SPORT Asvion komt zichzelf tegen Rogier Rolink sluit de deur voor broer Ary-Jan Comité ter bevordering betaald voetbal in Schiedam Excelsior bijna in de problemen .££1 KNVB wijzigt competitierooster John Munnik blijft Drie is te weinig SJ Be Quick tennistoernooi: Van Rossum breekt record Sportagenda mundsfl 27 |UH 1981 VD/SC/WW SVV hoopt op steun van het bedrijfsleven Schiedam Gretig wil SW inspelen op de monopoliepositie waarin het, al met al onverwacht, is beland door het wegvallen van FC Vlaardingen, dat de strijd met de klok welgeteld zeven jaar (1974-1981) heeft kunnen volhouden. Niet eens in aller ijl is er op het sportpark Harga thans een comité geformeerd, dat zich ten doel heeft gesteld het betaald voetbal in Schiedam te bevor deren en in stand te houden, waarbij ook de regionale funktie die SVV vertolkt een belangrijke rol speelt. Dit comité, min of meer onder leiding van Cor de Vries, wil het bedrijfsleven in het Water weggebied benaderen om te komen tot de vorming van een fonds, waardoor de levensvat baarheid van SVV als betaald voetbal organisatie (BVO) ook de komende jaren gegaran deerd blijft Met andere woor den: SVV wil gelden onttrek ken aan het bedrijfsleven om haar positie voor de (nabije) toekomst nog veiliger te stel len. Aan de (grotere) bedrijven in deze regio is al een schrijven de deur uitgegaan, waarin dit comité gewag maakt van haar fdannen. Het vijf personen tel ende comité, dat naast De Vries bestaat uit Ineke Tetee- laar. Jan Bijloo, Ton Netten- breijer en J.M. de Jager, schetst in deze brief in het kort wat de bedoeling is van dit als ambitieus te betitelen initiatief. Fondsvorming „Nu de overheid met de nieu we kunstlichtinstallatie een belangrijke steun heeft gege ven aan het Schiedamse be taald voetbal", zo wordt in deze brief vermeld, „meent het comité een beroep te moe ten doen op het bedrijfsleven om mee te werken aan een fondsvorming, waardoor het ïn de komende jaren mogelijk wordt het betaald voetbal van SVV een financiële rugge steun te geven". Voorts meldt het comité, niet Schiedam John Munnik blijft bij SVV. Hoewel Munnik oorspronkelijk overschrijving had aange vraagd naar de Rotter damse hoofdklasser Xerxes, heeft hij besloten het veel beter vertrouwde rood en groen trouw te blijven. De donkerblonde verdediger, die bij SVV niet langer in aanmerking kwam voor een contract, komt dit seizoen op ama teurbasis uil in het tweede elftal van de Schiedamse betaald voetbal organisatie en speelde zaterdag al weer mee in de onderlinge oefenwedstrijd tussen SVV 1 en 2. Cor de Vries...'Redelijke respons' Schiedam De aan de onderlinge confrontatie vooraf gaande (pittige) training was kennelijk iets te veel van het goede voor de voorlopige hoofdmacht van SVV, Slechts met de grootste moeite slaagde de selectie van Rob Jacobs er in zich de aanstormende talentjes van het lijf te houden. Een gebrek aan doortastendheid bij de jongeren stond een verrassing in de weg. Nu won het 'eerste', zij het met de te kleine uitgevallen cijfers van 3-0 Vrije verdediger Leen Warnaar speelde de volle negen tig minuten in het schaduwteam, terwijl ook doelman Bas van Noortwijk voor een periode van 45 minuten was 'uitgeleend' door Jacobs. Hoewel Henk Salari en Harry Meijboom hun collega tweemaal passeerden, waren de beste kansen voor de formatie van hulptrainer Aad Put ters. Goed werk van de 16-jarige John Bos (ex-Martinit) in het 'A-doel* voorkwam een kleine afgang. In de tweede helft gleed het niveau steeds verder af. Mede door het wegvallen van Paul Kooien ontbeerde SW 1 een leider op het middenveld. Pas diep in de tweede helft voerde Henk Salari de score op tot 3-0, na dat Ferry Meerhof op de lat had gekopt. De aanwinst Wim Tijl (ex-Excelsior) Hans de Wilde bleven ditmaal met lichte blessures aan de kant. steun van het Ministerie van C.R.M. en de gemeente Schie dam. Ineke Tettelaar, secretaris penningmeester van dit comi- door Donald Bax zonder trots, dat SVV na 27 jaar betaald voetbal één van de weinige BVO's is die al deze jaren selt-supportmg heeft gewerkt zonder enige steun van overheid of bedrijfs leven. Slechts de verwezenlij king van de vier lichtmasten (kosten circa 650.000 