Massale huldiging van Vlaardingse kampioenen Spirit's Bep Bannenberg wil jeu de boule afdeling J Schiedamse selectie opent lichtinstallatie I Surfmarathon in De Put SP0RTK0RT Tiende onderscheiding Hoogcndijk SVV maakt gebaar tegenover zusterverenigingen Mogelijk aanleg ran twee pétanque- banen VZC blijft leider in D-competitie De Ooievaars steil teleur Kuit en De Groot wederom te sterk SVV tcsterk voor reserves De Coureur uitgenodigd Sportagenda De Hollandiaan licht favoriet woensdag 30 september 1981 VD/SC/WW Cl Vlaardingen Het jaar lijkse uitje van de Vlaar dingse 'topsporters' is weer verleden tijd. In een afgeladen kantine van het plaatselijke stadskantoor zorgden burgemeester Wim Kieboom en wethou- der, van onder meer gortzaken, Cees Bot er ".gisteravond voor dat alle 1 kampioenen die de stad vVlaardiongen in het afge- ippen seizoen afleverde 'uitgebreid door de plaat- selijke overheid in het nu wel erg herfstachtige zon- ne^e werden gezet. Aldus vond, voor het oog en -•'oor van zo'n 250 al dan niet of- fideel genodigden, een ronduit 'gezellig samenzijn plaats, niet in het minst door de komische ""presentatie van het eerder "aangestipte tweetal. De parade - Van de Vlaardingse kampioe- 'nen dreigde geen moment te verzanden in een noodge- "dwongen aanwezigheid, al had "^het gemeentebestuur toch Ze nker voor een wat beter gebe ukte 'ceremoniemeester* kun- >nen zorgen. Slechts voor de complete se lectie van voetbalclub Fortuna was een aantal sprekers net iets te veel van het goede. Zo vond het propagandistische en totaal misplaatste betoog van Dick van Haaren, voormalig gemeenteraadslid en tegen- woordig voorzitter van de tur- (^afdeling van RK WIK, aller- r mist een gewillig gehoor bij de heren voetballers, die spon- ^,laan hun afkeuring door de /„.bedompte ruimte lieten knal* „,len toen de bewuste bewinds- voerder aankondigde het niet te lang zullen maken. Dissidenten »"j3e dissidenten werden deze .-'Jteer verzorgd door de handba- lafdeling van De Hollandiaan, .dat slechts haar voorzitter naar deze bijeenkomst wenste - .af te vaardigen. Trainer Dick .Schaap verontschuldigde de .-afwezigheid van zijn selectie. ...Hij vond het veel en veel be langrijker zijn team in sport- kleding op de terreinen van :Rollandiaan te laten verzame len dan in hun burgerkostuum upm aan de representatieve •.verplichtingen te voldoen. Een misser van de eerste orde der halve. De traditionele manifestatie ..voor Vlaardingse kampioene nen, van wie judoka Rob •.Hoogendijk voor de tiende -„maal op rij in het voetlicht „werd gehaald, kenschetste zich Het staat nu al vast dat de voorwedstrijd ter gelegen heid van de ingebruikne ming van de lichtinstallatie van SVV een regelrechte happening wordt. Arie Ver- Ilnde, de sympathieke vice- voorzitter van de Schiedam- se Sportraad, is in ieder ge val niet van plan zich door de plaatselijke sportjourna listen over links te laten passeren. Zelfs niet links van het midden. Voetbalclub Zwaluwen houdt dinsdag 6 oktober de al gemene najaarsvergadering. Aftredende en herkiesbare be stuursleden zijn C. Kool, J. Schumacher, G. Dijkstra, G, de Pee en P. Simon. Het be stuur stelt voor in de vacature D. Schouten als bestuurslid te benoemen A. Moret Bij hockeyclub Pollux is het de bedoeling op zaterdag 17 oktober een grandioze mosselavond te houden. In verband met de benodigde inkopen wordt iedereen ver zocht de strook uit het club blad uiterlijk zondag 11 ok tober in te leveren. De bij drage in de kosten wordt volgende week bekend ge maakt Een korfbalhuwelijk is op komst bij de Schiedamse korf balvereniging Spirit. Als alles goed gaat geven Astrid Spitho ven en Martin Lokker elkaar woensdag 194 oktober het ja