sport Toch verlies voor gemotiveerd De Korenbeurs Evergreen haalt uit Hollan diaan moet afhaken Goede start Green Eagles V an Rossum op dreef Shell nu ODO verrassend onderuit SPORTAGENDA wel langs Zeehond maandag H Mptember 1S51 VO/SCAVW Amsterdam Meteen al tijdens de competitie-ou verture. hebben de ver wachtingen van De Koren beurs een fikse denk opge lopen. Voor het eerst sinds jaren waren de Schiedam mers met enig optimisme naar Tempo Team afge reisd Een positief resul taat leek binnen bereik, maar alle verwachtingen ten spijt werd met 6-1 ver loren. Niet langer meer rijn de Amsterdammers favoriet voor de titeL De Amster dammers rijn door het ver trek van Han Gootzen ver zwakt, terwijl Bert van der Helm zijn aanvallende spel wil omzetten in verdedi gen. Met FJodor Rademaker is Tempo Team inderdaad verzwakt, maar het was slechts Hans Ungen die van hem kon winnen. Met winst op Jan Vlieg en Eon van der Aa had Kadema ker een groot aandeel in de uiteindelijke 6-1 overwin ning van zijn team. Gemotiveerder dan ooit trad De Korenbeurs dit maal achter de tafeL Het spel viel echter tegen, voor al Jan Vlieg was niet best op dreef. Vlieg moest in sta3t geacht worden om te Winnen van Rademaker, maar hij faalde. Ook de en kele kilo's afgetrainde van der Aa verloor en kwam daarna te laat op dreef. De Schicdamse eer werd derhalve alleen door Hans Lingen gered. Hij won van Rademaker, maar verloor van zowel René Hijne, als Bert van der Helm. Van der Helm was alweer te ruggekomen van zijn ver- dedlginde spet waarmee hij tijdens de onlangs door De Korenbeurs georgani seerde tienkamp niet ver der reikte dan een achtste plaats. Van al an alle Schiedaznse moti vatie kwam dus in de eind stand weinig tot uitdruk king. Een eindstand die maar tot zes punten reikte. Bij wijze van proef wordt in de ere- en eerste divisie getest hoe het systeem be valt om een wedstrijd na het bereiken van het zesde gturt ^door een team te Het kan daarbij in de prak tijk voor komen dat er geen dubbel wordt ge speeld, omdat dat pas aan bod komt als iedere speler tweemaal achter de tafel is geweest. De wedstrijd kan dus al met 6-0 beslist zijn. De Korenbeurs kwam nu nog wel aan het dubbel toe, omdat Hans Lingen na een 2-0 achterstand in twee ga mes van Rademaker won. Van 2-1 werd het 5-1 voor Tempo Team. Vlieg verloor van Hijne, Lingen en Van der Helm en Van der Aa van Rademaker, waarbij alles in twee games wen! beslist. Het dubbel betekende ook wionst voor de thuisploeg, zij het dat ze er drie games voor nodig hadden. Vlaardingen - De verschillen de Vlaardingse waterpoïoploe- gen hebben het in het eerste competitieweekeinde naar om standigheden goed gedaan. De heren van VZC speelden tegen het derde van Lansingh met 5- 5 gelijk. De dames van Shell begonnen bijna traditioneel met een overwinning, Zee hond was met 2-0 het slachtof fer. De dames van Viking wonnen eveneens. Sparta werd met een 5-1 nederlaag naar huis gestuurd. VZC-Lansingh 3 (h) 5-5. De gepromoveerde VZC'ers heb ben het tegen Lansingh lang niet slecht gedaan, want de Vlaardingers zijn deze compe titie door een gebrek aan trai ningsuren nauwelijks voorbe reid begonnen. Dat er nauwe lijks van een voorbereiding sprake was, was duidelijk te zien. Het VZC-spel was name lijk vrij rommelig, hierdoor kon de Lansingh de gehele wedstrijd een kleine voor sprong houder». Pas ïn het laatste kwart kwam VZC op een 5-4 voorsprong. Maar met nog een halve minuut te spe len. profiteerde de ploeg uit Krimpen aan den IJssel vrij gemakkelijk van een numerie ke meerderheid. Sbell-Zeehond (d) 2-0. De da mes van Shell zijn dit "jaar" bijzonder goed