SPORT Helle voetsluis superieur aan Excelsior9 Blunder beslist slechte derby Ook SC Amersfoort kiest voor aanvallend voetbal FCN'66 komt tijd tekort Twee tegenslagen voor zwak S VDPW De 1250e chiedam onder fmaker Wervelend half uur van VFC Reserves tikken SMV zoek if H RKWIK beter met strafschoppen Schiedammers terug in de werkelijkheid SFC en Hollandiaan kunnen niet imponeren Discipline Hermes DVS geeft doorslag maandag W Mptombtr 198! VD/SC/WW SVV timmert weer aan de weg Schiedam Glunderende gezichten, daar op Harga, waar za- terdag eerst Iaat op de avond zou blijken hoeveel waarde daadwerkelijk aan de 3-1 overwinning op SC Amersfoort moest worden toegekend. Zo mocht het zich eerst trots op een gedeelde derde plaats nestelen, tezamen met Vitesse, maar klom dit tweetal zondagmiddag nog een plekje, toen bekend werd dat Amsterdam SC Cambuur met 1-0 had neer gehaald. Opnieuw, niet in de laatste plaats door de aanvallende be doelingen van SC Amersfoort, timmerde SVV zaterdagna middag voor eigen publiek aan de weg. Met alle mogelijkhe den op een waar sehuttersfes- tijn, dat uiteindelijk evenwel tot een viertal treffers beperkt bleef, omdat het maken van dat eerste, over de dam trek kende doelpuntje SVV en trai ner Rob Jacobs nog altijd op een haast panische afschuw laat stuiten. Buitenspel Want hoewel SC Amersfoort in de eerste rondgang inhou delijk naar een hoger cijfer solliciteerde, waren de beste - zelfs uitgesproken - kansen voor de in een heerlijke, licht blauwe outfit gestoken Schie dammers. Zo kopte Ton van Loon al na zeven minuten een messcherpe inzet van Henk Salari (na voorbereidend werk van Rinus Steenbergen) uit een gapende doelmond, knikte de steeds beter spelende Perry Meerhof net naast en teisterde dezelfde Meerhof na een su blieme aktie van Leen War naar en Rob Kiebert de onder kant van het - gelukkig - ste vig gebouwde doelraam. De spanningsmeter sloeg evenwel telkens van de ene kant over naar de andere, om dat ook Bas van Noortwijk en kele hachelijke momenten moest tolereren. Met Ruud van Dijk als linksback voor de gepasseerde Ger van de Heide (Jacobs; „Van de Heide be- Opstelling SW: Bas van Noortwijk, Rob Kiebert, Leon Warn aar, Rinus Steenbergen, Ruud van Dijk, Harry Meijboom. Jo- han Versluis (46e Darcy Kaihatu), Paul Kooien. Ri chard Dercks. Henk Sala ri (53e Cor Peltsman) en Ferry Meerhof Opstelling SC Amers foort: Hildebrand van der Meer, Ton van Loon, Fill Kraak, Edwin Nijenhuis, Co de Smalen. Peter VI- see, Marco Cabo (60e Meindert van der Vlirgt), Rik van den Boog, Piet Struik, Jef de Neeüng en Ton Gruters. Scheidsrechten Gerard de Schepper (Hulst). Toeschouwers: 2.500. zorgt ons achterin teveel pro blemen als hij in balbezit is") was het toch even wennen ge blazen voor de SW-verdedi- ging, die zeker niet mocht mopperen dat achtereenvol gens Piet Struik (puntertje nipt over) en Peter Visee Bliksemsnel (goed geblokkeerd door Van Noortwijk) verzuimden de zich over en weer voordoende mogelijkheidjes tot werk voor de man aan het scorebord om te buigen. De beste kans voor SVV kwam op naam van grens rechter Wijnberg, die SC Amersfoort uitstekend bedotte door voor buitenspel te vlag gen na een doeltrap van Leen Warnaar. De defensie van de bezoekers wachtte op het fluit signaal van De Schepper, die deze keer terecht ziin assistent negeerde, maar Henk Salari. ver beneden zijn normale vorm acterend, vergat ook nu weer te scoren,De slimme Warnaar later: „Die grens rechter dacht dat ik een vrije trap nam, want bij een doel trap kun je natuurlijk nooit buitenspel staan". Wederom gokte Rob Jacobs tijdens het thee-intermezzo. De