SCHIEDAMSCHE COURANT Ik .neem- dê proef Klagen tegen politie niet op z'n Rotterdams College houdt vast aan wijkcentrum middengebied 'Meer driekamerwoningen nieuwbouw Ouwenbroek' "«-sr VS>-r Drie pop concerten in de Plantage moet kunnen9 f Commissie verkeer schrik i van 22 ontslagen Schiedam dreigt onder de 73.000 inwoners ie komen Krakers mogen nog blijven Commissie zoekt een brievenbus Bewoners Projectgroep: ..J !lïl .li nu Vrijdag 28 augustus 1981 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 168 s MGiMtfs 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vroeger speelde 'Rob de Nijs er al chiedam Twee of drie popconcerten moeten er per jaar in de Plantage kunnen worden gehouden. Dat was gisteren een voorstel van drie fracties in de vergade ring van de commissie voor algemene en bestuurlijke za ken. Zowel PPK als CPN en VVD stonden een uitbrei ding van het muzikale ge beuren in Schiedams cen trum voor. PvdA, CDA en D'66 lieten weten liever vast ie houden aan het eerdere collegehe- sluit de popmuziek maar éénmaal per jaar toe te laten op het Plantage-podium. Voor verdere concerten zou dan kunnen worden uitge weken naar het Beatrixpark. Burgemeester John te Loo leverde aanzienlijke kritiek op de houding van het Schie- damse popoverleg. Het afge lopen concert op.het stadserf is volgens de burgemeester geheel door de gemeente ge organiseerd, omdat de orga nisatoren het hadden laten afweten. Het gebrek aan ini tiatief bij de popmensen blijkt volgens Te Loo ook uit het feit dat zij nooit hebben willen meedenken over een alternatieve locatie nu de Plantage teveel overlast blijkt te geven. Die overlast werd door ver hullende commissieleden met een korreltje zout geno men. Herman Noordegraaf (PPR): „Ook ik heb telefoon tjes gehad van verschillende boze mensen, maar als je hen even stoom liet afblazen en je legde uit waarom popcon certen nodig waren, bleken ze vaak begrip te hebben. Je kunt buurtbewoners inscha kelen en hen uitleggen wat er aan de hand is. Drie maal per jaar een popgebeuren in de Plantage zou dan aan vaardbaar zijn." "Ook Cor van Tilborg (VVD) pleitte voor popmuziek in de Plantage. „Die Plantage staat daar nu eenmaal, dan moet je er ook gebruik van ma ken. Het is niet zo dat die muziek een verrassing voor de buurt zou betekenen. Ik heb vroeger naar Rob de Nijs en de Lords staan liiisteren, toen die in de Plantage op traden. Het is te streng als je helemaal niets in het cen trum laat gebeuren."- Arie Verlinde (PvdA) vroeg opnieuw aandacht voor zijn oude suggestie een muziek tent te bouwen in het Bea trixpark. Behalve popgroe pen zou daar dan ook een mandolinegezelschap kun nen optreden, meende Ver- linde. -\-r-j>:? 'Mé-1 m Turken en Marokkanen willen Maassluise moskee niet uit. Pagina drie. Joop van Woerkom: de Schiedamse Van Rappart. Pagina vier. Dreigende foto's van Frans Prins. Pagina vijf. CÜ H Z Cr van start: een pagina vol overzichten. Pagina zes. g Van Noortwijk helpt Excelsior tegen SW. Pagina zeven. Provincie verdeeld over afslanking veer van Maassluis Den Haag Klem tussen eigen begrotingsproblemen en de nood zaak tot bezuinigen en anderzijds het terugschrikken voor 22 ont slagen hebben de provinciale commissies voor verkeer en finan ciën gistermorgen verdeeld gereageerd op het voorstel om de veerver binding Maassluis-Rozenburg af te slanken. Tijdens de gezamenlijke commissievergadering in het Haagse provinciehuis keerde de PvdA-fractie zich tegen het voorstel om één boot uit de vaart