begonnen. Vo rige week werd in een vriend schappelijke wedstrijd nog met 2-0 van Zeehond verloren. Maar nu het er dus om ging, waren de rollen omgedraaid. Het was dat het sluitstuk van Zeehond zo betrouwbaar was, anders was de overwinning ze ker veel groter geweest. Nu bleef het dus bij 2-0. De twee Vlaardingse treffers kwamen op naam van Carla Blokland. Vlking-Sparta 2 <d) 5-L Het gedegradeerde Viking had to taal geen problemen met Spar ta, dit ondanks het feit dat het bij de Vlaardingse dames nog niet helemaal liep. Viking was de gehele wedstrijd sterker, al leen in de derde periode stokte de doelpuntenmachine. Toen bleef het bij 3-1 steken, maar in het laatste kwart liep Vi king verdiend tot 5-1 weg. Oranje Nassau: de j eugd neemt wraak Vlaardingen Het sterk verjongde damesteam van de hockey- vereniging Evergreen heeft tegen DSHC gigantisch huisgehou den. Een klinkende zevenklapper vormde het tevreden resul taat De heren daarentegen deden het rustiger aan doordat bij Baam het veld onbespeelbaar werd geacht. De dames van Spirit pakten via een gedegen 41 overwinning de leiding in de com petitie. Asvion deed het beter dan vorige week en verloor slechts met 20, een manco van vijf dames was hier debet aan. De heren leverde daarentegen een schitterende partij hockey af tegen Leonidas, maar verzuimde om afstand te nemen. Pollux oefende tegen Rapid en deed dat met een keurige 11. VoorneAsvion <d) 2—0- Maar liefst vijf basisspeelsters moest Asvion ontberen tegen bet op eigen terrein immer moeilijk te bespelen Voorne. Een slechte voorbereiding en een dito conditie zorgden voor de rest Evergreen—DSHC (d) 7L Met de frisse ochtendwind door de haren speelden de Evergreen dames een partij om van te watertanden, het geen bij strenge vorst gevaar op kan leveren. De doelpunten' kwamen op naam van Èdwlna van Duimen /driemaal), -Jac queline Ladgelaan (tweemaal) en Louise de Kruyse en Gerda van der Heiden (ieder één maal). Spirit—Tempo^ (d) 4L Conditie vormde de hechte ba sis voor de gedegen 41 over winning die de dames op de mat wisten te deponeren. Het sterk verjongde team wist met behulp van de sticks van de beide dames (Trudy en Annet te) Hengst tot viermaal toe te scoren. Hoewel het spel niet echt grandioos was wist Tem po er maar eén goal tegenover te stellen. Na de 40 overwin ning van vorige week op As vion heeft Spirit nu de eerste plaats in handen. AsvionLeonidas (h) 1—L „Een weergaloos mooie partij hockey", aldus Ronald Jacobs die het presteerde om een strafpush op de paal te doen belanden. „Er werd verschrik kelijk goed gespeeld, maar voor het doel ging alles fout", aldus de Asvion-aanvoerder. Maar liefst tien strafcorners werden er niet benut en daar in zat hem het feit dat er maar eén maal gescoord werd. De persoonlijke duels werden ver schrikkelijk sterk aangegaan en verdedigend zat het uitste kend in elkaar. „Verscherping van de frontlinie is dus het de vies". Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Havenstraat 6 (3131 AC< of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie ia telefonisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09 Dinsdag 15 september Voetbal' 19.00 uur Schiedam- SFC. 19.00 uur SVV 2-Feyenoord 2, 19.30 uur SHO- HBSS. 19.00 uur Hermes-FCN'66. Woensdag 16 september Voetbal: 19.00 uur DOS'32- TSB- Vlaardingen Door de 12-15 nederlaag van de Hollandiaan heren tegen Aktief haken de Vlaardingers voorlopig al De wedstrijd tussen de koplopers UVG en Wings werd na een 6- 5 ruststand gestaakt wegens de zware regenval. Ditzelfde ge beurde bij de dameswedstrijd WIK-Snelwiek. Bij een 4-6 stand werd er na drie minuten in de