[SPORT Martinit geeft voorsprong weg Groenoord plaatst zich voor de finale D VO932 stelt kandidatuur Wéér 4-0 in Maassluise prestigeslag Fortuna zakt weg na goede start 'Peter van der Meer tilt HBSS in volgende rónde Zwaluwen moeizaam Little Rock in John Heytheker te zwak DHS verrast Wim Verhoorn 'TB scoort bnderd procent Van der Berg op de paal Geprikkelde Rob Kalkman helpt HVO DSS'26 mist routine Satelliet in verlenging kansloos maandag 1 14 «eptember 1981 j VD/SC/WW I Jan van Altena leidt VDL naar forse zege Maassluis „Wanneer spelen we weer tegen Excel sior?" vroeg Marcel van der Vaart aan zijn trainer Gijs de Jong. De vraag van de kleine, snelle vleugelspits .was echter meer schertsend dan serieus bedoeld. Het typeerde de feestroes waarin VDL zich hulde na de zo 'succesvol verlopen plaatselijke derby tegen Excelsior. De zondagse derdeklassr van de Sportlaan had zater dagse derdeklasser Excelsior met een 4-0 nederlaag naar de Rozenlaan terug gestuurd. Een paar maanden geleden had VDL ook al met 4-0 van Excelsior gewonnen, zij het in een oefenwedstrijd. In het ka- der van de bekercorapetitie stond er nu heel wat meer op het spel. Het plaatselijke pres- tige sloop echter toch aanzien- lijk meer door de wedstrijd dan de gedachte aan de twee- I de bekerronde. VDL-trainet Gijs de Jong ver- klaarde daaraan ook de voor de 1.500 kijkers teleurstellend j verlopen eerste helft. Zenuw- achtig en enorm gespannen werd er gespeeld, „wij hadden de vrees om een pass te ge- ven", aldus De Jong. „leder een was bang om het verkeerd te doen. Hier ging het niet om de beker, maar louter om het prestige. Het hele stad was er toch mee bezig". Voor Excelsior-trainer Fer Groeneweg was het echter een wedstrijd als alle andere. „Of het nou beker, competitie of een oefenwedstrijd is, we gaan het veld in om te winnen". Tot een kwartier na de rust was er echter nog niet te zeggen wie de onzichtbare maar wel dege lijk waarneembare titel van 'sterkste van Maassluis' zou behalen. De stand was nog altijd 0-0 in een voor het publiek teleur stellend verlopen wedstrijd. Beide teams werkten wel hard, maar uitgespeelde kan sen deden zich nauwelijks voor. Misschien dat VDL fy siek wat sterker was, maar voordeel zat daar niet in. „We hadden Jan van Altena in de eerste helft toch vastgezet", al dus Fer Groeneweg. Zelfs was Excelsior in de eer ste helft nog het meest aan de bal. Onno Wicherts vond ech ter In de korte hoek van het doel Ron van Straten ter assis tentie van Cees van Eijk, ter wijl Peet van der Waal on danks zijn lengte maar niet los kon komen van John Gordijn. Daarachter heerste dan ook nog eens de rustgevende aan wezigheid van Peet Vermeu len (36). Beslissing In de zeventiende minuut van de tweede helft viel onver wacht de beslissing. Waarbij toch weer Van Altena nadruk kelijk aanwezig was, zij het ditmaal niet op snelheid. Van Altena was door Jan van Dijk aangetikt en nam zelf de vrije trap. Langs de muur, door doelman Roel-Jan Abbas neer gezet, verdween de bal hare' en laag in de hoek: 1-0. Zes minuten later was de wen- strijd definitief beslist Hoe fa taal het is om snelle mannen als Van Altena en Van der Vaart meer ruimte te gunnen, bleek toen. Van der Vaart was weg en een laatste poging van Jan van Dijk baatte niet meen 2-0. „Dat waren toch fortuinlijke doelpunten", meende Fer Groeneweg. „Wij zijn zeker niet weggespeeld en hebben, vind ik, juist een goede partij gespeeld'. Die twee doelpun ten