SP8BT Het einde van de ellende is in zicht Wethouder Cees Bot slaat eindelijk eerste paal tweede sporthal Goede oefening Olympus FCN966 tweemaal in aktie 4 «py Vermoeid Exeelsior'20 doel het niet slecht Din de Hond match- winnaar Verzwakt Demos kansloos SVDPW draait Jekker Schiedam buigt voor Naaldwijk Ondanks 1 -O overwinning op heter Telstar km^ÉMtÊÊÊÊÊ m Sportagenda Ursus fopt VFC Geflatteerde nederlaag Hollandiaan DRZ deelt SFC stelt teleur Oud-Beijerland Na een loodzware trainingsstage in Zeist leverde Excelsior'20 gis termiddag in Oud-Beijerland tegen de gelijknamige tweede klasser een prima prestatie. De Schiedammers verloren welis waar met 3-2, maar waren ker niet de mindere van thuisclub. Ondanks dat Oud-Beijerland met 2-0 voorkwam, stak verdedigend bij de Roozen- gade goed in elkaar. Na «.c achterstand begon Excelsior zelffs beter te spelen. Peter Boon (strafschop) en het talent Robbie Glimmerveen nivel leerden de score. Vlak voor tijd werd het nog 3-2. Vlaardingen - RKWIK heeft tegen Transvalia bewezen dat het toch wel wat kan, want er werd met 1-0 gewonnen. Met name in eerste helft voetbal den de Vlaardingers bijzonder goed. RKWIK kreeg dan ook vele kansen met name Peter de Witte, Rob Timmer en Din de Rond waren de mensen die zich niet veel raad wisten met de mogelijkheden. Na dertig minuten spelen was het toch Din de Rond die wist te sco ren. Dit gebeurde na een prima ge nomen vrijeschop van Arthur van Haren. In het tweede be drijf kwam Transvalia iets te rug, maar echt gevaarlijk kor niet worden. Schiedam - Demos heeft tegen Rockanje niet kunnen winnen, omdat de 'badgasten' het bete re van het spel hadden. Daar bij kwam dat Demos verzwakt aan deze oefenpartij begon. Gerard van Schijndef en Ma rio Verkerk ontbraken name lijk op het apel Het duurde echter vrij lang voordat Rockanje het betere van het spel in de stand tot uitdrukking kon brengen. Pas tien minuten voor de rust werd het 0-1. In de tweede helft kwamen de Schiedammers op gelijke hoogte door een treffer van Joop van Schijndel. Hij scoor de op aangeven van Wim Osta. Kort hierop zorgde Roc kanje voor de definitieve be slissing: 1-2. Moerkapelle - Tegen Moerka- pelle heeft SVDPW zich van zijn goede kant laten zien. De mannen van trainer Sander Hoek wonnen met liefs 3-0. In de eerste helft kon de thuis club de schade tot 0-1 beperkt houden. Het was Oor Brand die overigens voor deze ver diende voorsprong zorgde. In het tweede bedrijf waren de Schiedammers helemaal heer en meester. De gold met name voor de de verdediging, want Moerkapelle kreeg geen een echte mogelijkheid. SVDPW kreeg die mogelijkhe den wel, In de tiende minuut was het Ben van de Berg, die 2-0 scoorde. Nog geen tien mi nuten later produceerde Wim Klein een juweel van de tref fer scoorde. Met een beheerste lob passeerde hij de goalie van de gastheren. Naaldwijk - Schiedam heeft het in en tegen Naaldwijk niet best gedaan. Van de tevens ge degradeerde Westlanders kon niet gewonnen worden: 2-1. Dit was vooral te wijten aan het feit dat Schiedam de juiste combinaties niet wist te vin den. Naaldwijk profiteerde daar in de eerste helft gretig van door tweemaal van een verdedigingsfoutje te profite ren. De eerste keer gebeurde dat in de vijftiende minuut. Na een Idem half uur vond Jaap van der Nol voor tweede maal de weg naar de touwen. Na de nist kon Schiedam via Jo Kui per de eer redden. Dit gebeur de echter pas vijf minuten voor tijd. SVV vergeet publiek Schiedam De eerste twee