SCHIEDAMSCHE COURANT Jeugdraad nu ook voor opheffing Kantongerecht blijft af van Hofje van Belois Ik dcnprSèf Wethouder Bot heeft vertrouwen in OJC West wil contracten voor stadsvernieuwing ir-— Gemeente vergeet kraan dicht te draaien WisM Provinciale campagne start in Schiedam \<5>~ ÈPSr Eer aan onszelf houden de Eerst verkeers plan, dan pas onderzoek naar geluidhinder Grote buit bij inbraak Brand verwoest café Donderdag 1 oktober 1981- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - - 105de jaargang no. 192 -4 pagina's' 'Maar is het open jongerencentrum wel zo open?' Vlaardingen Wethouder Cees Bot ziet de toekomst van het Vlaardingse OJC „gematigd optimistisch" tegemoet Een open jongerencentrum moet in rijn ogen echter ook ge richt zijn op de jeugd van boven de achttien jaar. Iets dat momenteel niet gebeurt Bij de realisering van het jon gerencentrum aan de Zomer straat werd in de doelstelling uitgegaan van de leeftijds groep boven de zestien jaar. „Het is nu voor twaalf tot achttien jaar. Dat omlaag gaan is niet zo erg. maar..." De wet houder gaf gisteravond in de Vlaardingse raad voor jeugd ën jongeren (VRJJ) zoals be loofd meer duidelijkheid over het, functioneren van het fel bekritiseerde open jongeren- verleden zoveel last heeft be zorgd. Die komen er niet meer in. Het bestuur van het OJC heeft hem het faseverslag 1980/1981 gegeven en de toezegging ge daan regelmatig contact met elkaar te houden. centrum. Het OJC moest vorig jaar ge sloten worden omdat mede werkers meerdere malen be dreigd en zelfs in elkaar gesla gen werden. Toen was er maanden lang niets meer te horen over het jongerencen trum. Begin dit jaar gingen de deuren weer open, maar wat er nu precies gebeurde, dat bleef eigenlijk onduidelijk. De meest wilde indianenverhalen deden de ronde. Er zouden nauwelijks activiteiten zijn, mensen werden geweigerd; kortom het subsidiegeld zou aan de bar opgemaakt worden. Bot besloot daarom zelf maar een kijkje te gaan nemen. Op timistisch kwam hij terug. De wethouder gisteravond; „We mogen zeker niet stellen dat er niets gebeurt. De zaak komt op gang. Wanneer je zegt dat ze niets doen zonder er zelf te kijken, ben je in de trant van Surinamers werken niet' bezig. Inderdaad worden er mensen geweigerd. Dan vraag je je af hoe open een open jon gerencentrum nu eigenlijk is. Het gaat echter uitsluitend om de groep van ongeveer twintig mensen die het OJC in het Vlaardingen „Prachtige fontein!" De bewoners van de Populierendreef stonden er gisteren geboeid naar te kijken. Eerst dacht men dat er een waterleiding gesprongen was, maar nadat de zaak in onderzoek was genomen, kon vanochtend de heer Visser van de gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven (GEWB) meedelen dat er niets ernstigs aan de hand was. Volgens Visser heeft de dienst gemeentewerken gisterochtend gebruik gemaakt van een zogenaamde standpijp, waarvan in noodgevallen ook de brandweer gebruik kan maken, alleen is men gisteren vergeten de kraan af te sluiten. Er ging een kleine 25 kuup water mee de mist in, „Maar ach," zei Visser vanochtend, „wat is nu 25 kuup op de vijf miljoen die wij jaarlijks verwerken?" Dg fontein op de Populierendreef dwong veel bewondering af. rien sc Kolen actief voor Te Loo's Veilig Verkeer Burgemeester Te too in specteerde de fietsen van en kele leerlingen van De Ouver ture. Hij werd daarbij gehol pen door leerlingen van de technische school, omdat hij zelf het zogenaamde bal- lioofd in het fietsstuur niet ken vinden... Vlaardingen De