tweede helft gestopt De dames van DWS hadden pech. Ancora won nipt met 10-9. De dames van Hollandiaan kenden geen moeite met Hercules 2 getuige de 14-2 overwinning. In de afdeling de volgende uit- slagen:DES-Wilton (h): 17-20, Ancora 2-WIK (h):14-12 en bij de dames HVK-Vires 8-5, Unitas-Meeuwen 4-10 en DWS 2- Wilton 5-4. Midweeks werd nog gespeeld de heren wedstrijd DWS-Hollandïaan: uitslag 13-13. Hollandiaan-Aktief (h):12- 15. In de eerste helft was er van enig kraschtsverschil geen sprake. Vlak voor rust wist Rob van de Linde de Vlaardingers op een 6-5 voorsprong te brengen. Ak tief opende de tweede helft met twee doelpunten achter elkaar waarna Hollandiaan nog wel via Rob de Groot op 7-7 wist te komen maar Ak tief voelde zich sterker. Meestal had Aktief een klei ne voorsprong en moest Hol landiaan proberen deze ach terstand weg te werken. Dit lukte vier keer maar na 12- 12 was het met Hollandiaan gebeurd. Aktief wist met een man meer de stand op 12-13 te brengen en vlak voor tijd betekende balverlies een break-out en toen was het gebeurd. Toen Hollandiaan in de laatste minuut overging op manverdediging profi teerde Aktief daar behendig van. Een persoonlijke aktie bracht de eindstand op 12-15. Bij Hollandiaan was Ben de Kok met 6 treffers het pro- duktiefet Met drie punten uit vier wedstrijden nemen de Vlaardingers thans de vijfde plaats in, UVG-Wings (h):bU 6-5 ge staakt. Voor deze wedstrijd stond Wings aan kop met 8 uit 4 en UVG was tweede met 6 uit 3. Het was dus be grijpelijk dat beide teams el kaar in de beginfase aftasten waardoor er weinig gescoord werd. UVG had steeds een voorsprong van 1 doelpunt maar steeds wist Wings ge lijk te maken. Vlak voor de pauze begon het te regenen en na de 6-5 ruststand beslo ten de scheidsrechters de wedstrijd te staken. Voor UVG scoorden Rene BosAad Ham en Berry Rena elk twee keer. Waarschijnlijk wordt de tweede helft gespeeld op de inhaalzondag 11 oktober. Ancora-DWS (d):l(K9. De eerste 10 minuten waren dui delijk voor DWS. Maar toen DWS een paar keer achter elkaar wegens grof spel met een speelster minder kwam te staan profiteerde Ancora daar beheerst van. Ancora wist de 0-1 achterstand om te buigen in een 4-1 voor- Vlaardingen De korfballers zorgden xn de twee de speelronde voor enkele verrassende uitslagen. ODO ging tegen aller verwachting in onderuit te gen het jeugdige Avanti, terwijl de jeugd van Oranje Nassau wraak nam op zichzelf en iedereen, die hen onervarenheid verweten hadden. In de afdeling bleven Succes en Spirit ongeslagen, Avanti-ODO 10-8. In de voorbereiding was ODO met ruim verschil over Avanti heengewalst en met dit in het achterhoofd begon ODO aan het duet Het werd echter de basis voor de nederlaag, want de onderschatting was merkbaar. Onvol doende geconcentreerd speelde ODO en Avanti was gebrand om revanche. Pas aan het eind van de eerste helft werd ODO wakker en ging met een 4-6. Na rust leek ODO het karwei simpel af maken, maar Avanti kwam gewoon terug. ODO liet vele kansen liggen omdat het gewoon te laks speelde. Velocitas-MaassIuis 3-5. Een kostbare overwin ning, welké het resultaat was van keihard werken en mondje dicht. Maassluis had voor het duel rondom ae tafel gezeten en de fouten van vorige week op een rijtje gezet. Dit betekende een gemo tiveerd en geconcentreerd team, dat resulteerde in hard werken en dit leverde een 1-3 voorsprong op bij rust Na rust kwam fel terug en Maassluis had daar moeite mee. Vel oei tas kwam terug tot 3-4, maar het was Leo van der Vaart die voor 3-5 zorgde. Daarna hield Maassluis de bal goed in de ploeg en kon zodoende de punten meenemen. Ve- loei tas