punten konden uiteindelijk moeizaam in een van klam angst zweet uitpuilende kontzak worden gestoken. Slechts het resultaat, zo redeneerden na de 1- 0 zege van SVV op een (veel) beter Telstar waarschijnlijk uitsluitend de met oogkleppen uitgeruste Schiedamse supporters, telde. Maar dat was dan ook het enige waarover men nog een beetje tevreden kon oordelen. Wat dat betreft ook verloor Rob Jacobs, winnende trai ner notabene, geenszins de trieste werkelijkheid uit het oog. „Natuurlijk", sprak de Schie damse oefenmeester korzelig, „ben ik blij met deze punten, maar niet met de wijze waar op die tot stand zijn geko men. Eindelijk waren er weer wat toeschouwers op Harga en dan laat je als ploeg zo'n slechte wedstrijd zien. Ik kan me levendig voorstel len dat die mensen zich de volgende keer even achter de oren krabben voor ze weer naar SVV komen kij ken. Tja, dan blijkt toch dat competitievoetbal iets heel anders is dan al die vriend schappelijke wedstrijden. Verder kan ik echt geen ex cuses aanvoeren". Even verderop haalde de on betwiste Schiedamse uitblin ker Bas van Noortwijk opge lucht adem. Aan een ieder die het horen en zien wilde, legde de ietwat kalende sluit post graag uit hoe hij, pro bleemloos eigenlijk, al die eenzaam op hem afstormen- door Donald Bax de Velsense spitsen listig in de maling had genomen. Doodgewoon door zelf nog meer schijnbewegingen uit de doos te halen dan Eef Melgers en (tweemaal) Rob van der Meer, die beiden kinderlijk struikelden over kansen die eigenlijk niet ver morst hadden mogen wor den. Slagvaardig Dan was de slagvaardigheid die SVV hanteerde inder daad van een beter kaliber. Drie reële mogelijkheden kreeg de thuisclub, waarvan het de eerste de beste (na twintig minuten) zonder par don verzilverde. Een diepe vrije trap van Rinus Steen bergen werd door Henk Sa- lari en Telstar's voorstopper Koos Kuut gedeeltelijk ge mist, waardoor Richard Dercks (de enige veldspeler van SVV die een dikke vol doende noteerde) totaal geen moeite kende Jan Neder- burgh bij zijn eerste serieuze actie beheerst het nakijken te geven. Eef Melgers, de van Haarlem overgekomen linksback van Telstar en de bewaker van Dercks, kon er na afloop nïert over uit. Melgers haa door een oogkwetsuur eigen lijk niet moeten spelen en kreeg nu in dubbel opzicht de Zwarte Piet toegespeeld. „Ik geloof dat dat oog inder daad helemaal dient zat Eerst scoort mijn vent en in de tweede helft, ik begrijp het nou nog niet, mis ik de mooiste kans van m'n le ven", bromde hij. De overige kansen die SVV creërde, waren een logisch gevolg van het immense of fensief dat de Noordholland se ploeg na rust ontketende. Zo wilde Telatar domweg niet profiteren van een af schuwelijke fout van Leen Warnaar en bezorgde Rob van der Meer zijn trainer Joop Brand nog minder ha ren. Aan de andere kant was niemand ter plekke om de scherpe trekbal van de zich te veel verschuilende Darcy Kaihatu af te ronden. En niet veel later schoof invaller Harry Meijboom (voor Johan Versluis) de bal knullig in de schoenen van Douglas George in plaats van Cor Peitsman (opgedraafd voor Henk Salari) op maat te be dienen. Eens te meer bleek de kwetsbaarheid v«n SVV op het middenveld /aar Ruud van Dijk als ige breker niet in staat was het beter voetballende Telstar op af stand te houden. Versluis („Ik had last van m'n lie zen") en Kooien konden niet de puf opbrengen om in de benauwende hitte afdoende mee te verdedigen, hetgeen een dubbele belasting van de achterhoede