SPORT SPORT KORT Hermes- Excelsior: sfeervol gebeuren Holy moet goed op z'n tellen passen Monique Veldhoven aast op kwartet Puzzel Roh Ja cohs n og lang niet compleet Sportagenda TS iclas Gordon vertrekt met 'stille trom' Wim van der Gaag: genoeg aanbiedingen Koos Oosterholt viert jubileum Schiedam kan 'buur' grote dienst bewijzen Rodeodag in Hoek van Holland DHS en SVV in één poule Jacobs 9Sans rancune9 Robert f van Zanten verdienstelijk derde vrijdag 31 JuS 1381 VD/SC/WW 'Voor rust wel voetbal gezien, erna niet meer' Den Haag Doelpunten in overvloed, gisteravond aan de Haagse Vrederustlaan, waar de verdeelsleutel echter, on danks de 5-4 overwinning op gastgever HMSH, in het nadeel uitviel van SVV. Slechts in de eerste akte kon er van een serieus treffen worden gesproken, maar wat de betaalde Sehiedamse krachten na het thee-intermezzo lieten zien, toonde aan dat oefenmeester Rob Jacobs nog een lange weg te gaan heeft, aleer zijn formatie in de gewenste mal is gego ten, die borg moet staan voor een flitsende competitiestart tegen Telstar. Qua resultaat", verklaarde de na afloop niet al te joviaal ge stemde trainer, „is dit natuur lijk een flinke tegenvaller. Te gen dergelijke clubs moet je uitgaan van zo'n vijf doelpun ten verschil. Voor rust heb ik wel voetbal gezien, hoe be paalde principes uitgewerkt moesten worden, maar de tweede helft stelde niet veel voor. Bovendien trok HMSH zich steeds met negen man te rug en daarop kunnen wij nog, let wel nog, geen antwoord vinden", analyseerde Jacobs, die voor het soms te pittige verweer van HMSH niet veel goede woorden over had. „Te hard", oordeelde hij, „Soms op het gemene af. En dat had ik ook gezegd als we hier met 8-4 of 1-2 hadden ge wonnen. Daarom ook heb ik in de rust bewust spelers als Paul Kooien, Richard Dercks en Leen Warnaar naar de kant gehaald. Het was onmo gelijk om tegen deze ploeg iets met de bal te doen, want dan kreeg je meteen een kaan van achteren. Dat neemt niet weg dat het toen beduidend minder ging met de organisatie en Opstelling SW: Bas van Noortwïjk (46e John Marrevee), Ger van de Heide, Leen Warnaar (46e Ruud van Dijk), Rïnus Steenbergen, Rob Kiebert, Richard Dercks (46e Harry Meijboom), Johan Versluys (46e Ferry Meerhof), Paul Kooien (45e Darcy Kaihatu), Henk Salari, Cor Peitsman en Hans de Wilde. Scoreverloop: 23e Cor Peits man rondt met een omhaal voorzet van Rinus Steenber gen af 0-1, 29e buitenspelval SVV klapt te laat dicht en Cees Harte scoort 1-1, 32e Leen Warnaar verkijkt zich een beetje en andermaal Cees Harte scoort 2-1, 38e met een prachtige kopbal verzilvert Henk Salari een voorzet van Ger van de Heide 2-2, 42e Steenbergen lanceert Peitsman in de diepte 2-3, 58e uit afgeslagen hoekschop tikt Meerhof 2-4 binnen, 64e Cees Harte 3-4, 70e Jan van Delft 4-4, 85e Peitsman honoreert voorbereidend werk van Darcy Kaihatu naar waarde 4-5. daar gaan we dan maar verder aan werken". Kortom, Rob Jacobs hechtte niet veel waarde aan het re sultaat, zoals dat via HMSH in de boeken werd geschreven. „Het belangijkste is dat we in deze periode wat wedstrijdrit me opdoen. Serieus kun je deze wedstrijdjes moeilijk noe men. Dat wordt het wel tegen FC Den Haag en een week la ter tegen Waregem. De laatste wedstrijd is zo'n beetje de graadmeter. Dan moeten SVV en ik weten waar we aan toe zijn". En de slecht gehumeur de Bas van Noortwijk: „Tegen Den Haag kan ik eindelijk eens lekker keepen. Want van die wedstrijden tegen ama teurclubs word ik niet goed". In de tweede helft experimen teerde Jacobs nog eens extra door Henk Salari als voorstop per te posteren en de rechter flank in de aanval als het ware onbezet te laten, al ver scheen Harry Meijboom daar vrij regelmatig. Voorts speelde Warnaar weer als vrije verde