SP0R1 en Van der Heide gecontracteerd SPART KOU Zesde avond- zwemvierdaagse in Vlaardingen Schiedam en Groenoord kunnen prestatiecurve doortrekken Niclas Gordon9 Engelse cricketter in Schiedamse dienst SVV: SELECTIEGROEP BIJNA ROND Schiedam „Ik schrok me rot van de gekke capriolen, die een cricketbal maakt op een kokosmat". Met verbazing maakte Ni clas Gordon, de 22-jarige roodharige Engelse trainer/speler van de cricketploeg van Hermes DVS, eind mei kennis met het Neder landse cricket. Gewend als hij was aan het spelen op gras. Provinciale fietsdag B vrijdag 12 juni 1881 VO/SCWW Schiedam Door het con tracteren van de talenten Darcey Kaihatu (van Excel sior C) en Ger van der Hei de (van Sparta C) heeft SW de selectiegroep voor het komende seizoen weer bijna compleet. Deze week wordt er nog verder onder handelt met Dick Stuy van de Herik van Sparta en Paul Kooien van FC Vlaar- dingen. De handtekening van doelman Bas van Noortwijk onder een nieuw éénjarig contract is volgens trainer Jacobs nog slechts een formaliteit. Kaihatu (20), die met SW's nieuwe trainer Rob jaeons meekomt naar SVV is in zetbaar als linker- en rech terspits en Ger van der Heide (21) is van origine vleugelverdediger maar is ook inzetbaar op andere plaatsen. Mocht de transfer van Stuy van de Herik of Kooien eventueel mislukken, dan gaat Jacobs niet op jacht naar aanvulling van zijn se lectie. „Dan krijgen spelers uit het C-team de kans om zich waar te maken", zegt de in Maassluis woonachti ge trainer. „Er zijn een paar talentvolle nieuwe jongens gekomen en ik heb dit jaar bij Excelsior meegemaakt dat het voor die jongens een enorme stimulans is als ze een kans krijgen om in het eerste mee te doen". Overigens verwacht Jacobs niet dat de overkomst van met name Kooien niet door zou gaan. „Paul is tranfer- vrij en r?u wil hij in zijn contract een clausule, dat hij voor een gelimiteerd be drag weg mag, als er een club in hem is getntêrres- seerd. Daar zijn nu nog wat problemen over, maar dat lukt allemaal wel aldus Jacobs. 'Iets opbouwen vergt a lijd tijd' Na Excelsior'20 heeft is ook Hermes er nu toe overgegaan een buitenlandse trainer aan te stellen. Doel vooral het verbeteren van de kwaliteit van het Vaderlandse cricket en het populairder maken van deze fraaie zomersport. Maar zegt Willem van der Sloot, voorzitter van het cric- ketgebeuren bij Hermes, het populariseren van het cricket is een zware taak. Ie dereen kijkt er ten onrechte nogal laagdunkend tegenop. Het cricket is nu echter be slist geen elitespou meer, maar een hele mooie sport waarin teamwerk op de eer ste plaats staat. Het solerende werk, wanneer de batsman aan bat staat maakt de sport bovendien spannend en le vendig". Voorwaarde om cricket leuk te vinden is echter wel een fikse portie geduld en kennis van de spelregels. Dat laatste is echter géén punt, vindt Van der Sloot. Als je bij één van de twee verenigin gen in Schiedam (Excel sior'20 en Hermes DVS) aan iemand vraagt hoe het spel in zijn werk gaat dan zal een fanatieke cric- ketter dat best uit willen leg gen. Boven is er documenta tie beschikbaar". Vooral ook om de belangstel ling voor cricket levendig te houden zijn Excelsior'20 en Hermes DVS. de beide in de eerste klasse uitkomende cricketploegen, dit seizoen voor het eerst tot intensieve samenwerking overgegaan- Bij Hermes loopt het leden aantal de laaste jaren lang zaam achteruit Bij hun colle ga is dit andersom. Excelsior '20 is de laatste jaren uitge- groeit tot de grootste voetbal vereniging van Schiedam. Dit komt mede door de jeug dige aan was van de cricke tafdeling. Toekomst Toekomst zit er echter wel degelijk in het Nederlandse cricket, meent de uit de En gelse plaats Reading afkom stig Niclas