4 SPORT Groenoord neemt wraak SVV hekelt reputatie van FC Den Haag Hans de Wilde meldt zich af 1 Fortuna mist veel kansen WarnaarVan Dijk en Van Noortwijk in glansrol Jan Postema: „Lang niet slecht" Ongetraind SFC klopt DSS'26 Zwak Demos afgedroogd Tweemaal Bongers Reserves: dubbele zevenklapper MSV'71 neemt afstand van onderste regionen 1 Aad van der Vlist uit het gipsr Sportagenda IVieuwenhuïzen niet ontevreden maandag 3 augustus 1981 VD/SC/WW Vlaardingenl)e Ko mende weken zullen Jan postema vast en zeker een goed beeld bieden over het materiaal dat hij dit seizoen onder handen heeft. Het programma dat de nieuwbakken tweede klasser Fortuna Vlaardin gen in de aanloop naar de competitie afwerkt, is van een dermate 2waar en in tensief kaliber, dat de Vlaardingse trainer over een vijftal weken waar schijnlijk voldoende tijd heeft gehad z'n sterkste formatie te kunnen destil leren. In dat beeld bezien was het vrij logisch dat Fortuna gister ochtend van start ging tegen de vierdeklasser Nieuwerkerk, dat vorig jaar nog onder lei ding stond van Fortuna's hui dige hulptrainer Jan Bouman. De thuisclub won, probleem loos, met 2-0 en dat was slechts een magere afspiegeling van de reéele scoringskansen die de rood-gelen zich wisten te verschaffen, „Ik vond het voor zo'n eerste partijtje lang niet slecht", oor deelde Postema minzaam. „Voor rust hebben we een aantal goede mogelijkheden en vlak na rust ook twee kanjers. Kom je tegen een ploeg als Nieuwerkerk snel op een twee- of drie-nul voorsprong, dan speel je een gelopen wed strijd. Het is in ieder geval een pluspunt dat we die kansen creerden". Postema gaf alle nieuwelingen een kans zich te presenteren, van wie Roberto Gardeslen (ex-VUC) zonder meer aeen aanwinst is. De voormalige Vlaardingse FC'ers Jasper Quak (nog ongetraind) en Dick Oranje, alsmede de van Hollandiaan afkomstige Jan van den Ti Hard en jeugdspeler Wilco Ravelez vielen in min dere mate op. Voor Fortuna scoorden overigens Hans van Os en uitblinker Ron Hofman. Fortuna's aanvoerder Ron Hofman neemt het Nieuwer- kerkse doel onder vuur. Hof man zou later het tweede doelpunt van Fortuna scoren. Delft Na de matige verto ning van afgelopen week te gen de Braves, hebben de honkballers van Groenoord zich in Delft tegen Blue Birds volledig gerevan cheerd. Sterk aan slag en foutloos spelend werd ver diend met 3-7 gewonnen van deze vrij sterke opponent. In de eerste slagbeurt legden de Schiedammers de basis voor de eindzege. Jan Swit- ser sloeg zich op de kussens, gevolgd door achtereenvol gens Ruud Sten tier, Hans Vroon (tweehonkslag), Gerrit Smit en Ger Stentler, Toen de kruitdampen waren opgetrokken, stond Groe noord op een comfortabele 0- 4 voorsprong. In de gelijk- Schiedam Een ongetraind SFC zorgde aan de Schiedam- se Deltaweg voor een verras send resultaat De nieuwe club van trainer Bert van Hees ver sloeg de Schiedamse zaterdag club DSS'26 met 3-2. Halver wege had de zondagse vierde klasser al een 2-0 voorsprong. De doelpunten van de thuis club werden beide gescoord door Rinus Sluimer, voor SFC doelpuntten Rinie Briere (2x) en Frans Lansbergen. Bij DSS'26 ontbraken nog Jan Groene veld en Ronald Scho tel, terwijl Van Hees nog niet kon beschikken over Krien van Gerwen en Mari Lansber gen. Bij SFC maakte de van DHS overgestapte Bob Weeda een goed debuut. Trainer Bert van Hees: „Hij drukte nu al een re delijk stempel op de patronen. Voor een eerste wedstrijd was het zeker niet onaardig". Oude Tonge De Schiedamse afdelingsclub Demos had wel licht voor het eerste oefentref- fen een wat zwakkere tegen stander kunnen strikken. Nu trad het in Oude