SCHIEDAMSCHE COURANT Taxichauffeur slaat passagier ziekenhuis in Agent schiet belager in been Ik neem Rijksweg 24 wordt weer actueel gevaar Echtpaar vlucht via dakgoot uit brandend pand Zigeuners van Vlaardingen naar Didam POLITIEKE PROGNOSE NA KAMERVERKIEZINGEN: Wild-west-toestanden in Lange Kerkstraat Kieboom(63) wil niet in de VUT Licht herstel Van der Houwen Alleen Posthoorn en Maarleveld blijven Lijk van sportvisser geborgen j7ioi>deipo Vlaardingen bezorgd over tunnelplannen Dinsdag 14 juli 1981*' Broerjvsst 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 282566 - klachtendienat 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - .105de jaargang no. 135«PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een Schie- damse taxipassagier is in de nacht van zondag op maandag door zijn chauf feur mishandeld. De hoge rekening die de passagier werd voorgeschoteld zou tot de geweldpleging heb ben geleid. De verwon dingen van de passagier waren van dien aard dat hij in het gemeentezieken huis moest worden behan deld. De chauffeur werd tijdens zijn actie bijgestaan door negen collega's. De 36-jarige Schiedammer J. V. had zondagnacht vanuit Amsterdam een taxi naar Schiedam genomen. De Am sterdamse taxichauffeur raakte halverwege echter de weg kwijt en maakte diverse omwegen. Zijn passagier was ondertussen in slaap gevallen en merkte pas later dat de chauffeur niet volgens de kortste weg reed. Hopeloos verdwaald kwam de chauffeur met zijn passa gier overeen hem in Rotter dam op het Centraal Station bij de taxistandplaats af te zetten, waarna een Rotter damse chauffeur de tweede etappe zou kunnen rijden. Tot grote schrik van de pas sagier wees de meter op het Rotterdamse station teen be drag van 280 gulden aan. „Dat betaal ik niet," maakte de Schiedammer duidelijk. Met behulp van de Rotter damse politic werd een com promis gevonden: tweehon derd gulden werden door de Schiedammer betaald, wSar- na hij instapte bij een Rotter damse chauffeur. Geheel te vreden bleek de Amsterdam se chauffeur niet met dat be drag. Samen met acht colle- j ga's zette hij de achtervol ging in. Op de De Brauwweg koelde een der chauffeurs, de 34-jarige Rotterdammer A. H. de D„ zijn woede op de Schiedammer. De - politie heeft de man ontzet en ter bescherming naar het bureau over ge'Drac'nt. "Een onder zoek zal worden ingesteld. Eerder in het weekend heeft een Schiedammer een taxi meter aan stukken geslagen toen het bedrag dat de meter vermeldde hem niet aan stond. De vernieling vond plaats in de Lange Singel straat. De man richtte een schade aan van vijfhonderd gulden. Volgens politieagen ten had hij gedronken. Schiedam Een 30-jarige Schiedamse agent heeft een 2&*jarlge VTaardlngse Turk voor café De Boemerang in de Lange Kerkstraat in diens been geschoten, omdat de Vlaardinger hem met een dolkmes bedreigde. De schietpartij volgde op een complete wild-west-situatie in de Lange Kerkstraat, waarbij zich vechtpartijen voordeden ia de cafe's Het Anker en De Boemerang. De eigenaresse van De Boeme rang zegt bovendien met een mes te zijn bedreigd. De agent, van wie de politie gisteren de identiteit niet wilde prijsgeven, heeft vol gens de politie geschoten uit zelfverdediging. Ook na een waarschuwingsschot zou zijn belager zijn doorgegaan met stekende bewegingen. Zelfs na het schot zou de Turk, liggend op de grond, hebben geprobeerd de poli tieman te verwonden. De man is opgenomen in het Schiedamse gemeentezieken huis. De kogel is vermoede lijk doorgedrongen tot In het bot Door de rijksrecher che wordt een onderzoek In gesteld naar de gang van za ken. Volgens hoofdinspec teur Piet van den Hengel ge beurt dat om alle schijn van