woord in het gemeentehuis van Monster. Voor geïnteres seerden: de receptie wordt die dag van 16.30 tot 18.00 uur ge houden In chalet Ockenburgh to Den Haag. in een ongedwongen samen zijn, waaraan de aan het eind van dit jaar scheidende burge meester Kieboom zijn steentje' bijdroeg. De eerste burger van de Haringstad' had voor iede re sporter wel een vriendelijk woordje in petto, al gaven zijn op- en aanmerkingen niet al tijd blijk van de vereiste ken- door Chris Wcerts en Donald Bax nis van zaken. Een kniesoor echter die daar op lette. Uiteraard wilde de eerste bur ger zich voor zo'n breed pu bliek nog beter van zijn goede kant laten zien door met enke le kwinkslagen de lachers op zijn hand te krijgen. Tegen de Europese zeilkampioenen Fred en Cees van Vliet verklaarde Kieboom onomwonden dat de twee broers pure 'mazzel' had den gehad, omdat de Belgen tijdens deze titelstrijd te wei nig wind hadden gekocht, waardoor het tweetal Van Vliet voldoende had aan een halve wedstrijd om hel kam pioenschap in te palmen. Grimas Voorts adviseerde Kieboom aan judoka Marjolein van Unen om bij de keuze van een maatschappelijke carrière ze ker niet de politiemacht uit het oog te verliezen, welke op merking het turnstertje Ma- riëtte van de eveneens onder scheiden vereniging Testo een spontane grimas ontlokte. En memoreerde hij de prestatie van de atleet Lex van Delden extra door de verzamelde om standers er op te wijzen dat de dief dan nog zo snel mocht zijn, Van Delden hem of haar altijd wel zou achterhalen. Op de valreep behoorde Kie boom ineens zelf tot degenen die de kampioensmedaide in ontvangst mocht nemen. Wet houder Cees Bot durfde het zelfs aan om zijn grote baas een hele grote kampioen te noemen, maardan in het 'pra ten'. Kieboom was zichtbaar blij verrast met deze geste en dankte 'Bot en z'n vrienden* voor dit gebaar. Hij compli menteerde de Vlaardingse sportverenigingen met hun onderlinge collegialiteit en vriendschap, waarna in ieder geval tot opluchting van de voetballers van Fortuna het officieuze gedeelte kon begin nen... De zeilende broers Fred en Cees van Vliet worden door burgemeester Wim Kieboom en wethouder Cees Bot uit gebreid gecomplimenteerd met hun Europese kampioen schap. gtiiiiiiiiiiiiiiiiiiBiitiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiioiiiiuiiiutiuiriiiiüinliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiriniiiiiiiiiniiriiiiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiiitiiiiBiliilliitiiiiiiiiiiiraiiiiirmiiiiiiiiiiitmiiiiitiiiiiimiuuiiiiiiiiiiniiimiriiiimiiJiiiii;!^ Schiedam De kogel is definitief door de kerk. De lichtinstallatie van jg SVV, die tegen Excel- g sior officieus voor het 5 eerst de tachtig lampen over Harga liet schij- nen, wordt woensdag- avond 28 oktober ofö- g cieel in gebruik geno- men met -sen wedstrijd 1 tussen het eerste elftal van SV V en een selec- g tie, die wordt samenge- steld uit Schiedamse amateurclubs. De aan vang is 20.15 uur en voorafgaande aan deze wedstrijd <19.00 uur) komen de Schiedamse gemeenteraadsleden en sportjournalisten tegen elkaar binnen de 'hel verlichte' lijnen. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat SVV haar 'trots' in gebruik zou ne men tegen het Franse So- chaux, welk duel om com merciële redenen minder aantrekkelijk bleek te zijn voor de sponsor van de middencuropese ploeg. Derhalve kreeg opnieuw een vunge wens gestalte, welke al eerder naar voren was gebracht door SW's voorzitter Cor de Vries, die diep in zijn hart van deze happening een Schiedams onderonsje zou willen ma ken en dit verlangen nu uiteindelijk bewaarheid ziet worden. Begin deze week zijn de uitnodigingen om aan dit Schiedamse onderonsje mee te