in Voedingsbond onderzoekt manipulatie met orders I Boze schipper blokkeert de Buitensluis Ik - neem de proef OJC staat op straat Te Loo roept commissie van vakantie terug Vals alarm houdt politie bezig deze krant Werknemers Nestlé tegen overplaatsing mm Schiedam heefteen nieuw dia-klankbeeld. Aardig, maar mét Sinterklaas. Pagina drie. De middenstanders in hetViaardingse centrum hopen nog steeds op een parkeergarage onder het Veerpfein. Wantdat is veel goedkoper, denken ze. Pagina vier. Delfland houdt haar eerste avond- surfvierdaagse. Pagina vier. Malaise gemeentebegroting maakt extra beraad nodig SCHOOLSTRAAT TERUG IN HISTORISCHE STAAT 'Er kon geen roeiboot meer door Peperduur project opgeleverd Dief met panne College zet belegger voet dwars SCHIË 3AMSCHE courant Dinsdag 23 juni 1981- Broersvest 3 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 1204 pagina'S telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Burgemeester: geen muziek- vergunning meer Schiedam De stichting open jongerencentrum Schïedam-Noord (OJC) staat met haar disco-acti viteiten op straat. In de Blauwe Brug mogen geen disco-avonden meer wor den gegeven, geheel over eenkomstig het besluit dat medewerkers van dit wijkcentrum hebben ge nomen om gèen grote groepen jeugd meer toe te laten. Burgemeester John te Loo heeft het OJC la ten weten geen muziek- vergunning meer te kun nen verlenen, omdat de omwonenden van de Blauwe Brug (met name bejaarde bewoners van de flat bij het Hof van Spa- land) teveel hinder onder vonden van de luide dis- co-muziek. Bij het OJC is dat „idioot" overgekomen. Nu blijkt dat van popmuziek niet alleen de mensen last hebben die elders in het wijkcentrum verblijven, maar ook mensen die er vlakbij wonen, lijkt de inrichting van het wijkcen trum helemaal „pet" te zijn. Er waren al klachten over de architectuur, zoals die is uit gevoerd, en het OJC voegt daar nu het hare aan toe. Medewerkers van de Blauwe Brug, die het sneu vinden dat er zelfs geen disco-activi teiten meer mogen worden gehouden, hebben het plan opgevat om alle ramen van- de grote zaal te blinderen, zodat er minder geluid naar buiten doordringt. Zij vinden het_mal,,dat voor een enkele disco-avond in de maand geen vergunning meer wordt gegeven. „Het is toch te gek, dat in een betrekkelijk nieuw wijkcentrum muzikale evenementen niet meer kun nen plaatsvinden, omdat blijkt dat de buurt er last van heeft?" zeggen zij. Afgelopen zaterdagavond heeft de laatste disco-avond van het OJC in de Blauwe Brug plaatsgevonden. „Wij staan nu op straat, zo kan je dat wel stellen," zegt Piet Penning, OJC-bestuurslid van het eerste uur. Hij doelt daarbij overigens uitsluitend op muzikale evenementen. Want, zoals gemeenteambte naar André Cornax gister ochtend zei. „een OJC richt zich natuurlijk niet uitslui tend op disco, dat is slechts één activiteit die in een be hoefte voorziet. Activiteiten zoals discussie- en filmavon den en cursussen kunnen na tuurlijk nog wel in de Blau we Brug plaatsvinden, mits er geen lawaai bij is." Zie verder pagina vier. Schiedam Om uit de ma laise rond de gemeentebe groting voor 1981 te komen heeft burgemeester John te Loo een extra openbare vergadering belegd van de commissie voor algemene en bestuurlijke zaken. Hoe wel de zomervakantie van de gemeenteraad begonnen is, komt deze commissie nog bijeen op donderdag 2 juli in het stadhuis op de Grote Markt, 's avonds om acht uur. De precieze reden van de extra vergadering is nog niet bekend