SPORT erpers- üialaise op chiedamse euvel Groenoord kansloos tegen The Braves Holy omzeilt ook Rooswijk Zeilers; afzien maar doorzetten MSV'71 vloert runner-up Blue Birds Optreden Joop Meevers Scholte Yoept vraagtekens op ïb Bruinekool teerst op de heuvel Warme dranken en spijzen veruit favoriet iSrfggëBSasgabLéfcla maandag 27 full 1981 VD/SC/WW fcchiedam Werpersmalaise in optima forma, daar op een Schiedamse heuvel, Ivaar een regelmatig opgebouwde 4-0 voorsprong allerminst de garantie mocht wieden op een positief eindresultaat. Met bovenal toch ook een weinig impone rende hoofdrol voor coach Joop Meevers Scholte, wiens apbatische houding mede aan de wieg stond van de even verrassende als onnodige fr4 nederlaag die Kchiedam leed tegen runner-up Nado V. En waardoor de titelkansen voor de tweedeklasser, die toch al minimaal waren, een nog steviger plekje in de diep vriezer kregen. JJatuurlijk kon Meevers Scholte er niets lan doen dat zijn startende werper Aad fan der Hamer men vond het kenne lijk belangrijker om beste werper Wout bon in het tweede te laten acteren ver ran zijn normale vorm verwijderd bleef, tiaar het was volslagen onbegrijpelijk lat de Hagenaar zijn grijzende routinier let staan tot het moment dat Nado langs- lij was gekomen (4-4) en de Rotterdam mers Van der Hamer al op liefst elf fconkslagen hadden getracteerd, terwijl lonsolïdering van de Schiedamse voor- Iprong een eerste vereiste was. pe naar de heuvel ged erde Eric porgdrager hield het slec..._, vijf slage- Incnsen uit. De outfielder begon met Ichijn, waardoor het alle kussens bezet- l.mde Nado automatisch kon scoren (4-5). Kn mokkende verdween hij naar de dug- lut, eigenlijk louter op aandrang van cat- Iher Wilfried Salomons (zowel aanval lend als verdedigend Schiedams beste Ipeler), ten faveure van Fred Reijmer |zijn plaats in het veld werd overgeno- nen door Rob Stijl) toen Nado zich met len 7-4 voorsprong in de beste positie |ad gemanoeuvreerd. Reijmer, die uitsluitend over een redelij ke harde bal beschikte, hield de schade lot één Rotterdamse run beperkt, maar fat was lang niet voldoende om de race net koploper Bloem endaal en streekge- hoot Vlaardingen Holy te continueren. iVant het blijft een uiterst curieuze ca- ïoussel in die tweede klasse, waar je na Iwee nederlagen op rij subiet afglijdt Tiaar de onderste regionenn En dat na een goede start van de thuis- llub, die in de tweede helft van de derde llagbeurt door runs van Hans van Galen, T\ad van der Hamer (na een blunder van He Rotterdamse catcher Jaap de Kant), Fred Reijmer en Gerard de Graaf (beï- [len binnen geslagen door Wilfried Salo nons) op een schijnbaar gerustgevende i-0 voorsprong kon leunen. Terwijl de op zijn routine werpende Van der Hamer de heuvelzaken toen nog aardig onder con trole had. Sneuvelen De Rotterdamse coach greep echter wel op tijd in, liet Lex Kalman het werk op de verhoging overnemen van Freek Rek weg, waardoor Schiedam niet meer aan scoren toekwam. Slechts op de bo dem van de laatste slagbeurt, met Wil fried Salomons op het derde honk, fleur- door Donald Bax de Schiedam nog even op. Pinch-hitter Wout Don (hij had eerder het tweede ne gental naar de eerste seizoenzege geleid) en Reijmer sneuvelden roemloos en zo kon Schiedam z'n diepe wonden gaan likken. Bij Schiedam noteerden de werpers Van der Hamer, Zorgdrager en Reijmer geza menlijk 5 x drieslag, 6 x vierwïjd, kregen zij 15 honkslagen tegen en maakte hun veld slechts één foutje. De Rotterdam mers Rekweg en Kalman kwamen tot de cijfers 3 