STAD STREEK Aansluiting riolering stuit op veel verzet Rijnmond: studie naar tram/R W19 verdient aandacht Overleggroep emancipatie geeft college advies m 9 Waarom plotseling die ommezwaai9 Singelkerk steunt broeders in Chili Scheeres pleit opnieuw voor opbouw werkers 'Zwijntjes' uit kelders Bedevaart naar1 St. Liduina i Geen oude schoenen meer Open Schooldag Turks en Nederlands toneel op school Maassluise brandweer nummer één Auto in brand Inbraak bij Hollandiaan Steen en Brons woensdag 3 Juni 1881 VD/SC/WW Vlaardingen „Ik begrijp niet dat de gemeente Vlaardingen zo plotseling kan omzwaaien. Toen ik in 1969 mijn woonboot wilde laten aansluiten op de gemeentelijke riolering, mocht dat niet Kijk maar naar deze brief, het staat er duidelijk: 'aansluiting op de riolering is nu en in de toekomst uitgesio^ ten.' En nu wil de gemeente ons plotseling verplichten om aan te sluiten op de riolering. Dat is toch een heel vreemde zaak." De heer Trooster van woonboot Eureka is het duide lijk in het verkeerde keelgat geschoten dat de gemeente hem binnenkort verplicht om aan te sluiten op de gemeente lijke riolering. Niet dat hij niet wil, integendeel; maar hij voelt zich genomen door de brief van 16 juli 1969. In dat jaar bouwde hij zijn nieuwe woonboot Zou de heer Schiedam In het bijna dage lijkse contact, dat hij met ge deputeerde staten van Zuid- Holland zegt te hebben, zal wethouder Rei nier Scheeres deze week opnieuw om aan dacht vragen voor het Schie- damse opbouwwerk. Hij zal dat vooral doen op verzoek van de stichting voor het op bouwwerk in de oude wijken, de SS WO, en Pvd A-raadslid Arie van Loenen, die overi gens in deze SSWO zitting heeft. Scheeres is niet pessi mistisch, zo heeft hij vorige week de gemeenteraad laten weten, want de provincie heeft de twee opbouwwerkers voor Zuid en Centrum niet ge schrapt, de post is alleen nog niet goedgekeurd, en volgens Scheeres is dat heel wat an ders. „Schrappen zou betekenen dat de opbouvywerkers defenitief van de baan zouden zijn, maar dat kan CS zomaar niet doen. Wij in Schiedam maken het beleid, GS toetst alleen maar," aldus Scheeres. De wethouder wil daarmee zeggen, dat als de opbouwwerkers de toets der provinciale kritiek niet kun nen doorstaan, de gemeente raad van Schiedam altijd nog een laatste weg kan bewande len. Het besluit om de op bouwwerkers dan toch aan te stellen, waarmee de gemeente raadsleden elk hoofdelijk aan sprakelijk zouden zijn, blijft derhalve mogelijk. Schiedam Het seizoen voor de zwijntjesjacht is geopend. Klaagde de politie er gisteren al over dat met het mooie weer zoveel fietsen waren ge stolen, ook nu weer werden rijwielen buitgemaakt. Daar toe braken dieven op de Par kweg. in de Mgr. Nolenslaan en op het Chopinplein enkele kelders open. Racefietsen van 750 gulden en wat goedkoper modellen verdwenen. Op het Chopinplein werd uit een kelder gereedschap gesto len, alsmede twee zeehengels, met een gezamenlijke waarde van 1000 gulden. Allerlei ap paratuur van Jeugdhaven Nieuwland werd ook gestolen, hier bedraagt de waarde van het gestolen goed liefst 4250 gulden. Uit een auto op de Stadhou derslaan namen dieven een 27 MC-bakkie, een semafoon en een muziekcassette mee. Eige naar was een 28-jarige Vlaar- dinger van de Rotterdamse ex- ploitatieraaatschappij Bevek. Schiedam Uit het hele land zullen op zaterdag 20 juni weer mensen naar Schiedam komen voor de Nationale Be devaart ter ere van St. Lidui- M. De vereniging die de bede vaart organiseert heeft een programma samengesteld dat o» elf uur *s