gemaakt, maar bij D'66 bestaat de voor zichtige indruk dat zij als enige politieke partij ge lijk gekregen heeft In de gemeenteraadsvergadering van 15 juni verzette D'66 zich tegen uitstel van be handeling van een voorstel van B en W, waarmee Schiedam het provinciaal bestuur tegemoet wilde ko men. Het ging hier om de financiële 'vondst' van wet houder Reinier Scheeres om de saldi-reserve anders 4e besteden: niet voor nieu we investeringen, maar voor afschrijving van al lerlei posten. Het CDA met name wilde dit voorstel in een later stadium behandeld zien om beter te kunnen beoorde len, of dit idee effectief ge noeg zou zijn om gedepu teerde staten (GS) van Zuid-Holland te behagen. Scheeres stemde daarmee in. Omdat echter behande ling In augustus te laat zou kunnen zijn en de fatale datum zou worden over schreden waarop GS geen wijziging van de gemeente begroting 1981 meer toe zou staan, verzette D'66-raads- lid Rob Hij mans zich hier tegen. Het gevolg kan zijn dat de gemeentebegroting door GS niet goedgekeurd wordt Dan komt Schiedam in de situatie te verkeren, waarvan Cor van Tilhorg (WD) zegt: „Hebben we het geld en dan kunnen we er niks mee. Dat is een tan tal usk welling!" ms Wethouder Arij Maarleveld reikt een van da bewoners de sleutels uit. Schiedam Een binnenvaartschipper heeft zondaga vond geruime tijd de Buitensluis geblokkeerd. De man had zo dicht bij de sluisdeuren in de Voorhaven afge meerd dat er 'geen roeiboot meer doorkon' zoals ha venmeester Theo Sabel het gisteren uitdrukte. De poli tie moest er aan te pas komen om de man, die afkom stig was uit België, van de sluis weg te krijgen. Volgens de politie blokkeerde de schipper de sluis omdat de be roepsvaart niet wordt geschut op zondag en de plezier- vaart wel. Uiteindelijk hebben agenten de dwarsligger kunnen bewegen zijn schip verderop te meren. Sabel noemt de actie van de binnenschipper flauwekul. ..Iedereen weet dat de sluis van zaterdagmiddag tot maan dagochtend gesloten is. Alleen voor de watersportvereniging de Nieuwe Haven wordt een uitzondering gemaakt. De mensen daarvan worden elke zondag om half negen geschut. Maar daar betaalt die vereni ging dan ook voor." De Belgische schipper staat volgens Sabel geheel alleen in zijn bezwaren. „De binnen vaart werkt op zondag hele maal niet. Als die schipper er door had gewild had dat zater dag voor de middag gekund; het is natuurlijk raar als die man dan persé op zondag de sluis door wil. Verder hebben we met de beroepsvaart nooit problemen. Integendeel; ik vind dat we juist een goede verstandverhouding hebben. Dat komt ook omdat de wachttijden in den regel vrij kort zijn." Onwil is er volgens Sabel niet bij zijn mensen om ïn voorko mende gevallen weieens ande ren door te laten dan de wa tersportvereniging. „Maar toen on2e man om half negen arri veerde lag deze schipper al dwars voor de sluis. Toen hij verzocht werd wat verder weg te gaan liggen weigerde de schipper, dus toen kon alleen de politie nog maar ingescha- kela worden." Overigens gaan er in de stad steeds meer stemmen op de binnenwateren van de stad ook op zaterdag en zondag voor het scheepvaartverkeer open te stellen. Voorzitter Meijinke van de VVV pleitte er nog voor in een interview met onze krant van vrijdag. Maar een dergelijk opening zou dan alleen van belang zijn voor de pleziervaart Vlaardingen Door het onthullen van een gevelsteen en het uit reiken van de sleutels heeft wethouder Arij Maarleveld gistermid dag de afsluiting van de