kon de nederlaag zichzelf verwijten, want tot tweemaal toe misten zij een strafworp. Vrieodenschaar-Harga 7*8. In een verschrikke lijk hard duel, waarin de thuisploeg het leeuwen deel van het onnodig harde spel voor haar reke ning nam, heeft Harga kans gezien het hoofd koel te houden en de overwinning te behalen. Met zeer irritant spel probeerde Vriendenschaar Harga on deruit te halen, maar steeds zagen de Schiedam mers kans kans om voor te blijven. Het eerste be drijf werd afgesloten met een 3-4 voorsprong en steeds bleef Harga voor, een 7-8 uitslag was het resultaat VTOS-Onmje Nassau 6-8. Omdat de jongeren de geuite kritiek zich erg aantrokken, zochten zij te gen VIOS hun sportieve wraak en namen vijf van de acht doelpunten voor hun rekening, waarbij Eric Romers zelfs een hattrick scoorde. Binnen twee minuten stond Nassau met 0-2 voor, maar daarna stokte het even. Met 4- 5 konden ze de kleedkamer opzoeken voor de thee. Daarna werd het een 5-8 voorsprong, die uitmondde in een 6-8 over winning. Dit tot grote vreugde van de jongeren in het team. SpirlMJsselvogels 2 9-3 Een veel sterker Spirit gaf ÏJssel- vogels geen kans en zocht nog te gehaast de aanval. De reser ves van IJssel vogels bemoei den zich meer met hun mond met het spel, met name de scheidsrechter moest het ont gelden. Dit leverde één van de gasten een officiële waarschu wing op. De Spirit-overwin ning was geen moment in ge vaar en 9-2 zegt voldoende. ODI-Kwiek 2 7-7. Tegen de geroutineerde reserves van Kwiek moesten de Odianen één punt inleveren. Qua veld spel was ODI beter, maar tot 5-5 kon Kwiek bijblijven. Toen ODI met nog een kwar tier spelen een 7-5 voorsprong nam, leek de winst binnen. De scheidsrechter en Kwiek dachten er anders over en twee strafworpen betekenden een 7-7 eindstand Succes-Actief 2 10-L Slechts een kwartier bood Actief te genstand, daarna zat Succes op rozen en ging met 7-0 rusten. De tweede helft begon in een plensbui en het duurde veertig minuten voor er 8-1 op het scorebord verscheen. In de laatste minuut maakte Poula de Geus de tien vol, 10-1. sprong. Toen DWS weer compleet was zorgde Jeanet- te Eggelmeyer voor 4-3. Van af deze stand ging de wed strijd gelijk op. Na en 6-4 ruststand wist DWS terug te komen tot 7-7 en even later had DWS zelfs een 8-9 voor sprong. Ancora had in de slotfase het meeste geluk en won dan ook gelukkig met 10-9. Hollan diaan-Hercul es 2 (d) 3.4-2. Het eerste dames team van Hercules speelt geen veldcompetitie zodat het tweede team als eerste fungeert en Hollandiaan der-, halve in plaats van Hercules 2 tegen Hercules 3 speelde. Een zeer eenzijdige eerste helft gaf en sterker Hollan diaan te zien dat de rust in ging met een 6-0 voorsprong. Weliswaar deed Hercules haar best en bij een 8-0 stand wisten zij de eer te redden. Hollandiaan won door vijf break-outs, twee stafworpen en een aantal gewone veld- doelpunten onbedreigd met 14-2. WIK-Snelwiek (d):bij 4-6 gestaakt In de eerste helft wogen de beide partijen aar dig tegen elkaar op. Om de beurt scoorden WIK en Snel- wiek maar ondanks dat wist Snel wiek de eerste helft af te sluiten op 4-6. Na drie minu ten in de twede helft begon het zo te regenen dat de wedstrijd gestaakt werd. Ock deze partij wordt waarschijn lijk op de inhaalzondag 11 oktober uitgespeeld. Olympiaan-Vlaardingen 6-5. In een leuke en aantrekkelijke wedstrijd moest Vlaardingen. toch het onderspit delven. Trainer/coach Jan van Hete re n was na afloop niet onte vreden, al had nog het nodige op te merken. In de eerste helft nam Vlaardingen een C-l voorsprong, maar ging met een kleine achterstand, 2-1 theedrinken. Daarna