waren overigens wel van t Drie verdedigers van Excelsior zijn nodig om deze VDL-aanvaller af te stoppen. Het mocht de Maassluise zaterdagcluo jten. Stadgenoot VDL trok met 4-0 aan het langste eind. uitzonderlijke kwaliteit, vol gens VDL's bekende snel- neidsrecept gescoord. Zowel in de dertigste als veertigste mi nuut liet Van Altena de ande re Maassluise defensie zijn hie len zien: 4-0. Rotterdam Het duel tussen de vierdeklassers DCL (zon dag) en HBSS (zaterdag) ein digde. toch wel onverwcht, in een 1-0 zege voor de Schie dammers. Matchwinnaar in deze veel te harde wedstrijd was Peter van der Meer die een half uur na rust een straf schop benutte, nadat Bas van der Leije onderuit was ge haald. HBSS toonde vanaf het begin technisch meer in huis te heb ben, maar stuitte op stug ver iet bij De Charloise Leeuw. Pas nadat Van der Meer de score had open gebrokenb, kreeg HBSS meer kansen. DCL trachtte de gelijkmaker te forceren, waardoor Van der Meer de kans kreeg de wed strijd al eerder te beslissen, doch hij faalde. Delft - Zwaluwen is er tegen Delfia pas in de verlenging in geslaagd prolongatie van het bekergebeuren via een 1-2 zege te bewerkstelligen. Uit een pass van aanvoerder Maarten Keïzerwaard scoorde Theo Juistenga in de eerste helft de openingstreffer. Een ■twartier voor tijd kwam Del- ja alsnog op gelijke hoogte, oen doelman Peter Eikelen oom de bal op ongelukkige 'ijze tegen het lichaam van oei Noordam stompte. Via de -laardinger verdween de bal i het Zwaluwen-doel. -1 de tiende minuut van de Ylenging deed de keeper van 0 thuisploeg met een uittrap <^eveer hetzelfde. Hugo Slui- rr bemachtigde de tegen de vdediger aangeschoten bal, - wrna hij de volgende beker- rde kon binnenhalen. Bij Ziluwen kreeg Gerrit de Gde een waarschuwing fre- g« 'praten' tegen de scheids- reter. Pijnacker - Martinit heeft In de bekerwedstrijd tegen OH- veo tot twee maal toe een riant lijkende voorsprong uit han den gegeven. Het na de ver lenging bereikte 4-4 gelijkspel gaf nog geen duidelijkheid wie naar de volgende ronde over zou gaan. Dat deden de straf schoppen, die door Martinit slechter werden genomen, wel. Martinit opende turbulent, waarbij Cor Voets de eerste was die het genot van een treffer proefde. Een schot van Vlaardingen Groe noord bereikte zaterdaga vond na een eclatante 13- 3 overwinning in slechts 6 1/2 innings op het Am sterdamse Little Rock de finale om de John Heyt- beker. Hierin ontmoeten de Schiedammers op zon dag 20 september in het 'Mekka' van het Neder landse honkbal, het Haar lemse Pim Muiier Honk balstadion, als tegenstan ders het Groningse Caribe en Run '71 uit Oldenzaal. De start is om 10.30 uur tussen Groenoord en Cari be, en omstreeks vijf uur zal bekend zijn wie de winnaar wordt van de John Heytbeker 1981. Groenoord moest van start zonder Martin Wolthuis we gens werkzaamheden, terwijl ook werper Gerrit Droog eerst om ongeveer zes uur aanwezig kon zijn aangezien hij eerst nog als voetbalscheidsrechter moest optreden bij HVO. Ook Hans Vroon had voetbalbelan- gen, maar kon nog net op tijd het honkbalveld bereiken. Met good-old Karei van Veen weer eens op het tweede honk ge posteerd (foutloos) kwamen de Schiedammers onnodig in de tweede innings op een 0-2 ach terstand. Bruce Dacosta van Little Rock sloeg de eerste honkslag van de Amsterdammers en stal het tweede honk. Freddy Richard son kreeg vier wijd. De hoge tik van Rosindo Ellis leek geen punten op te leveren aangezien