SPORT Leo van Oosten te slim voor Maigret Mar j olein van Unen favoriet voor medaille Vlaardingse pupillencommissie werkt achter de schermen Ouderentoernooi nu al een succes Ellen Punt snel op Dardanella iêgmmmmtmt. m IWS8ÊÈ 'mm SPORTKORT Burgemeester Wim Kieboom verricht 'eerstestoot' Sportagenda Waterweg judoka 's naar Engelse kampioenschappen woensdag 7 oktober 3961 VD/SC/WW Wij zijn er voor de clubs en niet andersom' Vlaardingen Het werk wordt vrijwel in de anonimi teit verricht. Chris Strijbos, Koos van de Bos, Arie de Wit en Kees Bakker, gevieren de pupillencommissie Vlaardingen-Maassluis-Maasland-Rozenburg vormend, hebben er totaal geen moeite mee hun vrije tijd op te offeren aan de 'toekomst' van het vaderlandse voetbal. In totaal hebben zij zo'n zestienhonderd D-, E- en F- pupillen onder hun hoede, waarvoor zij per seizoen drie competities uitschrijven. Een najaars- en een voor jaarscompetitie, met als overbrugging van de 'veldloze' wintermaanden een zaal competitie, die dit jaar voor de derde maal op het programma prijkt. Zeventien clubs vallen direct onder de verantwoording van deze commissie, die on der voorzitterschap staat van de Vlaardinger Chris Strij bos. De verenigingen CION, DSS'26, DVO'32, Excelsior M, Fortuna VI, De HoUan- diaan, HVO, MSV'71, MVV'27, RKWIK. Rozen burg Satelliet, TSB, VDL„ VFC, Vlaardingen en Zwalu wen VI leveren dit seizoen gezamenlijk 59 D- en 49 E- elftallen en 34 F-teams, wel ke laatste categorie uit zeven 'pepemoten' per ploegje be staat Ondanks de pupulariteit van de volkssport nummer één. door Donald Bax betekent dit aantal van 142 toch een teruggang ten op zichte van vorig seizoen toen nog 163 teams inschreven. Vandaar dan ook dat twee jaar geleden besloten werd om tijdens de winterstop een zaalcompetitie op poten te zetten om deze terugloop te gen te gaan. „Dertig teams minder betekent dat we drie honderd jongens zijn kwijt behandelt Kees geraakt", Bakker ker dit tere punt met grote zorg. „In feite liggen we op het veld stil van no vember tot februari. Een wel erg lange periode. De praktijk heeft geleer dat veel kinderen geen zin meer hebben om zo'n vier maan den later weer te beginnen. Maar ja, wij zijn niet de enige met een terugloop. Alle rayons hebben daarmee te maken". Verminderen Niet alleen de stille winter periode voert Kees Bakker aan als oorzaak voor de nog altijd afnemende belangstel ling. „Dertig elftallen minder betekent ook een verlies van ruwweg driehonderd jon gens", zegt Bakker. „Ik denk ook dat de spelverrruwing, en vooral wat we regelmatig op de buis te zien krijgen, een belangrijke rol speelt. Ik kan me voorstellen dat ou ders iets langer nadenken voor ze hun zoontje als lid van een voetbalclub opge ven. Maar toch moeten we ons tegen die achteruitgang zien te wapenen. Misschien moeten we wel foldertjes huis aan huis bezorgen. De concurrentie van de overige sporten wordt ook steeds groter". Er zijn meer problemen waarmee het achter de schermen werkende viertal wordt geconfronteerd. Het fanatisme van de ouders bij voorbeeld. Bakker weer: „Het veld voetbal in die leef tijdsgroepen van 6- tot 11-ja- rigen moet spelenderwijs ge leerd worden. Maar veelal worden prestaties verwacht, wordt bij veel clubs een soort selecties gevormd. Daarom kennen wij ook de aanduiding kampioen niet. ÊssBggfi ii'v tPr Pupillenbootbal. Hartverwarmend, zoals het hoort te zijn, maar de praktijk, met gillende ouders langs de lijn, leert veelal anders. Wij hanteren de term afde lingswinnaar. Maar besturen praten wel over kampioen worden en daar ben ik fel op veld zien lopen, nadat ze tegen. Ik heb al genoeg knul- door hun vaders voor van al leges schreeuwend van het les uitgemaakt waren". De opvoedende