1 spoii: n Jan de Groot slaat in de slotfase toe Ploegmaat Jos Alberts troeft Teun van Vliet af «wansdorI Hans de Wilde wil alleen nog maar gezelligheid m Toernooi De Hoek in teken van 25-jarig bestaan Cher ie Zuij der wijk: dubbele overwinning Amateurkoers in Schiedam bijzonder spannend Uitslagen Schiedam Ronde van Maasland kent slimme winnaar Stegink nieuwe voorzitter DHS Hugo van j Houten naar Hong Kong Vlaardingen experimenteert Sportagenda donderdag fi auguaui* 1961 VD/SC/WW 'Voetballen deed me niets meer...1 Schiedam Het lijkt, al met al, geen overhaast be sluit, waarmee Hans de Wilde een (voorlopig?) einde heeft gemaakt aan een nog uiterst prille car rière als 'onbetaald prof voetballer'. De enige ama teur in de A-selectie van SVV stond al langer in dubio, had al vaker de voor- en nadelen van voetballen op topni%'eau tegen elkaar afgewogen, maar koos sheen een on gelukkig tijdstip om zijn, voor trainer Rob Jacobs zeer zeker schokkende, mededeling de wereld in te sturen. „Het voetballen deed me niets meer", zegt De Wil de nu. ,,Het plezier was verdwenen. Soms ging ik zelfs met tegenzin naar de traming, baalde ik er ste vig van. Ik weet ook niet goed hoe dat allemaal zo is gekomen. Dat vraag ik me nog steeds regelmatig af", vervolgt de 20-jarige De Wilde, die als junior bij MVV'27 begon en via Barendrecht uiteindelijk bij SVV belandde, tame lijk raadselachtig. Jan de Groot laat zich uitgebreid feliciteren na zijn overwinning In Schiedam. Schiedam Het Schie- damse Broersveld leek in de finale van de wieler ronde wel een slagveld. Over het hele parcours re den renners alleen, of in groepjes rond. Met aan de spits een kopgroep van vier die, nadat de Rotter dammer John Lourens lange tijd voorop had ge reden, in de slotfase was ontstaan. Van ver leek Ja cob Sinmicolaas voor de verrassing te zorgen. Zijn Amateurs: 1. Jan de Groot (Langerak) 60 km in 2.00.09 uur. 2. D. Wil- genburg (Leusden) 3. J. Sintnicolaas (Dordrecht) 4. J. Lourens (Rotterdam) 5. K. Sintnicolaas (Dord recht) 6. R- den Boer (Vlaardingen) 7. P. Heijs- ter (Vlaardingen) 8, P. Versteeg (Giessenburg) 9. A. Versluis (Ameide) 10. A. Kraan (Gouda) li. C. Versluis (Gorinchem) 12. J. Klomp (Giessenburg) 13. H. Winkel (Schal kwijk) 14. M, Lexmond (Gouda) 15. A. de Jager (Lekkerkerk) 16. J. Zuijdweg (Rotterdam) 17, H. Klomp (Groot Am- mers) IB. T. Steens (Schiedam) 19. N. Bra- venboer (Numansdorp) 20. G. Buijïng (Rotter dam). Liefhebbers: 1. Roger de Bruickere (België) 40 km in 57,13 min. 2. A. Tuk ker (Nteuwpoort) 3. C. van Tol (Poortugaal) 4. A. van Dijk (Rijswijk) 5. H. Lap (H.I.Ambacnt) 6. G. Suegelus (Dordrecht) 7. P. Legierse (Achthui zen) 8. F.vd. Helder (Gouda) 9. P. Nobel (Knmpen a/d. Lek) ID. R.v. Liemde (Zoutelande) 11. J. Martin (Hoek van Holland) 12. M. Brink man (Rotterdam) 13. S. Lodder (Zuidland) 14. W. Veen boer (Nieuwkoop)' 15. H. Uitenbogaart (Rot terdam) 16. P. Onck (Rotterdam) 17. A. Hout- braken (Schiedam) 18. H. Kaptein (Vlaardingen) 19. C. Spijker (Vlaardin gen) 20. A. Bastemeijer (Poortugaal). potvormige helm kwam als eerste over de brug op tweehonderd meter voor de finish. Als eerste ging Dick Wilgenburg echter over hem heen. waarna Jan