SCHIEDAMSCHE COURANT 11 n gehuurde ambtenaar gooit programma om Consulent heeft nieuw plan voor oudere j eugd Rijk schrapt Schiedams crematorium Ik jc&ees. dê proef College gaat accoord met 'halve' opbouwwerkster Ecrant Vakan tie feest gemeen te: Wielerclub mag geen verkeers lichten plaatsen Volkstuinen hielden open dag Rijnmondband: gedeeld tweede Noodoplossing voor vijf maanden tl Betere beveiliging niet nodig9 Geen bezwaar tegen duurder badhuis «2 Na disco en pop iets met brommers Drie jaar na raadsbesluit 'Onhandige' Engelsman richt ravage aan Maandag 27 juli 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 144—6 PAGINA'S ,1 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Henny Wiersma, de opbouwwerkster voor Schiedam-Centrum, kan voorlopig voor vijf maanden aan de slag. Het college van burgemeester en wethouders heeft die tijdelijke benoeming goedgekeurd. Onzeker is nog of de baan van Henny Wiersma ook na die vijf maanden kan worden verlengd. Alles hangt af van de begroting van de gemeente Schiedam over 1981, die nog steeds niet door de provincie is goedgekeurd. worden besteed aan een van de opbouwwerkers die door de begrotingsperikelen in de pro blemen waren gekomen. Het meest voor de hand lig gend was dan de benoeming van Henny Wiersma in het Centrum. Aan die keuze voor Centrum lagen twee belangrij ke motieven ten grondslag: Henny was nadat ze voor haar nieuwe baan In Schiedam haar oude werk had opgegeven werkloos en kon zo aan een baan worden geholpen en de kandidaat van Zuid, Armand van Puyvelde, had al een baan en zou die niet voor vijf maan den opgeven. Na aanvankelij ke problemen van Zuid is uit eindelijk inderdaad voor Cen trum gekozen. Henny Wiers ma treedt 1 augustus in dienst. Doordat Schiedams begroting onvoldoende bleek kwam de benoeming van opbouwwer kers voor Zuid en Centrum een benoeming die officieus al helemaal rond was alsnog op losse schroeven te staan. De derde opbouwwerker, die voor Oost, kon wel aan de slag om dat het om een langer bestaan de vacature ging. Gemeente-ambtenaar André Cornax vond een noodoplos sing om althans één van de resterende opbouwwerkers te benoemen. Doordat er na het vertrek van overspannen op bouwwerker Jan Poort vijf maanden lang geen opbouw werk in Schiedam-Oost is ver richt is er geld overgebleven voor vijf maanden opbouw werk. Dat geld zou kunnen Jeugdland-Schiedam zit er weer op. Voor organisator Van Broekhoven was de fietscross het mooiste. De Hoekse jaarmarkt: een ijzersterk evenement. Vraagtekens rond Joop Meevers Scbolte. F vijf. Vlaardingen Het vakan tieprogramma voor de schooljeugd, zoals de afde ling sport en recreatie van de gemeente dat deze en de komende week organiseert, ziet er heel anders uit dan in eerste instantie was ge publiceerd. De ambtenaar die met de uitvoering van het programma belast is en die voor de vakantieperio de voor dit doel is in gehuurd, Hans Bijloo, was het met de plannen zoals de afdeling die al weken geleden had uitgestippeld totaal oneens en hij is dus helemaal opnieuw aan het organiseren gegaan. Het gevolg is wel, dat er wel licht enige verwarring is ont staan nu het 'officiële' program ma, zoals dat is gepubliceerd in der van de sportieve recreatie is uitgegeven, helemaal van de baan is geveegd. Dat is temeer vervelend, omdat het nieuwe programma alleen maar bekend is gemaakt via enkele aanplak- .biljetjes, die hier en daar in de stad aan pilaren en winkelpuien zijn geplakt. De plannen, zoals de afdeling sport en recreatie die enige tijd geleden al had gemaakt voor de vakantiebesteding bestonden uit twee 'spannende' vakantiewe ken, die in de Broekpolder zou den worden gehouden. Iedere dag zou er