SCHIE DAMSCHE COURAIVrr Wethouder woed - id over adver I entie V OI Winkeliers mogen plan ook bekijken Van Kleef valt eigen wet houder erg fel aan Ik dc proef Gemeente neemt enquête Muwi 1 heel serieus Blauwe Brug loopt leeg Goudriaan:Het is een schande Maasland voelt zich door Rijnmond bedreigd 'Kom! u eens kijken wat mooiV ir Ondanks betreurenswaardigmisverstand: Twist in PvdA over stadsvernieuwing Wethouder: nog niet zorgwekkend Donderdag 20 auguslus 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 16 4 PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan (stadsontwikkeling) is woedend op de ver eniging Wijkbelangen Vettenoordsepolder. De door hen, samen met de stichting wel zijn, geplaatste advertentie voor een bewo- nersdeskundige noemt hij hoogst polarise rend. De wethouder: „De tekst is bij het on fatsoenlijke af. Het is gewoon een schan de." stein (PvdA) had zich ver» baasd over vier advertenties die afgelopen zaterdag in De Goudriaan maakte zich gis teravond in het openbaar kwaad. Willem Kwakkel- Volkskrant stonden. Allen hadden betrekking op Vlaar dingen. Eabberspolder, Oost- wijk, Vettenoordsepolder (VOP) en Centrum vroegen om een bewonersdeskundige, „Had dat niet gezamenlijk gekund?" vroeg Kwakkel- stein zich af. Goudriaan was het met hem eens. Hij zei: „Hier is 25.000 gulden over de balk gegooid. En dat terwijl dinsdagavond in de commissie verkeer en vervoer een gat van 13.000 gulden niet dichtend was te krijgen." Consulent stadsont wikkeling Ton Jochems at tendeerde hem er vervolgens op dat de advertenties 'slechts' 1200 gulden per stuk hadden gekost. Iets dat de commissieleden overigens onwaarschijnlijk voorkwam. Wethouder Goudriaan sprak derhalve maar over 'een mis versta ndje'. Hij ging toen echter in op de inhoud van de VOP-advertentie. Een ci taat hieruit: „Na jaren van touwtrekken zijn in het oude gedeelte van de VOP einde lijk een paar stadsvermeu- wingsprojecten van de grond gekomen, maar de buurt dreigt nog steeds ten prooi tc vallen aan verpaupering en sloopgrage stadsbestuurders." Goudriaan legde dit uit als felle kritiek op zijn persoon tje on noemde het 'pure te genwerking". Vervolgend" „Dat is gewoon het hele be droevende van de VOP. Op zo'n polariserende adverten tie kan maar één type bewo nersdeskundige afkomen. Ben je jaren bezig om tol een goede samenwerking te ko men en dan krijg je zoiets!" Dc andere drie advertenties konden volgens hem nog wel door de beugel. Al zou een juichstemming wat veel van het goede zijn. De opsteller van de gewraak te advertentie, VOP-bewo- ner Joost Kühne, begrijpt niet waar de gemeente zich mee bemoeid. „Het is onze eigen zaak," zegt hij. Zijn uit gebreide reactie is elders in deze krant te Iezen. Zie daarvoor pagina drie. Wethouder Bas Goudriaan: „De tekst van die advertentie is bij het onfatsoenlijke af." Maasland De fractieleider van het CDA in de Maas- landse gemeenteraad, W. van Geest, heeft zijn be zorgdheid geuit over een nieuwe dreigende aanslag op Maaslands grondgebied vanuit Rijnmond. Van Geest heeft erop gewezen, dat Rijnmond werkt aan een nieuw onfwerp-streekplan. 4 waarin wordt gesproken van bebouwing ten behoeve van Maassluis tot aan rijks weg 20. Bij alle voorgaande plannen is de gemeente Maasland steeds buiten het Rijnmondgebied ge houden. Eenmaal was dat met het geval. Toen hebben Maas land en andere instanties in het WeslJand geprotesteerd en werd de gemeente toch weer bij het Westland ingedeeld. Bij die protesten was ook een massaal door de bevolking on dertekend referendum. Van Geest: „Rijnmond werkt nu weer aan een nieuw streek plan. Daarin wordt toch weer een aanslag gepleegd op Maas lands grondgebied." Tevens wees de CD A-fractievoorzitter erop dat in het nieuwe ont werp ook wordt gesproken over het onder water zetten van de Foppenpolder. Hij vroeg het college van burge meester en wethouders zeer alert te zijn op de verdere uit werking van het nieuwe streekplan. Burgemeester Jan van den Brink stelde Van Geest gro tendeels gerust.