SPORT Holy winnaar na foutenfesti val Groenoord oppermachtig ft Erfenis Frans Schaap nog lang niet opgelost Bart Kreft moet nog halfjaar wachten VDL matig WK op schot: DVO>32: nipt 3-2 Sc )u vo N£ Schiedam helpt Vlaardingers een handje «te--. MSV71 geen partij Vlaardingen nog op zoek Hattrick Bas van den Lei je Tweemaal Meerhof Excelsior M- TSB: geen klassererschil Ger Pijl tevreden mtandag 17 augvfttu* 1981 VD/SC/WW I up roviserend Hermes verrast door Fortuna Vlaardingen Waar het merendeel van de ama teurtrainers steen en been klaagt over de (te) late competitiestart, had Jan van der Velden zich geen heter voorbereidingssche ma kunnen voorstellen. De ambitieuze oefenmees- ter van Hermes DVS ver wacht eerst begin septem ber over zijn complete se lectie te kunnen beschik ken, zodat hij dan nog een kleine drie weken de tijd heeft de in zijn ogen idea le formatie tot een hecht geheel te smeden. Afgaande op de eerste oefen wedstrijd die Hermes gister middag tegen het Vlaardingse Fortuna speelde, heeft Van der Velden wat dat betreft het gelijk aan zijn zijde. De Schie dammers verloren niet alleen onverwacht met 2-1 van de nieuwkomer in de tweede klasse, maar toonden tevens door Donald Bax aan dat het nog gemime tijd kan duren aleer voorin een passende oplossing is gevon den voor de leemte die Frans Schaap (naar De Musschen) heeft achterglaten. Toch oordeelde Van der Vel den niet ontevreden na het eerste verlies. „Je kon aan al les zien, dat Fortuna beslist niet wilde verliezen. Het speelde een beetje negatief", sprak hij. „Maar dat geeft niet, want met dit type voetbal zul je in de competitie, zeker in thuiswedstrijden, wel vaker geconfronteerd worden. Nou, daar moet je je dan maar over heen zetten". Dat Fortuna inderdaad niet zo verfrissend acteerde als eerder tegen Nieuwenhoom, weet trainer Jan Postema aan het zware programma waaraan hij zijn selectie had onderwerpen. Postema: „In Zeist hebben we vorige week stevig getraind en een wedstrijd gespeeld. Woensdag deden we het prima tegen Nieuwenhoom. Ja, dan kan ik me best voorstellen dat het moeilijk is om voor de der- krachtsinspanning te leveren", de keer in acht dagen een Overigens was het zowel voor Schiedam Bart Kreft zal niet eerder dan begin Januari in aktle komen voor zijn nieuwe club Hermes DVS. De oud- SVV'er, die van het be stuur van de eerstedivisie club geen nieuw contract kreeg aangeboden, moet dat half laar wachten, omdat hij anders het recht op een uitkering als brodeloos voetballer ver speelt. Overigens meldt Kreft zich op de training trouw bij oefenmeester Jan van der Velden om conditio neel geen al te grote ach terstand op te lopen. Voorts zal Kreft, zodra de competitie van start gaat, de eerstvolgende tegen stander van de Schidamsc eersteklasser analyseren, als onderstreping van de ambitieuze plannen die Hennes voor dit seizoen heeft. Fortuna als voor Hermes gis termiddag een monster zonder al te grote waarde. Postema had niet de beschikking over Ger Don, Wim van den Berg, Cees van der Lugt en Hadde van der Meide, terwijl Van der Velden geen beroep kon doen op Leo Hage, Jan den Tuinder, Jerry Visser, Rob van der Tuin, Bart Kreft en Hans de Roos. Beste speler van het veld was Fortuna's vooretapper Stanley Nooitmeer. Opstelling Fortuna: Leerdam, Van den Tlllard (De Haas), Van Zevenbergen, Nooitmeer, Van Uittert, Van Os, Bervellng (Quak), Hofman (Gardeslen), Oranje en Visser, Opstelling Hermes DVS; Mo lendijk, Do Nfjs, Goudriaan, Hermes DVS fn de aanval tegen Fortuna. Het mocht de Schiedammers niet baten. Zij verloren met 2-1 van de Vlaardingers. Lansbergen, Rietveld, Braat (De Zwart), De Haan (Meijer), Van der Gaag, Overdijk (Meer hof), Bakker en Van der Voorn. Score verloop: 21e Ben Lans bergen mist dieptepass op Marl Visser, die vervolgens Bob Molendijk schitterend fopt: 1-0; 83e solo Bob Riet veld wordt door Fred Meerhof met een kopbal fraai afgerond: 