6 SPORT Eerste punten binnen voor Juventus De Korenbeurs langs Scylla Spirit schiet uit haar slof tL Vlaardingen eindelijk positief Viking omzeilt een lastige klip ODO en - l Maassluis niet volwassen genoeg ««stlppipip Ook zeges voor Evergreen en Asvion mms De Snaayer derde in uurloop Broleco stelt teleur nwandsg 28 september IS81 VD/SC/WW Waasland - De sceptici on der de korfbalfans zagen hun bange vermoedens helaas bewaarheid wor den bij het duel ODO- Maassluis. Vooraf was be kend, dat er toch de nodi-- gé emoties een rol zouden kunnen spelen. In de 63e minuut vond scheidsrech ter Arend van Loenen uit Maasdijk het welletjes en Streekderby gestaakt stuurde beide teams naar de kleedkamers. Als re den van het staken van de wedstrijd gaf hij aan: 'de verregaande irritaties en agressie over en weer*. Beide verenigingen hebben hun eigen lezing van het ge beurde en wijzen elkaar als schuldige aan. Cees van der Vaart van ODO: „Het is een betreurenswaardige zaak dat dit kon gebeuren. Hij verwijt de Maassluise korfballers, dat zij met verscheidene acties veel te ver zijn gegaan." ODO was de sterkste en had dit ge zeur niet nodig, want bij het staken stonden de Maaslanders met 6-1 voor door doelpunten van Bram Hanemaaijer (2), Cees van der Kooïj, Cees van der Vaart (2). De Maassluise treffer was van. Arie Rookus. Van Maassluis-zijde reageerde Leo van der Vaart furieus. Hij steekt de beschuldigende vin ger uit naar ODO en stelt: „Van ODO-zijde werd vanaf het beginsignaal geprobeerd Maassluis letterlijk en figuur lijk onderuit te halen. Door hier een tik uit te delen en daar een opmerking te plaat sen werd Maassluis uitgelokt om dit te beantwoorden. Wij waren stom om dat nog te doen ook. Deed ODO het ach ter de rug van de scheidsrech ter, wij van Maassluis waren zo dom om het openlijk te doen." Daarom was Leo van der Vaart ook zo kwaad, want stelt hij: „Nu hebben wij de zwarte Piet toegespeeld gekre gen en lijkt ODO de nette ploeg te zijn, hetgeen een on juist beeld geeft" Ook valt men in Maassluis over de toewijzing van scheidsrechter Van Loenen die ook uit het district Rijn- Delfland komt Van Loenen zelf ligt niet wakker van het feit dat hii de wedstrijd ge staakt heeft Hij is er van overtuigd dat hij zelf geen schuld heeft aan het escaleren van de agressie en de irritatie. Wel liet hij beide teams bij het* begin van de tweede helft een kwartier wachten, omdat de ontvangende vereniging, ODO, hem vergeten was thee te geven. In de tweede helft deelde hij een formele waarschuwing uit aan Bert Montizaan. Na zo'n kwartier riep hij beide aan voerders bij zich en vertelde, dat hij spelers zou verwijderen als beide teams zich meer met elkaar dan met korfbal bezig zouden houden. De ODO-aan- voerder riep zijn team bijeen voor een time-out en dat werd door de scheidsrechter niet aan Maassluis vertelt. Van Maassluis-zijde werd dit ver teld als 'even de accu opladen en weer verder gaan.' Na het staken werden over en weer de beschuldigingen geuit, het rechtspreken in deze zaak is echter aan de strafcommis- sie van het KNKV. Toen er nog werd gekorf bald bij ODO-Maassluls. Een aanvalster van ODO kan on gehinderd via een doorloper de Maassluise korf onder vuur nemen. Schiedam/Maassluis De bei de standaardteams van Juven tus behaalden het afgelopen weekeinde de eerste punten. De heren wonnen van Mid land met 86-81 en de dames zegevierden over het Haagse Argus met 54-45. Het Maas sluise Green Eagles versloeg in Schoonhoven een compleet SïlveriQWn Lions met 83-85. Voor de Maassluise dames moet de eerste overwinning nog komen. In Leeuwarden werd nipt met 56-50 verloren. Juventus-Midland 86-81 (h) Juventus nam direct na het beginsignaal het initiatief in handen. De basktebailers had den nog wat goed te maken te maken en dat resulteerde in een voorsprong van zeven punten. De Schiedammers konden echter voor de rust niet de beslissende voorsprong nemen. Het verschil bedroeg slechts drie punten: 46-43. Na de hervatting eenzelfde spel- Vlaardingen - De waterpoloers yon de Viking hebben op- nieuw gewonnen. In Boskoop werd van de gelijknamige club met 4-6 gewonnen. Zowel de héren als de dames van WIK leden verlies. De dames gin- gen tegen Vivax met 1-7 kopje onder. De heren van WIK verloren echter maar net van de Kempvis, 5-6, Bij VZC de- don zowel de heren als de da mes het een stuk beter, want de beide ploegen wonnen met grote cijfers. De heren wonnen bij Spartaan met 3-11 en de dames haddan geen moeite met Zeehond. 