STA1/STREEK West wijk boet niet aan kwaliteit in 't Lijkt wel alsof je erover kunt lopen mrnw Eerste danspassen mensen zonder werk 9 Veiling van huizen wordt voor ieder aantrekkelijk9 Pijpelaar viert jubileum «r'ï Boemerang peilt ook Autodief neemt voor 52 mille Omgaan met borstkanker Man op station gearresteerd Touwtje uit bus brengt inbreker in krakershuis Brutale dief fietst weg met jassen vrijdag 4 Mp tam bar 1361 VD/SC/WW I #fliBfflWH"MBnmim«miuraimiiMiiiiwiiMiMiiii!iniwmiiitBiiiBBfflmnminHniiiuBmuMmmtiiwffliBMiffltniimmmiitiiiimiummiaraMmnffliBM!imiiwimiiiiHiimawimwnnniiHBiinM[iiniiiiinsnmi»nii> Vlaardingen Drie dansparen zetten gisteren hun eerste aarzelende pas sen in de boyenzaal van het buurthuis De Pijpelaar, Het project 'mensen zonder werk organiseert daar een danscursus, om werklozen de gelegen heid ie geven contacten te leggen en om ze een leuke bezigheid te ver schaffen. Dat er bij deze eerste bijeenkomst zo weinig mensen waren wijt mensen zonder werk' aan de gebrekkige propaganda. Wie zin heeft om dansen te leren kan dus zeker nog mee gaan doen. De mensen die loch gekomen waren hebben al wel een voorsprong op eventuele nieuwkomers, want na een half uur oefenen onder leiding van een danslerares hadden zij de basispassen van foxtrot, engelse wals en samba al onder de knie. Weliswaar werden er nog wat fouten gemaakt, maar zei een deelneemster: ,,Och, als het nou stijldansen was zou dat erg zijn, maar wij zijn het nog maar aan 't leren." Tussen de paren scharrelde een klein meisje met een pop. die trouwens niemand tn de weg liep; er was ruimte te over. De cursus dansen in de Pij- pelaar wordt elke donder dagmiddag van twee tot vier uur gegeven. Overigens is dit het eerste en het laatste jaar dat dat gebeurt, want 'men sen zonder werk' krijgt vol gend jaar alleen nog subsidie voor vormingswerk. En een danscursus is een sociaal-cul turele bezigheid. De cursus sen Spaans, Frans, Engels, video, fotografie, sociale ver zekeringen en kennismaking met gitaar, die het project ook verzorgt, gaan wel ge woon door volgend jaar. In formatie daarover bij 'men sen zonder werk', telefoon 356415 in Vlaardingen. Schiedam Bij een toenemend aan bod van onroerend goed op de vei ling wordt het volgens de Schiedam- se notaris mr. C. P. Sneep ook voor particulieren aantrekkelijk om zelf te gaan bieden op veilingen. Mr.Sneep zei dit eergisteren tegen onze krant. In het algemeen ziet men op vei lingen van onroerend goed uitsluitend vertegenwoordigers van notariskantoren, banken en makelaars, alsmede randfigu ren die hier mogelijkheden zien zwart geld 'wit' te maken. Vaak ook gaan heel aardige woningen voor uiterst aantrek kelijke prijzen weg. Juist in een tijd waarin de koop van een huis door aller lei economische omstandigheden bemoei lijkt wordt, kan het volgens mr. Sneep voor gewone burgers ook aantrekkelijk worden om het veiiingnieuws op de voet te gaan volgen. Notaris Sneep verwijst naar het Vendue Notarishuis op het Haringvliet in Rotter dam, waar men zich kan abonneren op een wekelijkse periodiek met veiling- nieuws. De notaris wijst erop, dat mensen die geen verstand hebben van de gang van zaken op een veiling, zich altijd nog kun nen wenden tot makelaars om hun be langen te laten behartigen. Dat is dan wel tegen gebruikelijk tarief, maar het kan uiteindelijk bij de aankoop van een pand toch voordeliger zijn. Sneep waar schuwt ervoor dat men bij de aankoop op een veiling niet meteen verzekerd is van een woonvergunning. Het team van OC-West: v.l.n.r, Annemarie van Krimpen, Wim Leewis, Erna Lohman en Aad Vader. Els Zeeberg is er deze keer niet bij. Vlaardingen Ook de deuren van ontmoetings centrum West zullen in het komende seizoen weer wijd open staan voor Vlaardingers in het alge meen en bewoners van Westwijk en Indische buurt in hel bijzonder. E- venals de andere wijkcen tra presenteerde het team van OC-West deze week zijn nieuwe programma. In de Westwijk kom je de zelfde problemen tegen als in de andere wijken: geldgebrek waardoor er minder groots kan wor den georganiseerd, waar door er minder bezoekers komen, waardoor