taak van de trainers zou derhalve cen traal moeten staan, maar dat aspect voert helaas nog lang niet de operhand. Chris Strij bos: „Veel hoofdbesturen van verenigingen vergeten dat ze pupillen hebben en sommi gen weten niet eens hoeveel pupillen ze hebben. Er is geen betrokkenheid. Ik proef er uit dat die men sen de jeugd niet belangrijk genoeg vinden. Een pro bleem daarbij is ook dat die elftallen haast nooit een ech te scheidsrechter hebben, zo'n kerel in een zwart pak, tegen wie die kinderen nog opkijken". Probleem Het grootste probleem voor Strijbos, Van de Bos (secreta ris), De Wit (F-pupillen en zaalcom petitie) en Bakker (D- en E-pupillen) blijft evenwel het goed samenstel len van al die poules. „Daar om ook", vult Strijbos aan, „kennen wij twee competi ties. De sterkte van al die teams leer je eigenlijk in de najaarscompetitie kennen. Naar aanleiding van die uit slagen proberen we de inde lingen in de voorjaarscompe titie zo goed mogelijk te reor ganiseren. Zes jaar terug hebben we één hele grote competitie gehad. Dat was een fiasco. Een ploegje dat achttien wedstrij den speelt en die allemaal verliest, help je zo de vernie ling in". De medewerking van alle clubs in deze is een eerste vereiste. „Gelukkig", zegt Strijbos, „komt iedereen daar nu een beetje achter. Wij zijn er voor de clubs en niet an dersom. De pupillencommis sie is een controlerend or gaan, die samen met de clubs het rayon vertegenwoordigt. Eén van onze doelstellingen is de contacten met de vere nigingen en de KNVB te verstevigen, zodat er een goeie relatie ontstaat. Dat be tekent dat we regelmatig de velden langs gaan en de pro blemen bespreken met die jeugd besturen..." De schei dsrechterscom- missie van de KNVB afde ling Rotterdam gaat de boer op om met de leden van de verschillende vere nigingen van gedachten te wisselen. Op 12 november zijn zij in Schiedam te gast in het clubgebouw van de gelijknamige voetbalclub (aanvang 20.30 uur) en op 24 november in het clubge bouw van de VSV in Vlaar dingen (aanvang 20.00 uur). In het officiële mededelin genblad van dezelfde voet balbond staat deze week een storend foutje. Volgens de wijzigingen in de adreslijst speelt Olympus in Blijdorp. Fout, helemaal fout natuur lijk. Tezamen met WK heeft Olympus een fraai on derkomen in Bijdorp. Zou toch slordig zijn als de tegen standers van Olympus zich naar de Rotterdamse dier gaarde begeven. In de berichtgeving over de ledenmutaties van de handbalclubs uit deze re gio is maandag een onvol- komendheid geslopen. Want ook UVG ontkwam niet aan een achteruitgang. De Schiedamse clubs ging dus niet in aantal vooruit, maar zakte van 336 naar 272 leden. Ofwel een ver lies van bijna twintig pro cent De Vlaardingse biljarter R.van der Linden, lid van de Rotterdamse vereniging Nieuw Rubroek, heeft zich geplaatst voor het kampioen schap derde klasse kader 38/2 van het district Rotter dam. Deze finale wordt op,30 en 31 oktober en 1 november gehouden in het büjartcen- trura Weena te Rotterdam. Slechts één voetbalwed strijd die dit weekeinde werd afgelast is voor zon dag op het programma ge plaatst Indien de weers omstandigheden het deze keer wèl toelaten, speelt Fortuna VI. in Oude Tong tegen DBGC. De overige afgelaste wedstrijden wor den alle op 1 november in gehaald, zo werd vanuit- het hoofdkwartier van de KNVB medegedeeld. Vlaardingen Het derde ouderentoernooi voor bejaar de biljarters, dat georganiseerd wordt door de Vlaar dingse vereniging 't Oosten, is hard op weg een traditie te worden. Aangezien 't Oosten deel uit maakt van het district Nieuwe Waterweg Noord is opnieuw besloten om ouderenelubs uit te nodigen, die hun domicilie heb ben in de steden Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Dit