Tonge aan te gen de KNVB-cluben tweede klasser DBGC, waartegen he» met liefst 9-1 de boot in ging. Bij rust was de schade nog be perkt tot 3-1. Voor Demos was dit duel evenwel geen serieuze graad meter en kon dat ook niet zijn. De Schiedammers misten vas te krachten als Hennïe Grete, Mario Verkerk, Hans van Schijndel en steunpilaar Ben van Schijndel. De spreekwoor delijke eer van Demos werd gered door Geert van Schijn del. Vlaardingen De terugkeer van Chris Bongers bracht CION al meteen in de eerste de beste wedstrijd van het sei zoen een goed resultaat. Bon gers, die een tijd lang met meer had gevoetbald, is door Cees Goudswaard weer bij de* selectie gehaald en tekende le gen VVHR met twee puntgave treffers voor de 2-0 overwin ning. Bij de Vlaardingers ontbrak nog steeds de ernstig gebles seerde Henk Klos. Trainer Cees Goudswaard: „Ten op zichte van voorgaande jaren is er nu het één en ander ten gunste veranderd. Ik heb nu een selectie van zo'n zeventien gelijkwaardige spelers en die heb je in het seizoen hard no dig". Schiedam Gepaste te vredenheid beheerste het gezicht van een nog altijd ongeslagen oefenmeester. De 2-0 overwinning die SVV realiseerde op een in alle linies stuntelend FC Den Haag, bij wie het kwaliteitsverlies (Mans veld, Wickel en Van Leeuwen weg. Schoenma ker en Van Vliet gebles seerd) schrijnend werd blootgelegd door een ver frissend acterende thuis club, bracht echter geen hoerastemming teweeg bij Rob Jacobs. Slechts de stereotiepe kreet ("We zijn op de goede weg") vloeide in eerste instantie van zijn lippen, alsof hij aan deze eerste serieuze test geen verregaande gevolgtrek kingen wenste te verbin den. „We moeten het publiek weer de weg naar SVV wijzen en daar zijn we vandaag aardig in geslaagd", oordeelde Jacobs evenwel complimenteus. „De concurrentiestrijd is in alle he vigheid losgebarsten en daar vaart iedereen wel bij. Je merkt aan alles dat de gretig heid er is. De jongens die de Schiedam Het tweede elftal van SVV is de oe fencampagne uitstekend begonnen. Voor eigen publiek versloeg de for matie van Aad Putters de afdelmgsclub VOB uit Overschie (eerste klasse RVB) met 14-1 na een 6-1 voorsprong bij rust. De produktie van deze dub bele zevenklapper, die me Ie mogelijk werd ge maakt door de sportieve opstelling van VOB, was in handen van Edwin Bleiksloot (3x), Marcel van der Ven (3x), Hans Hekman (2x), Michael van Alphen (2x), Jan Kö- neman (2x), Eric Kol- meijer (lx) en Rob van Leeuwen (lx). Zoe term eer De honkbal lers van MSV'71 wonnen gis teren de lastige uitbeurt bij MF/Birds met 0-3 en stijgen daardoor naar een plaats in de middenmoot van de districts klasse. In een snelle en prima ge speelde wedstrijd van Maas- sluïse zijde, werden de drie enige punten in de wedstrijd gescoord in de derde innings. Rembert Ascension opende met een honkslag en stal ver volgens het tweede honk. Een honkslag van Kees Moerkerk levert net derde honk op, waarna de tik van Cees Rein- ders voldoende wvoor Rem bert Ascension om over de thuisplaat te snellen en de sco re open te breken: 0-1. De ferme uithaal van Ludwig Ascension was goed voor 0-2, aangezien Kees Moerkerk vanaf het tweede honk ko mend veilig de thuisplaat wist te bereiken. Iwan van Siehem bracht met een honkslag Lud wig Ascension naar het derde honk, waarna Peter Valken burg voor verder transport zorgde en derhalve een. score van 0-3. Meer punten stonden beide verdedigingen niet toe, waar bij vooral bij MSV'71 linksvel- der Peter Parijn kan terugzien op enkele spectaculaire vang- ballen. Aanvallend kwam Rembert Ascension goed uit de verf met een score van 3 honkslagen