«1 SChiEDAIVSCHE COURANT Geen dringende spoed voor ophouwwerkers College moet knoop door hakken bij omstreden blok Ik de proef Nog geen goedkeuring voor plannen in West krant v- .w*-*** Vlaardingen werkt aan de verhoging van de brandveiligheid in oude wijken. Pagina drie. Voor de tweede maal bespreekt Schiedam haarpolitienota. Pagina vier. SWisnognietrondmet nieuwe spelers. Pagina vier. Raad vergadert in recordtijd Handbal vereniging Wilton in de problemen Posthoorn moet voorstel inslikken College wil wachten met bewoners- deskundige 1 Verkeerssituatie bij brug onveilig Rijk heeft moeite met financiën stadsvernieuwing Gemeente betaalt verhoging van ver huiskosten niet Gemeente archief minder vaak open Alarm voorkomt inbraak m ïsej ?n w- nd. a vkundi| belang ■1 ze ook op hel en huh euw ge^ en he£ ugustus, entrura, lam een aniseerd ran onj 2 watei* pew—- onderdag 4 juni 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 108 PAGfNA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262568 - klachten dienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Krap twintig minuten, duurde gisteravond de vergadering van de Vlaar- dingse gemeenteraad. Do twee koffiedames waren nog maar -juist-begonnen met hun 'eerste instantie' toen burgemeester Willem Kieboom de vergade ring al voor gesloten kon ver- klaren. Het was gisteravond de voor laatste vergadering voor het zomerreces. Eind deze maand komt de raad nog een keer bij elkaar om het nieuwe CDA- raadslid mevrouw Schuma- cher-Schnitger, die de naar de EVP overgestapte Peter Blonk opvolgt, te installeren en de laatste besluiten voor de zo mervakantie te nemen. Behalve burgemeester Kie boom kwamen gisteravond al leen de raadsleden Van He- mert (VVD) en Rodrigues (D66) eventjes aan het woord. Beiden deden hetzelfde ver zoek aan het college, om het jaarverslag van de Vrouwen Advies Commissie voor de wo ningbouw op de agenda van de betrokken raadscommissies te plaatsen. Vervolgens werd er schriftelijk gestemd over de benoeming van een lid van het bestuur van de streek muziek school, waarna burgemeester Kieboom met een hamer in de hand in een sneltreinvaart alle collegevoorstellen voorlas, ter wijl de raadsleden instem mend knikten. Behalve forme le voorstellen kwamen enkele subsidies voor scholen aan de orde. Schiedam Voor de Schie- damse handbalvereniging Wilton-Fijenoord zijn moei lijke tijden aangebroken nu de directie van Wilton heeft meegedeeld dat de handbal vereniging de werf moet verlaten. In 197? werd een afspraak tussen de gemeente Schiedam en Wilton op pa pier vastgelegd, waarin de gemeente toezegde om bin nen 4 jaar voor een ander sportcomplex in Woudhoek- Noord te zorgen voor Wilton. De afspraak werd niet nage komen omdat de gemeente de planontwikkeling in Woudhoek-Noord heeft ver traagd. Als de directie van Wilton nu geen dispensatie verleent, zou dit wel eens het laatste seizoen van de Schie- damse handballers geweest kunnen zijn. Schiedam Wethouder Herman Posthoorn heeft zijn voorstel om de drie opbouwwerkers voor de oude wijken toch te be noemen moeten inslikken. Het was de bedoeling van de wethouder de drie op bouwwerkers alvast aan te stellen zonder goedkeu ring van de provincie af te wachten. Hij werd daarin gesteund door zijn advies commissie. De wethouder is door de rest van het college en door de af deling voor cultuur sport en jeugdzaken van de gemeente op andere gedachten gebracht Daardoor gaat de benoeming voorlopig niet door. Bovendien pleit Schiedam niet voor een grotere prioriteit voor het op bouwwerk bij de provincie, zoals is