SPORT Schiedam verrast koploper Sparta moet zich schamen Van Everdingen breekt record Vlaardingen Holy pakt eerste plaats IN TSF TENNISTOERNOOI: KNVB stelt Jan den Tuinder in gelijk moord doos >nder 71 4 it inche pr voor >eth Beeks start ;igen huis [en Telstar 'No-hit' zege voor Aad van der Hamer Anti cricket op Harga Excelsior '20: korte metten met Kampong Via 8-6 winst op Onze Gazellen i 1561 C/WW i De honkballers hoord beleefden een plezierige dag. Ger pe voorkeur aan de waardoor de toch plaagde ploeg met te weinig moest tegen Celeritas. Is werd de wedstrijd |eritas nog verloren dammers gaven de Ifh de districtsklasse lijk goed partij. Tot innings wist Groe- schade beperkt te It 3-2. Het gemis van pde speler brak de I Jan Swïtzer echter i op de plaats waar •eler ontbrak sloeg I in de negende in- fallen. Voor het anme ■was er geen hou- aan en roemloos I met 7-3 ten onder. Ier Steadier noteerde drie slag, driemaal I hij kreeg acht honk ten en het veld liet naai in de steek. s MSV71 besloot wedstrijd voor de op tegen Laak- met een zege: 6-3. honkbal wedstrijd artier ging maar in de Steen- nam MSV71 op wijze revanche, ■erste innings was het lerkerk die de score jDp een gave honkslag ■Bouts kon hij moeite- puisplaat passeren. In [de innings liep de Ig uit naar 3-0 door ■en vna Iwan van Si- 1 Remperet Asceneion. fgt maakt ehet karwei prde innings was het l een gelopen koers ploeg uit Maassluis, lts en Ludwig Ascen- Iden voor de volgende ïffers. In de zesde in- pren het de bezoekrs delijk scoorden. Zij de achterstand teug eigenlijk het enige et van Laakkwartier- Sijnders zorgde voor Maassluise punt 6- 1 Spijk noteerde zes slag, vijmaal vier (hij kreeg zes honksla- fen. Het veld Het hem ■weemaal in de steek. |g Tijdens het zoge- 'Europatumier1 voor uit geheel Europa in bstenrijkse Leonding pe Liesbeth Beek een medaille. In de ge- asse tot 56 kilo moest ka uit Maassluis het on- (delven tegen wereld- line Gerda Winklbauer lenrijk. De Vlaardingse Iross reikte in dezelfde lsklasse als Liesbeth pt een derde plaats. I heren was het Rob dijk die een bronzen r veroverde, In de ge- asse tot 60 kilogram |in de kleine finale niet 1 de Oostenrijker Roh- Bam SW start het Ae seizoen op 15 au- met een tnuiswed- Telstar is dan de te den tegenstander op ark Harga. In de twee weken komt bcobs-brigade twee- I op woensdagavond 1 de lijnen. Eerst op ustus uit tegen Vo- 1 en een week later |tegen het uit de ere- k'. gedegradeerde Ex- r, de oude dub van Js. Tussendoor, op 22 (ms, gaat SW in Ge- l>p bezoek bij Fortuna |d. ■olledige programma |e Schiedamse vereni- »t de returns op 19 hber beginnen luidt J>igt: 19 augustus: Vo- Im-SW; 22 augustus: Ina Sittard-SW; 26 fttus; SW-Excelsior; fugustus: DS'79 -SVV september: SW- doort; 20 september. ringen-SW; 26 sep- pn SVV-Heracles; 4 Cambuur-SVV; ober SW-FC Am- 25 oktober FC l-SVV; 7 november. 1-Veendam; 11 novem- ISW-Eind hoven; 21 puber: SW-FC Den p; 6 december Vites- 12 december. I-Heerenveen. Luciën Sigmond zegevierde met 6-2, 7-6 over Liesbeth Harthoorn. Mike Verkerk toonde zich de sterkste bij de heren. Mike Verkerk de ster kste Schiedam-TSF is in de strijd met de aanhoudende Hollandse motregen toch als winnaar uit de bus ge komen. Dat het toernooi zondagavond niet eerder dan 19.30 uur was afgelo pen had dan ook een ande re oorzaak: de D-dames Marg^eet Briedé en Mar- greet Nieuwkerk (Los Bi- gotes) waren pas na drie bepaald niet korte sets (2- 6, 7-6. 