SCHIEDAMSCHE COURANT Geen bruiloften in dansschool Commissie akkoord met financiëel geschuif Ik „neern^ dé proef Lentefeest blij met nieuwe invalidenbus Auto water MAF mag nog direct lozen Bot wil nog niet praten over toekomst R Bwana .w PvdA: gemeenteraad moet adviseren over herbenoeming Te Loo College komt Centrum tegemoet Arts: kennelhoest niet verontrustend Ben W somber over woning bouw Raad van state: Botenhuurt mooier dan grote zus uit Hoorn Julianalaan is drukte beu Schiedam heeft advocatencollectief Reconstructie gevaarlijk kruispunt Politie zoekt drie dievegges met baby Vrijdag 2 oktober 1981- - ONAFHANKEUJK DAGBLAD - 105de Jaargang no. 193 pasima'S Schiedam Bij de eventuele herbenoeming van mr G. J. te Loo als burgemeester van Schiedam (in 1985) wil de PvdA kunnen adviseren aan de commissaris van de koningin in Zuid-Holland. De hele gemeenteraad zou, zonodig ongevraagd, advies moeten kunnen uitbrengen over het aanblijven van Te Loo. Dat staat in het concept-verkiezingsprogramma van de Schiedamse socialis ten. Het is een van de eerste punten daarin. Ook een ander bestuurlijk automatisme zou volgens het concept doorbroken moeten worden. Het voorzitterschap van de diverse raadscommissies zou niet meer per definitie bij de wethouder van het betreffende beleidsterrein moeten komen. Ook gewone raadsleden moeten voorzitter kunnen zijn. De PvdA wil dat steeds serieus overwegen. De gemeentelijke commissieverorde ning moet dan ook worden aangepast Schiedam Stichting Lentefeest beschikt over een nieuwe invalidenbus. Voor bijna een halve ton heeft Lentefeest zich een bus kunnen aanschaffen, waarin gebruik ge maakt wordt van een beveiligingssysteem dat ook in DC 8-vliegtuigen wordt gebruikt en die voorts de mogelijkheid biedt om rol stoelen gewoon naar binnen te rijden in plaats van ze op een lift te zetten. Door het omhalen van een hendel zakt de hele bus Lentefeest heeft een nieuwe bus voor ver voer van invaliden. twintig centimeter, zodat een oprijplankje niet al te steil hoeft te zijn. De bus van Lentefeest is deze week in ge bruik genomen tijdens een gezellige bijeen komst in sporthal Margriet, waar honderd betrokkenen bij Lentefeest zich verzameld hadden. De bus is spierwit, maar er loopt een streep doorheen in de zwart-gele kleuren van Schiedam. Op die streep staan duidelijk de woorden 'Stichting Lentefeest'. De stichting van Rietje Konings heeft de bus zonder gebruik te maken van subsidies kun nen bekostigen. Vlaardingen De Magnesiet- en Amarilfa- brieken (MAF) mogen voorlopig hun afval water rechtstreeks blijven lozen op het ge meentelijk riool. De gemeente wil dat het bedrijf aan de Wiihelminahaven het afval water dat bij het wassen van amaril vrijkomt eerst zuivert alvorens het in het riool terecht komt. Maar de raad van state heeft het be treffende raadsbesluit geschorst, waardoor de MAF in afwachting van een definitieve uitspraak voorlopig mag doorgaan met de lo zingen. Het conflict tussen gemeente en MAF over het afvalwater speelt al lang. De MAF vindt de eisen die de gemeente aan het afvalwater stelt overdreven en zegt de geschatte inves tering van anderhalve ton niet op te kunnen brengen. In plaats van het afvalwater te zui veren voor het In het riool terecht komt, heeft de MAF voorgesteld een eigen riole ringsstelsel aan te leggen dat evenals het ge meentelijk riool direct in de haven loost. De gemeente wilde daar echter niets van horen en bleef op het standpunt staan dat de MAF uitsluitend gezuiverd afvalwater op het ge meentelijk riool mag lozen. De MAF is daar op naar de Raad van State gegaan, die het betreffende raadsbesluit voorlopig heeft ge schorst. Schiedam „Geef ons maar de Botenbuurt" dat verzucht ten alle bewoners van de nieuwbouwwijk in Woudhoek- Noord toen zij terugkeerden van een excursie naar het Noordhollandse dorpje Hoorn: Die gemeente omvat de wijk die in het noorden van Schie dam (plan-Hoorn) nagenoeg volledig is nagebouwd. Dat het in Schiedam niet om een volstrekt identieke copie gaat is de Botenbuurters tij dens hun excursie al snel dui delijk geworden: de afwerking in Hoorn was op verschillende plaatsen veel minder; op ver schillende plaatsen lag vuil in de straten, het geheel maakte een veel slordigere indruk. Hot was ook in Hoorn dat de Schiedammers duidelijkheid kregen over de manier van huisvuil ophalen. Dat gebeurt in Hoorn op vaste plaatsen met vuilcontainers; in Schie dam gaat het met vuiliniszak- ken. Die