partijdigheid tc vermijden. Bij de vechtpartijen eerder op de avond was een broer van de Vlaardinger betrok ken. Hij was aangevallen door twee andere bezoekers van het café, die wilden dan sen met vriendinnen van de Vlaardinger. Zowel de Vlaardinger als de vriendin nen voelden daar niets voor, waarop de vechtpartij ont stond. De twee vechtersba zen zijn door de eigenaresse van De Boemerang de zaak uitgezet In alle rumoer wis ten ook de Vlaardinger en zijn vriendinnen te verdwij nen. De twee die de vechtpartij begonnen zetten echter de achtervolging in en beland den in café Het Anker. Vol gens kroegbaas Jan de Waard zetten de twee een grote mond op en botsten zij hard tegen een hond op van een van de klanten. De zoon van de eigenaar ging daar tegenin waardoor opnieuw een vechtpartij ontstond. Die zoon liep een hechtwond aan het gezicht op, waaraan hij In het gemeentezieken huis moest worden behan deld. Agenten wisten een van de mannen te achterhalen is de Kreupelstraat. De man nam een bokshouding aan en sloeg een van de agenten vol in het gezicht. Zes agenten hebben hem overmeesterd en onder dwang naar bet po litiebureau gebracht. Hij is later onder behandeling van een arts gesteld omdat na de arrestatie zijn neus en een pink gebroken bleken. Nauwelijks was dat achter de rug toen op het politiebu reau een melding binnen kwam dat er een steekpartij plaatsvond in de Lange Kerkstraat Twee agenten ontdekten geen steekpartij, maar wel de Turk uit Vlaar- dingen die zwaaiend met een dolkmes café De Boeme rang uit kwam zetten. Hij begon onmiddellijk met ste kende bewegingen, in de richting van de agenten. Toen hij niet ophield trok een van de agenten zijn pis tool waarmee hij, na een waarschuwingsschot de Vlaardinger in diens been schoot Elf we houders keren niet terug Schiedam/Vlaardingen- /Maassluis Van de dertien wethouders, die het gebied Nieuwe Waterweg-Noord Vlaardingen De Vlaardingse burge meester Wim Kieboom, gisteren 63 jaar gewor den, voelt er niets voor vervroegd uit te tre den. De VUT-regeling is er voor hem niet bij: Kieboom wil minstens tot aan zijn 65e het burgemeestersambt in Vlaardingen blijven uitoefenen. telt keren er na de gemeen teraadsverkiezingen in 1982 vermoedelijk slechts twee te rug: de PvdA'ers Herman Posthoorn in Schiedam en Arij Maarleveld in Vlaardin gen. De elf andere wethou ders in Schiedam. Vlaardin gen en Maassluis maken wei nig kans op voortzetting van hun wethoudersambt of, wat ook het geval is, zij willen zich aan andere taken gaan wijden. De politieke partijen in de drie steden beraden zich nu reeds over hun op volging. Er staan veel meer dan elf kandidaten te trappe- Hoek van Holland De voorzitter van de Hoekse deelgemeenteraad, Leen van der Houwen, herstelt langzaam van een beroerte die hij vorige week heeft gekregen. Het ziet er ech ter naar uit dat Van der Houwen voorlopig wel voor de Hoekse politiek uitgeschakeld zal zijn. Hij spreekt moeilijk en slechts langzaam verdwijnen de verlammingsverschijnse len aan een arm en hand. len van ongeduld. Schiedam: In Schiedam verlaten drs Rei- nier Scheeres (PvdA) en Riet Taverne (CDA) zo goed als ze ker de plaatselijke politiek. Scheeres aast op een hogere politieke loopbaan en is ook niet wars van het bedrijfsle ven. Taverne zal met de ver kiezingen van mei volgend jaar 64 jaar oud zijn en komt derhalve niet meer1 in aanmer king voor een wethoudersze tel. Ook ir Chris Zijdeveld (PvdA) sluit een andere car rière niet uit. AI enkele jaren neemt hij met zijn Scandinavi sche vrouw emigratie in over weging, hoewel ook terugkeer naar 'de wereld der techneu ten' niet onwaarachtig wordt genoemd. Zijdeveld zou daar bij bereid zijn