SCHIEDAMSCHE COURANT Co-op mag uitbreiden Groen licht voor parkeerplan Protest tegen woonwagenpark gestaakt Bij stelling socuplan ligt maand ter inzage Ik <neemr dêproef 1 Vreugde en verdriet rond Staelduinsebos Fietsers overwinnen ook moeilijke avond Ondanks forse kritiek: peen hoorzitting in Passagetheater °A Ongewenst bezoek Recherche rolt opnieuw bende inbrekers op Buurtbewoners grijpen dieven Kamerfractie. PvdA bekijkt crematorium In Kethel: Over problematiek in Holy: i it! Vrijdag 21 augustus 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 105de jaargang nu- 163 8 PAGÏKA*3 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Co-op mag, als het aan de commissie voor Ruimtelijke ordening ligt, toch gaan uitbreiden naar het pandje van de SSSW (Schiedamse woningcoorperaties). Die uitbreiding werd mogelijk omdat de êSSW binnenkort verhuist. De dienst ge meentewerken dreigde echter een spaak in het wiel te steken door een negatief advies te geven op de bouwaan vraag. Volgens gemeentewerken was het uitbreiden in strijd met het daar geldende bestemmings plan. De commissie voor ruimtelijke ordening beeft nu geadviseerd de Co-op toch een ver gunning te verlenen. Het gaat immers niet om een uitbreiding van het winkeloppervlak zelf, maar om een uit breiding met opslagruimte voor de Co-op, wat weer wel in het bestemmingsplan zou zijn toegestaan. Het was CD A-raadslid Sïem Rosman die dat aan het licht bracht in de vergadering van de commissie RO. Ook bij de dienst gemeentewerken was men er inmiddels achter gekomen. Staelduin Vreugde bij de Vereniging Vrienden van het StaeJduinsebos. Zij viert morgen haar lïenjang be staan. Vreugde omdat in de afge lopen jaren veel is veran derd in het bos. Het weste lijk deel is ingericht tot een recreatief park met prachti ge flora en fauna. Het vo gelbestand is belangrijk toe- genomen door de grond op zettelijk drassig te houden. Naast de gebruikelijke wei devogels heeft boswachter J. van de Ende er een ral reiger waargenomen en zelfs de uiterst zeldzaam ge worden roerdomp. Er hui zen boom- en torenvalken en de boswachter hoopt binnen enkele jaren wilde orchideeën te zien groeien. Paden zijn aangelegd en er is een informatiecentrum gekomen. Vrijwilligers heb ben dit alles gerealiseerd in hun vrije tijd, Verdriet over de aanwezig heid van ontplofbare muni tie in het oostelijk deel van het Staelduinsebos. De op slagplaats is een doorn m het oog van de natuur vrienden uit 's-Gravenzan- de en omgeving. Vlaardingen Bij een in braak in een bedrijfspand aan de Deltaweg in Vlaardingen is voor een bedrag van 1500 gul den ontvreemd. Eén of meerdere dieven gin gen aan de haal met een radio- versterker-installatie, een re kenmachientje, wat gereed schap en 110 gulden aan con tacten. De politie weet nog niet hoe de daders binnen ge komen zijn. Schiedam Opnieuw is de re cherche erin geslaagd een golf van inbraken op te lossen. Drie Schiedammers van 19 en 20 jaar en een Vlaardinger van 17 jaar zijn gearresteerd en in middels voorgeleid aan de of ficier van justitie, omdat zij verdacht worden van 34 in braken waarbij in totaal voor ruim 12.000 gulden werd ge stolen. De vier jongens traden alleen op of in combinaties van twee en drie, aldus de Schiedamse politie. Zij waren actief in Schiedam, Vlaardin- gfen en Rotterdam. Van de buitgemaakte goede ren konden slechts een brom mer, een fiets en een motor aan de rechtmatige eigenaars teruggegeven worden. De rest k niet meer te achterhalen. |let gaat onder meer om spul len van SVV, waar vier keer ingebroken werd, voorts van de sportclubs FC Nieuwland, jcniedamse Boys, UVG en Schiedam en tenslotte nog van jpodgieter Jurgens. het Kolpa- o^d, sloopterxeinen aan de Njeuw-Ma