de Groot in sneltrein vaart op zijn beurt de kop positie veroverde. Wilgen burg gaf niet af, maar met een lialf wiel verschil moest hij de overwinning aan Jan de Groot laten. Het kan wel eens de laatste wielerronde op het Broersveld, waar het in grote getale opge komen publiek voor een leuke ambiance zorgde, zijn geweest. De plannen voor de trambaan kunnen er voor zorgen dat er naar een ander traject moet worden uitgeiceKen. wat de mannen van de organiserende vereniging Schiedam-Harga gevonden menen te hebben op de Noordvest „Wij willen daar al np 15 au gustus een landelijk toernooi voor meisjes van 8 tot 15 jaar houden", verwoordt secretaris Jan Vorstenbos de mening. door Hans van Houdt „Zoiets is nog nooit geweest Alles is rond, alleen schijnen er wat problemen met de mid denstand daar te zijn". Reden waarom Jan Breur Sr. op bur gemeester Te Loo afstapte, toch aanwezig om het start schot te lossen. Die de proble men doorwees. Het was ook Hoek van Holland Met zevenhonderd leden kan de organisatie de daarop volgende zondag uittrekken vööf"3e tennisvereniging De Hoek "7™^ B zi]n verreweg de grootste sportclub van dit kust- plaatsje. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan zijn al verschillende fees telijkheden gehouden, maar het absolute hoogte punt wordt ongetwijfeld het open B-, C- en D-toer nooi, waaraan ook door veteranen kan worden deelgenomen. Dit toernooi is tevens opgeno men in het zogenaamde Haag* sche Courant-circuit. Dit bete kent dat er in Hoek van Hol land andermaal punten ziin te verdienen voor het totaalklas sement van deze competitie, hetgeen een sterk deelnemers veld garandeert. De belang stelling was dan ook al bij de inschrijving overweldigend. De voorrondes worden in het weekeinde van 15 en 16 asu- gustua verspeeld. De wedstrij dreeks wordt iedere dag, van af drie uur. voortgezet. Als al les volgens planning verloopt, worden zaterdag 22 augustus de halve finales afgewerkt en Ruud Tijssen en Ben de Jel, de finalisten van vong jaar, in ie der geval van de partij, even als Hoekenaar Dik Ravestein. Voorts hebben twee Indiërs ingeschreven, die de2e zomer een toemee door Europa ma ken. De toegang tot het tennis park is gratis en ook dit jaar verwachten de organisatoren veel belangstelling. voor het eerst sinds lange tijd dat er geen demy's met profs rondreden. „Daar hadden wij nu geen geld voor. Verleden jaar kostte het ons al vijfdui zend gulden", merkte Jan Vorstenbos op. Desondanks viel er genoeg te genieten. Het begon met de liefhebbers die in een hoog tempo rondjoegen. Pas in de slotfase lukte het daardoor een viertal renners los van het pe loton te komen. Waama de" Belg Roger deBruickere de eindsprint won. Verleden jaar was deze Belg in de vetera- nencalegorie kampioen van zijn land. Ook nam hij eens deel aan de Tour de France, zonder al te veel potten te bre ken. In Schiedam veroverde hij de bloemen, met Manus Brinkman op de twaalfde stek en ook nog Peter Onck, Hout- braken, Kaptein en Spijker in de uitslag. Waarna de amateurs de avond completeerden door vanaf het begin de beuk er in te gooien. Met de thuisrijder Tom Steens in de eerste ronde als eerste aanvaller. Een rol die werd