STREEK Turkse ster: en staart niet gunstig voor Jeugdland Ander vakantie- programma d van sportieve recreatie Splitsings- vergunningen geweigerd Hoekse jaarmarkt kan niet kapot Sandy zingt regen weg op slotdag Goed keuring open school nu officieel Maar acht Rioolwerk K W-haven: 760 mille Dertiende lustrum van Hoekse EHBO Kolpabad gesloten Inwonertal loopt terug BB's laatste koopavond Verkeers maatregelen Hoekse wielerronde Auto onverzekerd: doorgereden na aanrijding maandag 27 juli 1881 VD/SC/WW Schiedam Jeugdland, het jaarlijks festijn dat in Schie dams vakantietijd de wijken doortrekt, heeft dit jaar opval lend weinig Turkse kindertjes aan zich weten te binden. Veel minder Turkjes dan vorig jaar deden mee met sport en spel en met bloemschikken. Veel minder ook sprongen er op de spingmatras tijdens het slot feest van afgelopen vrijdag. Jeugdland-'baas' Joop van Broekhoven is dat ook opge vallen. „Ja. die verschillen met vorig jaar zijn erg groot. Toen kwa men er veel meer. Aan de Turkse medewerkers die we door Richard Stomp hebben heb ik gevraagd hoe dat nou kwam. Volgens hen zijn er erg veel Turkse kinde ren naar Turkije toe. Dat komt omdat de Ramadan dit jaar vroeger viel dan in voorgaan de jaren het geval is. Zoiets heeft met de stand van de sterren te maken, hè." Van Broekhoven kijkt ter illu stratie omhoog. Maar daar is niet veel meer te 2ien dat een dikke grijze bewoLking waar uit de hele dag zware regen druppels vallen. Slecht weer is het, en dat is voor een buiten- gebeuren als Jeugdland niet goed. 's Ochtends was het nog maar de vraag of de grote at tractie, de luchtmatras, wel kon worden gebruikt. Een dikke plas water lag bovenop de toen nog lege zak. Maar toen de regen wat minder werd kon het water eraf wor den gehaald en daardoor kan jong Schiedam toch nog sprin gen dat het een lust is. De regen schijnt het jonge spul niet te deren en deert ook Joop van Broekhoven niet. Waar elke Nederlander mop pert over de slechtste zomer sinds tijden spreekt de jeugd- consulent nog immer met en thousiasme de woorden die op zijn lippen bestorven lijken te liggen: „Joh, we hebben toch geweldig geboft: er is geen ac tiviteit die vanwege het slech te weer moest worden afge last." Het fietscrossen beneden aan de Vlaardlngerdïjk: dat was volgens Van Broekhoven het hoogtepunt. bent aangekomen. Pakweg acht jongetjes trappelen van omgeduid om in het wankele bootje plaats te nemen en net niet om te slaan. Acht! en ze hadden bijna allemaal hun ei gen kano. Alleen 's middags is het weer echt goed druk. Maar dat komt door het zangeresje Sandy, dat onder de jeugd mateloos popu lair is. Zo mogelijk nog popu lairder dan Pipo de Clown de het Schiedamse grut twee jaar geleden vermaakte. Zelfs uit Vlaardingen zijn talloze tele foontjes binnengekomen van ouders die hun kinderen niet meer plezier konden doen door een bezoekje te brengen aan de show van het zangeres je tijdens Schiedams jeugd landfestijn. En juist meisje Sandy kan Van Broekhoven niet tot enthousi asme brengen. Van hem hoeft die voorstelling niet zo, hij ziet veel liever 'een goed stuk kin dertheater' en heeft ook veel meer genoten van het fiets- Jeugdland in hst Passage theater: vol spanning voor de voorstelling van 'De Kip', Turkse kindertjes lieten het ■wat afweten, dit jaar. crossen dat precies een week terug werd gehouden beneden aan de Vlaardmgerdijk. Dat is eigenlijk het grote hoogtepunt van Jeugdland 1981 geweest, als je het aan Van Broekhoven zelf vraagt. Nou moet het enthousiasme van Joop wel enigzins worden getemperd. Bijvoorbeeld op de slotdag in het Beatrixpark valt de opkomst toch iets tegen. Er zijn wel veel kinderen, maar bijna iedereen is het erover eens dat het er minder zijn dan vorige jaren. Dat hoor je van de mensen van de Spa- land Ruiters, die met paard