SCHIEDAMSCHE COURANT Raadsleden zetten vraagteken bij hek VVV krijgt politiepost aan Buitenhavenweg Onzerzoekers: geen gif in schooltuintjes Dobberen polder 'Alles nog dit jaar 9 Patrimonium raakt 44 koophuizen niet kwijt Zware blokken vallen bovenop twee Wiltonners Plannen Thurlede in de ijskast «8 Zwemmer overvallen door woeste stroom Wandelaars kunnen proefbos niet in ÜtaC ISIIl College hield locatie geheim illlntm iih H II i UU Surfers hebben de plas In de Madesteinpolder bij Monster ontdekt. Helaas echter hadden zij de laatste dagen weinig kans om met hun planken over het 'water te scheren, doodeenvoudig omdat er geen zuchtje wind staat. Het ziet er naar uit dat de surfers het dit weekeinde wat beter op de plas zullen krijgen. Er wordt wat meer wind verwacht waardoor *:i waarschijnlijk het dobberen zal zijn afgelopen... (luchtfoto Sljthoff Pets) Directeur makelaardij Ooms over Visbankf lat: Aanvraag tot verhuur Vrijdag 7 augustus 1981- - ON. \FHANKELUK DAGBLAD - 105de jaargang no. 153 s PAGiWA'3 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Twes werknemers van Wilton-Fïjenoord zijn gistermiddag rond twaalf uur vrij ernstig gewond geraakt bij twee bedrijfsongevallen, die zich afzonderlijk van elkaar maar vrijwel tegelijkertijd voordeden. De 43-jarige Schie dammer G. A. K. werd met twee gebroken benen en ruglet sel in het Schielandziekenhuis opgenomen, nadat een zoge naamde ossekop van een ton bovenop hem terecht was geko men. Van de 56-jarige Vlaardinger A. J. V. werden twee vin gers van de rechterhand verbrijzeld door een koelblok met een gewicht van anderhalve ton. De man moest chirurgisch behandeld worden. De Schiedammer was met een collega bezig geweest om in een werkplaats op de scheeps werf de strop van een hijs kraan te verleggen, toen deze metalen kolos plotseling kan telde en bovenop de achtero ver vallende man tjoepte. De Vlaardinger liep het ongeluk op bij het plaatsen van een koelblok op het Griekse schip Neptune C. Het blok paste op anderhalve centimeter na niet in een frame en toen de man met twee vingers voelde waar op het gevaarte stuitte, gleed het koelblok ineens op zijn plaats. Lichaam nog niet geborgen Vlaardingen Een zwemmer is gistermiddag ter hoogte van het Lickebaertbos door de sterke stroming van de Nieu we Waterweg meegesleurd en vermoedelijk verdronken. De politie heelt samen met de ha vendienst en brandweer de ge hele verdere dag en avond ge dregd op de Waterweg. Van morgen was het lichaam van de zwemmer is nog niet gebor gen. De politie heeft de gehele nacht tevergeefs gezocht Ver moed wordt dat het gaat om een 26-jarige Turk uit Maas sluis. Het ongeval gebeurde gisteren tijdens bet middaguur. De man was op een plaats waar bijzon der sterke stroming staat te water gegaan en raakte al snel in moeilijkheden. Omstanders zagen de zwemmer worstelen met het kolkende water en vier van hen doken de Water weg in om te helpen. De stro ming bleek echter voor de redders te sterk en de vier moesten al hun krachten ge bruiken om zelf weer veilig te rug op de kant te kunnen ko men. De politie vermoedt dat de borden die altijd bij Liekebaert in het water stonden om tegen sterke stroming te waarschu wen, door recreanten zijn ver nield. Volgens hoofdïnspectri- ce Marianne Eekels moeten die borden opnieuw worden geplaatst en moet de tekst ook in het Turks worden aange bracht. PvdA-raadsüd Henk Krab ben vraagt zich met nog twee collega's af. waarom de golf club zich afzondert. Vlaardingen Drie Vlaar- düngse raadsleden winden zich op over een hjk in de Broekpolder, dat is neergezet door de golfclub. Dat hek is geplaatst op een van de wan delroutes van de VW door de Broekpolder