werken aan de plaatselijke amateurvere nigingen verzonden door Jo van der Touw, voorzit ter van de sectie voetbal van de Schiedamse Sport raad. Hoogstwaarschijn- lijk staat de Schiedamse se lectie onder leiding van de 'keuzeheren' Aad Bierhui zen, de huidige trainer van Ursus, en Nico van HUët, de oud-trainer van Schie dam en huidige tweede voorzitter van deze club. Beiden begeven zich al ja renlang in de Schiedamse voetbalwereld en zijn waarschijnlijk in staat een respresentatief elftal op de been te brengen. Ook de geplande voorwed- strijd krijgt definitief ge stalte. 'Sportwethouder' Herman Posthoorn deelde De Vries al tijdens de aan leg van de lichtinstallatie mee, dat hij het ten zeerste zou waarderen, indien de inspanningen van de Schie damse overheid met be trekking tot de verwezen lijking van het kunstlicht beloond zouden kunnen worden met een avondwed strijd van de raadsleden te gen de plaatselijke sport journalisten. De Vries: „Uiteraard komen wij daar graag aan tegemoet. Op deze manier hopen wij ie dere Schiedammer een ge zellig avondje te bieden..." ?iiiiiiiiiiiiiin[iii[Hiiiii[i[iniiiiiiiiüiiiiriiriiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiii]iiiiiiii!iriiiii[iiiiiiiiiiiiiiii[uiiti]iiiiiiii(iiiiiii!iiiiiiniiiiiiiiniiiitiiiuii[|[iii|]iiiiiiniiiiiiiinniii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiriiraiiimiiiiiimiumiiin!i:urmiiiiiiiiiJiiiiiii Schiedam De omni-ver- eniging Spirit heeft se rieuze plannen om een jeu-de-boule-afdeling op te richten. De Schiedamse hockey- en cricketclub, die haar domicilie naast het Schiedamse Novotel heeft, kan nu al rekenen op zo'n vijftien belangstel lenden, die allen een fer vent voorstander van een eigen vereniging zijn. Het idee om deze derde sportloot aan de twee al bestaande sporten toe te voegen, vloeit indirect voort uit het open kennis-' makingstoernooi, dat zon dag wordt gehouden op het gemeentelik sport complex aan het Lange- pad in Rotterdam-Kralin gen. Hiervoor heeft Bep Bannenberg zich namens een twaalftal Spirit-leden met vier triplettes aange meld. Naar aanleiding van deze akti- viteit zal onderzocht worden of het mogelijk is om op de terreinen van Spirit twee pé- tanque-banen aan te leggen. „Die twee banen zullen we in het begin zeker nodig heb ben", vertelt een dol enthou- door Donald Bax siaste Bep Bannenberg. „De positieve reacties op dit initia tief zijn verrassend groot". De tegenwoordig in Schiedam woonachtige Bep Bannenberg is derhalve danig verknocht aan het spel met de 'Franse ballen'. Zij: „Ik kom uit het zuiden, waar ik altijd al heb gebouled. Dus dacht ik, waar om zou het niet mogelijk zijn om ook in Schiedam een club op té richten en ons bij de Ne derlandse jeu-de-boule-bond aan te sluiten". Enthousiasme Overtuigd als zij was van haar aanstekelijke enthousiasme, schreef zij namens Spirit al op voorhand met drie triplettes in voor het Rotterdamse kennis- makingstoernooi. Dat zijn er inmiddels vier geworden, het geen duidelijk aangeeft dat de belangstelling voor deze in het Waterweggebied nog onbeken de sporttak daadwerkelijk aanwezig is. „Ik heb een hele lijst met mensen die echte belangstel ling hebben, die echt willen gaan bowlen", vervolgt Bep Bannenberg. „Bovendien is het een sport die je ook thuis, in de achtertuin of zo, kunt beoefenen. Hoe meer deelne mers, hoe meer clubs we in deze buurt van de grond kun nen krijgen..." Dezelfde vereniging heeft de voorlopige selectie voor de zaalkorfbalcompetitie be kend gemaakt. Deze bestaat uit Jacqueline Droog, Jolan- da van der Velde, Lia van Leeuwen. Agnes Hogenraad, JJari van der Krans, Aad «ogerwerf. Martin Lokker en Geert Moerman. Voor het examen-als volley- halscheidsrechter