en wagen een pendeldienst on derhouden naar het kanovij vertje en dat zie je met eigen ogen als je bij die kanovijver Vlaardingen Enkele maan den nadat mondeling het be richt was binnengekomen, dat het ministerie van onderwijs en wetenschappen het Vlaar- dingse Open School-project had goedgekeurd, is nu de of ficiële bevestiging van dit feit binnen. Voor het project „In troductie Open Schbol-wer- kwijze", dat na de vakantiepe riode van start zal gaan, is tot en met 31 juli 1934 toestem ming verleend. Vlaardingen kan voor het eerste cursusjaar rekenen op een bedrag van maximaal. 150.000 gulden, waarvan twee beroepskrach ten kunnen worden aange steld, terwijl daarnaast een vergoeding van lOG.QQO gulden wordt gegeven als bijdrage in de kosten van de cursus. De Open School biedt aan vol wassenen die in het verleden niet voldoende de gelegenheid hebben gehad, naar school te gaan een tweede kans. De les sen, met een gevariéerd vak kenpakket, worden gegeven in enkele buurthuizen en in een schoolgebouw in de stad. De organisatie is in handen van het Plaatselijk Educatief Cen trum. Vervolg van de voorpagira In het nieuwe programma zoals dat nu in elkaar is gezet zijn de deelnemende kinderen deze week vooral actief in het centrum van de stad. Vandaag was er op het Liesveld een hindernissencircuit. Morgen, dinsdag, kunnen de kinderen om 10 uur en om 14 uur verza melen bij de ingang van de Hema, waarna men naar de Vlaardingse Vaart gaat om te kanovaren en vlotten te bou wen. Woensdag 29 juli is er straattekenen op het Liesveld viaduct, een evenement dat bij slecht weer wordt verplaatst naar de Lijnbaanhallen. Don derdag 30 juii is 's morgens het spel team van sportieve re creatie in het Hof, terwijl 's middags in hetzelfde park levend stratego wordt ge speeld. Vrijdag wordt in het centrum eerst 's morgens een winkelspeurtocht gehouden, waarbij kinderen de etalages van 25 winkels in het centrum moeten bekijken om te zien of er iets inligt dat er niet thuis hoort. Men start om 10 uur bij de ingang van de Hema. 's' Middags is er een speurtocht door oud-Vlaardingen, die om 14.00 uur op hetzelfde punt be gint. Die speurtocht voert on der meer langs attracties als de Grote Kerk (waar men zich op de oude stadswaag kan we gen), de Visbank, de wijnkel ders van Van Toor en het Vis serijmuseum. De tweede week, van 3 tot en met 7 augustus, trekken de kinderen wél de Broekpolder in. In samenwerking met de buurthuizen De Haven en Ontmoetingscentrum West is er een huttenbouwprogramma opgesteld in het kader van de Zeeroversweek, die de buurt huizen in die periode houden. Er zijn speurtochten, allerlei sport- en spelactiviteiten en nog tal van andere aardige at tracties. De deelnemers moe ten zich om 09.30 uur melden bij een van de buurthuizen, waarvandaan ze onder bege leiding van de wijkagent naar de Broekpolder trekken. Ha mer en lunchpakket meebren gen! De deelnameprijs is voor de vakantievierende kinderen met het nieuwe programma drastisch omlaag gegaan. In plaats van 25 gulden per week bedraagt de eigen bijdrage nu maximaal twee kwartjes per persoon per dag. Tieaktivith Jijdens de 'grota' vakantie organiseren wij voor de Jeugd een lu/eelan liende vakantieweken. wvan maandag t/m vrijdag is in de Broekpolder tussen 1000 uur en 16 00 d f altijd iets te doen, een speurtocht, een fietstocht, kanovaren, con voetw toernooitje, sluip- en tikspeten, spelclrcuitje, enzkortom vijf dagen naar rj telust ravotten in de buitenlucht. I Misschien op een avond een kampvuurtje om aardappels te polfen en b te roosteren, wie weet? t geheel wordt georganatseerd in samenwerking met de scoutinggr I Roal Wesset die nog enkele goede Ideefin in het vat heeft Zelf brood meenéï men, tegen kostprijs is in de polder iets te drinken te koop. Verdere gegevens: 1e week: 