tussen 10.00 en 16.00 uur telkens iets te doen zijn: een speurtocht, een fietstocht, kano varen, een voetbaltoumooitje, sluip- en tikspelen, een spelcir- cuit en ga zo maar door. Een en ander zau in samenwerking met de Roal Wessel-scoutinggroep worden uitgevoerd. De deelne mende kinderen hadden 25 gul den per week aan deelnamegeld moeten betalen. Hans Bijloo, net afgestudeerd op de sportacademie in Den Haag, vond het programma zoals dat in elkaar was gezet niet accep tabel. „Het was moeilijk om zoiets met een zeer beperkt budget te realiseren, maar aan de andere kant vond ik die deelnameprijs van 25 gulden veel te hoog. Daarom hebben we het oorspronkelijke pro gramma helemaal van de baan geveegd en zijn we opnieuw be gonnen." Dat het nieuwe pro gramma niet uitgebreid vante- voren is gepubliceerd noemt hij een 'schoonheidsfoutje': „Dat zijn we inderdaad vergeten, ja," Vervolg zie pagina drie. Vlaardingen Het verzoek van de Vlaardingse Renners Club De Coureur om het parcours, dat door de wielerliefheb- bers wordt gebruikt voor trainingsritten en wedstrijden in het industriegebied De Vergulde Hand te mogen beveiligen met verplaatsbare en handbediende stoplichten, is afgewe zen. Politiecommissaris Ben van Toledo, die over deze kwestie een advies heeft uitgebracht, vindt die oplossing niet aan te raden, omdat verkeerslichten alleen maar gebruikt mogen worden als dat in het alge meen verkeersbelang noodza kelijk is. Volgens hem hebben de trainingsritten van de vere niging in het verleden geen problemen opgeleverd, zodat een betere beveiliging van het parcours niet noodzakelijk is. Het college van BenW heeft naar aanleiding van dit advies het verzoek van de vereniging van de hand gewezen. De Coureur houdt regelmatig trainings- en wedstrijdritten in het industriegebied. Daarbij doet zich echter het probleem voor, dat het geen afgesloten parcours is, zodat andere weg gebruikers die zich niets van de wiel «sporters willen aan trekken, gewoon door de stra ten rijden waar de ritten plaatsvinden, hetgeen volgens de vereniging bijzonder hin derlijk is en gevaarlijke situa ties oplevert. Het parcours wordt weliswaar gemarkeerd met borden en waarschu wingspos ten. bemand door mensen met rode vlaggen, maar sommige automobilisten trekken zich daarvan niets aan. Een van de suggesties van de vereniging om de zaak beter te beveiligen was het gebruik maken van verplaatsbare en met de hand bediende ver keerslichten, zoals die ook Worden neergezet bij weg werkzaamheden en dergelijke. In het feit dat dit verzoek is afgewezen ziet de voorzitter van de vereniging, B. Loerts, een nieuwe aanwijzing dat het Vlaardingse gemeentebestuur eigenlijk alleen maar zo snel mogelijk van de vereniging af wil en niet bereid is er iets voor te doen. Ook verzoeken om op andere locaties te mo gen wielrennen hebben niets opgeleverd. Vlaardingen Het ministerie van economische zaken heeft de gemeente Vlaardingen toe stemming gegeven om het ta rief van het mini-badhuis in de Hartmanstraat te verhogen van drie kwartjes per was beurt tot één gulden. De ta riefsverhoging gaat op 15 au- gustus in. Het niet al te fraaie weer zal er zeker toe hebben bijge dragen, dat de bezoekers niet binnenstróómden, tij dens de open dag die de bei de volkstuincomplexen in Vlaardingen, aan de Broek- weg en de Zuidbuurtseweg, zaterdag hielden. Toch waren er nog redelijk wat bezoe kers, die een kijkje kwamen nemen om eens met eigen ogen te aanschouwen, wat zo'n volkstuin anno 1981 pre cies inhoudt en wat voor acti viteiten daar zoal worden ge organiseerd. De open dag nam de plaats In van de ex positie, die de Vereniging van Volkstulnders ieder jaar pleegt te houden. Dit jaar