gulden) rondom het hoofdveld is te danken aan de financiële té, zal de aangeschreven be drijven in de komende weken persoonlijk benaderen om één en ander toe te lichten. Zoals in dat schrijven wordt ver woord: „Aangezien vanzelf sprekend tegenover uw mede werking aan SVV öok een te genprestatie verwacht zal wor den. De Schiedamse overheid heeft SVV een back-grond ge geven. Gaarne bevelen wij het initiatief van dit comité bij u aan". Respons „We hebben tot nu toe een re delijke respons gehad", licht Cor de Vries, die tijdens de le denvergadering van 25 augus tus naar alle waarschijnlijk heid als opvolger van de veel te vroeg overleden Maarten Eising tot voorzitter van SVV zal worden benoemd, toe. „We mikken op een bedrag dat tus sen de 50,000 en 100.000 gul den ligt. En dat geld willen we uitsluitend voor de betaalde afdeling van SVV reserveren". Het zal echter beslist niet zo zijn dat SVV zich ineens drif tig op de transfermarkt gaat oriënteren, als het financieel een ruimere armslag krijgt. De Vries: „Misschien dat we een bepaalde speler kunnen aan trekken en dat dan ook doen. Maar daar gaan we niet van uit. SVV is dit seizoen bijvoor beeld voor het eerst ïn een traingskamp geweest. Dat moet je als het begin van die aktie zien". En erkent De Vries: „SVV is nu de enige betaalde vereni ging in de regio. Stel dat Spar ta over een aantal jaren naar de Alexanderpolder verhuist, dan zijn wij een pure regio club, zeker met het Westland als achtergrond. Daar moeten we van profiteren. We hopen dat we daar op deze wijze vast een beetje mee kunnen begin- Lasten Overigens is SVV nog steeds in de slag over de financiële afwikkelingen van de laatste twee jaren. De Schiedamse vereniging hoopt een deel van de al betaalde sociale lasten, die ongeveer 47 procent van de spelcrssalarissen bedraagt, terug te krijgen op grond van het feit dat dc minimale be groting voor het seizoen 1981- 1982 wel door de verschillende instanties is goedgekeurd. Het bestuur van SVV heeft hiertoe een bezwaarschrift in gediend, waarover Cor de Vries bijzonder hoopvol is ge stemd. „We kunnen", zegt hij, „dat bezwaarschrift staven aan de hand van duidelijke bewij zen. Geen losse polswerk, zoals dat bij andere clubs het geval is die proberen wat terug te krijgen. Lukt het, dan is dat voor ons een welkome extra uitkering..." s'Gravenhage-Excelsior "20 heeft de draad na de Vakan- itiestop' aardig opgepakt. Dit maal werden de reserves van het Haagse HCC het slachtof fer, waardoor de Thurlede-be- woners nog altijd stevig op weg zijn naar promotie naar de hoogste cricketafdeling. Toch hadden de Schiedam mers in de beginfase veel moeite met de Hagenaars. Excelsior moest na het verlie zen van de toss eerst gaan bat ten.,, Dit liep in het begin best aardig. Ik boekte zelf 71 runs. Rene Schewe zette 31 runs achter zijn naam, maar toch hoe meer er'sneuvelden, hoe slechter het battingswerk werd", sprak de toch tevreden Excelsior wicket-keeper Henk Kornet, die zelf voor aardig wat vuurwerk zorgde met maar liefst zes zessen, waar van er een zelfs midden op de Laan van Nieuw Oost-Indie belandde. Zo wisten de Schiedammers hun score op 162 voor 9 te zet ten (in 54 overs). Het fielden verliep moeizaam. HCC moest het zonder de geblesseerd uit gevallen Villeneuve doen en ging zo de aanval in met tien man. Excelsior was in die fase van de strijd even de kluts kwijt Er werden teveel van gen gemist allemaal onnodig, maar na de thee waarin cap tain Koos Gouka ons weer wat moed had ingesproken, ging het aanmerkelijk beter. Op merkelijk was wel dat debu tant Edwin Marrevee (17) als openings bowler twee wickets wist te veroveren, Rupert Gomez zorgde voor enige sensatie. Bij de stand 119 voor 9 wist hij de Hagenaar Van Weelde op een niet vaak voorkomende manier uit te stumpen. Gomez die als bow ler de HCC'er vroegtijdig op zag lopen, waardoor de Hage naar in 'onbeschermd gebied' kwam, kon de man zo uitge ven. Iets dat niet vaak voor komt, omdat de bowler de batsman in de meeste gevallen eerst waarschuwt. Dit deed dc West-lndier echter niet zodat hij de winst voor zijn team wist binnen te halen, wat het Haagse publiek niet bepaald kon waarderen. Met een eind stand voor