aalsnelle Darcy Kaihatu verscheen in de tweede akte voor middenvelder Johan door Donald Bax Versluis. „Omdat", zo moti veerde de SVV-trainer, „Ver sluis door een lichte buikloop niet helemaal fit was, en om dat Kaihatu tegen deze aan vallende tegenstander van. veel meer nut kon zijn". Zon der dat Kaihatu („Het wil nog steeds niet lukken") zich echt aan het front kon manifeste ren, nam SW dik verdiend als eerete de leiding en plaatste het zich in een comfortabele feauteuil op weg naar de twee belangrijke punten. Rotterdam Met opvallend gemak kwalificeerden de reserves van SVV zich gis termiddag voor de tweede bekerronde. Aan de rand van de Rotterdamse Alexanderpolder versloegen de pupillen van assistent trainer Aad Putters de zon dagse derdeklasser SMV met 3-0. SVV liet tegen SMV snel de bal gaan, waardoor het to taal niet in problemen kwam. Voor rust resulteer de deze spelopvatting in een doelpunt van Cock de Wart. Na de hervatting voegden Edwin Bleiksloot en ander maal De Zwart daar nog een doelpunt aan toe. De verbluffend slecht leidende Gerard de Schepper kende SVV opnieuw geen voordeel- regel toe. maar omdat geheel Amersfoort slechts toekeek hoe Richard Dercks de spel hervatting blikmsnel naar Ferry Meerhof plaatste, was de droge zoever van de hoog blonde spits voldoende om de bezoekers nog verder uit hun schulp te lokken. Jacobs: „Ons spel brengt veel risico's met 2ich, maar dat van Amersfoort was nog gevaarlijker. Na die 1- 0 zat het <r - "k in dat het een monsterzege ou worden. Hoe veel keer zijn we wel niet al leen voor de keeper geweest. Als ik hun kansen meetel, zou 8-3 een normale uitslag zijn geweest". Niettemin laste SVV in de daarop volgende fase toch de verachtingen in, Salari werd ingeruild voor pinch-hitter Cor Peitsman, die een 'blinde pass' van Ruud van Dijk uit stekend controleerde, zowel Hildebrand van der Meer als Edwin Nijenhuis uit positie kapte en zo heel lekker bin nenkwam: 2-0. Aan de andere kant was het ook een invaller die de spanning deed terugke ren. Meindert van der Vlugt misleidde Warnaar en Steen bergen, knalde hard in, waar na Struik al dan niet regle mentair 2-1 verzorgde. Een Edwin Nijenhuis (HnKs) en Hildebrand van der Meer zijn namens SC Amersfoort ge slagen bij deze venijnige In zet van SW'er Ferry Meer hof, die vla de lat weer het veld insprong. minuut later gevolgd door SVV's derde en beslissende doelpunt, toen Peitsman in de rebound attent reageerde op een schot van Dercks. SchiedamSinds de in voering van het betaald voetbal in 1954 produceer' de SVV tot zaterdagmid dag exact 1249 doelpunten. Het wachten op Harga was dus op de 1250e, die tegen SC Amersfoort op de naam kwam van de bijna 20-jarige Ferry Meerhof, welk wapenfeit door de circa 2.500 toeschouwers met een ful applaus werd beloond. Zelfs met het aanvallende voetbal dat Rob Jacobs dit seizoen met SVV speelt, is het onwaar schijnlijk dat de Schie dammers dit seizoen de 1500 doelpuntengrens pas Schiedam - FCN'66 is er niet in geslaagd een 0-3 achter stand tegen RFC weg te wer ken, al leverde een tegenof fensief wel twee Schiedamse treffers op. De 2-3 nederlaag betekende eliminatie van FCN'66 uit het bekertoernooi. RFC nam al in de vijfde mi nuut de leiding uit een vrije schop, waarna tien minuten voor rust een verkeerde terug speelbal van Rob Hoogstad voor een oplettende Rotter dammer een presentje bete kende: 0-2. RFC scoorde in de vijfde mi nuut van de tweede helft op nieuw. Een kopbal van Ron Jordans in de tiende minuut en een solo van Henk van der Lely bracht de thuisploeg dichterbij. Dinsdagavond oe fent FCN'SB tegen Hermes DVS. Rotterdam Op