wil de men het eens op een an dere manier proberen om de burgerij wat meer bij het volkstuinwerk te betrekken. fniiiMiiiiiHiuiiniiiuiiiiiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiitiiniiiiiiiiiiiutmiiiitiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiitmmiimiiiiiiiiuiiiiniHintii Schiedam Jeugdconsulent Joop van Broekhoven wil in de toekomst ook voor oudere jeugd van omstreeks zestien jaar weer activiteiten gaan organiseren. Hij denkt daarbij in eer ste instantie aan een 'bromfietsrally', of een bromfiets-trial. Iets dergelijks zou in het Jeugdlandprogramma kunnen wor den opgenomen, maar het is ook mogelijk dat het een op zichzelf staande activiteit zal worden. Van Broekhoven: „Je bereikt de oudere jeud alleen met disco, pop en met brom mers." Disco en pop bleken niet mogelijk, dus er zal iets met brommers moeten worden gedaan. Jeugdland, de bonte klnder- trein die Schiedams jeugd in de vakantieperiode ver maakt, had dit jaar niets voor de ouderen in het pro gramma opgenomen. Wel was er een disco in wijkcen trum De Blauwe Brug ge pland, maar dat mocht op het laatste moment niet door gaan, omdat de jeugd uit het wijkcentrum was gezet en een disco niet binnen de nor men zou blijven die in de vergunning van het wijkcen trum zijn genoemd. Ook een popconcert was, in te genstelling tot het verleden, niet in Jcugdland's program ma opgenomen. De meest aan gewezen plek daartoe, het Plantage-terrein, mag nog maar twee keer per jaar voor popactiviteiten worden aange wend. Daardoor kon Jeugd land ook daar geen beroep op doen. Van Broekhoven wil nu dus iets met brommers gaan doen, en hoewel daar in het verle den op bestuurlijk niveau wei nig animo voor was, bestaat er goede hoop dat dit keer meer wordt bereikt, juist omdat al het andere voor de oudere jeugd dreigde te verdwijnen en er voor hen nauwelijks iets overbleef. Plannen voor brom- fietsrally's liggen in ieder ge val al bij Van Broekhoven in la. Schiedam De gemeente Schiedam mag geen crematorium bouwen. Dat heeft het rijk nu, na een uitstel van enkele maanden, beslist. De rijksoverheid ziet geen noodzaak tot de bouw van een crematorium in de gemeente Schiedam, Dat gebouw zou een te grote concurrentie betekenen voor de cre matoria in de omgeving van de stad, zo heeft men bij het rijk geredeneerd. Daarmee is de beslissing van de Schiedamse ge meenteraad van november 1979 door het rijk teruggedraaid. In de crematoriumwereld wordt over het algemeen op gelucht ademgehaald na de be slissing van het rijk. Het cre matorium Hofwijk ten noor den van Schiedam^Rotterdam draait nog geenszins rendabel. Juist dat blijkt de plaats te zijn waar Schiedamse crematies plaatsvinden. Een eigen cre matorium voor de gemeente Schiedam zou weieens de doodsteek kunnen betekenen voor Hofwijk, zo wordt over het algemeen geredeneerd. Bij de goedkeuring van de bouw van een eigen cremato rium door de Schiedamse ge meenteraad werd uitgegaan van 1500 crematies per jaar. Ook dat aantal is volgens woordvoeders in de crematori umwereld niet reëel. Het voor lichtingscentrum crematori- umbouw gaat in haar 'sprei dingsplan crematoriumbouw Rijnmondband: gedeelde tweede plaats in Kerkrade. Vlaardingen De Schiedamse Rijnmondband is er tijdens het Wereld Muziek Concours in Kerkrade dit weekend niet in geslaagd, haar landelijke kampioenschap te prolongeren. De band behaalde een gedeelde tweede plaats achter het or kest van Advendo uit Sneek. De Rijnmondband behaalde met haar optreden 252 punten; hetzelfde aantal als het Pas veerkorps uit Leur en de drumband Vlierden. Secretaris IJ. Ferwerda van de Rijnmondband is tevreden met het behaalde resultaat, al had het korps eigenlijk toch