SCHIEDAMSCHE COURANT Medisch dagverblijf voor 40 kinderen Novotel opent 40 hotelkamers lik „neem.» de pre et ■sssssss*" Bordjes bij rijksweg 20 zijn veel te gevaarlijk Vliet-braderie trekt massa ?s mensen naar centrum Maassluis Aan Zwaluwlaan in Vlaardingen: Anker en Ketting wil fnsie met HVO Kerkeiland verlost van meelmotten Agent breekt jukbeen bij aanrijding Zes kelders in Over de Veste open gebroken Geheime nota: Tekort gemeente werken ruim 1 miljoen gulden Maandag 22 jnni 1981 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broeisvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 105de jaargang no. 119 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam/Vlaardingen Tussen de Vlaardingen-Oost Bedrijven (HVO) en de An ker- en Kettingfabriek Schie dam (AKS) zijn fusiebespre kingen op gang gekomen. De directies van beide bedrijven hebben al enkele oriënterende gesrekken gevoerd over de mogelijkheden van samen gaan. Ook de vakbonden zijn inmiddels ingelicht. Eind vorige week vond een gesprek plaats tussen beide di recties in aanwezigheid van de vakbond FNV. AKS is een fa miliebedrijf aan de Buitenha venweg waar circa zestig men sen werken. De fabriek heeft een moeilijke periode gehad door de problemen in de scheepsbouw. De laatse tijd gaat het beter en het bedrijf denkt zelfs aan uitbreiding. Het bedrijf is-fn*handen van. de familie Verhoeff. Omdat er binnen de familie echter geen opvolger is voor de nu 61-jari- ge directeur Wal Verhoeff zijn de besprekingen met HVO op gang gekomen. Maassluis Er lijkt een einde gekomen te zijn aan de mot- tenplaag waar de bewoners van het Kerkeiland door wer den geteisterd. Bij de gemeen te heeft het de afgelopen week klachten geregnd over kleine motachtige insecten die overal de kop op staken. Een door gemeentewerken in gesteld onderzoek heeft uitge wezen dat het ging-om zoge naamde meelmotten, afkom stig uit de voormalige oliefa- briek De Ploeg. De fabriek heeft zelf de bestrijding ter hand genomen, nadat een te hulp geroepen verdelgingsbe- drijf de opdracht niet onmid dellijk kon uitvoeren. Dezelfde diertjes zouden overigens ook op andere plaatsen in Neder land tot overlast hebben ge leid. Vermoed wordt dat de af wijkende temperaturen van de laatste weken de insecten in meer dan normale hoeveelhe den hebben aangetrokken. Deze week zal een chemisch verdelgingsbedrijf komen kij ken of de beestjes inderdaad zijn uitgeschakeld. Schiedam In het Holyzie- kenhuis te Vlaardingen wordt vandaag een Schiedamse poli tieagent geopereerd, die zater dagmiddag bij een aanrijding op de Sc hied am se weg in Ke- thel zijn rechtenukbeen brak. In het Noletziekenhuis werd de wenkbrauw v/el gehecht, maar een operatie kon niet uitblijven. Het gaat om de 28- jartge agent A. W. Hij fietste zaterdag in Kethel, toen hij ineens de 18-jarige Rotterdamse C. M. F. draaiend en slippend op haar bromfiets op zich af zag komen. Het meisje was geschrokken toen iemand haar inhaalde en had daarbij de macht over haar stuur verloren. Zelf kwam zij or met een bloeduitstorting aan de bovenarm af. Maassluis had een gezellige dag... Maassluis Een waterig zonnetje maakte het zaterdag toch uiterst gezellig in de binnenstad van Maassluis. De jaarlijkse vlietbraderie lokte vele duizenden mensen naar het pittores ke centrum. Activiteiten genoeg in Maassluis. Bijna honderd kramen waren verspreid over de verschillende vlieten. Or ganisaties, intstellingen en bedrijven probeerden op