Gordon, die bij Hermes niet alleen de senio ren maar ook de jeugd traint „Je kan zien dat deze jeugd talent heeft, wanneer de to tale begeleiding hier in Ne derland goed wordt aange pakt oestaat de kans dat dit lar^ in zeer korte tijd een groot cricketland wordt. Dat zal niet één, twee, drie ge beuren, maar Iets opbouwen vergt altijd tijd". De bij Excelsior actieve Ru pert Gomez, afkomstige uit Brits Guyana is al wat langer in j^ederland, dan zijn colle ga uit Groot-Brittanië. Hij is dan ook al helemaal gewend aan het spelen op een kokos mat en presteert in het veld vooralsnog dan ook bedui dend beter dan Gordon. Maar zijn teamgenoten van Hermes nemen de jonge Brit dat niet kwalijk. Captain John Beyer: Dit is natuur lijk voor een heleboel men sen een gevoelig punt. Je haalt voor een hoop geld een ervaren trainer/speler, maar wanneer hij in het veld geen punten scoort lachen de mensen je uit. Wanneer Ni clas een hoop runs zou sco ren was dat voor ons mooi meegenomen. Daar dat bij 'onze' Nic nog niet het geval is, is voor ons echter geen re den hem aan de kant te schuiven. Wanneer hij de jeugd goed begeleid doet hij meer als voldoende. En ik weet dat hij zijn handen daar aan vol heeft", aldus de cap tain. Advertentie Niclas Gordon kwam via een advertentie in het maande lijks nationaal verschijnende bekende Engelse cricketblad The Cricketter' bij Hermes DVS terrecht. Voor die tijd, nadat hij de middelbare school had afgemaakt, was hij werkzaam geweest bij een. bank. Zijn cricketcarriere is eigenlijk nog niet lang aan de gang. In de 22 lentes die hij oud is heeft Gordon geen grote reputatie op kunnen bouwen. De kans heeft er wel voor hem gelegen. Ver leden jaar had hij een aan bieding om County te gaan spelen. Dit houdt in datje als speler onder contract staat bij zo'n dub. Het blijft niet alleen bij trainen en wed strijden spelen, maar wan neer er tijd over is moet je terreinknecht spelen en je zo bezig houden met stoelen klaar zetten wanneer er veel publiek komt, het terrein schoon houden en ook huis houdelijke karweitjes zijn weggelegd voor deze veelbe lovende spelers. Toch zag Gordon dit niet zitten en zo viel zijn oog plotseling op dè advertentie om een Neder landse cricketclub te trainen. Gordon Wanneer je zoiets waagt kan je jezelf een buil vallen, maar je kunt ook suc ces hebben. Wanneer je als Engelse speler hier succes hebt dan moet je ook een beetje geluk hebben. Tot nu toe zijn mijn prestaties mis schien wat tegen gevallen, maar ik weet zeker dat daar snel verandering in komt", aldus de robuuste Brit De omgang met zijn pupillen verloopt prima. De meeste verstaan al een aardig woordje Engels. De grotere maken het wel duidelijk wanneer de kleinere het niet snappen. Nee, communica tiestoornissen zijn er niet. Over het competitie verloop xs de trainer niet zo tevreden. Hermes was laat met de voorbereiding op het veld gestart. Zo lag het conditio neel achter, iets wat duide lijk te merken was in de eer ste wedstrijd tegen VUC. Ook mijn "start was niet sterk. Hopelijk kunnen we de resterende wedstrijden er nog wat aantrekkelijks van maken, zodat het publiek ook massaal naar de velden komt". Niclas Gordon: 'Nederland Kan uitgroeien tot een groot cricketiand' Vlaardingen Ook dit jaar houdt de Vlaardingse zwemclub VZC weer een avond-zwemvïerdaagse. Het evenement, dat alweer aan zijn zesde uitvoering toe is, is een bïj uitstek ge schikt recreatief gebeuren in de sportieve sfeer. Jong en oud kan er immers aan deelnemen. Van maandag 15 juni tot en met donderdag 18 juni kan er tussen 18.00 en 21.30 uur in het Kolpa Buitenbad worden ge zwommen. Volgens de beken de formule zwemmen de oude ren vier avonden 500 meter, terwijl de jeugd, die wel in het bezit