1-1; 39e André de Haas breekt door en de onzichtbare Rober to Gardeslen verslaat Molen dijk voor de tweede maal: 2-1. Schiedam Roemloos gingen de honkballers van Schiedam in eigen huis ten onder tegen Vlaardingen Holy. Met 6-12 werd het team van Joop Meevers Schol- te nadrukkelijk'door de Vlaardingse titelpretendent te recht gewezen. Een uitermate verdiende overwinning voor Holy, dat gewoon beter honkbal speelde en niet ten onder ging aan persoonLijke blunders zoals aan de zijde van Schiedam. De Schiedammers hebben het ver lies dan ook volkomen aan zichzelf te wijten. Te vaak liet het veld de bij vlagen goed gooiende Wout Don in de steek. Vooral de bezetting van het tweede honk liet te wensen over. Eerst mocht Rob Stijl het proberen op die plek, maar hij blunderde de eerste twee in nings zo veelvuldig dat hij door werd vervangen zijn broer Jan Stijl. Ook hij bracht het er niet best vanaf. De vele door Chris Woerts fouten die het veld van Schie dam maakte, bood Holy de ge legenheid om al snel een veili ge voorsprong te nemen. Het foutenfestival begon al di rect m de eerste innings. Kees Knegt en Gerard de Graaff gingen in de fout waardoor Ab Bruymekool de score kon ope nen, nadat Gerard Wapenaar en Stanley Boiutisma er al voor hadden gezord dat Bruï- nekool veilig op het derde Maassluis Ondanks de roya le overwin nig van 6-3 tegen het zwakke Nelson was trainer Gerrit van Gijzen (VDL-zat) niet tevreden. Na afloop oor deelde hij dat zijn ploeg maar matig had gepresteerd. Koos Juursema viel de eer te beurt om drie treffers te sco ren. De overige doelpunten voor de ploeg uit Maassluis werden gescoord door Arent van der Voorde, Bert Oude hand en Cees Louwe. SchiedamIn sportpark Ke- thel maakte VVK zaterdag korte metten met SC Botlek. Als verzachtende omstandig heid voor de bezoekers moest echter worden aangevoerd, dat zij door een bestuurscrisis het derde elftal hadden afgevaar digd om de tegenstanders van Botlek niet voor grote proble men te plaatsen. De doelpunten van WK wer den gefabriceerd door Jaap Scharloo (3x), Jos van der Meer (2x>, Peet van Mil (2x), Aad de Bruin (lx) en Aad Er- lcens (lx). WK-trainer Aad Bloot: „Ik heb alleen maar po sitieve dingen gezien. Hoewel het een zwakke tegenstander was, zijn er toch dingen it ge komen die ik voor ogen had honk kwam. In de gelijkma kende slagbeurt nam Schie dam zowaar nog de leiding. Wilfried Salomons sneuvelde al snel, maar Gerard de Graaff en Fred Reijmer kwamen bei den door vier wijd op de hon ken. Rob Poulus betrad toen het slagperk. Het veld van Holy verloor toen de controle en door een doorgeschoten bal kon Gerard de Graaf 1-1 sco ren. Een opofferingsstootslag van Eric Zorgdrager bracht Fred Reijmer thuis: 2-1 Lang heeft Schiedam niet van de voorsprong kunnen genie ten. Al in de volgende innings liep Holy uit naar 4-1. Door twee fouten van Rob stijl kwa men Ray Bronsgeest en Aad van den Berg op de honken. Door alweer fouten van het Schiedamse veld konden Ge rard de Graaff, Ray Brons geest en Aad van den Berg punten voor Holy scoren. Hele zit Schiedam probeerde nog wel iets terug te doen, maar Holy- pitcher Ab Bruinekool hield zijn hoofd koel en gaf de Schiedamse slagmensen wei nig of geen mogelijkheden. Van goed honkbal was geen sprake. Voor het in grote geta- len opgekomen publiek was de wedstrijd dan ook een hele zit. De ontmoeting duurde ruim drie uur en alleen de fouten die het veld van de beide teams maakten zorgden voor enige opwinding. Na de tweede innings was de strijd gelopen. Holy sprokkel de de punten regelmatig bijeen en hield de wedstrijd zonder veel moeite onder controle. Schiedam kon aan slag geen vuist maken en moest lijdzaam toezien hij gemakkelijk Holy de punten vergaarde. Het ein de voor de lijdensweg kwam uiteindelijk bij 6-12 voor de Schiedammers. Door de overwinning heeft Holy nog steeds uitzicht op het kampioenschap. Holy moet nog twee