ochtends begint en duurt tot vier uur 's mid dags. Het gebeuren speelt zich af in de Singelkerk. Alle in lichtingen zijn te verkrijgen bij de St. Liduinavereniging; tele foon; 26.54.30. door Chris Woerts Trooster moeten worden aan gesloten op de riolering, dan had hij in de betonnen bak van de boot gaten moeten bo ren om de pijpleidingen door te laten voeren. Toen hij van de gemeente kreeg te horen dat hij nooit en te nimmer zou worden aangesloten besloot Trooster om ook de gaten niet aan te laten brengen in het be ton. Een stap die hij nu be treurt. Milieu-vriendelij k „Ik ben helemaal niet beroerd om mij aan te laten sluiten op de riolering. Wij zijn milieu vriendelijke mensen die hele maal niet willen dat de Vaart wordt verontreinigd. Maar zijn wij de enige die verontreini gen? Wat denk je van al die plezierbootjes, die hier de boel in de Vaart vervuilen? Wh houden de boel zelf ook goed schoon. Mijn vrouw en kinde ren helpen daarbij, net zoals alle andere woonbootbewoners hier in de Vaart Je moet eens zien wat we allemaal niet uit de Vaart halen. Ik wil niets liever dan dat wij worden aan gesloten op het riool, maar dan moet de gemeente wel redelijk blijven. Officieel weten wij De woonboot van de heer Trooster en de andere woon boten in de Vaart moeten worden aange sloten op de gemeentelijke riolering. zelfs nog van niets. Alles moe ten wij uit de krant vernemen. Ook is het ons een raadsel wie op moet gaan draaien voor de kosten. Verplicht de gemeente ons inderdaad om aan te slui ten op de riolering, dan wil ik best net stuk pijp door mijn tuin zelf betalen. Maar ik ver dom het om de leiding naar de riolering van het Delftseveer te betalen, want op die riole ring zullen we wel worden aangesloten. Ach, eigenlijk is het een goede zaak dat we worden aangsloten, alleen handelt de gemeente zo om zichtig. Er is met ons nog nooit overleg geweest en als de ge meente zegt dat wij al jaren wisten dat we zouden worden aangesloten, waarom schrijven ze dan eerst een brief waarin staat dat we nooit zullen wor den aangesloten?" In de clinch Het is niet de eerste keer dat de woonbootbewoners in de clinch liggen met de gemeente Vlaardingen. De woonbootbe woners legden zelf tuintjes aan en toen dat was gerealiseerd kwam de gemeente met de mededeling dat de woonboot bewoners daarvoor moesten betalen. Dat pikten zij niet en uiteindelijk, via allerlei proce dures, kregen de woonbootbe woners hun gelijk. Toen kwam de aansluiting op de centrale antenne inrichting (CAI) om de hoek kijken. De heer Trooster kon worden aangesloten, als hij 2400 gul den betaalde. Dat bedrag vond hij veel te hoog: „We moesten de aansluiting zelf betalen. Dat is redelijk, maar waarom moest de kabel helemaal naar de andere kant van het Jaag pad worden doorgetrokken om daar te worden aangesloten? De school die voor onze woon boot ligt heeft ook kabeltelevi sie cn volgens mij zouden wij zo op die school aansluiting krijgen. Dat is een veel goed kopere oplossing. Hetzelfde gaat natuurlijk op voor de rio lering. Waarom aansluiting op het riool van het Delftseveer en niet op de riolering van de school? Man, dat scheelt toch hartstikke veel geld. Voor woonwagenbewoners komen er de mooiste voorzieningen, maar voor woonbootbewoners is nog nooit iets gedaan. Alles moeten van onze kant komen. Alle afrollen worden als het glad is met pekel bestrooid. Behalve onze afrol. Vorig jaar deden ze het wel, omdat we toen de pek el wagen hebben aangehouden, maar uit zich zelf zouden ze het niet doen. Volgens mij worden