een nu al ontzettend slecht veld slaagde RKWIK er niet in het Rotter damse DZB binnen de negen tig en later 120 minuten door de knieën te krijgen: 1-1. De Vlaardingse vierdeklasser toonde zich echter koelbloedi- ger bij het nemen van de straf schoppen. DZB miste twee van de elfmetertrappen en RKWIK niet één. RKWIK kwam in de normale speeltijd met 1-0 achter, maar werkte deze via Hans de Groot net zo snel weer weg. Daarna waren de beste kansen xpqt RKWIK, maar in de afwer king schortte het behoorlijk. Tegen sluitingstijd was hel zelfs DZB dat de mogelijkhe den kreeg een verlenging uit de weg te gaan. door Chris Woerts Schiedam Excels!or'20 staat weer met beide benen op de grond. Op ondubbelzinnige wijze zette Hellevoetsluis de Schie dammers in de werkelijkheid. Na de aansprekende resultaten in de voorbereiding ging de ploeg van Piet Roozen in de eerste se rieuze confrontatie, voor de beker, met 1-5 ten onder. Tweede klasser Hellevoetsluis toonde zich heer en meester, speelde tac tisch zoveel sterker, dat de uitslag niet eens geflatteerd genoemd kan worden. Na een kwartier was de wed- strijd eigenlijk al gespeeld. De verdediging van Excelsior sta pelde blunder op blunder, waardoor Hellevoetsluis na vijf minuten via Hermen Maasdam de score kon openen. Toen vier minuten later Aad Beelaard de score naar 2-0 til de kon Hellevoetsluis niet meer kapot. De aanvalslinie Hermen Maasdam, Gijs Bout en Rob Kievit was buitenge woon op dreef. Kreeg veel te veel vrijheid van de Schie damse verdediging en beleefde derhalve een heerlijke voet balmiddag. Vooral Rob Kievit drukte zijn stempel op de wedstrijd. Op pure snelheid liet hij zijn di recte tegenstander Paul van Stralen vele malen zijn hielen zien. Hermen Maasdam, een ouderwetse rechtsbuiten die makkelijk passeert, had even eens een 'makkie' tegen de la ter uitgevallen geblesseerd Jan Luytgaarden. Het aanvallend ingestelde middenveld van de bezoekers was superieur en bedienden de spitsen op maat waardoor het vooral aanval lend een erg eentonige wed strijd werd. Waar Exceslior'20 teveel met de bal liep, kaatsten de spelers van Hellevoetsluis de bal lus tig in het rond. Binnen een half uur was de stand dan ook al opgelopen tot 5-0. Een weg gevertje van de scheidsrech ter stelde aanvoerder Johan den Doelder in staat om via een strafschop voor 0-3 te zor gen, nadat Cees Hermsen zich had vastgelopen op Paul van Stralen, Hermsen tuimelde fraai over de benen van Van Stralen en de scheidstechter kon geen andere staf beden ken dan een strafschop. Solotoer Rob Kievit ging eens op de so lotoer, omspeelde de Excelsior verdediging en scoorde simpel 0-4. TJit een counter was het Hermen Maasdam die keeper Jan van Veen voor de vijfde maal het nakijken gaf. Excel- sior'20 kon tegen het krachti- £4* 'fs/% VlaardingenDe afdelingsclubs hebben dit weekeinde niet voor spectaculaire resultaten gezorgd. Het Schiedamse Olympus be- doelPunl<x>s gelijkspel bij het Rotterdamse DEH. Si?riJii7Wlst op eigen terrein te winnen van Zuiderster: 2-0. SVDPW moest een dubbele tegenslag verwerken. Ten eerste werd met liefst 7-0 verloren van Swift Boys. maar bovendien werd Henny Bras uit het veld gestuurd. De overige wedstrijden - werden door de overvloedige regenval afgekeurd. DEH-Olympus O-O. Een man- ge wedstrijd met de Schiedam mers toch als de betere ploeg. Het el tal van trainer Henny Kuiten starte de wedstrijd ver- bdift£. Excelsior's Peter van der Hoeven en Hellevoet's Cees Her msen springen naar de bal. Hellevoetsluis schakelde de Schiedamse derdeklasser met een 5-1 score roemloos uit. ge, snelle en doeltreffende spel van Hellevoetsluit