SCHIEDAMSCHE COURANT Kunstenaars mogen voorlopig in kraakpand blijven Eigenaren moeten rioolrecht betalen Geen Bovo-pro j eet voor Vlaardingen Ik ,neem. dêproe F Bijna als in de Balkan.,. Parkeren op Liesveldviaduct weer in discussie 9Verkoop Passage om verenigingen te subsidiëren9 IB Posthoorn erkent falend atelierbeleid •Te mc il Neder lands9 m WM ISMfffS Raad Maassluis beslist: Tweede Veronica staat erkenning piraat in de weg Posthoorn noemt verwijten uit PvdA onfatsoenlijk Rijksbijdrage voor fietspad langs Deltaweg Man bedreigt bromfietser met zakmes Woensdag 3 juni 1981 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 107 pagina's B roe raves t 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De kunste naars die de leegstaande school op het Oude Kerk hof hebben gekraakt mo gen daar voorlopig blijven zitten. Dat is de unanieme mening van de commissie voor cultuur, sport en jeugdzaken die zich giste ren over een advies aan burgemeester en wethou ders beraadde. De raads leden Noordegraaf (PPR) en Bruseker (CPN) en wat voorzichtiger ook De Vos (PvdA) pleitten zelfs voor een permanente vestiging van de kunstenaars in het oude schoolgebouw. Maar daarin wilden de andere partijen nog niet meegaan. Wel heeft wethouder Her man Posthoorn toegezegd de haalbaarheid van een definitieve vestiging van de kunstenaars in het oude pand te onderzoe ken. Het definitief uitgeven van het schoolgebouw aan de kunste naars gaat in tegen de bestem ming die tot op heden aan het schoolgebouw is gegeven. De SG/VVV zullen volgens ge meentelijke plannen in het pand op het Oude Kerkhof worden geherhuisvest als ze het Proveniershuis hebben verlaten. Een definitieve be slissing is daarover nog niet gevallen, maar volgens Post hoorn zijn er wel kosten ge maakt om de plannen voor te bereiden. Posthoorn erkende gisteren grif dat zijn atelierbeleid te kort heeft geschoten en dat twee ateHerruïmtes in de stad veel te weinig is. Te ver gin gen hem echter de felle woor den van kunstenaar Peter Landauer die suggereerde dat de C voor cultuur beter uit de naam van de commissie CSJ geschrapt zou kunnen worden, omdat de commissie al jaren het cultuurbeleid heeft laten liggen. Weinig gelukkig was de wethouder ook met de woorden van Ulferd Bruseker die ronduit sprak van een 'schandaal' dat het pand al zo lang leestaaL Het PPR-raadslid Herman Noordegraaf herinnerde de wethouder aan de motie van Hans van Kleef (PvdA) die tij dens de begrotingsdebatten werd aangenomen en waarin het college werd gevraagd bin nen drie maanden een lijst met leegstaande panden en hun mogelijke bestemming te publiceren, „Zo'n lijstje gaat alleen rond in de fractie van de Partij van de Arbeid, ter wijl andere fracties nog van niets weten", constateerde Noordegraaf, die erop wees dat het college op die manier het kraken van leegstaande pan den uitlokt. Tolken hebben moeite met migrantennota Het fraaie weer van de afgelopen dagen is van goede invloed op het tiumeur van de mensen, iedereen lacht, heeft tijd en praat weer met elkaar. De twee Turkse •vrouwen op de foto denken er net zo over. In de Oosterdwarsstraat in Vlaardingen nemen ze het er gemak van. Rustig breien en gezellig met elkaar keuvelen over de zaken van alledag. Het kan weer, met het fraaie weer. sKÈpSpvflii 1 1 I Maassluis Met ingang van 1 januari 19B2 moeten eigenaren van onroerend goed in Maassluis riool recht gaan betalen. De ge meenteraad van Maassluis ging hier tijdens de raads vergadering van gistera vond mee akkoord. Zon der slag of stoot kwam die beslissing echter niet tot stand. De fractie van het CDA was verdeeld. Joke van Rest, Wil Van Dinter en de heer Boekestein wa ren tegen het voorstel. Ook de voltallige fractie van de VDD was tegen. De tegenstemmers waren van mening dat de vervuiler voor de kosten moet opdraaien. Ie dereen dus die aangesloten is op de riolering, De voorstan ders waren duidelijk een an dere mening toegedaan. Het ging volgens hen om een prici- piële kwestie. Zij wilden de huurders van woningen niet extra belastingsheffing. Invoering van het rioolrecht is noodzakelijk om de kosten te kunen dekken van het aanpas sen van het gemeentelijk riole ringsstelsel. Op 1 september komt de waterzuiveringsin stallatie 'De Groote Lucht', die momenteel in aanbouw ist in gebruik en om aansluiting te kunnen realiseren is een aan passing van het rioleringsstel-< sel