SPBRT Excelsior20 bijna zeker van titel Luciën Sigmond heerst bij Soenda Spirit nu al op dreef i Inspanningen Gijs den Besten in Maassluis voor niets Henk Bronswijk op eerste plaats Hollandiaan wint W aterwegtoernooi Na zege op Hercules Korballers oefenen René den Boer uitgeschakeld Uitslagen Maassluis Hermanden Haag terug naar Olympia Geen wraak voor ASW Quick te sterk voor Hermes DVS matfldag 17 augustus 1881 VD/scmw Ad rinsen van kop af naar de over winning Maassluis Net als vorig jaar ontaarde de wieler ronde van Maassluis in een ware slijtageslag. Op het zware parcours langs de haven, waar voor de tweede maal het traject was gevonden, kwamen andermaal weinig renners aan de eindstreep. Velen zochten voor tijd de kleedkamer op en maak ten daardoor ook niet mee, dat een kopgroep van vijf renners in de eindsprint besliste wie van hen als winnaar ge huldigd zou worden. Als eerste kwam Ad Prinsen de laatste bocht door aan de Govert van Wijnkade, gevolgd door Ton Koop, Bram Jouvenaar, Karei Teeuwen en Gijs den pe sten. De leidende positie stond Ad Prinsen niet meer af. Hoe Westlander Ton Koop nog aandrong, verschalken kon hij ex- profesional Ad Prinsen niet meer. Een vroege ontsnapping bleek in Maassluis, waar het warme Maassluis Het zit René den Boer dit seizoen niet mee, Dt Vlaardingse amateur, de laat ste weken lekker op dreef in de criteriums, had eerder dit jaar al een aanrijding met een taxi, nadat hij van de Rotter damse ronde aan de Doenkade op de fiets naar huis ging. Toen met wat scharmroen weggekomen, maar zijn fiets met een waarde van driedui zend gulden total loss. Deze' week had hij weer een nare ervaring. Nu had een groepje trimmers, wederom een auto en een kat er mee te maken. Met vermoedelijk een ge scheurde spier in het boven been, fungeerde hij nu in Maassluis als toeschouwer. weer voor een aantal renners mede oorzaak van opgave was, beslissend. Vijftien renners kwamen voorop, waarna er een ware afvalkoers begon. Wim Lugtenburg en Jan Zwaan waren de eerste slacht offers» al snel gevolgd door John Meijer en Gerard Tabak. Ook Johan Kuiken en Harrie de Boer bleken niet over de juiste benen te beschikken, ward oor er nog maar negen renners overwaren die het overgebleven peloton 'dubbel den'. Een peloton waarin Aad van Asten freed later lek), Wim Liebreohts, Rob Hoefs loot, Peter Heijster en thuüsrij- der Arjan Korthout de eer van de organiserende club De Cou reur hooghielden. Vooral door het hooghouden van het tempo door Den Be sten, vielen er nog meer slachtoffers. Jan van der Kooij door Hans van Houdt en Leen Poortvliet bleven in het peloton achter na weer zo'n tussensprint van Den Be sten en ook Henk Timmer mans en Evert van der Pol moesten de overigen koplopers laten gaan. Voortdurend trachtte hierna Gijs den Be sten, die omdat hij niet over een eindsprint beschikt, alleen aan moet komen wil hij win nen, een beslissing te forceren. Steeds echter, werd hij tot de orde geropen, waardoor de vijf aan de eindsprint begonnen. Tegen Ad Prinsen bestond geen maat, waardoor deze cou reur zijn vierde seizoenover winning behaalde. Achter de oorspronkelijke negen koplo pers won Nico Toussaint de sprint van het verslagen pelo ton, waarin ook Peter Heijster, Rob Hoefsloot en verrassend Arjan Korthout Bij de dames heerste een op permachtige Carry Fetterson. Met Els van Leeuwen was de Amerikaanse al snel uit het Eeloton weggevlucht. Een