SPORT iiob Jansen: vier treffers Handballers strijden om RN-beker 'Ik voel me lekker bij de wedstrij dsport' Schiedam-sofbalster Eline Blacquiere: SPORTKORT Competitieprogramma Green Eagles SVV 2: vijf is te veel SPORTAGENDA M&tte Rob van Leeuwen bij A-selectie Contributie verhoging i DSS'26 bij Manie Steehouwer 75nog altijd actief op de tennisbaan 1 Zwemvier- 1 daagse m I bad I Groenoord irmmimiiiiimiuimitiiiimiiimiimiiiiiiiii Fortuna verslaat Nieuwenhoorn a donderdag 13 augustus 1981 VD/SCWW 'Jong Oranje? Het lijkt me heerlijk!' Schiedam Eline Blacquiere weet wat ze wil. De jeugdige <17) sofbalster van Schiedam wint er geen doekjes om. Wil zo snel mogelijk een plaats veroveren in één van de vertegenwordigende elftallen van de Koninklijke Nederlandse Base- en Softbalbond (KNBSB). Eerste stap daartoe is de selectie voor hel rayonnegental van het district Rotterdam. Ambitieus als 2e is. doet de scholiere van scholengemeenschap Groen van Prinsterer in Viaardingen er alles aan om een vaste plaats te veroveren in het rayon team. ..Het mooiste zou zijn om het Nederlands negental te be reiken. Dat zou ik echt hele maal te gek vinden. Mijn broer Gerard speelt in de hoofdklasse bij Neptunus en maakt ook deel uit van de Nederlandse selectie. Als ik daar verhalen over hoor, dan word ik helemaal gek." Het was eigenlijk vanzelf sprekend dat Eline Blacquie re toen ze zeven jaar was op softbal gmg. De hele familie immers honk- en softbalgek. Ze heeft drie broers die honkbal spelen en haar zus Joke komt eveneens uit in het eerste team van Schie dam. Vader en moeder leven uitbundig mee en dan is er nog een oom die scheidsrech ter is in de hoofdklasse. Nummer één ..Softbal is voor nuj nummer één. Ik heb wel eens tennis ge speeld, maar een individuele sport is niets voor mij. By soft bal doe je werkelijk als, lopen gooien, je bent steeds bezig. Het is een heel moeilijke sport, vergeet dat niet Een noop mensen denken wel dat het weinig of niets voorsteld, maar het tegendeel is waar. Ik speel het nu alweer heel wat jaar tjes. maar ik leer nog steeds. Ik ben op traniingskamp ge weest in Zeist en wat ik daar opgestoken heb, is niet te gelo ven. Ik dacht dat ik het alle maal aardig wist, maar dat viel nog goed tegen," De ontwikkeling van de fraai ogende Eline staat stil bij Schiedam. Dat weet de in Viaardingen woonachtige sof balster ook. Snel van club ver anderen zal ze evenwel niet door Chris Woerts doen: „Ik zou voor mijn ont wikkeling moeten gaan soft ballen bij een hoofdklasser. Ik heb echter geen zin om naar Haarlem of naar Den Haag op en neer te reizen, dat is alle maal veel te ver weg. Ik heb het best naar mijn zin hter. de sfeer onderling is goed en we hebben een jonge plöeg, dat scheelkt natuurlijk." Al op 15-jarige leeftijd maakte Eline Blacquiere haar debuut in het eerste van Schiedam. Het team bestond toen uit overwegend oudere speelsters. Haar moeder greep in en som meerde het talent om een stap je terug te doen: „Ze waren bang dat ik buiten mijn schoe nen gmg lopen en daarom mocht ik niet meer m het eer ste staan. Ik denk wel dat het goed is geweest." Het softbalteam van Schiedam maakt een uitzonderlijk goed seizoen door. Uit 19 wedstrij den behaalden de pupillen van coach Cas Oosterveer de maxi male score van 33 punten. On geslagen kamopioen kunnen de dames aanstaande maandag worden. Promotie Met acht andere kampioenen moet Schiedam nu strijden om promotie naar de landelijke af deling. Van de acht gaan er vier over en Eline Blacquiere heeft goede hoop dat ook Schiedam promotie maakt: „Het zou voor ons veel beter zijn. Nu