de bal een prooi ging worden van Hans Vroon. Helaas voor hem en Groe noord stuiterde de bal weer zijn handschoen uit, waardoor Little Rock op 0-2 kwam. In de gelijkmakende slagbeurt zette Groenoord de zaak weer m Gerrit Droog Is veilig op het tweede honk.' De poging van Little Rock om de Groenoordef met een 'plck-off uit te krijgen mislukt. recht Ger Stentler kreeg een vrije loop naar het eerste honk, waarna Andre de Wolff een knaller van een twee- honkslag van de knuppel liet komen. Invaller Karei van Veen raakte de bal goed en joeg de bal over het tweede honk het verre veld in goed voor 1-2 via Ger Stentler. Jan Switser sloeg met een twee- honkslag zowel Andre de Wolff als Karei van Veen over de thuisplaat Ook Jan Switser bereikte nog de thuisplaat pro fiterend van de verwarring bij de Amsterdammers na een mislukte aangooi: 4-2. In de derde innings was het eigenlijk al gebeurd met de Amsterdamse bezoekers. Hans Vroon met vier wijd op de honken gekomen, schooi een honk op de tik van Gerrit Smit Ook Ger Stentler ont ving vier wijd, waarna weder om Andre de Wolff een prima tweehonkslag het veld injoeg waardoor Hans vroon en Gerrit Smit over de thuisplaat kwamen. Ger Stentler zorgde voor een punt na een mislukte aangooi en Andre de Wolff werd binnenggestoten door Theo Burgerhoudt Nog was de koek niet op, want Ger Droog ingekomen voor Van Veen, kreeg ook een vrije loop naar het eerste honk en liet 9-2 noteren na een twee honkslag van Jan Switser. De Schiedammers kwamen op 11- 2 in de vierde innings. Hans Vroon sloeg de bal tegen de borden en werd binnengesto- ten door Gerrit Smit Deze op zijn beurt liep op zijn een •stootslag alle honken af, daar de Amsterdammers de bal bij het aangooien niet de juiste richting kon meegeven. Toch namen de Schiedammers begrijpelijk wat gas terug, maar lieten in de vijfde in nings nog twee punten in de boeken bijschrijven. Chris Vermeulen opende met een honksLag en werd binnenge- stoten door Jan Switser, die zelf veilig het eerste honk be reikte. Honkslagen van Hans Vroon en Gerrit Smit brach ten ook Jan Switser nog veilig over de thuisplaat: 13-2. De Amsterdammers sloegen in de zevende en laatste slagbeurt pas hun tweede honkslag, goed voor het derde punt van Ro sindo Ellis, waarmee de eind stand bepaald werd op 13-3. Vlaardingen De openings treffer van Ron Berveling, al na drie minuten en uit een schitterende aanval, bleek voor Fortuna VI. toch niet vol doende om de tweede beker ronde te bereiken. De zater dagse tweedeklasser Be Fair uit Waddinxveen sloeg nog voor rust haar slag (1-2) en consolideerde deze voorsprong goed na de pauze. De schuld voor de eliminatie moest Fortuna in eigen kring zoeken. Nadat het op 1-0 was gekomen, vermorsten Hans van Os en andermaal Berve ling opgelegde mogelijkheden. Twee persoonlijke fouten brachten de Waddinxveense aanval in goede positie en dat betekende dus 1-2. Fortuna drong nog wei aan, maar was niet eens bij machte kansen te creëren. Fred van der Horst werd nog van de lijn af gehaald, doch op een inzet van de opgekomen Kees van Kralingen (trekbal van Jan Kooimans) had de Pij- nackerse defensie geen ver weer. De ontreddering bij de thuisploeg was compleet toen Ruud van der Horst een voor zet losliet, die door Ton van der Quast voor de voeten van Ferry Holster werd gekopt. Deze had geen moeite om Hans Stolk nog voor rust een trio achter de oren te bezor gen. In de tiende minuut van de tweede helft begon het