BAH en Trechter steunen alternatieve werkwinkels Dreigende tekorten bi 2 buurthuizen Grensproblemen voor fietsers Ik neem proef Lekker weertje voor fietstocht mSRBBÊÊKmSL-. Burgemeester opent kermis Huurcommissie beslist later overMuwi-I Twee verenigingen tegen nieuw café Zwart: 'Werklozen toch geen concurrent van elkaar Huurders centrale accomodaties in Oost en VOP blij ven weg 'De Pias' nog niet in orde W ild vreemden onthouden schooljeugd speelplaats Auto ramt verkeerslicht l ONAFHANKELIJK DAGBLAD 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL „Het was vandaag Ideaal weer voor een fietstocht. Zaterdag dacht Ik nog dat het niets zou worden, maar gelukkig Is het weer omgeslagen. Een lekker zonnetje en zo af en toe een lekker fris briesje." Eén van de 156 deelnemers aan de Deiftse Houttocht die gisteren vanuit Vlaardingen werd gehouden steekt niet onder stoelen ol banken dat hij heeft genoten van de door Toerclub Rijnmond in samenwerking met de gemeentelijke dienst voor sport en recreatie georganiseerde toertocht. De organisatie had twee tochten uitgestippeld. Een van 30 en een van 45 kilometer. Vanaf het startpunt bij de VVV In de Visbank leidden beide tochten vla Delfland naar het natuurgebied het Deiftse Hout. Een ieder kon de tocht op zijn gemak uitrijden. Tussen tien en twaalf uur 's morgens kon wordfen gestart en de finish was bemand tot vljt uur. Een prachtkans was het om te oefenen voor de fietsvierdaagse die op 17 augustus van start gaaf', aldus een bestuurslid van Toerclub Rijnmond. iniiiUNiminimmmitiiiiiiiiiiiiMNiiimimiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiinniiiimiiiimiiiiHiiiiimiin TTT» Schiedam Het bureau voor alternatieve hulpver lening (BAH) vraagt zich verbijsterd af, waarom de Trechter plotseling met Vlaardingen De in het wijkcentrum voor de Vette- noordsepolder gevestige peu terspeelzaal 'De Pias' voldoet nog steeds niet aan de gestel de eisen. Er zijn weliswaar enkele wijzigingen in de ruimte aangebracht, maar ge meentewerken meent dat die onvoldoende zijn. B en W hadden aanvankelijk ge dreigd met het intrekken van de vergunning. Nu heeft het college echter besloten de I zaak - voor. te'leggen aan de j raadscommissie voor onder- I wijs en vorming, j Enige maanden geleden con stateerde een controleur van gemeentewerken dat de speelzaal te donker was en 'dat de ventilatie op het spe- ciale peuter-toilet onvoldoen de was. Omdat de ruimte op de begane-grond van wijk centrum De Pijpelaar slechts aan een kant van ramen is voorzien, worden strenge ei sen gesteld aan de sterkte van de aangebrachte verlich ting. Volgens de controleur is de lichtsterkte op bepaalde plaatsen in de ruimte onvol doende. Ook rapporteerde hij dat het ventilatiekanaal op het toilet te horizontaal was aangelegd, waardoor de geur tjes bij ongunstige windrich ting in plaats van afgezogen juist naar binnengeblazen worden. Aan de hand van de opmerkingen van gemeente werken bracht de peuter speelzaal een aantal wijzigin gen aan, maar bij een tweede controle werd geconstateerd dat verlichting en ventilatie nog steeds niet aan de eisen voldoen. Vlaardingen De buurt huizen in de Oostwijk en de Vettenoordsepolder dreigen aan het eind van het jaar met fikse tekor ten te komen 2itten, De huuropbrengst van de zo genaamde centrale accom modaties in de beide buurthuizen blijft ver be neden de verwachting, omdat nauwelijks aan der den wordt verhuurd. In het geval van de VOP raakt dat probleem de wijkvereniging niet recht streeks: hier moeten even