SCH1EDAMSCHE COURANT Werkgroep geeft zeven adviezen voor verkeersplan Rommelmarkt groot succes Federatie stuurt op alternatief plan aan I Ik -neem. de proef PvdA-commissie komt er niet uit Scheepshelling dreigt dicht te slibben Bewoners Ambacht/Babberspolder krijgen morgen laatste woord Veel klachten over lekkages en tocht MDGIVO-school in Vlaardingen Vluchtende automobilist belandt in Nieuwe Haven Voetgangertje aangereden ••t Verhoudingen tussen fractie en bestuur blijvend verstoord Maandcj 15 juni 1981. - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 114- -4 paqima'8 Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Niet minder dan zeven adviezen geeft de werkgroep, die zich het afge lopen jaar heeft beziggehou den met het verkeercircula- tieplan voor Vlaardinger Ambacht en de Babberspol- der. De werkgroep, die be staat uit ruim honderd be woners, winkeliers en ande re betrokkenen, heeft geen kans gezien alle wensen en opmerkingen van de inspre kers in een éénsluidend eindrapport aan de gemeen te te gieten. Morgenavond kijgcn de bewoners van de wijken voor het laatst de ge legenheid hun mening over de toekomstige verkeerssitu atie naar voren te brengen. Opdracht van de werkgroep was onder meer een oplos sing te geven om het door gaand verkeer uit de wijk en het sluipverkeer uit de woonstraten te weren. Maar voor geen van de zeven voor stellen was een ruime meer derheid van de insprekers te vinden- Die voorstellen be helzen onder meer het on derbreken van de Burge meester Verkadesinge- 1/Anth. Knottenbeltsingel en de Van Hogendorplaan, het bijstellen van stoplich ten op kruispunten met de Burgemeester Van Heusden- laan, het invoeren van één richtingsverkeer in het ge bied, het creëren van extra aansluitingen op de Burge meester He usd ens laan tot het verdelen het gebied in vier sectoren met elk zijn ei gen ontsluitingswegen. Pro bleem daarbij vormt de vraag of de Schiedamsedijk het extra-verkeer kan ver werken dat ontstaat wan neer het doorgaande verkeer in de wijk wordt bemoei lijkt. In een aparte nota, die ge lijk is verschenen, komt de afdeling verkeer van ge meentewerken tot de conclu sie dat het weren van al het doorgaande verkeer onmoge lijk is, omdat de capaciteit van de Schiedamsedijk daar voor niet groot genoeg is. Daarin wordt tevens opge merkt dat de route via de dijk en de Burgemeester Heusdenslaan een te grote omweg is voor automobilis ten die nu nog via de Van Hogendorplaan vanaf sta tion Oost naar Holy en om gekeerd rijden. Het voorstel om de Van Hogendorplaan verkeersluw te maken stuit te met name bij de winke liers op veel weerstanden. Ruim een jaar geleden ging de inspraakprocedure van start met een door 375 bewo ners bezochte informatie avond. In de loop van het jaar nam de belangstelling echter af en bezochten slechts enkele tientallen wijkbewoners de inspraaka vonden. De bewoners van het gebied krijgen morgen avond op een vergadering in de Emmauskerk voor de laatste maal de kans om op en aanmerkingen te leveren op het door de werkgroep sa mengestelde eindrapport. Na de bewonersavond zal de gemeente aan de hand van het eindrapport en de kri tiek daarop een definitief plan opstellen. Bewonersonderzoek: Vlaardingen Onder de be woners van 512 Dura-Coig» □etflats in de Hoogkamer- buurt (Westwijk) bestaan zoveel klachten dat de huur» derscommissie meent dat de komende huurverhoging niet mag worden doorge voerd. Uit een enquête onder de bewoners van de gemeen teflats concludeerde de com missie dat verreweg de meeste woningen meer of minder ernstige gebreken vertoonden, voornamenlijk tocht. Daarnaast waren er nogal wat klachten over lek kages. Vooral over tocht waren de meeste mensen niet te spre ken. Zij vinden dat een ontoe laatbare situatie, nu de stook kosten steeds maar stijgen. Van de in totaal 512 versprei de enquêteformulieren werden er 287 terug ontvangen. De commissie tekent daarbij aan dat een flink aantal bewoners niet mee heeft gedaan, omdat zij meenden dat het-'toch niet helpt', terwijl de buitenlanders er geen raad mee wisten. Met - de enquête-uitkomsten hoopt de commissie de gemeente on der druk te zetten om de ge breken aan de woningen weg te werken.. Behalve over tocht en lekka ges waren er onder meer klachten over de de balkons, verlichting in de trappenhui zen. schimmelvorming, en de fecte aanrechten. Tevens kwa men er veel suggesties om de woningen van dubbele begla zing te voorzien. Aanbevelens waardig wordt het genoemd het huurreglement aan alle be woners uit te reiken. Voor bui tenlanders zou er een vertaal de versie beschikbaar moeten zijn. Vlaardingen Als de aanvra ge wordt goedgekeurd door het ministerie