SPBBÏI Dennis van Alphen schiet tekort Luciën Sigmond blijft 'bazin' in eigen huis t Geen huwelijksreis voor Darcy Kaihatu 'i Jacqueline Claas op dreef Excelsior'20 traint in Zeist PFSC: liever trainen dan voetballen Tabbernee zoekt nog Walter van Rossum: geen nieuw elubrecord Wouter Gerlag verliest drie finales .Uitslagen feiJil PSSPëÉf8 WËÊxmiêtömi!# ifofef III Oefenmenu Hoïlandiaan Vlasveld en Luit naar wereldspeien maandag 13 Juli 1981 1 VD/S C/WW Amersfoort Twee keer heeft Dennis van Alphen mogen proberen om tijdens de nationale zwemkam- pioenschappen, waarvan het afgelopen weekeinde het eerste deel in Amersfoort werd afgewerkt, de minuut- barrière op de 100 meter vlinderslag te doorbreken. Twee keer kwam de Schiedammer uit op exact dezelf de tijd: 1.00.22. #Leon van IJzerloo, moe maar bilj na zijn prima vrije slag. 's Ochtends in de series begin Van Alphen met veel elan aan het karwei. Na een zeer snelle tussentijd van 28.1 viel hij op het laatste stuk iets te rug. In de B-finale, die in de avonduren werd afgewerkt, vertrok de pupil van Willem van Kranenburg iets minder voortvarend. Een halve se conde langzamer op de eerste baan leverde inderdaad meer lucht op voor de eindsprint Maar miraculeus genoeg, evenaarde hij 2tjn prestatie van die ochtend slechts. Er was wel een troostprijs voor Dennis van Alphen, die tij dens de ZRO-kampioen- schappen zijn persoonlijk re cord op l.ÖQ.Q instelde. Hij won de B-finale. VZC was slechts met een klein groepje vertegenwoor- VIaarding-en De Vlaardinger Walter van Rossum (ROVS) heeft zijn persoonlijk record op de 3000 meter op nieuw scherper gesteld. Tijdens een race, waaraan ook di verse Belgische atleten deelnamen, kwam hij uit op een tijd van 3 minuten en 32 seconden. Zijn oude record, gelopen in 1978, stond op acht minuten en 33.4 seconden. Walter van Rossum had graag het clubrecord verbeterd. Tot die prestatie kwam hij echter niet. Het record, dat als sinds 1961 niet is verbeterd, bleek ook voor Walter van Rossum een te scherpe tijd. Het record van atleet Aad van Steijlen is met acht minuten en 26.8 seconden voorlopig nog ver weg voor de Vlaardingse at leet Op 17 juli zal Walter van Rossum echter opnieuw een po ging doen om het clubrecord te verbeteren. Bert van delden (AVR en werkzaam bij de Vlaardingse politie) kwam tijdens dezelfde race uit op een tijd van acht minuten en 38.3 seconden. Voorlopig nog goen huwalijkareis voor Darcy Kaihatu, de nieuwe rechterspits van eerste divisiaciub SW uit Schiedam. De 20-Jarigo SchiedamPiet Roozen geeft vanaf 1 augustus, wanneer hij dc training hervat» de selectie van Excels! ori2Ü weinig kans om bij te komen van alle vakantie vermoeienissen. De Schledamse trainer heeft eem ambitieus oefenprogramma samengesteld, dat twaalf oefenwedstrijden omvat» alsmede een trainingsweekelnde (14-16 augustus) op het KNVB- sportcentrum in Zeist Tegenover het vertrek van Rob Koevermans (naar Jong SW) staat de komst van een drietal nieuwelingen naar Thuriede, te weten Peter Boon (Hermes DVS), Gerard de Jong (Coal) en Jan Luitgaarden (Schiedam). Voorts wordt de selectie versterkt met de voormalige A-junioren Edwin van der Hoeven, Rob Glim merveen, Hans van der Velden en Paul Parin. De oefenreeks van Excelsior'20 ziet er als volgt uit 5 aug. 19.00 Lyra-£x<5elsior'2Q, 9 aug. 14.00 Bolnes-Excelsior'20, 11 aug. Ex- celsior'20-Jong £xcelsior(R), 16 aug. 14.30 Oud-Beijerland-Excel- sior'20. 19 aug. 19.00 Excelsior'2ö-Neptunus, 23 aug. 14.00 ESTQ- Excelsïor'20. 