wij ge woon gediscrimineerd." Schiedam Ondanks de eco nomische recessie blijkt de belangstelling voor tweede hands schoenen sterk terugge lopen. Zo sterk zelfs dat de stichting Lentefeest, die haar financiën deels bijeen krijgt door de verkoop van gedragen, kleding, er geen belangstelling meer voor heeft „De mensen willen geen schoenen van ie mand anders meer, omdat ze vaak niet goed blijken te pas sen," concludeert de stichting in haar blad 'Lentefeest-peri kelen'. Andere kledingsstuk ken blijven welkom; de ver koop daarvan loopt 'als een trein*. Schiedam Schiedamse vrou wen die een Open School-cur- sus willen volgen kunnen woensdag 10 juni terecht in het MCM de Groothuis aan de Sradhouderslaan nummer 30. Die dag houden de mensen van de Open School een intro ductieochtend voor de cursus sen die in september van start gaan. Vroegere cursisten zul len op die dag vertellen over hun ervaringen. Voor het nieuwe seizoen zoekt de Open School overigens nog twee begeleidsters; belangstel lenden kunnen zich opgeven bij Hanneke Scheeres (26.66.53). Schiedam Het dagelijks be stuur van de Rijnmondraad verwacht evenals de PPR veel heil van een tramverbïnding tussen Den Haag en Rotter dam via Schiedam en Delft. De studie, die door minister Tuijnman is toegezegd, zal vol gens de Rijnmondgecommit teerden de noodzaak van zo'n tramlijn dan wel eerst moeten aantonen. Is er die noodzaak. Schiedam Turks en Neder lands toneel valt morgenavond te bewonderen in zaal Arcade aan de Lange Haven. Kinde ren van de Goeman Borgesius- school luisteren dan de ouder avond op met creatief spel en dans. De avond begint om half acht dan vinden zij het een goed idee van PPR-Rijnmondraads- lid Henk Tiesma om die tram baan aan te leggen op het tra cé voor rijksweg 19, die daar mee wellicht alsnog zou kun nen vervallen. Een studie naar deze mogelijkheid zou alle aandacht verdienen, aldus het Rijnmondbestuur in het ant woord aan Tiesma. De tramlijn tussen Schiedam en Delft werd vele jaren gele den gezien als verregaande verbetering van het openbaar vervoer. Maar de gebrekkige financiële middelen stelden de discussie zoveel uit, dat het idee in de vergetelheid raakte. Pas toen onze krant de discus sie opnieuw aanzwengelde, het CDA-statenlid Van Atten erop indook en ook de betrokken wethouders van Schiedam, Delft en in mindere mate Vlaardingen positieve gelui den lieten horen, begon de vaste kamercommissie van verkeer en waterstaat er weer over. Minister Tuijnman hield aanvankelijk de boot af, maar was later bereid een studie te laten verrichten. Tiesma was benieuwd naar de mening van Rijnmond hiero ver. Schiedam De geldinzameling, die gehouden is ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Singelkerk, heeft Schie damse broeders die in Chili werkzaam zijn voorlopig al 10.000 gulden opgeleverd. De vice-voorzitter van het parochiebestuur, G. J. M. Bakker, heeft het bedrag overhandigd aan broeder Fa- clano (burgemaam: Peters) die toevallig in Nederland op vakan tie was. De broeders gaan met het geld een ziekenzaal bouwen bij een centrum voor dakloze bejaarden in de Chileense provin cie Maipo. Het, geld was ingezameld bij een gecombineerde actie, die in hield dat de helft van de opbrengst zou worden besteed aan de restauratie van het orgel van de binnenstadskerk en de andere helft aan een goed doel. De geldactie is nog aan de gang, zodat de broeders in Chili nog meer kunnen verwachten. Maassluis De vrijwillige brandweer van Maassluis heeft zich Zuid-Hollands beste getoond tijdens een wedstrijd