onheil voor Martinit. John Nagelhout blesseerde zich bij een van zijn acties, waarna hij moest wor den vervangen door Henny Ruygrok, die zich al snel werd geconfronteerd met een straf schop. Jeffrey Oost was de scherprechter. Halverwege de tweede helft zorgde Peter van Velzen dankzij een door Schie dammer Ferry Holster ver keerd geraakte bal voor de aansluiting: 2-3. Jeffrey Oost zorgde opnieuw uit een dood spelmoment voor de gelijkma ker. Martinit scoorde in de laatste minuut van de tweede verlen ging, doch Oliveo had aan de luttele seconden nog voldoen de de gelijkmaker te produce ren. Strafschoppen hielden Martinit van verdere bekera- vonturen af. Rijsoord - DHS heeft in Rijs- oord de club van die naam met 0-2 van het lijf gehouden, zo dat de voor zijn atletiekwerk (EK marathon in Frankrijk) afwezige trainer Wim Ver hoorn dit seizoen toch nog de geneugten van het bekervoet bal kan proeven. Rijsoord kreeg in de eerste helft de beste kansen, die ech ter door slordigheid en goed .uitlopen van doelman Jos Sparla geen treffers oplever den. Op slag van rust had DHS wel succes, toen de Rijsoordse doelman een afstandsschot van Ronald Dhkstra losliet, waarna Robert Koorengevel 0-1 in schoot In de zesde minuut van de tweede helft verdubbelde Joop Molendijk uit een pass van Karei Doesburg de score, waarna het uitgebluste Rijs oord en het laconieke DHS er geen boeiende pot meer van maakten. i VVdingen DVO'32 verkeert mtenteel in een uitstekende vo'. Dit weekeinde werd het altijd stie Lombardijen met 4-1 versla- - geiCION leverde eveneens een goc prestatie door Energie Boys mei-1 te verslaan. VDL werkte aanen opvallend herstel door "Grt Wit in eigen huis met 0-2 klote geven. GTB liet Bemisse mepl achter zich en staat nu met zes drie trots op de eerste plaats. Wging tegen Zinkwegse Boys doorn eigen doelpunt met 1-0 ten ond CION-Energie Boys 4-L CION-trainer Cees Goudswaard was uiterst tevreden na de glorieuze overwinning. Martin Blitters- ■wijk, in deze wedstrijd goed voor drie doelpunten, zorgde op aangeven van Koos van Deventer voor 14). Het hoge tempo dat de thuisploeg op de mat legde, leidde tot onnodig balverlies, waardoor de gasten via een overtreding binnen de beruchte lijnen de stand weer recht mochten trek ken. In de tweede helft pakten de gasthe ren de draad weer op en zo stelde Martin Biitterswijk met twee gave doelpunten de overwinning zeker. John Goudswaard, de broer van trainer Cees, mocht vlak voor tijd de eindstand op 4-1 zetten. Groen Wit R-VDL 0-2. Het Maassluise VDL heeft in een sportieve wedstrijd de eerste overwinning behaald. De mannen van trainer Gerrit van Gijzen wisten in de 15e minuut de leiding te nemen door een doelpunt van Peter Berkhout Een kwartier voor rust was het Koos Juurse- ma die de voorsprong uitbouwde: 0-2. De tweede heeft liet een offensief Groen Wit zien, maar door het efficiertte verdedi gingswerk van VDL was dit van weinig betekenis. Rhoon-GSS 3-1 GSS was tegen het aan- valsgeweld van Hhoon niet opgewassen. De thuisploeg nam na een half uur ver diend de leiding, maar GSS vocht dapper terug. Kwam na de hervatting zelfs op ge lijke hoogte via een treffer van Arnold Vollebregt, maar twee uitvallen van de thuisploeg brachten toch de nederlaag voor de formatie van Rinus van Kampen. DV0*32-Lombardijen 4-1 Bij rust wees nog niets op een dergelijk grote DVO- zege. Via een door Jasper Plezier benutte strafschop (Walter van Rossum was onre glementair