SPOIl Urus bezorgt Fortuna eerste verlies VFC meer wilskracht dan technisch Zwaluwen 9Bedrijfsleven moet worden wakker geschud5 Aad Bierhuizen: 'Ik houd van risico's' Arbiter Ploeg laat voortijdig inrukken DSS'26 verslaat HBSS VDL niet opgekomen SPORTAGENDA Wim van den Berg bijna voorzitter af - jsSm SPORTKORT woonsdog 2 september 1981 VD/SC/WW I Ineke T ettelaar op de bres voor SVV Schiedam De Schiedamse en regionale zakenwereld moet zich intensief gaan inzetten voor SVV. Een speciaal comité is in het leven geroepen om de verschillende bedrijven in de regio te activeren en over te halen om geld in de Schiedamse eerstedivisieclub te investeren. Ineke Tettelaar maakt als enige vrouw deel uit van het comité, waar verder Cor de Vries, Jan Bijloo (ere-voorzitter KNVB-afdeling Rotterdam), Ton Nettenbreyer (directeur Truckingservïce) en Martin de Jager (directeur Schiedamse beleggingsmaatschapij) zitting in nebben. Een belangrijke rol in het co- Plezier mité is weggelegd voor Ineke Tettelaar. Zij is het die zich daadwerkelijk gaat bezig hou den met het werven van gel den ten bate van SVV. Een charmante, enthousiaste en makkelijk pratende vrouw. Vol vuur van SVV, haar SVV. Tot voor anderhalf jaar kwam Ineke Tettelaar nooit bij SVV. Ineke Tettelaar: hoop dat mijn enthousiasme overslaat....." Haar man des te meer. Al meer dan 40 jaar is hij te vin den op Harga. Geen wedstrijd slaat hii over. Het waren uit eindelijk de dochters 'toe mam, ga nou eens mee, het is er zo gezellig' die haar overhaalden om ook eens rich ting Harga te trekken. Na één bezoek was ze al verkocht. Sindsdien slaat ze geen wed strijd meer over. Het behoud van het betaald voetbal in Schiedam staat bij het comité voorop. Ineke Tet telaar: „Wij willen voorkomen dat er met SW net zoiets gaat fe be uren als met FC VLaar- ingen. SVV brengt veel men sen plezier, al jaren, dat willen wij zo houden. Het is een ge zonde vereniging en óók dat moet zo blijven. Het bedrijfsle ven moet nu maar eens wor den wakker geschud." Ineke Tettelaar gaat persoon lijk de diverse bedrijven in de regio langs. „Je kunt ze wel een brief gaan schrijven, maar die verdwijnt misschien wel in een of andere bureaulade. Dat is natuurlijk niet de bedoeling, vandaar dat ik de bedrijven persoonlijk langs ga. Een ge sprek beéf vaak veel meer re sultaat. Het bedrijfsleven is twaalf jaar geleden voor het laatst door SW te hulp geroe pen. Er is nooit echt een be- froep op gedaan en dat wil het comité nu veranderen. SW is toch een begrip in Schiedam- en omstreken. Daar moeten wij nu op inspelen." De eerste reacties van het be drijfsleven zijn al binnen. „En die zijn bijna allemaal posi tief," gaat Ineke Tettelaar, steevast pratend met een glim lach rond haar lippen, enthou siast verder. Het comité heeft al een aantal plannen uitge dacht. Zij; „Er komt een groot erevak met 386 rode kuipstoel tjes. Tweehonderd ervan zijn door Chris Woerts bestemd voor het bedrijfsle ven. Het bedrijfsleven kan die stoeltjes kopen. De eerste stoel kost 1.000 gulden en iedere stoel die het bedrijf meer koopt kost 200 gulden. Het is toch een hartstikke leuk idee, als je als bedrijf voor je werk nemers een aantal stoeltjes hebt." Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 <3131 AC( of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktle is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09 Woensdag 2 september: Voetbal: 19.00 uur Olympus S-SVV 2, 19.00 uur Excelsior'20-Lugdu- num, 19.00 uur DHS- TSB, 18.45 uur SVDPW- Herroes DVS, 19.00 uur Excelsior M-CKC, 19.00 uur WRW-HVO, 19.00 uur Hollandiaan-SFC; Handbat: 19.00 uur An- cora-DWS (heren), 11.15 uur Atomium-HVK (da mes); Basketbal: 19.00 uur Juventus-BQB (he ren). Donderdag 3 septem ber: Voetbal: 19.00 uur HBSS-Rijsocrd, Hermes DVS-Xerxes, 19.00 uur RFC-Hoekse Boys Vrijdag 4 september: Zwemmen: 20.00 uur Stort Nachtzwemmarat- hon in Bad Groenoord te Schiedam; Basketbal: 21.00 uur MSJ-Juventus (beker heren). Vlaardingen Aad Bierhulzen, de rondborstige trainer van het Schiedamse Ursus, blikte tevreden terug op het treffen tegen Fortuna Vlaardingen. Niet alleen was hij blij met de 2- 3 overwinning, zo de Vlaardingers de eerste nederlaag bezor gend, maar nog meer was hij verheugd over het vertoonde sgel van zijn elftaL de technisch betere ploeg, maar het elftal van trainer Jan Postema maakte een ver veelde indruk, of het de wed strijd niet ineresseerde. Jan Postema kon na afloop als enig excuus aanvoeren dat een groot deel van zijn spelers of geblesseerd is of nog op va- Na afloop somde Postema braaf het rijtje op: „Ik mis nog Van der Uitert, Van den Berg, Van den Tillard, Don, Van der Meijde, Leerdam, Oranje, Quack en De Haas. De jongens hebben Ursus duidelijk onder schat, ze hadden er duidelijk door Chris Woerts geen zin in vanavond. In grote lijnen heb ik het elftal voor de competitie wel rond. Tegen ge lijkwaardige tegenstanders spelen we neel goede wedstrij den, dus veel zorgen maak ik me nog niet." Ursus nam verrassend de lei ding na een misverstand tus sen Stanley Nooitmeer en- doelman René Baksteen. Rinse van der Spoel kon simpel sco ren. Peter Westdijk zorgde voor de gelijkmaker en Wüco Brevalus zorgde voor de 2-1 russtand. Cock van der Tuin had daarvoor nag een straf schop voor Ursus gemist Na de hervatting was Urusus dui delijk beter. Sjaak Nieuwstra- ten benutte een tweede toege kende penalty wel en het was uiteindelijk John Segaar die verdiend 2-3 voor de Schie dammers liet aantekenen. „jtiet was onze tweede goede oefenwedstrijd," sprak Bier huizen met een glimlach rond zijn mond. „Leuk natuurlijk dat je hier wint maar ik ben meer tevreden over het ge speelde spel. De lijn van het vorige seizoen komt er einde lijk een beetje in. Ik speel aan vallend voetbal. Ik kijk niet naar tegenstanders. De ga uit van mijn eigen team. Ik houd van risico's nemen." Vorig seizoen ontliep de for matie van Bierhuizen op het nippertje promotie naar de derde klasse. De verwachtin gen zijn in het Ursus-kamp dit jaar hoog gespannen. Aad Bierhuizen waakt echter voor een te groot optimisme: „Ik ben al tevreden als we boven in mee kunnen draaien. Je zult mij niet horen over een kampioenschap, dat is van zo veel factoren afhankelijk." In grote lijnen heeft Bierhui zen zijn elftal voor de komen de competitie al klaar. Het elf tal heeft in de loop van de ja ren geen noemenswaardige wijzigingen ondergaan. In de* achterste Iün dirigeert routi nier Cock Zeij als vanouds en op het middenveld weet tech nicus Rob Bonte zich omgeven