Dieren in Broekpolder hebben gif in lichaam Fietsers mogen nog niet voor auto s m Huisdieren weg, of de woning uit! Ik jeem. de groef Rot slaat paal voor sporthal Auto gestolen na een maand panne Nog geen nieuwbouw voor leao-school Lammetjes uit de wei gestolen Wachten op resultaten verkeerscirculatieplan Wonderlijke aanrijding Brand in drukinkt- fabriek Ontploffing op plezierjacht Vlaardingen blijft jachtbuit opeisen ffiiglg i Daan, 't baasje van tientallen honden en katten, voor het blok - m o*°uel SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 17 juli 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 138-ePAGBtt*# Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 362566 - kiachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL yiaardingen Na een uiterst somber rapport van het centraal diergeneeskundig instituut <CDI) in Rotterdam-West over vergiftiging van hazen en konijnen in de Vlaardingse Broekpolder, kijken de betrokken ministeries en de gemeente gespan nen uit naar twee vervolgnota's die het CDI binnenkort zal leveren. Hierin zullen vergiftigingsexperts ingaan op de aanwezigheid van toxische metalen in een der schapen van de Broekpolder-boer H. J. van Woerden, terwijl ook conclusies worden verbonden aan de jacht in dit ooit met verontreinigd havenslib opgespoten gebied. Vooralsnog willen burgemees ter en wethouders van VIaar- dingen 'hun besluit handha ven, dat jagers in de Broekpol der alleen dan een vergunning krijgen, als zij hun buit inleve ren. Koste wat het kost moet voorkomen worden dat dieren uit de Broekpolder op eniger lei wijze voor de consumptie bestemd worden. Vlees noch vis noch de melk van dieren uit de Broekpolder mag gecon sumeerd worden, zölang het CDI en de ministeries geen uitsluitsel geven over het gif tigheidsgehalte. Het CDI is al geruime tijd be zig met een toxicologisch on derzoek. Tien jaar geleden-al werden bij kleinere dier- en plantsoorten lichte afwijkin gen geconstateerd, die met een zekere waarschijnlijkheid wa ren veroorzaakt door de aan wezigheid van zware metalen in de baggerspecie uit de Rot terdamse havens. Veronder steld werd toen, dat de toxi sche metalen tot vergroeiingen leidden. Het gevaar werd aan zienlijk geacht, dat consumptie van planten of dieren uit de Broekpolder ook bij de mens schade in het gesteld konden aanrichten. Men vreesde voor de gevolgen, die dat zou kun nen hebben voor het nage slacht. Berucht werd toen de uitspraak van oud-PPR-wet- Vlaardingen Het college van burgemeester en wethouders heeft afwijzend beschikt over het plan om de kruising aan de Korte Hoogstraat te voorzien van fietsopstelvakken. Het col lege acht het verstandiger te wachten op de uitkomsten van het verkeerscirculatieplan, alvorens over te gaan tot aanpas sing van een kruispunt dat met dat plan wellicht toch zal worden gewijzigd. Vcrkeersambtenaar W. A. J.; M. Loosbroek van de afdeling gemeentewerken kan deze overweging billijken: „Het streven is ernaar de binnen stad zoveel mogelijk verkeers vrij te maken en in ieder geval de zwakkere verkeersdeelne mers, voetgangers en fietsers, prioriteit te verlenen. Het aan leggen van die fietsopstelvak ken zou nogal wat consequen ties hebben en ik kan me voorstellen dat B&W liever de resultaten van het VCP af wachten." Wringen Fietsopstelvakken zijn afge scheiden rijbaangedeelten waar fietsers voor de ver keerslichten kunnen wachten. Tot op heden is het zo dati tweewielers zich maar tussen de auto's moeten inwringen en dan het gevaar lopen de stoep op gedreven te worden als een van die auto's rechtsaf wil. Met zo'n opstelvak is die mo gelijkheid uitgesloten: twee wielers krijgen het voorste ge deelte van een hele rijbaan tot hun beschikking en de auto's moeten achter hen wachten. In de Holywijk is bij het kruis punt LepelaarsingeHReiger- laan een proef genomen met de fietsopstelvakken en door alle betrokkenen werd dat zeer positief beoordeeld. Voor al) naar aanleiding daarvan kwam de verkeersafdeling van gemeentewerken tot de aanvraag. Aan de Korte Hoogstraat zou met de aanleg van dergelijke vakken een bedrag gemoeid zijn van 16.000 gulden. „Veel? Dat lijkt alleen maar zo, hoor," antwoordt de heer Loosbroek, „het kruispunt moet voor ie dereen goed te overzien blij ven. Een vak aanbrengen op de huidige plaatsen zou bete kenen dat de automobilisten de kruising niet meer kunnen overzien. De voetgangerslicht