25 aug. 19.00 HBSS-Excelsior'20,30 aug. 14.30 VFC- Excelsior'20, 2 sept. 19.00 Excelsior'20-Lugdunum, 6 sept. 14.00 Excelsior"20-DHS. 9 sept 19.00 Excelsior20-Piershil, 22 sept. 20.00 Hoogvliet-Excelsior'20 en 29 sept 20.00 TQGR-Excel- sior*20 administratief medewer ker, vorig seizoen nog spelend in het toekoms tteam van het Rotter damse Excelsior, trad vrijdagmiddag In het ge meentehuis van Capelle aan den Ussei In het hu welijk met de 18-jarige Maya Monica von Mar ras, zonder beroep, waarsan nu in ieder ge vat de status 'huisvrouw* kan worden gekoppeld» Kaihatu, die bij zater dagclub Capelle z'n eer ste stappen in de voet balsport zette, heeft echter nauwelijks de tijd om bij te komen van alle feestvreugde. De snelle vleugelaanvaller moet zich vanavond al om half zeven op sportpark Har ga melden, waar nieuwe oefanmeester Rob Jacobs z'n vrijwel complete selectie voor hot eerste elftal (nieu weling Wïm Tijl ia als enige nog op vakantie) laat opdraven voor de eerste training van het nieuwe voetbalseizoen. vijeit en vaak opkomend naar het net de tweede set opeiste. Schiedam Het aanstor mende, pas vijftienjarige ta lent Joke Ritman (KSW) maakte het haar clubgenote Luciën Sigmond, die vorige week ook TSF op haar nam schreef, in de finale dame- scnkel B van het Splerings- hoek-tennistoernooi, dat in het kader stond van het tien jarig jubileum van KSW, bepaald niet gemakkelijk door via een 7-2 gewonnen tie break winst in de eerste set af te dwingen. In de daarop volgende attractieve sets bewees Luciën Sigmond toch over de meeste trefze kerheid te beschikken, waar door ze met 6-2, 6-4 bazin bleef In eigen huis. Daarentegen lukte het haar teamgenoot Wouter Gerlag in de finale herenenkel B niet baas te blijven in eigen huis, aangezien de met het oog op het KSV V-jubileum geïnvi teerde Jaap Beijer, die bij Alta Amersfoort dit seizoen eerste klasse heeft gespeeld, in drie sets zegevierde. Met uitge kiend tennis won de Amers- foortenaar de eerste set in 7-5, waarna zijn tegenstander dankzij een extra dosis agressi- "s opk eede Dat kostte Wouter Gerlach echter zo veel energie, dat hij de derde set kansloos (6-0) uit handen moest geven. In de halve finale had Jaap Beijer in twee sets Mike Verkerk (KSW), de winnaar van TSF, uitgeschakeld, terwijl Wouter Gerlag via Eric Deyl (Holy) in de eindstrijd belandde. Wouter Gerlach verloor niet alleen het herenenkel, maar moest ook in het gemengddub- bel (samen met Luciën Sig mond) en in het herendubbel (samen met Mike Verkerk) ge noegen nemen met een tweede plaats. In de mix waren Grace Remmers (Oostvoome) en Just Palm (KSW) met 6-4, 6-4 de sterksten, waarna Just Palm samen met Ruud van Leeu wen (Overschie) in het heren- dubbel zijn specifieke dubbel- kwaliteiten opnieuw aantoon de (6-4, 6-2). In het herenenkel C bereikte de, ondanks winst bij TSF on geplaatste, Victor Mion (Be Quick) via Patrick Kalders de eindstrijd, terwijl de als derde geplaatste Peter Paul van Bek- bum (Holy) dat deed via Fin Adriaansens. In de finale was de tennisser van Holy, die toen al een viertal slopende partijen achter de rug had, vrij kans loos tegen de Maaslander, die na een gemakkelijke 6-0 zege in de eerste set, in de tweede set tengevolge van concentra- ■ek vier games moest Huilend zette de jeugdige ten nisser de partij voort, die hij na een 5-5 toch nog met 7-5 in de wacht sleepte, waarbij hij het geluk had, dat de scheids rechter een tweetal ballen, door Jan Schrijver waarmee Grootschol ten de lij nen wit liet kleuren, uit gaf. Nog even hard snikkend werd de zege begroet door Andreas de With, die eerder in het toernooi ook Korenbeurs-ta feltennisser Ron van der Aa had uitgeschakeld. „In het komende toernooi van Alexandria hebben ze mij als eerste geplaatst, terwijl ze dit