lek- e band van Els van leeuwen veranderde haar mening niet Alleen nu reed Carry Petter- son een souvereine koers, die De kopgroep 'sleurt' over de Maassluise Govert van Wijnkade. Geheel rechts Gijs den Besten, wiens inspanningen door Ad Prinsen (derde van rechts) in de eindsprint volledig teniet werden gedaan. zij terecht met haar zesde sei zoenoverwinning afsloot Ach ter haar een vijftal achtervolg- sters, waarvan Betsy van IJ- ken de sprint voor cie tweede plaats won. Van de thuisrijder- ster legde Come Meijer beslag op de elfde plaats, werd Ted Storm veertiende en eindigde Pascal Lever op negentiende plaats. Oppermachtig was het West- Iandse duo Marcel Duijvestein en Joost van Adrichem bij de nieuwelingen. Al snel waren zij er vandoor en slaagden zij er in het peloton te 'dubbelen'. In de eindsprint had Duijve stein geen probleem aan Van Adrichem. Maar die had de leidersprijs al gewonnen. Maassluis De prestatieloop die vooraf ging aan de Maas sluise prestatieloop kende een niet al te groot aantal deelnemers. Voor de race 'over 1.900 meter (twee ron den) hadden slechts 35 re creatiesporters ingeschreven en voor de loop over 7.600 meter (acht ronden) waren er welgeteld 106 deelnemers. De overwinning op de lang ste afstand ging naar de Naalwijker Henk Bronswijk, die elf seconden voorsprong had op P. Koreneef uit Maas land. De eerst aankomende dames was Marjan Hogerhout uit Naaldwijk, gevolgd door plaatsgenote Tineke Brons wijk. De eerste prijs op de 1.900 meter ging naar Erwin Visser uit Vlaardïngen. De uitslagen: L900 meter: 1. •Erwin Visser (Vlaardingen) 6.40 minuten, 2. J. Gran (Naaldwijk) 7.03, 3. J. Grijp (Maassluis) 7.13, 4. Enrico van Wingerden (Maassluis) 7.30» 5. W. Schraal (Maas- ren: 1. Henk Bronswik (Naaldwijk) 27.57 minuten, 2. P. Koreneef (Maassand) 28.08, 3- Mari Paalvast (Maas sluis) 28.32, 4. Piet Schoordijk (Heenweg) 28.50 (tevens eer ste veteraan), 5- Van Wees (Eindhoven) 29.13; 7.600 me ter dames: 2. Marjan Hoger hout (Naaldwijk) 33.10 minu ten, 2. Tineke Bronswijk (Naaldwijk) 3544. Amateurs: I. Ad Prinsen Raamsdonkveer) 84 km. In 2.06.48 uur, 2. T. Koop (Wate ringen), 3. B. Jouvenaar (Den Haag), 4. K. Teeuwen (De Zilk), 5. G. den Besten (Monster), 6. H. Timmermans (Den Bosch), 7. E.v.d. Po! (OldeDroek), 8. L. Poortvliet (Dirksland), 9. J.v.d. Koolj (Spijkenisse). 10. N. Tous saint (Naaldwijk), 11. P. Hoger- vorst (Pijnacker), 12. A. "Her mars (Katwijk), 13. G. Tabak (Veldhoven), 14. P. Heijster (Vlaardingen), 15. R. Hoefsloot (Vlaardingen), 16. C. van Vliet (Honselersdijk), 17. A. Jansen (Leiden), 18. A, Korthout (Maassluis). 19. F.v.d. Enden (Monster), 20, J. Schep (Woer den). Dames: I. Carry Pettterson (USA) 45 km. in 1.12.05 uur, 2. B. van IJken (Baarn), 3- G. Brouwer (Mantgum), 4. H. Hage (St. Maartensdijk). 5. E. Gotschalk (Groningen), 6, M, Havik (Voiendam), 7. E. Oomen (Schijndel). 8. H. Lievense (Hil- legom), 9. C.v.d. Broek (Soerst), 10. A. Versluis (Gou da), 11. C. Meijer (Vlaardin gen), 14. T. Storm ('s-Graven- zande), 16. J. den Hoedt (Rid derkerk), 17. M. Kauffman (Kijkduin), 18. S. van Kuyen (Naaldwijk), 19. P. Lever (Maassluis). Nieuwelingen: I. Marcel Duij vestein (Naaldwijk) 45 km in 1.08.26 uur, 2. J. van Adrichem (Kwlnlsheul), 3. P. Voshol (Nieuwerkerk a/d. IJssel), 4. R. Kroes (Maasland), 5. M. Mid delburg (Poeldijk), 6. S. Slen ders (Zwijndrecht), 7. M. van Koolwijk (Loosduinen), 8. W. de Jong (Alphen a/d. Rijn), 9. J. Visser (Purmerend). 