niets uit voeren. Het liep zichzelf over de kop. De spitsen waren on zichtbaar. Rob Glimmerveen, in andere wedstrijden toch de smaakmaker, toonde zich nu een middelmatige speler die niets in te brengen had tegen zijn directe tegenstander Aad Beelaard. Na de hervatting geloofden beide elftallen het wel. Excel- sior'20 probeerde nog wel om de stand een dragelijker aan zien te geven, maar verder dan een doelpunt via een be nutte strafschop van Peter Boon kwamen de Schiedam mers niet Helevoetsluis liet de thuisploeg dollen. Het kreeg nog kansen genoeg, maar de spelers waren teveel uit op het zelf scoren van een doelpuntje. zwakt Hij moest beginnen met vijf invallers. De uitslag had hier gelukkig geen invloed bij- al had de trainer, logisch, lie ver de volle buit gehad. MSV TlZuiderster 2-0. Het Maassluise MSV heeft een simpele overwinning behaald op Zuiderster. De ploeg van Eric de Vries was het grootste gedeelte van de wedstrijd de betere, maar wist dit echter niet in doelpunten om te zet ten. In de tweede helft kwam hier echter verandering in. Gilbert Remeeus zorgde voor de openingstreffer. Twintig minuten voor tijd was het Pe ter Harms die de winst veilig stelde. Swift Boy»SVDPW 7-0. Een zware domper voor de mannen van trainer Sander van der Hoek. De Schiedam mers die het eerste half uur nog aardig voetbalden, waren in die periode met 2-0 achter gekomen. Vlak voor rust kreeg Sinder Raudiawan een opgelegde kans maar hii miste. Na rust wist de thuisploeg de stand uit te bouwen naar 3-0. Over dit doelpunt maakte Henny Bras zich echter zo kwaad dat hij van de scheids rechter mocht gaan douchen. Na deze tegenslag wist de thuisploeg SVDx»V op te rol len (7-0). en Haag-De bekeruitscha- "ling had Schiedam volledig n zichzelf te wijten. De vier- eklasser liet qua veldspel een oede indruk achter, maar was 'et bij machte de geboden ösen te benutten. Derhalve ad de thuisclub aan één ont- -ttend slim genomen vrije voldoende om zich voor ie tweede ronde te plaatsen: 1- h c SchiedamArmoe troef, gistermiddag in het uiterste hoekje van het van een vreselijk ongezellige ambiance voorziene sport park Thurlede. Tekenend voor de schamele kwaliteiten waaro ver SFC (zonder Hinie Broere) en Hollandiaan (zonder Henk Booms ma) gedurende deze twee uur durende momentopname beschikten, was de wijze waarop de Vlaardingse derdeklasser uiteindelijk, met de hakken over de sloot, het toegangsbewijs voor de tweede bekerronde op zak stak (2-3). Een typerend misverstand tus sen de SFC'ers Bert Heyster en Hendrik Offenberg bracht René de Vette, in het veld ge komen voor Wout van der Pijl, oog in oog met de goed keepende Rop Korpel, die op de snerpende inzet van de blonde middenvelder het ant woord schuldig moest blijven. De vreugde overheerste aldus bij Hollandiaan, dat terdege besefte de opponent erg dank baar te moeten zijn. De flitsende start van de Vlaardingse derdeklasser voorspelde in eerste instantie een forse overwinning, maar toen SFC, met dank aan de Maassluise arbiter Wira Blom, nog voor rust tot 2-1 naderde, was het gedaan met het-tot door Donald Bax dan wel degelijk acceptabel opererende Hollandiaan. De gelijkmaker van SFC, diep in de tweede helft, was volkomen verdiend, omdat het een grote re wilskracht demonstreerde. Slechts die inzet van de Van Hees-equipe was het enige dat de qua aantal tegenvallende toeschouwers monter kon stemmen. Kwalitatief reikte de semi-derby alleen in de eerste vijftien minuten naar een aanvaardbaar niveau, waarin Hollandiaan via Mar Stevig duel bij SFC-Hol!andiaan, dat door de Vlaardingers pas in de verlenging met 3-2 werd beslist. van