te nemen, één als de 2S&&& reserve te houden en kwartierdienst om te zetten in een halfuurdienst. Voor de WD-fractie wogen de tot twee miljoen oplopen de verliezen het zwaarst. Het CDA en het SGP wilden nog geen definitief standpunt in nemen. Er valt dan ook nog niet te zeggen hoe de eindstemming door de Provinciale Staten op 1*7 september zal uitval len. De commissies trokken giste ren geruime tijd uit voor de toekomst van de veerverbin ding over de Nieuwe Water weg. Voordat de commissie leden hun zegje mochten doen, kwamen vertegen woordigers van de veer dienst, het FNV, de kamer van koophandel en de wet houders van Rozenburg en Maassluis aan het woord. Ge wezen werd op het belang van handhaving van de hui dige dienstverlening. Of zoals Maassluis' wethouder Van der Knaap het uitdruk te: „Ooit zouden er twee tun nels komen, de Beneluxtun- nel en de Blankenburgtun nel. Die laatste is er nooit ge komen. De druk op de Beneluxtun- nel neemt toe en in plaats van betere voorzieningen gaat er een veerpont uit de vaart Laten we vandaag geen beslissingen nemen die we mofgen betreuren. Van het openbaar vervoer was ook nooit gedacht dat er nu zo veelvuldig gebruik van wordt gemaakt. Bouw dat o- penbaar vervoer op, breek het niet af". Gedeputeerde Staten denken met de afslankingsoperatie 1.2 miljoen gulden te bespa ren. Schiedam De klachtenprocedure bij de Rotterdamse poli tie wordt waarschijnlijk niet overgenomen door Schiedam. Daarvoor zijn de verschillen tussen beide gemeentes te groot, maakte burgemeester John te Loo gisteravond duide lijk. Zo is er in Rotterdam een hoofdinspecteur die speciaal met het verwerken van klachten belast is, een aanpak waarvoor Schiedam te klein is. Wel achtte burgemeester Te Loo het met de commissiele den noodzakelijk dat er een 'brievenbus' komt waar bur gers met klachten terecht kun nen. Het zou dan moeten gaan om één adres waar klagenden naartoe kunnen stappen. Hoe dat precies in" zijn werk moet gaan, blijft voorlopig nog een vraag. Gisteren werd het idee van een klachtencommissie wel geopperd, maar daar was ook kritiek op. De discussie over klachten te gen de politie vond gisteren plaats naar aanleiding van de beleidsnota van de Schiedamse politie. De discussie was ver vroegd door de moeilijkheden die ontstonden met klachten van Nieuwlandse jongeren. Deze hadden onder meer be weerd op het Schiedamse bu reau te zijn mishandeld. Het merendeel van de com missie voelt niets voor een aparte klachtenregeling voor de politie. Gé Brouwer (PvdA): „We moeten niet de indruk wekken dat de politie frequent dingen doet die niet door de beugel kunnen. Een eventuele klachtenprocedure moet gelden voor het hele ge meentelijke apparaat." Stem Rosman (CDA) meent dat het probleem niet zozeer in een klachtenprocedure zit. „Het gaat er veel meer om dat mensen te weten kunnen ko men waar ze met een klacht terecht kunnen."- Duidelijk werd gisteren wel dat er geen afspraken over een klachten procedure kunnen worden ge- maakt voordat de politiebon den zijn geraadpleegd. Boven dien wi] burgemeester Te Loo laten inventariseren hoe ande re gemeenten die beter met Rotterdam te vergelijken zijn, met klachten omspringen. In een volgende commissieverga dering zou de zaak dan op nieuw aan de orde kunnen ko men. De stichting rechtswinkel maakte gisteren gebruik van het vragen halfuurtje voor toe hoorders om, in weerwil van de opmerkingen van Te Loo, te pleiten voor de Rotterdamse regeling. Vlaardingen In afwijking van de