diger, omdat nu het serieuzere werk in aantocht is. Jacobs: „Ik heb Leen een paar wed strijden op het middenveld la ten spelen, zodat hij weet wat daar precies gebeurt. In de echte wedstrijden zal hij zelf het moment moeten bepalen om in te schuiven"... Peitsman... doelpunten De NCR V-radio is morgen middag met een ploeg op Har- ga aanwezig bij de vriend schappelijke voetbalwedstrijd SVV-FC Den Haag. In de Sportshow van deze omroep, tussen 16 en 18 uur te beluiste ren via Hilversum 3, zal ver slaggever Leo Touw regelma tig zijn impressies door de luidsprekers laten schallen. Per abuis heeft de afdeling Rotterdam van de KNVB ver geten het dameselftal van ,VV Vlaardingen op te nemen in de tweede klasse B. De Vlaar- dingse voetbalsters nemen het dit seizoen op teg-m Berkel, DOS'32. DSS'26/2, Hekelingen -2. HOV 2, MW'27/2, PFC 2, FC Rotterdam, Schiebroek, SMV 2 en Zwart Wit '28/2. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportre- daktie van deze krant, Bre de Havenstraat 6 <3131 AC) of Postbus 110 <3131 BC) te Vlaardingen. De sportredak- tie is telefonisch te bereiken onder het nummer 010- 34.52.09. Vrijdag 31 juli: Voetbal: 19,00 uur SVV 2-VOB op sportpark Harga in Schiedam; Tennis: 14.00 uur C- en D- toemooi van Los Bigotes in het Sterrebos te Schiedam; Softbal heren: 19.00 Vlaardin gen Holy-Sehiedam aan de Zwaluwenlaan te Vlaardingen; Softbal dames: 19.00 Feye- noord-Schiedam op sportcom plex Varkenoord te /Rotter dam-Zuid; Cricket: 12.00 uur Wedstrijd tussen C-teams van KNCB en RCB op terrein van Hermes DVS op sportpark Harga in Schiedam. Zaterdag 1 augustus: Voet bal: 16.00 uur SVV-FC Den Haag op het sportpark Harga in Schiedam, 14.30 uur Zwalu- wen-Hollandiaan aan de Zwa luwelaan te Vlaardingen, 14.00 uur DSS'26-SFC aan de Delta weg in Schiedam; Tennis: 09.00 uur C- en D-toernooi van. Los.Bigotes in het Sterrebos te Schiedam; Softbal dames: Vlaardingen Holy op toernooi bij Blue Birds in Delft; Cric ket: 13.00 uur Jubileumwed strijd van Koos Oosterholt tus sen veteranen Excelsior'20 en een Schiedams elftal op sport park Thurlede in Schiedam. Zondag 2 augustus: Voetbal: 11.00 uur Fortuna Vl-Nieu- werkerk aan de Marathonweg in Vlaardingen, 14.00 uur DBGC-Demos, Toernooi GSS bij Hoek van Holland; Honk bal: 14.30 uur Vlaardingen Holy-CA Zwijndrecht aan de Zwaluwenlaan te Vlaardingen, 14.30 uur Bloemendaal-Schie- dam, 14.00 uur Blue Birds- Groenoord, 15.00 uur MF/Birds-MSV'71; Softbal dames: 14.30 Schiedam-Sint Lodewiik op sportpark Harga in Schiedam; Cricket: 11.00 uur Hermes DVS-Excelsior>20 op sportpark Harga in Schie dam, 11.00 Asvion-HTTC op sportpark Thurlede in Schie dam; Tennis: 09.00 uur Fina les C- en D-toernooi Los Bigo tes in het Sterrebos te Schie dam, 14.00 uur C- en D-toer nooi van TV Masland. 14.00 uur Jeugdtoernooi (tot en met 16 jaar) van Be Quick aan de Sportlaan te Maassluis. Maandag 3 augustus: Voet bal: 19.30 uur Eerste training Satelliet; Softbal dames: 19.00 Vlaardingen Holy-The Braves; Tennis: 14.00 uur C- en D- toemooi van TV Maasland, 14.00 uur Jeugdtyoemooi (tot en met 16 jaar) van Be Quick aan de Sportlaan te Maassluis. Niclas Gordon namens Hermes DVS aan bat tegen BloemendaaJ. De Engelsman verdedigt zondag in de derby tegen Excelsior'20 voor het laatste de kleuren van Hermes en keert na de wedstrijd terug naar zijn vaderland. 