thenesserstraat en de Raam, de sexshop op de Hoogstraat, transportbedrijf aaartmans en zwembad Groe- Spord. Vlaardingen Na een lastige avond hebben gisteren de fietsers, die meedoen aan de Vlaardingse avondvierdaagse voor wielrijders, dan toch de vrijdag gehaald. Schiedam Het parkeerplan voor de binnenstad is, ondanks for se kritiek van middenstanders, ondernemers en bewoners, door de commissie voor ruimtelijke ordening overgenomen. Wel legde de commissie er de nadruk op dat eventuele tekortkomingen in de toekomstige parkeersituaties moeten worden bijgesteld. Daar toe moet een evaluatie plaatsvinden, een paar maanden na het in werking treden van het plan. Het parkeerplan concentreert het aantal parkeerplaatsen vooral aan de rand van de binnenstad. Voor winkeliers en bedrij ven komen echter ook plaatsen in de bin nenstad zelf. Er stond gisteravond een ferme wind, het hagelde zelfs nu en dan, maar dat alles mocht de pret niet drukken. Dapper, kloek en onverveerd de honderden sportieve fietsers zich een weg door oeverbos De Lickebaert, halverwege Vlaardingen en Maassluis. Gerard Verhulsdonk, in de commissie voor ruimtelijke ordening als plaatsvervanger van de eigenlijke VVD-commisteleden Cor van Tilborg en Annie Renskers, pleitte ervoor het gebruik van de parkeerschijf in herover weging te nemen, als alternatief voor de par- keermeter. Volgens Verhulsdonk zou het ge bruik van parkeerschijven weieens goedko per kunnen zijn dan meters. Zowel verkeers- deskundige Hans van der Vïist als wethou der Chris Zijdeveld bleken het daar niet mee eens. Veel kritiek bleek er onder de commissiele den op de laad- en Iosvoorzieningen die vol gens het parkeerplan zouden moeten worden ingesteld. Grote vra'chtauto's moeten daar hun lading in kleinere wagens overladen. Gevreesd werd dat de kosten daarvan te hoog zullen zijn. Wel zag men over het alge meen als voordeel dat vrachtauto's zich niet door smalle straatjes in de binnenstad hoe ven wurmen. Opvallend veel gebruik werd er in de com missie gemaakt van het vragen kwartiertje voor toehoorders. De vereniging Broersveld Belangen, de Vereniging Schiedamse Onder nemers en de bewoners vereniging Schie- dam-Centrum spuiden vooraf hun bezwaren tegen het plan. Van die laatste vereniging maakte Jan Hagendoorn bezwaar tegen het gescheiden indienen van parkeerplan en verkeerscirculatieplan. „Je weet nu niet hoe je moet rijden om bij parkeerplaatsen te ko men, daarom moet eerst een verkeerscircula tieplan worden ingevoerd." Verkeersdeskundige Hans van der Vlist ging in theorie een eind met de bewoners vereni ging mee. Alleen zal er door het verkeerscir culatieplan weinig veranderen, meent Van der Vlist; dus m de praktijk kan een apart parkeerplan volgens hem Vlist heel goed worden doorgevoerd. Schiedam Doortastende be woners van de Nicolaas Beets- straat hebben twee jonge bromfietsdieven aan de politie overgeleverd, nadat zij een wilde achtervolging door Schiedam-West met succes za gen bekroond. De twee dieven, O. K. (19) en I. O. (16) uit Rot terdam. hadden in de Nicolaas Beetsstraat de brommer van E. G. D. gestolen die hen betrapte en onmiddellijk hulp van bu ren inriep. In de Aleidastraat gooiden de twee jongens de bromfiets neer en zij probeer den lopend weg te komen, maar de buurtbewoners zaten hen al op de hielen. Kort daar na kwam de politie, die slechts voor het transport naar het hoofdbureau hoefde te zorgen. Schiedam De fractie van de PvdA in de Tweede Kamer heeft zich als eerste in het par lement gebogen over de op roep van de Schiedamse PvdA-wethouder Chris Zijde veld om de bouw van een cre matorium in Schiedam te be vorderen. Het is nog niet be kend of de PvdA-kamerleden Zijdeveld zijn zin gaan geven, want