gevraagd door de werkgever voor het opbouw werk. de SSWO. Opmerkelijk is dat in de ver van de commissie voor cultuur, sport en jeugdza ken de wethouder met de commissieleden tot de conclu sie kwam dat aan het opbouw werk een hoge prioriteit moest worden gegeven. Dat leidde toen tot het voorstel om tóch" te benoemen. Als de nood aan de man kwam waren raadsle den zelfs bereid zelf voor de kosten van de opbouwwerkers op te draaien. Een oplossing voor de prak tisch al aangenomen opbouw werkers leek daardoor in zicht, nadat eerder grote pro blemen waren gerezen toen de provincie weigerde de ge meentebegroting van Schie dam goed te keuren. En daar van hing de aanstelling van de opbouwwerkers weer af. De wethouder heeft nu op ad vies van de afdeling Cultuur, Sport en Jeugdzaken zijn voorstel laten vallen. Het toch aanstellen van de functionaris sen kan volgens artikel 248 van de gemeentewet alleen maar in gevallen van dringen de spoed en volgens de top van die afdeling is er geen drin gende spoed aanwezig bij de benoeming van de opbouw werkers. De oude wijken heb ben in het verleden immers al tijd al zonder opbouwwerker kunnen leven. Dus kan ook in de toekomst nog wel even, zo wordt geredeneerd bij CSJ. Vervolg op pagina 3. Centrum woest over achterstelling' Vlaardingen Wijkcentrum De Haven in het centrum heeft wethouder Bas Goudriaan fel aangevallen vanwege het feit, dat de gemeen te voornemens is de toegezegde parttime be- wonersdeskundige voor die wijk voorlopig nog niet aan te stellen. Ook de Babberspolder moet het voorlopig nog even zonder doen. Ook Babberspolder krijgt functionaris niet meteen In een ambtelijke nota, die onlangs over die bewoners deskundigen op de afdeling stadsontwikkeling is samen gesteld, wordt voorgesteld voorlopig alleen voor de Oostwijk en de VOF derge lijke functionarissen aan te stellen, hoewel de provincie Vlaardingen goedkeuring voor drie bewonersdeskundi gen heeft verleend. Het col lege van B en W neemt er begin volgende week een be sluit over. De ambtenaren vinden en Goudriaan is het met hen De planvorming voor de Nleuwalaan fs begonnen. Na de vakantieperiode komen zaken als architectenkeuze aan de orde. Het centrum wil haar deskundige daarom nü. eens dat die derde func tionaris, die over de het cen trum en de Babberspolder moet worden opgeplitst, pas moet worden aangesteld als dat in de toekomst noodzake lijk is, vooral om op die ma nier alvast wat geld uit te sparen; de gemeente moet per jaar immers een steeds groter wordend deel van de kosten zelf betalen omdat de subsidie van de provincie langzaam afloopt Opbouw werker Leo van Gerven uit het centrum vindt dat de noodzaak tot aanstelling er nu al is. „Deze week is een deelprojectgroep ingesteld voor de nieuwbouwplannen op de Nieuwelaan en daar doen diverse bewoners aan mee. Die ondersteuning door een bewonersdeskundige is dus nu al dringend nodig." Voor dat argument toonde Goudriaan zich vooralsnog niet gevoelig. Volgens hem is er altijd sprake van geweest, dat eerst met de Oostwijk en de VOP begonnen zou wor den. ^jiimiiiiiiiniiuiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitdMiiiiiiinmiiuniiimiiiiiKiiiiiiiii^ Vlaardingen De verkeerssituatie nabij de Wilhelmi- s nabrug over de Oude Haven is volgens Veilig Verkeer 5 Nederland, afdeling Vlaardingen. onveilig- Sinds de herinrichting van het kruispunt Iaat de zichtbaarheid 1 van de randen van de vluchtheuvels te wensen over. S Veilig Verkeer schrijft in een brief aan de raadscommis- sie verkeer en vervoer dat wanneer de weersomstandig- 55 heden minder zijn het