2-9. Viking-Boskoop (h) 6-4 In een gelijk opgaande wedstrijd heeft Viking opnieuw aan het •langste eind getrokken. Tot de laatste periode ging de strijd gelijk op. De thuisclub had aan hét begin van de laatste perio- :de:nog een voorsprong. Maar ;iq£ dat laatste kwart verloor -Boskoop het hoofd een beetje, ^fiking profiteerde dankbaar -vtjh die terugval. De achter sténd werd omgebogen in een verdiende overwinning. ;WIK-Vivax (d) 1-7 Een onge kende nederlaag voor de Vléardïngse dames, want in geen jaren heeft WIK zo'n groot verlies geleden. Die was vooral te wijten aan het feit dat de conditie bij WIK nog ver te zoeken is. In het begin van de wedstrijd kon WIK Vi vax nog een beetje bijhouden. Maar in het tweede gedeelte van de strijd was het toch echt gebeurd en liep Vivax gemak kelijk weg naar 1-7. Spartaan-WIK (h) 3-11 In de tweede competitiewedstrijd ging het de heren van VZC een stuk beter af. Ondanks het tekort aan conditie, was er toch een surplus aan snelheid en techniek (Rob de Gier was de grote uitblinker). Spartaan moest er dan ook van het be gin af aan aan geloven. In de tweede periode kon de thuis club nog een klein beetje te rugkomen, door tweemaal achtereen te scoren (2-4). Het verzet was toen echter al ge broken Zeehond-VZC (d) 2-9 Ook de dames van VZC hadden totaal geen moeite met hun tegen stander. De overwinning had echter veel groter kunnen zijn als de scheidsrechter minder inconsequent had gefloten. Maar de eerste Vlaardingse competitie overwinning werd toch een feit, omdat VZC ge woonweg veel sterker was. beeld en het was aan het goe de spel van Harry Sluimer en Jan Koumans te danken dat Juventus op voorsprong bleef staan. Juventus-Argus 54-45 (d) Dat de dames van Juventus tijd nodig hebben om een team te vormen bewezen zij in de wedstirjd tegen Argus. Na een matige wedstrijd vorige week ging het nu veel beter. Met name Silvie Fransen vindt de vorm terug. Met 16 punten was zij één van de grondleg gers van de overwinning. Bij de rust was al duidelijk dat Ju ventus niet stuk kon: 28-20. na de rust probeerden de gasten de beslissing te forceren, maar de routine van Juventrus gaf uiteindelijk de doorslag: 54-45. Silvertown Lïons-The Green Eagles 83-85 (h) Silvertown Lions, met in hun midden oud-eredivisie speler Eric van Weerkom, kon in de eerste helft geen vuist maken tegen een sterk aanvallend ingesteld Green Eagles. Hoewel de ver deding van de ploeg uit Maas sluis niet optimaal functio neerde, namen The Eagles toch verdiend een voorsprong die met de rust opgelopen was tot acht punten: 35-43. Na de rust kwam de thuisploeg zeer sterk terug en liep uit naar een 9 punten voorsprong. Een time-out van Jaap Boon bracht echter de ommekeer. De zone- press stichtte zoveel verwar ring dat de achterstand snel werd weggewerkt. The Green Eagles hield het hoofd koel en won uiteindelijk verdiend: 83- 85. Ymir-The Green Eagles 56-50 (d) De gasten uit Maassluis namen direct een voorsprong, maar Ymir zette snel orde op zaken en daarmee waren de dames van The Green Eagles een geslagen ploeg. Door het zeer inconsequente fluiten van de scheidsrechter waren beide teams niet in staat om de score hoog op te voeren. De eind stand kwam uiteindelijk bij 56- 50. M Han$ Llngen zorgde tegen Scylla voor het beslissende zesde punt. Schiedam De Koren beurs boekte de verwach te zege op Scylla uiteinde lijk wel, maar de wijze waarop liet toch te wen sen over. Pas in de laatste partij van de wedstrijd, werd de strijd in het voor deel van de Schiedam mers beslist: 6-4. Misschien was het. een kwestie van onderschatting, in de hand gewerkt