spelen we soms wed strijden waarvan we tevoren weten dat we met ruime cij fers winnen. De motivatie kel dert dan natuurlijk. In de lan delijke klasse zullen we best moeilijk krijgen. Pam Smid is eigenlijk onze enige pitcher. In de landelijke klasse zullen we er wel eentje bij moeten heb ben, want de onderlinge coin- currentie is natuurlijk veel groter," Zelf vindt Eline het een vera deming dat Schiedam waar schijnlijk landelijk gaat spelen: „Dan zien de belangrijke men sen je tenminste. Wat zegt ze Schiedam nu eigclijk? Bij lan delijke wedstrijden val je na tuurlijk veel meer op en dat kan alleen maar positief wer ken. Ik wil er alles voor doen om de top te halen, het rayon team, Jong Oranje, heerlijk lijkt het me allemaal Eline Blacquiere in aktie tijdens de training van Schiedam? Schiedam In overleg met zijn assistent Aad Putters heeft SVV-trainer Rob Jacobs beslo ten Rob van Leeuwen voor de eerste twee competitiewedstrij den (zaterdag Telstar thuis en Woensdag Volendam uit) bij zijn A-selectie te halen. De tij delijke overheveling van de 22-jarige verdediger voorziet in de vacature die was ont staan door het plotselinge af haken van Hans de Wilde. De basketballers van Green Eagles uit Maassluis spelen hun eerste bekerwed strijd op zaterdag 5 septem ber tegen Sea Devils uit Ca- stricum. Het duel wordt In de Maassluise Olympiahal gespeeld en begint om 20.00 uur. De jongens junioren (interregionaal) bekeren de zelfde om 18.30 uur tegen het Barendrechtse Binnenland. De jeugdcommissie van de voetbalclub Hermes DVS wordt dit seizoen gevormd door D. Scheepmaker (voorzit ter), R.C. Glansbeek (secreta ris), M-M. Boeren (A-sectielei der), J.F. van den Berg (B-sec- tiejeider), A. van der Vlist (C« sectieleider), W.N. Speksnijder (D-secueleider), B. de Koning (E-sectieleider), mevr. A. Slootmaker (F-pupillen en da mesvoetbal) en mevr. T. Klaasse (typiste). Blijde gebeurtenissen voor de 'voetballende echtparten' Joke en Wim Mulder (ex- SVV en nu W Viaardin gen), Bea en George 'Dump' Kouwenhoven (VDL) en Wilma en Pim van den Burg (VFC), die allen onlangs ge zinsuitbreiding kregen. De drie sportieve gezinnen wer den alle verblijd met de komst van een zoon» respec tievelijk Jim, George junior en Kevin. DVO'32 is andermaal van plan kampioen te worden m de eerste klasse van de Rotter damse Voetbalbond. Met de nieuwelingen Stad (SFC), Van Rossum (Zwaluwen) en Wilco Wapenaar (FC Waardingen) willen de Vlaardingers probe ren het vijftigj3ng bestaan luister bij te zetten met promo tie naar de KNVB. Maar ja, dat willen ze al 49 jaar... De doelpuntenaktie van DSS'26 was vorig seizoen een groot succes. Dank zij deze inkomsten konden de kleedkamers van verwar ming worden voorzien. N» wil men in de loop van dit seizoen tafels en stoelen in de kantine vervangen, waar- vooi^.het bestuur van dfc Vlaardingse club opnieuw een beroep wil doen op de doélpuntenaktie. Viaardingen Voetbalvereni ging DSS'26 uit Viaardingen houdt vrijdag 23 augustus in het clubgebouw aan de Marat hon weg de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Aanvang 19.30 uur. Het bestuur stelt de vergade ring onder meer voor de con tributies te verhogen. Senioren moeten dan 150 gulden per jaar betalen, rustende leden 80 rden, A-junioren 105 gulden, en C-junioren blijft 95 gul den» E- en E-pupillen 70 gul den, F-pupillen 55 gulden en donateurs 50 gulden. Bij de bestuursverkiezing zijn mevr. C. de Bruin, J.C. de Lange. C.H. van der Weegen, P.S. Vermeij en W. Vink af tredend en herkiesbaar. Voorts stelt bet bestuur voor Laura van der Hoek de plaats in te laten nemen van