Nieuwe wereldrecordhouders met waterfiets in Vlaardingen Europoort/ Botlek Belangen tegen inkrimping veerdienst STAD/STREEK Rijksrecherche onderzoekt klachten tegen politie &DRSBB Y üt Deurwaarder:5Misschien houden ze het een maand'' mi* %0,v ïjv* V'-r «0 ll%v 4 'k Parkeer terrein Vrom: gemeente in tijdnood Bram Uil wil Hoogstraat 76 Nieuw VYV-pand geteisterd door vlooien plaag li Vier scholen, 1| gaan verbouwen Fractieleiders bespreken Rotterdams klachtensysteem maandag 17 augustus 1931 VD/SC/WW ^iiiuiiiiiMiiiiiiiiiiiiuMiiiii!iiiiniiiiiiiiiiii»iimiiiiiiiiii!iiiiuinnniiiiiiniiniiiiiiinniiiinininiiiiniiiiii!iiiin!ini!ii»i!iimiiiii»iii!iniii!tiiiii»i!iiiim!iiiiinii!iniiniHiuKi!ti!itnniiiiiiiiniini[i!!iiiiiiiiin[iiiiiii»inmniiiHiiniiiniiini!iin»ii!iiiiiniiiiiiini!Miiiiii!iiiiiinii!uiiiiini»iiii»inniiiii»iiiimiiiiiiiiiii!iii!i»iiiniti!iiii[iiiii!iiM»iinniiii!| Vlaardingen -Deur- li waarder Cees Knüppe, s die de wereldrecordpo- ging waterfietsen van vier Viaardingers op rechtsgeldigheid moest controleren, wist het I kort na afloop al. 1 „Leuk gedaan hoor, maar ik geef dat hele 1 record een maandje. I Deze prestatie zal de I publiciteit halen en 1 dan zijn er altijd wel s wat studenten die het willen verbeteren." 1 Hqt zal de vier beroepskrach- ten en vrijwilligers van de Sjj bouwspeelplaats Vlaardin- gen-Holy en wijkcentrum De Heipaal „worst" zijn. Een re- i gistratie in het Grote Guin- ness Record Boek is natuur- lijk leuk. Maar verder? Arjan i en Renée van der Hulst, Part Noyon en Job Gorree hebben 1 de twee aangeschafte water- I fietsen gewoon van Hotter- dam naar Vlaardingen ge- kregen. Daar ging Het hen om. en: „We hebben waan- zinnig veel lol gehad." Zaterdagmorgen om zes mi ff nuten over negen gaf deur- waarder Knüppe de fietsers E het sein te vertrekken uit het S Rotterdamse recreatiepark 3 Plaswijck. De twee water- voertuigen waren vooraf 1 grondig gecontroleerd. Ver- geefse moeite, zo bleek vijf 1 minuten later. Een waterfiets S was zo lek als een leefnet. „Die heeft waarschijnlijk er-' E gens tegenaan gestaan," ver- E klaarde beroepskracht Bart Noyon later. 5 Natte voeten gaf het echter wel. Binnen de kortste keren had de kuip van de water- 3 fiets alles weg van een bad- H kuip. Scheppen derhalve voor Job en Atjan. Dit bete- kende enige vertraging voor het tweetal. Een fietsende 5 supporter die als een waan- zinnige op zoek ging naar wat waterdichtende kit, slaagde daar inderdaad in en E hel lek kon gedicht worden. Delft op 27-MC Vanaf dat moment verliep de rit voorspoedig. Allen een stuk zoethout in de mond S (voor het drijven?). Wat 1 oponthoud bij sluizen, maar niet bepaald onoverkomelijk. De door assistent-schipper H Peter Bergsma vanuit de volgboot door de megafoon gebrulde woorden deden wonderen. „Hallo, mijnheer E de sluiswacht. Het gaat hier 5 om het wereldrecord water- fietsen en de jongens mogen maar vijf minuten per uur rusten," galmde het meerde re malen. De vier sportieve- lingen vonden elkaar alras. Fiets 1, met Job en Renée. drukte het tempo en na een klein uurtje was de stoet weer compleet. Om ongeveer half twee kwam Delft in zicht. Schip pers Peter Bergsma en Mar tin van der Zee wilden in deze stad wel wat response ontvangen en schakelden 'het bakkie' in. De twee 27- MC'ers werd veelal succes toegewenst, maar anderen beloofden „luisterrijk aanwe zig te zullen zijn". Delft applaudiseerde inder daad. Was het aanvankelijk nog wat stil langs het water. Peter Bergsma wist toch en kele handen op elkaar te door John Bunte krijgen. „Mensen, u kijkt naar de realisering van het wereldrecord waterfietsen. Deze jongens zitten al ruim tien uur op de fiets," fanta seerde hij er lustig op los. Hij kreeg daar lol in en passan ten bleven met dit vissersla- tij r> geconfronteerd worden. Den Hoorn schoot voorbij Vanaf dat moment ging het sneL Eventjes kreeg de twee de waterfiets nog met lekka ge te kampen, maar ook