leden van de Vlaardingse raad voor jeugd en jongeren (VRJJ) vinden nu zelf ook dat hun instituut beter opgedoekt kan worden. Voordat burgemeester en wet houders met dit voorstel komen, moet echter door de VRJJ om opheffing gevraagd worden om zodoende de eer aan zichzelf te houden. Die mening waren de aan wezigen gisteravond allen toegedaan. Een besluit werd echter nog niet genomen. In de volgende vergadering moet een notitie op tafel lig gen, waarin de toekomst plannen op een rijtje worden gezet JongereninstelHngert die tot óp heden bij deze functionele raad (adviesor gaan met raadsleden en be langhebbenden) terecht kon den, moeten weten wat het alternatief is. Wethouder Cees Bot ziet zelf veel in een opgaan in de commissie voor spciaal-culturele aangelegen heden. Daarnaast zou dan ruimte moeten blijven voor overlegplatform. „Een soort vervolgverhaal op dit dus," aldus Bot. Wethouder en jeugdraadsle- j dén lieten gisteravond wei- big heel van het functione ren van de VRJJ. „De in breng van ideeën is tot vrij wel nul gezakt. Waar knok je eigenlijk voor? Initiatieven kunnen nauwelijks meer ge honoreerd worden door de hnanciële situatie. De raad is door het sociaal-cultureel plan uitgehold." Iedereen «mi deze argumentatie on derschrijven. j^Deze raad heeft zijn tijd ge had. Als je de huidige moge lijkheden vergelijkt met de ^3rt in 1972, dan kun je al- Je*n maar zeggen, jammer, Dpar het is afgelopen," con cludeerde Bot, waarna het ypigende agendapunt daar «as. Ironisch genoeg bleek Schiedam Tien Schiedamse scholen hebben, zich tot nu toe aange meld voor de grootscheepse campagne van Veilig Verkeer Nederland (VVN), die gisteren van start ging met een voorlichtingsmiddag in de Blauwe Brug in Schiedam. De bekende Schiedamse politieman Jan Gunneweg had "s ochtends al de vierde, vijfde en zesde klas van de Dr Van der Kuyschool op het Bachplein kennis laten nemen van de WN-campagne, waarbij het erom gaat kinderen attent te maken op goede verlichting van fiets en bromfiets. Vlaardingen Een on derzoek door gemeente werken naar het aantal decibel, dat geluidsgevoe- lige gebouwen zoals scho len te verwerken krijgen, is door B en W uitgesteld tot na vaststelling van het verkeerscirculatieplan (VCP). De eerste in spraakronde over dat plan, dat door wijziging van de verkeersstromen de geluidsoverlast in de stad moet verminderen, is pas op 29 oktober, dus dat onderzoek zal nog wel een tijd op zich laten wachten. Het college vindt het zonde om al voor vaststelling van het VCP scholen te gaan verbou wen, als daarna zou kunnen blijken dat dat niet nodig was geweest Gemeentewerken kwam hij een onderzoek naar een paar scholen tot de slotsom, dat bij de Dr. Bavinckschooi in de Van der Driftlaan sprake is van geluidsoverlast. Het geluid dat die school te verwerken krijgen, ligt boven de norm van het ministerie van volks gezondheid en ruimtelijke or dening. Dat was voor de afde ling milieu aanleiding om voor te stellen een onderzoek te doen naar mogelijke geluid hinder in alle Vlaardingse scholen. Met de verbouwing van de Dr. Bavinckschool hoeft niet zo lang gewacht te worden. In de Van der Driftlaan en de Burgemeester Pruissingel is van het VCP niet veel ver mindering van het verkeers geluid te verwachten. De school heeft overigens al een plan voor de aanpassing van de gevel ingediend, maar dat is afgekeurd, omdat het het geluid niet voldoende buiten het gebouw zou houden. Er wordt aan een nieuw plan ge werkt. Schiedam Het Schie damse kantongerecht heeft vooralsnog