door een aan vankelijk genomen voor sprong van 3-0. In ieder geval speelde De Korenbeurs geen beste wedstrijd tegen het Leid- se trio Sjoerd Meijer, Rob Re geer en Frits Kantebeen. Door zeges van Lingen op Meijer (21-17, 21-14), van Van der Aa op Regeer (21-14, 17-21, 21-8) en van Jan Vlieg op Kante been (21-10, 21-19) nam De Korenbeurs een 3-0 varsprong. Van de verwachting dat de wedstrijd nu snel beslist zou zijn, kwam echter niets te recht Ron van der Aa verloor van Meijer en Hans Lingen stun telde tegen Kantebeen als een beginneling. Het werd een ne derlaag voor Lingen in drie gaines: 21-18, 18-21 en 20-22. Jan Vlieg had vervolgens geen problemen met Regeer, maar verder dan 4-2 kwam De Ko renbeurs toch niet Het dubbel ging teleurstellend verloren. Lingen en Vlieg moesten Meijer en Kantebeen met 19-21 en 11-21 voor laten gaan. Waar Lingen en Kante been faalden ging Ron var» der Aa vervolgens niet in de fout De acht kilo afgetrainde Rot terdammer won met 21-9 en 21-14, waarmee hij de stand op 5-3 bracht. Jan Vlieg kon de wedstrijd niet afmaken, want tegen Meijer verloor hij in drie games: 21-11, 19-21 en 14-21. De stand kwam daarmee op 5- 4, met alleen de partij tussen Lingen en Regeer op het pro gramma. Lingen liet het niet tot een be schamende uitslag komen. Sterk spelend sloeg hij zijn te genstander gedecideerd van de tafel: 21-10 en 21-3. Vlaardingen Hockeyend Schiedam heeft zich kunnen vermaken met de dames van Spirit die het bezoekende Vlissingen met 10-0 verpletter den. Asvion en Evergreen de den niet voor elkaar onder en wonnen beide met 20. Al leen de dames van Pollux wa ren iets meer bescheiden en verloren derhalve met 1—^2. Dé heren behaalden in drie partijen evenzovele punten, twee voor Pollux, eén voor Asvion en nul voor Evergreen. SpiritVlissingen 10—0 Trudy Hengst wist het alle maal met veel gevoel voor un derstatement te vertellen,„Wij speelden niet zo bijzonder goed, maar Vlissingen was ge woon erg slecht". De dames van Vlissingen hadden door hun late aankomst geen tijd om de toch niet te verwaarlo zen opwarmer uit te voeren en stapten aldus koud het veld in. Aldaar aangekomen kwamen de Zeeuwse 'zeemeerminnen' tot ;de conclusie dat men bij Spirit allang was warm ge draaid en weinig medeleven voelde voor de laatkomer. An nette Hengst (vijfmaal), Anne- lies Willems (tweemaal), Marja Smit, Andrea Lindberg en Ma rion Piek maakten de tien zonder problemen vol zodat de ploeg nog volop bovenaan staat. EvergreenOmmoord 20 Een duidelijke overwinning van het jeugdige Evergreen dat op gedecideerde wijze Om moord zonder punten naar huis stuurde. De doelpunten Een hachelijke situatie voor het doel van Asvion, dat te gen Zoetermeer op een 2-2 gelijkspel aanstuurde. kwamen van de gezusters Jon- neke en Annemiek Schippers, van wie eerstgenoemde een kostbaar talent is, dat goed en vaardig met de stick om kan gaan. Oude Maas-Asvion 02 „We hebben de afgelopen week de zaken even op een rijtje gezet en nu weet de groep tenminste weer waar ie dereen aan toe is", aldus trai ner Ronald Jacobs die hieraan toevoegde dat deze zege dan ook zeker niet gezien mag worden als een uitschieter, maar „Als een eerste stap in de goede richting". Manna Mansoer nam de zorg voor bei de treffers op zich zodat het herstel zich ook op het veld af tekende. Asvion2k>e termeer 2—2 „De kampioenspretenties staan nog recht overeind", Jan Wat- tez vertelde het met grote ze kerheid alsof hij niet zojuist een punt had moeten afstaan aan 'kunstgrasser* Zoetermeer. Op ongelukkige wijze kwam Asvion vlak na de rust met 02 achter, maar het moreel van de ploeg uit sportpark Thurlede kon ook ditmaal niet kapot. Tegen het technisch sterke Zoetermeer waren het de beide Pollux 'aankopen* Hans Donkervoort en Onno Cats die de stand op gelijke hoogte brachten. „De twee zwaarsten hebben we gehad dus we blijven vol goede moed", aldus nogmaals Jan Wattez. Tempo'34Evergreen 31 Een goede wedstrijd met een daarbij achterblijvend resul taat is de beste typering die men aan deze wedstrijd kan geven. Al vrij snel werd er een 10 achterstand opgelopen, maar een tegentreffer van. Jo- han Wolthuis bracht beide partijen op gelijke weer op ge lijke voet Op het moment dat Evergreen al aan een punten- deling begon te denken sloeg het noodlot toe; twee doelpun ten van Tempo'34 verstoorde deze illusie echter op wrede wijze. 