SPORT 'Vanuit onze eenvoud gaan heel grote dingen gebeuren' M Een kleurrijke voetballoopbaan 9'Een derde jaar als assistent zag ik niet zitten9 SPORT KORT Rob Jacobs wil SVV terugleiden naar de top Opstelling Van Dijk en Kiebert 'op scherp' Jacobs over Telstar Uitslagen oefenduels vrijdag 14 ftugutttf* 19Bt vo/sc/ww Rob Jacobs...'Er zijn geen zwakke ploegen meer in de eerste di visie'.,,. Schiedam IdeSen in overvloed borrelen op bij een door de praktijk gevormde voetbaltrainer. Rob Jacobs, popelend van ongeduld om met SW aan zijn eerste zelf standige optreden in het betaald voetbal te beginnen, mag- zijn nieuwe Schiedamse werkgever weliswaar als een halte beschouwen op weg naar een funk tie bij een vaderlandse topclub, hij zal er alles aan doen om het publiek in groten getale de weg naar Harga te laten vinden. Zoals Jacobs een afschuwelijke hekel heeeft aan vergelijkingen, wil hij niet terugblikken op het beleid van Sandor Popovics, dat SW vorig seizoen bijna een periodetitel bezorgde. Het heden staat centraal in zijn nooit aflatende woorden stroom, waarin hij voor SW heilig gelooft in een grote re creatieve betekenis. „SW heeft alles in zich om een tweede DS'79 te worden", durft hij zonder blikken of blozen te stellen. „Neem bijvoorbeeld dat comité dat op stap is om SVV financieel meer armslag te ge ven. SVV moet weer, en dat kan ook, een grote betaalde club worden, waar het publiek graag naar komt kijken. De binding met de toeschouwers moet veel groter worden. Daar om vervloek ik alle spelersho mes. Een supporter verwacht dat de spelers met hem praten en heeft daar ook het volste recht op. SVV is een eenvoudi ge vereniging en vanuit die eenvoud moet op den duur iets moois ontstaan en gaan beslist heel grote dingen gebeuren". Eén en ander houdt automa tisch nauw verband met een scoutingsapparaat dat SVV de talenten moet bezorgen, die de thans 79 jaar oude vereniging dc toegang tot het betaald voet bal moeten waarborgen. „Ge beurt dat niet", zegt Jacobs met klem, „dan is betaald voetbal in Schiedam binnen vijf, zes jaar verleden tijd. Een jongen die fysiek en psychisch de overstap naar het A-elftal aan kan, moet persé over. Daarom wil ik bin nenkort daarover met het jeugdbestuur praten, omdat ik het idee heb dat er bij SW een club binnen de club bestaat Schiedam Is SVV'er Ferry Meerhof na de competitie-ou verture van zijn schorsing verlost, de verdedigers Rob Kiebert en Ruud van Dijk daarentegen staan 'op scherp*. Krijgen zij morgen middag van arbiter J. Hobé (nieuw in het betaald voet bal) andermaal een bekeu ring, dan kunnen zij reke- I ning houden met minimaal een drietal wedstrijden bank zitten. Leen Wamaar, Harry Meijboom, Richard Dercks en. Henk Salari hebben nog één gele kaart overgehouden als herinnering aan de vorige competitie. In het tweede elf tal van SVV heeft Letterman twee officiële waarschuwin gen staan en Heinebal en Kö- neman ieder één. Schiedam Rob Jacobs rea liseert zich terdege dat het zaterdagmiddag, als op Harga om 17.00 uur wordt afgetrapt, moeilijk wordt de hoog ge spannen verwachtingen te honoreren met een overwin ning. „Het belooft in ieder geval een zeer interessant duel te worden", klinkt het behoudend. fin: „Telstar heeft een goed voetballende ploeg, slim en individueel sterk. Dat kan ook moeilijk anders met een trainer als Joop Brand, die ik hoog inschat Met de steun van de supporters en het huisorkest moeten we een eind kunnen komen". Schiedam De