I SPORT T omahawks schaduwvereniging fran The Green Eagles Hans van den Broek versterking voor NO AD Juventus mist eerste slag Cursus voor sportleiders Hen Sjaak Hoogendijk pakt bronzen plak SPORTKORT HISI René de Koning verrast Prestatie- loop yer .-'r:: 10» Daverende 9-1 overwinning tegen Rath Van der Velden en Sparla: 200 strafschoppen per persoon 22 MptmbM 1M1 VD/SCmW Maassluis „We hebben de schaduwvereniging op gericht om een tweede eerste team te hebben- Het is een kweekvijver voor spelers die net tegen bet eerste elftal aanzit ten.*' Henk van der Vaart, zelf deel uit makend van bet eerste vijftal van The Green Eagles is maar wat blij met de oprichting van The Tomahawks. Een op- yajlende wending binnen de Maassluise vereniging. Het komt maar zelden yoor dat een club besluit een schaduwvereniging op je richten om een betere doorstroming te bevorde ren. Rotterdam Zuid in combinatie met The Ar rows (twee jaar geleden werd de Rotterdamse schaduwvereniging op in een fusie met Lakers) ging in de Rotterdamse bond The Green Eagles Vppr. Henk van der V ai hoeft zich intensief bezig ut-h' ;3en met de oprichting van vereni ging. De nieuwbakken club telt slechts één team en de sa menstelling gebeurt in overleg met de technische commissie van The Green Eagles. Henk van der Vaart verklarend: „Het eerste en tweede team van onze vereniging spelen vrij hoog. Ook de jeugd heeft een sterke ploeg. Direct inpas sen van jeugdspelers in het eerste is vaak een probleem en dat kan de spelers frustreren. Nu kunnen ze een aantal jaren rijpen in het team van Toma hawks. Natuurlijk beginnen wij nu in de laagste afdeling, maar door promoties kunnen we een heel eind komen. Het is natuurlijk wel zo dat de sa menstelling van het team ie der jaar kan veranderen. Dat weten de spelers die uitkomen voor Tomahawks ook." Henk van der Vaart is zeker niet bang dat Tomahawks een vereniging binnen een vereni ging zal worden: „De nieuwe vereniging kun je gewoon zien als een onderdeel van The Green Eagles. De spelers die er nu voor uitkomen zijn jon gens die al jaren betrokken zijn bij de eigenlijke club. Con currentie betekent het zeker ook niet Alles gaat in goede harmonie, er zijn goede afspra ken gemaakt, dus wij ver wachten in het geheel geen problemen/' Enthousiasme Het gaat de basketbalvereni ging uit Maassluis duidelijk voor de wind. Als geen andere club uit de Waterwegregio timmert The Green Eagles aan de weg. Waar clubs als Basket Boys (Vlaardingen) en Juven- tus (Schiedam) in de anonimi teit verzeilt zijn geraakt, groeit het ledental van The Green Eagles gestaag. Binnen de ver eniging werd de oprichting van Tomahawks dan ook met enthousiasme begroet Het be stuur staat volledig achter het initiatief en ziet het als een springplank naar een nog ho ger niveau. Zelfs de basketbal- bond staat positief tegenover door Chris Woerts de oprichting van Tomahawks. Henk van der Vaart: „Vooraf hebben wij uitvoerig overleg gepleegd met de bond. Wij ontvingen niets dan lovende woorden en zij hebben ons zelfs geholpen met allerlei ad viezen." Tomahawks zal de thuiswed strijden spelen in de op 30 sep tember te openen sporthal in de Steendijkpolder, waar ook The Green Eagles haar thuis duels afwerkt. Problemen met de gemeente ziin er vooralsnog niet. De boomlange en talent volle Henk van der Vaart nog maals: „De cm een te hebben we wel bericht gestuurd van de optrichting van de vereni ging. Tomahawks speelt de thuiswedstijden in het speel schema van The Green Eagles dus problemen met eventuele zaalhuur zijn er niet. De gezelligheidsvereniging The Green Eagles beschikt sinds kort over een eigen club huis aan de Merellaan in Maassluis. Henk van