het politieke rei len en zeilen eens van de an dere kant van de collegetafel te willen bekijken: als gewoon raadslid zou hij dan actief blij ven. Wat Posthoorn betreft, hij Arlj Maarleveld: schik in pofltiek... Hoek van Holland Op de nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland is gisteren het lijk geborgen van de 39-jarige Rot terdammer A. Hogendoom. Bemanningsleden van het red dingsschip Juliana hebben het lichaam van de Rotterdammer uit de Waterweg opgevist, Hoogendoom werd sinds 28 juni vermist, de dag waarop hij met zijn buurman W. Wappe- rom was gaan vissen voor de kust van Schouwen-Duive- land. De beide mannen zijn in. het slechte weer overboord ge- In de Nieuwstraat in Maas sluis kraaide gisterochtend de roda haan. De bewoners van het pand hoorden het op tijd, Maassluis Een zware, brandlucht heeft gisteroch tend vroeg een Maassluis' echtpaar uit de slaap ge haald, waarna de twee bewo ner* van de Nieuwstraat nog op het nippertje aan de vuurdood konden ontkomen. Terwijl in de kledingstof- fenzaak beneden de vlam men steeds hoger oplaaiden, sloeg de 32-jarige H. E. W. in de erboven gelegen woning een raam in, waardoor hij zich met zijn 27-jarige vrouw vla de dakgoot in vei ligheid kon stellen. De twee kwamen uit op het dak van een huurman. De brand sloeg niet over, want de brandweer kon de vlammen vrij snel de baas. De oorzaak van de brand is onbekend, maar de Maassluise politie sluit misdrijf in ieder geval uit De schade was aanzienlijk. De winkel in kledingstoffen zag zijn hele inboedel verlo ren, dc woning werd ook zwaar beschadigd. ïn belen dende percelen zat men met wat rook-, roet- en water schade. wordt getipt als lijsttrekker van de PvdA bij de komende raadsverkiezingen en hoewel zijn beleid bepaald niet glans rijk was, stelt een brede laag van de Schiedamse PvdA in heip het meeste vertrouwen. Vlaardingen: Arij Maarleveld is een echt po litiek dier, zoals de Vlaarding se raadsleden hem noemen. Hij heeft grote schik in het on derwijsbeleid en relatief krijgt zijn portefeuille weinig kri tiek, vergeleken bijvoorbeeld met dezelfde portefeuille die Posthoorn in Schiedam heeft. De twee andere PvdA-wet- houders in Vlaardingen zien de plaatselijke politiek niet meer zitten: Bas Goudriaan heeft zich al herhaaldelijk la ten ontglippen dat hij liefst weer aan architectuur zou gaan doen en van drs Ijsbrand van der Velden is bekend dat hij snel ergens burgemeester wil worden, hoewel hij nog jong is: begin dertig. Als wet houder voor financiën heeft hij echter ook betrekkingen met het bedrijfsleven. De twee CDA-wethouders zijn, zoals hun sterren nu staan, ook uit gespeeld: Cees Bot is terugge roepen naar de Algemene Bank Nederland en Jeile Wijnstok, hoewel bereid om aan te blijven, wordt buiten spel gezet mocht de PvdA met een andere partij (D'66) een coalitie aangaan. Maassluis: In Maassluis heeft het college van B en W jong bloed nodig, zo luiden daar de prognoses. Koos Smit (PvdA) en ïzaak van der Knaap (CDA) zijn alle twee al bedaagde bewindslie den, die volgens jongere raads leden al te lang in het zadel zitten. Han Hummelen (PvdA) is nog altijd driftig op zoek naar een gemeente, liefst in Herman trekker... Vlaardingen De groep van 140 zigeuners, die zich donderdagmiddag in het Vlaardingse Lickebaertbos ge vestigd had, heeft deze plaats gistermiddag om half vier verlaten en is op weg gegaan naar de Westduïtse grens. Bij de grensovergang Bergh werd hun de toegang gewei gerd. waarna de zigeuners de weg blokkeerden. Voorlo pig verblijven zij nu in het Gelderse Didam, waar afge wacht wordt wat er nu verder gebeurt. Zigeunerleiaer Koka Petaio heeft gevraagd om een definiieve stand