noodzakelijk. Voor uitvoe ring van de eerste fase van de aanpassing is een bedrag nodig van 647.117 gulden. Vlaardingen De vraag, of het in de toekomst toch zal worden toegestaan om aan één zijde van het Lies veldviaduct te parkeren zal binnenkort v/eer in discussie komen, tijdens de inspraak en de voorberei dingen voor het verkeers circulatieplan in de bin nenstad. Dat heeft wet houder Bas Goudrïaan (verkeer) toegezegd tijdens de wijkbijeenkomst, die dinsdagvond in het cen trum plaatsvond. De kwestie werd aan ge slingerd door wijkagent J. van Hees, die vertelde regelmatig te worden aan gesproken door wegge bruikers, die het maar flauwekul vinden dat op het viaduct niet gepar keerd mag worden. Het is immers breed genoeg, ter wijl het viaduct betrekke lijk weinig door verkeer gebruikt wordt. De verkeerswethouder gaf die weggebruikers wel ge lijk, maar herinnerde met een aan eerdere discussies over dit onderwerp, die eindigden in vernietigende adviezen over parkeren op het viaduct. „Maar volgens mij kan het straks natuur lijk best, want het viaduct zal zijn doorgaande functie helemaal kwijtraken, als de verkeerscirculatie gere geld is." Vlaardingen Vlaardin gen komt niet in aanmer king voor een door het rijk gefinancierd Bovo- project. Dat project werd in maart gelanceerd door het ministerie van onder wijs. Het zou de bedoeling zijn dat door middel hier van de doorstroming van basis- naar voortgezet on derwijs ook voor Vlaar- dingse leerlingen gemak kelijker werd. Het in al- l er haast ingediende ver zoek werd vorige week negatief gehonoreerd. „Ach, niet geschoten is altijd mis" zegt de heer Bar is van de afdeling onderwijs. „Zo gaat dat nou eenmaal met dat pro jectenbeleid van Pais. Regel matig komen er allerlei projec ten los en gemeenten kunnen daar dan op inschrijven. De. termijn waarbinnen dat moet gebeuren is soms maar twee weken en in die tijd moeten bijvoorbeeld de handtekenin gen van gemeenteambtenaren, schoolbesturen, onderwijsge venden en oudercommissies worden ingezameld. Dat lukt maar zelden en daarom zien veel gemeenten bij voorbaat van inschrijving af." Voor het Bovo-project werden de gemeentebesturen op 17 maart uitgenodigd om vóór 10 april in te schrijven. Met veel kunst-en vliegwerk slaagde Vlaardingen daarin. „De over heid heeft niet meer zoveel geld en daarom moeten er al lerlei willekeurig aandoende criteria worden opgesteld om de toeloop niet te groot te ma ken." zegt Jan Baris. Die korte inschrijftermijn is de eerste zeef en bij het Bovopro- ject werden bovendien nog ge ografische normen gesteld. Vlaardingen viel daarbij niet in de prijzen. Geen extra on- derwijsplaatsen op het brug klasniveau. „Jammer, maar we gaan ge woon door. Op het ogenblik staat er weer een coördinatie- project scholengemeenschap pen LBO op stapel. Dat is iets om het lager beroepsonderwijs te bundelen. Die aanvraag moet op 5 juni binnen zijn. Kort dag, dat wel.." besluit cn- derwijsambtenaar Baris. Vlaardingen De onlangs door de gemeente uitge brachte migrantennota is in te moeilijk Nederlands ge steld om in eenvoudig en begrijpelijk Turks en Marok kaans te vertalen. Dat heeft het tolkencentrum Zuid- Holland de gemeente laten weten, nadat het een po ging had ondernomen de nota te vertalen, waarin het gemeentelijk beleid ten aanzien van buitenlanders is uitgestippeld. Het tolkencentrum. heeft de nodige twijfels over het nut van een integrale vertaling van de nota. Volgens het in Rotterdam gevestigde centrum zal alleen al de omvang van het stuk veel mensen afschrik ken en zal slechts een zeer be perkt deel van de Turkse en Marokkaanse inwoners van Vlaardingen er daadwerkelijk door worden geïnformeerd. Ook andere instellingen, zoals de ABC-groep. die zich onder meer bezighoudt met het on derwijzen van de Nederlandse taal aan buitenlanders, en de stichting hulp aan buitenland se werknemers hebben derge lijke kritiek geuit. Overigens heeft het tolken centrum de gemeente laten weten dat het in de eerste plaats is ingericht op het ver richten van tolkwerkzaamhe- den. Voor vertalingen, zoals die van de migrantennota is men niet voldoende toegerust. Naar aanleiding van de kritiek van het tolkencentrum is de gemeente nu tot de oplossing gekomen om eerst een korte, heldere samenvatting van de nota te maken en deze vervol gens te laten vertalen in het Turks en Marokkaans. Ook het kostenaspect