door Nico de Vries en Cock van der Tuin. Voor de voor hoede kan de oefenmees ter putten uit vier spelers: Sjaak Nieuwstraten. John Segaar, Rinse van der Spoel en Cees Dontje. Van enig klasseverschil tussen Fortuna en Ursus was in het veld weinig of niets te mer ken. Natuurlijk, Fortuna was Rob Bonte: technische mid denvelder van Ursus. „Bovendien willen we eens per jaar met bestuur, spelers en het bedrijfsleven een leuke bijeenkomst organiseren. Dat de mensen het gevoel hebben dat ze ook daadwerkelijk wor den betrokken bij SVV. Een goed contact hebben met de spelers en het bestuur. Ik denk aat dat ene hoop voldoening geeft We zijn allemaal Schie dammers, het moet toch moge lijk zijn om SVV te helpen. Nood De gelden die binnen komen via het bedrijfsleven zullen worden beheerd door het co mité. In tijd van nood kan SVV daar dan een beroep op doen. Het is zeker niet de be doeling om dure spelers aan te trekken. Ineke Tettelaar. „Als SW dringend geld nodig zou hebben, kan het een beroep op het comité doen. Het hoeft ook echt niet alleen te gaan om de betaalde afdeling. Wij willen de hele club ermee van dienst zijn. Natuurlijk, als er bijvoor beeld een perlodetitel wordt behaald en er is dringend be hoefte aan een bepaalde speler dan kunnen wij bijspringen. Wij willen SW gewoon meer armslag geven. Het beleid dat SVV door de jaren heen heeft gevoerd is altijd goed geweest. De spelers verdienen bij SVV geen topsalarissen. De jongens moeten er keihard voor wer ken, moeten zich opofferen." Een vrouw in de voetballerij is een steeds meer voorkomend verschijnsel. De dochter van Dé Stoop zit in het bestuur van FC Amsterdam en nu ook gaat Ineke Tettelaar zich in het anders zo door mannen overheerste wereldje van het betaalde voetbal begeven. Zelfverzekerd als ze is weet Ineke Tettelaar zeker dat de actie die het comité momen teel onderneemt om het be drijfsleven te mobiliseren suc ces zal hebben. Dat een vrouw de contacten legt is volgens haar al een maar voordelig: „Een vrouw in de voetballerij is natuurlijk iets heel nieuws. Als een vrouw binnekomt dan wordt er even raar gekeken, maar ik denk dat de mensen het contact wel als prettig ervaren. Ik hoop tenminste dat mijn enthousias me overslaat op de anderen." Vlaardingen Wim van den Berg is bezig aan zijn laatste seizoen als voorzitter van VV Vlaardingen. De praeses heeft te kennen gegeven te willen stoppen met het werk voor de Vlaardingse derdeklasser. Wim van den Berg maakt al tien jaar deel uit van het be stuur van de voetbalvereni ging. Van den Berg stopt met zijn werk als voorzitter, omdat het bijna niet meer te combi neren is met zijn dagelijkse be zigheden. „Ik ben onlangs afgestudeerd als accountant-administratief consulent en het ziet er naar uit dat ik nog meer moet gaan studeren. Verder komt daarbij dat de afstand Waddinxveen- Vlaardïngen te groot wordt. Vorig jaar heb ik zo'n 15.000 kilometer afgelegd. Niet niks zou ik zo zeggen", aldus Van den Berg. f. VlaardingenTerecht wenste Auke Ploeg een kleine tien minuten voor tijd niet langer zijn onberispelijke staat van dienst te verbinden aan de onhebbelijkheden tussen Zwaluw Leen Pijpers en VFC'er Peter Jeup. De Vlaardingse arbiter liet en bloc inrukken toen met name routinier Pijpers luidruchtig