van een diploma moet zijn, vier avonden 250 meter zwemt Voor de deelnemers, die een avond moeten missen, si er op vrijdagavond gelegen heid om in te halen. Er kan dan gestart worden tussen 18.00 en 19.30 uur. Vorig jaar trok de Vlaardingse editie van de zwemvierdaagse niet m.inder dan 1478 deelne mers en ook dit jaar verwacht vZC weer veel belangstelling. Temeer daar er naast het cen traal staande zwemmen weer tal van nevenactiviteiten wor den gehouden. Zo is er voor de jeugd een gro te kleurwedstrïjd, waaraan een aantal aardige prijzen verbon den zijn. Maar ook voor de ou deren en de toeschouwers zijn er weer talrijke rand-evene- menten, want rond het buiten bad geeft VZC aan veel vere nigingen de kans om ook hun kunnen te tonen aan het Vlaardingse publiek Op maandagavond is er turnen van gymnastiekvereniging LVT, dinsdag is er een demon stratie van de Vlaardingse jeugdbrandweer, woensdag is het de beurt aan de xnodel- bootclub Vlaardingen en don derdag zullen zowel de schermclub Trefpunt als het tamboer- en majorettekorps Liberie optreden. Daarnaast worden er op alle avonden nog film in de open lucht gedraaid. Uiteraard heeft VZC in sa menwerking met de Vlaar dingse reddinsbrigade en het Rode Kruis ook nu weer de nodige veiligheidsmaatregelen getroffen om alles in goede ba nen te laten verlopen. Ook het personeel van het Kolpabad- weer volop medewerking. Er kan in de voorverkoop worden ingeschreven aan de kassa's van het Kolpabad en het Holy bad, alsmede bij het W-kantoor aan de Visbank. Ook maandag-en dinsdaga vond kan er nog worden inge schreven aan de kasse van het Kolpabad. Deelname kost e- venals vorig zes gulden. "Waterweg Zowel uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis als Hoek van Holland kunnen fietsers zaterdag 20 juni vertrek ken om deel te nemen aan de provinciale fietsdag. Deze fietsdag, georgani seerd door het district Zuid-Holland van de Ne derlandse Rijwiel Toer Unie, is bedoeld voor alle mensen, die Zuid-Holland eens op de fiets willen verkennen. Voor beginnende toerfiet- sers en gezinnen zijn fiets routes uitgezet van onge veer 30 kilometer lengte. Men krijgt bij inschrijving een routebeschrijving, waarna men met een ei gen gekozen tempo kan fietsen. Het is beslist niet noodzakelijk dat men lid is van een toerclub om mee te doen. Het is mogelijk te kiezen voor een route met een lengte van meer dan dertig kilometer, voor de zer geoefende fietser is er zlefs een tocht van 250 ki lometer uitgestippeld. De kosten voor deelname bedragen 2,50 per per soon inclusief de fraaie herinneringsraedaille. Men kan tussen 09.00 en 17.00 vertrekken, maar het is wel noodzakelijk, dat men voor 12.00 uur inschrijft op de vertrekadressen. Het vertrek in Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Holland is bij de res pectievelijke VVV-kan to ren en in Schiedam op de wielerbaan in park Har ga. Schiedam/Vlaardingen Na winst in de laatste vier wedstrij den is Schiedam ongemerkt opgeklommen naar een positie vlak achter de kop in de tweede klasse B. Zo slecht als de start was van de Schiedammers, zo goed marcheren de zaken nu. Die lijn kan worden doorgetrokken komende zondag in de .thuiswed strijd op het sportpark Harga om 14.00 uur tegen het bezoekende Compri A.Z. uit Zwijndrecht. De Zwijndrechtenaren bungelen ergens onderaan de ranglijst en Schiedam moet in deze ontmoe ting twee punten rijker kunnen worden, als er tenminste om de bovenste plaats nog. wil worden meegedaan. Het Vlaardingse Holy trekt na de domper in de thuiswedstrijd tegen Schiedam naar Rotterdam om het om 14.00 uur op te gaan nemen tegen het lastige Nado-V. De Rotterdammers kenden een prima start, maar vielen daarna sterk terug, al werd er vorige week gewonnen