leek' Olympiaan toe te slaan en liep uit naar 4-1. Toch kwamen de Vlaardingers toch weer terug, 4-4. Met nog tien minuten te spelen werkte Vlaardingen weer een achterstand weg. Kort voor tijd pakte Olym piaan toch net de volle winst: 6-5. Aad Klos, Green Eagles' onbetwiste uitblinker in een typi sche sprongbalsituatie verwikkeld met een Haagse Jumper (12). MaassluisBasketballminnend Maassluis kreeg een aantrek kelijke schotel gepresenteerd bij de aanvang van de kompeti tie. In de eerste wedstrijd in de tweede divisie wisten de Maassluïse heren het vorig seizoen gedegradeerde Jumpers uit Den Haag naar een ruime nederlaag te spelen. Voor de Maassluïse dames verliep de eerste wedstrijd van het seizoen een stuk minder gunstig. Kampioenskandidaat Noordkop kwam naar Maassluis en liet in de tweede helft weinig meer heel van de ploeg van trainer/coach Kees Brugman. The Green Eagles-Jumpers (heren) 90 -67. Vanaf het begin heeft de ploeg van Jaap Boon gedomineerd, echter zonder echt te kunnen overtuigen. Door met één guard te beginnen wilde Boon direkt de druk op de basket zo groot mogelijk, maken en dat had het resultaat dat center Aad Klos samen; met Wim Kannegieter voor de eerste punten wist te zorgen. De verdediging van de thuisploeg zat zoals gebruikelijk weet erg goed in elkaar en dat bezorgde Jumpers zowat grijze ha ren. Het duurde maar liefst tot aan de vijfde minuut voordat de Hagenaars konden scoren. Via veel individuele akties zag het talrijke publiek dat de score van lieverlee opliep naar een ruime voorsprong voor the Eagles. Na 13-4 werd het 29- 14 en alles leek erop dat de lijn van vorig seizoen zou worden doorgezet Doordat het tempo lager werd zagen de gasten kans om het verschil niet groter te laten worden. Ruststand werd derhalve 46-30. In de tweede helft was het voornamelijk Aad Klos, die de Maassluise punten voor zijn rekening nam en het moet ge zegd worden dat het hele team zijn lengteoverwicht goed wist uit te buiten. Een kwakkelend Jumpers kon intussen nog steeds geen vuist maken en moest lijdzaam toezien hoe the Green Eagles een voorsprong van 23 punten had verkre gen bij het laatste fluitsignaal. The Green Eagles-Noordkop (dames) 54-84. Dat de eerste klap niet altijd een daalder waard is, werd weer eens bewe zen door de wedstrijd van de Maassluise ploeg tegen NoorkOJ uit Den Helder. Na een zeer goede start kwamen de dame van Kees Brugman zeer onverwacht met 31-19 voor te staai Een time out van de "brulcoach' van Noordkop bracht echtf de ommekeer in de wedstrijd. De press die hij georganise^ de, veroorzaakte zoveel moeilijkheden dat het verschil ij rust al weggewerkt was (38-38). De tweede helft kon het Maassluise team geen tegenspel tr* den aan de wijde zone van Noordkop en zagen zo nu en <n eens een afstandschot door de basket verdwijnen. Noorlp daarentegen scoorde zelfs iets meer als in de eerste helftn daardoor werd de eerste nederlaag een feit. Dordrecht - ROVS-atleet Walter van Rossum is op een loop over 10 Engelse mijl als eerste Vlaardinger over de streep gekomen in een tijd van 53 minuten. Marius de Snayer (Fortuna) volgde 50 seconden later, terwijl een tijd van 56.54 voor Jan van der Gaag een persoonlijk record betekende. Na een lange afwezigheid wegens ziekte finishte Huib Boeren in een tijd van 62.15. Fortuna-atleet Aad va' der Water is er in een Antwerpse marathon niet in geslaagd de Vlaardingse kleuren c afdoende wijze te verdedigen. Na 25 kilometer kreeg hij h van een blessure aan en achillespees, welk» hem vijf kilometer verder noopte voortij het strijdperk te verlaten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6