renovatie van de Schoolstraat, naast het stadhuis, een officieel g* tintje gegeven. Het pe- IJT33I perdure project, dat ze ker zo'n 2,5 miljoen gul den heeft gekost, is in iets meer dan een jaar afgerond. De voorberei dingen hebben aanzien lijk meer tijd in beslag genomen. De renovatie, of beten de 'rehabilitatie op histori sche grondslag', zoals de architect het genoemd schijnt te hebben, heeft in het verleden heel wat kritiek teweeg gebracht. Het opknapper, van het straatje, dat bestaat uit negen woninkjes en drie winkels, heeft in veler ogen een onevenredige hoeveelheid geld gekost geld dat overigens in zijn geheel afkomstig is uit het fonds stadsherstel, dat daarmee overigens vrijwel is uitgeput. De bewoners van de straat hadden al sinds 1972 aan gedrongen op herstel van de pandjes, maar in eer ste instantie zag het er naar uit dat sloop het enige zou zijn, vanwege de hoge kosten. Het was vooral wethouder Arij Ivlaarleveld die op het re noveren van de pandjes aandrong, omdat de Schoolstraat een karakte- J5 ristïek beeld geeft van j| het oude Vlaardingen, dat verder nergens meer in de stad terug te vin- g den is. De wethouder werd gesteund door de commissie voor stadsher- S stel en stadsverfraaiïng en kreeg tenslotte ook een meerderheid van de gemeenteraad voor het plan. Feit is dat de pandjes er s nu weer zeer fraai uit- zien. Iedereen was er gis- teren dan ook vol lof g over. Het ontwerp voor de opknapbeurt is ge- maakt door het Vlaar- h dingse architectenbureau s Geluk BV en uitgevoerd door aannemingsbedrijf S A. van der Lugt BV., eveneens uit Vlaardin- gen. j| Zie ook pagina vier. 1 Vlaardingen De twintig werknemers van de Vlaardingse vestiging van Nestlé BV hebben giste ren geweigerd in Rotterdam aan het werk te gaan, hoewel de directie van het bedrijf vindt dat er in Vlaardingen voorlopig geen werk meer is. De werk nemers hebben deze week plotseling te horen gekre gen, dat ze voor een periode van zeker drie maan den zouden worden overgeplaatst. De voedingsbond van het FNV is hier erg boos over, omdat dit plotse linge besluit de onderhandelingen doorkruist die toch al met Nestlé gevoerd werden over het voorne men, de Vlaardingse vestiging per 1 januari hele maal te sluiten. Woordvoerder Van Bremen van de voedingsbond: „De aanzegging om in Botterdam te beginnen is volstrekt onver wacht gekomen. Enige tijd ge leden is al aangekondigd, dat de Vlaardingse afdeling dicht zou moeten; daar voeren we momenteel overleg over. Maar nu zouden er zelfs al te weinig orders zijn om de komende pe riode door te komen en Nestlé gaat er eenvoudig van uit, dat die overplaatsing een werkop dracht is en daarmee uit." Het Vlaardingse personeel heeft die werkopdracht voor lopig naast zich neergelegd. In overleg met de bond, die vreesde dat de onderhande lingspositie van de werkne mers erg zwak zou worden als ze met die overplaatsing ak koord zouden gaan, heeft men zich gistermorgen niet in Rot terdam gemeld, maar is ge woon in Vlaardingen aan het werk gebleven. „Hoewel men niet veel anders kon doen dat wat schoonmaakwerkzaamhe- den, want de directie heeft er wel voor gezorgd dat de pro ductie niet door kan gaan." al dus de vakbondswoordvoer der. De voedingsbond van de FNV heeft zo haar twijfels, of het spel door Nestlé wel eerlijk is gespeeld. Het Vlaardingse be drijf houdt zich bezig met groente-drogen, en met name champignons. Men maakt een halfproduct, dat verder wordt verwerkt door andere Nestlé- fabrieken, ook in het buiten