en sluit be halve de golfcourse ook het daar gelegen proefbos af. In een gezamenlijk schrijven aan B en W vragen Henk Krabben, Hans Versluijs (beiden PvdAJ en Kien Lens- velt (SGP) om opheldering. Zij vinden het onterecht dat door het hek aan het eind van de Watersportweg wan delaars geen vrije toegang meer hebben tot het achter in de polder gelegen proef bos. In de vragen dringen zij op spoed aan, zodat men nog in de zomerperiode ongehin derd in de polder kan wan delen. Om de ongewenste si tuatie 20 snel mogelijk op te heffen vragen de raadsleden het college om de golfclub te verzoeken het hek voor zon sondergang en gedurende de weekeinden niet af te slui ten. Het drietal wil van het colle ge onder meer weten of de 'stichting tot bevordering van de totstandkoming van een achttien holes golfcourse in Rijnmond', zoals de golf club voluit heet, met de plaatsing van het hek geen afspraken schendt die eerder met de gemeente zijn ge maakt. Verder vragen zij zich af of aan alle voorschrif ten wordt voldaan en of met de golfclub afspraken zijn gemaakt dat het hek op be paalde dagen gesloten mag worden, zodat onbevoegden geen toegang hebben tot het golfterrein. Handelt de golf club juist, dan vinden zij dat het college op zo kort moge lijke termijn ervoor moet zorgen dat het proefbos weer toegankelijk wordt Tot slot willen de drie raadsleden nog eens van het college we ten welke afspraken zijn ge maakt over afsluiting, aan kleding, landschappelijKe aanpassing, enzovoorts van de golfterreinen. 'Be j£ arden eenzamer door mgi ij pen van provincie Schiedam De besturen van bejaar dentehuizen in Schiedam hebben ge schrokken gereageerd, nu huize Franr fceland van de provincie niet mag uit breiden. Over het algemeen bestaat er nu de grootste voorzichtigheid over de eigen plannen. Duidelijk is al dat de renovatieplannen van huize Thur lede in de ijskast terecht zijn geko men. Men heeft vrees dat ook die plannen anders door de provincie zul len worden geschrapt Ruud Pillard weigerde gisteren op een persconferentie de nieuwe locatie voor de WV te noemen, omdat hij niet wfst of de gemeente dat al in de bekendheid wilde hebben. Het wordt de voormalige politiepost aan de Buitenhavenweg. Schiedam De WV en de Schiedamse Gemeen schap (SG) komen in de voormalige politiepost aan enkele maanden geleden de vereniging Centraal Wonen op bezoek wilde gaan, weigerde wethouder Chris Zijdeveld de sleutel te geven. Eerder was de Buitenhaven weg 7. Dat Centraal Wonen met een amb- pand wordt dan de defiiu- tenaar overeen gekomen dat tieve nieuwe ruimte voor bet pandje kon worden bezich- de instanties, nu de kan- Duidelijk werd door het toorruimtes in het Prove niershuis volledig zijn uit gebrand. Op zijn vroegst half november zal de VW dan het nieuwe pand in gebruik nemen. Voor die tijd zullen enke le verbouwingen moeten plaatsvinden om de ruim te geheel geschikt te ma ken. incident met de sleutel, dat burgemeester en wethouders iets anders met het pand van plan waren. Omdat dat plaatsvond vóór de brand in het Proveniershuis, gaat men er nu van uit dat het college al langer met de plannen rond liep. Omdat nog onderzocht moet worden of net pand inderdaad groot genoeg is probeerden bet college van B en W en SG/VW-directeur Ruud Pil lard de nieuwe locatie geheim te houden. Pas volgende week "Wilde men bekend maken dat het gaat om de voormalige po litiepost in het hartje van de stad. De post aan de Buitenhaven- weg schijnt al langer op het lijstje van burgemeester en wethouders te staan als locatie voor de SG en de WV. Toen In de bejaardenwereld wordt erop gewezen dat door het in grijpen van provincie en Rijn mond de