voorstellen die zijn ge daan tijdens het zogenaamde thema-overleg van de diverse instellingen die betrokken zijn bij het sociaal-cultureel pro gramma houdt het Vlaarding- se college van B en W vast aan het realiseren van een groot sociaal-cultureel centrum in het zogenaamde centrumge bied van Holy. Deze accommo datie zou voor alle bewoners van Holy gebruikt moeten worden. Daarnaast denkt het college aan ruimten waarin wat meer wijk- en buurtgerichte activi teiten kunnen plaatsvinden: ruimten in de Meerkoetschool en mogelijk zaai De Deel. Voor het jongerenwerk willen burgemeester en wethouders een oplossing vinden door de mogelijkheden van samenwer king te polsen met CJV 'Lief de en Vrede', die plannen heeft om in Holy een eigen centrum op te richten. Een en ander blijkt uit het so ciaal-cultureel programma voor 1982, dat momenteel ter visie ligt. Het college van B en W geeft in dit program ma aan, dat momenteel onder zocht wordt of zaal De Deel een meer structurele bestem ming voor het buurt- en club huiswerk kan krijgen. Over de bouwspeelplaats, waarvan het thema-overleg had gesteld dat die moest wor den uitgebreid, wiï BenW binnenkort een afzonderlijke notitie samenstellen. Op voor hand wordt aangegeven dat er in de meerjarenbegroting geen geld is opgenomen om deze speelgelegenheid uit te breiden of aan te passen. Schiedam Het aantal in woners van Schiedam dreigt nog vóór 1982 onder alle prognoses te duikelen. De ge meente is hard op weg naar 'de 73.000-grens, een onge kend laag aantal dat voor het laatst voorkwam in de jaren dat Groenoord werd gebouwd. Verloor Schiedam in tien jaar tijd al 10.000 inwoners, .gemiddeld dus duizend per jaar, het ziet er op de giste ren verschenen statistiek yan het gemeentelijk bureau burgerzaken niet naar uit dat de drastische afname van de -bevolkingsstand zal stuiten. i\ de maand juli raakte -Schiedam 137 inwoners -wijt Wel was er een ge boorte-overschot van 18, '•v. maar er gingen 321 mensen de stad uit terwijl zich er slechts 166 vestigden. Sinds 1 januari 1981 daalde het aantal inwoners met 648 tot 73.585 begin deze maand. Als deze tendens nog lang doorzet, zal Schiedam zijn in woneraantal niet meer kun nen optrekken naar het be oogde stabiele aantal van 75.000, zoals dat werd ge noemd in de zogenaamde leegloopnota die wethouder Chris Zijdeveld en gemeen telijk sociograaf Frans Grif fioen drie jaar geleden deden verschijnen. Het optrekken moest dan gebeuren door de woningbouw in Woudhoek- Noord en Spaland te realise ren. Echtscheidingen De maand- juli laat nog een zeer markant gegeven zien: er vonden in totaal 39 huwe lijken plaats en 32 echtschei dingen. Ook dit ligt in de lijn, die zich in Schiedam strakker doorzet dan over heel Nederland genomen. Is de landelijke verhouding tus sen bruiloften en scheidin gen ongeveer drie op één, in Schiedam was het in de eer ste helft van 1981 gemiddeld 21. Maar in juli kwam het aantal echtscheidingen nog aanzienlijk dichter bij het aantal huwelijken. Vlaardingen De bewoners in de projectgroep voor de VOP hebben er op aangedrongen, dat er meer drie kamerwoningen worden opgenomen in het nieuw- bouwplan vor het Ouwenbroekterrein, ten koste van de nu geplande tweekamerwoningen. Volgens de be woners is aan die tweekamerwoningen niet zo'n be hoefte, omdat er in het renovatieproject in de VOP, in de P. K. Drossaartstraat, al voldoende tweekamerwo ningen zijn opgenomen. De iets grotere huizen zijn in de wijk echter nauwelijks te vinden, terwijl