betekende. Een risico dat Rob Jacobs, mede door het wegvallen van Hans de Wilde en het voorlopig nog niet beschikbaar zijn van Aad van der Vlist, had inge calculeerd, maar waarvan hij toch niet had verwacht dat het SW nu al bijna zou op breken. Energie „Op het middenveld konden Telstar-doelman Jan Nederburgh is kansloos op deze inzet van Rob Kiebert (geheel rechts). De kogel van de opgerukte rechtsback zou echter rakelings naast 'vliegen'. Opstelling SW: Bas van Noortwijk, Rob Kiebert, Leen Warnaar, Rinus Steenbergen, Ger van de Heide, Ruud van Dijk, Paul Kooien, Richard Dercks, Johan Versluis (70e Harry Meijboom), Henk Salari (64e Cor Peitsman) en Darcy Kai hatu. Opstelling Telstar: Jan Nederburgh, John Ver schoor, Douglas George, Koos Kuut, Eet Melgers, Cee3 Schoo, Ton Kamp- hues, Ben Haverkort, Floor Buma, Rob van der Meer en Manfred Nan. Scheidsrechter. Jan Hobé (Tlel). Toeschouwers: 3.200. Scoreverloop: 20e Ri chard Dercks verschijnt vrij voor Jan Nederburgh na een door iedereen ge miste vrije trap van Rinus Steenbergen en scoort beheerst: 1-0. Bijzonderheden: De na rust zwak leidende Jan Hobé toont Telstar's Ben Haverkort de gele kaart na een grove charge je gens Paul Kooien. Bas van Noortwijk in volle glorie. Weer onderschept de Schiedamse goalie een Telstar- aanval. Deze keer is Rob van der Meer niet bij machte Van Noortwijk te passeren. we de bal met geen mogelijk heid in de ploeg houden", be schouwde SVVs tweede uit blinker Dercks kritisch na. „De energie werd verkeerd gebruikt in onnodige solo-ak- ties waar we totaal geen stap verder mee kwamen". En Ruud van Dijk: „Misschien hebben we af en toe wel te veel voetballers. Als het nodig is, moet je die bal gewoon kei hard naar voren schieten, des noods over de tribune, maar dat gebeurde niet" Zoals Van Noortwijk nog tijdens de wed strijd liet blijken door bloed link te worden na kostbaar balverlies van Kooien. Maar ja. zoals een enkeling nog manmoedig poogde op te merken, over twee weken herinnert men zich alleen nog de overwinning en is de wran ge nasmaak al lang en breed weggespoeld. SVV is dan ook weer een aantal wedstrijden verder, met in eerste instantie de uitbeurten legen Volendam en Fortuna Sittard op het pro gramma. Niet bepaald de zwakkere broeders in de eer ste divisie, die gezien de uitsla gen van de eerste speeldag een bijzonder boeiende caroussel belooft te worden... VlaardingenHet einde van alle 'overdekte sportellende* in Vlaardingen is nu definitief in zicht. Gadegeslagen door bur gemeester Wim Kieboom en zo'n vijftig vertegenwoordigers van plaatselijke sportverenigingen sloeg Cees Bot, Vlaardings wethouder van onder meer sport en recreatie, vrijdagmiddag de echte eerste paal de grond in voor de tweede sporthal, die nagenoeg vastgekoppeld wordt aan de huidige hal in West- wijk. Gehuld in een oliejas en met een helm op zfjn hoofd slaat een trotse 'sportwethouder* Cees Bot de eerste paal voor de tweede Vlaardingse sporthal. RotterdamTe gast bij Het Noorden liet de Schiedamse afdclingsclub Olympus S een goede indruk achter en won gedecideerd met 3-0. Voor rust had Olympus de steun van de weind, maar reikte niet verder dan een 1-0 voorsprong. De maker was Peter Verhaal die een hoekschop van Jan van Bokkum inschoot. In de tweede helft wilden de gastheren iets terug doen, maar maakt andermaal Olym- Sus de doelpunten. Eerst was et Van Bokkum, uit een pass van Verhaal, die 2-0 aanteken de en tenslotte bepaalde de in gebrachte Ab Weerman de