eenzaamheldsproble- matiek onder bejaarden wordt vergrooL Als de Sint LiduT- nastichting huize Frankeland over twee plaatsen zou moeten verspreiden, zoals de provincie wil, ontstaan twee relatief kleine gemeenschappen in plaats van één grote. Omdat de locaties van elkaar zouden zijn verwijderd, zouden contacten tussen die groepen uitblijven, zo vreest men. En daardoor zullen eenzaambeidsgevoelens van bejaarden alleen maar toe nemen. De Sint LiduTnastichting kreeg begin juli te horen dat zij niet in de onmiddellijke omgeving van het huidige ge bouw Fran keiand mocht uit breiden. Men wilde bet aantal plaatsen voor bejaarden ver hogen tot 270. Gezien de grote nood aan verzorgingsplaatsen onder Schiedamse bejaarden was een dergelijke uitbreiding hard nodig. De provincie haal de echter een streep door de rekening omdat het tehuis te groot dreigde te worden en daardoor buiten de 'normen van Zuid-Holland zou komen te vallen. De Rijn mond ra ad stelde zich op hetzelfde stand punt t>e indicatiecommissie voor bejaardenhuisvesting in Schie dam noemt het in haar zojuist verschenen jaarverslag spijtig, dat de ambitieuze plannen van Frankeland niet alle mede werking krijgen van de pro vincie, uit het verslag blijkt eens temeer het grote tekort aan verzorgingsplaatsen. De vooruitzichten op verminde ring van dat tekort zijn er door de beslissing van de pro vincie alleen maar slechter op geworden. Volgens het jaar verslag stonden er vorig jaar 311 bejaarden op de wachtlijst voor opname in een tehuis. Daarbij was de belangstelling voor Frankeland en Thurlede het grootst. In het jaarverslag is opgeno men een onderzoek naar de eenzaamheidagevoelens onder bejaarden. De resultaten van dat onderzoek - rijn alarme rend. Er wordt gesproken van ontstellend hoge eenzaamheid spercentages, die vooral voor komen onder bejaarde alleen staanden. Schiedam De aan te leggen schooltuintjes in Oost en Zuid hebben zo goed als zeker geen gif in de bodem. Dat blijkt uit et voorlopige onderzoek dat op verzoek van de commissie voor vorming en recreatie in de bodem verricht werd. Aan bet einde van deze maand worden de definitieve resulta ten op het stadskantoor ver wacht. Volgens de chef van de hoofd afdeling plantsoenen van de gemeente, ir C. Hoogeweij, be vestigt het onderzoek de ver moedens die er bestonden. Van giftige stoffen in de on dergrond van de tuintjes lijkt geen sprake. Hoogeweij: „Maar het onderzoek is dan ook al leen maar voor de zekerheid gehouden. De commissie had gevraagd: doe voor alle zeker heid een onderzoek. Het is al leen veiligheidshalve gebeurd en niet omdat de aanwezigheid van verontreinigingen werd vermoed." De twee schooltuinencom plexen zullen, als er tenminste ook in het verdere onderzoek niets in de bodem wordt ge vonden, worden aangelegd in Zuid en Oost Oost krijgt de tuinen tussen de spoorlijn en rijksweg 20 en Zuid bij de driesprong tussen Westfranke- landsedljk en Willem de Zwij- geriaan. Het terrein in Zuid is vroeger een sportveld van SVV geweest, in Oost was voorheen een vuilnisbelt Al leen huisvuil werd daar ge stort volgens Hoogeweij. In april 1982 hoopt de afdeling plantsoenen de nieuwe tuin complexen in gebruik te kun nen nemen. Als het zover is kan worden gesproken van een betere spreiding over Schiedam. Alleen de wijken Centrum en Woudhoek moe ten dan nog een schooltuinen- complex ontberen. fg»i j- Vlaardingen De nog altijd leegstaande luxe apparte menten aan de Visbankflat in de Vlaardingse binnenstad mogen zich verheugen in een groeiende belangstelling. De directeur van het Rotterdam se makelaarskantoor Ooms, de heer Van Hoogdalen), is er zelfs van overtuigd dat alle woningen voor het eind van dit jaar