dat werd in voldoende mate ver holpen. Echt dicht gingen de gaten helaas voor hen niet. Iets dat overigens ook voor het andere vervoermiddel gold. De boten bleven scheef in het water liggen omdat aan één kant nog vocht bin nen liep. Met stenen werd getracht alles weer in even wicht te helpen, maar ze ble ven hellen en het trappen ging, door het binnenkomen de water, steeds moeizamer. Daarnaast kwam vanzelf sprekend ook de uitputting om de hoek kijken. Het plaatsje Den Hoorn za gen ze als een schim voorbij schieten en toen kon de tocht vervolgd worden naar Schip luiden. Daar was de enige tolbrug. Een brug overigens, die alleen van zes tot zeven uur voor varende voorbijgan gers te 'onderbruggen' was. De brugwachter werd echter vooraf gewaarschuwd en een uitzondering, daar wilde hij niet moeilijK over doen. Voor boten waren echter vaste be dragen vastgesteld, maar hoe dat nu met waterfietsen zat? De brugwachter wekte de in druk dat de komst van de waterfietsers nogal wat los gemaakt had in politiek Schipluiden. Want wat kwam zijn mond uit over dit unicum? „De burgemeester zegt dat zij hetzelfde bedrag moeten betalen!" Kramp Toen voelde Aijan al een tijdje kramp opkomen. Echt doorzetten deed het, godzij dank voor hem niet. Redelijk doortrappen werd al wat pro blematischer. Ondanks dit al les kwam om een uurtje of half vijf Vlaardingen in zicht. De fietsers langs het water en de tweede volgboot ver hoogden het tempo om het thuisfront te waarschuwen. Bart zanikte al tijden om een pilsje, maar de volgers na men hem in bescherming en gingen niet op dit verzoek in. Twee kilometer v oi de aan komst in de havon v n wa tersportvereniging J\ Fuut mocht het eindelijk. De re creanten zagen dan toch hun 'wereldprestatie* beloond met bier. Bart sloeg er meteen maar twee in. Daarnaast werden nog even de speciale voedselpakketten, voor een fikse duit aangeschaft, naar binnen gewerkt. De eind sprint kon beginnen. Dit laatste zat er helaas niet echt in. Beginnende kramp en gloeiende knieeën maak ten iets dergelijks tot een il lusie. Gelijktijdig bereikten ze de finish. Dit alles om tien voor half zes. Bijna twee uur eerder dan gepland. De deur waarder en tal van fans met bloemen waren er al. De tijd over ruim dertig kilometer: acht uur, zestien minuten en twintig seconden. Blijdschap alom, zoals begrij pelijk, Uiterst moeizaam ver lieten Arjan, Renée, Bart en Job hun waterfiets. Half kreupel (Bart met r.ame) na men zij de felicitaties in ont vangst Het doel was bereikt: het wereldrecord waterfiet sen in handen; de voertuigen uit het Rotterdamse recreac- tiepark in Vlaardingen ge kregen, èn vijfentwintig gul den rijker van theater Kobus Kuch. Of ze het nog eens zullen doen, daar heeft het viertal zo de twijfels over. „Het was leuk en we hebben de water fietsen hier. Daar ging het om," zei Renée in het toilet heel nadrukkelijk (eindelijk kon hij daar naartoe). „Maar om zoiets nog eens opnieuw te doen!" De babbels om ge lijk maar door te trappen naar Hoek van Holland, die werden toen allang niet meer serieus genomen. "JH'T 'J «imimiiMiiimiiiimmM Schiedam De gemeente Schiedam dreigt zich over de hop te moeten werken, omdat anders enkele door het rijk ge stelde termijnen niet gehaald worden, wat geld kan kosten. Het vroegere Vrom-terrein aan de Buitenhavenweg moet al in het eerste kwartaal van 1982 in gebruik kunnen wor den genomen als parkeerruim te. De gemeente Schiedam heeft tegen bewoners en on dernemers in de binnenstad verklaard, dat het Vrom-ter rein klaar moet zijn op het moment dat met de aanleg van de trambaan op de Broersvest en het stadserf wordt begon nen en als startdatum daar voor ziet men 1 april '82. Als~ die aanvangstijd niet gehaald wordt, dreigt de gemeente djksgelden ,te verspelen. Het schijnt echter dat de ge meente met de reconstructie van het oude Vrom-terrein dit jaar niet meer kan beginnen. Om er parkeerplaatsen te