overgenomem door René den Boer. Het bleek allemaal maar kinderspel in vergelijking met wat John Lourens in gedachte had. Vijftig kilometer reed deze Rotterdammer alleen voor de groep uit, voordat hij door de drie jagers werd ach terhaald. Met daarachter nog een groep je, onder wie de Vlaardingers René den Boer en Peter Heijs- ter. Van afstand moesten zij echter aanschouwen hoe Jan de Groot geroutineerd de klus afmaakte. Waarna achter hun de eveneens in de slotfase ont snapte Schiedammer Tom Steens op een van de prijs ge vende plaats terecht kwam. „Ik had het idee dat het voet ballen en wat ik daarvoor moest doen en laten met op woog tegen de andere interes ses die ik heb. Ik ski graag, doe aan bergsport, speel zaal voetbal. zeil m de weekends door Donald Bax en ik miste het sudentenleven. Bovendien gaat het ook nog eens matig met m'n studie. Toen ik dat alles bij elkaar had opgeteld, kwam ik tot dc con clusie dat ik beter met voetbal len kon stoppen, omdat dit al les domweg niet te copmbine- ren was". Ambitie Hetgeen allemaal in schril contrast staat tot het ambitieu ze, dat hem kenmerkte toen hij vorig sei2oen, onder leiding van Sandor Popovics, cp Har- ga zijn intrede deed De oogap pel van dc naar Waregem ver trokken Popovics: „Ook bij Barendrecht was ik nog erg ambitieus. En dat betaald voet bal was natuurlijk helemaal nieuw voor mij, toen nog in teressant om daarin mee te kunnen doen". Dit seizoen zag het er, met Rob Jacobs als een duidelijk meer relativerend en genuanceerd ingestelde trainer, niet zo roos kleurig uit voor de student economie. Kon hij vorig jaar nog bogen op een kleine twin tig wedstrijden in de hoofd macht door de toegenomen onderlinge concurrentie had De Wilde deze weken, net als alle anderen, keihard moeten knokken om een plaatsje in dc basis af te dwingen. De Wilde ontkent evenwel dat Hans de Wilde...'Soms met tegenzin naar de training'... dat laatste meegespeeld zou hebben m zijn beslissing. Hij houdt het er op dat de inspan ningen niet in overeenstem ming waren met dc beloning, casu quo het speJpIezier. Ue Wilde: „De oorzaak moet be slist niet bij Jacobs gezocht worden. Als ik weer ga voet ballen, wil ik me niet zo strin gent binden. Gewoon bij een gezetligheidsploegje spelen". Problemen Hoewel De Wilde vindt dat hij Jacobs ruimschoots op tijd heeft ingelicht, druist de me ning van zijn oude trainer daar rechtstreeks tegenin. Ja cobs: „Ik dacht eerst ook aan een overhaaste beslissing, maar dat blijkt toch niet zo te zijn. Ik kan niet begrijpen dat iemand die zo jong is er plotse ling een streep onder zet. Voorlopig zit ik met de proble men". En: „Als hij het eerder bekend had gemaakt, hadden we tot 15 juli de kans gehad nog eventueel een amateur aan te" trekken. Die termijn is nu ver streken. Ik wil zestien fitte veldspelers hebben, pas dan is er sprake van gezonde concur rentie. Met blessures weet je het nooit. Heb je dan ineens elf spelers over, dan valt die stimulans weg. En dat wil ik in geen geval hebben". De aanvulling, die Jacobs (te meer daar Wim Tijl en Aad van der Vlist voorlopig niet beschikbaar zijn) stevig voor staat, zal uit het tweede van daan moeten komen. Jacobs: „Die jongens