7.9e Schiedam - Als morgen avond op het traditionele tuin feest van tennisvereniging Los Bigotes de groep 'IJsbrekers' de eerste muzieknoten zal la ten losbranden, zullen een aantal geplaatste spelers zich geen zorgen meer hoeven ma ken over de zondag te spelen finales van het C en D- tennis toernooi, aangezien zij in een vroegtijdig stadium zijn geëli mineerd. Zo werd bij de C-heren de als tweede getipte Eddy Manders (K.SVV) via een 6-3, 6-3 neder laag uit het toernooi gezet door de 'in eigen huis' spelende Thom Wanders, terwijl ook de nummer 4 in het schema, Ro ger Zandvliet, in dezelfde cij fers moest afhaken tegen Eric Bakker (Be Quick Maassluis). Victor Mion en René de Ko ning konden zich via Jan van Strijen respectievelijk Henk van der Mark handhaven. Bij de dames stelde de als favoriet genoteerde Bea van Teylingen de wedstrijdleiding niet teleur door van Ester Abbenhuys te winnen. Een stapje lager bij de dames •sneuvelde wel de als tweede geplaatste Adrie Heemskerk. Met 6-4, 6-4 fungeerde Fieke Vermeulen als scherprechter. De aan de kop van het schema voorkomende Monique Veld hoven, die reeds ROVS, TSF en Be Quick op haar naam bracht, lijkt bij haar eigen ver eniging bijna niet meer af te houden van haar kwartet aan toernooizeges. Morgenochtend zal 2ij in het Sehiedamse Ster rebos in actie komen voor de halve finale, waarin zij het waarschijnlijk op zal moeten nemen tegen Elfiers. Ook he denavond staan er een aantal partijen op het programma, die zeker de moeite waard zijn om een bezoek te brengen aan het intieme tennispark aan de Prins Bemhardlaan. Zo komt het bij de D-heren als eerste geplaatste dubbel Peter Dros- /Harry Verstraten (Los Bigo tes) op de baan, terwijl ook in het gemengddubbel het echt paar Martin/Marian van der Sande de favorieten rol moet waarmaken. Vlaardingen Hoe vreemd het ook moge klinken, na de min der plezierige ervaringen die Wim van der Gaag bij FC Vlaar dingen heeft opgedaan, heeft hij zeker niet z'n zakken vol van de sport en voetbal in het bijzonder. De oud-voorzitter van FC Vlaardingen heeft diverse aanbiedingen op zak, maar denkt niet deze op korte termijn te kunnen honoreren. „Om precies te zijn heb ik aanbiedingen van zeven amateur clubs en één betaalde vereniging", aldus Van der Gaag. „Ieder een wet dat het economisch niet best gaat, in geen enkele be drijfstak Zo ligt het ook met de automarkt Ik heb ra'n tijd mo menta hard nodig om m'n zaak goed draaiende te kunnen houden". Niettemin is het zeker niet uitgesloten dat Van der Gaag in Vlaardingen terugkeert op het sportieve podium. „Ik heb wat plannetjes. Inderdaad, weer in de voetballerij. Maar als het zo ver is, dat het definitief is, laat ik het iedereen weten", klinkt het nogal raadselachtig uit zijn pmnd. Schiedam Koos Oosterholt, al 55 jaar actief cricketer bij Excelsior'20, komt morgen in aktie in een speciale jubileum wedstrijd tussen de veteranen van Excelsior'20 en een uit prominente spelers bestaand Schiedams cricketelftal. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark Thurlede en be gint om 13.00 uur. Het team van Excelsior'20 be staat naast Oosterholt uit Fr. Bakker, Th. Janse, J. Verhoef, H. de Groot, J. van der Lee, H. Aben, Th. Hengst, J. Dries, C. Lakwijk en F. de Leede. De spelers van het Sehiedamse team zijn M. Stolk, D. van der Ende, H. Segers, R. Hengst, Fr. Hengst, D. de Groot, M. Ja cobs, J.W. Teurlings, W. Bru- ning, Th. de Veth en R. Ja cobs. Schiedam/Vlaardingen Na de winst op Rooswijk kan Vlaardingen Holy zich opma ken voor de strijd tegen degra datiekandidaat Compri AZ uit Zwijndrecht. Aan de Zwalu wenlaan in Vlaardingen tre den beide honkbalteams zon dag vanaf 14.30 uur in het strijdperk en zullen de Vlaar- dingers niet moeten denken dat de punten simpel kunnen worden binnengehaald. De uitwedstrijd leverde een ruime overwinning op, maar een kat in het nauw maakt rare sprongen zo luidt een be kend nederlands spreekwoord, waarmee maar gezegd wil worden dat juist ook tegen dit soort tegenstanders Holy alles uit de kast moet spelen om koploper te blijven. Schiedam kan een bovenste positie na de nederlaag tegen NADO V wel vergeten en zal nog moeten oppassen