en dona teurs. Dit is eigenlijk de be langrijkste activiteit ter ge legenheid van het 65-jarig bestaan van de vereniging, i zo werd beslist op de on langs gehouden algemene le denvergadering. Tijdens die vergadering werd Gerrit van Mastrigt gehuldigd als Ylaardings kampioen en kreeg Coen Biel de wisselbe ker behorend bij het club- kampioenschap. Op zaterdag 6 en zondag 7 juni houdt VFC een groot in- temationaal jeugdtoernooi voor C-,D-, en E-spelers. Deel nemende dubs zijn: VFC, CW, Zwervers, RKSV, DHL, Naaldwijk. RKAVV, RKWIK, VC Balen Schoor (België) en SV Dusseldorf-West (Duits land. Ruiters van de Vlaarding se ruitervereniging Flar- dingfaa hebben tijdens springwedstrijden in Delft goede resultaten geboekt P. Ronke behaalde met Hel ga een eerste plaats evenals F. Zoutendijk met Brundy. Bij het springen in de klasse M won Emile de Groot met Tornado Op het terrein van korfbal vereniging ODO in sportpark De Commandeur in Maasland wordt dinsdag 2 juni voor de tiende maal het Maaslandse schoolko rfbaltoem ooi ver speeld. Werd er destijd met 16 teams gestart nu doen er al 45 teams mee, allen bestaande uit leerlingen van de vier Maas- alndse basisscholen. De schooi 'de Schutse' verdedigdt dit keer de beker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4