moeilijk is om de stoepranden E duidelijk te zien. Vooral in het donker, wanneer er met licht gereden wordt, is het vaak voor automobilisten een gok om te weten waar de stoeprand precies zit Zeker EE ook voor mensen voor wie de verkeeisituatie nabij het h NS-station vreemd is. S S Als oplossing voor het probleem denkt Veilig Verkeer aan het aanbrengen van reflectoren aan de zijde van g waar het verkeer komt Ook zouden heuvels gemar- g keerd kunnen worden of kunnen reflectoren op de stoeprand worden aangebracht. Een uiterste oplossing E kan'zijn het aanbrengen van reflectoren op verkeers- E 1 paaltjes zoals die vaak langs de weg staan. Volgens de afdeling Vlaardingen van Veilig Verkeer kan deze laat- s ste maatregel nog dubbel werken ook. De doorgang wordt via de paaltje optisch gezien kleiner, waardoor er E minder vrachtverkeer, dat illegaal toch gebruik maakt S van de brug, zal passeren. ^nuriiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiijiiiiifitriiiiiiiitiiiuriitiiEiiiiiftimiiiiiitmiitiiininiiiiiiiiiiniiiui^ Schiedam Het rijk heeft goedkeuring voor de stadsver nieuwingsplannen in Schie dam-West aangehouden. Vol gens Gustaaf Schaap, project leider voor de stadsvernieu wing, heeft het ministerie voor volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening vooral moeite met de financiële opzet van het plan. Schaap verwacht overi gens geen grote problemen door het onthouden van de be nodigde goedkeuring. „Het rijk heeft ons tijd gegeven om aan hun wensen te voldoen. Daardoor hebben we een nieu we opzet kunnen maken die onderweg is naar het ministe rie," In de plannen, die nog niet het fiat van het ministerie hebben, zit ook de schets waarin wordt aangegeven hoe de wijk er na stadsvernieuwing uit moet gaan zien. Die schets werd op een regenachtige middag in el kaar gedraaid door assistent- projectleider Han de Kluyver en architect Piet Bennehey. Inspraak was er daarbij nau welijks voor de bewoners, maar dat kwam volgens De Kluyver omdat het rijk op haast aandrong: zonder con crete plannen kon het ministe rie geen goedkeuring geven en de gemeente kreeg twee we ken om die plannen te leve ren. Die tekeningen werden, tegen de verwachting van de ge meente in, fel aangevochten door de bewoners. Problemen ontstonden er vooral rond de parkeergarage die was gepland in de Vriendschapsstraat. Be woners wilden er onder meer een voetbalveld boven hebben. Volgens Gusiaf Schaap gaat het bij de afkeuring louter om de financiële verantwoording, die veel gedetailleerder moet zijn dan wat de gemeente heeft ingediend. Schaap spreekt daarmee de geruchten in Schiedam-West tegen als zou de parkeergarage bij het rijk de problemen hebben ver oorzaakt Schaap: louter om financië le redenen... Vlaardingen De gemeente Vlaardingen zal de vergoeding voor de verhuis- en herini- rchtingskosten niet verhogen van 3000 naar 5000 gulden. Het stedelijk overleg stadsver nieuwing (SOS) had om die verhoging gevraagd- Momen teel is in Nederland een actie op gang gekomen om de ver huiskosten omhoog te schroe ven. De gemeente Vlaardingen onderschrijft van harte die doelstelling, maar beschikt niet over voldoende geldmid delen om aan de wens te kun nen voldoen. De gemeente heeft wel een brief geschreven naar het mi nisterie waarin wordt ge vraagd om een bijdrage van het rijk. Ook het rijk beschikt echter niet over de nodige fi nanciële middelen. Na een uit voerige discussie m de Tweede Kamer werd dan ook besloten om de verhoging niet door te laten gaan. Een aantal gemeenten in Ne derland is toen overgegaan om de verhoging van 