laatste manier is veel schoner, zo bleek de Boten buurters. Schiedam Enkele bewoners van de Julianalaan zijn bang dat hun straat niet meer in de oude situatie wordt terugge bracht, als over enige tijd de Burgemeester Knappertlaan weer voor het verkeer is open gesteld. Zij vrezen dat de weg als sluiproute zal blijven fun geren, nu de automobilisten hem eenmaal ervaren hebben. Zij willen dat de Julianalaan opnieuw bij de Rubenslaan wordt afgeknepen voor auto verkeer, net zoals vóór het op breken van de BK-laan het geval was. Alleen langzaam verkeer kon er bij de Rubens laan nog door en dat scheelde aanzienlijk in de verkeers drukte. Plons! De mensen die zich gistermiddag omstreeks kwart voor twee rond de hoek Korte Haven/Lange Haven bevonden, keken vreemd op toen zij een personenwagen in het water zagen duikelen. Aanvankelijk bestond de vrees dat er nog mensen in de auto zaten, maar het tegendeel werd de, met twee duikers aanwezige Schiedamse brandweer snel duidelijk. Een 23-jarige inwoner van Poortugaal was 'slechts' de handrem vergeten. De wagen is inmiddels uit het water getakeld. Schiedam Sinds begin deze week opereert vanaf de Oranjestraat 2 het Advocatencollec tief Schiedam. Het is opgezet door Hans Schoenmakers, Diana Bomans, Lida Veringmeier en Peter van Leeuwen. Momenteel zijn alleen de eer ste twee hier werkzaam. De komende maan den zal het advocatencollectief op volle sterkte worden gebracht. Getracht is een startsubsidie los te peuteren bij, onder meer, de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben hier al afwijzend op gereageerd. Het Advocatencollectief Schiedam is doorde weeks dagelijks geopend. Vlaardingen Wethouder Cees Bot wil nog geen mede delingen doen over de toe komst van het podium-café B'Bwana, Het pand aan de Hoflaan wordt al enige maan den niet gebruikt omdat een grondige renovatie (mede op aandrang van de brandweer) noodzakelijk is en de financië le middelen ontbreken. Bot, woensdagavond in de Vlaardingse Raad voor Jeugd en Jongeren: „Ik wil hier ze ker vanavond niet over pra ten. Misschien volgende week vrijdag." Op die dag is name lijk de beslissing van de ge meenteraad over de toekomst van de, thans door onder meer B'Bwana gekraakte, voormali ge detailhandelschool bekend. B'Bwana, een onderdeel van de stichting Assurancetourix, krijgt subsidie toegeschoven van de VRJJ. Ondanks dat deze functionele raad voornemens is zichzelf op te heffen, staan de leden (van zelfsprekend in afwachting van het raadsbesluit) nog posi tief tegenover subsidiering. Wethouder Bot: „Het mag dan voor 95 procent geen jeugd- en jongerenwerk meer zijn, maar anders worden ze financieel dakloos. En er is daar toch goed werk afgeleverd." Of dit alsnog te honoreren valt, wilde hij er nog niet aan toevoegen. Schiedam Volgens de Schiedamse dierenarts P. M. C. A. van Eerd is de zogenaamde kennelhoest bij honden op het ogenblik niet verontrustend. Er zijn de laatste tijd nogal wat honden met kennelhoest geweest, maar van een epidemie is geen sprake, aldus Van Eerd. „Kennel hoest treedt bij vlagen op, in het najaar altijd iets meer dan in de rest van het jaar," zei hij gistermiddag in zijn praktijkkamer op de hoek van Warande en Schoolstraat. Gevraagd naar de oorzaken van kennelhoest zegt de die renarts, dat het gaat om een uiterst besmettelijk virus dat honden hoestbuien en braakneigingen bezorgt. Bij ver waarlozing ervan kunnen keel- en longontstekingen de complicaties zijn. Honden hebben de grootste kans deze ziekte op te lopen op plekken waar veel soortgenoten zijn: in pensions, asiels of op trainingen. „Juist in vakantietijden is dat natuurlijk het geval," al dus Van Eerd. „En na de vakantie, zo rond deze tijd, komt dan vaak aan het licht dat honden besmet zijn." Hij wijst er echter op dat de herfst een niet ongebruikelijke periode is voor griepjes, influenza en verkoudheid. „Dat zie je bij mensen ook." Vlaardingen Wethouder Bas Gou- driaan (PvdA) verwacht niet dat er een stokje wordt gestoken voor de financië le truc die de gemeente uithaalt om de reconstructie van de kruising Marat- honweg/Maassluisedijk mogelijk te ma ken. Volgens Goudrïaan kunnen de rijksoverheid en de provincie geen en kel bezwaar maken. Hij gaf gisteren toe dat hij inderdaad schuift met subsidies, maar voegde daar onmiddellijk aan toe dat hij binnen de begroting is gebleven. De raadscommissie voor verkeer en vervoer liet zich overtuigen en ging met plan en financiering daarvan