27 t/m 31 Juli 2e week: 3 t/m 7 augustus Broekpolder en omgeving verzamelpunt: grasveldje vlak voor ïachthaven 'Callenburgh' Rijd: 1000-1600 uur kosten: 25,- (voor de bete week) f teeltijd: 9 t/m 12 jaar AANMELDEN: Wij willen graag van u weten of hiervoor belangstelling bestaat v.p. voor 13 juni a.s. (maar liefst nop sneller) aanmelden h reatte; tel, eng Zo zag het vakantieprogramma er volgens het programma boekje van 'Sportieve recreatie' er uit. De ingehuurde ambte naar kon zich met die opzet echter niet verenigen. Vlaardingen De gemeente is toe aan de tweede fase van de aanleg van riolering rond de Koningin Wilhelminaha- ven. De aanpassing van het rioleringsstelsel aan de noord zijde van de haven zal zo'n 760.000 gulden kosten. De ge meenteraad moet dit krediet in september ter beschikking stellen. Vlaardingen Op advies van de directeur van gemeente werken heeft het college van B en W weer enkele aanvra gen om woningen te mogen splitsen in appartementen ge weigerd, omdat er aan de wo ningen onderhoudsgebreken kleven. De eigenaren worden op die manier eerst verplicht, die gebreken weg te werken, alvorens ze hun woningen mo gen splitsen. Het splitsen van woningen in afzonderlijke appartementen is nog altijd een lucratieve zaak, als een eigenaar zijn huizenbe- zit wil verkopen. De woningen kunnen dan 'horizontaal', per afzonderlijke wooneenhetd, worden verkocht hetgeen al tijd méér oplevert dan wan neer een pand met meerdere woningen als geheel op de markt wordt gebracht. De Hagenaar Van Heijst, die een aantal woningen aan de Broekweg bezit, ts een van die mensen die om splitsing had den gevraagd. Het gaat om de panden Broekweg 18, 20 en 22, 24, 26 en 28 en 72, 74 en 76. Als antwoord op zijn vergun ningsaanvraag krijgt de man een aanschrijving van de ge meente, om binnen twee maanden eerst de nodige man kementen aan de woningen weg te werken. Pas daarna wordt over de splilsmgsaan- vrage beslist Datzelfde geldt voor de eigenaren B. K. en L. P, Spu ij broek, die de wonin gen aan de Abraham Kuyper- straat 73 tot en met 83 m ap partementen willen splitsen en voor de heer H. Leïjdens uit Delfgauw, eigenaar van de panden Verheystraat 39 tot en met 45, die hetzelfde plan heeft. De huidige bewoners van de betrokken panden worden door de gemeente over de sphtsings-aan vragen en de voorlopige afwijzing daarvan geïnformeerd. Hoek van Holland De EHBO-vereniging van Hoek van Holland vierde afgelopen zaterdag zijn 65-jang bestaan in restaurant Unicum aan de Strandweg. In haar hele be staan heeft de vereniging iede re vijf jaar feest gevierd. Die lustrum vieringen zijn dan spe ciaal gericht op de buiten wacht, want de leden zien el kaar natuurlijk regelmatig. Het was druk in Unicum afge lopen zaterdag. De Hoekse EHBO mag zich terecht in een grote belangstelling verheugen en dat zal ongetwijfeld ook in dc toekomst het geval zijn. Een drukbezochte badplaats en een veelgebruikte red dingshaven kan een floreren de EHBO-afdehng tenslotte niet missen. Hoek van Holland De weersomstandigheden waren niet uit gesproken goed, maar toch was het vrijdag en zaterdag een drukte van belang in de Prins Hendrikstraat m Hoek van Hol land, waar met ruim honderd kramen de jaarmarkt werd ge houden. De neringdoenden prezen hun waren vaak luidkeels aan en dat daarbij in de meeste gevallen voorbij werd gegaan aan de basisopzet van een 'Amerikaanse' week; een kniesoor die daarop lette. Behalve de Hoekse winkeliers waren ook veel ver enigingen present, die met allerlei acties de clubkas wat pro beerden te spekken. Op de markt waren ook vele oude am bachtslieden, zoals schilders, een klompenmaker, een rietvlech- ter en een midwinterhoornmaker. Ook de muzikale attracties trokken behoorlijk wat publiek. Was het woensdag- en donderdagavond niet gelukt om voor het