10. G. Zwaan (Voorschoten), 11. N. Wltzenberg (Brlelle), 13. G. Jongejan (Rotterdam), 14. R. Stuyt (Rotterdam), 15. R. Mol (Den Haag), 17. E. Haksteen (Papendrecht), 19. R. Breastral (Barendrecht), 20. T. de Keijzer (Sliedrecht). DWS-voorzitter Frans Bouma reikt de Waterwegbokaa! uit aan de aanvoerster van Hollandiaan. Schiedam Het tweede Wa- terwegto urnooi om de door deze krant beschikbaar gestel de bokaal in evenals vorig jaar gewonnen door het Vlaardin gen De Hollandiaan. De wed strijden om de cup werden af gewerkt op de nieuwe verhar de velden van de Schiedamse handbalvereniging DWS. On der goede weersomstandighe den werd op twee velden strijd geleverd en dat leverde de goede bandbalwedstrijden op. Bij de heren bleef het Vlaar dingse Hollandiaan ongeslagen en eindigde rnet 10 wedstrijd- punten bovenaan. Bij de da mes werd DWS eerste, slechts Hollandiaan wist DWS 1 punt afhandig te maken. De volle dige eindstanden waren: Heren: 1. Hollandiaan 5-10 (53-21), 2. DWS 5-6 (40-31), 3. Wilton 5-6 (37-38). 4. WIK 5-4 (35-31), 5. Unitas 5-4 (37-38) en 6. HVK 5-0 (17-69); Dames: 1. DWS 5-9 (35-12), 2. Hollan diaan 5-7 (29-16), 3. WIK 5-6 (23-19), 4. Unitas 5-5 (24-26), 5. HVK 5-3 (30-34) en 6. Wilton 5-0 (21-44). De eindstand van de dames- en herenpoules samen luidt als volgt: 1. Hollandiaan 17 wed- strijdpunten, 2. DWS 15. 3. WIK 10, 4. Unitas 9, 5. Wüton 6 en 6. HVK 3. Aan het eind van de dag reik te DWS voorzitter Frans Bou- man de Waterwegbokaal uit aan de beide Hollandiaan- aanvoerders.Voor de tweede achtereenvolgende keer ging de bokaal naar het Vlaarding se Hollandiaan. Schiedam De cricketers van Excelsior'20 behaal den tegen Hercules een regelmatige 6-0 overwin ning. Het kampioenschap kon echter nog niet wor den gevierd. Stadgenoot Hermes DVS verloor te gen de andere titelkandi daat Quick uit Den Haag. Uit tegen VUC volgende week kan Excelsior'20 bij een positief resultaat ech ter wel definitief kam pioen worden in de eerste klas en daardoor promo veren naar de hoofdklas se. Tegen Hercules werd de toss verloren, waardoor de Schie dam eers eerst moesten gaan batten. Het begin van Excel sior'20 was niet denderend. Op 0 viel al het eerste wic ket Edwin van der Hoeven hield zijn zenuwen echter in bedwang en bracht het tot 63 runs. Ook de andere cricke ters van Excelsior'20 deden het niet onverdienstelijk. Ru pert Gomez kwam tot 44 runs. Rob Koevermans sloeg er 33, Henk Kommt 30 waaronder drie zessen en Wil van Gelderen sloeg 15 runs. In totaal scoorde Exces- lior'20 197 voor zes. Een score die tot tevreden heid stemde. Weliswaar wa ren de Schiedammers nog niet helemaal onbereikbaar geworden voor de tegenstan der, maar de score bood toch de nodige perspectieven. Hercules kon in het begin maar weinig runs scoren. N. Verhoef kwam tot 28 runs en Barend Stijl sloeg er 37. El- vin Greenïdge was de man die de wedstrijd een draai zou kunnen geven. De onbe twist sterkste speler uit de cricketcompetitie faalde ech ter voor zijn team. Hij bracht het niet verder dan 16 runs. Edwin van der Hoeven werd de grote man aan de zijde vasn Excelsior'20. Prachtig ving de cricketer Greenidge uit, waardoor Hercules niet meer langszij kon komen. Edwin van der Hoeven werd direct ook uitgeroepen tot de 'man of the match*. Rob Koevermans speelde weer een gave partij. Mede door zijn goede bowlen 2 voor 35 kon