heeft geresulteerd in de inschrijving van teams die ook in de twee voorgaande afleveringen van de partij waren. Die clubs zijn De Vier Molens (Schiedam-twee teams), Emma (Vlaardingen-twee teams), Marnix (Vlaardingen-twee- teams), De Vliet (Maassluis-twee teams) en De Vloot (Maassluis-twee teams). VJaardlngs eerste burger Wim Kieboom toont dinsdag 20 oktober aantal re gionale be treten hoe zij "de keu ter j=| hand moeten 5= nemen. s glona jaard Om aan de toenemende belangstelling te voldoen, heeft het bestuur van 't Oos ten beslist de inschrijving te verruimen. Het aantal deel nemende ploegen wordt nu uit Schiedam gevormd door De Vier Molens (drie teams). De Woudhoek (i), St. Joseph (1), Stricklede (1), uit Vlaar dingen Emma (2), Marnix (2), 't Oosten (1) en uit Maassluis De Vliet (3) en De Vloot (2), Het toernooi gaat 20 oktober van start in het Vlaardingse biljartcentrum De Griffioen. De officiële opening wordt verricht door de Vlaardingse burgemeester Wim Kieboom- en hety KNBB-hoofdbe- stuurslïd C. Trimbos uit Am sterdam. De 'openingsstoot' wordt om half twee verricht, waarna de wedstrijden om twee uur beginnen en om vijf uur zijn afgelopen. Het toernooi voor de bejaar den neemt twintig dinsdag middagen in beslag. De fina les om de eerste en tweede plaats worden op 16 maart verspeeld met een wat fees telijker omlijsting. De oudere toernooicommissie bestaat uit Cees Eigenraam (voorzitter), Bart de Groot (wedstrijdlei der), Rinus Oostveen (ass. wedstrijdleider) en Rocus van Opstal (adviseur). Maassluis Ruiters en amazones van paar- desportvereniging 'De Lickebaert' streden in diverse categorieën om de hoogste eer. In de klasse B-2 was het Ellen Punt die op Darda nella de eerste plaats wist weg te slepen. Christine Punt kwam op Dardanella uit in de klasse B-4 en ook zij greep de overwin ning. Jan Molendijk won op Oriënta de klas se L-2 en Leon van den Wijngaart op Pluto de klase L-4. In de afdeling privé-paarden onderling B-2 was het Paul van der Hoeven die won op Dior. In de klase privé B-4 won Monique Blenk op Nianca. Colette Brinkhorst wist be slag te leggen op de eerste plaats in de klasse pony's B-2, terwijl Monique Vermeer won in de klasse B-4. Zij reed op Smokey. In totaal twintig ruiters en amazones doen zondag 11 oktober examen om het ruiterbe- wijs in bezit te krijgen. Het examen bestaat uit een praktisch en theoretisch gedeelte en zal worden afgenomen door een examinator van de NHS. Heerlen Vlaardingse judoka's van sportschool De Korte waren zeer succesvol tijdens een internationaal toernooi in het Limburgse Heerlen. Zwaargewicht Marjolein van Unen (boven 73 kilo) deed het voortreffe lijk tegen haar drie opponenten die alle drie met volle punten hun illu sie op de eindzege zagen vervliegen. Ook de zwaarwichtige Wilma Jan sen uit Nijmegen zag geen kans het langer dan één minuut vol te hou den tegen Marjolein en verloor met een vol punt. Leo van Oosten deed in zuidelijk Nederland voor het eerst mee in de klasse tot 95 kilo. „Eens kijken hoe het in deze klasse gaat", lichtte hij toe. „Iedere keer vier kilo afvallen om aan die 86 kilo te komen, is ook niet alles. Als het goed gaat, kijk ik wel verder wat ik doe". Het ging in derdaad goed met de Vlaardinger, die in de eerste partij de sterke Jap Rapmund uit Den Haag trof. Van Oosten won nipt met een koka (drie puntjes). De volgende partij tegen de Belg Maigret leverde 1 yugo (vijf puntjes) en twee koka's op. De wedstrijd te gen Verhoeven van sportschool Ooms won hij met een yugo. Ook tegen de nog onbekende Johan Nas uit Noord-Holland kwam Leo goed uit de verf door winst te pakken met een yugo. De finale tegen Bu- enting uit Nijmegen werd door hem opvallend gemakkelijk gewonnen met twee yugo's en twee koka's. Van Oosten na afloop; „Het liep nu lekker, maar een goede graadmeter is dit nog niet Ik zal met mijn trai ner Chris de Korte overleg plegen of we nu al beslissen of eerst nog enkele toernooien afwachten". Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 016-34.52.09. Woensdag 7 oktober: Bas- keibal: 20.30 uur Rotterdam- Zuid 2-Juventus (dames); Hockey: 15.00 uur Wethou der Herman Posthoorn slaat de eerste paal voor het nieu we clubgebouw van Asvion in sportpark Thurlede te Schiedam; Diversen: 20.00 uur Vergadering Sektie IX Schiedamse Sportraad in de trouwzaal van het gemeente huis. Donderdag 8 oktober: Voet bal: Vergadering sektie voet bal Schiedamse Sportraad in kamer 10 van het gemeente huis; Volley hak 19.15 uur Sunlight-Shell (heren), 20.30 uur Sunlight-B&G Voilido (dames). Vrijdag 9 oktober: Volley bal: 21.30 uur Holy-Krimpen 4 (heren), 20.15 uur HoIy-RVC 5 (dames); Basketbal: The Dra gons-Oren Eagles (dames). Vlaardingen/Maassluis De internationale damesjudoptop is aanwezig in Londen om deel te nemen aan de open Engel se Kampioenschappen. Met recht is het toernooi, dat zaterdag wordt afgewerkt, een van de zwaarste toernooien in Europa. Niet alleen komen de Europese landen met de beste judoka's, ook de Canadezen en de Amerikanen zullen met sterke ploe gen afreizen naar Londen, De Nederlandse ploeg gaat eveneens met een sterke af vaardiging naar Engeland. Marjolein van Unen, die uit komt in de gewichtsklasse boven de 72 kilogram, is fa voriet voor een medaille. Juist afgelopen weekeinde veegde zij de vloer nog aan met de Nederlandse judotop in Heerlen. De Vlaardingse maakt gematigd optimistisch de oversteek: „In Nederland is de tegenstand natuurlijk gewoon veel minder. In Heerlen won ik bijvoorbeeld mijn partijen vrij gemakke lijk. Internationaal is het al lemaal natuurlijk wel wat moeilijker, De concurrentie is enorm groot, zeker nu ook de Amerikanen deelnemen." Voorbereiding De voorbereiding is in ieder geval optimaal verlopen voor Maijolein van Unen, die on langs nog een zilveren me daille veroverde tijdens de open Nederlandse kampioen schappen: „Ik heb hard ge traind de laatste weken en de vorm is er gewoon. Inter nationaal goed presteren is natuurlijk altijd één van je wensen. Ik hoop dat het za terdag ook lukt." Voor Liesbeth Beeks ligt de zaak duidelijk anders. De ta lentvolle judoka uit Maas sluis kon tijdens de open Ne derlandse kampioenschappen in Den Haag niet optimaal presteren. Noodgedwongen moest zii toen uitkomen in de gewichtsklasse tot 61 kilo gram, omdat zij te zwaar woog voor de klasse tot 56 kilogram. Nu is Liesbeth Beeks weer op het juiste ge wicht: „Ik heb mij goed voor door Chris Woerts kunnen bereiden op de kamnpioenschappen in En geland. Zit nu op het goede gewicht. Ik heb nu al twee maal aan de wedstrijden in Engeland meegedaan, maar heb nog nooit een medaille kunnen veroveren op die kampioenschappen." Stadgenote Jolanda van Meggelen tobt nog steeds met eerflastige schouderblessure, maar doet toch mee aan de wedstrijden die in het Crys tal Palace National Sport Centre worden afgewerkt: „Ik ben inderdaad niet voor 100 procent fit Ik zal zo goed mogelijk vechten om een zo goed mogelijk resutlaat te be halen." Ook voor Jolanda van Meggelen was tijdens de i open Nederlandse kampioen schappen geen ereplaats weggelegd. Bondscoach Ka- rel Gietelink nam haar toch op in zijn selectie. Jolanda van Meggelen: „Ik heb er he lemaal niet bij stil gestaan of ik wel of niet geselecteerd zou worden. Niemand draai de sterk op de open Neder landse kampioenschappen, dus ik heb me geen zorgen gemaakt." V'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 9