tuele tekorten door de ge meente worden bijgepast. In de Oostwijk is dat niet het geval, Hoe groot de tekorten aan het eind van dit jaar zullen zijn is nog niet met zekerheid te zeg gen, omdat de schade in de laatste maanden van dit jaar wellicht nog wat beperkt zou kunnen wor den, maar vrijwel zeker is dat het minstens om vele duizenden guldens moet gaan. In het kader van de rijkssubsi dieregeling, die destijds bij de bouw van de buurthuizen in de Oostwijk en de VOP is toe gepast, is een deel van de bei de gebouwen aangewezen als zogenaamde centrale accom modatie: een of meerdere ruimten die voor de gehele wijk bestemd zijn en die door iedereen die daar behoefte aan heeft, gehuurd en gebruikt kunnen worden. In de VOP is dat eigenlijk alleen de grote bovenzaal, terwijl in het wijk- gebouw in de Oostwijk meer dere ruimten als centrale ac commodatie zijn aangewezen. De andere ruimten in de buurthuizen zijn de zogenaam de specifieke ruimten, die spe ciaal voor de vaste gebruikers van de gebouwen bestemd zijn, dus de Vereniging Wijk belangen in de VOP en het wijkorgaan en de Raad voor het Ouderenwerk in de Oost wijk. De centrale accommodaties worden het gehele jaar voor een niet onbelangrijk deel van de tijd gehuurd door de vaste .beurt vrijwel niet. Gedurende gebruikers van de gebouwen, die die centrale ruimte gedeel telijk ook nodig hebben. De rest van de tijd zouden de cen trale accommodaties verhuurd moeten worden aan andere ge bruikers en dit laatste ge- de lijd dat de vaste gebruikers van de gebouwen die centrale ruimten niet gebruiken voor hun eigen activiteiten, staan ze vrijwef altijd leeg. Zie ook pagina drie. Schiedam De gemeente Schiedam wil het oorspron kelijke plan om bij het schoolbuitenhuis in Teterin- gen een buitenspeelplaats te bouwen, schrappen. Een der gelijke overdekte speelplaats waar de schoolkinderen tij dens regenachtig weer kun nen spelen, zou ook door wildvreemden gebruikt kun nen worden en dat wil het college van burgemeester en. Wethouders niet. De speel plaats zou daardoor te snel beschadigd worden, zo wordt gevreesd. De commissie voor het school- buitenhuis, die destijds tot het bouwen van een dergelijke speelplaats adviseerde, wordt nu gevraagd haar advies te heroverwegen. In de onder wijswereld was men juist over het aanleggen van een derge lijke buitenplaats erg tevre den, Te vaak kwam het voor dat slecht weer roet in het eten gooide tijdens een weekje in het buitenhuis. Kinderen werden dan gedwongen om .binnen te blijven. De binne- n activiteiten bleken echter be langrijk minder populair dan het buitengebeuren. Door het aanleggen van een overdekte speelplek zou de schooljeugd zich ook bij regen buiten kun nen vermaken. Het college van burgemeester en wethouders baseert zich bij haar besluit op de ervaringen die zijn opgedaan met speel- werktuigen die er al staan. Toevallige passanten bleken daar gebruik van te maken en gingen vaak minder zachtzin nig met het speeltuig om. Vergezeld van een tiental Schiedam se kinderen opende burgemeester John te Loo zaterdag de zomerkermis op het Emmaplein. De kinderen was de eer te beurt gevallen wegens hun inzendingen aan een tekenwedstrijd die door de burgemeester was uitge schreven. De burgemeester opent ieder Jaar de kermis door als eerste de diverse at tracties te beproeven. Om de opening dit jaar eens een wat ander aanzien te geven en om wat steun te hebben In de vaak zenuwslopende draaimolens kwam te Loo op het Idee een teken wedstrijd uit te schrijven en tien prijs