uit vijf salbeurten of wel 0.600. Voor MSV'71 kwam winnende werper Jan van Spijk tot de cijfers: 5x3 slag, 3x4 wijd, hij kreeg slechts vier honkslagen tegen en zijn velders speelden foutloos. Bij MF/Birds kwam Rene Hanou in drie innings tot 2x3 slag, 1x4 wijd, zeven honkslagen tegen en zijn veld maakte eén fout, waarna Jef frey van Wichen in de reste rende zes innings liet noteren: 9x3 slag, 3x4 wijd, slechts eén honkslag tegen en ook toen maakte M F/Birds eén fout. Opstelling SW: Van Noortwijk, Van de Helde, Warnaar, Steenbergen, Kiebert, Kooien, Van Dijk, Versluysm Dercks (46e Meijboom), Salari (46e Kaihatu) en Peïts- man (60e Meerhof). Opstelling FC Den Haag: Havenaar, Bouma, Pen, De Vroedl, Korevaar, Van Bergen Hebegouwen, Van Delft, Keloglu (6e Lo- rlè). Melis, Treling (55e Renooy) en Meijnhardt Van Schoor. Scheidsrechten Mittel- meijer (Burgerbrug), Scoreverloop: 7e Peits- man 1-0, 64e Versluys (strafschop) 2-0. door Donald Bax plaatsen hebben ingenomen van de vertrokken spelers zijn duidelijk een versterking. Ik denk tenminste dat mijn colle ga (Martin van Vianen, DB) het een stuk moeilijker heeft dan ik". Opvallend was het ook dat het merendeel van de spelers de lijn van Jacobs volgde. Nie mand sprak zich na de toch wel verrassende zege in super latieven uit. Een aardige steun voor het zelfvertrouwen om de ingeslagen weg voort te zet ten, dat wel, maar realistisch genoeg om in te zien dat het huidige FC Den Haag - of de situat»e moet in het Zuider park heel snel ten gunste ke ren - niet meer is dan een se rieuze kanshebber voor één van de drie aan het einde van de 34 wedstrijden durende rit te vergeven degradatieplaat- sen. Want wat resteerde voor de Haagse FC was slechts de re putatie, die door SVV zonder pardon werd gehekeld. Met name tn het tweede bedrijf kreeg SVV legio mogelijkhe den (tweemaal Meerhof, Kai hatu, Van Dijk en Meijboom) om hun toch iets kapitaal krachtiger grotere broer nog nadrukkelijker met de neus op de ontgoochelend harde feiten te leggen. Dat zulks niet ge beurde, was geenszins de ver dienste van de Haagse libero- ad-interïm Guido Pen, die er niet in slaagde de verdediging goed te organiseren. Open doekjes Hij werd voor meer dan hon derd procent afgetroefd door zijn Schiedamse collega Leen Warnaar, die vooral na rust door de circa vijftienhonderd toeschouwers regelmatig met open doekjes werd gehono reerd. Waarbij hij voortreffe lijk werd gesecundeerd door Ruud van Dijk, de meest ver dedigende middenvelder in het project dat Jacobs voor ogen heeft, en doelman Bas van Noortwijk, die excelleerde bij inzetten van Chris Treling, Harry Melis, Aad van Bergen Henegouwen en René van Delft. „Het is toch ongelofelijk", vond Van Noortwijk later, „dat clubs als FC Den Haag, Sparta en Feyenoord, allemaal zonder een echt goede vrije verdediger, zo'n man als War naar zomaar over het hoofd zien. Wat hij vanmiddag Liet zien, was absolute klasse. Goed, Leen mag dan bijna 33 zijn, in deze vorm en op die plaats kan hij nog jaren mee. Ik kan niet begrijpen dat er in de eredivisie niemand is die serieuze belangstelling voor hem heeft". Ook Cor Peitsman had het aanzienlijk beter naar zijn zin gehad. De geblokte spits te kende met zijn zwakkere lin ker voet voor de eerste Schie damse treffer, na een vloeien de combinatie via Henk Salari llsslr a 9 Henk Salari, die in deze nog prille seizoensfase steeds beter gaat spelen, belaagt de Haagse doelman Didop Havenaar. Aanvoerder Joop Korevaar van FC Den Haag Is opnieuw te laat. en Johan Versluys, waar FC Den Haag slechts bewonde rend naar kon kijken. De aan valsleider, opgelucht: „Ik liep