SCHIEDAMSCHE COURANT i Gemeente wil oplossing vinden voor hondenvriend Ordinaire ruzie brengt duivenho'Kcleu in ellende Jeugdland brengt cross vereniging stap dichterbij de proef r""""**"" Raad van State: 'Sloop die til!' Vlaardingen geeft vrijwilligers geen accommodatie Huisuitzetting pas in uiterste geval Kind en Ziekenhuisi goed werkgeen geld 2,25 miljoen voor Schiedamse riolen Te land, j ter zee en j j in Schiedam j Dodelijk ongeval op Maassluisedij k -- Maandag 20 juli. 1981- B roers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Machten dienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 31X1 EA SCHIEDAM EN KETHEL Ouïvenhouder Van Gils: „Zonder mijn duiven ga ik kapot!" Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld verwacht niet dat Daan Kruithof, de Schiedammer die in zijn huis aan het Overschiese- plein vijftien honden heeft en negen katten, werkelijk zijn huis uit zal moet worden gezet. Vol gens Zijdeveld zal in over leg een oplossing gevon den kunnen worden. De wethouder baseert die voorspelling op de erva ringen in het verleden. „Iemand met de sterke arm zijn woning uitzetten doen we alleen in het ui terste geval", aldus Zijde veld. In die tijd dat ik hier zit, is dat nog maar twee keer gebeurd. Schiedammer Daan Kruithof moet, zoals onze krant vrijdag meldde, op 1 september zijn huisje uit als hij zijn dieren niet heeft weggedaan. Slechts twee beesten mag Daan be houden. Bovendien moet hij de lichtreclame aan zijn pand verwijderen en moet hij de rommel op zijn erf opruimen. Kruithof heeft in zijn wonink je een opvangsplek voor ver- Vlaardingen Een ordinaire burenruzie in de Antonie Heinsiusstraat dreigt het leven van de 60-jarige duivenhouder A. J. van Gils te ver woesten. De man zit diep in de put, nu zijn buren door de raad van state in het gelijk zijn gesteld en hij zijn drie duivenhokken moet laten afbreken. In zijn emotie zei hij vrijdagmiddag, toen onze krant hem daarvan op de hoogte stelde: „Meneer, als ze mijn hokken komen slo pen, dan haal ik de voorpagina's van alle kranten, want dan schiet ik te kapot. Laat ik dan maar een paar jaar gaan zitten, want als ze mijn hokken afbreken, dan breken ze mijn leven af!" Van Gils heeft in de loop der jaren heel wat uit te staan gehad met zijn buren, onder wie een gescheiden vrouw met vier kinderen en een buurvrouw met katten. Vaak - moest de politie erbij komen om de boel te sussen. Dat was toen Van Gils van zijn buurvrouw een halve tegel naar zijn hoofd gegooid kreeg en hij een emmer re genwater terugsmeet en toen hij, een tijd later, de takken van een goudenregen afzaag de omdat ze over zijn dui ventil heen hingen. „Een goudenregen, dat is voor dui ven puur een gifboom," zo redeneerde Van Gils toen. Zijn duivenhokken staan er al jaren. Toen hij zich in 1960 in Vlaardingen vestigde, af komstig uit Breda, zette hij meteen hetrjaar daarna een til neer. De duivenstand ver grootte zich geleidelijk en in 1972 kwamen er nog twee hokken bij. Twee jaar gele den kwam er een briefje van de gemeente Vlaardingen in zijn bus met de opdracht de hokken te slopen. Het be stemmingsplan, dat alleen sprak over schuren, garages en dergelijke aanbouw aan woningen als deze dienstig waren aan de bewoners, liet Vlaardingen Burge meester en wethouders geven geen steun aan de werkgroep voor een vrij- willigerscentrale in Vlaar dingen. Er is geen geld, zo redeneert het college. Ook het vrijgeven van accom modatie zou niet passen, daar in dat geval sprake is van verkapte subsidiever lening. W.el zeggen B en W van Vlaardingen belangstelling te hebben voor het plan om tot een vrijwilligerscentrale te komen, die zich primair op burenhulp richt. Het komt het college voor dat burenhulp, net zoals dat vroe ger haast automatisch ge schiedde, kleinschalig georga niseerd moet zijn, wat wil zeg gen: op wijk- en buurtnlveau. Hoewei B en W zich afvragen of wijkcentra dit als hun taak zien, zou volgens het college in elk geval wel van deze accom modaties gebruik moeten kun nen worden gemaakt. De een tra kunnen op die wijze een centraal punt voor de buren hulp zijn, aldus B en W. Op stedelijk niveau zou dan over leg kunnen plaatsvinden over harmonisatie van activiteiten in de diverse wijken. Maar ook dan moet de werkgroep maar met die wijkinstellingen in overleg treden en niet nu al om subsidie vragen, aldus B en W. Vlaardingen/Schledam/Maassluis De regionale werkgroep Kind en Ziekenhuis hoeft geen financiële steun te verwachten van de gemeente Vlaardingen. Burgemeester Wim Kieboom heeft namens zijn