J.K. van der Wagt en om Freek van Rij aan te stellen ais als tweede penningmeester. Viaardingen De confrontatie tussen de tweedeklasser VFC en DHS eindigde gisteravond in een klinkende 5-0 overwin ning voor de Vlaardingers. De beide nieuwe trainers, Wim van de Zwart en Wim Verhoorn, kregen, deels noodgedwon gen, de gelegenheid te experimenteren. Dat gmg VFC derhalve het beste af. De Vlaardingers waren op alle fronten beter en hadden zelfs een grotere zege kun nen behalen. Wijnand Geerlings, de aanvoerder van Hollandiaan, ontvangt uit handen van Hollandiaan-voorzitter Jan Bakker de RN- aal, die dit weekeinde opnieuw inzet is van het grote Waterwegrtoernooi. Schiedam Het tweede handbaltoernooi om het offi cieuze Waterwegkampioen schap handbal wordt dit weekeinde gespeeld op de nieuwe verharde velden van het Schiedamse DWS. Aan het toernooi nemen deel de eerste dames- en heremeams van de verenigingen DWS (Schiedam), Hollandiaan (Viaardingen), HVK (Schie dam), Unitas (Maasslius), WIK (Viaardingen) en Wil ton (Schiedam). Zowel de da mes als de heren komen uit in twee poules waarna via een winnaars- en een verlie zerspoule de winnaars be kend worden. De Waterwegbokaal, beschik baar gesteld door het Rotter dams Nieuwsblad, wordt ver dedigd door Hollandiaan dat vorig jaar zowel bij de dames als bij de heren eerste werd. Winnaar van de Waterwegbo kaal is die vereniging welke de meeste wedstrijdpunten be haalt. "Voor de meeste vereni gingen is dit een mooie gele genheid om te zien of de com petitie met voldoende vertrou wen kan worden ingegaan. Bovendien kunnen nieuwe spelers en speelsters ingepast worden. De VFC-doelpunten kwa men op naam van 'stormram' Rob Jansen (viermaal) en good-old Teun Kornaat. Martinit leverde een goede prestatie door in Maassluis met 1-0 van de zaterdagclub Excelsior te winnen. Het be slissende Schiedamse doel punt werd gescoord door Holster, die een strafschop benutte. De zaterdag derdeklasser TSB kende geen pardon met het naar de KNVB gepromoveer de FCN'66. Twee doelpunten van Cees Paalvast en twee stuks van Jos Odijk zorgden voor de 4-0 zege van The Shell Boys. HVO verloor in Den Hoorn met 3-1 van de gelijknamige vereniging, welke stand bij rust al was bereikt HVO maakte een slechte indruk te gen het veel betere Den Hoorn. Voor HVO doelpuntte Eddie Bakker. Afdelingsclub Demos gmg m Hendrik-ldo-Ambacht met 3-1 ten onder tegen de vierdeklas ser IFC. Door een technische storing ontbraken in onze krant van woensdag de karakteristieken van de avopnd daarvoor ge speelde oefenwedstrijden. Vol ledigheidshalve volgen nu de uitslagen: Ursus-SVDPW 2-0, Hemenoord-Hollandiaan 0-3, Westlandia combmatie-SFC 2- 2, Monster-Schiedam 2-2, Bol nes-Viaardingen 3-2, DS5*26- Unieum 2-0, Satelliet-WK 0- 0, DSO-HVO 2-0, Berkel- Hoekse Boys 3-4 en Zwalu- wen-Nepttmus 1-3. Green Eagles-Blue Stars, 20 feb. 19.30 MS V-Green Eagles, 27 feb. 17.30 Green Eagles-Dy namo, 6 maart 20.15 Cange- roes-Green Eagles en 20 maart 14.00 uur Green Eagles-JRC Boxtel. Maassluis Het naar de landelijke eerste divisie geporomo- veerde damesteam van de Maassluise basketbal vereniging Green Eagles begint de competitie op zaterdag 12 september in de Olympiahal tegen het Helderse Noordkop. Aanvang 17.00 uur. De formatie van trainer-coacb Kees Brugman, die Green Ea gles naar de damesliga leidde, speelt haar eerste thuiswed strijd in de nieuwe sporthal m de Steendijkpolder op zaterdag 3 oktober. Om 14.00 uur fun geert Racing Amsterdam dan als tegenstander. Het volledige competitiepro gramma van de Eagles luidt: 26 sept. 14.30 Ymir-Green Ea gles. 3 