3000 tot 5000 uit eigen zak te betalen. Het SOS wilde dat ook Vlaardin gen dit uit de algemene mid delen zou betalen. Vlaardingen Het gemeente archief moet zijn dienstverle ning aan het publiek iets ver minderen, omdat het perso neel en de beperkte ruimte de stroom bezoekers met aan kunnen en omdat het perso neel daardoor vaak niet aan andere werkzaamheden toe komt. Over enige tijd, waar schijnlijk over een of twee maanden, gaat het archief tel kens op maandag dicht Ook tussen de middag zal het ar chief gedurende een uur geslo ten zijn. Volgens archivaris Poelstra is het wel jammer, dat de ope ningstijden wat gecompri meerd moeten worden, maar hij geeft aan dat de situatie in de meeste gemeente-archieven al jaren zo is, dat men er niet doorlopend terecht kan. „De opening op donderdagavond tot tien uur wordt gewoon ge handhaafd, want daar wordt veel gebruik van gemaakt" Hoek van Holland De poli tie van Hoek van Holland heeft dankzij een alarminstal latie een poging tot inbraak van twee mannen in een con- sumptietent aan de Strandweg in Hoek van Hofland kunnen verijdelen. Het duo probeerde de tent apert, te maken totdat het alarm begon te loeien. Bij con trole van de politie ondekte deze achter de struiken bij de tent twee Schiedammers van achttien en twintig jaar. Schiedam Het ziet ernaar uit dat de be woners van het blok 7-B het niet eens kunnen worden over de toekomst van de huizenblokken in het stadsvernieuwingsge bied. Een deel van de bewoners verkiest on middellijke sloop van de panden en een an der deel wil hoe dan ook in de huizen blij ven zitten. Ook een nieuw compromis voorstel van de projectleider •n de stadsvernieuwing, Gus- Schaap, kan, zoals het er rn naar uitziet, de partijen niet nader tot elkaar bren gen. Ongeveer vijf bewoners van het pand zullen dwars blijven liggen, zo wordt ver moed. Het gevolg zal zijn dat burgemeester en wethouders een beslissing over het om streden blok moeten nemen, waarvan in ieder geval één bewonersgroep de dupe zal worden. Het nieuwe voorstel van pro jectleider Schaap behelst handhaving van het huizen blok dat ligt ingeklemd tus sen Fabristraat, Kortland- straat en Mariastraat. De be woners die persé weg willen krijgen van de gemeente een andere woning aangeboden, op voorwaarde dat hun een urgentie wordt toegekend. Dat kan gebeuren omdat ge zinnen te klein zijn gehuis vest of omdat de woningen te vervallen zijn. Herhuis vesting vindt alleen plaats als de woningen door de hui dige eigenaren zijn verkocht. Daarmee wordt voorkomen dat die eigenaren de hulzen gaan verhuren. Overigens is nog geenszins zeker dat het voorstel van Schaap door burgemeester en wethouders zal worden overgenomen. Ook binnen het stadskantoor bestaat na melijk verdeeldheid over de kwestie. Het voorstel-Schaap houdt in dat de gemeente be reid is panden aan te kopen en dat strijkt tegen de haren van andere afdelingen bin nen het stadskantoor in. Schaap wilde niet meedelen welke afdelingen dat waren. Deze dagen gaat Schaap met zijn assistent Han de Kluy ver de bewoners langs om te peilen hoe men over zijn compromis denkt Mocht er inderdaad geen overeen stemming komen, dan moe ten burgemeester en wethou ders de knoop doorhakken en een beslissing nemen over de zaak. Volgens Schaap is zijn compromis de best mo gelijke oplossing voor de be woners. «SL» Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuw» uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kotten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad- H a»»: poslc°^e*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1