van Onze Gezellen. Als Holy nog enigszins in de race wil blijven dan moet er in Rotterdam gewonnen worden. Belangrijk zal zijn of coach Dick Lamet zijn jongens weer het nodige zelfvertrouwen kan bijbrengen. Het Schiedamse Groenoord is in de running geraakt en ontvangt zondag aan de Zwaluwenlaan te Vlaardingen het team van Laakkwartier uit Den Haag aanvang 14.30 uur. Nu de juiste ca dans gevonden lijkt te zijn mag een overwinning in de lijn der verwachtingen zijn. MSV'71 tenslotte is zondag gastheer om 14.00 uur van The Hawks uit Dordrecht, een ploeg die prima resuiaten afwisseld met zeer zwakke. Daar ook bij de Maassluïzenaren goede en minder goede prestaties elkaar afwisselen is het moeilijk een voorspelling te geven, maar moet de Dordtse formatie wat hoger worden aangeslagen. Jan Bouman, oud- elftalleider van FC Vlaardingen is plotse ling opgestapt als trai ner van Nieuwer- kerk, dat dit jaar op een haar na het kam pioenschap miste in de vierde klasse. Bou man had nog een con tract voor twee jaar. De reden voor het 'vertrek zouden in de privésfeer liggen, maar het is een pu bliek geheim dat Bou man zijn buik vol heeft van Nieuwer- kerk en liever terug keert bij zijn oude club Fortuna. Vanavond (20,00 uur) houdt de hockey - afdeling van de Schiedamse vereni ging Asvion de jaar lijkse ledenvergade ring. Behalve de be kende zaken wordt er ook gediscussieerd over de trainer/coach en het beïleid voor het seïzoen'81/'82. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) houdt donder dag 18 juli voor de vijftiende maal een een sportdag voor alle vierde- en vijfdeklas- sers van het openbaar en buitengewoon basi sonderwijs in Schie dam. De jongens be ginnen 's morgens met atletiek bestaan de uit de onderdelen: Hardlopen, Versprin gen, bal werpen, korf- gooien, hindernisbaan en een prestatïeloop. De meisjes houden zich 's morgens bezig mèt mat bal, slagbal en trefbal. 's Middags zal er gewisseld worden. Bij slechts weer wordt de sportdag, die wordt afgewerkt op de vel den van Hermes DVS en SVDPW in sport park Harga worden verplaatst naar don derdag 25 juni. Cees Gunnewegh is jeugd-schaakkam- pioen van Schiedam geworden. Door vijf partijen te winnen, er één remise te spelen en eveneens één te verlizen bleef hij zijn concurrenten Eric Gunnewegh en Mike Dijkhuizen een half puntje voor. An het kampioenschap werd door 27 jongens en meisjes deelgenomen, die naar speelsterkte in drie groepen werd opgedeeld. In de groe pen twee en drie wonnen respectieve lijk Richard Krohne en Maurice de Ruiter, beiden met de maxi male score. Op 15, 22, en 29 juni kan de Schieamse jeugd schaakdilpoma's behalen bij de schaak vereniging Schiedam. Op maandag 15 juni kan er een proefexa- men worden gedaan voor het pionnen-, to- ren-danwel konings diploma. Een week later zullen deze proe- fexamens met de deelnemers worden doorgenomen, waarna op 29 juni het echte examen wordt afge nomen. Alle avonden (aanvang 19.00 uur) worden gehouden in het clubgebouw van de schaakvereniging op de werf Wilton- Feyenoord, ingang Rubenslaan. Aanmel den en verdere inlich tingen bij F. Groene- weg, Praam5, Schie dam, tel. 70.12.15. Het komend week end wordt in Maas sluis voor de 9e maal het traditionele inter nationale veldhandbal tournooi gespeeld. Za terdag zijn er in het Maassluise Wipper spark 7? teams te be wonderen. Zondags nemen 48 team het te gen elkaar op. Er wordt dan gestreden om 9 wisselbekers. Het tournooi vangt de twee dagen aan om negen uur en duurt tot vier uur s'middags. Zaterdag speelt op het SVV-terrein in sportpark Harga het Nederlands Do venelf tal een interland te gen het Westduitse dovenelftal. De wed strijd begint om 14.00

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6