8-6) klaar met tegen standers Hulspas/Smeek- es. Ook de herend ubbelfinale D, waarbij vier spelers van de organiserende vereniging op de baan stonden, was een langdurige aangelegenheid, waarbij Marcel Olthof (sa men met partner Hob Bijl) net als vorig jaar naast de eerste plaats greep. Jaap van Ardennen en Theo Banen waren met 6-3, 4-6, 7-5 de slimsten. In de herenenkel-finale D, waarbij twee ongeplaatsten de strijd moesten uitvechten, versloeg Wim Jan Goedk- negt Holy-speler Bram Bob- be in twee sets: 6-2, 6-3. Bram Bobbe was in de finale beland ten koste van W. Looye (6-4, 6-3), terwijl Wim Jan Goedknegt in de halve finale Theo Maagdenberg (Be Quick) had uitgescha keld. Bij de dames bleef de eer in Schiedam, aangezien Monique Veldhoven (Los Bi- gotes/KSW) in twee sets de baas bleef over Riet Kamstra (Phoenix) met 6-1, 6-2. De finale herenenkel C le verde een vreemd scorever loop op. De als eerste ge plaatste Victor Mion (Be Quick Maassluis) keek tegen de als tweede geplaatste Jack Voorwald (KSVV) als snel tegen een 1-4 achterstand aan. De eerste set leverde via een tie break toch een zege voor de Maassluise tennisser op. „Jack speelde een twee keer zo hoog tempo, als wat ik van de spelers die hier rondlopen, gewend ben. Daarnaast wist ik weinig raad met zijn service. Na 1-4, wilde hij te gretig scoren, waardoor hij fouten begon te maken en ik terug kon ko men", aldus Victor Mion, die de tie break met 7-2 naar zijn hand zette. De tweede set le verde een 6-4 zege voor de tennisser van Be Quick op. In het Spieringshoek-toer- nooi, staat de verliezende Jack Voorwald als eerste ge noteerd, terwijl aan de win naar van TSF in het geheel geen positie bij het verwach te viertal halve finalisten is toebedacht. „Bij KSVV neem ik wel revanche. Dan zal mijn backhand wel beter functioneren dan vandaag". aldus Jack Voorwald. Bij de C-dames zegevierde Urma Beuzenberg (Holy/Maasland) over Bianca Bekker (KSVV), door Jan Schrijver die er wel in slaagde de eer ste set op haar naam te bren gen met 5-7. 6-3, 6-3 was vol doende voor de bij Holy Overgangsklasse B spelende Urma Beuzenberg. Loopwerk Bij de B-heren maakte Mike Verkerk (KSW) zijn plaat sing als eerste waar door in de finale, dankzij een flinke portie loopwerk en het halen van de zogenaamde 'onmoge lijke ballen'. Peter SchTee (Hoogvliet) in 6-1, 6-3 kans loos te laten. De halve finales werden uitgevochten tussen Mike Verkerk en Wim van der Polder (Hoogvliet) (6-4, 6-1) en tussen Peter Schlee en Herbert Palm (7-5, 6-2). Bij de B-dames kwamen de bekoorlijke Luciën Sigmond (KSVV) en de Capelse Lies beth Harthoorn (Victoria) als poule-winnaars uit de bus. In de finale trok de eerste met 6-2, 7-6 aan het zogeheten langste eind. In het ge- mengddubbel B vochten vier koppels een halve competitie uit. Deze leverde voor het KSVV-duo Luciën Sigmond/ Wout Gerlag het meeste suc ces op. Overige uitslagen: Heren - dubbel B; Wim van der Pol der/ Khee Liang Phoa - Her- bert Palm/Just Palm 6-4, 6-4. Herend ubbel C: Fin Adriaansens/Ronald Veldho