winnaars mee te nemen naar kermis. Vlaardingen Pas in september valt een uitspraak tc verwachten van de huur commissie over het al of niet doorgaan van de huurverhogingen van '80 en '81 voor de 694 Muwi-woningen in de Babberspolder. De gemeente heeft in het con tact met de bewoners altijd gezegd dat de uitspraak begin augustus zou zijn. Maar volgens huurcommissie-secretaris Schouten zal de uitspraak pas vier zes we ken vallen na een hoorzitting die zeker niet eerder wordt gehouden dan over veertien dagen. De uitspraak van de huurcommissie is voor zowel bewoners als de gemeente van het grootste belang. Beslist de huurcommissie dat de huurverhogingen ten on rechte zijn opgelegd, dan kan de renovatie van het complex doorgaan. De bewo ners hebben gezegd in dat geval akkoord te gaan met de renovatie. Valt die beslissing echter negatief uit voor de bewoners dan is het maar de vraag of ze ventig procent van de bewoners nog voor renovatie is, omdat de huur dan een gaar tientjes per maand hoger zal uitvallen. ie gemeente heeft laten weten dat de vertraagde uitspraak geen gevolgen zal hebben voor de renovatie. Volgens een gemeentewoordvoerder is het geen be zwaar dat de definitieve afspraak met bet rijk over de renovatie nu moet wor den uitgesteld. Schiedam/Vlaardingen Twee lastige problemen voor fietsverkeer kunnen nauwelijks verholpen worden, omdat de situa-' ties gelegen zijn in de grensgebieden tussen Schiedam en Vlaardingen in het ene geval en Schie dam en Rotterdam in het andere geval. Er is tussen de betrokken gemeente enige onduidelijkheid, wie wat behoort te doen. De ENFB heeft, als belan genorganisatie van fiet sers, bij de drie gemeen ten aangedrongen op ver betering. Harde toezeg gingen heeft de bond niet gekregen, ofschoon bij de gemeente Schiedam en Rotterdam enige bereid heid zou bestaan om in te grijpen. Tussen Schiedam en Vlaardin gen gaat het om de fietsroute via het Hargapark, de Sport- laan, die bij sporthal Margriet in Schiedam begint en eindigt bij de Van Hogendorplaan in Vlaardingen. Deze route leidt over het viaduct over rijksweg 19 (de Beneluxweg) en het is op dit kunstwerk, dat de klachten rijzen. Hoewel het hele verdere fietspad behoor lijk geasfalteerd Is, treden op de brug steeds meer verzak kingen en wegverschuivingen op. Kuilen en putten doen de fietsen geen goed. Het beheer is in handen van rijkswater staat en de gemeenten Schie dam en Vlaardingen kunnen qr weinig aan verhelpen. Maar wel zouden de twee gemeen ten rijkswaterstaat kunnen at tenderen op het slechte weg dek. Omdat het echter een grensgebied is, heeft Vlaardin gen dit initiatief willen overla ten aan Schiedam, en die heeft het inmiddels dan maar ge daan. Rijkswaterstaat ant woordde overigens nog niet. Op ^le grens van Schiedam en Rotterdam ligt het Giessen- plein, waar fietsers het niet gemakkelijk hebben. Precies op de grens van beide gemeen ten loopt een onverhard fiets pad, dat volgens de ENFB be tegeld moet worden. Volgens de gemeente Rotterdam is het ambtelijk overleg met Schie dam nu rond en worden de kosten gedeeld, maar zou al leen het college van B en W nog goedkeuring moeten ge ven. Echter, volgens Schiedam Is het wachten op een ont werptekening van Rotterdam, die in augustus wordt ver wacht. Aldus de bevindingen van de ENFB in de periodieke uitgave Fies, Fieser, Fietst het idee komt alternatieve werkwinkels op te rich ten, juist nu er enkele werklozen in Schiedam onafhankelijk van dit project het initiatief tot iets dergelijks hebben ge nomen. ,,Wil