er mm- der medewerkers kunnen worden 'gerecruteerd', waardoor, kortom, het hele aanbod kwaliteit dreigt te verliezen. Maar ook in OC-West is men er tenslotte toch in geslaagd een gevarieerd program ma op te zetten dat voor iedereen, jong en oud, aantrekkelijk is. Het OC-Westteam bestaat be halve uit ruim 120 medewer kers uit vijf vaste kaderleden. Op 19 september gaat het pro gramma '81-'82 feestelijk van Schiedam Hij is ambtenaar bij de PTT, hij doet trouw zijn werk, hij zou willen dat het met onze maatschappij veel beter ging dan nu. en hij woont aan de Polderweg 82, De heer A. P. van Puffelen. Hij gaat elke ochtend vroeg naar zijn werk, stapt dan zijn woninkje aan de Pol derweg 82 uit en wat ziet hij? Hij ziet troep. Deze troep kan Van Putfelen niet langer aanzien..Vroeger, meneer, toen werd de Polderwe tering nog om de haverklap schoongehouden, toen zag je nog dat het een slóót was. Tegen woordig lijkt het wel alsof je erover kunt wandelen..." Van Puffelen vindt dat hij dèér niet voor werkt. Hij wil best zijn best doen, maar dan moeten anderen dat volgens hem_ook doen en dus zijn slootje reinigen. uoor Mart Timmermans Schiedam Na diverse malen door de politie uitgepeild te zijn heeft Radio Boemerang, de voormalige piraat die nu een locale omroep in het leven wil roepen, 'teruggepeild'. Boemerang vraagt momenteel aan diverse Schiedamse vere nigingen en instellingen hoe zij over een locale omroep denken. Volgens de medewerkers van Boemerang kan een plaatselijk radiostation op een andere ma nier nieuws uit de gemeente presenteren dan de locale pers doet. Men denkt sneller en in dringender te werk kunnen gaan. Medewerking van vere nigingen en instellingen is daarbij wel gewenst. Om dat te peilen en om de behoefte aan een locale omroep te inventa riseren schrijft men nu talloze instellingen aan. Vlaardingen Buurthuis De Pijpelaar viert de komende dagen haar eenjarig bestaan. Dat gebeurt met de nodige activiteiten, bedoeld voor de hele wijk. Morgen, zaterdag, is er vanaf 20.30 uur een komische film in het buurthuis. Toegang: alle leeftijden. Zondag 6 sep tember wordt in de sporthal Westwijk een zaalvoetbal- tournooi gespeeld. Vanaf 9.00 uur zijn supporters welkom. Maandag is er vanaf 13.30 uur een bijzondere bijeenkomst van de club van Nederlandse en buitenlandse vrouwen in de ■wijk. Er zal onder meer ge sproken worden over de cur sus Nederlands voor buiten landers, die binnenkort start. Het leermateriaal is al in te kijen en inschrijven kan nog diezelfde middag. Nieuwe ge zichten zijn bij de2e activiteit zeer welkom Woensdag 9 september ver zorgt toneelgroep Kwiebus een voorstelling voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Men begint om 14.00 uur. Donderdag avond is er vanaf 20.00 uur een klaverjastournooi. Ieder een kan individueel inschrij ven. Wel uiterlijk op 3 septem ber svp. Vrijdag 11 september is er in de jongerenru'mte van het buurthuis een disco-avond. met medewerking van een discjockey. Tieners van 10 tot 14 zijn welkom tussen 19 en 21 uur, terwijl de oudere jeugd vanaf 21.00 uur welkom is. Zaterdag 12 september wordt in de Vettenoordsepolder le vend ganzebord gespeeld voor kinderen tot 12 jaar. Inschrij ven is verplicht; dat kan tot 2 september bij het buurthuis. De Pijpelaar staat in de Wil lem Pijperstraat 10 start. Een drumband begeleidt een optocht van versierde fiet sen, 'smiddags zijn er teken films, een muziekgroep, kin derspelen en *s avonds allerlei leuke dingen voor de volwas senen. Een overzicht van het OC- West programma '81 -'82 in vo gelvlucht: een cursus dans- en bewegingsexpressie, een tim- mercursus, een cursus bloem schikken, textiele werkvor men, video, huishoudelijke ad ministratie, taalcurssusen voor buitenlanders, patroonteke nen, naailessen en gymnastiek. Er is een vrouwenkafé, peute- ropvang, kindercrèche, jonge- renclubs, handarbeidgroepen, klaverjas-, discotheek- en dan savonden. Een avond voor al leenstaanden. Verder houdt een maatschappelijk werker tweemaal per week spreekuur en de vc-le bewonersgroeperin gen uit Westwijk en Indische buurt komen wat OC-West