Excelsior'20 de wedstrijd winnend afsluiten. De bowlersresultaten van de overige spelers vielen ook Excelsior's batsman en coach Rupert Gomez duikt weg voor een bal van bowler Barend Snel. Vlaardingen Herman den Haag, één van de weinige spe- Iers van FC Vlaardingen dié na het faillissement nog geen nieuwe (amateur)club had ge. vonden, keert terug naar hel Goudse Olympia. De 24-jarige aanvaller, die bij FC Vlaardint gen in de tweede competitie- helft door blessures niet veel meer aan bod kwam, ging niet in op een aanbieding uit Hone Kong. De rossige spits was via 'make- laar' Frans van Balkom in contact gebracht met de vere- niging Ting Sung, waarvoor thans ook onder andere Hugo van Houten uitkomt. Den Haag kon in het verre oosten 40.000 gulden per jaar verdie- nen, maar in overleg met zijn vriendin heeft hij besloten op de vertrouwde Goudse bodem te blijven. Oostvoorne ASW heeft geer wraak kunnen nemen op dt zondagvoetballers van VDL voor de twee jaar geleden ge miste promotie. In het Kuiper- toernooi van het Oostvoornss OVV kwamen beide ploegen na een vooral van Dordtse zij de keiharde wedstrijd, een ö-ö deling overeen. VDL eindigde in dit toernooi op de derde plaats, achter Slikkerveer ea ASW, maar voor gastheer OVV. VDL startte tegen OVV, waarvan met 2-1 gewonnen werd. De Maassluise doelpun ten kwamen op naam van Jan van Altena en Teddy Dekker. Vervolgens volgde de deling tegen ASW. In de laatste wed strijd ging het vermoeide VDL met 1-0 ten onder tegen latere winnaar Slikkerveer. Den Haag Hermes DVS heeft het in Den Haag tegen het sterke Quick niet kun nen bolwereken. De Schie damse crieketters verloren kansloos. De toss werd ge wonnen door Hermes DVS, waardoor Quick het eerst ging batten. De Hagenaars deden het niet slecht Zij scoorden 180 voor 5. De spelers van Hermes DVS speelden een redelijke partij maar waren niet opgewassen tegen het geconcentreerd spelende team uit Den Haag. Hermes DVS deed het aan bal aanvankelijk ook niet slecht Rob en Ed ter Braak en Nico Elsschot kwamen goed door, maar erg hoog werden de sco res niet. De beslissende fase van de wedstrijd kwam toen. Hennie van Wijk aan bat kwam. De Schiedammer was buitenge woon goed op dreef toen een ongeluk hem uitschakelde. Toen hij al 19 runs had ge scoord kreeg hij een bal regel recht in 2ijn oog. Van Wijk kon de wedstrijd verder wel vergeten en moest direct naar een ziekenhuis worden over gebracht Negen hechtingen moesten eraan te pas komen om de schade weer enigszins te herstellen. Maar liefst drie uur moest Van Wijk. in het zie kenhuis blijven. Na het voor Hermes DVS ver- velende incident was de spirit I uit de ploeg verdwenen. Men taal aangeslagen door het ge beuren kwamen de Schiedam mers niet verder dan 82 all- out niet tegen. Rob de Leede bracht het tot 5 voor 43 en Koos Gouka bowlde 2 voor 9. Ruperet Gozmez tenslotte kwam uit op 1 voor 34. Het weer talrijk opgekomen pu bliek naar schatting om zoomden zo'n 700 cricketlief hebbers het veld op Thurle- de genoot zichtbaar van het spel van de thuisploeg. De kroon op het werk kan volgende week worden ge zet In Den Haag Is dan VUC gastheer. De Hagenaars ne men een bescheiden positie in op de ranglijst en moeten dan ook een te nemen hin dernis zijn voor de Schie dammers. Bij een positief re sultaat is Excelsior'20 door gedrongen tot het walhalla van de cricketwereld; de hoofdklasse. Vlaardingen Ludënne Sigmond is er in geslaagd om het grote toernooi van Soen da op haar naam te schrij ven. In de dames-B frarue .was rij duidelijk te sterk voor Krouwen 2-6. 