de Trechter alles soms in eigen hand houden?" aldus John Zwart van het BAH. „Wil de ene groep werklozen soms de andere gaan be concurreren? Dan zijn wij toch zeker niet op de goe de weg, als dat zo is?" Zwart doelt ermee op een al ternatief winkeltje, dat in op richting is in een onbewoon baar verklaarde woning van oud-VVD-fractieleider Joop van Woerkom, op de Baan. Daar zijn enkele werklozen bezig met het herinrichten en opknappen van een pand, het geen bijna voltooid is. Van Woerkom zou daartoe toe stemming hebben gegeven. In het verleden al liet het voor malig raadslid weten, dat zijn panden best nog in goede staat waren en dat hij sloop zeer on nodig achtte, een reden waar om hij consequent stelling neemt tegen de Schledamse binnenstadsplannen, recente lijk nog tegen het nieuwe bouwplan. Van Woerkom heeft in dezen gehandeld als voorzitter van de vereniging Broersveld Belangen. Hans Verlinde, coördinator van de Trechter, ontkent ech ter dat zijn project alles in ei gen hand wil houden, zoals Zwart vreest, „Zijn er al men sen met een alternatieve win kel bezig? Nou, dan is dat toch prima, dat juich ik toe, dat is een uitstekende zaak. Nee, wij dachten juist, dat het voor mensen vaak moeilijk was om met zoiets te beginnen en daarom hebben wij vorige week gezegd: wij willen initia tieven in die richting van har te ondersteunen. Dat zou het misschien makkelijker voor die mensen maken. Maar'het is beslist niet zo, dat alles on der de vleugels van de Trech- - ter moet worden gebracht. In tegendeel, er zijn al instituutjes en overkoepelende organisa ties genoeg! Schiedam In de strijd tegen uitbreiding van de horeca in de Schiedamse binnenstad staat de bewo nersvereniging Schiedam- Centrum niet meer alleen. Ook de winkeliersvereni- Vlaardingen Een 34-ja- rige inwoner van Delfl reed zondagmorgen vroeg met zijn auto twee ver- keerszuilen en een ver keerslicht omver op de kruising Frederik Hendri klaan/Reïgerlaan/Lepe laarsingel. Met onbekend letsel is de man in het Holy-ziekenhuis opgeno men. Daar kon worden vastgesteld dat de man te veel had gedronken om een auto te besturen. De politie maakte in het afgelopen weekeinde te gen nog twee automoblis- ten proces-verbaal op we gens rijden met teveel al cohol in het bloed. Beide automobilisten vielen op door hun rijgedrag. ging Van Museum Tot Stadhuis heeft zich tot de gemeente gewend met een protestbrief tegen de vestiging van een Turks eethuis op de Korte Dam. Beide verenigingen zien in deze ontwikkeling een achteruitgang van het aanzien van „delen van de Schiedamse binnenstad". Het protest gaat zeer nadruk kelijk niet tegen de aard van het te vestigen eethuis. Maar de verenigingen vinden dat er in dit deel van Schiedams cen trum al genoeg „te verhap stukken" valt Juist achteraan de Hoogstraat, tussen museum en stadhuis, en rond de Korte Dam, zijn er vele cafê's en res taurants. Dat geldt In toene mende mate ook voor de om- geving-Broersvest/Rotterdam- sedijk. De bewonersvereniging vindt dat de binnenstad daardoor onleefbaar wordt. De winke liersvereniging van het staart stuk van de Hoogstraat meent dat een dergelijke verschui ving van aanbod aan de consu ment de relatief toch al gerin ge aanloop op dit deel van het centrum bepaald niet bevor dert. Ook de café's zelf zouden hierdoor last krijgen van te felle concurrentie. JUL Du nieuwsblad. wdarmualhet nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. opP*' oei JvJoWa* lc\eio°n' De--oblf. MB

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1