ten en de zebra's zouden een stuk verplaatst moeten wor den, met alle gevolgen van dien. En dan ben je toch snel 'door zo'n bedrag heen." Verkeersambtenaar Loosbroek ïiet het verkeerscirculatieplan Schiedam Het negenjarige jtmgetje Tyrone uit Schiedam ié wonder is wonder boven ponder nauwelijks gewon dj geraakt toen hij bij het over steken door een bromfiets! werd gegrepen. De bestuurster yan de brommer, een SchieJ «jamse mevrouw van 56 jaar Makte wel gewond; rij moest met een hersenschudding in «et gemeenteziekenhuis wor den opgenomen. De wonderlij-j ie botsing vond plaats op het Nieuwlandplein. Toen Tyronej «Verstak kon de dame op de bromfiets hem niet meer ont wijken: rij kwam met brom mer ten val. 's-Gravenzande Een 26-jarï- ge man uit Den Haag is met brandwonden aan hoofd en bovenlichaam per ambulance naar het Bronovo-riekenhuis in Den Haag gebracht. De man liep brandwonden op, na een kleine ontploffing van een vemistank bij Premier Dru- kinktchemie aan de Wattstraat in 's-Gravenzande. Schiedam Twee lammetjes die tot voor kort nog vrolijk dartelden in de wei aan de Schiekade zijn zoek. Het ver moeden bestaat dat de diertjes door vreemden rijn meegeno men. De 57-jarige Rotterdam mer A. M. van der H. die de ei genaar van de lammeren was, heeft aangifte gedaan bij de Schiedamse politie. Volgens H. vertegenwoordigen de lamme ren een waarde van 344 gul den. Schiedam Bijna een maand heeft een Rotterdammer zijn Citroën-m et-panne op de vluchtstrook van Rijksweg 20 laten staan, zonder dat ook maar iemand aandacht aan het voertuig besteedde. Toen hij eindelijk terug kwam om de auto op te halen bleek het ding plots verdwenen. Het gaat om een oude Citroën met het ken teken 81-DM-02. niet een-twee-drie verwezen lijkt „De gemeente kampt nu al met aanzienlijke financiële problemen en ik ben bang dat er gewoon geen' geld meer voor beschikbaar is." De ver wezenlijking van het VCP zou trouwens toch wel enige tijd op zich laten wachten, want een breed" op gezette inspraak ronde zou er nog aan vooraf moeten gaan. 'De Vlaardingse binnenstad is nog niet „fietsvriendelijk" en zal dat waarschijnlijk voorlo pig niet worden ook. Het zal in ieder geval een kwestie van ja ren worden. In Schiedam is het in het verleden PPR- raadslid Herman Noordegraaf geweest die om experimenten met dergelijke opstelvakken voor fietsers verzocht. Hoewel wethouder Chris Zijdeveld het idee aansprak, is met uitvoe ring ervan nog steeds niet be gonnen. Een goede plek moest zich eerst aandienen. De eerste Nederlandse fietsersbond (ENFB) inventariseert op het ogenblik alle verkeersknel punten voor fietsers. Vlaardingen Politie en brandweer zijn gisteravond om half negen uitgerukt naar de Vlaardingse Vaart, waar zich in een plezierjachtje nabij de Emmakade een hevige ontploffing had voorgedaan. De voorsteven ..van het luxe vaartuig stond geheel in brand en gevreesd werd, dat de vlammen zouden overslaan naar ernaast aangemeeerde scheepjes. De oorzaak is onbekend. Brandstichting kon vooralsnog niet uitgesloten worden, hoewel kortsluiting waarschijnlijk lijkt. Brandweerlieden on derzoeken de voorplecht van het schuitje, nadat de brand goeddeels Is ge blust. houder te Schiedam Hans van der Wilk, die naar aanleiding van een 'blubbemota' van zijn partij zei: „Zwéétte je maar peentjes in de Broekpolder! Dan z^g men tenminste direct wat er aan de hand was. Nu ruik je of voel je niets, als je in de Broekpolder bent en er lijkt niets aan de hand en dat is 1'uist het gevaarlijke. Dan blij- cen de risico's pas veel later: te laat!" Het rapport over hazen en ko nijnen, dat het CDI inmiddels met opmerkelijke spoed heeft toegezonden aan enkele be langrijke instanties, wijst in die richting. In elk geval is er, op grond van de bevinding van het diergeneeskundig in- stituut, volle reden „tot grote reserve en behoedzaamheid" ten aanzien van de toelaat baarheid van de dieren op het menu. De instanties, die door het CDI zijn gealarmeerd, zijn de ministeries van volksge zondheid en milieuhygiëne en van landbouw en visserij, de inspecteur voor volksgezond heid en hygiëne van het mi lieu in Zuid-Holland, de direc teur van de keuringsdienst van waren en de grondkamer voor Zuid-Holland, alsmede B en W van Vlaardingen. Onder andere de grondkamer krijgt ten spoedigste ook het rapport toegestuurd over het omstreden schaap van Van Woerden, omdat de landbou wer