x drieslag, 6 x vierwijd, kregen 7 honkslagen tegen en zagen hun veld één maal in de fout springen. Met de moed der wanhoop tracht Schiedam's catcher Wilfried Salomons een Nado-speter op de thuisplaat uit te maken (foto 1). Hoofdscheldsrechter Van der Wouw geeft de Rotterdammer echter in (foto 2) en met die beslissing is Salo mon (foto 3) het totaal niet eens. Vertwij feld uit hij zijn onvrede. Vlaardingen Een weinig geïnspireerd spelend Groe noord werd in de thuiswedstrijd tegen Benco Braves uit Gouda verdiend afgebluft met de alleszeggende cijfers van 1-8. Tegen de twaalf honkslagen aan Goudse zijde, kwam de Schiedamse slagploeg tot het povere resultaat van welgeteld drie honkslagen, waarmede de uitslag wel verklaard is. De Braves kwam in de eerste innings op 0-2 toen een gesla gen bal ongelukkig de kin raakte van derde honkman Ger Stentler. Nu werd het in plaats van een dubbelspel een punt voor de Braves via Theo Walthie, gevolgd door een tweede punt van Jan Zwcrus. Braves werper Klaas van Weelden lier zien ook de knuppel goed te kunnen gebruiken en timmerde een slagbeurt later de bal over de 100 meter het veld uit voor een homerun en een stand van 0-3. In de vierde slagbeurt werd de score bij de Braves uit gebouwd naar 0-5. In de zevende innings werd het zelfs 0-7 zonder dat Groenoord hier noemenswaard wat tegenover kon stellen. Er moest gewacht worden tot de laatste slagbeurt alvorens Groenoord net enige puntje kon laten vastleggen. Nadat eerst de Braves nog 0-8 lieten noteren door Jan Zwe- rus was het Groenoord aanvoerder Ruud Stentler die het eerste honk wist te bereiken na een misgreep van Braves korte stop Theo Waltie. Via een gestolen honk en een door geschoten bal kwam Ruud Stentler op het derde honk, waar na broer Ger Stentler voor het verdere transsport zorgdroeg waardoor Groenoord toch nog de eer kon redden. Bij Benco Braves liet Klaas van Weelden noteren 6x3 slag, 1x4 wijd. Hij moest slechts drie honkslagen toestaan en zijn veld maakte drie fouten. Voor Groenoord kwam Ger Stent ler tot 4x3 slag, 1x4 wijd. Hij kreeg twaalf honkslagen tegen en ook Groenoord maakte drie veldfouten. Iwan van Sichem aan slag goed op dreef foto's Jacques Zorgman felsen Met een uitblin kende Ab Bruinekool op Öe heuvel won Vlaardin gen Holy de belangrijke fj it wedstrijd bij Rooswijk n Velsen met gering ver- ichil: 2-3. Maar liefst ze ventien maal drie slag vist Ab Bruinekool te la- en noteren, daarmede een Ètevige basis vormend voor 4e nipte Vlaardingse vipst. •Iet was de thuisclub die di- rekt de score opende. Ope ningsslagman Bakker van Rooswijk sloeg een twee- honkslag en kon profiterend van twee slippertjes in het Vlaardingse veld voor 1-0 zorgen. Tot de derde innings moest gewacht worden, voordat Holy wat terug kon doen. Dank zij vier wijd voor Cees Schrïek en Ab Bruine kool kreeg Holy twee hon ken bezet. Een geraakt wer- {>er voor Stanley Bautisma everde zelfs drie honken be- zet op, waarna Cees Schrïek na een wilde worp van Roos wijk werper Leo van de Burg voor de gelijkmaker kon zorgen: 1-1. Rooswijk maakte deze onge lukkige gelijkmaker in de ni vellerende slagbeurt onmid dellijk ongedaan. Weer was het Bakker van Rooswijk die zich op de kussens sloeg, en zich via twee stootslagen en een foutje van Cedric Pierre een veilige weg kon banen naar 2-1. Lange tijd bleef deze stand in de boeken staan en pas in de zesde innings kwam er weer leven in de brouwerij. Stan ley Bautisma sloeg zich naar het eerste en stal vervolgens het tweede honk. Een honks- lag van