vermoedelij ke opstelling van SVV luidt: doek Bas van Noortwijk; ach ter: Rob Kiebert, Leen War- naar, Rinus Steenbergen en Ger van de Heide; midden: Paul Kooien, Ruud van Dijk, Johan Versluis en Richard Dercks; voor Henk Salari en Darcy Kaihatu. Wisselspelers zijn John Marrevee, Cor Peitsman. Harry Meijboom en Rob van Leeuwen. Do A-selectle van SW waarmee Rob Jacobs morgen tegen Tel star uit de startblokken schiet. Bovensta rij v.f.n.r. verzorger Jan van Heiningen, assistent-trainer Aad Putters en Aad van der Vllst. Middelste rij v.l.n.r. Rinus Steenbergen, Rob Kiebort, Ferry Meer hof, Bas var» Noortwijk, Henk Salari, Paul Kooien, John Marrevee, Johan Versluis en Ruud van Dijk. Onderste rij v.l.n.r, Darcy Kaiha tu, Ger van de Heide, Hans de Wilde (inmiddels gestopt), Harry Meijboom, hoofdtrainer Rob Jacobs, aanvoerder Leen Wamaar, Richard Dercks. Cor Peitsman en Wim Tijl. Dat mag nooit van z'n leven ge beuren Talenten "Ik wil met bevriende collega's als Wim Vf-hoorn (DHS), Piet Roezen Excels ior'20), Ferry Groeneweg (Excelsior M), Joop Schop (Martinit), Bert van Hees (SFC) en Joop Molendijk (VV Vlaardingen) regelmatig om de tafel gaan zitten. Of zij in het belang van het betaald voetbal in Schiedam uit willen kijken naar talenten. Natuurlijk geen spelers van hun eigen vereni ging, maar van ploegen waar zij tegen spelen. SVV zal dan de mensen van vroeger er bij moe ten betrekken om die jongens te volgen en hen vooral op hun technische kwaliteiten beoorde len. En dan heb ik het over binkies van 13 tot 17 jaar". Het klinkt als (utopistische?) toekomstmuziek, maar is inder daad een halszaak om het voortbestaan van SVV als be taald voetbal organisatie te kunnen continueren. Jacobs zelf wil zich voor meer dan honderd procent inzetten voor zijn *baas, maar verwacht an derzijds dat zijn inspanningen van hogerhand beloond wor den. „De organisatie moet per fect zijn", vindt hij. „Het be stuur heeft mij in ieder geval de gelegenheid gegeven om spelers als Tijl, Kooien, Kaihatu en Van de Heide aan te trek ken. Kom ik dan niet met re sultaten, dan zal ik allereerst bij mezelf te rade moeten gaan. Ik zal nooit natrappen, naar wie dan ook". „Ik weet waar ik aan begonnen ben. Vorig seizoen heb ik SVV zo'n acht wedstrijden aan het werk gezien en heb ik er vooral op gelet welke posities verbe terd moesten worden. Vervol gens kreeg ik van het bestuur carte blanche om aan de hand door Donald Bax van een CAO-contract spelers aan te trekken. Ik heb veel moeten inpraten op een Kool- en, een Tijl en een Kaihatu. Van de Heide wilde de gok so wieso uit sportief oogpunt. Maar spelers als Wim van der Steene van Feyenoord en Dick Stuy van de Heerik waren daarom financieel niet haalbaar voor SVV, maar pasten prima in mijn opvattingen". Sterker „Het resultaat is dat SW in een aantal linies sterker is ge worden, zowel collectief als in dividueel. De drie nieuwelin gen Kooien, Kaihatu en Van de Heide zijn bijzonder in de smaak gevallen. Voor Kooien is het een verademing na de pro blematiek bij FC Vlaardingen, voor Kaihatu is het een examen om te laten zien wat hij kan en als Tijl fit is, kan hij volop de concurrentieslag aangaan om de spitsposities. Ger van de Heide is vooral op het verdedi gende vlak een aanwinst. Als de wedstrijden tegen FC Den Haag en Waregem maatgevend zijn, dan kan het publiek nog veel plezier beleven en moet Telstar morgen het eerste slachtoffer zijn". Rob Jacobs beschouwt een ver antwoorde