ven (Maas) - L. Stolk (Dash)/ Hans Zonneveld (TSF) 6-4, 6-2. Damesdubbel C: Toos de Kreek/Riet Huizing - Frou- ke Snoeck/ Liesbeth Snoeck (Be Quick) 6-3, 6-3. Ge mengd dubbel C: Thea/ Peter Louwers - Frouke Snoeck/ Martin Knoester (Be Quick) 6-3, 6-2. Gemengddubbel D: Riet Kamstra/ Penki Tïo - Jolanda van de Heuvel/ Van Gelderen 6-0, 6-1. De spelers van Schiedam gingen tot het uiterste om de kleine voorsprong vast te houden. Schiedam-„Een spannende aangelegenheid", sprak Harry Reyngoud van Schiedam na afloop van de honkbalwedstrijd tegen Rooswijk. De Schiedammers bleven de gasten nipt met 1-0 de baas. De Schiedammers namen hiermee revanche op zichzelf omdat zij eerder in de competitie verloren van Roos- wijk. Door de overwinning van de Schiedammers op de kop loper neemt Vlaardingen Holy nu de kop in de tweede klasse over. Schiedam wist in de vierde innings al de leiding te nemen. Het was Gerard de Graaf die een honk wist te pakken op eigen slag. Rob Paules zorgde ervoor dat Gerard de Graaf met een goede slag een honk verder kwam. Eric Zorgdaan was ook productief. Hij zorgde ervoor dat De Graaf en Paulus op het derde en vier de honk kwamen te staan. Kees Knecht was het die met zijn slag Gerard de Graaf liet scorend Rob Paules sneuvelde bij deze actie, maar de Schiedammers wisten de stand zo op i-0 te zetten, wat naar later bleek het winnende punt zou zijn. Twee nullen Rooswijk gaf zich nog niet verloren en bleef duidelijk aandrin gen. De gasten kwamen echter niet verder dan het tweede honk. De Schiedammers, die door de winst van de Vlaardingse collega's de tweede plaats op de ranglijst wisten te handhaven, hielden echter het hoofd koeL Berkhout sneuvelde op Schiedam werper Aad van der Hamer waarmee de wedstrijd ten einde was. De werper maakte een goede dag door met de cijfers 6-1-4 en het veld liet hem niet eenmaal in de steek. Hier tegenover stelde de Rooswijk pitcher Leo van Burg een score van 8-1-4. Schiedam-,,Waardeloos. Dit is de enige omschrijving die ik van deze wedstrijd kan geven", was de eerste reactie van Kermes DVS-captain John Beyer. Tegen het Rotterdamse Sparta kon het,ondanks de hoge eindscoren van Hermes 205 All Out, niet tot de volle winst komen. Het werd een draw (3-2), hetgeen voor Sparta weliswaar een aardig succes was, maar de wijze waarop de Rotterdammers dit afdwongen, stootte de toeschouwers be hoorlijk tegen de borst. Hermes moest na het verliezen van de toss het eerst gaan batten, wat dit weekeinde aardig liep. John Verwey (42), Ed ter Braak (35) en Siaak Gerards hadden het grootste aandeel in deze hoge scoren. Na deze aanval was het de beurt aan Hermes de Rotter dammers in bedwang te houden. Iedereen die van Sparta heeft gehoord weet dat het om één man draait bij de Rotterdamse for matie. Mahon heet hij en is elke wedstrijd goed voor een gemiddelde van ongeveer 60 runs. Tegen Hennes deed hij het echter ook niet slecht Mahon zette vandaag echter 'maar' 47 runs achter zijn naam. Deze presentie ïn samenwerking met de andere Spar tanen was niet om aan te zien, maar de Rotterdammers wisten uit dit spelletje toch een draw te halen. The Game' was over, bij eën stand van 77 voor 8: Gorinchem Een achttal at leten van het Vlaardingse Fortuna nam zaterdag deel