der Vaart enthousiast* „Natuurlijk wordt er ook gewerkt aan de kwali teitverbetering van het basket bal in Maassluis, maar ook de gezelligheid staat bij ons voor op. Wij kunnen gezelligheid bieden en dat heeft aantrek kingskracht Op spelers uit de gehele regio. Niet voor niets zijn er zoveel Vlaardingers lid van onze vereniging." Henk van der Vaart (rechts) is blij met Tomahawks. B;'-i Leusden-De Vlaardingse atletiekvereniging Fortu- na heeft dit weekeinde deelgenomen aan het Ne derlandse Veteranen kampioenschap. Maar liefst zestienhonderd loop sters en lopers streden in het Utrechtse plaatsje Leusden over een afstand van 42 kilometer en 195 meter. De Vlaardingse at letiek vereniging had twaalf deelnemers in de strijd geworpen. Schiedam-In het Spierings- hbek-parktoernooi heeft René d^.Koning voor de nodige ver rassingen gezorgd. De tennis ser b^d zich in de B-klasse bij de eerste vier geslagen, het geen hem kwalificatie ople verde voor de A-categorie, •waarvoor automatisch Mike Verkerk, Just Palm. Wout Gerlag en Eric van der Jagt Waren geplaatst In de A-klasse baarde hij op- zfén door Mike Verkerk, spe ler van het eerste team, in drie sets uit te schakelen. In de hal ve" finale moest hij toch echter met 7-5.6-3 zwichten voor een andere speler van KSVV 1, Just Palm. In-Je B-klasse schakelde René de Koning Jack Voorwald uit In de finale zal bij het moeten Opnemen tegen Paul Schuur man. De dames-finale zal gaan tussen Joke Hitman en Luciën Sïgmond. Ada de Mol moest een walk over geven wegens een blessure. De finales van het parktoemooi staan voor hét komende weekeinde op I>e op Spieringshoek spelende vereniging KSVV heeft nog een aantal lustrum-activiteiten .veor de boeg. Zo wordt op 7 Royember op het park een re- fceptie gehouden, terwijl de le den een week later de Spido als: decor zullen kiezen voor éen 'drijvend' koud buffet Daarnaast brengt de jubileren de vereniging fraaie tennis- shirts op de markt, waarop het trotse embleem van de tien ja rige vereniging prijkt. Vlaardingen Atletiekvere niging Fortuna houdt komen de-vrijdag éen prestatieloop in parje 't Nieuwelant Atleten kunnen .kiezen uit drie afstan den, de 2,5, 5, 7A en de 10 ki lometer. Gestart kan er wor den vanaf 19.00 uur en deelna me kost drie gulden. Voor ie dere deelnemer is een herin- néringsmedaïlie beschikbaar. Sjaak Hoogendijk wist in de race bronzen medaille te pak ken, in een tijd van 2.34.49. Debutant Jack Budding kwam als beste uit de bus met een tijd van 3.25. De andere twee debutanten kwamen met een tijd van respectievelijk 3.46 en 3.47. Mari Paalvast die voor een voor een 'halve* marathon naar Leusden was gekomen, stortte zich ook in het mara thon geweld met een prima tijd van 2.54. Veteraan Arie Gog liep ook een goed opge bouwde race en zette de 'klok stil' op een tijd van 3,40. Ook de lopers (sters) die geko men waren voor en halve ma rathon, over de prachtige as falt wegen door het bosrijke Leusden, presteerden niet slecht. Al waren er geen prij zen voor dexe sportmannen. Henry Riedijk mocht zich de snelste Fortuna-man noemen. Hij wist een tijd van 1.11 -56 te boeken. Peter Riedijk liet een tijd noteren van 1.16,25. Bij de dames-veteranen liep Wesselein Meeuws haar eerste halve marathon. Meeuws liet namens haar vereniging gelijk een visitekaartje achter, door dat ze daar de tweede plaats wist te veroveren in een tijd 1.35.10. Schiedam De tafelte- nissers van NOAD zijn de tafeltenniscorapetitie voortvarend begonnen. Tegen TTCV Rath werd een royale 9-1 overwin ning behaald. In de Schie- damse beurs kon de ploeg uit Veghel het door de komst van Hans van den Broek versterkte NOAD- team totaal niet moeilijk maken. Van den