trainingsaanpak eh - opbouw als de onontbeerlijke basis, van waaruit de prestaties geleverd moeten worden. „Ik ben er in geslaagd om iedereen topfit te krijgen zegt hij. „Ik heb ook bij SVV de rekkingsoe- feningen ingevoerd. Daarom kan ik zonder meer stellen dat bij mij spierblessures niet voor komen. Met mijn mogelijkhe den wil ik optimaal presteren. Ik neem alleen genoegen met een nederlaag tegen een ploeg die technisch en taktisch beter was. Conditioneel zal ik nooit afgaan." Verwachtingen over de compe titie, die morgen met een thuis wedstrijd tegen Telstar begint, koestert Jacobs niet. Hij; „Het enjge dat zeker is, is dat er 36 wedstrijden gespeeld moeten worden. Als je dan acht wed strijden achter elkaar wint, ben je periodekampioen. Zo simpel ligt dat.' Ik ben blij met deze zware start. Alhoewel ik vind dat er in de eerste divisie geen enkele echt zwakke ploeg meer is. Het enige verschil zit in de financiën. Neem PSV. Slechts een paar letters verschil, maar hewt scheelt ook 10 miljoen gulden. Maar PSV en SVV pro beren allebei vanuit hun positie zo goed mogelijk te presteren..." Schiedam Een kleurrijke voetballoopbaan kan Rob Jacobs ze ker niet ontzegd worden. De thans 37-jarige oefenmeester van SW startte zijn carrière bij The Rising Hope, dat enkele jaren geleden fuseerde met Dindua en riu als TDC door het leven gaat, en waar hij op veertienjarige leeftijd in het eerste elftal debuteer de. Gescout door Fred Blankenmeijer stapte hij over naar Feyenoord en speelde daar in de hoogste jeugdelftallen. Uiteindelijk werd hij goed ge noeg bevonden voor een con tract. In 'De Kuip' trainde hij onder buitenlanders als de Roe meen Höfling, de Tsjech Sobot- ka, de Oostenrijker Franz Fuchs, de Duitser Wüly Kment en Ben Peetere. Op eigen verzoek werd hij ver kocht aan het toen in de eerste divisie uitkomende Xerxes, dat hem tegelijkertijd met de Zuid- slaaf Lazar Radovic aantrok. Onder Bob Janse promoveerde hij met Xerxes naar de eredivi sie, dat niet veel later ging met DHC en toen een elftal ople verde met Eddie Treytel, Wil lem van Hanegem, Hans Doijee en Ab Fafié. Bij Xerxes DHC maakte hij twee seizoenen vol, waarna hij na het verdwijnen van de Delfts/Rotterdamse combinatie met vijf anderen de gang naar Excelsior maakte. Op Woud es te in kreeg hij weer te maken met Bob Janse. Zijn laatste wedstrijd voor Excelsior speelde hij ïn augustus '69 tegen De Graafschap, in welk duel hij een dusdanige enkelblessure opliep dat voetballen voor hem definitief afgelopen was. Na twee jaar niets te hebben gedaan, begon hij als trainer bij de afdelingsclub FC Ommoord (nu NRC Ommoord), dat hij naar de KNVB leidde. Vervolgens nam hij in Schie dam twee seizoenen DHS onder zijn hoede, waarmee hij naar en uit de hoofdklasse ging. De laatste twee jaren was hij werkzaam als assistent-trainer bij Excelsior, eerst naast Thijs Libregts en later naast Hans Dorjee. Onderwijl volgde hij tevens alle trainerscursussen (D tot en met A), die hij In recordtijd met goed gevolg doorliep. Alléén tussen de B- en de A-op leiding moest hij noodgedwon gen een jaartje stilzitten. Tegen woordig is Jacobs als docent verbonden aan de trainersoplei dingen. Dit seizoen houdt hij zich bezig met de cursus oefenmeester II, te vergelijken met de oude C- opleiding. Schiedam Wellicht ten over vloede haalt Rob Jacobs aan dat er tussen hem en Hans Doijee, Excelsior's hoofdtrainer, beslist geen wrijving bestaat, reals die door velen echter wel naar