aan de jaarlijkse tien Engel se mijlen loop in Gorin chem. Ondanks de moeilijke w eerso ms tam di gh eden, de broeierige atmosfeer noodde niet tot topprestaties, zetten zij toch redelijke tijden Theo van Everdingen kwam als eerste Fortunees over de streep. Met een tijd van 53.47 minuten realiseerde hij op deze midden lange afstand een nieuw persoonlijk record. Jan van der Gaag slaagde er net niet in binnen het uur te blij ven. Hij finishte in 60.04 mi nuten. Rien Oele moest eveneens iets toegeven. Hij beëindigde de race in 61.54 minuten. Clau- densio Lekka zat Oele dicht op de hielen, maar moest niette min vier seconden op hem prijs geven. Zijn tijd bedroeg 61.58 minuten. Jan Tintel bleef door een liesblessure on der zijn normale niveau en legde het parcours af in 62f>9 minuten. Abe Postema liep daarentegen een nieuwe persoonlijke pres tatie bij elkaar in 65.56 minu ten. Ton Stoffels had het door het veranderde weertype ook al moeilijk. Hij liet een tijd no teren van 67.16 minuten. Ka- rel van Leeuwen kwam met 77 rfiinuten rond door de fi nish. Voor hem betekende deze wedstrijd een stapje dich ter bij de marathon. Utrecht- Excelsior '20 gaat gewoon door met winnen. De lijstaanvoerder in de eer ste klasse van de cricket competitie wist dit weekein de een simpele 0-6 overwin ning mee naar huis te ne men Excelsior mocht kiezen, na het winnen van de toss, wat het wilde. Het verkoos het eerst te gaan fielden het geen een slimme zet was van captain Koos Gouka, die la ter in de wedstrijd het veld geblesseerd moest verlaten met een geblesseerde vinger. Al snel mochten de twee ope- ningsbatters van de pitch af na goed bowlerswerk van Excel sior kant. Bij de stand van 16 runs waren er echter al 3 wic kets gevallen wat een riante uitgangs positie betekende voor de Schiedammers. De productiefste Kampongers wa ren Jansen (35) en Verzijl (29) die de eindstand van 97 All Out op het scorenbord wisten te zetten. Dat het al zo snel ge beurd was met de aanval van Kampong was mede te danken aan wicketkeeper Henk Kor net die vier vangen en een stump achter zijn naam zette. In samenwerking met Excel- sïoir bowlers Hans Gouka (5 voor 21), Ruperi Gomez (2 voor 24) en Rob de Leede (2 voor 27) wisten de Schiedam mers korte metten te maken met Kampong. Na deze snelle 'afslachting* was het de beurt aan Excelsior zo snel mogelijk een eind te maken aan deze matte partij. Edwin van der Hoeven en Rene Schewe mochten als ope ningsbat te re de aanval begin nen. In de beginfase schokken deze batters erg van de Engelse gastspeler Croacker die als een gek te keer ging als bowler. De Engelsman die tijdelijk in dienst is bij de Utrfichtse dub bowlde zo hard dat de speler de bal vaak op hoofdhoogte moesten zien te ontwijken. Ed win van der Hoeven had zich merkbaar door dit bowlers- werk laten beïnvloeden en moest dan ook na 12 runs gaan zitten. De trainer/coach Rupert Go mez nam zijn plaats in en zou dan ook tot de beslissende run in het veld blijven. Gesteund door Rene Schewe wisten de Schiedammers de eindstand te brengen, in 32 overs, op 98 voor 1. Een riante overwin ning met helden van de dag Rupert Gomez (37 Not Out) en Rene Schewe (46 Not Out). Schiedam SVV moet aan Jan den Tuinder een bedrag van 4.918,12 