Broek scoorde zelf een hattrick, een prestatie die ook Jan Simon op de tafel legde. De wedstrijd in de tweede di visie de voormalige hoofd klasse was een zeer eenzij dige. Het gepromoveerde Rath gaf slechts in de eerste en de negende partij enige tegen- stand van belang. In de eerste partij had Jan Simons drie ga mes nodig tegen Daas, terwijl Jan Landsbergen de negende partij van Daas in drie games verloor. De wedsrtijd was op dat mo ment al lang beslist en bete kende voor Rath niet meer dan het redden van de eer. Ook het dubbel was voor NOAD, want het nieuwe duo Van den Broek/Simons hield Rath op 19 en 16 punten ach ter zich. Hans van den Broek viel in de vorige competitie al enkele ke ren in, maar heeft nu defini tief de plaats ingenomen van Ron van Wijk, Een aantal ja ren geleden speelde Van den Broek nog in het team van stadgenoot De Korenbeurs in de ereklasse. Het eerste team van NOAD bestaat nu geheel uit ex-spelers van De Koren beurs, want Simons en Lands bergen kwamen al eerder over. Dick Kuyper is voor dit seizoen de nieuwe teambege leider ge wórden- Tafel tennisvereniging Radio Molenaar stelde in de eerste wedstrijd hevigteleur. On danks een goede voorberei ding gingen Guy Noordink, Jan Jaap van der Mark en Eric Kloppers kansloos ten on der tegen het Rijswijkse Steeds Hoger. De Vlaardingers verlo ren uiteindelijk met 8-2. Guy Noordink en Jan Jaap van der Mark kwamen beiden tot één winstpartij. Jan Landsbergen was de enige speler van NOAD die tegen Rath een partij verloor. SchiedamDe bas ketballvereniging Ju ventus heeft een triest begin van de competitie moeten meemaken. Zowel de heren als de dames verloren hun eerste wedstrijd en met name voor de dames moet dat een nare er varing geweest zijn. Vlaardingen Voor de AB O-cursus (Algemene Basis Opleiding) die voorbereidt op het volgen van een oplei ding tot jeugdsportleider, recreatiesportleider en sport- technisch kader, zijn nog een paar plaatsen open. Om de cursus van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie te kunnen volgen moet men minimaal zestien jaar zijn en zestig gulden betalen. De opleiding omvat dertig lesu ren. In het theoriegedeelte wordt gesproken over het leiding geven, de bouw en functies van het menselijk lichaam, letsels en EHBO. Een examen is er niet aan verbonden, wel moet aan het einde van de cursus aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Wie interesse heeft in de ABO-cursus kan bellen met het bureau Sportieve Re creatie (355888; toestel 159 of 164). Zij degradeerden im mers vrijwillig een klasse verder en spe len nu in de laagste regionale divisie. Herons-Jcventus (d> -12-38. Voor coach Nico van Putten en de overgebleven dames .verliep de wedstrijd tegen het gepromoveerde Herons geheel niet naar wens. In. een weinig inspirerende at-_ mosfeer in het dorp Mijns- heerenland werd zuiver plichtmatig door twee teams een wedstrijd gespeeld. Ju ventus moet dit seizoen de stuwende kracht van spel- verdeelster Tineke Koumans missen en drijft nu op de kracht van routiniers Mieke Dalmeyer en Silvie Fransen. Zij konden er echter niet voor zorgen dat de Schie- damse ploeg de punten mee naar huis kon nemen. Ook al kwam Juventus door een press aan het einde nog dich terbij, het eerste verlies was door de zes punten achter stand een feit geworden- Ho pelijk gaan de volgende wed strijden wat beter want als! men op deze manier blijft spelen, zou men wel eens verstoken kunnen blijven van baskethal op regionaal 'niveau. Leiderdorp-Juventus (h) 104-90. Net als vorig seizoen moesten de heren van Carel Verwer hun meerdere er kennen in de basketballers van Leiderdorp. En ook nu weer werd de wedstrijd in de eerste