wedstrijden spelen. De laatste wedstrijd kan wel eens besslissend worden voor Holy. Dan moet in. Bloemen- daal aangetreden worden tegend de gelijknamige ploeg. Beide teams staan bovenaan, met een gelijk aantal punten. Schiedam gaat nog enkele zor gelijke weken tegemoet. Door het verlies tegen Holy komt het degradatiespook steeds dichterbij, De werpersresultaten van Wout Don (Schiedam): 5-1-16- 0. Ab Bruinekool (Holy): 4-3-5- 4. ï*£r*'W. K-s' - WW - f ...w, Veilig bereikt een honkloper van Vlaardingen Holy het derde honk. Vlaardingen In de schaduw van grote broers Holy en Schiedam, ston den ook de honkballers van Groenoord en MSV'71 (in Vlaardingen) tegeno ver elkaar. Evenals in Maassluis was ook nu Groenoord veel te sterk voor het arme MSV'71. In slechts 6 1/2 innings zege vierden de Schiedammers met de veelzeggende cij fers van 15-2. Met een excellerende Hans Vroon bij Groenoord op de heuvel, die ondanks een en kelkwetsuur weinig kansen weggaf, zijn de mannen van coach Marcel van de Nagel er niet aan te pas gekomen. Wan hopig probeerde deze zijn spe lers na de derde innings nog te motiveren, maar de toen al grote achterstand van 11-0 - .V" werkte dusdanig deprimerend dat er geen beginnen aan was. Zoals in de twee vorige wed strijden kwam ook nu Groe noord goed uit de startblok ken. Nadat MSV71 voor nul aan de kant gezet was, opende Jan Switser met een daveren de tweehonkslag op MSV'71 werper Jan van Spijk. Nog na hijgend op het tweede honk moest Jan Switser weer sprin tend twee honken overbrug gen om op de tweehonkslag van Ruud Stentler 1-0 te laten aantekenen. Ruud Stentler kreeg gezelschap op de kus sens van Hans Vroon door vier wijd. De verre klap van Ger Stentler werd wel een prooi van midvelder Peter Valkenburg, maar leverde toch een punt op via broer Ruud. Even later kon ook nog Hans Vroon scoren, na een mislukte poging om hem bij het stelen van het tweede honk uit te maken en een honkslag van Gerrit Smit: 3-0. De tweede slagbeurt bracht in de stand geen wijziging, maar de derde innings werd voor MSV'71 rampzalig. Jan van Spijk werd na drie slagmensen van Groenoord en evcnzovele honkslagen op de heuvel afgelost door de jeugdi ge Carl Wigt. Nauwelijks goed warm gedraaid bleek elke richting aan zijn worpen te ontbreken, en kwam er dan eens een bal goed uit dan werd deze prompt door de Groe- noorders op de knuppel geno men, Na maar liefst twaalf! lyiSVs Cee3 Reinders 'steelt' met ©en sliding het derde honk. Het was één van de weinige keren dat MSV zo ver kwam tegen Groenoord, dat moeiteloos met 15-2 won. man aan slag te hebben gehad kon Groenoord bogen op een comfortabele 11-0 voorsprong en was MSV'71 al een geslagen ploeg. Aanvallend was MSV'71 niet in staat potten te breken, want meer dan drie of soms vier man kwamen per innings niet aan bod. De Schiedamse aan val stokte alleen in vierde in nings, toen Carl Wigt een per soonlijke revanche haalde en drie man op drie slag uitscha kelde. Een slagbeurt later moest ook hij toezien hoe Groenoord de score nog ver der uitbouwde. Martin Wolt huis opende met een honkslag, gevolgd door een dreun van Jan Switser in het recbtsveld waarop hij veilig de thuisplaat kon halen. Jan Switser kon op zijn beurt de honken aflopen, toen Ruud Stentler de bal voor twee honken tegen de borden joeg. Hier bleef het niet bij want ook Ruud Stentler liet nog een puntje noteren. Via een infieldhit van broer Ger Stentler en alweer een honks lag van Gerrit Smit werd de stand opgevoerd tot 14-0. In de zesde en laatste slagbeurt van Groenoord zorgde Martin Wolthuis zelfs voor 15-0 na vier wijd en wederom een honkslag van Jan Switser. De laatste kans om de eer nog te redden werd door MSV'71 in de zevende slagbeurt benut. Profiterend van de geslonken concentratie aan Schiedamse zijde wat de nodige slordighe den met zich meebracht, was het eerst Cees Reinders en even later zijn broer Frank die voor