land. „We zijn op het ogenblik aan het onderzoeken of er niet met orders gemanipuleerd wordt om op die manier grond te hebben voor de sluiting van het Vlaardingse bedrijf." aldus Van Bremen. „Omdat die pro ducten immers binnen het ei gen bedrijf worden afgenomen lijkt het een wat rare zaak. De hele kwestie geeft wel aan hoe Nestlé met haar personeel om gaat." Vandaag zijn er besprekingen tussen de vakbond en de di rectie van het bedrijf. De Vlaardingse werknemers voe ren morgen weer overleg met de vakbond. Tot die tijd is men vastbesloten in Vlaardin gen te blijven. Schiedam Veel geluk had de dief niet die zaterdag zijn slag wilde slaan bij autobe drijf Ertan aan de Bettoweg. Toen hij met een auto de showroom uit wilde rijden bleek het ding niet te starten. Mismoedig is de pechvogel toen maar huiswaarts ge keerd. Vlaardingen De Schiedam- se Beleggingsmaatschappij (SBM) krijgt geen toestem ming panden aan de Riouw- laan. de Van Hogendorplaan en de Goudsestraat op te split sen in appartementen. De SBM had de gemeente daarom gevraagd, maar heeft nul op het rekest gekregen. B en W vrezen dat wanneer de SBM haar zin krijgt op den duur de ruim 150 woningen onttrokken zullen worden aan de huursector, waardoor het voor minder draagkrachtigen nog moeilijker zal worden een betaalbare huurwoning te krij gen. De SBM heeft de panden onlangs gekocht van de Le vensverzekeringmaatschappij Utrecht. De verzekeringsmaat schappij heeft in het verleden ook al toestemming gevraagd om de panden te mogen split sen om ze per woning te kun nen verkopen. Toen dat niet Jukte, zijn ze verkocht aan de SBM. Vlaardingen De Vla^rd^gse politie heeft gistermiddag heel wat werk gehad door xrr. bommelding en een overval-alarm van respectievelijk een bunk in het centrum en het hoofdpost kantoor. In beide gevallen bleek het alarm vals: er was niéts aan de hand. Het eerste alarm werd even voor twaalf uur geslagen, toen de politie de melding kreeg dat er om twaalf uur precies een bom zou ontploffen bij de Rabo-bank aan het Veerplein. Surveillerende agenten zetten ogenblikkelijk de omgeving af, terwijl de recherche de bank ontruimde en een onderzoek instelde. Er werd in het ge bouw niets verdachts gevon den, zodat de politiemacht na een klein half uur weer kon inrukken. De telefoniste van de bank was enkele minuten voor twaalf telefonisch voor de bom gewaarschuwd. „Een vrouwes- tem zet: om twaalf uur precies valt er een bom op uw bureau. Het klonk tamelijk serieus, dus we hebben meteen de poli tie gewaarschuwd," vertelde ze na afloop. Het bankperso neel kreeg verlof om geduren de het onderzoek van de re cherche een uurtje koffie te gaan drinken in het centrum. Enkele uren later werd de po litie weer in staat van alarm gebracht, toen vanuit het hoofdpostkantoor aan de Westhavenkade overval-alarm werd gegeven. Weer werden alle surveillance-wagens naar de plaats des onheils gediri geerd, maar ook dit keer bleek hel om een loos alarm te gaan. Klanten die op dat moment nietsvermoedend in het post kantoor hun geldhandelingen stonden te verrichten, zagen twee agenten binnenwandelen om naar de overval te infor meren. Het overval-alarm was bij vergissing door een van de personeelsleden van het post kantoor in werking gesteld. JL» DU nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. avïtiK ,eu«s' di<3en ,<=pP'r oei „met toe QBoUo" tU»"1' p.dl«5- ?c-.>c°As! bo!- os**® ,vei°P' ouie'P' ,azd; k stvi date- O»»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1