SP streeft naar eigen raadzetel Ik „meettij dept?oef Eigenaar eetzaak trekt pistool tegen klanten m Hargahoeve doet aan propaganda SSSW: pessimisme is gerechtvaardigd Moeders 9.bezetten schip scouttinggroep Open dag dierenasiel groot succes Fundering brengt plannen in gevaar Ook EVP akkoord met samen werking PPR Dieven krijgen maand tijdvoor 2000 kilo koper Esther Goudriaan (8) na ongeval overleden Doortrekken lijn 52 nog niet te verwachten Bus 53 over twee weken door binnenstad ONAFHANKELIJK DAGBLAD 's Ochtends was het al erg druk In het dierenasiel De Har gahoeve. „Zo'n dier zou ik ook graag willen hebben", dacht menigeen. Schiedam De open dag in het Schiedamse dierenasiel De Hargahoeve is een groot succes geworden. Van 's morgens tien uur tot laat in de middag zijn medewer kers afgelopen zaterdag bezig geweest vragen te beant woorden van de in bijzonder grote getale opgekomen be zoekers. Aan het begin van de och tend was het al erg druk in het asiel aan de Sportlaan. Negentien huisdieren wer den toen aan een keuring onderworpen. Hierbij werd onder andere gekeken naar oren, ogen en spiergesteL Beheerder Wim Haslünghuïs had de indruk dat voorname- Iijk-r huisdierenbezitters de open dag bezochten, die dan vragen stelden over de verzor ging en weieens (met het oog op vakanties?) wilden zien hoe het dierenasiel er nu uitzag. Het was niet de bedoeling van de open dag dat mensen even een huisdier kwamen uitkie zen. Geïnteresseerden konden wei hun naam opgeven, waar na deze week contact opgeno men zou worden. „Deze dag is veel meer een stukje propaganda, waarbij mensen ook kunnen kijken hoe het er hier nu uitziet'al dus Wim Haslinghuïs. De open dag werd gehouden ter gele genheid van het zestigjarig ju bileum van de afdeling Schie dam en het vijfjarig bestaan van het dierenasiel De Harga hoeve.- •- Renovatie op de tocht Schiedam De fundering onder de 305 te renoveren woningen in het Singelkwartier, is waarschijnlijk nog slechter dan gevreesd werd. Met 'enig gerechtvaardigd pessimisme' heeft daarom de SSSW, die de renovatie zou laten uitvoeren, twee bureaus ingeschakeld die eerst alle problemen op een rij moeten zetten, voordat beslist kan worden of de renovatie wel uit te voeren is. Het onderzoek is ingesteld door Geo-Techniek, een af deling van gemeentewerken Rotterdam, en het in Zwijndrecht gevestigde ingeniersbureau en constructie bedrijf Lander. Directeur Gerard Prins van de stichting van samenwer kende Schiedamse woning corporaties (SSSW) spreekt van 'fikse tegenvallers' on der de grond. „Er zijn zaken api het licht gekomen, die je bij waarneming van buitenaf niet kunt zien," aldus Prins. Sinds 1975 werd de funde ring al gezien als een moeilij ke factor bij renovatie, maar toen enige tijd geleden na een grondmeting bij 27 wo ningen in de Van Leeuwen hoekstraat bleek dat het nog erger was dan verwacht, kon de SSSW volgens Prins tot niets anders besluiten dan een nog grondiger onder zoek. De SSSW-directeur verbaast zich dan ook in hoge mate over het stencil, dat het be trokken bewonerscomité eind vorige week liet verspreiden onder de bewoners van de 305 corporatiewoningen aan de Van Leeuwenhoekstraat, Wattstraat, Stephensonstraat, Van Swindenstraat, Ooster straat, Villastraat, Edisonplein en Franklïnstraat Het comité liet weten het overleg met de SSSW te staken, omdat de be woners het belachelijk vonden met de hele renovatie te wach ten, alleen omdat er bij 27 hui zen gebleken was dat de fun dering niet deugde. Prins echter: „Dat kan bü veel meer woningen" het geval zijri. En het ligt voor de hand dat je niet gaat renoveren, voordat een plan bestekklaar is en al les cijfermatig vaststaat" Vol gens hem zal eerst met het rijk, die de subsidie moet ver strekken, doorgenomen wor den of de funderingskosten los gezien mogen worden van de renovatiekosten. Is dat niet het geval, dan staat er veel op het spel. Als reactie op de boze brief van het comité heeft de SSSW een soort dagboek van de be sprekingen verstuurd onder de bewoners om duidelijk te ma ken dat men niet stil zat Prins noemt het vervelend dat het comité ineens zo opspeelde, want volgens hem was dat de afspraak niet Hij vindt de kri tiek „getuigen van enige naï veteit" en noemt de verwijten aan het adres van de SSSW onterecht. Niet alle woningen in dit deel van Schiedam-Oost