SCHIEDAMSCHE COURANT College worstelt met verliezen bij gemeentewerken Geen waarborgen egen koppelbazen Renovatie Muwi-I stap e dichterbij Ik ;ieemr de proef Kleuter ontdekt de randstad College ziet oplossing van Utrech t niet zitten Kruising wordt veiliger voor fietsers deze krant verhuist Vlaardinger bekent lodelijke aanrijding Stroom komt leze week van ie Borodinlaan aring- en ierfeest: ratis bussen aar centrum SS8 Centrum brengt stripboek uit Woensdag 1 juli 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 i05de jaargang no. 126 - 4 PAtUHA'i 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Nufrine, een vijfjarig Rotterdams meis je, is een ondernemend kind. Toen de kindercrè che haar niet avontuurlijk genoeg bleek stapte zij maandag zonder iemand te verwittigen door de voordeur naar buiten, het bruisende leven van Rot terdam-Zuid in. Na een spannende rit met de me tro en een nog mooiere tocht met de trein in de richting van Hoek van Holland, bleek Schiedam een ongewone aantrek kingskracht op de vijfjari ge ontdekkingsreizigster uit te oefenen. Zij stapte uit op station Nieuwland en begon over de Schie- d am se weg een avontuur lijke tocht in noordelijke richting. Erg ver kwam zij daarbij niet, omdat een be woonster van de Schie- damseweg er achter kwam dat het kind wel érg ver van haar ouderlijk huis was afgedwaald. De politie kwam er aan te pas om Nufrine weer bij haar ou ders te krijgen. Jan Valkenaars verlaat scholengemeen schap Nieuwelant. Pagina drie. Werkloze buitenlanders zouden verplicht een taalcursus moeten volgen. Pagina drie. De Holy- honkballers zijn 'geholpen' door de scheidsrechter, aldus Eurostars. Pagina vier. Vlaardingen Burge meester en wethouders worstelen nog steeds met het verlies van ruim een miljoen gulden dat ge meentewerken dit jaar zal lijden. Enkele weken ge leden lichtte directeur Gerritze van gemeente werken het college in over de sombere situatie bij zijn bedrijf. De raads commissie voor perso neelszaken kreeg van wethouder Cees Bot te ho ren dat het college pas na PPR-raadslid Herman Noordegraaf wit dat Schiedam mala fide bedrijven op dezelfde manier aanpakt als de gemeente Utrecht dat doet. de zomervakantie met voorstellen zal komen. Door bezuinigingen en de stag nerende woningbouw in Holy heeft gemeentewerken voor een aantal personeelsleden dit jaar geen werk voorhanden. Omgerekend is er geen werk voor 13,1 ambtenaren. Direc teur Gerritze van gemeente werken heeft laten weten dat hij zijn medewerkers wel an der "zinnig' werk kan geven, maar dat daarvoor geen dek king is te vinden in de begro ting. Gerritze vindt dat het verlies moet worden bijgepast ijit.de s!tf?msr.® middelen van de gemeente. De vakbonden vrezen dat de financile problemen op den duur arbeidsplaatsen gaan kos ten. PvdA en VVD vroegen zich tijdens de commissiever gadering af waarom het ver lies niet eerder was voorzien. Zowel Quast (VVD) als Boen der (PvdA) verbaasden zich er over dat de verliezen al niet waren voorspeld bij het opstel len van de gemeentebegroting eind vorig jaar. chiedam De gemeente chiedam ziet geen kans ra koppelbazen en ande- e malafide-bedrijven ge er! vaii gêfnëên telijke pdraehten uit te sluiten. Waarborgen kunnen op at gebied niet worden egeven, omdat de wette- jke mogelijkheden te be perkt zijn. Dat is het ant woord van burgemeester en wethbuders op vragen, van PPR-raadslid Herman Noordegraaf. Noordegraaf had het college gevraagd een opdrachtensta tuut in te voeren, in navolging van de gemeente Utrecht, Ma lafide bedrijven, die bijvoor beeld sociale verzekeringswet ten, belastingwetten en milieu wetten niet nakomen, kunnen dan van gemeentelijke op drachten worden buiten geslo ten. De gemeente zou op die manier ook zelf voorwaarden kunnen stellen, naast de bepa lingen die wettelijk worden geregeld. Er zou zelfs een op- dracnteftbeleid kunnen wor den gevoerd, meent Noorde graaf. Koppelbazen kunnen daarmee de voet dwars wor den gezet. B en W zijn minder enthou siast over een opdrachtensta- tUut. Malafide bedrijven kun nen er niet beter mee worden uitgesloten dan met de huidige voorschriften, meent het colle ge. De wetgeving maakt waar borgen tegen ongewenste be drijven onmogelijk. Dat komt door de geheimhoudingsplicht die zowel de bedrijfsvereni ging als de