EXTRA Lobo scoort wereldhit Calyx brengt langspeler in eigen beheer uit Om uit te knippen! In Canada doen ze al moeilijk over naam Popfestival op Liesveld Drie in één, ofwel: het complete theaterprogramma toon beeid - Steen en Brons r vrijdag 14 auguvta* 1981 VD/SC/WW Toonbeeld, de enige kunsipagina voor de regio Nieuwe Waterweg- Noord. Redactie: Kor Kegel. Acties en reacties graag voor woensdag rond tiet middaguur-op de Viaardingse redactie van deze krant. Telefoon 350557. Bronzen fluitspeler. Leen Droppert. Een beeld dat veel Viaardingers zullen her kennen. Vooral de bezoekers van de week markt aan de Broekweg. Bij de bouw van de Rembrandt-ulo aan het eind van de jaren vijftig werd, zoals gebruikelijk, één procent van de bouwkosten in kunst geïnvesteerd. 'Stadskunstenaar' Leen Droppert maakte onder meer deze bronzen fluitspeler. Het beeld is in de loop der tijd weieens voor een creatie van de beroemde Titus Leeser gehouden en die vergissing is voor de Viaar dingse beeldhouwer een bijzonder compli ment. De vrolijke zorgeloosheid van de bronzen muzikant is op een uitstekende wij ze door Droppert gestalte gegeven. Niet veel mensen zullen weten dat de vogels op de achterliggende muur onderdelen van het kunstwerk zijn. De fluitspeler lokt als het ware de vogels; speelt mee in het 'tjilpeon- cert'. Het schoolgebouw is tegenwoordig een de pendance van de scholengemeenschap Pro fessor Casimir- In een tijd waarin alles met een zenuwachtige haast lijkt te gebeuren doet het goed geconfronteerd te worden met iemand die al meer dan twintig jaar met een simpel fluitje, heel relaxed, op een hardste nen witte sokkel zit. Het schijnt hem nog niet te vervelen. De Viaardingse zanger Lobo begint een internationale ster te worden. Zijn 'Caribbean Disco Show' is nu in heel Europa uitgebracht en in totaal zal de single in 131 landen op de markt verschijnen. Zoals een popu lair artiest betaamt, raast hij van het ene optreden naar een volgende en is zelden meer thuis te bereiken. Het Nederlands Artiestenbureau van Henk Kramer in Schiedam, dat de zanger in zijn stal weet, heeft het er maar druk mee. Kramer probeert de 26-jarige Vlaardinger wat te ont lasten en ervoor te zorgen dat hij niet voor ieder wissewasje gestoord wordt. Ze zijn daar bij het bureau overigens maar wat trots op hun ontdekking. „Lobo is alweer naar een optreden," klinkt het wanneer om zijn telefoon nummer wordt gevraagd. De standen- lijst willen ze dolgraag doorgeven. „Hij staat 1 in Belgie, 2 in Spanje, 29 in Duitsland en 17 in Engeland en dat schijnt ontzèttend goed te zijn. Uit Italië hebben we geen cijfers, maar ook daar doet ie het ontzèttend goed," valt een woordvoerster met plezier in herhaling. Over twee weken komt de compilatie van Harry Belafonte-successen (met discosausje voor de verkoop) ook in de Verenigde Staten uit. In Canada waren er even problemen, maar die zijn voor lopig ook opgelost. In dit land timmert namelijk een groep aan de weg, die luis tert naar de naam... Lobo. Jaren gele den had deze formatie nog een wereld hit, maar sindsdien werd er nauwelijks meer iets van hen vernomen. Ze zijn er echter nog steeds en dat was voor een Canadese platenmaatschappij reden om moeilijk te doen. Nu wordt de 'Carib bean Disco Show' daar toch gewoon on der de naam Lobo uitgebracht. Mochten zich echte problemen voor gaan doen, dan zal achter de naam van de zanger de letter 'h' worden geplakt, •Loboh dus. Dat ziet er best wel buiten lands uit en voor de uitspraak veran- •Imrlch Lobo: „Deeeoo, dert er helemaal niets. De woordvoer ster van het artiestenbureau gelooft niet dat het zo'n vaart zal lopen. De Canade se groep is dan weliswaar langer op de markt met de naam