verklaarde Jeup nog wel te zullen pakken, hetgeen automatisch inhield dat de 2-1 voorsprong van VFC als definitief in de boeken werd bijgeschreven. Wiet zo zeer de positieve marge (doelpunten Harry Schuiten 2x en Dick Schou ten) als wel het vertoonde spel gaf VFC's oefenmeester Wim van de Zwart een heel wat vriendelijker gezicht dan na de blamage twee dagen eerder tegen Excelsior'2Ö. Opererend vanuit een 4-4-2 concept, met Harry Schuiten (na rust gewisseld voor Jo- Zwaluwen-trainer Cor Nieu- wenhulzen In gesprek met Dick Keizerwaard, die tegen VFC niet van de partij was. han Kuiper) en Rob Dijks hoorn als vooruitgeschoven posten, toonde de Vlaarding se zondagclub een grotere wilskracht, dat tegen het technisch betere Zwaluwen een goed resultaat oogstte. Peter Jeup en In iets minde re mate Teun Kornaat waren ditmaal wel de spelbepalende acteurs in het rollenpatroon van de voormalige Holland Sporter. Bovendien bleek de wisseling van de wacht on der de lat (Martin Voorbach in plaats van Jan Jung) een positieve uitwerking te heb ben op de overige verdedi gers, van wie laatste man Pim van den Burg de zaakjes aardig in de hand had, on danks de lichte blessures van Eric Teunissen en aanvoer der Paul de Jong. Dicttaten Zwaluwen, dat Dick Keizer waard, Leen Seekles en Aad Biesheuvel door blessures door Donald Bax moest missen, lijkt daarente gen nog te moeten wennen aan de dictaten van Cor Nieuwenhuizen. Talent kan de de Holy-bewoners zeker niet ontzegd worden. Tech nisch behoort het zonder meer tot de betere ploegen uit deze regio, maar het ont breekt Zwaluwen aan de no dige body die tegenwicht moet bieden aan fysiek ster ke tegenstanders. In dit vrij jonge geheel. waarin Maarten Keizer waard gezien zijn gewicht best nog enkele extra duur- loopjes kan gebruiken, is een aparte rol ingeruimd voor Pijpers. Nieuwenhuizen, en thousiast als immer: „Leen zal dan wel vanuit het mid den moeten opereren. En zoals hij dat in de eerste helft deed, ging dat goed. Kijk, we zijn nog steeds aan het bou wen. Je kunt niet verwach-' ten dat we meteen alles in orde hebben. Maar ik ben er van overtuigd dat deze ploeg ver kan komen". En tegenstrever Wim van de Zwart „Ik denk dat ik toch met dit systeem doorga, vooral om het middenveld te ontlasten. Vreemd eigenlijk, want in de eerste oefenwed strijden ging het wel goed met drie spitsen. Ik hoop dat ik zondag eindelijk het team kan opstellen zoals ik dat voor ogen heb, dus met Chris Hendriks en Han Jansen". De cricketafdeling van Hermes DVS houdt zaterdag 5 september een -wijnavond met koud buffet voor alle le den en andere belangstellen den. De kosten bedragen tien gulden per persoon. De feestelijkheden beginnen die avond om zeven nor met een borrel. Hoekse Boys houdt maandag 14 september in het clubge bouw de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Aanvang 19.30 uur. Bestuurslid B. van Erkelens stelt zich niet her kiesbaar. Voor zijn funktïe schuift het bestuur C.G. van der Pol als kandidaat naar vo ren. Wel herkiesbaar is J-A. Burik. Martinit roept de leden op vrijdag 11 september (aan vang 20.30 uur) bijeen. Voor zitter A. van der Horst, se cretaris L.P. Verlinde, twee de secretaris H.W. Nijman en wedstrijd-secretaris T. Verhoeven hebben zich be reid