„Wij volgen de ontwikkelingen nauwlettend. Bovendien heb ik begrepen dat Maassluis al niet meer ge proportioneerd is voor bebou wing tot aan de rijksweg." Van groot belang oordeelt Van den Brink het al dan niet on der water zetten van de Fop penpolder. Maasland beeft ach steeds tegen inundatie verzet. Volgens het nieuwe ontwerp van het streekplan Rijnmond zou de polder onder water moeten. „Maar Rijn mond kan tekenen wat ze wil len," aldus Van den Brink, .wij willen niet niet. Hun be voegdheid strekt lot het Rijn mondgebied en daar valt de foppenpolder niet onder." De Schiedamse binnenstad: door hun bewoning, ook win- bij de bomen in het midden keilers ten goede komen: het van de foto komen de wonin- levert hun tenslotte meer klan- gen, waarover Zijdeveld met ten op. Luchtfoto Henk van de winkeliers wil praten. Hij Westering, copyright Sijthoff meent dat woningen, simpel Pers 1981. Schiedam In de Schiedam se binnenstad doet zich de vrij unieke situatie voor, dat een wethouder rechtstreeks naar de winkeliers toestapt om hun mening te vragen. In een brief aan alle onderne mers van de binnenstad no digt Pvd A-wethouder Chris Zijdeveld hen uit om eens langs te komen in zijn eigen winkeltje op de Hoogstraat 34. Daar hangen tekeningen en staan maquettes van de nieuwe woningbouwplannen voor de kaalslag. Zijdeveld heeft de indruk dat veel mensen er bijzonder goed over te spreken zijn. Door nu iedere winkelier uit te nodi gen hoopt Zijdeveld te kun nen checken of dat ook wer kelijk het geval is. Is dat in derdaad zo, dan vindt de wethouder dat de indieners van de zeven bezwaarschrif ten daar hun consequenties uit moeten trekken. ..Zij heb ben een grote verantwoorde lijkheid, die zij nog maar eens moeten laten wegen." aldus Zijdeveld gistermiddag tijdens een persconferentie waar hij zijn initiatief open baarde. De wethouder drukte zich deze keer opvallend voorzichtig uit ten aanzien van de bezwaarsch rijvers, maar liet niet na duidelijk te stellen dat het hun schuld zal zijn als Schiedam straks weer maanden, zo niet jaren, moet wachten op woningbouw. „De gemeente wti wel bou wen," aldus Zijdeveld, „graag zelfs." Hij zei dat hij geen behoefte had „aan een demagogisch verhaaltje" om hen te over tuigen. Zijdeveld: „Ik kan dat wel ophangen, zo van, jon gens, kijk nu eens, we heb ben 5000 woningzoekenden en daar moeten we wat voor doen: maar daar heb ik geen trek in, ik denk niet dat je mensen op die manier over tuigt. Tja, hoewel, demago gisch... 't is natuurlijk wel waar, kijk maar naar de cij fers van het bureau huisves ting." De wethouder zal nog één poging doen de indieners van de bezwaarschriften over te halen. Ambtenaren op het stadskantoor zullen daar een hele dag voor uittrekken en de indieners worden dan uit genodigd voor gesprekken. De winkeliers van de bin nenstad kunnen op vier tijd stippen in Zijdevelds winkel tje terecht: maandag 24 au gustus van twee tot vier uur: vrijdag 28 augustus van tien tot twaalf uur; donderdag 3 september van tien tol twaalf; en vrijdag 11 septem ber van tien uur tot half een. Zie ook pagina drie. Gaardingen De gehouden enquête onder de bewoners Van het Muwi-l-complex in de Bapperspolder zal niet wor- öec overgedaan. De kerngroep van de 694 woningen trok de bruikbaarheid van de enquête in twijfel Wethouder Bas Goudriaan zei gisteravond de gegevens heel serieus te ne- „En we gaan zeker niet opnieuw beginnen." Onlangs zette de kerngroep het verloop van de enquête op een Vie. Een onderzoek dat erop gericht was te bekijken welke be woners aan renovatie van de huizen wilden denken en op welke fyze. Nadat de gemeente verwarring had gezaaid, over wel of "et doorstrepen van suggesties, zou een aantal bewoners ver eerd ingevuld hebben. Daarom besloot de kerngroep de beslis- "og heel nadrukkelijk aan de gemeente over te laten. De enqué- opnieuw laten doen of mogelijkerwijze kiezen voor foute ge gevens. Dat was het dilemma waar de kerngroep zich van dis- tancieerde en de gemeente zich voor geplaatst zag. Vorige week stuurde de bewonersvertegenwoordiging een brief je naar de gemeente, waarin ze vroegen wat die nu van plan was. Opbouwwerker Ron Koevoets informeerde gisteravond tij dens de vergadering van de commissie stadsontwikkeling naar het antwoord. Goudriaan wilde daar, in afwachting op de offi ciële reactie, weinig onduidelijkheid over laten bestaan. „We be treuren het ontstane misverstand, maar we zien geen reden de enquête niet serieus te nemen. Er wordt nu gewoon doorgegaan met de planvorming." Als straks het begin van de procedure doorlopen is, en de nieu we huurprijzen bekend zijn, worden de bewoners opnieuw ge raadpleegd. Echt definitief is de gehouden enquête dus met. Iets waar de wethouder gisteravond ook nadrukkelijk aan refereer de. Schiedam Een ernstig conflict tussen PvdA-raadshd Hans van Kleef en zijn eigen wethouder Chris Zijde veld is gisteren ontstaan over de stadsvernieuwing Van Kleef verweet Zijdeveld de stadsvernieuwtngspro- blematiek te weinig