ma ken moeten eerst nog enkele huisjes aan de Buitenhaven- w®8 gesloopt worden. Daar zou veel lijd mee gemoeid zijn. Woensdagavond bespreekt de commissie voor ruimtelijke or dening het Vrom-voorstel, om acht uur in het stadhuis op de Grote Markt Enige tijd kan de gemeente overigens besparen door het Vrom-terrein niet meteen een definitief karakter te geven, «et zal in de komende tijd ^cst gaan om een gewone par- «eerlocatie gelijk het Emma- PJe,n> In een later stadium Komt er volgens het voorne men van de ambtenaren een ^eine parkeergarage met twee lagen: begane grond en eerste verdieping. Maassluis Evenals de FNV heeft nu ook de in Schiedam gevestigde stich ting Europoort/Botlek Be langen (EBB) het onaan vaardbaar uitgesproken over de voorgenomen in krimping van de veerdienst Maassluis-Rozenburg, In een brief aan de provincie, die de verliezen draagt en daar- om de dienst wil inkrimpen, noemt de stichting de plan nen onacceptabel. Het ver lies over het lopende jaar wordt geschat op circa an derhalf miljoen gulden. Om de verliezen te beperken staan een drietal oplossingen op stapel, die een forse in krimping van het aantal af vaarten inhouden. Ook dreigt ontslag voor een deel van de 65 personeelsleden. In het on gunstigste geval, wanneer de veerdienst wordt geminimali seerd tot een voetveer, lopen circa veertig man het risico hun baan te verliezen. Gezien de onvoldoende capaci teit van de vier vaste oever verbindingen over en onder Maas en Nieuwe Waterweg meent de stichting EBB dat de veerdienst onveranderd moet worden gehandhaafd totdat de geplande Blankenburgtunnel bij Maassluis is gerealiseerd. De stichting Europoort/Botlek Belangen, waarbij onderne mingen in het gebied zijn aan gesloten, meent dat het veer een onmisbare rol vervult Be woners van Rozenburg zijn er op aangewezen voor onder meer woon/werk- en woon- /school-verkeer, voor zieken bezoek in het Vlaardingse Holyzïekenhuis en voor een aansluiting op het spoorwe gennet op het Maassluise sta tion. Ook voor recreatiever- keer is het veer belangrijk. Verder wijst de stichting op het belang van de veerdienst voor de bereikbaarheid van de bedrijven in Europoort en op de Maasvlakte. In de brief aan de provincie wordt benadrukt dat de afstand vanuit de Haag se agglomeratie via het veer naar Europoort minimaal der tig kilometer korter is dan wanneer moet worden uitge weken naar de Beneluxtunnel. Voor het vervoer van gevaar lijke stoffen acht de stichting inkrimping van de veerdienst ontoelaatbaar. Buiten het veer vormt voor dit verkeer alleen de Van Brienenoordbrug een oeververbinding en de stich ting voert aan dat die meestal overvol is. Schiedam Bram Uil, voor heen gebruiker van een atelier in het Proveniershuis, heeft de gemeenteraad schriftelijk ver zocht om het pand Hoogstraat 76 in gebruik te mogen nemen. Na de ontruiming van het Proveniershuis, dat verbouwd gaat worden ten behoeve van een- en tweepersoonshuishou dens. heeft Uil dringend ruim te nodig en voor zijn werk lijkt het pand van de Ooievaar aan de Hoogstraat zeer ge schikt. Het gebouw staat echter ai ja ren leeg. B en W laten al ge ruime tijd in het midden, of het gesloopt moet worden of dat er een winkel- en woonbe stemming aan gegeven zal worden. Vanavond bespreekt de gemeenteraad, of Bram Uil wellicht aan het gevraagdE pand of aan een ander gebouw in Schiedam geholpen kar worden. Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld zou in juni de sleutel van het pand Buitenhavenweg 7 aan de vereniging Centraal Wonen geweigerd hebben, omdat de voormalige politie post geteisterd werd door een vlooienplaag. Om die reden kunnen ook de gemeente raadsleden er geen kijkje gaan nemen, zoals VVD-raadslid Annte Renskers had gewenst. Gezien de noodsituatie, waarin de Schiedamse Gemeenschap en de VVV verkeren sinds de brand in het Proveniershuis, hebben B en W het zich geper mitteerd om zonder advies te vragen aan de betrokken com missies maandag met een voorstel in de raad te komen voor het opknappen van het pand aan de Buitenhavenweg. Eerst gisteren hebben de raadsleden hierover een raads stuk bij hen in de brievenbus gekregen, hoewel B en W hun besluit vorige week al namen. VVD-raadslid Renskers vroeg zich af of renovatie van het gebouw niet te duur wordt: „Het schijnt dat de kalk je er om de oren vliegt," Volgens Zijdeveld zijn de financiële consequenties op jaarbasis goed op te vangen. Schiedam Een kleuter school, twee lagere scholen en een middelbare school krijgen van de gemeente geld om en kele aanpassingen in hun ge bouwen te verrichten. Bij de Dr J. Th. de Visserschool aan de Westfrankelandsestraat is sprake van herstel van brand schade, die onlangs onstond. Bij het schoolgebouw aan de Van der Leeuwlaan in Nïeuw- land, waar behalve de depen dance van de Willem de Zwij germavo ook enkele klassen van het stedelijk gymnasium zijn ondergebracht, moet de hal worden verbouwd tot overblijflokaal. En in Woud- hoek zal er tussen het Flod dertje, kleuterschool, en de la gere school De Woudhoek een verbindingsgang komen, ter wijl er bovendien een betere dakbedekking komt De scholen hebben voor deze voorzieningen minimaal 95.0ÜG gulden nodig. Alleen bij de Dl De Visserschool doet de ge meente moeilijk over de aan schaf van twee brandbius- apparaten. De vereniging vooi christelijk onderwijs te Schie dam mag deze brandblussers alleen laten vullen; zij mag geen nieuwe kopen, althans de gemeente zal het zeer be slist niet helpen financieren. Schiedam De rijksrecherche zal een onderzoek instellen naar de klachten van vijf Schiedamse jon geren over hun behandeling op het politiebureau, na de relletjes in Nieuwland op 6 juli. Ook zullen de fractieleiders met de burgemeester in een verga dering van de commissie algemene en bestuurlijke zaken (ABZ) bespreken, of Schiedam het Rotter damse klachtensysteem kan overnemen. Hierop hebben de rechtswinkel Schiedam en PvdA-raads- lid Hans Konings aangedrongen, nadat de politie Konings had geweigerd de jongeren bij te staan toen zij aangifte van mishandeling kwamen doen. Met de toezegging__van com- tijdens de gemeenteraadsver- i Hans Konings (PvdA): voorlopig is de kous af... missaris Van der Haagen en burgemeester Te Loo, dat de rijksrecherche gevraagd zal worden een onderzoek in te stellen, is Konings dermate tevreden dat hij vanavond gadering de zaak verder zal laten rusten. Hij kan zich er in vinden, dat de commissie ABZ het voorstel voor een betere klachtenprocedure zal bespreken. Van de vijf jongeren zijn er, overigens in verband met andere strafbare feiten dan de relletjes in Nieuwland, vorige week twee voorgeleid aan de officier van justitie. Tijdens hun verblijf op het politiebureau hebben zij con crete beschuldigingen geuit terzake van mishandeling door politieambtenaren. De andere drie hadden dat ook kunnen dotn op 8 augustus, de dag die met hen afgespro ken was. Maar omdat Ko nings hen toen niet ter zijde mocht staan, werd het doen van die aangiftes even in be raad gehouden. De commis saris wijst Konings erop, dat hij wellicht beter in een voorafgaand gesprek met hem had kunnen aankondi gen dat hij erbij wou zijn. Van der Haagen doet de sug gestie hier alsnog over te praten, maar voor Konings is voorlopig de kous af. Het wachten is volgens hem nu op de rijksrecherche en de commissie ABZ. Ook com missaris Van der Haagen zal geen verdere stappen onder nemen voordat de rijksre cherche uitspraak heeft ge daan over de beschuldigin gen tegen de politie. Bij de twee concrete aangiften zul len ook de beschuldigingen van de andere drie automa tisch. betrokken worden. ADVERTENTIE Hyper moderne outillage voor snelle, vakkundige reparatie en periodiek onder houd van uw caravan oi vouwwagen. Bokelweg 100.3125 AD Schiedam Tel. (010)-154540

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3