Cedric Pierre ge volgd door een tweehonkslag van de zojuist ingezette Ray Bronsgeest was voldoende voor een gelijke stand van 2- 2. Het was dat de verre klap van Rignald Mari in de veili ge handen van de midvelder van Rooswijk verdween, an ders waren de Vlaardingers toen al op voorsprong geko- Inficldhit Nu gebeurde dit pas een slag beurt later. Nadat eerst nog Jan Lugthart was uitgegaan op de thuisplaat op een in- iieldhit van Cees Schriek, werd Cees Schriek uiteinde lijk de man van de winnende run. Na eerst het tweede honk gestolen te hebben, was het Ab Bruinekool, die ook aanvallend zijn steentje bij droeg, en Cees Schriek over de thuisplaat ranselde: 2-3. Ab Brui, nekool gaf aan Roos wijk geen kansen meer weg en ook Holy kon de thuis plaat niet meer bereiken, al was Rignald Mari er in de laatste slagbeurt nog dichtbij. Verder dan het derde honk reikte ook hij niet. Met twee kostbare punten in de knip en de wetenschap nu met Maassluis Een aanvallend goed op dreef zijnde MSV'71 heeft op eigen terrein verdiend gewonnen van het Delftse Blue Birds met 9-2. Vooral Iwan van Sichem was een ware plaag voor Blue Birds werper Martin van Os want hij kwam tot drie honkslagen uit vier beurten waaronder een homertin. In de tweede innings nam MSV'71 een 1-0 voorsprong. Lud- wig Ascension sloeg een honkslag, gevolgd door Iwan van Sichem en Peter Valkenburg. Een foutieve aangooi was vol doende voor Ludwig Ascension om over de thuisplaat te snellen. Een slagbeurt later maakte Blue Birds gelijk toen Erik Heijenberg vernietigend uithaalde voor een fraaie ho merun was de stand weer gelijkgetrokken: 1-1. Het werd zelfs nog 1-2 toen Peter Saraber een knallende tweehonkslag van zijn knuppel liet komen en binriengèsla- gen werd door Ruud van Geest. Wat de Delftenaren betrof bleef het aanvallend hierbij, en moest Blue Birds toezien hoe een agressief spelend MSV'71 de winst naar zich toe trok. In de gelijkmakende derde slagbeurt wist Cees Reinders op de honken te komen na een vangfout in het midveld, Piet Bouts volgde met een honkslag, waarna ook Ludwig Ascen sion dankzij een missende midvelder de honken kon berei ken. Cees Reinders en Piet Bouts profiteerden bekwaam en snelden over de thuisplaat. Ook Ludwig Ascension kon nog scoren op een klap van Iwan van Sichem en MSV'71 stona op voorsprong: 4-2. Twee innings later werd de voorsprong uitgebouwd naar 5-2 door toedoen van Kees Moerkerken na een honkslag van Ludwig Ascension. Het duurde tot de achtste innings voordat hierin een wijziging kwam. Piet Bouts gaf een knappe twee honkslag, en kon scoren na een vangfout in het rechtsveld op een tik van Ludwig Ascension. Daarna bevestigde Iwan van Sichem zijn aanvallende kwaliteiten door de bal het veld uit te slaan voor een ho merun, waarvan ook Ludwig Ascension kon profiteren. Nog was de koek niet op, want ook Peter Valkenburg, met vier wijd op de kussens gekomen, kon de thuisplaat bereiken op een prima honkslag van Jan van Spijk en werd de eindstand be- Êaald op 9-2. ij MSV'71 liet Jan van Spijk de cijfers vastleggen van 8x3 slag, 3x4 wijd, hij kreeg zes honkslagen tegen en MSV'71 maakte twee veldfouten. Voor Blue Birds kwam Martin van Ds tot 9x3 slag, 1x4 wijd, hij moest elf honkslagen toestaan en de Delftenaren kwamen tot vier veldfouten. Bloemendaal lijstaanvoerder te zijn in de tweede klasse B kwamen de Vlaardingers zeer tevreden terug uit Vel sen. Bij Holy liet Ab Bruinekool de cijfers vastleggen van 17x3 slag, 5x4 wijd, hij kreeg slechts drie honkslagen tegen en Holy