be treft beslist niets tekort. Opbouwwerker Jan Robberegt verliet vorige maand het Ont moetingscentrum voor een an dere stad. Hij werd opgevolgd door Wim Lee wis. OC-West is gevestigd in bet oude (rvood)schoolgebouw aan het begin van de Floris de Vijfdelaan. Een gebouw dat moeilijk te onderhouden en slecht te verwarmen is. Het ligt bovendien op een punt dat het zowel voor de Indische buurt en Westwijk volkomen acentrisch ligt. Een jaar of wat geleden was er eens sprake van dat OC-West zou verhui zen naar het Erasmusplem en dat de Indische buurt een ei gen centrum zou krijgen. Wim Leewis lacht een beetje schamper: „Ik geloof dat we dat wel helemaal kunnen ver geten; er is niet eens geld voor het normale funktioneren." OC-West blijft waar het is en probeert vandaaruït twee wij ken te „behappen", Een moei lijke, maar dankbare taak. Het OC-We5tprogram voor het komende jaar wordt in de Westwijk en in de Indische buurt huis-aan-huis verspreid. Wie er geen krijgt kan het ha len bij: Ontmoetingscentrum West, Floris de Vijfdelaan 2, telefoon 348993. Schiedam Een luxe auto van maar liefst 52.000 gulden, is gisteren gestolen uit de showroom van Nefkens Euro- dam aan het begin van indu striegebied 's-Graveland. De politie spreekt van een licht metallic blauwe Peugeot 604 Turbo, die de mooiste moet zijn geweest uit Nefkens* wa genpark. Waterweg Het samenwer kingsproject 'Omgaan met t borstkanker' heeft de voor lichting over borstkanker en borstzelfonderzoek in het ge- f bied Waterweg-Noord per 1 september overgedragen aan t plaatselijke werkgroepjes. Door posters en folders te ver- 1 spreiden en voorlichtingsavon- i den te houden heeft 'Omgaan met borstkanker' de effecten van die voorlichting willen onderzoeken. Dat onderzoek moet nog afge rond worden, maar er zijn al een paar uitslagen bekend. Gebleken is, dat 56% van de volwassen vrouwen in de re gio een poster heeft gezien, 29% een of meer folders en 30 las een artikel over bors- - tkanker in de regionale pers., Via voorlichtingsbijeenkom sten werden 2100 vrouwen be- i reikt. Het samenwerkingsproject spreekt van een succes, hoewel niet-borstkankerpatienten en werkende vrouwen relatief moeilijk te bereiken waren. Werkgroepen, die bij de plaat selijke Rode Kruizen in Maas sluis, Schiedam en Vlaardm- gen te bereiken zijn, nemen de voorlichtingstaak van het sa menwerkingsproject over. Schiedam De 52-jarige H. B. uit Hhenen is op het station Schiedam/Rotterdam-West gearresteerd, nadat hij een vi- trineruit had ingegooid om er laarzen en schoenen achter vandaan te halen. Pubhek op het station zag de man zijn daad verrichten en alarmeerde de politie. Schiedam Het bureau voor koming misdrijven van de Schiedamse politie kan nog zo veel reclame maken voor al- lcrlei beveiligtngssnufjes, maar kraker Kees Christiaanse (28) heeft het touwtje uit zijn brie- venbus laten hangen. Nu was - dat touwtje bij zijn woning aan de Korte Achterweg alleen be doeld voor buren, doch een voorbijgaand insluiper ging er niet zonder inspectie aan voor bij. Hij stal van de kraker/ar chitect een fotocamera van 800 gulden. Nel Bootsman, de 45-jarige medewerkster van Jeugdha- ven Nieuwland. zag dat inbre- kers via het balkon binnen waren gekomen. Uit het ge bouw aan de Albardastraat nam men twee geldkistjes mee, een met 942 gulden en een met ietwat buitenlands geld. Ook bij fotohandel Van Vuur- en In de Hoogstraat werd inge broken. De politie neemt mo menteel het schadebedrag op. Bij de technische school aan de Mgr Nolenslaan verdwenen geld en sleutels, bij kleuter school De Zevensprong waren het vier pakken chocolade melk. Schiedam Verbouwereerd door zoveel brutaliteit kwam de 54-jarige winkelier T. J. te laat tot het besef, dat er een dief met drie jassen vandoor ging. De winkeloer stond voor het pand van Janse aan de Hoogstraat in het zonnetje te genieten, toen de dief plotse ling langsliep, luchtig een deuntje fluitend. Eer de win kelier tot bezinning kwam, was de dief al lang weg op zijn fiets, in het bezit van drie al- SïJ?iara"ja^cs van samen 3900. J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3