der Cijs met twee prima aanvallen, ingeleid door Rob Maat en Wout van der Pijl, op een ogenschijnlijk ongenaak bare 2-0 voorsprong aanland de. Arbiter Blom bracht de span ning terug door een duikeling van Jimmy Kars met een strafschop te honoreren, die door Bob Wee da (in de rust vervangen door Johan Bree- veld) feilloos werd verzilverd - Belde ploegen kregen voor rust ieder nog één reële kans, maar noch Puck Haddeman, noch Ed van Dillen (na een een-twee met de van Satelliet teruggekeerde Karei Buron) was koelbloedig genoeg. In de tweede helft zakte het spelpeil zienderogen. Hollan diaan zat muurvast en SFC had goed in de gaten, dat op basis van conditie en karakter een voortijdige uitschakeling voorkomen kon worden. De uitgekiende kopstoot van Ka- rel Buron, uit een puntgave voorzet van Jimmy Kars, bete kende inderdaad 2-2 en op dat moment was dat geenszins te gen de verhoudingen in. Het publiek werd daar echter weinig wijzer van. Het werd gedwongen nog eens dertig minuten extra te koppelen aan de steeds verder vervlakkende confrontatie, die tenslotte door de technisch meest vaardige ploeg in haar voordeel werd beslist Terecht of niet, het bood de 'nakaarters' tenminste nog enige stof tot praten... Den Haag Aan een werke lijk wervelend half uur had VFC gistermiddag voldoende om de Haagse derdeklasser VCS achter zich te laten. In die periode bogen de Vlaardin gers een 1-0 achteratanmd om in een 3-1 voorsprong, die ten slotte veranderde in een 3-2 overwinning. Bij rust was het nog 0-0 en had VFC nog niet veel laten zien. Na de 1-0 achtertstand raakte VFC op drift en sloeg het bin nen één minuut tweemaal toe. Eerst schoot een VSC'er in ei gen doel en vervolgens sloot Peter Jeup een solo magistraal af. Dezelfde Jeup soleerde even later weer door de Haagse de fensie en passeerde de VCS- doelman met een venijnige schuiver in de uiterste bene den hoek. Het tweede doel punt van VCS kwam te laat om VFC nog in serieuze moei lijkheden te brengen. Hendrik-Ido-Ambacht Nieuwe Herrres DVS-trainer Jan van der Velden loofde na afloop van de 1-3 gewonnen bekerwedstrijd tegen ASWH niet alleen het spel van de Ambachters, maar vooral bet spel van zijn eigen elftal. „Ik was vooraf gewaarschuwd voor dit ASWH. Het is een jong, opportunistisch elftal, al duurde het soms allemaal wel eens wat te lang bij ze. Tac tisch vond ik ze wel minder, maar deze jongens kunnen, volgens mij, dit seizoen op nieuw hoge ogen gaan gooien. We speelden met Eric van der Gaag, normaliter de breker op het middenveld, als hangende spits. Gezien het behaalde re sultaat durf ik dit experiment geslaagd te noemen", stelde de trainer. Het was het gedisciplineerde optreden van de Schiedamse- defensie, waarin libero Leo Hagen een foutloze partij ver tolkte en de robuuste voor- stopper Jan den Tuinder voor al koppend indruk maakte, die het elftal van Jan van der Velden uiteindelijk winnend deed finishen. Eric van der Gaag sloeg op slag van rust de eerste bres in - de afweer van de thuisclub. Zijn van richting veranderde schuiver bleek voor doelman Ton Schreuder stand-in voor Wim Berends wiens overschrijving nog niet rond is een te moeilijke opgave. DickKijnenberg, die z'n ge zicht probeerde te beschermen bij een kogel van Ruud Bak ker, zag deze handeling met een penalty bestraft Van dei Gaag vonniste onberispelijk'. Niet veel later werd de twee kamp definitief beslist dooi een kopbal van Ruud Bakker die een taxatiefout van Schreuders attent afstrafte. Henk vander Meulen redde uiteindelijk de Ambachtse eei door uit de rebound trap raak te vuren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4