op treden van enkele muziekbands een redelijk aantal mensen naar de Prins Hendrikstraat te trekken; vrijdagavond was het rond het podium erg druk tijdens het optreden van den Tumbleweeds en AG and Kate. Zaterdagmiddag liet Ria Vlak blijken nog steeds erg populair te zijn, en 's avonds bleef het publiek vooral hangen voor Lee Towers. Zelfs na sluitingstijd van de jaarmarkt was het feest nog niet voorbij. Op het terrein achter de Prins Hendrikstraat was toen. nog een optreden van de Les Lemoines, een familie die tal van spectaculaire stunts op het hoge koord uithaalt. Op de begane grond zorgde een auto-stuntteam voor de nodige opwinding. Zondag werd dat allemaal nog eens herhaald en was er ook nog eens een voorstelling van het circus Holiday. Een circus dat niet al te veel publiek trok, maar dat zal voor een belangrijk deel ook gelegen hebben aan de enorm hoge toegangsprijzen. i J'KV;' «se* Vlaardingen In de periode van 10 tot en met 16 augustus is het binnenbad van het Vlaardingse Kolpabad een j hele week gesloten wegens werkzaamheden aan de pomp- installatie. Als dit karwei mee- valt en sneller gerealiseerd is, zal het bad al enkele dagen eerder weer worden openge- steld. Het buitenbad blijft in de genoemde periode gewoon open. Vlaardingen De tendens, dat het inwonertal van Vlaar dingen gestadig wat kleiner wordt, zet zich door. Het aan tal inwoners blijft nu onder de 78.000. In juni werden in Vlaardingen 96 kinderen geboren. Er over leden 51 mensen. Er ontstond- dus een geboorte-overschot van 51 inwoners. Daartegeno ver staat een aantal van 278 Vlaardingers die naar elders verhuisden. Er kwamen in de juni-maand slechts 201 nieuwe inwoners als gevolg van vesti ging van buitenaf bij. Hier was dus sprake van een vertrek- overschot van 77 personen. Het totale bevolkingsaantal nam in juni op die manier met 32 mensen af. Op 1 juli 1881 had Vlaardingen precies 78.903 inwoners. Op 1 januari van dit jaar waren dat er nog 79,100. In juni werden 51 huwelijken gesloten. In de registers moes ten verder 21 echtscheidingen worden bijgeschreven. Schiedam Donderdag is Bu reau Bevolking voor het laatst op koopavond geopend voor het aanvragen van reisdocu menten. Op die dag kan heel Schiedam nog 's avonds tussen zeven en negen uur de papie ren aanvragen; daarna kan men alleen nog overdag te recht. Hoek van Holland Woens dag 29 juli zal in Hoek van- Holland de jaarlijkse wieier-* ronde voor amateurs worden, verreden. In verband met deze ronde, die om zes uur begint, is een aantal verkeersmaatre gelen van kracht Tussen 17.00 en 22.00 uur zal het parcours Prins Hendrik straat, Lichttorenstraat, de Cordesstraat, Bontekoestraat, Rietdijkstraat voor het ver keer zijn gesloten. Bovendien geldt in deze straten een volle dig parkeerverbod. In enkele aangrnzende straten zullen ev eneens beperkende maatrege-- len van kracht zijn. Voor noodgevallen binnen het par cours is er een bewaakte 'sluis' aan de Lichttorenslraat, hoek Middenscheepvaartstraat. i Vlaardingen Tegen een 24-* j jarige Rotterdammer heeft de Vlaardingse politie vrijdag j proces verbaal opgemaakt, I omdat de man na een aanrij-.' ding was weggereden zonder" j zijn identiteit bekend te ma-1 ken. De man reed vrijdag aan het 1 eind van de middag op de Bur- gemeester Pruissingel tegen een andere auto aan, reed een stukje achteruit, raakte de wa gen nogmaals en ging er ver volgens als een haas vandoor. Getuigen konden de politie^ echter het kenteken van de auto opgeven, waarna de auto mobilist binnen een kwartier in Rotterdam kon worden aan- gehouden. Hij werd door het ij Rotterdamse korps terugge bracht naar Vlaardingen, waar hij op het bureau werd ver hoord en het proces verbaal kreeg. De man bleek zijn wa gen niet te hebben verzekerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3