plaats in Nederland, mits daar goede sanitaire voorzie ningen zijn. De zigeuners kampen met veertien zieken. Ook de Vlaardingse loco-burgemeester Ijsbrand van der Velden heeft in dit verband opgemerkt dat de minister van binnenlandse zaken nu eens snel uitsluitsel moet ge ven over de wijze, waarop zigeuners opgevangen dan wei behandeld dienen te worden. Van der Velden prijst de welwillendheid, waarmee de zigeuners Vlaardingen heb ben verlaten: ruimschoots binnen de limiet, die de loco burgemeester hen had gesteld. Van der Velden had in overleg met commissaris Ben van Toledo en met een woordvoerder van de zigeuners de groep toestemming verleend om tot woensdagmiddag in het recreatiegebied te bivakkeren. Posthoorn: het oosten des lands, waar hij burgemeester zou kunnen worden. En VVD-wethouder Elly Coenen is nog maar net begonnen en zou voorlopig ook nog wel door willen gaan, maar Maassluis spreekt al van een programcollege van PvdA, CDA en D'66, zodat zij uit de boot zou vallen. Zie verder pagina drie. Nu de Tweede Kamer in prin cipe heeft ingestemd met de aanleg van rijksweg 19, op voorwaarde dat deze in het landschap van Midden-Delf land kan worden ingepast, wil rijkswaterstaat een tweede buit binnenhalen in de vorm van rijksweg 24, die geprojec teerd is vanaf de Doenkade in Rotterdam, ten noorden van Kethel en Holy^naar de Zuïd- buurt tussen Vlaardingen en Maassluis, en die vandaar de Nieuwe Waterweg onderdoor duikt via de Blankenburgtun- Dit nieuwsblad, waaiin u al het nieuws uit ©igen omgeving kunt vinden, woidt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. IkW l »W*<3eV' tv»4*' Vlaardingen/Schiedam/Maassluis In allerijl heeft het Vlaardingse college van burgemeester en wethouders twee ambtenaren aangewezen, die er in een speciaal overlegteam van rijkswaterstaat op moeten aansturen dat de aanleg van rijksweg 24 niet doorgaat. Dat zal een pittige klus worden. nel, zoals dit kunstwerk op pa pier al heet De Vlaardingse ambtenaren hebben wel kans van slagen. Rijkswaterstaat spreekt zelf van een afwe- gïngsstudie, waarbij als alter natief voor de Blankenburg tunnel verbreding van de Be- neluxtunnel en rijksweg wordt gezien. 2n Schiedam en Vlaardingen, waar de gemeentebesturen verklaard tegenstander van rijksweg 19 zijn (zo hebben B en W van Schiedam hun 'war me instemming' betuigd met de activiteiten van het jonge comité Stop Rijksweg 19), wordt de aanleg van rijksweg 24 al helemaal verafschuwd. Vinden zij van rijksweg 19 al dat deze een te zware belasting voor het milieu gaat vormen, rijksweg 24 zou de situatie nog bonter maken. Deze weg zou de bebouwde kom van Vlaar dingen en Schiedam fysiek af- -snijden van het polderklimaat en de geleidelijke overgang van stad naar land in de weg staan. Vlaardingen heeft nu twee ambtenaren aangewezen die op deze gevaren moeten wij zen. De benoeming van het ambtelijk duo is overigens ver zocht door rijkswaterstaat zelf, bij schrijven van de hoofdin genieur-directeur. Rijkswater staat heeft als aanzet tot de studie een inleidende notitie opgesteld, genaamd 'Oever kruising ten westen van Rot terdam'. Een speciaal project team zal de mogelijkheden on derzoeken. De gemeente Vlaardingen zou hierover in 1982 gerapporteerd worden middels een interim-nota. Vlaardingen kan in het pro jectteam trouwens meer doen dan zich verzetten tegen rijks weg 24 en de Blankenburgtun nel. De twee ambtenaren zul len ook op dit platform pleiten voor openstelling van de 'oor tjes' bij de Benelux tunnel voor het plaatselijk verkeer en voor verbreding van de Benelux- tunnel, maar dan uitsluitend ten behoeve van langzaam verkeer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1