verkocht rijn. Ooms is namens de project ontwikkelaar Eurowoningen op zoek naar gegadigen. En dat lukt de laatste tijd heel erg goed. Dat is tenminste de mening van Van Hoogdalem. „En dat is geen verkoop- praat," zegt hij resoluut „Ik geloof in die prijs en je krijgt er bovendien een portie kwaliteit voor terug." Momenteel zijn er van de 28 appartementen vier be woond. Vijf andere zijn ver kocht en voor nog drie loopt een optie. Reden voor Van Hoogdalem om optimistisch te rijn: Als het tempo zoals dat de laatste tijd is, iedere anderhalve week een huis verkocht aangehouden kan worden, zou dat niet gek zijn." De aanvankelijk moei zaam verlopende verkoop (de eerste bewoners zitten er al drie maanden) is volgens hem helemaal niet zo ver wonderlijk: „De hele mark tsituatie is nu eenmaal zo. Het beeld voor de nieuw bouw is gewoon beroerd." Omdat Eurowoningen de ap partementen in de Visbank flat aanvankelijk niet wist te slyten, werd net mogelijke kopers een stuk aantrekkelij ker gemaakt. De projectont wikkelaar lanceerde onlangs de premie-E-regeling. Een tamelijk complex iets, waar bij het er sterk vereenvou digd op neer komt dat de woningen zo'n 45.000 gulden goedkoper worden. De ge middelde koopsom (er zijn dertien verschillende types) ligt rond de 185.000 gulden. Die 'aanbieding* heeft succes fehad, weet de directeur van et makelaarskantoor. Sinds het moment dat die actie werd gestart, zou het aantal geïnteresseerden sterk rijn toegenomen. Eurowoningen doet in Maas sluis dezelfde ervaringen op. Mensen zouden voor zon luxe appartement, compleet met videofoon (deurbel met beeld), toch wel veel geld over hebben. Met de winkelruimten bene den de flat, aan de Blokma kersplaats tussen de Hoog straat en de Westhaven plaats, heeft Ooms aanmer kelijk minder problemen ge had. Alle vijf de panden heb ben inmiddels een eigenaar gevonden, waarvan drie winkels al geruime tijd geo pend zijn. Vlaardingen Patrimo niums Woningen zit met 44 koophuizen in Holy- Noord in de maag. Door de ingestorte huizenmarkt zijn er geen kopers te vin den voor de flatwoningen in de Hoevenbuurt. De woningbouwvereniging wil nu toestemming van het rijk de premie-koop woningen om te zetten in woningen in de premie- huursector. Voorzitter De ligt van Patri- monium zegt dat er veel is geadverteerd met de wonin gen, maar dat rich maar enke le gegadigden hebben aange meld. Meer adverteren heeft volgens hem geen zin. „Het is alles of niets," aldus De Ligt „We kunnen niet een deel verkopen en de rest verhuren. Dan komen er problemen wanneer er een vereniging van huiseigenaren wordt opge richt voor het complex. Daar om willen we toestemming van het ministerie om het complex om te zetten in pre mie-huur. Ook de winkels on der de flatwoningen zullen dan worden verhuurd." De Ligt noemt het overigens geen Vlaardings probleem. Met de stijgende rentevoet komt het in meerdere gemeen tes voor dat koopwoningen van de hand gedaan moeten worden in de huursector. Daarom verwacht De Ligt ook geen prohlemen om toestem ming te krijgen. Een deel van de 44 zogenaam de siapelwoningen is al een week of acht klaar. Aan de overige aal na de bouwvakva- kantie de laatste hand worden gelegd. De koopprijzen va neerden van 125.000 tot 145.000 gulden. Hoe hoog de huren komen te liggen is nog niet bekend. Gezien de koop prijs zal er een vrij hoge huur voor de woningen worden ge vraagd, maar De Ligt denkt dat dat geen prohlemen zal op leveren. De omzetting van koop- in huurwoningen hoeft voor Pa trimonium geen strop te bete kenen. Wel zal het rijk met geld over de brug moeten ko men om de verandering moge lijk te maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1