belastingdienst te genover derden hebben. Daar door mist de gemeente noodza kelijke gegevens over bedrij ven, om waarborgen te kun nen geven. Veel meer verwacht het colle ge van haar eigen ambtenaren. Bij de gemeentelijke diensten is een grote hoeveelheid erva ring en inzicht aanwezig. Om dat van tevoren een onderzoek naar een bedrijf wordt inge steld kunnen de meeste mala fide bedrijven toch wel wor den uitgesloten. Zodra er maar getwijfeld wordt of er onvol doende over een bedrijf be kend is, gaat de gemeentelijke opdracht naar een ander, aldus het college in haar antwoor den aan Noordegrraf. Betere garanties zouden niet kunnen worden gegeven met de huidi ge wetgeving. chiedam Deze week wordt ït nieuwe electriciteitsscha- ilstation in Schiedam-Noord gebruik genomen. Dat ge- surt geruisloos; er is geen of- üele gebeurtenis aan verbon- n. Toch zullen Schiedatit ers tn Noord de overschake- ig van het oude station naar ;t nieuwe merken, de nacht van vrijdag op za dag kunnen problemen met 1 stroom ontstaan. Bij de O- j ahare Nutsbedrijven wordt sen vier en vijf 's nachts d stagnatie van de electrici- I iteleverïng verwacht in het 'lied tussen Sibelïusplein, rodinlaan, Mozartlaan. lijermansplein, Harreweg en !oudweg. nieuwe electriciteitsscha- ation aan de Borodinlaan ■deelt de stroom uit Rotter- Q over Schiedam-Noord en lardin gen-Holy; het moest "len gebouwd omdat het imgebruik sterk was toe- tomen en de kabels naar lied am-Noord overbelast akten. afdingen Tijdens het ha ll- en bierfeest, dat dit jaar 5 september plaats vindt, rat getracht de parkeerpro- &en in de binnenstad tot i minimum te beperken. arom zullen die dag bussen de RET met grote regel- at gratis vanaf de Galgkade de Koningin Wilhelmina- I tWi richting binnenstad rij- voorbereidingen voor het $nde haring- en bierfeest inmiddels in een gevor md stadium. Er is dit jaar een 7®* attracties aan ae reeds «nde programmaonderde- 3 toegevoegd. Zo zijn er dit s X Patsen waar muïiek gemaakt Daarnaast is de Lijnbaanhallen een W kinderkolderrevue. Visserijmuseum zal die gfatis toegankelijk zijn, worden diverse demon- gegeven, zoals netten kuipen enzovoort. •feel van de stad waar di- verenigingen zich op 5 ber zullen presenteren de Julianabrug en Sluizen. Vlaardingen De politie heeft de automobilist kunnen achterhalen die was doorgere den na een dodelijk ongeluk op de kruising van de Zwa- nensingel en de Tureluur straat Bij het ongeluk kwam eind vorige week de 43-jarige A. J. Smal uit de Sperwerlaan om het leven. De man stak de straat over en werd door de veel te snel rijdende personen wagen geschept en 22 meter weggeslingerd. Een schoen van het slachtoffer kwam te recht op een op de tweede ver dieping gelegen balkon De "aangehouden automobilist, een 21-jarige militair uit Vlaardingen, ontkende aan vankelijk. Hij 2ou een steen hebben geraakt. Wel had hij inmiddels de beschadigde voorruit en een kapotte kop lamp vernieuwd en zijn wagen voor een deel overgespoten. De zaak zal verder worden af gehandeld door de marechau- see. De politie kwam de automobi list op het spoor aan de hand van getuigenverklaringen. Vlaardingen Een tien tje extra huurverhoging in de maand staat de renova tie van de Muwi-I wonin gen in de Babberspolder nog in de weg. Bewoners en gemeente konden daarover gisteravond op een informatie-avond in het Groen van Prinste- rerlyceum geen overeen stemming bereiken. Maar de verwachting is dat uit eindelijk meer dan zeven tig procent van de bewo ners zal instemmen met de renovatie, die een ge middelde huurverhoging van 93 gulden tot gevolg zal hebben. Is minder dan zeventig procent voor dan de renovatie van de baan en zal alleen het hoognodige onderhoud aan de flats worden ge daan. Desgevraagd kon wethouder Bas Goudriaan niet garande ren dat de verhoging die uit eindelijk uit de bus komt niet hoger zal zijn dan het bedrag van 93 gulden dat hij gistera vond noemde. Een voorstel van de kerngroep die de be woners vertegenwoordigt in het overleg met de gemeente om de huur een tientje lager te houden werd met applaus be groet door de naar schatting driehonderd aanwezige bewo ners. In beide gevallen komt daar dan nog een tiende bij voor dubbel glas. De kern groep meent dat het om ach terstallig onderhoud gaat en wil daarom niet verder gaan dan 93 