gulden (bruto) betalen als schade loostelling aan de oud-con* tractspeler van de eerste- divisie club. Jan den Tuin der had bij de arbitrage commissie van de KNVB een gerechtelijke procedu re op gang gebracht, om dat hij van mening was dat de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau ten onrechte een ontslag aanvrage door SVV voor de speler positief had ge honoreerd. Op het mo ment dat SVV ontslag aanvroeg voor de speler wasjan den Tuinder tijde lijk arbeidsongeschikt in verband met een arm breuk. Jan den Tuinder was al acht jaar onafgebroken contractspeler van de Schiedamse vereniging. SVV verzuimde aan het einde van het laatste con tractjaar de verbintenis vroegtijdig op te zeggen. Den Tuinder ging er van uit dat zijn contract we derom zou zijn verlengd met een jaar. Per 27 sep tember 1980 deed SVV echter geen beroep meer op Jan den Tuinder. De speler liet het er niet bij zitten en stapte naar de arbitragecommissie van de KNVB. De commissie oor deelde dat de directeur van het gewestelijk ar beidsbureau een ernstige fout had gemaakt. Hij had de ontslagaanvrage voor Jan den Tuinder niet in behandeling mogen ne men, omdat de speler in de ziektewet liep en daarom niet onslagen kon en mocht worden. Haarlem De honkballers van Vlaardingen Holy heb ben de smaak te pakken. Na een uiterst spannende wed strijd wonnen de Vlaardingers in Haarlem van het al tijd gevaarlijke Onze Gazellen. Door de 6-8 overwinning staat Holy nu op de eerste plaats in de tweede klasse. De thuisploeg nam in de eerste innings al een 1-0 voorsprong. Holy moest tot de vijfde slag- beurt wachten alvorens het kon terugslaan. Ray Brons geest opende met een gave honkslag, waarna Gerard Wa penaar, Jan Lugthart hetzelf de deden. Stanley Boutisma, die erg sterk speelde, scoorde het tweede punt voor Holy, nadat eerder Gerard Wape naar was binnengeslagen. Onze Gazellen liet het er niet hij zitten en in het tweede ge deelte van de zesde innings scoorde de thuisclub tweemaal: 3-2, Vlaardingen moest oppas sen. In de zevende innings was het een waar festijn voor de slagmensen van Holy. Eerst zorgde Ray Bronsgeest voor een honkslag, waarna Stanley Boutisma, Gerard Wapenaar en Kees Schriek op de honken kwamen. Het was Jan Lugt hart die met een opofferings- stoot zorgde dat Gerard Wape naar als derde scorende man over de thuisplaat kon lopen: 5-2. In de laatste innings werd het pas echt spannend. Vlaardin gen Holy scoorde nog drie punten. Cees Schriek was de honkman die bekwam Jan Lugthart binensloeg. Voor Lugthart was Stanley Boutis ma en Gerard Wapenaar al binnen geslagen. De voor sprong van 8-3 leek een ruime en veilige marge. Onze Gazel len wist echter van geen op houden en ging er in de gelijk makende slagbeurt nog eens flink tegenaan. Het leverde de thuisploeg nog drie punten op, maar verder liet Holy het niet komen: 6-8. De werpersresultaten: Ray Bronsgeest (Holy) wierp ze venmaal drie slag, driemaal vier wijd en kreeg elf honksla- gen om zijn oren. Het veld liet hem twee keer in de steek. Theo Koehorst (Onze Gazel len) gooide vier maai drie slag, niet éénmaal vier wijd en kreeg eveneens elf honkslagen tegen. Het veld liet hem vier keer In de steek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4