in Rozenburg. De Maassluize- naren versloegen veertien an dere vrijwilligerskorpsen uit de provincie. Zaterdag 13 juni moet blijken hoe de krachts verhoudingen landelijk liggen. Dan worden in het Zeeuwse dorpje Grijpskerke de landelij ke selectiewedstrijden gehou den, Vol vertrouwen gaan de Spuitgasten uit Maassluis daar volgende week zaterdag naar toe. Schiedam Eerst rook, daar na vuur steeg op uit een auto die op de hoek van Cartesius- straat en Van 's-Gravenzande- straat was geparkeerd. Het in terieur werd verwoest. De brandweer bluste. Vlaardingen Uit de kantine van voetbalvereniging De Hol landiaan in park 't Nieuwland is voor een bedrag van 235 gulden aan kleingeld en fles sen drank ontvreemd. De in brekers braken ook de ruit van een flipperkast, hetgeen ook nog eens een schadepost van 125 gulden oplevert. Vlaardingen De overleg groep emancipatienota heeft haar advies over een gemeen-, telijk emancipatiebeleid aan het college in Vlaardingen overhandigd. De aanbieding van het advies, dat op een aan tal punten nog was gewijzigd naar aanleiding van opmer king tijdens de inspraakbijeen komsten, vond plaats tijdens de wekelijkse vergadering van het college van burgemeester en wethouders. De woordvoerdster van de de legatie legde er de nadruk op dat het advies tot stand was gekomen door gezamenlijke inspanning van een groot aan tal Vlaardingse vrouwen en vrouwenorganisaties. Zij le verden elk vanuit hun eigen achtergrond een bijdrage aan het advies. Zij sprak tevens de hoop uit dat het college zoveel mogelijk adviezen in de ge meentelijke emancipatienota zouden overnemen. Burge meester Wim Kieboom, die het advies namens het college in ontvangst nam, sprak zijn waardering uit voor het vele werk van de overleggroep en van vele vrouwen daarbuiten. Het ligt in de bedoeling van het college om in augustus van dit jaar een ontwerp enmanci- patienota vast te stellen. Vanaf september kan dan de in spraak weer gaan draaien. Verantwoordelijk wethouder Ane Maarieveld stelde met nadruk dat bij het ontwikke len van een emancipatiebeleid alle wethouders die met het onderwerp te maken hebben worden betrokken. Emancipa tiebeleid raakt bijna alle ge meentelijke beleidsterreinen zoals huisvesting, cultuur, on derwijs en personeelsbeleid. Toeval? Maarten Bot van de Vlaardingse afdeling cultu rele zaken zegt van niet. „Bokspingen is kennelijk een bezigheid die een kun stenaar ertoe beweegt de beweging in beeldje vast te leggen. Ja, en bokspringen doe je maar op één manier; vandaar dat die beelden al lemaal een beetje op elkaar lijken." Inderdaad. Als je de wijze woorden van Maarten Bot niet zou hebben gehoord zou je bijna aan plagiaatple- gerij gaan denken. Een na dere blik leert de opmerke lijke toeschouwer snel dat er wel degelijk verschil zit in de drie kunstwerken, Bij de een is een arm of een been wat meer gebogen of springt de springer wat ho ger. Nou ja: kijk en verge lijk... Bij de Vlaardingse Wiele- waalschool staat de versie van de Amsterdamse kun stenaar Layos ttatkai. riet staat er al sinds 1966 toen de school werd gebouwd. Daaronder de boksprmgen- de jongens van Maassluis. Dit beeldje maakte Ek van Zanten in 1970 waarna het een plaatsje kreeg bij kleu terschool Clamaüs aan de Oleanderstraat. Het derde bokspringende duo is afkomstig uit de tuin van het Vlaardingse Zonne huis. Het werd gemaakt door de Haagse kunstenares Marian Gobi us en staat er sinds de opening van het verpleegtehuis in 1966. - -*#3 's -w

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3