voorlopig moet men alle feiten nog op een rij krijgen. Wel is deze week een onder zoek ingesteld. Schiedam In de plannen voor een woonwagenpark aan de Koekoekslaan is een zeer verrassende wending gekomen, omdat de vereni ging ruimtelijke ordening Kethel en omstreken haar bezwaarschrift bij de raad van state heeft ingetrokken. Volgens de vereniging heeft een dergelijke beroepsproce dure geen zin meer, want volgens haar heeft de ge meente het eigen plan voor een woonwagenpark aan de Koekoekslaan om zeep ge holpen. De gemeente Schie dam had namelijk op 20 no vember 1979 een voorberei- dingsbesluit genomen en aangezien dat maar één jaar van kracht is en niet met een 2elfde termijn is verlengd, speelt volgens de vereniging het hete hangijzer niet meer. Deze maand zou het beroep door de raad van state be handeld worden. Dat hoeft nu dus niet door te gaan, al dus de vereniging. Zo kort na deze bekendma king van de vereniging kon nog geen zekerheid worden verkregen, wie nu een blun der begaan heeft: de gemeen te door inderdaad te laat op haar eigen plannen in te ha ken, of de vereniging door te voorbarig haar beroep in te trekken. Vlaardingen Het ontwerp voor de bijstelling van het sociaal-cultureel plan ligt sinds vandaag ter inzage. Op het onderdeel accommodatie- problematiek en werksituatie in Vlaardingen-Holy kunnen tot 21 september bezwaar- r Schiedam In zijn pogingen om direct contact te krijgen öiet de winkeliers in de Schiedamse binnenstad heeft Jvethouder Chris Zijdeveld Bet idee laten vallen om in Bet Passagetheater een grote jSofgrzitting te houden. „Dat £?as misschien wel leuk en aardig geweest," aldus de wethouder, „maar ik heb iets tegen hoorzittingen, omdat de rustige mensen die in stil te hun nijverheid betrachten daar doorgaans overstemd worden door anderen, die ik bepaald niet representatief acht" De wethouder beperkt zich dan ook tot de bezoekuren in zijn winkeltje op de Hoog straat 34. Als dit goed ver loopt en veel winkeliers hun interesse tonen, zal Zijdeveld zich tevens wenden tot de beMjpners van de binnenstad. schriften ingediend worden. Over dit onderdeel van het socuplan heeft inmiddels een zogenaamd thema-overleg plaats gevonden. De resultaten hiervan zijn in mei aan het college van bur gemeester en wethouders aangeboden. Hierin wordt de realisering van vijf accom modaties voor sociaal-cultu reel werk aanbevolen. Hoiy zou ook in vier werkgebie den moeten worden opge splitst Andere eisen waren een noodaccommodatie voor het open,jongerenwerk en het op korte termijn beschikbaar stellen van zaal De Deel voor allerlei vormen van sociaal- cultureel werk. Het college van burgemees ter en wethouders wil deze wensen gedeeltelijk honore ren. Er is een ontwerp-bij- stelling van het socuplan 1981-1904 tot stand gekomen. Hierin gaat het college uit van een verdeling in twee werkgebieden (Holy-Zuid en Noord) en wil het de plan nen voor een sociaal- cultu reel centrum handhaven. Het gebruik hiervan moet dan in combinatie met de Mee^koetschool en mogelijk zaal De Deel gezien worden. Iedereen die in dit ontwerp nog wijzigingen aangebracht wil zien, heeft tot 21 septem ber de tijd bezwaarschriften in te dienen. Verloopt alles voorspoedig, dan kan de bijstelling van het plan in de november- vergadering van de Vlaar dingse gemeenteraad vastge steld worden. Om geïnteresseerden op de hoogte te stellen is er (naast de ter visie legging) op dins dag 8 september een in spraakavond. Dit gebeurt in zaal De Deel, Baarqhoeve in Holy-Noord. De aanvang is 20.00 uur. JH* Du nieuwsblad, waarmualhet nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad s»u' -naaT' veW nere c 3 VS is»' re 'l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1