de laatste weken een beetje te twijfelen. Tegen HMSH ging het al weer wat beter, maakte ik drie doelpunten en deze treffer was natuurlijk hele maal een lekkere binnenko mer". Bewondering Het tweede doelpunt werd weliswaar vanaf de kalkstip geboren (Johan Versluys von niste laconiek), maar de inlei ding van Darcy Kaihatu die als een flits langs Pen schicht- te, oogstte de meeste bewonde ring. Voorin heeft Jacobs ove rigens toch al een had vol mo gelijkheden en kan hij uit di verse variaties putten. De trai ner: „Ik ben er wel zo'n beetje uit. Alleen op sommige posities moet ik nog een naam invul len. Iedereen krijgt van mij de kans zich waar te maken en zich in de basis te spelen". Achterin ontpopte Ger van de Heide (ex-Sparta) zich ander maal als een aanzienlijke ver sterking en had alleen Rob Kiebert moeite de pijlsnelle Harry Melis te volgen. „Hij was veel te snel voor mij", biechtte de leraar lichamelijke opvoeding eerlijk op. „Dan kun je wel kort in de dekking spelen, maar dan moet je zor gen dat hij de bal niet krijgt Nee, ik speelde vandaag geen beste wedstrijd". En Rob Ja cobs tot slot: „Natuurlijk, het is best leuk en aardig, maar het blijven oefenwedstrijden..." ^unniiuiiHiiuiiiiniiiiiiiiiiiniiiiniiiiinuiHurfitiuiiiiiiiiinuiiitiiinMuiiiiniiiiiininiiiTiiiuiiiiiiniiiiiiifiiiiiiiutiiifiJiiniiHitiiiinuiiiiiüniifinitEttiiiiirRiiiiiiiiiiiitiniiinHiiiiHiiuiiuiiiiiinniiiiiniiiiuHEiiiiiiiiEiniiiiiiiiiEiiiiiiiiiiiiuEiiiiufifiiiniii '3 Schiedam Op eigen verzoek maakt Hans de Wilde niet S langer deel uit van de A-selectie van Rob Jacobs. De twin- Is tigjarige student, die op amateurbasis uitkwam voor SVV, 3 het zijn trainer daags na de 5-4 overwinning op HMSH we ll ten niet bestand te zijn tegen de situatie waarin hij is beland. 2 De Wilde zet er (voorlopig?) een streep achter, ook omdat hij 2 niet meer van club kan veranderen. De afmelding van De Wilde, die waarschijnlijk de grootste 2 moeite zou hebben gehad om zich vast in het eerste elftal te 3 spelen, komt voor Jacobs op een bijzonder ongelegen mo- ment. Zo lang zijn selectie echter van blessures gevrijwaard S blijft, wordt de leemte niet opgevuld. Mocht dit op een lan- §j gere termijn toch nodig zijn, dan zal deze aanvulling vanuit 3 het tweede geschieden. 3 Jacobs: „Leen Warnaar en ik hebben nog met De Wilde ge- 3 sproken. Het ligt niet aan de sfeer, niet aan mij, maar op de één of andere manier kan hij er niet meer tegen op. Voor mij is de zaak nu ook helemaal afgedaan, punt uit SVV speelt betaald voetbal en het is hier geen speeltuxnverent- ging. Als je dal er in en er uit toelaat blijf je aan de gang". 3 Veiligheidshalve hield Jacobs ook Wim Tijl tegen de Haagse FC aan de kant De van FC Vlaardingen en Excelsior af» 3 komstige centrumspits heeft door de naweëen van een me* niscusoperatie slechts tegen Bloemhof één helft zijn kunnen getoond. Na een intensieve belasting van die knie komt er 3 telkens vocht terug, hetgeen men morgen in het ziekenhuis onderzoekt. „Met een lampje gaan ze dan van binnen kijken wat er pre- 3 cies aan de hand is aldus de 28-jarige Tijl. „Op de één of 3 andere manier wordt er een te veel aan vocht geproduceerd. 3 Het schijnt een ontsteking te zijn, maar niet ernstig. M'n me- 3 niscus kan het in geen geval zijn, want die heb ik in die 3 knie niet meer". Iets beter vergaat het Aad van der Vlist De 24-jarige verde el diger werd eind vorige week van het gips rond zijn enkel- 3 banden verlosten mag nu heel voorzichtig met revalideren- 3 de oefeningen beginnen. 