okt. 14.00 Green Eagles- Racing Amsterdam, 9 okt. 20.00 The Dragons-Green Ea gles, 17 okt. 15.30 JRC Boxtel- Blue Stars, 24 okt 19.00 Blue Stars-Green Eagles, 31 okt. 15.30 Green Eagles-MSV, 7 nov. 16.00 Green Eagles-Black Eagles, 14 nov. 16.00 Dynamo- Green Eagles, 21 nov. 17.30 Green Eagles-Cangeroes, 29 nov. 16.15 JRC Boxtel-Green Eagles, 12 dec. 18,30 Noord- kop-Green Eagles, 19 dec. 20.15 Black Eagles-Green Ea gles, 9 jan. 16.00 Green Eagles- Ymir, 16 jan. 17.00 Racing Amsterdam-Green Eagles, 23 ]an. 16.00 Green Eagles-The Dragons, 29 jan. 20.00 Chee tah-Green Eagles, 13 feb. 17.30 Maassluis-Van de oudere garde tennissers in en rondom Maassluis zijn er slechts weinigen die hem niet kennen. Ma nie Steehouwer, 75 jaar 'jong' en erelid van de tennisvereni ging Be Quick is nu éénmaal een figuur die niet gemakkelijk over het hoofd wordt gezien. Als gastspeler stond hij vorige week nog in een invitatietournooi van de Maaslandse Ten nisvereniging T-V.M. Dat z'n eerste partij ongeveer twee uur zou duren en ge speeld moest worden in een. moordende hitte, was voor hem en zijn partner geen be letsel om uiteindelijk toch in drie sets te winnen. Dat hij de volgende ronde zou verliezen deerde hem echter evenmin. „Als je op mijn leef tijd nog wedstrijden speelt moet je niet verwachten in de finales terecht te komen" filo sofeert hij naderhand. „Het belangrijkste is dat je mee blijft doen en er bij blijft ho ren". Tennis blijkt de heer H. Stee houwer ('Manie* voor zijn vele vrienden) na aan het hart te liggen. Daarnaast waren voet ballen, schaatsen en zwemmen met weg te denken uit zijn le ven. Hij behoorde tot de eerste leden van de Vlaardingse Zwemclub VZC, een vereni ging waann hij tot z'n vijftig ste watprpol owed strijd en speelde. „Je kunt wel stellen dat ik m'n hele leven aan wedstrijdsport heb gedaan en zo lang de dokter me daarvoor goedkeurt en ik me er lekker bij voel blijf ik dat doen" ver klaart Manie Steehouwer. Met een drietal andere beken de Maassluizers Hans Dirk zwager, Gernt Langelaar sr. en Piet van Hille), in leeftijd variërend van 70 tot 75 jaar traint bij tweemaal per week op de banen van Be Quick. En met zolang geleden trad hij nog op als leraar van een aan tal leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen om de dames de eerste begin selen van de tenissport bij te brengen. Niettemin blijkt, al pratend over sport en het verenigings leven, dat er één onderwerp is dat Manie Steehouwer hoog zit ,Jk ben kerngezond, aktief en bij m'n volle verstand" zegt-ie met een zekere grim migheid. „Al al die jaren dat ik lid was van Be Quick heb ik het nodige werk verzet voor de club. Dat is geen verdien ste: als werktuigkundige heb ik de nodige kennis van zaken op technisch gebied en boven dien heb ik er altijd lol in ge had. Maar toch merk ik dat je op een bepaald ogenblik wordt uitgerangeerd, dat ze je te oud gaan vinden en je adviezen en ervaring niet mer nodig heb ben. Zoiets grieft..." Manie Steehouwer...'Op mijn leeftijd kun je niet verwachten in een finale te komen'... Den Haag Een met vijf in vallers opererend reserveteam van SVV (Wennekes, Bleiks- loot, Munnïk, Köneman en De Zwart ontbraken) verloor gis teravond met 6-3 van de Haag se tweedeklasser Texas DHB. SVV kwam met 1-0 voor. maar moest zich na een 4-1 en ge- 4-3 achterstand met 6-3 wonnen geven. De doelpunten van de Schiedamse beloften werdem gefabriceerd door tweemaal Ferry Meerhof (in verband met zijn schorsing uitgeleend aan Aad Putters om wedstrijdritme te behouden) en Marcel van der Ven. Schiedam Jn het h s Schiedamse zwembad Groenoord