jochie niet eens kennen en dan ook niet geplaatst hebben. Dit wordt een kanjer van een ten nisser", aldus de speler, die zich meestal op de groene tafel sportief uitleeft In Spierings- hoek was hij samen met tafel- tennispartner Hans Lingen in het herendubbel d wel succes vol door in de finale Theo Se- verien en Marcel Olthof (bei den TSF) met 6-4, 6-2 te klop pen. Marcel Olthof :„Je moet con stant 100 procent geconcen treerd zijn fegen dit tweetal, dat erg uitgekiend speelt En als je ze dan in het nauw hebt gedrongen, dan gooien ze de bal gewoon dertig meter om hoog Schiedam- De uitslagen van het KSW-toernooi zijn: in B: Jaap Beijer - Wouter Gerlag 7-5, 1-6, 6- 0. Luciën Sigmond - Joke Ritman 6-7, 6-2, 6-4. Ruud van Leeuwen/ Just Palm - Wouter Gerlag/Mike Ver kerk 6-4, 6-2. Grace Rem- mers/Just Palm - Luciën Sigmond/Wouter Gerlag 6-4, 6-4. In C: Victor Mion - Peter Paul van Bekkum 6-0, 6-4. Urma Beuzenberg - Bianca Bekker 6-3. 6-2. Elly Toen/ Jenny van Santen - Bianca Bekker/Addy Bek ker 4-6, 6-1, 6^4,Jack Voorwald/Paul Schuur man - Paul van Boeckel- /Hans Berkhoudt 6-3, 6-0. The/Peter Louwers - Lie- neke Boersbroek/Toob Remmers 6-1, 6-4. In D: Maritza de Vetter - E. Föblinger 4-6, 6-3, 7-5, Andreas de With - Martin Grootscholten 6-2, 7-5. Reggy Damme/Miijam Damme - Frieda Backer- /Jeanne Kulik 1-6, 6-3, 6- 2. Renate Vetter/Piet Steenbergen - Marjan van der Sande/ Martin van der Sande 6-1, 6-4. Ron van der Aa/ Hans Lingen - Marcel Olthof/Theo Seve- rien 6-4, 6-2. SS®! 1 MpH j i^i Het herendubbeJ Ruud van Leeuwen/Just Palm (foto) had in de finale weinig moeite met Mike Verkerk en Wouter Gerlag. tiegebrek toestaan. Bij de C-dames volg de er een herhaling van de TSF-finale. tussen Bianca Bekker (KSW) en Urma Beu zenberg (Holy), waarbij de laatste opnieuw de bloemen in ontvangst mocht nemen (6-3, 6-2). In het herenenkel D ging de eindstrijd tussen Martin Grootscholten ft Loo), ex- doelman van de voetbalver eniging Westiandia, en de pas twaalfjarige Andreas de With (CTC), die op een stand van 6- 2, 5-3 in zijn voordeel bij een poging een korte bal terug te slaan zo ongelukkig te val kwam, dat hij moeilijkheden met zijn ademhaling kreeg. Ylaardingen Zowel de da- mes- als herenselectie van Vlaardingse handbalvereni ging Hoïlandiaan speelt ter voorbereiding op de nieuwe competitie een drietal oefen wedstrijden. De dames ko men op 14 augustus thuis in aktle tegen HVK» op 20 au gustus thuis tegen UVG en op 27 augustus thuis tegen Meeuwen. De heren oefenen op 13 augustus thuis tegen UVG, op 21 augustus thuis tegen WIK en op 27 augus tus thuis tegen Meeuwen. Alle wedstrijden worden ge speeld op het het hal verb arde terrein aan de Amsterdam laan. Alvorens de competitie van start gaat, moeten de hoogste seniorenteams eerst aantreden voor de vierde be kerronde van de afdeling Rot terdam. Op 1 september spelen de heren in eigen omgeving tegen Actief (Rotterdam) en gaan de dames in Schiedam op bezoek bij DWS. Beide wed strijden beginnen om 19.00 uur. I Schiedam Nieuwbak ken tweedeklasser PPSC werkt ter voorbereiding op de voetbalcompetitie, die voor de Schiedammers 19 september van start gaat, geen al te Intensief oefenprogramma af. Oe-* fenmeester Arnold Lob man, die bij PPSC aan zijn tweede seizoen be gint, roept zijn selectie op 27 juli op voor de trai ning, waarna hij die groep pas op 15 augustus de eerste wedstrijd laat spelen. De oud-speler van onder meer Zwart Wit *28 verklaarde dat hij liever een goed voorbereidings schema afwerkt dan een overdosis aan oefenwed strijden te spelen. PPSC begint de oefenreeks op 15 augustus (14.30 üur) met een thuiswedstrijd te