helft uit handen gege ven, want het verschil was bij rust al op gelopen tot 26 punten: 54-28. Na rust had den de Schiedammers toch nog de moed om via een zóne-press te proberen het verschil een draaglijker aan zien te geven en dat lukte buitengewoon goed. Het gat werd allengs kleiner en even zag het ernaar uit dat het zou gaan stunten, maar net op tijd trok de thuisploeg de za ken recht Voor Verwer en zijn team 'is de toekomst een stuk rooskleuriger dan voor de dames, want dezelfde mensen van vorig seizoen draaien nu mee en boven dien heeft men versterking gekregen van John Heilker, die weer op het oude nest is teruggekeerd. Daardoor kan het tempo een stuk hoger ge maakt worden en wordt ook de veel scorende Gert-Jan van Dijk vaker aangespeeld dan vorig seizoen. Silvie Fransen (links) pro beert de schotpoging van Joannle Westerhoff van Herons te verhinderen. De voetbalvereniging GSS is ernstig gedupeerd door een in braak. Uit het clubhuis ver dwenen: de tas van de verzor ger, de fraaie shirts van het tweede elftal, zes trainingsbal- len (loopttraining is dus het gevolg), diverse prijzen voor de nog te houden bingo-avond .en de sleutels van alle kasten. De 47-jarige Jan Rijke werkt aan een come-back. Na jaren van inactiviteit speelt hij nu in het derde van GSS. In het verleden speelde Jan Rijke betaald voetbal bij Hermes DVS, waar hij vele jaren de verde diging leidde. Ook zijn zoons Peter en Don spelen nu bij de Scbiedamse afde lingsclub, Sportschool Peter Lager waard kreeg eveneens bezoek van ongewenste gasten. Uit de sportschool werd een geluid* sinstallatie met een waarde van 4.000 gulden gestolen. Inbrekers haalden uit ten nispark Spieringshoek ten nisschoenen, drie sport- truien, een sporttas en 140 pakjes sigaretten weg. Voor het eerst in jaren had de leiding van SVV voor lunc hpakketten gezorgd om zonder problemen de terugreis naar Schiedam te kunnen maken. De spelers waren hier blijk baar niet van op de hoogte, ge zien hun hamsterpraktijken bij de snackhoek van Wagenin- gen. Tot aanvoerder Leen War- naar zijn spelers er nadruk kelijk op wees dat er brood jes in de bus waren. „Jon gens, schiet nou op, ze heb ben voor duizend gulden broodjes ingeslagen", riep Warnaar vertwijfeld. De reactie van Harry Mcij- boom: „Goh, en ik had van m'n moeder juist wat meer geld meegekregen om een patatje te kopen". Manus Stolk, de beminnelij ke voorzitter van Hennes DVS, kan meer dan alleen een vereniging besturen. Van zijn collega voorzitter van West- landia mocht hij in de rust het winnende lot trekken voor de wedstrijdbal. En laat hij nou precies het nummer tevoor schijn toveren dat correspon deerde met dat van een ander bestuurslid van de Schiedam mers. De heren van Green Eagles hebben In de tweede beker ronde een oude bekende ge troffen. De formatie van trainer-coach Jaap Boon speelt in het weekeinde van 9, 10 en 11 oktober een 'dub bel' tegen Blitz uit Voor schoten, dat als meest be kende speler Peter de Weijs (ex-Puncb) heeft. Schiev- mJan van der Vel den c. Jos Sparla weten don derdagavond precies waar zij aan toe zijn. De oud-keeper van SW en huidige trainer van Hennes DVS en de tegen woordige sluitpost van DHS fungeren die avond als directe tegenstander voor A-, B-, C- en D junioren van alle Schie- damse voetbalclubs, die de bei de doelverdedigers vanaf elf meter onder vuur gaan ne men. Plaats van handeling is het sportcomplex van de twee deklasser DHS aan de Schie- damseweg, waar Van der Vel den en Sparla ieder tweehon derd strafschoppen te verwer ken krijgen. Jan van der Vel den: „Eens kijken wat ik er nog van kan. Best leuk, zo'n uitnodiging".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4