A zijn ge slaagd: H.P. Christina, J. van Bommel (beiden Holy), E. Ha- ze winkel, I. Ammeraal, B. Oele.J. Koelemey (allen MVC). G. Pijpers, S. Komman toeidep B en P) en G. Kuil (Sunlight). MaassluisDe Maassluise plankzeilvereniging Delfland houdt zaterdag in De Put een windsurfmarathon over an derhalf uur. De deelname aan dit evenement is gratis en staat vrij voor een ieder die zich anderhalf uur op de zeil plank wil uitleven. Belangstellenden kunnen zich op de dag van de wedstrijd tussen 12.00 en 13.30 uur aan melden bij De Put, waarna om 13.30 uur de skippersmeeting volgt De marathon begint om 14.00 uur en is om 15.30 uur afgelopen. De Put is gelegen aan de Schenkeldijk in Maas sluis. De organiserende vereniging Delfland verwacht een grote belangstelling voor deze super- lange wedstrijd over onbepaal de afstand. Er zijn diverse prij zen te verdienen, die zich niet uitsluitend beperken tot de eerst aankomenden. Nu het zomerseizoen na deze marathon zo goed als zeker is afgelopen, richt Delfland zich op de wintertraining, die be staat uit instructie en conditie training. Met ingang van vrij dag 2 oktober kan men hier voor wekelijks van 18.30 tot 19.30 uur terecht in de gym zaal van de Koningin Juliana" Scholengemeenschap aan het Kastanjedal te Maassluis. De algemene jaarlijkse leden vergadering van Delfland wordt vrijdag 9 oktober ge houden in gebouw De Ark te Maassluis. Aanvang 20.00 uur. Na het officiële gedeelte staan enkele ontspannende aktivi- teiten op het programma, met onder meer een bingo en een dansje. i .jpu de boule...blnnenkort ook io^chiedam.,. Vlaardingen In de totaal rangschikking van de ZRO D2-competitie heeft VZC de leidende positie behouden. De Vlaardingers zagen in de laat ste wedstrijd WVH uit Helle- voetsluis wel dichterbij ko men, maar de voorsprong is nog aanzienlijk. VZC is er nu al zeker van volgend jaar uit te komen in de nieuw te vor men D-competitie. WVH scoorde in de vijfde wedstrijd 1533,5 punten, goed voor de eerste plaats. Met 1561,3 punten legde VZC be slag op de tweede plaats, ter wijl Poseidon'56 met 1603,5 punten als derde volgde. De Vlaardingse ploeg deelde weer ruim mee in de prijzen- pot. De jongens estafetteploeg met Marcel Rijshouwer, Renée de Jong, Erik Zwanenburg en Paul Lang legde beslag op de tweede plaats in 2,21,9, De meisjesploeg met Yvonne van der Voordt, Anita Brouwer, Astrid van den Burg en Anne- marte Verver werd derde in 2.42.6. Op de 100 meter vrijeslag meisjes behaalde Yvonne Kleywegt het brons in 1.31.5, terwijl haar oude tijd 1.3.4 was, Tonnie van Ettinger-Kortle- ven behaalde bij de dames het zilver in 1.11.0, terwijl Bobby Verbeek op de 100 meter rug 1.29.2 het brons behaalde, In totaal verbeterde VZC weer zeven persoonlijke records. De stand na vijf wedstrijden ia als volgt: 1. VZC 8386,8; 2. WVH 8625,2; 3. AZC 2 8820,6; 4. Poseidon'56 8858,4; 5. SZC 9051,8. Schiedam De tafeltennissers van de Schiedamnse invali- densportvereniging De Ooie vaars stelden in de eerste wed strijd hevig teleur. De uitwed strijd tegen Radio Molenaar 7 werd met 6-4 verloren. Met twee overwinningen had John du Chatinier weinig steun van Koos van Es, die slechts één maal tot winst kwam. Wout Peeman zag al zijn duels ver loren gaan, behalve in het dubbel met John du Chatinier waarin de Schiedam meers wel aan het langste eind trokken. De Ooievaars degradeerden vorig jaar uit de derde klas en wilen het verloren terrein zo snel mogelijk herwinnen. Winst tegen Radio Molenaar 7 zou een goede stap in de rich ting zijn. Winst heeft er ook zeker ingezeten, want na het verlies van Wout Peeman na men de tafeltennissers van De Ooievaars een 1-3 voorsprong. Door een te zwakke mentali teit stortte