gulden; een bedrag dat is gebaseerd op doorgaan van alle huurrondes. Wethouder Bas Goudriaan gaf toe dat het onderhoud beter had gekund, maar vond dat gezien de hu ren de gemeente het nog rede lijk had gedaan. „De huren zijn veel te laag om goed on derhoud te plegen." De gemid delde huur van de flats die vlak na de oorlog zijn gebouwd bedraagt 170 gulden. Volgens gemeente en rijk gaat het niet uitsluitend om achter stallig onderhoud en zit er wel degelijk een woningverbete ring in het plan. Die gerief s- verbetering zou vooral zitten in het aanbrengen van geveli- solatie. De bewonersgroep stelt daar tegenover dat dat noodza kelijk is om een fout in de ge velconstructie te herstellen. In de voorbereidende besprekin gen zijn de bewoners er altijd van uitgegaan dat het om een groot onderhoudsplan gaat Onder druk van het rijk is de gemeente overstag gegaan en spreekt nu over een renovatie plan. Volgende week zullen de bewoners middels een enquête gevraagd worden in te stem men met de plannen. Vlaardingen krijgt van het rijk rufm drie ton om de kruising Marathonweg/Maasslulssedljk veiliger te maken voor fietsers. Vlaardingen Voor het aanleggen van vrijhggende fietspaden op de kruising van de Marathonweg met de Maassluissedijk knjgt Vlaardingen een rijksbijdra ge van 345.000'gulden. Met de reconstructie van het kruispunt is in totaal een bedrag van ruim een mil joen gulden gemoeid. De uitkering van ruim drie ton die de gemeente nu heeft gekregen van het ministerie van verkeer en waterstaat is echter uitsluitend voor het verbeteren van de ver keersveiligheid voor fiet sers. Behalve de aanleg van fiets paden, die aan zullen slui ten op de reeds bestaande paden Dp de Marathonweg, wil de gemeente de ver keerssituatie verbeteren door Industrieweg en Ma rathonweg in eikaars ver lengde te laten lopen, waar door de kruising een stuk overzichtelijker wordt. Met de werkzaamheden zal vol gend jaar een begin worden gemaakt Schiedam De bewonersve reniging Schiedam-Centrum heeft een stripboek samenge steld over de problemen waar mee de bewoners van de bin nenstad te kampen hebben, Het gaat om ccn bundeling van cartoons van stripteke naar Kees Vos, een lid van de bewonersvereniging. Vrijdagochtend om negen uur zal het werkje, dat door de re dactie van de bewonersvereni- ging is samengesteld, worden aangeboden aan burgemeester en wethouders en aan alle af delingen van de gemeente waar de vereniging regelmatig mee te maken heeft. Boven dien krijgen ook alle gemeen teraadsleden een exemplaar ontvangen. De strips van Kees Vos zijn eerder gepubliceerd m het verenigingsblad van bewo nersvereniging Centrum. Te vens zijn er in het veertien pa gina's lellende boekje enkele nieuwe strips opgenomen. Be halve voor hei stadskantoor zijn de boekjes ook bestemd voor leden van de bewoners vereniging die het gratis in de bus krijgen en voor andere be langstellenden die het voor een prijs van rond de twee gulden kunnen kopen. De strips van Vos geven een persoonlijke visie op de pro blemen in de binnenstad. Daardoor krijgen bepaalde problemen ook meer belang stelling dan andere. De 'ver paupering van de binnenstad' is bet onderwerp dat centraal staat in het nieuwe boekje van de vereniging. Vooral het voormalig weeshuis de Lin- denhof speelt een belangrijke rol Volgens Henk Nieuwenhuijsen van de bewonersvereniging wordt het stripboek aan het gemeentebestuur aangeboden uit 'aardigheid'. „Het is leuk als de mensen die in de strips voorkomen het ook kunnen lezen", aldus Nieuwenhuysen. Dii nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. wsblad. F,a«5 ■too*1 834.*»° ^niitiiuiumiiinuniiiiiiiiiiitinmnimiHiimHiimiiiiiuiiimiitiniiiiiUiiimimitfiiiiiiniiitni^ I DarlaiMSA ■■«Will I Het Schiedamse redactiekantoor aan de Broersvest is deze week verlaten. Onze relaties worden er op gewe- zen, dat post voor onze krant gezonden kan worden aan postbus 137 in Schiedam. De Schiedamse redacteuren zijn voorlopig bereikbaar via het Vlaardingse kantoor, met als telefoonnummers 010 34.97.54 en 35.05.57. Binnenkort zal een nieuw redactielokaal in da Schie- damse binnenstad worden geopend. 1 Redactw» g ^tiifiiifi»inin»iiini»iii{iiii)i)iiittiiiniitfitiiitifiiiiiiiiitimi]iini»i)iiniiiiintiiiiinitimin)tini^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1