heeft daarbij een belangrijke rol gespeeld. Want wanneer een commer cieel vertaalbureau wordt in geschakeld voor een integrale vertaling zullen de kosten op lopen tot circa 14.000 gulden. Het tolkencentrum vroeg de helft van die prijs. Tijdens de inspraakperiode ontstonden ook al problemen rond de Marokkaanse verta ling van de verlopige versie van de migranten nota. Marok kanen zeiden toen dat zij nau welijks iets begrepen van de Arabische vertaling die hen door de gemeente was ver strekt. Volgens hen was de nota vertaald door een Egypte naar, in ieder geval door ie mand die het Arabisch dat in Marokko wordt gesproken niet goed beheerste. Schiedam Bezuinigingen in sociaal-cultureel Schiedam zouden best eens kunnen lei den tot verkoop van het Passa getheater, zodat de verenigin gen in Schiedam niet hoeven in te leveren. Die suggestie is gedaan door PvdA-bestuurslid Hans van der Vlist, in het da gelijks leven ook bekend als Schiedam Een tweede Ra dio Veronica Schiedam heeft verontwaardiging opgeroepen bij Max Miller, de man achter de echte illegale etherpiraat Radio Veronica Schiedam. Volgens Miller maken de acti viteiten van de tweede pira tenzender onder die naam Veronica's strijd om erkenning en legalisering onmogelijk. Hij heeft hiertoe VVD-mediaspe- cialist Wim Keja gevraagd om minister Gardeniers hiervoor warm te maken. Miller meent echter dat de activiteiten van de alternatieve Radio Veroni ca het vertrouwen schaden. De indruk zou gewekt kunnen worden dat Radio Veronica net zo lief illegaal wil blijven zenden. De tweede Radio Veronica Schiedam is onlangs de ether ingegaan. De uitzendingen worden verzorgd door voor malige medewerkers van Max Millers station en volgens hem maken zij gebruik van band opnamen in plaats van live uit tekenden. ambtenaar op het stadskan toor. Hij liet zich tijdens de PvdA-ledenvergadering niet uit als voorstander van het op doeken van Passage, maar droeg slechts de mogelijkheid aan. Schiedam moet een so ciaal-cultureel plan maken, daarin staat meer dan gesubsi dieerd kan worden en dat leidt tot een moeilijke afweging waarbij volgens Van der Vlist de Schiedamse verenigingen belangrijker kunnen blijken dan het Passagetheater. Schiedam Wethouder Her man Posthoorn (PvdA) heeft de beschuldiging dat ambtena ren op het stadskantoor het tot stand komen van een sociaal- cultureel plan moedwillig ver tragen 'onfatsoenlijk' ge noemd. De beschuldigingen, die maandagavond in zijn ei gen partij de kop opstaken, werden door de wethouder als onzin bestempeld. „Niets is minder waar," sprak Post hoorn gisteravond en hij voeg de eraan toe dat de opmerkin gen in de PvdA alleen maar demotiverend kunnen werken op de ambtenaren die zich met het sociaal-cultureel plan bezig houden. Opmerkelijk was gisteravond een voorstel van het PvdA raadslid Ton de Vos om de be handeling van het agendapunt over het sociaal-cuHureel plan naar een volgende vergade ring te verschuiven. Vooral de op de publieke tribune aanwe zige ambtenaren voelden zich daar gisteren door gegriefd. „Wie vertraagt de zaak nu ei genlijk?" zo lieten zij zich hardop ontvallen na het ver zoek van De Vos. Overigens is op aandringen van wethouder Posthoorn het agendapunt toch behandeld, zij het uiterst summier. Vlaardingen Minister Danny Tuïjnman van verkeer en waterstaat heeft besloten, de gemeente Vlaardingen een bijdrage van ruim 430.000 gul den te geven voor de aanleg van fietspaden langs de Delta weg, Sn de richting van de Maassluisedijk en het Licke- baertbos. De aanleg van de fietspaden heeft ook te maken met de verlegging van de Del taweg, die op haar beurt het gevolg is van de dijkverster king langs het Scheur en de Nieuwe Maas. Schiedam Een 60-jarige be woner van Kethel heeft op de Westvest een 16-jarige brom fietser met een zakmes be dreigd, „omdat hij mij in de weg stond", zoals hij later met dubbele tong verklaarde. De Kethelaar had een paar glaas jes op, toen hij wankel op de fiets stapte en op de hoek van de Vlaardingerstraat tegen de brommende jongeman aan reed. Nadat hij zijn woede geuit had, fietste de messen trekker weg. Maar de jongen zette de achtervolging in, waarschuwde passerende agenten en later kon de man met het 2akmes op de Joppe- laan gearresteerd worden. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. tua® Tos®' yJoOOP1 i c l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1