wordt van 24 S tot en met 28 augustus de jaarlijkse 2wemvierdaag- H se gehouden. Van de vijf H beschikbare avonden moeten de ouderen vier 5 avonden telkens een af- stand van 500 meter af- leggen en kunnen kmde- S ren tot en met tien jaar S volstaan met 250 meter, Voor de zwemvierdaagse s is het bad die avonden S van 17.30 tot 20.00 uur opengesteld. g H De kosten bedragen 5,50 S S gulden in de voorver- koop (tot en met 23 au- gustus) en 6 gulden vanaf g 24 augustus. Iedere deel- s nemer die de zwemvier- f= H daagse voltooit, ontvangt H een brozen, zilveren, S gouden of gouden me- s H daille met inscriptie, al fg naar gelang het aantal keren dat men heeft S meegedaan. Op de afslui- ten de (vrijdag)avond is iedere deelnemer ver- s S plicht zijn of haar af- H stand af te leggen. s Op het terrein van het 5 zwembad worden iedere 5 avond nevenaktiviteiten S (demonstratie pohtiehon- 2 den, demonstratie motor- 5 trialclub, optreden drum- S band Juliana, mimker- 5 mis en optreden boeren- kapel De Rietbcawers) gehouden. Voorts hebben in het ondiepe bassin ak- tmteïten m het kader van het recreatieve s S zwemmen gehouden. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportre- daktie van deze krant, Bre de Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC> te Viaardingen. De sporiredak* tie is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09. Donderdag 13 augustus: Voetbal: 19.00 uur MSV71- Hoekse Boys in de Steendijk polder te Maassluis, 19.00 uur Geervliet-DRZ, 19.00 uur Nootdorp-SFC, 19.00 uur CION-VVHR aan de Marat- honweg; Honkbal: 19.00 uur Groenoord-Neerlands Hoop (beker op terrein Neerlands Hoop); Softbal dames: 19 00 uur The Hawks-Schiedam, Tennis: 15.00 uur B-, C- en D- toernooi van De Hoek in Hoek van Holland; Korfbal: 19.00 uur ODO-Dijkvogels, 19.00 uur Spmt-Heseo aan de Geen Grootelaan te Viaardingen, 1 Vrijdag 14 augustus: Tennis 15.00 uur E-, C- en D-toernooi van De Hoek in Hoek val) Holland; Diversen: 15.00 uur Slaan eerste paal tweede sport* hal te Viaardingen aan de rus de Vijfdelaan. Zaterdag 15 augustus: Vocf- bal: 17.00 uur SVV-Telstaï (start competitie eerste divisie] op sportpark Harga in Schie- dam, 14.30 uur Hermandad; Viaardingen, 15 00 uur SateC liet-Alexandna'66 op sport; park 't Nieuwelant in Vlaai^ dingen, 14.30 uur HBSS-Wou7 drichem op sportpark Harga in Schiedam, 15 30 uur VCK- DVO'32,14 30 uur Oude Maas:- SW 2. 14.30 uur PPSC: DUNO op sportpark Thurledê in Schiedam, 14 00 uur VVK; SC Botlek in Schiedam-Ke- thel, 14.30 uur Excelsior Mi TSB aan de Lavendelstraai m Maassluis, 1500 uur Oegst- geest-HVO, 14 30 uur DSS'25- Maasdijk aan de Marathonweg te Viaardingen; Tennis: 09 00 uur B-, C- en D-toernooi van De Hoek in Hoek van Holland. Wielrennen: Ronde van Maas sluis (start en finish aan de Govert van Wijnkade): 12 00 uur Nieuwelingen over 45 km, 13.30 uur Dames over 45 km, 15.00 uur Amateurs over 82 km; Atletiek: 10.00 uur en 10.15 uur Prestatielopen op parcours Maassluise wielerron de met start en fmtsh aan de Govert van Wijnkade. Viaardingen Fortuna Viaar dingen zette woensdagavond de oefenreeks voort met of>- nieuw een overwinning. Aan de Marathonweg fungeerde dp tweedeklasser als gastheer voor het naar de eerste klasse geklommen Nieuwenhoorn- De Postema-equipe won ver diend met 1-0. Fortuna bleek in de praktijk niets onder te doen voor de sterke eersteklasser. De nieu welingen Dick Oranje, Jasper Quak, Roberto Gardeslen vooral Jan van den Till ara speelden een uitstekende wed strijd. Man Visser produceerde het winnende doelpunt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4