6-2, 6-1. Bij de heren ging de titel jnaar R- Rolink, die in de fi nale B. Buitendijk met 6-2,6- l versloeg Het toernooi bij Soenda was, mede door het fraaie weer van de afgelopen dagen een groot succes. Aan inschrij vingen geen gebrek. Maar liefst honderd tennissers moesten worden teleurge steld omdat er geen plaats meer voor hen was. De uitslagen: Dames-B: 1. Sigmon-Krouwer: 2-6, 6-2,6- 1; Heren-B: R. Rolin^-B. Buitendijk 6-2,6-1; Gemengd dubbel: L. Houthom/B. Bui- tendijk-J. Vindhammer/A. Rolink 6-3, 6-3. Dubbel he ren: R. Rolink/A. Rolink-C. van Meurs/N. Kuiper 6-7, 6- 3. Dames dubbel: winnaar goule: C. Koppe/G. Eierste- Dames C: U. Beuzenberg-B. Bekker 6-2. 6-4. Heren-C: H. van Strijen-E. Bakker 5-7, 6- 't Hoen: 6-1, 4-6, 6-3. Heren 2, 6-1. Dubbel heren: J. D: D. Droge-P. Goedknegt 6- Voorwald/P. Schuurman-E. Bijl/R. Houkes 6-2, 6-4. Ge mengd dubbel: F. Ortensi- us/F, Snoeck-R. Koning- /Bekker 4-6, 6-4, 8-6. Dames dubbeh F. Snoeck/L. Snoeck-T. Buitendijk/A. ham 6-1, 6-4. Dames D: M. Veldhoven-E 2, 6-4. Heren dubbel; P. Graven/H. van Woerkom- Althof/J. Sonne veld 6-3,7-5. Gemengd dubbeh A. Toer- nier/Voorkamp-J. Eijsde- n/AStork 6-1, 5-7, 7-5. Da mes Dubbel: M. Toemier/F. Vermeulen-J. Sampimon- /Pons 7-6, 4-6. 8-6. Vlaardmgen/Schïedam Voor de korfballers is de tijd van oefenwedstrijden weer aangebroken. Spirit kwam tweemaal in actie. Het startte de oefencam pagne tegen het Rotter damse Hesco. Een vereni ging, die onder de bezie lende leiding van. regio Waterweg-voorzitter Koos de Bie weer opleeft. Het heeft echter maar zo'n dertig veertig leden. Spirit had geen moeite met de Rotterdammers en het won dan ook royaal met t19-l. Het tweede duel was in Maassluis tegen Maassluis. De Vlaardingexs waren dui delijk meer een eenheid dan de Maassluise formatie. Dit is echter niet zo verwonderlijk. Maassluis gaat nu echt de jeugd een kans geven en moet wennen aan de nieuwe man langs de kant Al had den enkele spelers erg veel moeite met het luisteren naar Hans Taal. Maassluis bleef zoeken naar de juiste opstelling. Spirit had eerder het ritme te pakken en won met 5-7. Oranje Nassau speelde tegen tweede klasser IJsselvogels een sterke eerste helft en kon daarna in de tweede helft rustig verder experi menteren. In deze wedstrijd was de stijgende lijn van Nassau toch al zichtbaar. Het won met 7-4. Doelpunten; Eric Romer, Hans Landman, Bram van Zelm(2), Sjanie Bot(2), Co bie van Keulen. Harga startte het oefenpro gramma goed en won met 6- 8 van de oude vereniging van de nieuwe trainer. Wim Roggeveen, WION. Voor de Schiedammers was het de eerste gelegenheid am de nieuwkomers uit de jeugd in passen, en een goede kennis making tussen trainer en se lectie. Vlaardingen begon vorig weekeinde met een trai ningskamp in Ruinerwolde. Jan van Heteren zag zijn se lectie in actie tegen Mark nesse en VEFO» afdelings teams uit het noorden. Twee maal boekte Vlaardingen winst Ook tegen Unicum boekte Vlaardingen een rui me winst, al liet het team aanvallend nog legio kansen onbenut Unicum had niet afi kracht om het nonchalante verdedigen van Vlaardingen af te straffen. Doelpunten; Rik Brouwer, Marijke Strub bel), John Kuit Hick van Ekelenburg(3), Romano Uyt* dehage(2), René Zwets.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6