het team van De Ooievaars na de riante voor sprong ineen. De resterende partijen gingen alle de mist in. Alleen in de slotpartïj gaf John du Chatinier, via een nipte overwinning op Hadde- rnan in drie games, de neder- nnpnnp laag pog een draaglijk aanzien, Vlaardingen De Vlaarding se koppeltijdrit bracht maar liefst 127 koppels aan de start. Een nieuwe recordtijd zat er echter dit jaar niet in. Het koppel G. Kuit en T. de Groot toonden zich evenals vorig jaar in een lijd van 17 minu ten, 36 seconden en 70 hon derdste de sterkste. Vorig jaar bleef de winnende tijd nog on der 16.35. De Vlaardingse/Maassluisedijk was ook nu weer een halve dag voor het verkeer afgeslo ten zodat de siuitingsrit op nieuw tussen de twee steden kon worden afgewerkt. De on derlinge verschillen waren e- venals vorig jaar niet groot- Naast dezelfde winnaaars be vond het koppel T. Koop en L. van Beuziehem zich wederom in de voorhoede. Schiedam De A-selectie van SVV heeft de oefenwedstrijd tegen het reserve-team gister avond met 4-3 gewonnen. Het standaardteam van trainer Rob Jacobs nam aanvankelijk een royale voorsprong via doelpunten van Darcy Kaiha- tu, Henk Salari (tweemaal) en Cor Peitsman, maar de pupil len van trainer Aad Putters vochten dapper terug. Jos Wennekes, Jan Könemann en Eric Kolmeijer zorgden uitein delijk voor de alleszins redelij- ke 4-3 eindstand. Vlaardingen In samenwer king met Ahoy, Delta en Schiedam houdt de Rotter damse rennersclub De Pedaal ridders in de maanden okto ber, november, december en januari een veldritcompetitie. Categorieën waarin gereden wordt zijn jeugd (8-9-10-11-12- 13-14 jaar), nieuwelingen, da mes, recreanten, liefhebbers, veteranen, junioren en ama teurs, Ook de Vlaardingse De Coureur ontving een uitnodi ging om aan deze wedstrijdse rie deel te nemen. De eerste competitie beghint zaterdag 10 oktober op het parcours in de Soaanse Polder. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 <3131 BC) Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09. Woensdag 30 septem ber: Diversen: 15.00 uur Opening tweede sporthal in Maassluis (Steendijk- polder) door burgemees ter Jan van Es. Donderdag 1 oktober: Volleybal: 19.00 uur Both en Partners-VC Utrecht (heren). Vlaardingen De finales van de Nederlands Bandbalver- bondbeker, afdeling Rotter dam worden zaterdag gespeeld op één van de onlangs herstel de verharde velden van WIK aan de Hugo de Vriesstraat in Vlaardingen, In verband met de winslertijd begint de da mesfinale tussen de Rotter damse teams Van Actief en Snelwiek om 15.30 uur. Favq- riet is Acrtief, dat het momen teel in de competitie beter doet dan Snelwiek. Na de damesfinafe begint om 17.00 uur de herenfinale die gaat tussen het Rotterdamse Snelwiek en De Hollandiaan uit Vlaardingen. De Holan- diaan behaalde verrassend de finale door andere van UVG en Actief te winnen. Op de eerete wedstrijddag van de veldcompettie won de Hollan diaan van Snelwiek, zodat de ploeg van trainer/coach Wim Schaap licht favoriet is. Ongetwijfeld zal het er in bei de finales spannend aan toe gaan zodat de echte handbal- liefhebbers zeker aan hun trekken zullen komen. De da mesfinale wordt gefloten door het scheidsrechteraduo Stui ver/Den Brinker en de heren-, finale door het koppel Van Daelen/Woeymans. De toe gang tot beide finales.ia gratis, Ger Erkelens. vooritler van d« afdeling Rotterdam zal na af loop van de finales de prijzen uitrijken. Oorspronkelijk zou den bejde eindstrijden op het complex van HVK verspeeld 1 worden, maar tot haar grote. leedwezen mosest de Schie- damse vereniging hiervan af- J zien, omdat zij niet over vol doende kleedgelegenheid be-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5