verklaard een nieuwe termijn aan hun funktie vast te koppelen. De selectiespelera van de af delingsclub CION moeten voortaan meer betalen voor het wassen van de door de vereniging beschikbaar gestel de out-fiL Een verhoging van 1,00 naar 1,50 gulden, ofwel vijftig procent. Het is nog maar de vraag of het Ministe rie van Economische Zaken voor deze verhoging haar toe stemming verleent. Ter gelegenheid van de start van het voetbalseizoen geeft Satelliet zondag 6 sep tember een instuif. De kanti ne gaat die dag om twaalf uur open en sluit om vier uur. Het bestuur van Satel liet hoopt dat de leden, do nateurs, adverteerders en be gunstigers de tijd vinden een hapje en drankje te ko men nuttigen. De handbalvereniging WIK viert dit jaar haar dertigjarig bestaan. In de kantine aan de Hugo de Vriesstraat 1 te Vlaardingen houdt het bestuur zaterdag 5 september alvast een gezellig samenzijn. Onder het genot van een hapje en een drankje zijn niet alleen de- 1 genen die WIK een goed hart 1 toedragen van harte welkom vanaf 19.00 uur. Jos Nieuwendijk keert dit jaar terug op het oude nest: SZC. De Groningse student zal het eerste zevental van SZC verder versteken. Want naast Jos Nieuwendijk, mag Ge Koudijk ook een aan winst zijn. Dit weekeinde speelde SZC bijzonder ster ke oefenwedstrijden. WIK- Wassen aar werd met 8-1 te ruggewezen en de jeugd van Nieuw Zeeland ging met 12-2 ten onder. DSS'26 gaat ook dit seizoen door met de doelpuntenaktie. Het derde en vierde elftal zijn er zaterdag op eigen initiatief mee begonnen. Het is de be doeling dat de opbrengst van deze aktie ten goede komt aan de aanschaf van een nieuw houten meubilair voor de kan tine. Door de aktie van vorig jaar werden onlangs de kleed kamers aan de Marathonweg van verwarming voorzien. Vlaardingen/Schiedam De uitslagen van de gisteravond gespeelde oefenwedstrijden luiden als volgt: MW'27-SchJedam 1-1. Het doelpunt voor de thuisploeg kwam op naam van Barry Zuid geest. Cor Stolk scoorde voor Schiedam tegen. 's-Gravenzandc-RKWIK 0-1. Het winnende Vlaardingse doelpunt werd vanaf de sup gemaakt door de Din de Rond. DSS*26-HBSS 3-1. De Vlaar dingers wonnen door doelpun ten van Martin Bos, Ronald van Rossum en Freek de Jong. Bas van der Leije redde de eer voor HBSS. Hoekse Boys-Hil legers berg 5-4. De doelpunten voor de Hoekenaren kwamen op naam van Erik Klok, Tom van der Pijl (tweemaal), Ed van Dijk en Joop van Dop. VDLrUnicum 3-4. De doel punten voor de ploeg uit Maassluis kwamen op naam van Jan van Altcna (twee maal) en Hans Bos. Vlaardingen De zaalvoet ballers van het Maassluise VDL zijn de competitie maan dagavond met een slechte beurt begonnen. De eersteklas- ser kwam in sporthal Om- moord namelijk niet op tegen Xerxes, hetgeen twee winst punten in mindering oplevert, alsmede een flinke boete. De uitslagen van de begin deze 1 week gespeelde wedstrijden zijn: SMV-PPSC 4-2, DRZ- t SMV (dames) 4-1, DVO'32-Eu- ropoint 0-3, VVOH-VVDZ'73 2-5, Demos-FCN'66 0-3, Olym- jv pus S-Jongh Boys 1-1, Marti- i, nit-GZ 4-5, Schiedamse Boys- RKWIK 3-1, Excelsior'20-All f- Greens 5-3, Zwaluwen-Heine- ken 4-4, Hermes DVS-Reedijk Banden 5-5, Excelsior M-Ani- mo H 5-3, MW'27-Sonia 2-4. De Maas-Groenoord 4-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5