Excelsior 162 voor 9 tegen HCC 119 AU Out Schiedam-„Wanneer je een team onderschat, word je altijd afgestraft Dit gebeurde dit maal ook met ons, maar in een fase van de competitie dat we dit helemaal niet kunnen ge bruiken", sprak de teleurge stelde Asvion-cricketter Ro nald Jacobs. „Door te vroeg te juichen, raken we nu het lei derschap in de tweede klasse kwijt en moeten dit met nog vier wedstrijden te gaan zo snel mogelijk zien te corrige ren", aldus Jacobs, die zelf nog maar twee wedstrijden mee kan maken, mits het weer niet tegen blijft werken, want op 5 augustus start de hockey-afde- ling met de voorbereiding op de nieuwe compitie. De lijstaanvoerder moest het zaterdag opnemen tegen het Haagse VUC en moest, wegens een behandeling van het hoofdveld, uitwijken naar een veel kleinere 'ground' om daar hun voorsprong op het Eind- hovense HTCC te consolide ren. Dit verliep echter anders dan dat de mannen van As vion hadden gedacht. De Schiedammers moesten na het winnen van de toss eerst fielden. Dit verliep in de be ginfase erg goed. De vroege 'hoera-stemming' zou echter toch een ommezwaai tot ge volg hebben. Nadat alle VU- C'ers 'naar de kant waren ge wezen', met een puntentotaal van 139 voor 9 in 50 overs), mocht de thuisploeg de Hage naren zien te overtroeven. Dit verliep echter buiten ver wachting tegen en dit op het 'mini-veldje'. Bevally van der «aft.i - -•i Victor Mion {Be Quick) had weinig moeite met Ruud Hoog- endoorn Maassluis In het met veel vocht gelardeerde B-, C- en D-ten- nistoernooi van Be Quick Maassluis moesten verscheidene ge plaatste spelers voortijdig het loodje leggen. Zo werd in het he renenkel B de uit 'pole position.' startende Ary Jan Rolink (MAAS) nota bene door zijn broer Rogier uitgeschakeld via de klinkende cijfers 6-3, 6-4. De laatste had ook korte metten ge maakt met Indiër Yatin Shelar. die na een voor hem hoopge vend marginaal (7-6) verlies in de eerste set met 6-1 m de twee de set duidelijk werd teruggewezen. De als tweede kanshebber be- 6-1 eerste set, lukte het Beu- schouwde Nico Kuijpers werd m de halve finale uil het toer nooi gespeeld door de even eens voor een halve finale plaats geplande Frank de Jong (6-3, 7-5). Deze maakte in de eindstrijd tegen Rogier Rolink, die vorige week ook het toer nooi in Alexanderpolder op zijn naam bracht, echter wei nig kans (6-3, 6-4). Ook in het herendubbel B speelde Rogier Rolink zich samen met broer Ary Jan naar een regelmatige 7-5, 6-4 overwinning tegen het toch gerenommeerde koppel Nico Kuijpers/Cees van Meurs, van wie de laatste op merkte :„De jaartjes beginnen mee te tellen. Nico met z'n 37 en ikzelf met 34. Niet dat we ineens een stuk trager zijn ge worden, maar toch Ondanks de tand des tijds was de bebaarde en zoals vaak voor ook voor verbaal vuur werk zorgende Van Meurs sa men met Pauken Nederpelt wei succesvol in het gemengd - dubbelspel B, waarm hij in een langdurige partij de mix Grace Remmers/Jan Noordermeer met 6-4, 2-6, 10-8 klop gaf. Pauhen Nederpelt eiste ook het enkelspel bij de m Maas sluis schaarse B dames -het viertal speelde m poulevorm- voor 2ich op door de andere kanshebster Urma Beuzenberg in drie sets te verslaan. Na een voor Nederpelt gemakkelijke VUC-batman Ronald van de Aardweg is zojuist uitgegeven door de umpire. Gert wist als topscorer uit de bus te komen. Hij ooekte 58 runs. Zijn teamgenoten had- Den Haag Enkele Shell-at- leten hebben op de kunststof- baan aan de Haagse Zuidlaren- straat goede prestaties neerge zet. Walter van Rossum deed het meest van zich spreken op de 5.000 meter. Op deze af stand werd hij niet alleen der de, doch zette hij met een tijd van 14.45 seconden voorts een nieuw clubrecord neer. Het oude record, eind mei geves tigd, stond eveneens op zijn naam met 14.46 minuten. Voorts noteerde Georg Wally op de 800 meter 1.59,8 minuten en liet Fred de Jonge op de zelfde afstand de klokken stil staan op 2.05 precies. den een gemiddelde van 8 runs, wat de Schiedammers op een eindscoren van 132 All Out bracht, zodat VUC la chend de volle buit mee naar huis nam. Zeist De Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond heeft afgelopen week haar eerder bekend mm^etilie roost or