zal in Vlaardin gen een school voor middel baar diensten-, gezondheids- en nijverheidsonderwijs (MDGNO) worden gesticht. Daarmee zou een oude wens van de stad in vervulling gaan, want al in 1976 werd door de gemeenteraad uitge sproken, dat er een openbare scholengemeenschap zou moe ten komen waarop middelbaar onderwijs in de verzorgende en huishoudtechnische beroe pen en middelbaar sociaal-pe dagogisch onderwijs zou wor- den gegeven. Die onderwijs soorten gaan op 1 augustus 1983 op in het MDGNO-onder- wijs. Een dergelijke school wil Vlaardingen graag starten. In een voorlopig landelijk sprei dingsplan dat het ministerie heeft gemaakt staat dat voor Vlaardingen de gedachten uit gaan naar een opleiding Ver zorgende Beroepen, Assiste rende Beroepen in de Gezond heidszorg, Verplegende Beroe pen en INTAS, de Interim Al gemene Schakelopleiding. Het Vlaardingse college van B en W vindt dat er ook plaats zou moeten zijn voor de oplei ding Activiteitenbegeleïding. Werf heeft problemen met baggerspecie Maassluis Als het Hel linggat in Maassluis niet snel wordt uitgediept, dreigt scheepswerf De Haas in de problemen te komen. Voorde scheeps helling ligt zo'n opeenho ping van baggerspecie, dat het bedrijf nu al vaak de grootste moeite heeft met het op de wal zetten van schepen. „De situatie is nog niet onhoudbaar, maar dreigt dat wel zeer snel te worden", zegt directielid De Haas jr. De werf heeft kort geleden een brief aan de gemeente geschreven, waarin op de problemen wordt gewezen. In het verleden is al eens een begin gemaakt met uitdie pen, maar dat. is nooit hele maal afgemaakt De werf voert vooral repara ties en onderhoud uit aan sleepboten en bergingsvaar tuigen, die een diepgang van circa drie meter hebben. Het prubleem is dat de wagen, waar de schepen mee de wal op worden gezet door de modder niet ver genoeg de helling af kan rijden. Vol gens De Haas is men daar vaak uren mee bezig. Ook is het al voorgekomen dat de hellingwagen daardoor uit de rails liep. „We modderen wel net zo lang door tot 'ie op de kant staat, maar er gaat heel wat tijd en geld inzitten. En als de wagen met schip en al op de kant staat, dan kan je de boel schoon gaan spuiten. Want er komen hele ladin gen modder mee naar bo ven." De Haas zegt dat zand en olieschepen die verderop in de haven moeten zijn ook vaak vast zitten door de ge ringe diepte. „Het is zelfs zo dat die sche pen wanneer hier langs ko men als het ware de modder opzij schuiven. En die komt dan weer voor de helling te recht" De rommel- en boekenmarkt, die de Vereniging Wijkbelangen Vettenoordsepotder zaterdag in de VOP gehouden heeft ten behoeve van het kinderkamp is een klapstuk geworden. Mede dankzij het goede weer was het de hele dag bijzonder druk, en van de uitgestalde 'handel' ging dan ook heel wat weg. De rommel- en boekenmarkt was georganiseerd om het gat dat nog in de begroting zit voor het vakantie kinderkamp, dat de wijkvereniging ook dit jaar weer zal houden, weg te werken, in die opzet is men zonder twijfel geslaagd. De totale opbrengst is nog niet precies bekend omdat er nog wat onkosten moeten worden berekend, maar dat het in ieder geval meer is dan 2G0Q gulden staat wel vast. Bram Vlasblom van de wijkvereniging noemde het evenement na afloop dan ook een 'fantastisch succes*. De markt bleek nog een zeer gezellig feest te zijn ook. Dankzij het goede tfeer bleven veel mensen een tijdje plakken op het terrasje, dat voor het buurthuis aan de Willem Pijperstraat was neergezet. En door de grote drukte gedurende de gehele dag zat de sfeer er helemaal Instellingen opgetrommeld voor grote actie-avond Schiedam Een 32-jarige Schiedammer is zaterdaga vond even na tien uur met zijn personenauto in het wa ter van de Nieuwe Haven te recht gekomen, nadat hij met grote snelheid op de vlucht wsas geslagen na een door hem veroorzaakte aan rijding. De man. die na de plons in zijn wagen bekneld zat, kon door snel optreden van een geallarmeerde poli tieman en een onbekend ge bleven burger op het nippen tje gered worden. De automobilist, die onder in vloed was van alcohol, moest op de kruising van de West- Frankelandsestraat en de Huismanstraat uitwijken voor een personenauto van rechts, die hij geen voorrang had ge geven. Daarbij ramde hij een geparkeerde auto, die zwaar werd beschadigd. Na deze knal sloeg hij geschrokken op de vlucht, maar deed dat zo onbe suisd dat hij op de Nieuwe Ha ven de macht over het stuur kwijtraakte en in het water te recht kwam. Nadat hij door de beide red ders uit 2ijn voertuig was bevrijd is de automobilist per ambulance naar het gemeente ziekenhuis gebracht, waar hij enige tijd opgenomen is ge