moeten het ge voel nebben dat ze bij SVV een reële kans krijgen, dat er ook voor hen een stimulans is om door te blijven gaan. In ie der geval sluit ik een terug keer van Hans de Wilde voor honderd procent uit". De Wilde zal daar waarschijn lijk niet meer mee zitten. De mogelijkheid dat hij dit sei zoen nog onderdak vindt bij een amateurdub, is minimaal. Barendrecht zal dat overigens in geen geval worden. „Wat", zegt hij, n.et eens onterecht, „zou Jacobs aan een ongeïnspi reerde en ongemotiveerde spe ler hebben gehad? Ik weet voor mezelf dat ik de juiste be slissing heb genamen..." Maasland Niet zoals de vele toeschouwers langs het knusse parcours van de ronde van Maasland het zo graag hadden ge zien, Teun van Vliet, maar ploegmakker Jos Alberts ging tijdens de voorlaatste wielerwed strijd in het kader van het Westlandsche Courant klassement als eerste over de eindstreep. Enkele ki lometers voor de streep werd Van Vliet door een vrij grote kopgroep terug gepakt en daar profiteer de Jos Alberts met een erg rappe eindsprint het meeste van. „Gelukkig bleef daarmee de zege bij de Amstel-ploeg", glimlachte een toch wel te leurgestelde Maaslander na af loop. „Natuurlijk had ik hier graag zelf willen winnen, Schiedam De leden van d? Schiedamse tweedeklasser DHS hebben op de laatste jaar. vergadering een vrijwel ge heel nieuw bestuur gekozen Voorzitter Jan van Uncn wiens dochter Caroline on- langs in hel huwelijk trad met DHS' jeugdtrainer cn ex-Her- mes-speler Frans Schaap werd opgevolgd door de 3?-ja rige en oorspronkelijk uit De venter afkomstige Karei Ste gink. De bezetting achter de be- stuurstafel ziet er Voorts als volgt uit' W.H. Eshuis (secreta ris), C. van der Windt (pen ningmeester), H.A. van Gcg; (tweede voorzitter), J.D. Ver meer (tweede secretaris), E Stemau (tweede penningmees ter), H.J. Lijbers (wedstnjd-se crctaris), J.R. Kraan (coordi nator jeugdafdeling), GJ. Ver meer (coördinator aktivitci ten), J.H. Roozen (coördinator onderhoud terreinen) en C van Hagen (coordinator voet- balmatcrialen). mminii mi miniini i ii i ir nti m luniiffiiri f iiijp H Vlaardingen Hugo van 5 EE Houten (22) stapt maan- S dagochtend in het vlieg- 1 tuig dat hem naar Hong Kong moet brengen. Dc: 1 voormalige tweede doel- man en zoon van de oud- 5 H manager van FC Vlaar- dingen, die het afgelopen seizoen volmaakte als §j Feyenoordcr, komt gedu- l§ rende een periode van 3 H elf maanden uit voor de 3. S vereniging Ting Sung. De contacten voor deze S onverwachte overstap - H eerder zou Van Houten ff naar Fortuna Sittard j§ 2 gaan, maar vroeg uitein- delijk overschrijving aan naar de Haagse hoofd- klasser RVC - zijn gelegd door Wiel Coever. De g' technische leiding bij g j H Tmg Sung is in handen van de Nederlander 5 Frans van Bal kom. iiimiNiiiiiiiimiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiinniiiuiii door Guido Bindels maar het lukte jammer genoeg net niet. Wellicht ben ik te vroeg weggesprongen, maar ik wilde dc mensen in mijn eigen woonplaats toch wat laten zien". Lovenswaardige woorden van een renner, die gisteren eigen lijk het predikaat de strijdlus- tigste verdiende. Dat kreeg hij eenter na lang beraad van de jury ook