col lege laten weten dat er geen ruimte kan worden ge vonden in de begroting om 700 a 800 gulden aan de werkgroep af te staan. .Hoewel wij uw activiteiten positief waarderen, kunnen wij geen vrijheid vinden een gunstige beslissing op uw verzoek te ne^en," al dus het college van B en W. Van de gemeenten Schiedam en Maassluis heeft me vrouw A. Leeuwangh, Molensingel 63 in Schiedam, nog geen antwoord gekregen. Zij is spreekbuis van de Waterweg-werkgroep Kind en Ziekenhuis. De werkgroep had de drie gemeenten om een subsidie van in totaal 2800 gulden gevraagd. volgens de gemeente geen duivenhokken toe. Na een bezwaarschriftje kreeg de heer Van Gils echter zijn zin. Dat pikten de burenrechter niet, die zeiden dat "zij last hadden van duïvendrek, stank en verminderd uit zicht. De buren, onder wie de familie Bakker en me vrouw Collé, gingen in be roep bij de afdeling recht spraak van de raad van state. Deze afdeling heeft nu on langs beslist, zo meldt het blad Binnenlands Bestuur. Van Gils is er diep bedroefd over, dat de raad van state hem ongelijk gaf. En ging het nu nog om de bezwaren van de buren, hij had er mis schien in kunnen komen, al had het hem even zeer ge troffen, maar de raad van state hing de uitspraak op aan een futiele formaliteit. De duivenhokken waren als aanbouw niet 'dienstig aan de bewoners', zoals in het be stemmingsplan staat, maar slechts dienstig aan de dui ven. In Binnenlands Bestuur spreekt BB-medewerker Bas den Hond hier zijn verbazing over uit. Het kan volgens hem zijn dat de raad van sta te de duiven een betere juri dische positie wil geven, maar ondertussen dreigen zij wel dakloos te worden. Den Hond vergelijkt de uitspraak met een hoger beroep, dat een inwoner van Hazerswou- de van de gemeente aldaar had gewonnen, nadat de ge meente had gezegd dat een volière wel mocht en een duivenhok niet, omdat het ene aanbouwtje wel dienst baar zou zijn aan de bewoner en het andere niet. Dat vond de raad van state onzin: het houden van duiven als hobby was in dat "geval on dergeschikt aan de woon functie en gold dus als 'aan- horigheid'. Voor Vlaardinger Van Gils gaat dat nu niet op. Van Gils: „Over die vier kin deren van mijn buurvrouw heb ik nooit geklaagd, hoe wel zij er steeds een pestben- de van maakten op de stoep. Ik vond, en dat vind ik nog: leven en laten leven. Maar een paar duiven, dat kan kennelijk niet, alles moet al tijd van één kant komen. Kijk, meneer, ik heb mis schien een lullig gezicht en ik kan dan wat ruw overko men soms, maar ik heb toch ook wel een beetje recht van leven? En die duiven, die zijn mijn leven geworden!" Van Gils zegt na de dood van zijn vrouw, viereneenhalf jaar geleden, alleen nog zijn duiven te hebben die hem thuis wat te doen geven. Het liefst zou hij verhuizen en met de duiven verdergaan in Breda, waar zijn vrouw be graven ligt Maar hij ziet daartoe geen mogelijkheden op korte termijn. De acteurs verzorgden een prima voorstelling, Schiedam Een Schie- damse fietscrossvereni- ging is dit weekend een belangrijke stap dichterbij gekomen, doordat het eer ste Schiedamse wieier- crossevenement met groot succes is verlopen. Het middenterrein van de Schiedamse wielerbaan zou een aangewezen plek voor een dergelijk cross- terrein zijn. De aanlegkos- Schiedam Voor de aanleg van nieuwe riolering in de drie erkende stadsvernieu wingsgebieden krijgt Schie dam samen met drie andere gemeenten in Nederland extra financiële steun van minister van volksgezondheid Leen Ginjaar. Op grond van de bij drageregeling 'kostbare riole ringswerken' hebben Schie dam, Haarlem, Hilversum en Leeuwarden voor 10,1 miljoen gulden aan extra tegemoetko ming gekregen. Het is een rechtstreeks gevolg van de in terim-saldo regeling (ISR) voor de stadsvernieuwing. De rioleringswerken zullen grotendeels dit jaar worden uitgevoerd. Schiedam krijgt 692.000 gulden voor Schiedam- West, 772.000 gulden voor de Hoofdstraat in Schiedam-Zuid en 786.000 gulden voor Schie- dam-OosL ten zouden juist op die plek vrij laag zijn; de be langrijkste uitgave zou moeten worden gedaan voor het storten van zand als ondergrond van het terrein. Als alles meezit zou binnen een jaar op het binnenterrein van de wie lerbaan kunnen worden gecrossed. Op een grasveldje beneden aan de Viaardingerdijk fiet sten zaterdagmiddag 62 kinde ren in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar zich de beentjes uit het lijf om als eerste over de finish te komen op Schiedams eerste wielcrossdag. Jeugd- land-'baas' Joop van Broekho ven had, geïmponeerd door de