weest Daar legde hij ook de bloedproef af. De man was diezelfde dag overigens al eer der met de politie in aanra king geweest: eerder had hij in het huis van een vroegere vriendin een deel van het in terieur kort en klein geslagen. De politie was toen al langsge- weest om de man te kalmeren. De politie zou overigens graag in contact komen met de onbe kend gebleven burger, die had geholpen bij het redden van de drenkeling. Schiedam Maling hebbend aan de gemeentelijke procedures gaat de Schiedamse federatie van instellingen voor club- en buurthuiswerk en samenlevingsopbouw zelf werken aan een so ciaal-cultureel plan. Zelf heeft de federatie enkele maanden ge leden een aanzet gegeven door een eigen verlanglijst op te stel len en de vergaderingen van de gemeente te boycotten. Dit weekeinde heeft coördinator Leo Herwig alle verenigingen, stichtingen en andere organisaties in de stad opgeroepen om op donderdagavond 25 juni het welzijnswerk even in recordtijd te structureren. De avond moet veel meer dui delijk!. »id verschaffen in de situatie rond de trage sociaal- culturele planning, hoopt de federatie. Snel moet op een rij gezet kunnen worden, hoeveel mankracht en accommodatie er voor allerlei activiteiten in Schiedam in totaal is. Lukt dat op die ene avond, dan is de fe deratie al verder dan de ge meente Schiedam na een heel jaar praten. Ook politici, ambtenaren en vrijwilligers worden verwacht. De uitnodiging voor de avond in clubhuis Oost is bedoeld voor „allen die het welzijns werk in Schiedam ter harte gaat". De federatie spreekt in subtiele bewoordingen over de onlangs gehouden vergadering van de commissie voor cul tuur, sport en jeugd, waarin de commissieleden over de stuk ken voor de sociaal-culturele planning nota bene zelf zei den: „Wat moeten wij daar als commissieleden nu eigenlijk mee?" Om te voorkomen dat het club- en buurthuiswerk als ba sisvoorziening voor het maat schappelijk welzijn in de SCP- discussïes ten onder gaat, neemt de federatie het initia tief tot de welzijnsavond op 25 juni. Die begint om kwart voor acht in het clubhuis aan de Galilefstraat 86. Schiedam Een vijfjarig sonenauto kon hem niet jongetje is vrijdagmiddag meer ontwijken. Het kind op de Singel aangereden, is met een hersenschud- nadat hij plotseling de rij- ding en buikletsel opgeno- baan overstak. De 22-jan- men in het Noletzieken- ge bestuurder van een per- huis. De personenauto was na de tewaterlating total loss. Het voertuig werd later op het droge getakeld. Dit nieuwsblad, waarin u al hst nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. Schiedam De organisatie van de PvdA-fractie in Schie dam vertoont grote manco's. Daaruit moeten alle conflicten worden verklaard, die geleid hebben tot een 'motie van wantrouwen' aan het adres van PvdA-raadslid Hans Ko- nings en tot een scheuring bin nen de partij tussen fractie en bestuur. Omdat een gezamen lijk optreden van alle betrok kenen niet meer te verwach ten is, heeft de twee maanden geleden ingestelde commissie van vertrouwen haar opdracht aan het bestuur teruggeven. Een laatste poging om de ge moederen te sussen en alles in goede banen te herleiden zal het bestuur nu op 24 juni doen, - als in de Blauwe Brug een le denvergadering wordt gehou den. Het bestuur heeft daartoe voorstellen op papier gezet De organisatie binnen de PvdA- fractie, waar vooral Konings kritiek op had, moet volgens het bestuur maximaal verbe terd worden. Ook moeten dui delijke afspraken worden ge maakt om de onderlinge ver houdingen te herstellen: een strikte naleving van die af spraken zal dan vereist zijn. Het bestuur wil erop aanstu ren dat de leden zelfs met een opdracht aan de fractie komen om onderling tot vruchtbare samenwerking te komen, ter uitvoering van het partijpro gramma. Ook op die uitvoe ring had Konings kritiek. Na overleg met de commissie van vertrouwen, die uit de drie bestuursleden Wim Oo- men, Martha Wagenaar en Netty Leeman bestond, heeft het bestuur geen aanleiding gezien het fractiestandpunt over te nemen om Hans Ko nings te verzoeken de gemeen teraad te verlaten. Integen deel: de door de fractie gedane uitspraken kunnen niet leiden tot oplossing of verbetering van de situatie, aldus het be stuur. De fractie had zulke be sluiten dan ook niet mogen ne men, blijkt uit de verklaring aan de leden. Over Konings zegt het bestuur, dat hij zich wat milder jegens partijgeno ten zal moeten opstellen. Zijn dodelijke kritiek werd hem in het verleden niet in dank af genomen. Dl»1 a sw1 i toeV •OHO»0" a a pidt®5'-' ?°slco4f eb0® ve\°P' itvio01' lani®-1 834 30» aaa B°W.aaa"******" VB

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1