gewei gerd uitspraak te doen in het slepende conflict rond het Hofje van Belois. Hoewel bewoners en be stuur van het hofje aan de Aleidastraat/Jan van Avenncsstraat met elkaar waren overeengekomen het meningsverschil voor te leggen aan de rechter en hoewel beide partijen rich bereid hebben ver klaard de uitspraak te aanvaarden, doet het ge recht die uitspraak nog niet. De bewonersvereniging, die de bejaarden van het hofte vertegenwoordigde voor de rechtbank, werd tot haar grote verbazing niet als par tij erkend. Jaap Nïeswaag, de voorzitter van bewoners vereniging Schiedam-West „Dat is toch gek! Wanneer word je als vertegenwoor digende organisatie dan wèl als partij gezien? Het gaat toch om de belangen van de bewoners die wij beharti gen? En bovendien... nu moeten die stokoude bejaar den zelf voor het gerecht verschijnen. We betreuren echt dat het zo moet gaan." Toch zal de zaak binnen kort opnieuw voorkomen en zullen inderdaad enkele oudjes zelf hun zaak komen bepleiten voor het kanton gerecht Aan de rechtbank president wordt dan nog maals om een uitspraak over de inkoopcontracten op het hofje gevraagd. De bejaarden hebben zich vele jaren geleden voor een toentertijd kapitaal bedrag voor het leven ingekocht in het Hofje. De bewoonsters schrokken echter toen zij plots alsnog voor watergeld en tuinonderhoud werden aangeslagen. Volgens de stichting Hofje van Belois was dat geld nodig om het hofje voor verval te behou den. Stichting, bejaarden en bewonersvereniging kon den zelf geen overeenstem ming bereiken en besloten juridisch te laten onderzoe ken of het heffen van wa tergeld en een bedrag voor tuinonderhoud inderdaad mag worden berekend. Afgesproken werd dat te gen de beslissing van de rechtbank door geen van beide partijen in hoger be roep zou worden gegaan. De advocaat van de bejaarde bewoonsters acht de kans groot dat uiteindelijk toch geen extra kosten zullen hoeven worden betaald. In dat geval moet een andere oplossing worden, gezocht voor de financiële moeilijk heden in het oude hofje. En. 's middags inspecteerde burgemeester John te Loo een aantal fietsen van leerlingen van De Ouverture, eveneens fevestigd op het Bachplein na- ij het wijkcentrum. De campagne gaat het komen de jaar gevoerd worden op la gere en middelbare scholen in Zuid-Holland en Zeeland. Dat Veilig Verkeer Nederland de Blauwe Brug als centrum had uitverkoren om de campagne te starten, heeft te maken met burgemeester Te Loo's vice- voorzitterschap van VVN. Hij is daar al veertien jaar aan verbonden. Overigens zei Te Loo dat hij de campagne in Schiedam niet verder zelf zal gaan propage ren. Hij vindt dat zijn burge meesterschap en nevenfunc ties principieel gescheiden moeten blijven. Zo heeft de burgemeester over de WN- campagne geen contact ge zocht met onderwijswethouder Herman Posthoorn. Dat er toch al tien Schiedamse scho len zich hebben aangemeld, is het werk van politiefunctiona ris Gunneweg. Deze heeft al enkele jaren goe de banden met het onderwijs veld. Hij verzorgde eerst schoolbezoekjes aan het poli tiebureau en stond ook vaak voor de klas om te vertellen over het werk van oom agent, en hij gaat zich de komende tijd bezighouden met de WN- campagne. Gunneweg beschikt over veel foldermateriaal en dia:s, waarmee hij de Schie damse scholieren duidelijk hoopt te maken hoe belangrijk een goede verlichting van fiets en bromfiets in het donker no dig is. Volgens WN heeft de gemiddelde jongere hier te weinig zorg voor. Behalve Te Loo inspecteerde ook Gunneweg een aantal fiet sen. Volgens hem is vijftig procent „ronduit slecht". Er ontbreken vaak lampen, rem men of spatborden aan en de banden willen nog al eens te glad zijn. Ook hierin hoopt WN verbetering in aan te brengen. Vandaag bezocht Jan Gunne weg drie scholen in 'zijn wijk' Schiedam-Noord: de Dr Sauer- school en de Mgr Bekkers- school aan de Eduard van Bei- numlaan en de Sint Martinus- school aan de Iepenlaan. Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-West wil renovatiecontracten voor de stadsvernieuwing. Daarmee zou moeten worden voorkomen dat een reno vatie achteraf blijkt tegen te vallen en bewoners zich bij terugkeer in de gerenoveerde huizen bekocht voe len. West wijst op slechte ervaringen die bewoners in de Slachthuisbuurt opdeden nadat hun huizen waren opgeknapt. inmiddels door de politiek overgenomen, het is alleen nog de vraag hoever de be voegdheden van die commissie zullen gaan. De vereniging wil van tevoren in contracten vastleggen wat wel en niet in de woningen wordt gedaan. Achteraf kun nen bewoners zich dan op die contracten beroepen als reno vatie blijkt tegen te vallen. West heeft het idee geopperd in het projectteam voor de stadsvernieuwing in West. In een volgende vergadering neemt het projectteam er een beslissing over. De Slachthuisbuurt was het eerste stadsvemieuwingspro- ject op redelijke schaal in Schiedam. Van tevoren werd niet vastgelegd wat er nu pre cies in de renovatie zou wor den meegenomen. Bij terug komst in de huizen bleek de bewoners dat de gehorigheid van de buuen door de renova tie sterk was toegenomen, doordat de balkenlagen van de houten vloeren waren vervan gen door gehorige gipsplaten. Volgens de secretaris van de bewonersvereniging Schie dam-West, John de Kievitb, is bijvoorbeeld die gehorigheid een van de praktische zaken, die van tevoren moeten wor den vastgelegd. Bewoners we ten dan waar ze aan toe zijn na de renovatie en komen niet langer voor onaangename ver rassingen te staan. De organisatie uit Schiedams eerste grote stadsvernieu wingsgebied heeft al bij het landelijk ombudsteam voor de stadsvernieuwing <LOS) haar licht opgestoken over dergelij ke renovatiecontracten. Het LOS beschikt volgens John de Kievit over een modelcontract dat zonder meer voor Schie dam zou voldoen. West wil nu contracten afsluiten voordat de renovatie in het stadsver nieuwingsgebied op grote schaal wordt uitgevoerd. Het voorstel van de bewoners vereniging is het tweede op korte termijn in de stadsver nieuwing, Eerder pleitte men voor een nieuwe gemeentelij ke commissie voor de stads vernieuwing. Dat voorstel is niiiiuuiumuiiuiiiuiiiiiiiiuniiitittjiuannmuiaiuiiuuiiuniniuiiuiinimimsmmiiimuimi; Hoek van Holland Inbre kers hebben voor een bedrag van 25.000 gulden buitge maakt bij een inbraak in een woning in de Houtmanöat in Hoek van Holland. De toegangsdeur werd gefor ceerd, waarna uit de woning geld, juwelen en enkele schilderijen zijn meegeno men. De bewoners waren tij dens de inbraak afwezig. Vlaardingen Café De Stulp aan de Reigerlaan in Holy is in de nacht yan dins dag op woensdag volledig uitgebrand. De brandweer, die om half drie de melding kreeg, had het vuur binnen een half uur onder controle. De Stulp was door de brand zo erg geteisterd, dat hij niet 'meer af te dichten vieL Daarom stelde de politie be waking in. I J&» Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt tonder extm kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. HaO®'-- ïosW^""

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1