zijn in be zit van de woningbouwvereni gingen. Er staan veel particu liere woningen tussen. De 305 van de SSSW zijn over het al gemeen te herkennen, aan hun lichtgroene voordeuren. Vlaardingen De Socïalistiese Partij zal in eerste instantie terdege de kansen op een eigen, zelfstandige raadszetel afwe gen in de nieuwe gemeenteraad van volgend jaar, alvorens definitieve afspraken worden gemaakt met andere partijen over samenwerking. Volgens Remi Poppe van de SP zijn de kansen op het behalen van een eigen zetel zeker aanwezig, omdat de SP in tegenstelling tot andere partijen bij plaatselij ke verkiezingen meestal meer stemmen haalt dan landelijk het geval is. „Verder hebben we ook de afgelopen twee jaar, sinds we niet meer .in de raad zitten, nog heel wat invloed kunnen uitoefenen. Er zijn nog zoveel mensen die denken dat we nóg wél in de raad zitten!" Poppe geeft aan dat het naar zijn mening dé afgelopen twee jaar in de gemeenteraad niet erg goed is gegaan. Hij doelt daarbij op het verschil in aan pak tussen hem, tijdens de eer ste helft van de zittingsperio de, en zijn opvolger, de PSP'^r Leo Zeef. „Daarom willen we toch het liefst niet weer zo'n samenwerkingsverband als we nu gehad hebben." Samenwerking- met andere linkse partijen sluit Poppe overigens allerminst uit. „We gaan zeker in op de uitnodi ging van de PSP, al heb ik de brief nog niet binnen," zegt de SP'er. „Maar daarnaast gaan we goed onderzoeken, hoe de stemming bij de bevolking ten opzichte van de SP ligt. Daar hebben we goede methoden voor, die misschien niet al te zuiver zijn, maar die toch een goede indicatie geven." Vol gens Poppe is er de komende maanden nog tijd genoeg om de kansen van zijn partij goed uit te zoeken en daarna te be slissen, hoe de SP de verkie zingen in mei zal gaan aan pakken. 'Twee, misschien drie zetels' Vlaardingen Ook de EVF-ledenverga- dering is eind vorige week akkoord ge gaan met samenwerking met de PPR In de volgende raadsperiode. Daarmee is problemen tijdens het maken van een ge zamenlijk programma voorbehouden de laatste belemmering voor deze nieuwe raadscombinatie weggenomen. Het schrij ven van het programma zal waarschijnlijk snel gebeurd zijn, omdat beide partijen al hebben aangegeven dat er al op dit mo ment een bijzonder grote mate van over eenstemming bestaat. „We zitten helemaal op dezelfde lijn," aldus Peter Blonk (EVP). Vanavond wordén de besprekingen over de samenwerking tussen de beide partijen al voortgezet Dan zal onder meer gesproken worden over de manier, waarop de samen werking precies gestalte moet krijgen. Zowel de PPR als de EVP voelen het meest voor zowel één gezamenlijke lijst als één geza menlijke steunfractie, die de PPR/EVP-frac tie in de raad zal assisteren. Van een uitslui tend technische combinatie om voldoende stemmen te behalen zal dus geen sprake zijn. Peter Blonk gaf gisteren aan, bijzonder opti mistisch te zijn over de kansen van PPR/EVP bij de nieuwe gemeenteraadsver kiezingen. „Eén zetel halen we altijd, maar als er een goede campagne wordt gevoerd zitten er zelfs twee, misschien wel drie zetels in. Beide partijen zijn in staat om een goede campagne te voeren, naar de mensen toe te gaan. Ik heb daar alle vertrouwen in." Schiedam Een maand lang hebben inbrekers de tijd ge kregen om op het verlaten ter rein van de Gusto een flinke slag te slaan. In de loop van de maand september hebben zij 45 meter koperdraad met een gewicht van twee ton kunnen wegnemen en al die tijd heeft niemand de diefstal van het 12.000 gulden kostende metaal opgemerkt. Pas vrijdag stond er een aan gifte in bet dagrapport van de politie. Een 61-jarige vertegen woordiger van de firma Nami uit Nieuwerkerk aan de iJssel was weer eens op het Gusto- terrein wezen kijken, in ver band met sloopwerkzaamhe den waarbij Nami als Neder lands adviesbureau voor de metaalverwerkingsindustrie betrokken is. De dieven heb ben een advies niet afgewacht. Na enige tijd zoeken vond een politieagent het vuurwapen in een prullebak. 