niet, want die prijs ging naar de Hagenaar Henk van Weers, die inderdaad ook bijzonder goed fietste. Van Weers en Van Vliet waren het ook, die al vroeg, met Gijs den Besten, Harry Lunenburg en Wim van der Hoef in de aan val gingen. De sterke Henk Mutsaars reed echter even la ter het gat naar de vluchtelin gen weer dicht. Vele renners hadden moeite het hoge tempo te volgen en weer Gijs den Besten, Teun van Vliet, Henk van Weers, met nu ook de ex-wereldkam pioen schaatsen Piet Kleine, zorgden ervoor, dat de grote groep in stukken brak. Met nog 68 van de 100 kilometer te gaan formeerde zich een kop groep met Vaanhold, De Groot, Akkermans, Hassink, Van der Hoef, Bitter, Her mans, Van Vliet, Van Weers, Prinsen, Ratterman, Den Be sten, Kleine, Havik en Koop. Lang, zag het ernaar uit, dat dit de beslissende slag was, maar toen de renners zestig van de honderd kilometer achter dc wielen hadden, was er toch weer sprake van een hergroepering- Demarrage Met nog een kleine twintig ki lometer voor de boeg plaatste Teun van Vliet een forse dem- marage. „Ik kreeg Henk Mut saars met me mee", zei Van Vliet later. „Die schreeuwde meteen 'rijden'. Hij nam één keer over en toen Ik weer op kop kwam gaf ik alles. Mut saars kon het tempo echter niet meer volgen. Mij bleef niets anders over dan alleen doorgaan". De toeschouwers reageerden meteen en moedigden de thuisrijder volop aan. Even zag het er ook naar uit, dat hij het zou halen, maar Henk van Weers maakte tenslotte, met de anderen in z'n wiel, aan alle Maaslandse hoop een ein de. In de eindspurt die daarop volgde was Jos Alberts zonder meer de rapste. „Het was een bijzonder zware finale en het is natuurlijk voor Teun jam mer. dat hij het niet heeft ge haald", zei Alberts meteen na de finish. Overigens gaf Alberts ook toe, dat hij in de slotfase bang was geweest, dat zijn ploeg nog buiten de prijzen zou vallen omdat met name Piet Kleine, die al zes overwinningen ach ter zijn naam heeft staan, een sterke indruk op hem maakte. Kleine kwam in de spurt ech ter ruimschoots tekort. Hij werd achter Alberts en Gerrit Pronk derde. Peter Hogervorst uit Oude Leede ging als twaalfde over de streep, Teun van Vliet werd dertiende en Monster- naar Gijs den Besten, die een goede koers reed. veertiende. Hoek van Holland Het sterk bezette jeugdtoer- nooi dat op de Hoekse tennisbanen werd afge werkt, kenmerkte zich door een bijzonder vlot verloop. Over het weer had de wedstrijdleiding zeker niet te klagen. De regenbuien vielen juist op de momenten dat er geen wedstrijden op het pro gramma stonden. In de verschillende leeftijds groepen heten de jeugdige ta lenten goed tennis zien in dit invitatietoernooi, waarvoor ook verschillende bekwam Westlandse tennissers waren uitgenodigd. De finales wer den dan ook opnder grote pu blieke belangstelling ver speeld. De uitslagen waren: jongens enkelspel: tot 10 iaar: 1. Edwin Nolten, 2. Niek Viesvorg: 10-12 jaar: 1. Ramon Bos, 2. Patrick Elkaar, 12-14 jaar: 1. Gert- Harm Winkeler, 2. Taco Por tengen: 14-16 jaar: 1. Enrico de Boer, 2. Jan-Willem van der Heijden. Meisjes enkelspel: tot 10 jaar: 1. Natalie Bos. 2. Pascale Zui- derwijk: 10-12 jaar 1. Karin van Vurg, 