daar wél belangstelling voor is. De volgende fase is de aan nemerskeuze. Er hebben vier aannemers belangstelling ge toond voor het plan, waaron der als enige Vlaardings be drijf 'huïsaannemer' Van der Waal. Als het bestek klaar is kunnen de aannemers hun begroting opstellen, waarna via een normale aanbeste dingsprocedure wordt beke ken wie de bouw wordt ge gund. Het lijkt waarschijnlijk dat dit wederom het bedrijf van Henk van der Waal zal De architect van het nieuw- bouwplan, John van Seyp van het architectenbureau Kokon, heeft tijdens de pro- jectgroepvergadering van deze week toegezegd, te pro beren de wensen van de be woners in zijn tekeningen te verwerken. Er zijn nog wat andere wijzigingen in het oorspronkelijke plannen, die alsnog moeten worden dor- gevoerd. De bedoeling is dat over twee weken de bestek tekeningen klaar zijn. •c worden, maar zeker is dit be slist niet. Het bouwterrein is inmiddels vrijwel bouwrijp. De oude meubelfabriek van Ouwen- broek op het terrein tussen de Stationstraat en de P. K. Drossaartstraat is in middels vrijwel geheel afge broken, terwijl een dezer da gen ook de sloop van een rijtje huizenr"3at voor de bouw moet wijken, een feit zal zijn. Het project van het Ouwen broekterrein, waarin een kleine 90 woningwetwonin gen worden opgenomen, vormt na de bebouwing van het Lamoenterrein het twee de vervangende nieuw bouw plan in de VOP. De realise ring van dat eerste plan, de Lamoenwoningen, verloopt geheel volgens schema. De verwachting is dat medio ja nuari de eerste woningen kunnen worden opgeleverd. JHL Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordl zonder extra kosten bezorgd in combinatie met her Rotterdams Nieuwsblad. :oe! ■Ha»®' ,veW. ;Ue3S' Lsne* ,.3000 ■Rol"»' 'i Politie doet toezegging Vlaarfliögeo De heieRere van de oude detailhandel school aan de Westhaven ka de hebben van de Vlaarding- se politie de toezegging dat het pand niet voor volgende weeft ontruimd zal worden. Burgemeester Kieboocn wapperde woensdag al met een sloopvergunning en «d dat de gemeente nog voor dit weekend met de sloop wilde beginnen. De krakers schrokken wel van deïe felle reactie. Toch werd geredeneerd dat het niet zo'n vaart zou lopen. Ze wisten dat burgemeester en wethouders in ieder geval tot gistermiddag geen mogelijkheid hadden zich gezamenlijk over deze kwestie te buigen en betwijfelden zelfs de aanwezigheid van een sloopvergun ning. Woensdagmiddag liet Kie- boom hen, via twee inspec teurs, weten dat deze onwetti ge actie niet geaccepteerd zou worden. Het gebouw moest ge sloopt worden en de kraakac- tie zou het tijdstip alleen maar versnellen. Er was toen sprake van dat het college donderdagmorgen in spoedberaad bijeen zou ko men. Volgens de (tijdelijke) bewoners van de school om bij de wethouders een sloopver gunning af te dwingen. Van gemeentezijde wordt echter gezegd dat die vergunning al enige tijd in huis is. De specia le vergadering kon echter geen doorgang vinden omdat het college gisteren niet voltal lig in het Vlaardingse gemeen tehuis aanwezig was. De beeldend kunstenaars, le den van de theatergroep Krijt, popmuzikanten en medewer kers van de stichting Assuran- cetourix hebben nu dan de be lofte gekregen dat ze nog even m hun' gebouw aan de West- havenkade 95 mogen blijven. Er wordt derhalve hard ge werkt aan het programma voor dit weekend. Vanavond treedt een theatergroep pp en morgen is het gebouw vanaf vier uur geopend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1