bij deze instantie het ver zoek heeft gedaan een deel van de door hem gepachte grond om te zetten in gras land. Uit het CDI-rapport zou kunnen blijken dat dit onver antwoord moet worden geacht, zo kan worden aangenomen. Daan Kruithof: „Laat ze me maar met geweld ko men halen, maar ik doe mijn dieren niet weg en Ik ga mfjn woning niet uit." Schiedam De 40-jarïge Schiedammer Daan Kruit hof dreigt door de gemeente zijn woning te worden uit gezet, omdat hij teveel huis dieren heeft. In en rond zijn huis aan het Overschiese- plein, vlakbij de Prove- niersbrug, lopen vijftien honden en negen katten rond. Kruithof vangt al tientallen jaren honden en katten op, verzorgt ze een tijd en probeert ze daarna op een goed adres onder te brengen. Burgemeester en wethouders hebben Kruit hof nu te verstaan gegeven die dieren weg te doen. Doet hij dat niet, dan moet hij voor 1 september zijn woning verlaten. De ge meente wil voorts dat hij geen lompen in zijn tuin op slaat en de lichtreclame aan de pui van het huisje ver wijderd. „Die dieren gaan niet weg" vertelt Kruithof nu al. „En zelf ga ik ook niet weg; ze zullen me met geweld moe ten komen halen. Maar ze zullen mij er niet zonder slag of stoot uitkrijgen." Uit protest heeft Kruithof de gemeentelijke brief op een raam geplakt Een groot af fiche wijst erop dat dergelij ke zaken de leegloop van Schiedam veroorzaken. De dieren worden bij Kruit hof gebracht door mensen die liever niet met het bees tenspul naar het asiel gaan. Ze vinden het vaak zielig omdat de dieren daar in een hok moeten of zelfs moeten worden afgemaakt, als er ruimtegebrek in het asiel ontstaat. Bij Daan gebeurt dat in geen geval. Hij houdt alle dieren bij zich totdat hij er een goed adresje voor ge vonden heeft. Elke middag racet hij met zijn fiets langs Schiedamse slagers om bot ten en vlees voor de dieren bij elkaar te krijgen. Het zorgen voor de honden en katten betekent een groot deel van Daan's leven. Fatsoenlijk „Ik leef dan wel niet zoals een doorsnee fatsoenlijk ge zinnetje, maar ik leef mijn eigen leven en ik bezorg niemand overlast," Zelf zegt Kruithof dat hij nooit klachten heeft gekre gen. Dat komt ook al omdat bij geen buren heeft. Aan de ene is er de Schie, aan de andere kant zit een anti quair, maar die woont niet in het pandje en Kruithof zelf meent dat de man geen overlast van hem kan heb ben. Bij de gemeente kon men gisteren geen commen taar geven. Toch zouden er de laatste tijd klachten zijn binnenge komen bij de gemeente. "Van omwonenden zowel als van voorbijgangers die von den dat de honden er slecht uitzien. Ook bij het dierena siel De Hargahoeve komen weieens telefoontjes binnen dat de dieren er slecht uit zouden zien. Beheerder Wim Haslinghuis heeft geen idee of Kruithof inderdaad de dieren slecht verzorgd. „De mensen denken dat al gauw; maar zoiets is heel moeilijk vast te stellen. Het is ook een zaak van de in specteur. Inspecteur Cas Spermon van de dierenbescherming was gisterenmiddag de stad uit en daardoor niet bereik baar. Volgens Kruithof is Spermon enkele maanden geleden wel geweest „Hij wees toen een paar honden aan, die slecht verzorgd zouden zijn. Toen ik ze voor zijn gezicht hield bleek ech ter dat de hond die schurft had een natte huid had om dat hij net had gedronken. De hond die te mager zou zijn bleek dat bij nader in zien niet." Vlaardingen De demissio naire staatssecretaris van on derwijs en wetenschappen K. de Jong Ozn heeft Vlaardin gen geen toestemming gege ven nieuwbouw te realiseren voor de Prins Bemhard- school. Dat betekent niet, dat een nieuw onderkomen voor het economisch en admini stratief onderwijs van de baan is. De staatssecretaris wil zelf met duidelijke richt lijnen komen voor een nieu we aanvraag. Nieuwbouw van de leao-school aan de Floreslaan in de Indische Buurt hangt er dan vanaf, of Vlaardingen die richtlijnen wil velgen. «JHL». Dit nieuwsblad. waarin u al het meuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt ronder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. nlï® :0e\ O O» Vlaardingen Wethouder Cees Bot slaat op 14 augus tus om drie uur 's middags de eerste paal voor de twee de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan. De genodigden krijgen na de ceremonie een drankje en een hapje aan geboden in de 'oude' sporthai. i 0«° .tuten na®1' .dw^1 B'i4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1