wel op nog wat meer punten gere kend. „Het liep uitstekend en de marsen die we speelden kwamen er ook volgens onze instructeur uitmuntend uit Hij had daarom ook op wat meer gerekend, maar je weet nooit waarom een ander orkest toch meer punten verdient Dat moeten we de komende dagen toog maar eens uitzoeken." Ferwerda twijfelt zeker niet aan de deskundigheid van de jury, terwijl hij er ook niets voor voelt om de slechte weersomstanaigheden de schuld te geven van het toch nog wat tegenvallende resul taat AI was het een feit dat dat laatste niet meezat de baan waarop gespeeld moest worden stond vol water en het regende tijdens het optreden volop. De Rijnmondband, die in 1978 al in Kerkrade de nationale ti tel in de marswedstrijden be haalde, speelde twee Tsjechi sche marsen die al een jaar op haar repertoire staan. „Aan die marsen is in de afgelopen maanden nog heel wat gesleu teld. en we vonden zelf dat ze er goed uitkwamen," aldu3 Ferwerda. De stukken passen helemaal in de stijl van de band, die door de secretaris wordt omschreven als „een beetje degelijk, een beetje klas siek De Rijnmondband heeft na de vakantieperiode weer een druk programma af te werken. Vanaf half augustus is men ge durende vijf achtereenvolgen de zaterdagen bezig met optre dens, Een van die optredens is tijdens het drumband festival in Schiedam, dat op 12 septem ber zal worden gehouden. 1970-1990' er dan ook vanuit dat tot 1990 in ieder geval geen crematorium in Schie dam moet komen. Volgens de afdeling burgerza ken van de gemeente overlij den er in Schiedam tussen de zevenhonderd en achthonderd mensen per jaar. Men schat dat de helft daarvan wordt ge cremeerd en dat de helft wordt begraven. Voor Schie dam zou dat betekenen drie honderdvijftig tot vierhonderd crematies per jaar. Zelfs al zouden de cijfers van Vlaar dingen en Maassluis erbij op geteld worden, dan nog zou het door Schiedam genoemde aantal niet worden bereikt en dus zou het crematorium niet rendabel zijn, zo wordt gerede neerd. Omdat de Schiedamse plannen uitgaan van een klein crema torium zou ook in de toekomst een aantal Schiedammers, als het om grote gezelschappen gaat die de crematie willen bij wonen, uitwijken naar Rotter dam. Ook dat zou invloed heb ben op het aantal crematies per jaar. Als mogelijkheid voor Schie dam wordt wel genoemd het aanleggen van een urnengale rij of umentuin. Crematie zou dan elders plaats kunnen vin den, waarna de as van de ovle- dene toch in eigen gemeente kan worden bijgezet. Ook Vlaardingen heeft voor een «■k Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra Vosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. toe .„ski»4 *c?0l,e tu»»'-- fci"5*' dergelijke oplossing gekozen, die veel goedkoper is en min der concurrerend voor andere crematoria. Vlaardingen Een onhandige manoeuvre van een Engelse automobilist die tevens de Poolse nationaliteit bezit was er vrijdagavond de oorzaak van, dat op de zuidelijke rij baan van rijksweg 20 een flin ke ravage werd aangericht. De man stak, rijdende in de rich ting van Rotterdam, ter hoogte van de afslag naar de Benelux- tunnel plotseling tamelijk langzaam rijdend de rijbaan over, van de meest rechtse naar de linker rijstrook. Een tankauto kon de man daarbij onmogelijk ontwijken en drukte het wagentje finaal in de vernieling. De wagen werd geheel vernield, maar de beide inzittenden kwamen onge deerd uit het wrak. De ANWB heeft er later voor fezergd dat de restanten van et voertuig naar Engeland konden worden vervoerd. De "Engelse Polen vervolgden hun reis per trein naar Warschau, waarnaar ze onderweg waren. ,teotvv»c ■tdsw- »»*•»- oTi.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1