afgestopt) werd de ban gebro ken: 1-0. Addie Nijssen tekende met twee doelpunten voor een 3-0 voorsprong, waarna Walter van Rossum zelf nummer vier in de touwen joeg. Vijf minuten voor tijd mocht Lombardijen de spreek woorde lijke eer redden. GTB-Bemisse 3-1 Te lang duurde het eer de formatie van Henk Steenbergen af stand kon nemen van de bezoekers. Leo de Koning hielp GTB van het angstcom plex af. waarna Peet Feelders in de twee de helft de score verdubbelde. Niet veel later naderde Bemisse tot 2-1 en sloeg GTB de angst om het hart Pas twee mi nuten voor net einde stelde Peet Feelders vanaf elf meter de twee punten veilig. Zinkwegse Boys-WK 1-0. Pech achter volgde WK in de wedstrijd tegen Zin kwegse Boys. Door een eigen doelpunt van Ronald van Harraelen, na een ver meende buitenspelsituatie, kwamen de Schiedammers op achterstand. De uitste kende doelman van de thuisploeg stond doelpunten echter in de weg. Rotterdam - MVV'27 heeft in de bekerwedstrijd met een mi- I nimaal verschil (1-0) klop ge- I kregen van Alexandriar66, dat I pas een kwartier voor tijd de I score opende. De druk van I MVV'27 in de resterende tijd I leverde geen gelijkmaker op, al was de als pinch hitter inge- brachte Elbert van der Berg I daar dichtbij. Zijn kopbal kon I de stand geen fleuriger aan- I zien geven, omdat de paal hem I in de weg stond. Naast de uit- schakeling, was het uit het I veld sturen van Gerard Bos I wegens natrappen een betreu- I renswaardig feit. „Voor onsl was het een raadselachtig feit. I De scheidsrechter stond zelf 1 met zijn rug naar de desbetref- fende speler toegekeerd", al dus MVV'27-secretaris Fran ken. Vlaardingen - HVO heeft viaü en ruime 3-0 zege op De*T Groen Witten de volgende*! ronde van het bekertoernooiT bereikt De eerste helft maak-lj ten beide elftallen er een mati ge vertoning van. Na de rust kwam bij HVO Rob I Kalkman in het veld, die, om dat hij te laat op de voorbe spreking was verschenen, door I trainer Ger Pijl naar de bank I was verwezen. Deze mutatie I had al in de tweede minuut re-1 sultaat, toen Rob Kalkman I vanaf twintig meter met een| halfvolley toesloeg. In de twintigste minuut ver grootte HVO via John Wester- dijk de marge. Goed storen I van Nasim Nasri stelde Ed I Bakker, die eerder in de wed-1 strijd een aantal kansen miste, I in staat om voor de 3-0 eind- stand te zorgen. Delft Een gebrek aan erva-1 ring betekende voor he' I Vlaardingse DSS'26 het eindt I van het bekeravontuur. Dt I Hoogenboom-brigade ging te-1 gen BEC met een 1-0 voor- sdporong de kleedkamer in I maar moest zich 45 minuter I later toch met een 3-2 neder- I laag gewonnen geven. Achter- f in wreekte zich vooral het ge-1 mis van Eugène Sordam en Ec I Stigter. Freek de Jong was de make; I van het eerste DSS-doelpunt I Na de hervatting sloeg dc I Delftse zondagclub keihard to< I via de vleugels waarop DSS'2( geen antwoord had (3-1). In dt I laatste twintig minuten pro-1 beerde DSS'26 er nog van allet I uit te halen, maar het bleef oj I een tweede doelpunt van Ja I han van Aken steken. Vlaardingen - Satelliet is al in I de eerste ronde van het beker-1 voetbal uitgeschakeld via etn l 1-2 nederlaag tegen Postdui- I ven, na aanvankelijk met 1-01 de leiding te hebben genomen i via een treffer van Mitta Schapkun. Dit eerste doelpunt?* viel pas in de verlenging. De Postduiven kregen toen eebteg vleugeltjes en klopten d. Vlaardingen; alsnog met 1-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5