cross-beelden op televisie, het fietsgebeuren naar Schiedam gehaald. De stichting die het fietscrossen in de randstad probeert te bevorderen was voor de medewerking naar Schiedam gehaald. De cross-middag aan de Viaar dingerdijk leidde alom tot gro te tevredenheid. Voor Joop van Broekhoven staat al vast dat zoiets vaker in Schiedam moet gebeuren. „Het is een machtige sport, sportief, niet al te gevaarlijk en bovendien he lemaal niet elitair. Je zou een vereniging kunnen hebben die fietsjes ter beschikking stelt Nou, dan kost het helemaal weinig. Wie zelf later een ei gen fiets wil kopen kan dat doen voor pakweg driehon derd gulden. Van Broekhoven ziet de recreatie in de fiets- cross ais belangrijkste. „Het moet niet echt een wedstrijd sport zijn, want dan heb je al tijd kinderen die niet zo goed kunnen meekomen, het gaat puur om de recreatie. jVoIgend jaar wil Van Broek hoven het fietscrossen weer ais onderdeel van Jeugdland opnemen. Maar dan grootser opgezet, met meer deelnemers, kraampies er omheen en mu ziek erbij. Ook sportraadsiid Arie Verlinde (PvdA) nam za terdag een kijkje aan de Viaar dingerdijk. Hij pleitte ervoor om de mogelijkheden tot fiets crossen in Schiedam te vergro ten. Niet alleen het crossen op de fiets vormde een onderdeel van Jeugdland. Theater 'De Kip" verzorgde een spannende toneel voorstell i ng. gllllimilllllllllllllltllimüllltllllllllliuilllll^ H Schiedam/Vlaardingen f§ Wie dezer dagen een Renault 4 midden in Schiedam met grote snel- heid achteruit ziet rijden, s is getuige van de training s van Schiedammer A. B. s van de Berg. De man uit de Aleidastraat doet op f= 24 juli mee met het on- 3 derdeel achteruitrijden van het Tros-televisies- pelletje 'Te land, ter zee en in de lucht', s Ook een Vlaardinger dingt op die datum mee 3 M naar de beker die de Tros voor de beste ach- 1 5 teruit-chauffeur ter be- schikking stelt. Het is Jelle Waslander die op die datum een Daf 55 zal 3 besturen. De wedstrijden 3 worden gehouden op het Eurocireuit in Valkens- waard. Eind augustus wordt de gebeurtenis uit- 3 H gezonden op televisie. s ^unEniiiimiitiiiiiiiiiiiiiimiiiiiüiiiiiiiHiii^ dwaalde dieren en dieren die door hun baas worden wegge daan. Over de dieren van Daan zijn volgens Chris Zijdeveld tien tallen klachten binnengeko men. Bedrijfjes in de Boter- straat en bewoners in gebouw "s Graveland hebben laten we ten niet met het geblaf van de vele honden te kunnen leven. Bovendien zouden er klachten zijn binnen gekomen over stank. Kruithof zelf gelooft dat alleen de 'nieuwe bewoners* in het gebouw 's Graveland heb ben geklaagd bij de gemeente. Het college heeft volgens wet houder Zijdeveld niets tegen de manier waarop de veertig jarige Schiedammer leeft. Het belangrijkste argument is dat de man overlast bezorgt in de buurt. Die overlast zou ook zijn geconstateerd door ambte naren van de woningdienst en door de juridische medewer kers van de gemeente die een kijkje zijn gaan nemen bij de woning van Kruithof, Zijdeveld wijst in dat verband op een passage in de brief die het college 9 juli naar de Schiedammer stuurde. Daarin wordt meegedeeld dat de ge meente alle medewerking zal geven aan het vinden van een andere woning waar Kruithof wel' een dergelijke hoeveel he id beesten kan houden. De wet houder schat die mogelijkheid reeël in, omdat aan Kruithof zeker een urgentie zal worden toegekend. Op het moment heeft de ge meente nog geen alternatieve woning voor de Schiedamse dierenvriend klaar. Er zal ze ker gezocht moeten worden om een plekje te vinden waar niemand overlast heeft. Kruit hof heeft laten weten dat hij in geen geval 2ijn dieren weg doet en dat hij er ook niets voor voelt, om te verhuizen, „Ze moeten me maar met geweld komen halen" riep hij strijdlustig uit in onze krant van vrijdag. Vlaardingen De veertig-ja rig6 Vlaardinger W. L. C. Wijnhorst is bij een aanrijding op de Maassluise- dijk om het leven gekomen. De Vlaardinger stond met de fiets aan de hand op de dijk te kijken naar werkzaamheden van een dragline onder aan de dijk. Een 53-jarige Vlaardtngse automobilist die vanuit de richting Maassluis aan kwam rijden keek ook naar de dra gline en kwam in botsing met de heer Wijnhorst. In het Holyziekenhuis is de Vlaar dinger aan zijn verwondingen overleden. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd i: combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad, gï4*vS Ha»01'— -,eV°p Detebo* ...atinaa' i atuteP" wotteiO a,, 300° -105de jaargang no. Ii9-a PAGINA'S i|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1