bui ten is geslingerd. Mondeling waren Excelsior en Jacobs des tijds overeengekomen, dat de laatste Thijs Libregts zou opvol- gen indien de succesvolle trai ner van vereniging zou veran- deren. Libregts, met wie Jacobs nog samen bad gespeeld bij .Feye noord, vertrok echter een jaar eerder naar PSV dan min of meer was gepland. Aangezien Jacobs toen nog niet in bezit was van het vereiste A-diplo- ma. moest Excelsior op zoek naar een andere oefenmeester voor de A-selectieMede op aandrang van Jacobs koos het bestuur voor Hans Dorjee, Het probleem voor Jacobs was, dat Dorjee een tweejarig con tract aanging, omdat hij evenals Libregts zijn stempel op de ploeg wilde drukken. Derhalve bleef voor Jacobs de deur naar een funktie als hoofdtrainer nog een extra jaar gesloten. Niettemin nam de ambitie niet af, promoveerde Jacobs vorig seizoen met het C-team naar de reserve eredivisie en leverde hij zes spelers af aan het eerste. „Ik heb Doijee gewaarschuwd voor een aantal spelers", ver duidelijkt Jacobs,JJij heeft mijn raadgevingen echter niet opgevolgd, met als resultaat dat hij juist met die categorie dik wijls in problemen kwam en door hen voor het blok werd gezet. Het bleek erg moeilijk te zijn om die zaken terug te draaien „Er was ook afgesproken dat Doijee mij zou betrekken bij de A-ploeg. Dat gebeurde maar één keer en toen werd mij dat weer ontzegd. Met voorzatter Bontenbal, .secretaris Libregts en Dorjee hebben we daar een goed gesprek over gehad en zijn we op de oude voet verder gegaan. Dorjee en ik zijn als collega's uit elkaar gegaan, zon der rancune". „Ik heb ook geëist bij het be stuur dat men mij moest ont slaan als ik bezig zou zijn ge weest om Doijee te verdringen bij Excelsior. Het bestuur heeft financieel echter veel moeite gedaan om mij te houden. Maar dat zou dan het derdejaar wor den als assistent en dat zag ik niet zitten. Over een terugkeer is trouwens altijd te praten". „Kijk, de supporters gaan snel vergelijkingen trekken. Zij za gen dat ik met het C-e:ftal pro moveerde, terwijl ik een aantal spelers aan de hoofdmacht kwijt raakte. Maar dat mag niet. Het is nogal geen groot verschil tussen de eredivisie en het C-team. Dat had Dorjee te gen, maar dat verdiende hij niet.." Donald Bax Martin Bannet maakt zijn 'tweed? debuut' in het betaald voetbal weekeinde niet als scheidsrechter; JV Vlaardinger is door de scheidsrec^- tersconunissie aangesteld als grens rechter bij de eredivisiewedstrijd Haarlem-Sparta. De selectie van VDL kan na de zivafr. trainingen op het strand van Hoek yün Holland uitrusten in de sauna. Trainer Gijs de Jong is een warm voorstander van de sauna. Ook bij Unicum liet hij de spelers na de strand training de sauna'óp. zoeken. De cricket-veteranen van Excel sïor*20 rijn kampioen geworden in hun afdeling. De spelers beseften hun geluk het afgelopen weekeinde nog niet, omdat de uitslagen van de con- currentie nog niet bekend waren. Wtiu Bruning en zijn kornuiten moeten no een beslissingsduel spelen tegen de Ve teranen van Quick Den Haag om lui veteranenknmpioenschap. Traditiegetrouw heeft op morgen sportpark Thurlede het jaarlijks terügke? rende Boysday-festijn plaats. Een grotf aantal jeugdcricketers van Excelsior'ÏO zal elkaar via allerlei behendigheidsspel- letjes be kempen. Een echte Boysday is het nu: ook weer niet, want ook een groot aantal meisjes neemt deel aaa de aktivitd- ten. De tegenstander van het Nederlands dames softbalteam is bekend. Op 21 