gen DUNO, een vierdeklas ser uit Den Haag. Het pro gramma luidt verden 19 au gustus 19.00 PPSC-DHS, 22 augustus 14.30 HBSS-PPSC, 27 augustus 19.00 PPSC- Hermes DVS, 31 augustus 19.00 PPSC-Jong SVV en 5 september Melissant-PPSC. Enige nieuweling in de se lectie waaruit Lobman bij de start van de competitie één en twee samenstelt, is de van VVGZ afkomstige doelman Ruud Spierings. Vertrokken van sportpark Thuriede zijn Alex Franken en Ton van der Linden, die beiden de PPSC-kleuren in ruilden voor die van HBSS. digd. Robert de Vries, Leon van IJzerloo en Jacqueline Claas moesten proberen de faam, die de Vlaardingers in het verleden hebben opge» door Karei Strack van Schijndel bouw, nog enigzins in stand te houden. Jacqueline Claas slaagde hierin. Op de 100 meter rugsJag verbeterde zij haar beste tijd met ruim een seconde en werd nu zevende in 1.15.13. Gezien het geringe verschil met de andere meis jes -de kampioene Debby Bronckers- noteerde 1,13.19, kan zij op dit onderdeel wel licht nog ver komen. Dat geldt ook voor Leon van IJzerloo. Zaterdags startte hij twee maal, waarbij hij zijn resultaat op de vlinderslag duidelijk opofferde aan dat op de vrije slag. In het eerste geval eindigde hij ver in de achterhoede, ruimschoots bo ven zijn beste tijd. Maar een half uur later vlamde de jon ge pupil van trainer Theo Romeijn. In 1.09,05 snelde hij naar een verdienstelijke ze vende plaats van Nederland. Schoolslagspecialist Robert de Vries moest genoegen ne men met een plaatsje in de achterhoede. De veertienjari ge Vlaardingenaar kwam uit op 1.21.26, bijna twee secon den boven zijn beste tijd. De titelstrijd wordt komend weekeinde voortgezet. Ook dan is er weer een klein groepje van VZC, dat deel neemt. Het is overigens dit jaar voor het eerst, dat de kampioenschappen over twee weekeinden zijn ver deeld. De landelijke inge voerde vakantiespreiding maakte dat noodzakelijk. De clubtrainers zijn echter erg verdeeld over deze maatre gel. Met name de clubs uit het westen van het land heb ben bezwaren hiertegen. Schiedam De Koninklijke Nederlandse Doven Sport Bond (KNDSB) neemt van 23 juli tot 2 augustus deel aan de veertiende internatio nale wereldspeien voor do ven, die worden gehouden in het Westdultse Keulen. Ne derland wordt in dit evene ment vertegenwoordigd door 82 deelnemers en offi cials, van wie een tweetal uit deze regio afkomstig is. Eén van hen, de heer H. Vlas veld uit Schiedam, fungeert als assistent-trainer bij de zwem- en waterpolowedstrij- den. De Vlaardïnger F. Luit maakt deel uit van de nationa le volleybalselectie. Het totaal aantal landen dat aan deze spelen deelneemt, bedraagt 3B, waaronder ook afvaardigingen uit het Oostblok. Vlaardingen Bertram Tabbernee hoopt nog steeds onderdak te kunnen vinden bij een betaalde vereniging. De oud-speler van het ter zielen gegane FC Vlaardin- gen*74 heeft nog geen enkel contact, met welke club dan ook. Voorlopig blijft hij driftig zoeken, omdat het fi nancieel voor hem verre van aantrekkelijk is om naar een amateurvereniging over te stappen. De robuuste verdedigen „Als ik naar een amateurclub zou gaan, heb ik begrepen, verlies ik het recht op een uitkering. Kom ik niet aan de slag in de betaalde sector, ja, dan zal het waarschijnlijk toch een anva- teurclub moeten worden". Door zijn werkzaamheden is Tabbernee gebonden aan het westen des lands en juist in de Randstad wordt de spoeling voor iedere prof-voetballer steeds dunner. „Ik heb ook net een huis gekocht in Krimpen aan den IJssel en wil in prin cipe mijn baan niet opgeven voor de voetballerij", zegt hij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4