niet in de hoek te vbelanden waar de klappen vallen. Zondag trek ken de Schiedammers naar Bloemend aal om aan te treden tegen de gelijknamige ploeg om 14.30 uur. Schiedam kan Holy en zichzelf een goede dienst bewijzen door twee punten te gaan pakken. Met een gemotiveerde Wout Don op de heuvel, moet het tot de mogelijkheden behoren om koploper Bloemendaal een ne derlaag toe te brengen. Groenoord trekt overmorgen pretentieloos naar Delft om aan te treden om 14.00 uur te gen Blue Birds. De Schiedam mers hebben tegen deze tegen stander nog wat goed te ma ken, want thuis is Groenoord afgedroogd met grote cijfers. Als coach Jan Swïtser kans ziet zijn spelers goed te moti veren, dan moet het mogelijk zijn voor Groenoord om re vanche te nemen voor de eer der geleden smadelijke neder- ïaag. Ook ?.ISV*71 speelt buiten de stad en trekt naar Zoetermecr om MF/Birds te bestrijden, aanvang 15.00 uur. Na het pri ma resultaat van het afgelopen weekeinde, moeten de Maas- sluizenaren ook tegen MF/Birds goed voor de dag kunnen komen en zo ver af stand nemen van de onderste posities in de district klasse. Schiedam-Overmorgen is het dan weer zover. Excelsior '20, dat ook dan een dominante voorsprong heeft, zal toch moeten waken voor een agres sief Hermes.,. Wij bereiden ons al de hele week op deze wed strijd voor", vertelt captain Koos Gouka. Toen Het'mes bij ons thuis speelde hebben ze flink op hun donder gehad en dat zullen ze dit weekeinde echt wel willen voorkomen". Excelsior leidt nog steeds In de eerste klasse met drie punten voorsprong op het Haagse Quick. „Mede door deze ach tervolging kunnen we ons ze ker in deze fase van de strijd geen nederlaag permitteren. Toch is al het zelfvertrouwen er bij ons en dit is momenteel moeilijk kapot te krijgen", zegt Gouka. Van Hermes kant is men ook gebrand op de overwinning, zeker op een stadgenoot. Ma nager Willem van der Sloot,, Excelior is Jicht favoriet, maar met cricket is en blijft alles mogelijk. We hebben als ploeg wat goed te maken. De blama ge van de vorige keer willen de jongens niet voor een twee de maal over zich heen krij gen". De Engelsman Niclas Gordon zal ook voor de laaste maal op Harga 'te bewonderen zijn'. De robuuste trainer/speler die in het voorjaar naar Nederland is gehaald door Van der Sloot heeft een tegenvallend siezoen achter de rug.,, Dit heeft een hoop oorzaken", vertelt Wil lem van der Sloot, die het toch wel enigzins treurig vindt voor de uit Reading afkomstige En- gelsman. Nic is nog erg jong (22) en om dan overwicht te krijgen op een team waarvan de ge middelde leeftijd hoger is dan je eigen leeftijd is moeilijk. De jongens gingen hem ook ver gelijken met vorige trainers en dat maakte de hele kwestie nog gespanender", aldus Van der Sloot. Niclas Gordon die na het spectacel op Harga, dat om 11 uur aanvangt, vertrekt, heeft dit besluit zelf genomen. Toch zullen deze minder pret tige toestanden bij Hennes het sfeervolle gebeuren niet in de wegslaan. Met een beetje mooi weer zal het allemaal weer spectaculair, voor welke van de twee teams dan ook, verlo pen. Hoek van Holland In de nieuwe manege Hoek van Holland aan de Dirk van den Burgweg wordt zondag 23 au gustus een grote rodeodag ge houden. Tal van attrakties staan in het kustplaatrie op het programma, die beslist niet alle op het gebied van paar drijden liggen. De manege wil op deze manieriedereen de gelegenheid bieden het nieuwe terrein te komen bekijken. Hoogtepunt van de dag is een groot springconcours voor pony's (zestig centimeter) en paarden (tachtig en honderd centimeter). Voor het spring concours dient men zich voor af aan te melden. Dit kan bij de manege zelf gebeuren of te lefonisch via nummer 01747« 4411, Het inschrijfgeld be draagt tien gulden per deelne