au; gustus wordt op het terrein van Schip dam (sportpark Harga) de strijd aange bonden tegen het Amerikaanse team Utah Bees. Aanvang 19.00 ur. De softbal afdeling van Schiedrin floreert als nooit tevoren Niet alleen het eerste damesteam werd kampioen, maar ook het tweede en het dénk team staan op het punt de vlag te hij sen. Het tweede is bijna zeker van hel kampioenschap. Tegen Sparta kan maandag het kampioenschap worden behaald. Het derde is afhankelijk-van de resultaten van de concurrentie^ Ook de junioren van Schiedam kunnen de titel pakken. Als de junioren morgen winnen van Holy is het kampioenschap een feit. Excelsior M heeft komend seizoen dt beschikking over Peter de Waak Ut ex-speler van De Hollanrlia-in heeft die vereniging de rug toegekeerd* Vó rig seizoen hielp de boomlange spits de Vlaardingers over het dode punt heen, juist toen degr^viatie on af wee baar leek. De veel scorende spits wa in de slotfase vat: competitie"ii topvorm. John van Vessem (VFC) heeft een pun moeten zetten achter zijn voetbaliüÖP baan. Een ernstige knieblessure ngaai: het onmogelijk om ooit nog tegen eenlwi te schoppen. Verloren gaat Van F^sen echter niet voor VFC. liij wordt leidei van het tweede elftal. Jochem Ried ijk (VDL) is ook ge stopt met voetballen. Hij wórdt leidei van het eerste elftal. In dié funktii volgt hij Joop Kwakkelstein -op. dii het na een jaar voor gezien houdt SW's tweede secretaris Aad van Dij! is er stellig van overtuigd dat zijn' Hui morgen twee punten pakt tegen Telstar „Als dat niet gebeurt", zegt hij zondei blikken of blozen, „zien ze mij niet meer terug op Harga". De competitie-ouverture tegen d ploeg uit Velzen wordt opgeluistfih met een heuse bocrenkapel, de Kurkc deiners geheten. Nogal simpel niet* di kurken van de flessen en dan maai deinen met z'n allen. De selectie van SW bereidt Zich cl deze confrontatie voor in de Vlaardings bar-bistro d'Artgagnan. SW's meest fer vente supporter Nico van Dijk, broer va: speler Ruud, sluit om één uur zijn déui? en biedt SW een maaltijd aan, die dék leiding op het eerste succes moet vormei SVV blijft overigens de goedkoopst vereniging in het betaald voetbal Voor een overdekte zitplaats betaal' men tien gulden en voor een onovet dekte staanplaats moet men vijf gd den op tafel leggen. Hetgeen in schn contrast staat tot de achttien guldb die men moet uitgeven voor een plaats bij Helmond Sport. De afdelingsclub GSS heeft eindefi weer een clubblad. Onder de bezielen* leiding van redacteur en tweede-elftal speler John Bunte, onlangs in eigeii 3# scorend, zal het GSS-nieuws tweern^ per maand verschijnen. Het initiatief uitgegaan van Peet Smit - Henk van Rij, VFC's dynamisch wedstrijd-secretaris, heeft zijn welyri diende zomervakantie in eigen lap doorgebracht. Met vrouw en kinder? verbleef hij vier weken op Terscbfc Xing, alwaar hij in tegenstelling^ vele anderen niet is weggereggp*1 Sterker nog; Van Rij riet er Spaans g< bruiud uit Op de tennisbanen van VLTC*Jj Vlaardingen (Watersportweg) wóff morgen een begin gemaakt met het jaar lijkse B-, C- en D-toemooi. De final6 zijn voor zondag 23 augustus geprogN^ meerd. Op doordeweekse avonden het toernooi vanaf 19.00 uur afgewer* tot het donker wordt Vlaardingen De uitslagen van giste» vond gespeelde oefenwedstrijden zijn: CION-VVHR 1-0. Doelpunt Koos van D venter. >*.-r MSVTTHoekse Boys 2-3. Doelpin# MSV71 Remco Jansen en Aad Hoek. - PFC-DRZ 5-1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6