2. Madeleine Zetz; 12-14 jaar. 1. Cherie Zuijder- wijk. 2. Sylvia van Dam; 14-16 jaar: 1. Margreet Prins, 2. An- nemiek Struijk. Jongens dubbelspel: tot 12 jaar: 1. Charles Gernts/Patrick Pi- kaar, 2. Leon en Edwin Nol ten; tot 16 jaar: I. Enrico de Boer/Marco Verbeer, 2. Wim en Jan Jagtenberg. Meisjes dubbelspel: tot 10 jaan 1. Madeleine Zetz/Yvette Ver snel. 2. Eline Krijthe/Joplanda de Wit; tot 16 jaar. 1. Sylvia van Dam/Cherie Zuijderwijk, 2. Diana Storm /Iiona Wijga. Gemengd dubbelspel: 12-16 jaar: 1. Liesbeth Sonnevel- d/Rob van Eijk, 2. Cherie Zuij derwijk /Rob Olsthoorn, Vlaardingen Bij de zater dagse derdeklasser lijkt de concurrentiestrijd in alle he vigheid te zijn los gebarsten. Trainer Joop Molendijk heeft dit seizoen mogelijkheden in overvloed om een meer dan slechts representatief elftal op de been te brengen. Hij experi menteerde gisteravond (5-0 winst op DRZ) dan ook naar hartelust. Zo speelden liefst zes nieuwe gezichten bij de Vlaardingse W mee, te weten doelman Ed Stuij (ex-Hollandiaan), Theo Talie (ex-Xerxes). Bas en John Pors (beiden ex-SMV), Reijer Philip (ex-DVO'32) en Wim Mulder (ex-SVV). Bovendien stond een zevende nieuweling, de van Zwaluwen afkomstige keeper Ab Nijgh, gisteravond in het tweede onder de lat. Met name in de tweede helft bleek Vlaardingen conditio neel al verder te zijn dan de Schiedamse afdelingsclub. Voor Vlaardingen scoorden And ré Montijn tweemaal en Danny Molendijk, zoon van trainer Joop, zelfs driemaal. Het tweede /ersloeg de DRZ- reserves met 6-2. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder het nummer 010-34.52.09 Donderdag 6 augustus: Voetbal: 19.30 uur Ba- rendrecht-SVV op sport park De Bongerd in Ba rendrecht, 19.00 uur Groeneweg-SVV 2 in Ze venhuizen, 19.00 uur VDL(za)-VVHR aan de Sportlaan in Maassluis; Honkbal: 19.00 uur Neerlands Hoop-G roe- noord (beker); Tennis: 14.00 uur C- en D-toer- nooi van TV Maasland, 14.00 uur Jeugdtoernooi t/m 16 jaar van Be Quick aan de Sportlaan te Maassluis. Vrijdag 7 augustus: Softbal heren: 19.00 Schiedam-Eurostars op het sportpark Harga in Schiedam; Tennis: 14.00 uur C- en D-toernooi van TV Maasland, 14.00 uur Jeugdtoernooi t/m 16 jaar van Be Quick aan de Sportlaan te Maassluis. Zaterdag 8 augustus: Voetbal: 12.30 uur Vlaardingen-Hoekse Boys in de Broekpolder te Vlaardingen, 14.30 uur TSB-CION op sportpark De Vijfsluizen, 15.00 uur Satelliet-Eurosport op sportpark *t Nieuwelant te Vlaardingen, 14.30 uur H V O-Kogelvangers aan de Zw3nensingel tn Vlaardingen-Holy, 1244.30 NSVV-HBSS. 15.00 uur Stellendam- DRZ, 14.30 uur Zwalu- wen-UVS aan de Zwalu wenlaan te Vlaardingen, 15.00 uur DSS'26-Excel- sior M aan de Deltaweg te Schiedam, 11.00 uur DHS en SVV 2 naar toer nooi van Nieuwenhoom om de Zilveren Hoorn, 14.00 uur FC Vlotbrug- VVK, 14.30 uur DVO'32- Olympus S aan de Marat- honweg te Vlaardingen, Honkbal: 13.00 uur Vlaardingen Holy-Was- senaar aan de Zwalu wenlaan te Vlaardingen; Tennis: 09.00 uur C- en D-toe mooi van TV Mas- land, 09.00 uur Jeugd toernooi t/m 15 jaar van Be Quick aan de Sport laan te Maassluis, 15.00 uur B-, C- en D-toernooi van De Hoek m Hoek van Holland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4