'WIJ moeders willen ook weieens varen'; ze mochten Inder daad een weekendje mee met de scoutinggroep Burgemees ter van Haaren. Schiedam Enkele moeders van verkenners yan de scou tinggroep Burgemeester Van Haaren hebben zaterdagmor gen het motorschip Alewijn de Groot bezet. Een ludieke actie omdat de moeders ook weieens een keertje wilden varen en vrouwen nooit wel kom schijnen te zijn op een schip. Al verscheidene malen was hen beloofd dat ze mee het water op mochten. Het bleef echter bij vage beloften, waarna de moeders het heft in handen namen. De groep bezetters slonk echter naar mate het tijdsstip naderde. De actie 'Wij moeders willen ook weieens varen' werd derhalve slechts door enkele vrouwen uitgevoerd. De bemanning reageerde verrast, maar sportief. Enke le jongens vonden het maar niets, maar gingen noodge dwongen akkoord. De Ale wijn de Groot voer die zater dag overigens niet uit. Wind kracht 10 maakte het nood zakelijk de plannen te wijzi gen en een wandeling over het strand van Hoek van Holland op het programma te zetten. Na een overnachting op de boot werd zondagmorgen toch uitgevaren1 naar het Brielse Meer, De weer opste kende storm maakte een stop in Brielle en een terugkeer per auto noodzakelijk. Vlaardingen De» 8-jarige Esther Goudriaan is vrijdag avond laat in het ziekenhuis overleden aan verwondin gen, die het meisje eerder op de avond had opgelopen bij een aanrijding op de Prins Bernhardlaan. Het ongeluk gebeurde rond half zeven 's avonds. Het meisje reed met haar fietsje over het trottoir, maar schoot plotseling tussen geparkeer de auto's door de rijbaan op. Een naderende automobilist kon, ondanks krachtig rem men, het kind niet meer ont wijken. De ambulance was zeer snel ter plaatse. Het kind werd met ernstige verwondingen naar het Holyziekenhuis ge bracht. Later op de avond werd het vervoerd naar het Sofia Kinderziekenhuis in Rotterdam, waar het meisje aan haar verwondingen overleed. Esther Goudriaan is een dochter van de Vlaardingse wethouder Bas Goudriaan. Vlaardingen De Vlaar dingse politie heeft de eige naar van een horecabedrijf in de binnenstad gearres teerd nadat hij bij een ruzie met wat klanten een pistool tevoorschijn had gehaald. Enkele bezoekers zouden ge weigerd zijn, waarna een fel le woordenwisseling tussen kok en eigenaar enerzijds en de niet welkome klanten an derzijds ontstond. De eige naar van de eetzaak haalde op een gegeven moment zijn vuurwapen. Een voorbijgan ger zag dit gebeuren en waarschuwde de politie. Toen die gearriveerd waren, was het pistool nergens meer te bekennen. Een uitgebreide speuractie had het door de politie beoogde resultaat In een prullebak werd inder daad het vuurwapen gevon den. De eigenaar werd meegeno men naar het politiebureau, waar hij zich zondagavond nog altijd bevond. De zaak werd vrijdagavond gesloten, maar was een dag later weer geopend. Schiedam/Vlaardingen Over twee weken gaat bus 53 opnieuw een andere route rijden en als vanouds de Schiedamse binnenstad weer aandoen. Verlenging van de route van lijn 52 in Vlaardin gen is daarentegen nog niet op korte termijn te verwach ten. De Vlaardingse wethouder Bas Goudriaan (verkeer en vervoer) stelde vorige week dat onderhandelingen met de RET over doortrekking van lijn 52 tot het Westerhoofd in een vergevorderd stadium waren. „Op zeer korte ter mijn" zou het Veerplein als eindpunt van die lijndienst opgedoekt kunnen worden. Een woordvoerder van de RET: „We hebben net een nieuwe lijnenplattegrond ge maakt en daar is die wijzi- gng niet voor opgegeven, us het kan nog wel even duren." In die nieuwe lijnenplatte grond is wel de veranderde route van lijn 53 aangegeven, die onder druk van honder den busreizigers tot stand is gekomen. Met ingang van 26 oktober zal die bus (vanuit Kethel) voorbij het station Schiedam-Nieuwland niet meer meteen de Burgemees ter Van Haarenlaan opschie ten naar het station, maar weer door de binnenstad rij den. De route gaat dan via de Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Koe markt, 's-Gravelandseweg en een stukje Horvathweg naar het Schiedamse station. Om gekeerd geldt vanzelfspre kend hetzelfde. Dit geldt als een groot succes voor ieder een, die kritiek heeft gehad op de in februari in Schie dam veranderde buslijnen. Andere wijzigingen zijn nog niet te verwachten. De RET- woordvoerder: „Het Schie damse gemeentebestuur denkt voortdurend planne tjes uit om de routes te wijzi gen. Maar dit is voorlopig het enige dat uitgevoerd is. Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. 0RoUe ïUa"" f,A'e5 te\cteotl" b°° ,w,e* n»11' .O»"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1