maakte twee veld fouten. Voor Rooswijk kwam Leo van de Burg tot een sco re van 4x3 slag, 5x4 wijd, hij kreeg zes honkslagen tegen en Rooswijk speelde foutloos. Hoek van Holland Het clubhuis van de Hoekse Watersportvereniging was niet alleen een warme pleisterplaats, maar meer een ontmoetingspunt voor afgeserveerde zeilers die elkaar bibberend en wel uitleg gaven van het 'onge luk'wat hen'was overkomen, maar er nauwelijks bij stil stonden. De soep, het 'broodje bal' en de knakworsten verdwenen in grote hoeveelheden over de bar, waarbij de onnozele aanzittenden telkens in paniek wegdoken, omdat de trillende vingers van de betrokkenen niet bepaald wezen op een geweldig evenwichtsgevoel. door Peter van Zwienen Logisch ook, want de beman ningen van de 92 deelne mende baten hadden erg te leiden van het koude water. Richting Scheveningen ging het nog wel. Met de wind in de rug had een ieder het naar de zin, sprong over de golven alsof het niets was, maar moest in vele gevallen de rekening even later beta len. Zoals Wim Ruska bij voorbeeld. De oud wereld en Olympisch kampioen judo in het zwaargewicht plantte zijn catamaran net buiten de Scheveningse pieren op het strand en liet zijn Supercat triest achter zich, waarmee nog slechts één type van deze soort in de race bleef. En dat was een hele goede. Echter, met de finish én de eerste plaats in zicht zag het duo Moraal/Leegwater de mast naar beneden komen. De droom was over, maar in deze sport schikt een ieder zich in zijn lot, ook al is de concurrentie moordend, zoals later bleek uit de discussie tussen de winnaar en de nummer drie. Kees Wape naar, overall-winnaar met zijn Hob ie-16: „We hebben teluk gehad. Bij de laatste oei brak onze verbinding tussen de twee drijvers, maar we hebben het net kunnen redden." Gelukkig Het bleek voldoende voor de eindoverwinning, want de Tornado die als eerste de lijn passeerde, kwam zelfs niet bij de eerste tien voor. Merk waardig, dat wel want het waren nu de Hobie 16 cata marans die de dienst uit maakten. De organisatie kon er blij mee zijn, want het kon uit zien naar een goede winnaar uit de gelederen van. de Hoekse Watersport Vereni ging en een perfect verlopen race. Een zeilwedstrijd overi gens, die doorgang kon vin den dankzij de vriendelijk heid van de weersgoden. Ge schrokken door de ellende van vorig jaar, werd de voor zaterdag vastgestelde wed strijd onmiddelijk afgelast en dat was gezien de straffe westenwind geen verkeerde beslissing. In de wetenschap dat ons ei gener KNMI voor de dag daarop betere omstandighe den voorspelde, konden de bestuursleden van de HWSV gerust gaan slapen. Of toch niet. Voorzitter Malherbe: „Als het in het geheel niet was doorgegaan, dan hadden we financieel moeten Inleve ren. Maar ook weer niet in die mate dat we er aan onder door zouden gaan. We heb ben wel ons budget in de ga-* ten gehouden". Malherbe had het echter dit keer gemakkelijk. Gaf er ook blijk van dat zijn organi satie had geleerd van de ver velende zaken van vorig jaaf en had de tweede race Hoek van Holland-Scheveningen- Hoek van Holland beter in de hand. „Niet dat er organi satorisch wat aan is veran derd, maar we houden beter contact met de volgboten. Het enige dat is gewijzigd, is de borgsom die moet worden gestort 25 gulden. Vorig jaar hadden wij dat niet. en meld den sommigen zich niet af". Een zoekactie was het gevolg naar enkele zeilers, die zich niet bij de organisatoren al- meldden. Dit jaar werd dat' echter voorkomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4