4-v," Vlaardingen - Atletiek vereniging Fortuna heeft in park 't Nieuw- land een prestatieloop gehouden, wadrbij de 150 deelnemers uit drie afstanden (2.5, 5, en 7.5 kilometer) konden kie zen. Op de langste afstand kwam 'Marius de Snaayer na 33.10 minu ten over de streep, waarna Peter Reedijk 15 seconden later fi nishte. Bij de dames vestigde Wesselien Meeuws een nieuw per soonlijk record in een tijd van 41.05 minuten. Marius de, Snaayer kwam dit weekeinde een tweede maal in ac tie. In Rotterdam be haalde hij in een uur loop een derde plaats. De atleet legde 17.422 meter af. Winnaar Lou Polak van Metro no teerde een afstand van 18.399 meter. Peter Reedijk liep een 10 Engelse mijl in 57.30 minuten. Bram de Jong voltooide in een Coop- ertest 3300 meter. Vlaardingen Er werd ook nog tweemaal drie kwartier gekorfbald. Vlaardingen pakte in de tweede wedstrijd het eerste wedstrijdpunt en Oranje Nassau troefde SEV in eigen huï% af. Eureka-Harga 15-2 Na een veelbelovende competitiestart staat Harga weer met heide benen op de begane grond. Eu reka troefde de Schiedamse formatie op alle punten af. Na de eerste helft keek Harga te gen een forse 8-0 achterstand Vlaardingen De volleybal lers van Broleco eindigden in het eigen toernooi op een vier de en laatste plaats. Winnaar werd het sterke Zaan'69 dat in de finale won van het Bredase Brevok. Tegen Marco Reflex werd nipt met 2-1 verloren door de Viaardingers. Het spel van de thuisploeg stelde enigszins teleur, maar als excuus kon men aanvoeren dat speler/coach Joop Tinkhof weer last kreeg van een oude blessure en uit moest vallen, r aan. Pas na de tiende Eureka- treffer kon Diane Suttorp te- genscoren. René de Goede maakte 13-2, maar uiteindelijk wist Harga bij 15-2 waar het aan toe was. Het betekent uit huilen en opnieuw beginnen. Eureka was beter, maar 15-2 was niet nodig geweest. SEV-Oranje Nassau 2-2 In een magere westrijd heeft Oranje Nassau met een voor korfbalbegrippen ongebruike lijk cijfers buitenshuis de pun ten gepakt. In de basisopstel ling kon SEV nog enig gevaar produceren, 1-0 maar daarna was het afgelopen. Ook Oranje Nassau kon niet tot impone rend spel komen, bij 1-2 lieten de Viaardingers de mogelijk heden onbenut om verder uit te lopen. Anthoïnette Vermei] hielp Oranje Nassau tenslotte aan de volle inst, 2-3. De ande re twee doelpunten kamen van Sjanie Bot en Coby van Keulen. HSV-Vlaardingen 7-7 Vlaar dingen kwam pas voor de tweede maal in deze competi tie in actie. De twee thuiswed strijden gingen niet door, zodat KV Vlaardingen de twee in- haalzondagen zoet is. Vlaar dingen speelde een goedq wed strijd en kon steeds een doel punt voorblijven. In de tweede helft zakte Vlaardingen even weg, maar HSV kon er niet- van profiteren. In een span nende slotfase nam Vlaardin gen weer een voorsprong»- maar een geforceerde straf-, worp betekende 7-7. In de; laatste tien minuten speelden beide teams voorzichtig om de fensief geen fouten meer te. maken. Dit gebeurde niet en, 7-7 was het einde. Vlaardin-, gen-doelpunten: René Zwets. (2), Marijke Heinsius, Marijke Strubbe, Dick van Ekelen- burg, Ruud Stam en John Kuyt. Unicum 2 «Succes 7-9 In een goede wedstrijd onder de uit stekende leiding van afde lingsvoorzitter Lex Drieduite moest Succes tot het einde allert zijn om de volle winst te pakken. De Schiedamse for matie nam een voorsprong, maar de reserves van Unicum bleven gaan en kwamen terug van een 3-Ö achterstand tot 5- 6. In de slotfase hield Succes het koppïe erbij, zodat de winst met twee fraaie doorlo pers werd binnengehaald. Doelpunten; Marga Bijl, Ed Kooijmans (2), Hilly Huigen,- Ed de Jong (2), Póula de Geus* (2) en Leo Kruininger.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6