akkoord. Gevolg van het besluit kan wel zijn dat de aanleg van fietspaden langs de Van Hogendorplaan over enkele jaren aan merkelijk goedkoper moet worden uit gevoerd dan al is gepland. De gemeente komt voor de reconstruc tie van het gevaarlijke kruispunt bij de Marathonweg, die is becijferd op een miljoen gulden, 200.000 gulden tekort en wil daarvoor geld gebruiken dat is gereserveerd voor de aanleg van fiets paden langs de Van Hogendorplaan. De- wethouder rekent er op dat hij ook voor dat project een rijksbijdrage in de wacht kan slepen. Enige zekerheid kan Gou- driaan daarover echter niet geven. De leden van de raadscommissie voor verkeer en vervoer plaatsen gisteren wel enige vraagtekens bij Goudriaans geschuif, maar gingen, ook toen Gou- driaan uitdrukkelijk zei dat hij geen en kele garantie kon geven voor een subsi die voor fietspaden langs de Van Ho gendorplaan, uiteindelijk toch akkoord. „Als we maar niet achteraf krijgen te horen dat het fout zat", merkte VVD'er Quast op. Schiedam De felle uitlatin gen van bewoners van de Schiedamse binnenstad, die onder meer de sluitingstijden van alle café's vervroegd wil len zien naar twaalf uur 's avonds, hebben een eerste re sultaat laten zien. Wim Hajee, de eigenaar van dansschool Studio Swing, mag zijn pand niet gebruiken voor de zalen- verhuur. Dat hebben burge meester en wethouders nu be sloten. De bewonersvereniging Schiedam-Centrum, die enkele maanden geleden actie onder nam tegen Hajee, krijgt daar mee haar zin. Volgens het col lege is het verhuren van zalen in strijd met de bouwvergun ning die Hajee voor het pand kreeg. Met het collegebesluit lijkt een eind te komen aan een conflict tussen de bewonersvereniging en de dansschool. De bewo nersvereniging zag daarbij in 1980 af van een Arob-proeedu- re. omdat Hajee had beloofd geen overlast te veroorzaken door bruiloften en partijen. Centrum schrok toen Hajee plots toch in advertenties meldde dat bij hem zalen kon den worden gehuurd. De vere niging beriep zich onmiddel lijk op de afspraken die met Hajee waren gemaakt tijdens de Arob-hoorzitting. Voorzit ter Cees de Graaff verbaasde zich dat er geen notulen van die hoorzitting waren ge maakt. Volgens Smit van openbare werken is in 1980 van notulen van die vergadering afgezien, omdat er toch snel een beslis sing van burgemeester en wet houders zou komen. Strijdpunt bleef of zalenverhuur wel of niet binnen de afgegeven bouwvergunning zou zijn toe gestaan. Het college heeft nu dan laten weten dat zulks niet mag. De bewonersvereniging Schie dam-Centrum krijgt van het college te horen dat het ont breken van de notulen 'geen vormfout' is en dus niet leidt tot ongeldigheid van de ver gunning van Hajee. Vlaardingen Burgemeester en wethouders vrezen dat het geplande aantal van vierdui zend nieuwbouwwoningen tot 1986 niet zal worden gehaald. Het college speelt de zwarte piet toe aan het ministerie van volkshuisvesting, dat te lang zaam zou zijn met het verle nen van toestemming voor nieuwbouwprojecten. Volgens Ben W is er maar een mogelijkheid om het streefge tal wel te bereiken en dat is snel bouwen. Maar dat lukt niet omdat het ministerie dwars ligt. De gemeente wil voor 19B6 vierduizend nieuwe huizen bouwen om van de Broekpol der een bos te kunnen maken. Met Rijnmond, dat aanvanke lijk woningbouw wilde in de polder, is afgesproken dat Vlaardingen vierduizend wo ningen elders zou realiseren. Wordt dat aantal over vijf jaar niet gehaald dan bestaat de kans dat Rijnmond op zijn oude standpunt terugkomt en weer gaat pleiten voor wo ningbouw in de Broekpolder. Vlaardingen De politie is op zoek naar drie vrouwen met een baby, die de afgelopen we ken meerdere malen hebben geprobeerd in te breken. Deze week werd het drietal betrapt bij een inbraak in een woning aan de Westlandseweg. Toen de hewoonster binnenkwam, sloegen twee vrouwen met de baby onmiddellijk op de vlucht. De derde verdween m de slaapkamer, griste een gou den armband weg en zette het ook op een lopen. De armband werd later in de tuin terugge vonden. Volgens de politie hebben de zelfde vrouwen in de afgelo pen weken vaker dergelijke operaties' uitgevoerd. Succes schijnen ze echter nog met ie hebben gehad, daar zij telkens werden gestoord bij hun in braakpogingen. Dit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt ronder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. hl'*' Jos"*4'''

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1