een zo goed mogelijke manier mensen voor zich te winnen. Ook was er een grote rommelmarkt waar allerlei grote en kleine spulletjes van eigenaar verwisselden. Hoogtepunt van de dag wa ren de activiteiten die wer den georganiseerd door de CJV-afdeling Maassluis. Boegsprietlopen voor de evenwichtskunstenaars. Ve len hadden voor dit onder deel ingeschreven: lopen Schiedam Weinig succes hadden de inbrekers, die in de nacht van zaterdag op zondag hebben toegeslagen in de kel dergewelven onder het flatge bouw Over de Veste. Zes kel ders braken zij open. Slechts één flatbewoner miste iets. Hij deed bij de politie aangifte van diefstal van een elektrisch schuurmachine. over een dunne balk over de Veerstraat die ook nog met troene zeep ingesmeerd was. lechts weinigen lukte het om zonder nat te worden de over kant te bereiken. De badkui pen race trok bijna evenveel deelnemers als vorig jaar. Feestelijk versierd en met een vriendelijke glimlach op het gezich verdween menigeen met badkuip en al naar de bo dem van de vliet. Duizenden mensen vergaapten zich half in de middag aan het tobbe- dansen. Van een hoge stelling gleden de deelnemers in de zelfgemaakte voertuigen in het water om zo daarna zo snel mogelijk de finish te bereiken. Veel deelnemers lukte dat in derdaad ook, maar een enke- ting zag zijn voertuig al kapot gaan voordat de afdaling van de spekgladde stelling was be gonnen. Veel bezoek kreeg ook 'Klei en Kleur' tijdens de open dag. De modelbootbouwvereniging uit Maassluis demonstreerde een serie modelboten. Op het terras van bar-bodega De Mus ketier rusten velen uit van de vermoeienissen van de dag. Het was voor het eerst dat het terras open was en het succes was direct merkbaar. Nog niet eerder was er een terras in de binnenstad van Maassluis. Schiedam/Vlaardingen- Maassluis In Vlaardin gen komt, naar het zich nu laat aanzien, een me disch kinderdagverblijf. Het verblijf dat plaats moet bieden aan veertig kinderen zal een functie voor de hele streek krij gen, Als locatie voor de te bouwen voorziening is de Zwaluwlaan genoemd. Met het project is zo'n vijf miljoen gulden gemoeid, die uiteindelijk op tafel worden gebracht door de ziekenfondsen. Als het rijk akkoord gaat met de vestiging en als alle pro cedures op zijn snelst lo pen hoopt men in 1983 met de bouw te kunnen beginnen. Een medisch kinderdagverblijf is bestemd voor kinderen die door diverse oorzaken niet in een gewoon kinderdagverblijf kunnen worden onderge bracht. Die oorzaken kunnen zowel lichamelijk, psychisch als sociaal zijn. De stuurgroep medisch kinderdagverblijf Nieuwe Waterweg-Noord die een onderzoek naar de behoef te van een dergelijke voorzie ning heeft ingesteld meent dat er honderd plaatsen kunnen komen. De provincie gaat voorlopig uit van slechts veer tig-plaatsen,-ten noorden van de Nieuuwe Waterweg. De secretaris van de stuur groep, Hans Piepenbrink, heeft goede hoop dat de vesti ging van een medisch kinder dagverblijf door zal gaan. „Het ïc voor mij meer de vraag wanneer het kan gebeuren. Een medisch kinderdagverblijf is namelijk een erg dure voor ziening. De verpleegprijs zal per kind boven de honderd gulden per dag komen te lig gen. Dat komt voornamelijk omdat aan een dergelijke voorziening een omvangrijke staf ïs verbonden. Allerlei spe cialisten zullen hun inbreng in die staf moeten hebben. Het is natuurlijk heel goed mogelijk dat die hoge kosten voor een vertraging zullen zorgen." Piepenbrink noemt