eindstand op 3-0 in Schiedams voordeel. In een korte toespraak, die volgde op de officiële hande ling die de wethouder feilloos afging, wenste Bot niet in te gaan op de nu al ruim twaalf jaar sluimerende problema tiek. „Wellicht", kon Bot niet nalaten te zeggen, „dat we dat bij de opening nog eens kun nen doen. Dan hoop ik u allen weer hier te mogen treffen en kunnen alle sportverenigingen eindelijk hun thuiswedstrijden hier, in deze hal, gaan spelen". Het zit er echter niet in dat de Vlaardingse zaalsporters dit seizoen nog gebruik kunnen maken van de nieuwe hal. Bij monde van Gerard van Leeu wen, werkzaam op de afdeling sport en recreatie, liet de ge meentelijke overheid weten dat de bouw, die uitbesteed is aan de met deze werkzaamhe den zeer vertrouwde firma Pellikaan uit Tilburg, onge veer zeven maanden in beslag zal nemen en dat de opening derhalve eind maart, begin april zal plaatshebben. „Maar dan mag er ook niets tegenzit ten", aldus Van Leeuwen. Het oppervlak van de speel- vloer in de nieuwe hal is gelijk aan die van de oude, namelijk 42 x 28 x 7 meter, waarop vol gens Van Leeuwen alle zaal sporten beoefend kunnen wor den." Het geheel wordt aange vuld met vijf kleedkamers, alsmede een scheidingswand die ook in de huidige hal aan- door Donald Bax gebracht zal worden. Boven dien wordt ook de kantine uit gebreid. De totale kosten van dit project bedragen 2.700.000 gulden, die door de gemeente in haar eentje op tafel gelegd wordt. Van Leeuwen: „We hebben hiervoor geen cent subsidie gekregen". Met dat laatste hebben de om ruimte schreeuwende sport clubs weinig te maken. Zij zul len, zonder uitzondering, een zucht van verlichting slaken als zij over een dik half jaar ten tweede maal uitgenodigd worden om naar de Floms de Vijfdelaan te komen. Cees Bot tot slot: „Toch mogen we niet klagen. Er is de afgelopen ja ren op het gebied van sportac commodaties best het eén en ander tot stand gekomen in Vlaardingen..." Oosterhout In de oefen campagne laat FCN'66 er geen gras over groeien, er werd dit weekeinde maar liefs tweemaal gespeeld. Za terdagavond reisden de Schiedammers af naar Oos terhout om tegen OSC'45 te spelen. Tegen deze derde klasser behaalden de man nen van Aad van der Vlist een verdienstelijk 2-2 gelijk spel. In een gelijkopgaande wed strijd wisten de beide ploegen elkadr goed in evenwicht te houden. In de eerste helft opende de thuisclub de score, maar nog voor de rust stonden beide teams op gelijke hoogte. Dit door een treffer van Henk van der Lely. In de tweede helft leek OSC met de eer te gaan strijken, 2-1. Maar in de laatste minuut was het Ron Jordans die met een kopbal voor 2-2 zorgde. Zondagmiddag trad FCN te gen WICO aan. Met deze afde lingsclub hadden de Schie dammers totaal geen moeite: 3-1. Deze overwinning had echter veel groter kunnen zijn, als de Schiedammers niet zo nonchalant met de kansen hadden omgesprongen. In de eerste 45 minuten scoor de FCN tweemaal. Henk van der Lely scoorde 1-0 en Ron Jordans was de man die voor 2-0 zorgde. In de tweede helft bleef FCN de kansen ver knoeien. WICO kwam zelfs op 2-1. Riunus Offenberg zorgde voor een toch wel redelijke overwinning: 3-1. maandag 17 augustus 1981 VD/SC/WW Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sport re- daktie van deze krant. Bre de Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 1X0 <3131 BC) te Vlaardingen. De sport red ak tie is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09. Maandag 17 augustus: Ten nis: 19.00 uur B-, C- en D- toernooi van VLTC aan de Waterspartweg te Vlaardin gen. Dinsdag 18 augustus: Voet bal; 19.00 uur HMSK-SVV 2, 19.00 uur Belvedère-FCN'66. 