Lobo, maar daar staat volgens haar toch wel iets belang rijks tegenover: „Hij heet gewoon zo. Het is zijn eigen naam. Overal staat hij als Lobo geregistreerd. Dat kun je niet zo veranderen." Imrich Lobo of Imrich Loboh, veel zal het aan het succes niet af doen. Razend snel is ook een elpee op de markt ge bracht. Je moet het ijzer namelijk sme den als het heet is en over enkele maanden kan iedereen de zanger al weer zijn vergeten. Iets dat overigens niet te hopen is voor de sympathieke Viaardingse (ex-Tjonderwijzer, die op deze elpee ook al een hele kant met ei gen composities heeft mogen vullen. Sprouts is een groep die gekke dingen doet. Het popfestival op het Liesveld, zaterdagmiddag om half twee, wordt verzond door de groepen Wyvern en Sprouts, beide uit Vlaardingen. Het winkelende publiek zal er weinig herrie van hoeven te verwachten, want de muzikanten zijn serieuze knapen en die kunnen best goed spe len- Tenslotte, om dat aan te tonen heeft de stichting popoverleg Vlaar dingen (POV) het festival ook georganiseerd. Een tweede festival volgt zaterdag over twee weken, dan worden Fiels en Longjohns voor de leeuwen geworpen. Country westemgroep Calyx heeft haar eerste langspeelplaat uitgebracht. De elpee Tracks and traces' is door de groep in eigen beheer vervaardigd en kost tien gulden. „We werden tijdens en na onze optredem vaak door het publiek benaderd met de vraag of er geen platenmateriaal van ons was," zegt Wim Pols uit Maassluis, de stuwende kracht binnen de groep, die verder leden telt uit Hoek van Hol land en Vlaardingen. „Niet zolang geleden hebben we de stoute schoenen aangetrokken, maar toen schrokken we wel even van de bijkomende kosten. Daarom hebben we alles zoveel mogelijk zelf ge daan. Zo omzeilen we de tussenpersonen, die vaak het meeste geld opstrijken. We verkopen liever veel, dan met een dure plaat veel te verdienen." De groep wil met Tracks and traces* het eigen gezicht laten zien. De meeste composities zijn van eigen make lij, voor vijf van de veertien nummers is een greep ge daan uit het Amerikaanse country-repertoir. Daaron der drie instrumentale nummers op de pedal-steelgi- taar. De plaat is voor het grootste deel op twee sporen opge nomen. Daardoor waren er geen grote technische trucs nodig en kon er worden opgenomen in een zaaide in Brielle. „Na een optreden in een tehuis in Den Briel mochten we een paar dagen in de zaal blijven," zegt Wim. .Binnen totaal achttien uur stond alles erop, ge mixt en wel door mijn vrouw Geertje, die tijdens de optredens ook achter onze mengtafel zit." Calyx trad al diverse malen op tijdens country festivals en radioprogramma's. De groep wordt gevormd door louter amateurs, die een volle dagtaak hebben. Wim Pols speelt gitaar en zingt Hij werkt op de publiciteit safdeling van een scheepswerf. Rob Benard speelt bas en is electromonteur, Cock Breeman zit achter de pe dal-steel guitar en is televisietechnicus. Ad Troost zingt, speelt akoestische gitaar, accordeon en synthesiser, hij werkt op een bevoorradingsschip. Drummer Wim van Eldert werkt op de seinpost in Hoek van Holland in onregelmatige dienst wanneer hij moet werken neemt Ruua van de Meesberg zijn plaats in. Hij tekende ook voor het ontwerp van de hoes. Calyx, country western. Delia Bosiers en Ben van der Linden, 30 en 31 oktober In het Zofdertheater in de Teerstoof. De veelbesproken programma's van de drie noemenswaardige theaters in Schiedam en Vlaardingen bieden u voor het seizoen 1981-1932, als extra service, de onderstaande kolommen. Knip uit en bewaar! Drie theaters in één programma-overzicht, dat vindt u nergens (wat niet in de laatste plaats te wijten is aan de hopeloze contacten tussen Schie- damse Gemeenschap en Stadsgehoorzaal, maar dat terzijde). De adres sen luiden: Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Telefoon 010-340500. Passagetheater, Passage 9, Schiedam. Telefoon 01(h269563. Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Telefoon 010- 269455. 12 september Natascha Emanuels 18 september Don Quishocking 23 september Fons Jansen 24 september Fons Jansen 25 september Liselore Gerritsen 26 september Liselore Gerritsen 29 september John Lanting 30 september Ipi Tombi 2 oktober Poezie Hardop 3 oktober Poezie Hardop 3 oktober Boudewijn de Groot 6 oktober Hamlet 8 oktober Ouders onder mekaar 9 oktober Ramses Shaffy 10 oktober Ramses Shaffy 13 oktober Proloog 15 oktober Follies on Broadway 16 oktober Cabaret Vangrail 17 oktober Cabaret Vangrail 17 oktober Rose 23 oktober Rob van Houten, Funhouse 24 oktober Rob van Houten, Funhouse 24 oktober Oh Waterlooplein 26 oktober Brasil Tropical 30 oktober Jan Blaaser 30 oktober Delia Bosiers 31 oktober Delia Bosiers 31 oktober Sam Sam 1 november Ipi Tombi 5 november Flairek 6 november 't Kliekske 7 november Theater Hollands Diep 12 november Vrolijk Pasen 13 november Cabaret Dolf de Vries 14 november Cabaret Dolf de Vries 19 november Josephine van Gasteren 20 november Josephine van Gasteren 20 november Cabaret Nar 21 november Cabaret Nar 24 november Muziek om naar te kijken 27 november Miel Cools 28 november Miel Cools 3 december Gluck 11 december Heddy Lester/Frank Affolter 12 december Cabaret Guus Vleugel 18 december Maijol Flore 19 december Marjol Flore 2 januari Seth Gaaikema 5 januari Robert Long 15 januari Theater Ntjinski 16 januari Theater Nijinski 19 januari Josephine van Gasteren 22 januari Theatraction 23 januari Theatraction 23 januari Oh Waterlooplein 25 januari Een wintersprookje 29 januari Cabaret Hessel van der Wal 30 januari Cabaret Hessel van der Wal 30 januari Robert Paul 6 februari Jasperina de Jong 6 februari Cabaret Nar 9 februari Frans Halsema 11 februari Rob van Houten, Funhouse 12 februari Rum 12 februari Rob van Houten, Funhouse 13 februari Rob van Houten, Funhouse 13 februari Dag pap, ik ben je dochter 19 februari Ramses Shaffy 20 februari Ramses Shaffy 20 februari Frans Halsema 24 februari Vrolijk Pasen 24 februari Der Zigeunerbaron 25 februari Der Zigeunerbaron 26 februari Henk van Ulsen 27 februari Henk van Ulsen 5 maart Peter Faber 6 maart Peter Faber 6 maart Rita, voetreis naar Rome 9 maart Harold and Maude 12 maart Circus Knie 19 maart Cabaret Sieto Hoving 19 maart Rum 20 maart Rum 23 maart Chris Hinze 25 maart Harold and Maude 26 maart Azimuth Trimouille 27 maart Azimuth Trimouille 1 april Madame Butterfly 2 april Cabaret Van-Santen 3 april Cabaret Van Santen 16 april Cabaret Herman Finkers 17 april Cabaret Herman Finkers 23 april Cabaret Sieto Hoving 24 april Cabaret Sieto Hoving 24 april Henk Eising/Liesbeth List 27 april John Lanting Stadsgehoorzaal Teerstoof Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Passage Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Passage Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Passage Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Passage Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Passage Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Teerstoof Stadsgehoorzaal Passage Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Passage Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Passage Stadsgehoorzaal Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal' Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Teerstoof Teerstoof Teerstoof Teerstoof Teerstoof Teerstoof Stadsgehoorzaal Passage

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4