De B ten, omdat in IHke rooster te weinig reke ning was gehouden met de programma's in het betaalde voetbal. De wijzigingen betref fen de data voor de beker- en inhaalronden. Hierdoor zijn veel wedstrijden verschoven naar een latere datum. Het nieuwe rooster ziet er nu volgt uit: 5/6 september: eerste ronde KNVB-beker (betaald voetbal) alsmede de eventueel yooruit te spelen wedstrijden in ver band met jubilea etc. 12/13 september: begin compe titie hoofdklassers zondagama teurs en zaterdag-eersteklas sers. Alle andere amateurclubs spelen dan de eerste bekerron de. 19/20 september: begin compe titie voor zaterdag tweedeklas sers en lager en zondag eerste klassers eh lager. 10/11 oktober: tweede beker ronde amateurvoetbal en eventueel inhaalprogramma. 31 oktober/1 november: tud- denronde bekercompeutie en eventueel inhaalprogramma. 29/20 december: derde heker ronde en eventueel inhaalpro gramma. In de tussenliggende weekein den wordt de competitie afge werkt in de volgorde, zoals die eerder door de KNVB werd gegeven. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, Brede Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie Is telefo nisch te bereiken onder het nummer 010-34.52.09. Maandag 27 juli: Voetbal: 19.00 uur Eerste training PPSC op het sportpark Har- ga in Schiedam; Tennis: 14.00 uur C- en D-toernooi van Los Bigotes in hei Sler- rebos te Schiedam. Dinsdag 28 juli: Voetbal; 19.00 uur Eerste training WK, 19.00 uur Eerste trai ning Excelsior M; Tennis: 14.00 uur C- en D-toernooi var* Los Bigotes in het Ster- rebos te Schiedam; Honk bal: 19,00 Vlaardingen- Holy-Feyenoord op terrein aan de Zwalweniaan in Vlaardingen; Softbal: 19.30 Spint-Holy (dames). Woensdag 29 juli: Tennis: 14.00 uur C- en D-toernooi van Los Bigotes in het Ster- rebos te Schiedam. zenberg toch haar tegenstan der onder druk te zetten en met slechts één game tegen de tweede set te veroveren. Kramp verschijnselen en in de eerste game van de beslissende set een trio foutieve beslissin gen van de umpire in haar na deel hielden de bijna zeven tienjarige Urma Beuzenberg van een eerste B-overwinning af (6-1). De gemakkelijke overwinning in C tegen Jac- door Jan Schrijver queline van de Plank in 6-0, 6- 3 betekende echter een pleis ter op de wonde. Victor Mion ondervond weinig tegenstand van de overige C-heren, waar van zijn reeks tweesetiers en de 6-2, 6-1 overwinning tn de finale op Ruud Hoogendoorn het manifest was. „Er was weinig plezier voor me te beleven in ae eindstrijd, omdat het te gemakkelijk ging. Dat mijn tegenstander Hocgendoorn me aan het be gin van de wedstrijd zei "al blij te zijn tot de finale geko men te zijn" zegt natuurlijk al genoeg", aldus Mion, die ook 'top of the bill' is in het deze week in Schiedam te houden tennistoernooi van Los Bigo tes. Na winst bij ROVS en een verloren finale op KSVV, sleepte Martin Grootse hol ten zijn tweede D-toernooi in de wacht tegen de onbezonnen aanvallende, en daarmee pre cies in Grootschollens straatje spelende. Hoekenaar Chris Rooney: 6-2. 6-3. Meer moeite had de Lierse Grootscholten gisteren in de halve fmale met de pas veertienjarige Winke- ler, die in de tweede set twee matchpoints wegwerkte en via een tie break een "verlenging* afdwong. Pas na een slopende 10-8 derde set kon Grootschol ten zich winnaar noemen. Het herendubbel D werd een prooi voor het meestal in de Haagse regio op prijzen jagen de duo C. van der Valk/ J. van Kester, die met grote overmacht zelf het bewijs le verden te laag te hebben inge schreven. C. auf dem Brinke en J. Zetz waren kansloos (6-2, 6-1). Bij de D-dames had Mo- niek Veldhoven dankzij haar snellere spel onnodig opgezien tegen de confrontatie met de om haar vastheid en uitge kiende spel gevreesde Tonnie Sampiemon: 7-5, 6-2. Overige uitslagen: C dames: M. van Adrighem/ G. Pröpper - P. van der Wel/ F. Winkeler 7-6, 6-3. Gemengd: M. Moerel/ E. Luyckx - M. Damme/ P. van Boekei w.o. Heren: J. Wohhuis/ D. Rom Colthof - H. Koek/ R. Zandvliet 4-6, 7-6, 6- 4. D: dames: S. Schriel/A. Stork - T. Sampïemon/M. van der Sande 5-7; Gemengd: M. Prins/J. Dorenbos - M. Knij- nenburg/J. Overmans 6-1. 6-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5