19.00 uur Abbenbroek-SFC, 19.00 uur Hoekse Boys-DUNO aan de Herdersweg in Hoek van Holland, 19.0D uur Wip- poIder-Ursus, 19.00 uur DSS'26-Capelle aan de Marat- honweg in Vlaardingen; Honkbal: 19.00 uur Benco Braves-Groenoord (beker); Tennis: 17.00 uur B-, C- en D- toernooi van VLTC aan de Watersportweg in Vlaardin gen Wo 'oensdag IS augustus: Voet bal: 19.30 uur VoIendam-SW, 19.00 uur DOTO-Schiedam, 19,00 uur Vlaardingen-DFC in de Broekpolder te Vlaardin gen, 19.00 uur RKWIK-Aeolus op sportpark 't Nieuwelant te Vlaardingen. 19.15 uur WRW- Satelliet, 19.00 uur HBSS-'s- Gravenzande op sportpark Harga in Schiedam, 19.00 uur VFC-Excelsior M aan de Sportlaan te Vlaardingen, 19.C0 uur PPSC-DHS op sport park Thurlede in Schiedam, 19.00 uur St. Lodewijk-DRZ, 19.00 Excelsior'20-SVV 2 op sportpark Thurlede in Schie dam, 19.00 uur SVV 3-Demos op sportpark Harga in Schie dam, 19.00 uur Floreanty- DVO'32, 1B.45 uur Olympus S- Hermes DVS in sportpark Ke- thel te Schiedam, 19.00 uur Hermes DVS-Vitesse Delft op sportpark Harga te Schiedam, IS.00 uur Fortuna Vl-DRL aan de Marathonweg te Vlaardin gen, 19.00 uur Hoek van Hol- land-TeDiRo aan de Herders- weg te Hoek van Holland, 19.00 uur Hollandiaan-TSB op sportpark *t Nieuwelant te Vlaardingen; Tennis: 17.00 uur B-, C- en D-toernooi van VLTC aan de Watersportweg te Vlaardingen. Vlaardingen Voor VFC was het na de 5-0 zege op DHS blijkbaar niet mogelijk ook vierdeklasser Ursus op afstand te houden. Een zekere vorm van onderschatting lag ten gmdslag aan de verrassende 2- 1 overwinning die de Schie dammers aan de Sportlaan wegsleepten. Via treffera van Rinze van der Spoel en Rob Bonter - bij het tweede doelpunt ging VFC- doelman Jan Jung behoorlij in de fout - nam Ursus een ver diende 2-0 voorsprong. Pas vijl minuten voor tijd scoorde VFC tegen. Uit een pass van Peter Jeup doelpuntte Rob Dijkshoorn. Vlaardingen Het klassever- schil tussen Hollandiaan en Nieuwenhoom was zeker niet overeenkomstig de 2-0 die de bezoekers wisten te realiseren. Hollandiaan kreeg zelfs enkele goede kansen, maar Nieuwen- hoom-doelman Cees He yd ra speelde een uitstekende wed strijd. Zo slaagden achtereenvolgens Mar van der Cijs, Henk Booms ma en Ron de Vette er niet in Heydra het nakijken te geven. Nieuwenhoom toonde bij het benutten van de kansen dan ook aan niet ten onrechte kampioen te zijn geworden van de tweede klasse. Schiedam De afdelingsclubs DRZ en SIOD maakten er gis termiddag in het Schiedamse Tuindorp een leuke en sportie ve wedstrijd van, die een voor beide partijen bevredigend 1-1 gelijkspel opleverde. DRZ, dat nog aantrad zonder Willem Zagweij, Ronald van der Linden en Peter Jongc- neel, nam via Bart Kinnegin een 1-0 voorsprong. In de slot fase maakte SIOD door een strafschop te benutten de ver diende gelijkmaker. Schiedam SFC stelde gister middag in de uitwedstrijd te gen Gona teleur door niet ver der te reiken dan een 2-2 ge- lijkspeL Al met al was het een matig duel, waarin geen van beide de opverwinning ver diende. Wel opende SFC al in de eer ste minuut de score toen Karei Buron een foutieve terugspeel bal afstrafte. Gona kwam voor rust nog langsrij, waarna Bert Heister in de tweede akte een voorzet van Buron omboog (I- 2). Na een half uur maakte Gona opnieuw gelijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5