aan de orde te stellen in de com missie voor ruimtelijke ordening. De bij vlagen zeer felle discussie barstte los tijdens het agendapunt over de stadsvernieuwing in Schiedam-Zuid. Vooral Zijdeveld toonde zich bijzonder verbaasd over het onverwachte en naar het zich liet aanzien ernstige menings verschil. „Volgens mij praten we volkomen langs elkaar heen," meende Zijdeveld, die juist dacht een belangrijke mijlpaal op mspraakgebied te hehben bereikt op de vergade ring. Een officiële aanstelling van het projectteam in Scbie- dam-Zuid en een kredietaan vrage voor de Gorzen stonden op de agenda en werden door de commissie positief beoor deeld. De wethouder leek vooral blij toen in het vragenkwartiertje voor de toehoorders Armand van Puyvelde, bestuurslid van dc bewonersverenigmg Schie- dam-Zuid en kandidaat-op bouwwerker voor dezelfde wijk, zijn tevredenheid met de voorstellen betuigde. Hij meende dat de bewonerevere niging voor tachtig procent haar zin had gekregen. Ook VVD-leider Gerard Verhuls- donk sprak zijn bewondering uit. Volgens hem was er spra ke van een historisch moment, nu Van Puyvelde „de on derkoning van dc Gorzen," al dus Verhulsdonk het einde lijk eens bleek met het college van B en W, Van Puyvelde noemde de plotselinge uitbarsting van Van Kleef minder belangrijk. „De politiek heeft zich totaal niet met de stadsvernieuwing bemoeid en weet niet waar zij over praat. Dat bleek tijdens de vergadering overduidelijk." Inderdaad rees op de publieke tribune soms verbazing over de betogen van verschillende politici. Toch kreeg Van Kleef gistera vond enige bijval. Herman Noordegraaf van de PPR pleitte ervoor in de commissie te discussiëren over de struc tuur van de stadsvernieuwing Volgens Noordegraaf is het zaak dat meer beslissingen in de wijken kunnen worden ge nomen Zijdeveld gaf er blyk van daar weinig voor te voe len omdat dat zou betekenen dat ambtenaren die zich in de wijken met stadsvernieuwing bezig houden plots politieke verantwoordelijkheden zou den moeten dragen. Wel zegde hij toe op het vraagstuk terug te komen in een volgende commissievergadering. Jva» Dit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen omgeving kuni vinden, wordt zonder eittra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad oe) pvdte5- "i ?ostc°c da^s YJoo^' te\«4°ot' DC-0"01 owle' te\. 3 e^e/' „1*4°" dl,»*" u floW4'® Schiedam Wijkcen trum de Blauwe Br„g loopt langzaam leeg. Steeds minder instellin gen organiseren activi teiten in de Blauwe Brug. Het komende sei zoen zal het bezettings percentage van het wijk centrum dan ook lager zijn dan dit jaar. De hoge zaalhuur wordt daarbij gezien als een onoverkomelijk pro bleem. In sommige ge vallen dreigt het groot ste deel van de subsidie die een instelling ont vangt op tc gaan aan huur. waardoor geen geld overblijft voor acti viteiten. Om aan dat gevaar te ont komen is in een aantal ge vallen nog helemaal geen huur betaald De totale achterstand loopt in de tienduizenden guldens. Tot op heden heeft de ge meente, de verhuurder van het wijkcentrum, zich beperkt tot het langssturen van ambtenaren. Opeisen van de achterstallige hu ren heeft nog met plaats gevonden en voor zover bekend is ook nog niet over een oplossing voor de almaar groter worden pro blemen gedacht Op de afdeling financiën van de gemeente weigerde men gisteren elk commen taar op hst uitdijende pro bleem Financieel wethou der Rei nier Scheeres bleek niet bereikbaar Wethou der Herman Posthoorn, in wiens portefeuille de Blau we Brug valt, noemt de toestand nog met zorg wekkend Het ziet er ech ter naar uil dat een groot deel van de tegoeden niet meer ve-haald zal kunnen worden. Drie instellingen zeggen al door de hoge huren in pro blemen te zijn gekomen de stichting open jonge rencentrum Schiedam- Noord, speei-o-theek Ikkie en de SSSN-werkgroep jeugdwerk De eerste twee zijn bij de gemeente in be roep gegaan omdat de sub sidie ten gevolge van de hoge 1 I <ag bleek. Ih „j. i it ten zijn k* rworpen ikkie wil het v. .jkcentrum zo spoedig mogelijk verlaten. De werkgroep jeugdwerk heeft volgens opbouwwer ker Jos van der Lug', een huurachterstand var. on geveer 9000 gulden. Als dat bedrag op tafel moet worden gelegd, kan er he lemaal niets meer worden georganiseerd. Maar ook zonder het voldoen van de huur al heeft de werk groep problemen met het programma In de zomer vakantie kon helemaal niets voor de jeugd wor den gedaan. Zie ook pagina drie. *'9| v/|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1