mer per paard of pony. Schiedam Tweedeklas ser DHS en de reserves van SW nemen op zater dag 8 en zondag 9 augustus deel aan het sterk bezette toernooi van Nieuwen- hoorn, dat als inzet de Zil veren Hoorn-bokaal heeft. Toevalligerwijs zijn de bei de Sehiedamse voetbal teams in dezelfde poule ondergebracht, tezamen met CVV en gastheer Nieuwenhoom. Poule B wordt gevormd door het Engelse Ferriby United, HeDevoetsluis, Overmaas en het reserveteam van erediviosionist Sparta. na Den HaagSpoorslags het oefenduel met HMSH keerde SVV-trainer Rob Jacobs naar huis terug. Niet uit onvrede over de marginale overwinning, maar om door het bestuur van Excelsior, zijn vorige werkgever, alsnog be dankt te worden voor het werk dat hij de afgelopen jaren op het Rotterdamse Woudestein heeft verricht. Derhalve maakte Jacobs tevens een definitief einde over de geruchten, als zou hij Excelsior op een min der plezierige wijze verla ten hebben. Zo zou hij in onmin hebben geleefd met hoofdtrainer Hans Dorjee en zou hij zich wat al te vaak op de voorgrond hebben geplaatst in de hoop de funktie van Dor jee over te kunnen nemen. Flauwekulzegt Jacobs echter met klem en sans rancune. „Dorjee en ik hadden alleen een heel an dere werkwijze. Als ik een keer de A-selectie moest trainen, eiste ik dat er om vier uur begonnen werd en niet om vijf over vier. Dat kan een ander dan als 'streberig' opvatten, maar. dat is nu éénmaal de ma nier waarop ik te werk ga"- „Ik kan ook nog vertellen dat Excelsior mij een bete re aanbieding heeft ge daan om te blijven bij het C-team. Ik zou zelfs meer gaan verdienen dan Dor jee. Als je dat weet, is het natuurlijk helemaal onbe grijpelijk, dat men be weert, dat er tussen Excel sior en mij een niet zo fij ne verhouding bestaat". „En als Jaap Bontenbal, de voorzitter, en Jacques Roggeveen speciaal af-~ scheid van mij willen ne-„ men, en onmiddellijk nai de wedstrijd van Excelsior tegen FC Den Haag naar mij toe komen, dan zegt dat toch wel genoeg. Zon-, der me op de oorst te klop pen kan ik dus wel stellen, dat ik aardig gewerkt heb in Kralingcn. Trouwens, zeven spelers aanleveren", voor het eerste elftal, is" ook niet niks... D.B. Schipluiden Ruim 650 atle ten namen deel aan de jaarlik- se Kadeloop in Schipluiden, t was georganiseerde door plaatselijke trimverenïging De Hardloper. Onder hen be vonden zien liefst dertig ledep van de Vlaardingse atletiekve reniging Fortuna. Op de vier kilometer liep Ro bert van Zanten zich naar een verdienstelijke derde plaats in 12.45 minuten. Henry de Boer werd vierde in 13.10 minuten. Mevrouw Van Zanten liep 20.25 minuten in de klasse Ve teranen II. Henny van dér Vaart liep zijn eerste wedstrijd in 15.23 minuten. Henry Riedijk was op de Ut4 kilometer de snelste Fortu- nees. Hij noteerde een tijd van 35.17 minuten en werd daar mee vijfde. Marius de Snayér eindigde als zesde in 36.17 mi nuten. Bij de Veteranen I eiste Staak Hoogendiik de derde plaats op in 38.45 minuten. wesselien Meeuws liep e«i heel goede tijd, maar viel net niet in de prijzen. Haar tijd was 47.10 minuten. Ginie van Breeschoten liep ondanks een vervelende blessure toch een mooie tijd. Zij liet in het West- land de klokken stilstaan op 49.03 minuten. Overige uitslagen: Gaudenzió Lecca 38.43, Mari Paalvast 38.54, Gerrit Langstraat 38.55, Poter Reedijk 39.20, Jan vap der Gaag 39.33, Luc Dumont 39.39, Dick van der Meer 40.22, Bert Hendriks 40.29, Cees Heydra 40.41, Arie van Einden 40.49, Marcel van Dorp 41.25, Abe Postma 42.05, Karei Lcewangh 42.33, Ton Stoffels 43.32, Jochem Kooistra 44.12,' Siaak Budding 44.32, Arie Ree dijk 44.48, Wiep Steen 46.25m René Hulsman 47.30m Jack van derMeer 47.40 en Aadl- van Genderen 48.00. Xe

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7