als voor beelden van kinderen die in een medisch kinderdagverblijf kunnen worden opgenomen: kinderen met epilepsie, een hartafwijking, chronische ziekten en kinderen die een agressief gedrag vertonen. In een normaal kinderdagvervlijf zou aan hun niet voldoende aandacht besteed kunnen wor den. De majorettes van OBK luisterden de openingsceremonie bij Novotel op. Eén meisje begon te huilen ten gevolge van alle plechtigheid. kunnen J- W/TOI worden Burgemeester Te Loo knipt het lint door en daarmee is het nieuwe ge- deelkte van het Novotel officieel open. Schiedam Bedrijven in het noorden van Schiedam mogen geen bordjes meer aanbrengen rond de afrit van rijksweg 20. Door een wildgroei van de bordjes met de naam van het be drijf ontstonden levensge vaarlijke situaties op de rijksweg. Automobilisten remden te vaak af om te kunnen lezen wat er alle maal langs de rijksweg was bevestigd en hinderden te vaak het achteropkomende verkeer. Gebleken is dat veel bedrij ven in het industriegebied bij een openingsreceptie bordjes plaatsten, maar die bordjes nooit meer verwij derden. Zo ontstond een wildgroei, waar nu een eind aan zal worden gemaakt. Burgemeester en wethou ders hebben laten weten dat geen vergunningen meer voor dergelijke bordjes wor den verleend. De verwijs- bordjes die rond de afrit zijn aangebracht worden door de dienst gemeentewerken verwijderd. In de plaats daarvan komt nu een groot bord op de 's- Gravelandseweg. Alle be drijven krijgen de gelegen heid om hun naam op dat bord te laten vermelden bij het bord komt een parkeer haven, zodat bezoekende automobilisten rustig kun nen zoeken waar zij moeten zijn, net als bij een stads plattegrond. Schiedam Het Franse hotelconcern Novotel, waarvan de Schiedamse vestiging vrijdagavond feestelijk veertig nieuwe hotelkamers in gebruik nam, heeft in Nederland nog meer plannen. Tengevolge daarvan zal het hotel in Schiedam niet zo groot worden als men vijf jaar geleden had gehoopt, maar, zoals directeur van Novotel-Schiedam Jan-Willem Mijinke vrijdag zei: „Toen wij hier in Schiedam begonnen, zei ieder een: jullie zijn niet goed bij het hoofd." Mijmke wilde ermee zeggen het misschien over vijf jaar dat veertig nieuwe hotelka- ook en over tien jaar ook, en mers, naast de bestaande, er blijk van gaven dat Novotel wèl goed bij het hoofd was geweest. De noodzaak van uitbreiding van het zakenho- tel op het Hargplein is ten slotte aangetoond. Novotel-Schiedam zal, nabij het Kethelplein waar rijkswe gen 19 en 20 elkaar kruisen, ''vooral een functie vervullen ten behoeve van het zakenle ven in de Botlek en de Enge landvaarders. Een nieuw te bouwen hotel in Rotterdam- Oost zal zich richten op het groene hart van Holland en reizende zakenlieden die de contreien rond Gouda en Utrecht als bestemming heb ben. De hotelkamers die daar gerealiseerd worden zouden volgens een aanvankelijk plan aangebouwd worden bij de Schiedamse vestiging aan de Hargalaan. Dat gaat nu niet door. Niettemin, een uitbreiding van veertig kamers, waarvan ver wacht kan worden dat zij het hele jaar door vooral doorde weeks in gebruik zullen zijn, betekent geen kleinigheid. Di recteur Mijinke zei vrijdaga vond ten overstaan van 400 gasten, dat de uitbreiding een bekroning is op vijf jaar hard werken en dat de uitbreiding noodzakelijk is in een tijd van bezuinigingen. „Je kunt wel denken, het gaat nu slecht met de economie, maar dat gaat moet je dan stil blijven 2itien? Men bezuinigt het