1 Aad van der Vlis1...revallderen... fiiiniiiiiiin makende beurt kwam thuisclub niet verder dan een punt van Hans Koel^ man: 1-4. - Eerst in de vijfde innings on derging de score een wijzigin* Het waren de Delftenaren dtó wat terugkrabbelden vja dermaal Hans Koeleman: 2h£ In de zevende slagbeurt v/as het weer de beurt aan de Schiedammers. Hans Vroon sloeg zijn vierde honkslag en werd via een opoffering van Gerrit Smit en Ger Stentler over de thuisplaat gebracht 2- 5. Een innings later werd de sc* re uitgebouwd naar 2-6, toen de zojuist ingezette Antoii Smit, voor Theo Burgerhout een honkslag liet noteren en op de verre tweehonkslag van Jan Switser vanaf het eersfê honk de thuisplaat kon passé, ren. Ook in de laatste slag beurt kwam Groenoord aafi scoren toe. Gerrit Smit deed niet voor broer Anton onder en joeg de bal het veld in waarna Ger Stentler na een formidabele tweehonkslag hët verdere transport, verzorgde naar 2-7. Dat Blue Birds in de laatste slagbeurt door Peter Saraber nog tot 3-7 terug kwam kon Groenoord niet meer verontrusten. Voor Groenoord liet Ger Stentler de cijfers vastleggen van: 3x3 slag, 3x4 wijd, hij keeg dertien honkslagen tegen en zijn velders lieten hem niet in de steek. Voor Blue Birds kwam Marcel den Os tot een score van: 8x3 slag, 2x4 wijd, hij kreeg maar liefst zeventien honkslagen tegen en zijn veld liet drie steken vallen. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 (3131 BC) of Postbus 110 (3131 AC) Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder het nummer 010- 34,52.09. Maandag 3 augustus: Tennis: 14.00 uur C- en D-toernooi van TV Maas land, 14.00 uur Jeugd- toemooi t/m 16 jaar van Be Quick aan de Sport- laan te Maassluis', Voet' bal: 19.30 uur Eerste trai ning Satelliet; Softbal dames: 19.00 Vlaardin gen Holy-The Braves. Dinsdag 4 augustus: Voethal: 19.30 uur DCV- SVV aan Waalplantsoen in Krimpen aan den IJs- sel, 19.00 uur Zwaluwen Vl-Excelsïor M aan Zwa luwenlaan in Vlaardin gen. 19.00 uur Berkel- VVK, 19.00 DSS'26-RDM aan Deltaweg in Schie dam; Tennis: 14.00 uur C- en D-toernooi van TV Maasland, 14.00 uur Jeugdtoernooi t/m 16 jaar van Be Quick aan de Sport!aan te Maassluis. Woensdag 5 augustus: Voetbal: 19.00 uur Vlaardingen-DRZ in de Broekpolder te Vlaardin gen, 19.00 uur Blanken- burg-Olympus S. 19.00 Lyra-Excelsior'20. 19.00 uur De Hollandiaan-DRL op sportpark 't Nieuwe- lant te Vlaardingen; Ten- nis: 14.00 uur C- en D- toernooi van TV Maas land, 14.00 uur Jeugd toernooi t/m 16 jaar van Be Quick aan de Sport- laan te Maassluis; Wiel rennen: Ronde van Schiedam met start en fi nish op de Broersvest: 18.15 uur liefhebbers en veteranen over 40 km en 19,30 uur amateurs over 75 km; Ronde van Maas- - land met start en finish op de Hofsingel: 16.00 uur nieuwelingen over 40 km en 19.00 uur ama teurs over 90 km. Vlaardingen Een nog lab? niet compleet Zwaluwen Vlaardingen maakt in de eer ste oefenwedstrijd op de nieti- we trainer Cor Nieuwenhui- zen geen onverdienstelijke Hf, druk. De zaterdagse tweede klasser kwam een 0-0 delirtf overeen met clubgenoot IH Hollandiaan, dat zich hoofdza* kelijk tot tegenstoten moe» beperken. m „Ik ben niet ontevreden", dus Nieuwenhuizen. „B* groep was nog lang niet cor»: pleet Martin van der Kooy e» Leen Sekles zijn nog geblkeS- seerd en er was nog een aantal spelers met vakantie. We heb ben wel wat kansen geha^ maar dat gold ook voor D* Hollandiaan. En Peter Eike? lenboom keepte een uitsteke»: de wedstrijd Zwaluwen was het merendeel van de wedstrijd in de meet' derheid en oefende bij vlagen grote pressie uit de defense van De Hollandiaan, dat nie£ temin in Mar van der Sijs ée» van de beste spelers van bet veld had.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4