MSV'71 de hatelijke nul konden wegwerken. Ondanks drie honken bezet bleef het hierbij en zal MSV'71 coach llarcel van de Nagel zijn ploeg de komende week nog wel het nodige te vertellen hebben. Rotterdam Joop Molendijk heeft nog steeds niet de juiste formatie te pakken. Tegen de politieagenten van Hermandad bleef Vlaardingen steken op een 2-2 gelijkspel. Verant woordelijk voor de Vlaarding se doelpunten waren Danny Molendijk en Hans van Eeden. Hermandad maakte van de ge legenheid gebruik maar liefst zeventien spelers te proberen. Omdat de spelers zich wilden bewijzen werd het een bij vla gen harde wedstrijd. Dit tot ongenoegen van de spelers van Vlaardingen. Voor Joop Molendijk blijft er derhalve nog heel wat te sleutelen aan zijn elftal. Schiedam Thuis tegen Woudrichem liet Bas van den Leije van zich spreken. De wisselvallige spitsspeler van HBSS scoorde een gave hat trick. Bij een stand van l-l til de htj in zijn eentje de stand naar 4-1. In de eerste helft had Leen Rademakers de score vcor de Schiedammers geopend. Even daarvoor had Rademakers nog een strafschop gemist. In de slotfase kwamen de gasten nog cp 4-2. HBSS-Woudrichem groeide uit tot een boeiend ge heel waarin de sterkste uitein delijk verdiend aan het langste eind trok. Poortugaal De reserves van SVV herstelden zich keurig van de 6-3 nederlaag tegen Texas DHB. In Poortugaal versloegen de pupillen van Aad Putters de afdelings eer steklasser Oude Maas met 4-0. Bij rust leidde SVV 2 slechts met 1-0. Het technisch betere en veelal direct spelende SVV zag Ferry Meerhof andermaal tweemaa| tot scoren komen. De andere treffers werden gemaakt door Richard van Pelt en Erik Kol- meijer. Uitblinkers bij SVV waren Meerhof en Jos Wenne- kes. Maassluis Van enig klasse- verschil tussen Excelsior M en. TSB was geen sprake. Van daar ook dat de eindstand van 1-1 de enige juiste was. Het was in Maassluis een uitermate sportieve wedstrijd met kan sen over en weer. Enige disso nant was eigenlijk het warme weer waar de spelers van bei-; de ploegen duidelijk moeitei mee hadden. Bij Excelsior M deden de nieu welingen Peter de Waal en Teun Hendriks verdienstelijk mee. Het was Lies Kardol die diep in de tweede helft de sco re opende. Vlak voor het einde scoorde een speler van Excel sior M in eigen doel: 1-1. Oegstgeest Ger Pijl was ein delijk tevreden over de presta tie van zijn pupillen. In en te gen Oegstgeest kwam HVO tot een verdienstelijke overwin ning: 1-2. Hans Nieuwenhui- zen en Rob Kalkman namen de Vlaardingse productie voor hun rekening. Het spel van HVO was ved verzorgder dan de laatste we ken. De opdrachten die Ger Pijl voor zijn spelers in petto had werden goed door hen uit gevoerd. Ger Pijl tevreden: „De op gaande lijn zit er nu eindelijk in. We hebben voor de wed strijd een goed gesprek gehad met de spelers en dat heeft zijn uitwerking'niet gemist. Vlaardingen Een sterk ver jongd DVO'32 behaalde tegen VCK een verdienstelijke 2-3 overwinning. Trainer Gertie Baas moest noodgedwongen door blessures en vakanties een sterke verjonging in elftal doorvoeren. Na afloop had hij er zeker geen spijt van- Het was Addte Nijssen die al snel na de start de score voor de Vlaardingers opende. VCK vocht dapper terug en dat r«* sulteerde in twee treffers. Na een half uur spelen was n« Bert de Rooy die de score weef gelijk trok. Vlak voor het rust* signaal ging Jasper PleySie1 goed door en zorgde voor 3-~ Na de hervatting wisten teams geen verandering in stand te brengen, hetgeen mede te wijten was aan broeierige warmte, waaronder beide ploegen moesten voet ballen. Moei pelle zijn j mam Hoeï In dt dub houd die dient het i Schit en m voor Moei echte svd: den was I 2-0 st nutei Kleir fer s< lob p de ga Naald bet in bestg degra niet g Dit w het fe combi den. daar j van c verde ren. De ee de vij klein der N weg rust k Per dt de e< voor i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4