eerst op luxe, ja, maar kan een hotel in een tijd met veel ambulante handelsbetrekkingen nog een luxe worden genoemd?" Ook burgemeester John te Loo appelleerde hieraan in een welgedocumenteerde toe spraak. Aan de hand van uit spraken van schrijvers (Bom- ans: „Men gaat op reis om thuis te komen" en Vernèdes: „Bestijg de trein nooit zonder uw valies met dromen") kwam Te Loo tot de slotsom dat de mens zich heeft ontwikkeld van een denkende mens tot een spelende mens en dat, nu het zover is, hij zich verder ontwikkelt tot een reizende mens. Kortom, Te Loo prees het initiatief van Novotel en zette vervolgens de schaar in een draad waaraan veertig ballonnen hingen. Met het op stijgen ervan werd de aan bouw van Novotel officieel ge opend verklaard. De gasten bekeken daarna de kamers, die onder meer een ligbad, een kleurentelevisie en een schrijf bureau bevatten. De gasten deden zich daarna te goed aan vele snacks, een voortreffelijk koud buffet en drank. Het viel deze keer op dat er onder de notabelen wei nig gemeenteraadsleden wa ren. Gesignaleerd werden slechts Riet Taverne, Siem Rosman, Aad van Lingen en Luud Snel van het CDA, Ine ke de Jong en Gerard Ver- hulsdonk van de VVD en Peet van der Lubbe van de PvdA. Vlaardingen De tekorten op personeelskosten bij gemeentewerken zullen aan het eind van het jaar zijn opgelopen tot ruim 1 miljoen gulden, in een nog geheime nota aan Ben W becijtert directeur ir J. G. Gerritze het tekort op precies 1.148.500 gulden. Door het wegvallen van werk is er geen dekking voor de salarissen van dertien personeelsleden. Het tekort wordt veroorzaakt door bezuinigingen, waardoor voor gemeentewerken dit jaar niet genoeg geld be schikbaar is om alle ruim 350 personeelsleden bezig te houden. Daarbij zorgt de stagnatie in de planvor ming van Holy-Noord ervoor dat gemeentewerken de grond nog niet bouwrijp maken kan. Burgemees- _ter en wethouders zullen de problemen dinsdag be spreken. Directeur Gerritze geeft in de nota de sug gestie het tekort ten laste te laten komen van de al gemene dienst van de gemeente. Tevens somt hij een aantal mogelijkheden op, waardoor het tekort be perkt kan worden. Zo denkt Gerritze twee ton te kunnen uitsparen door de kosten van vervroegde pensioneringen en de bijdrage van de ziekenfonds premie van gepensioneerde medewerkers met ten laste te laten komen van gemeentewerken. Om tot een sluitende begroting te komen wil Gerritze ge meentewerken op papier inkrimpen met dertien man, zodat dit jaar zonder tekort kan worden afge sloten. De directeur stelt voor die mensen 'zinnig' werk te laten doen waarvoor dit jaar geen geld is uit getrokken. Maar ook zouden zij in goed overleg inge zet kunnen worden voor ander werk binnen de ge meente. In grote lijnen is de medezeggenschapscom missie (MC) akkoord gegaan. Voor het op papier in krimpen van de personeelssterkte voelt de MC ech ter niets. Natuurlijk verloop en de ontstane vacatures voorhands niet vervullen, lijkt de MC een betere op lossing. De tekorten worden veroozaakt door het wegvallen van werk bij de afdelingen bouwkunde en siedebouw, landmeten en kartografie, plantsoenen, begraafplaatsen en weg- en waterbouwkunde. Dit nieuwsblad, waarm u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt smu' r i ,o«W' zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. .et pioct O» p.fcoW" ToüW°' As"* 5t>l"d ,de- or.de. -jqOQ VB Eo\tET' dam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1