1 am Green Ea VZC-jeugd behoudt op promotie van halve marathon NOAD maakt geen fout tegen De Veluwe Streekderby voor De Hollandiaan SPORTKORÏ 1 SPRRTAGEIDA UVG-heren verslaan koploper Wings 'In Brno basis gelegd voor huidige conditie9 Dames winnen na verlenging Reinier van der Bend snel op vrije slag 'dinsdag 13 oktober 1981 VD/SC/WW Aad van Asten in vorm Rotterdam In de eerste aflevering van Ahoy* op zondag pakte Aad van As ten de draad weer op, zoals die verleden jaar was achtergelaten. Eén van de laatste wedstrijden in Ahoy* was toen de zesdaagse die de Immer goedlachse Aad van Asten succesvol afsloot met Ad de Jong. Nu rijdend met Barend Hu- yeneers, gelegenheidsmaat omdat Ger Slot met wie Aad van Asten deze winter samengaat nog een koers in Geffen moest rijden, werd de jonge Vlaardinger 121) groots triomfator in het hoofdnummer van de eerste uitvoering op de Rot terdamse wielerbaan, eem koppelkoers over drie kwartier. tie gold. Op alle onderdelen ingeschreven met:„Ik zal wel kijken wat er van komt", werd de Vlaardinger in de door Hans van Houdt Wij waren uit elkaar ge groeid", verklaarde Aad van Asten het verruilen van Ad de Jong tegen Ger Slot. Boven dien wilde ik graag met een geroutineerde maat rijden. Daar kan je de stiel van leren. Zoals bij Huveneers, je merkt direct het verschil. Zo'n maat stuur je helemaal, die weet wanneer je moet gaan of niet. Dat ik veel moet leren heb ik ondervonden tijdens de wereldkampioenschappen in Bmo. Aad van Asten verdiende die uilzending naar het mondiale gebeuren in Tsjecho-SIowakije door zijn goede optreden tij dens de nationale titelstrijd in Nijmegen, waar hij als revela- Apeldoorn Tegen het rèserveteam van De Ve luwe heeft NOAD geen fout gemaakt De tegen stand van De Veluwe was daarvoor van een te gering gehalte. Een op permachtig NOAD haal de eenvoudig een alles zeggende 1-9 overwin ning- Met die zege blijft NOAD in de achtervolging op koploper Sëine. Gezien de sterkte ziet het er naar uit dat de return tussen Seine en NOAD beslis- sned zal zijn voor het kam pioenschap en de promotie. NOAD mag geen misstap meer maken terwijl er tegen Seine dan wel met 7-3 gewonnen moet worden. Zover is het echter nog lang niet, want pas volgende week wordt de laatste ronde van de eerste competitiehelft ge speeld. Slechts in de beginfase stuitte NOAD in Apeldoorn op enige tegenstand van De Velu we,- al scoorde Jan Simons de openingstreffer. In de tweede partij moest Jan Landsbergen een punt inleve ren tegen Hogenboom. Na de 1-1 stand kende NOAD geen problemen meer. Hans van den Broek, Jan Simons en Jan Landsbergen stonden Hogen boom, Abeleven en Vermeu len niets meer toe, zodat de eindstand op 1-9 werd bepaald. Radio Molenaar Ook in de vierde wedstrijd van de najaarscompetitie gin gen de tafeltennissers van Ra dio Molenaar ten onder. Hans van den Broek won tegen De Veluwe-2 al zijn partijen. Vriendenschaar, eéA van de zwakkere ploegen in de afde ling, had ook al geen moeite met de Vlaardingers: 7-3. Erik Kloppers, grotendeels hersteld van een vervelende enkelbles sure, begon de eerste partij met verlies. Hierna trok Jan Jaap. van der Mark de score geliik door in twee games gemakkelijk te winnen. Na deze winstpartij ging het snel bergafwaarts met Radio Molenaar. Het dubbel ging nipt verloren, evenals de vier enkelspelen. Het einde van de lijdensweg voor de Vlaardinger» kwam uiteinde lijk bij een 7-3 score. Radio Molenaar zal nu alles op alles moeten zetten om niet te degraderen uit de landelijke competitie. Volgende week te gen De Korenbeurs-2 zullen koste wat kost de eerste pun ten binnen gehaald moeten worden. achtervolgingsfinale maar nauwlijks gestuit door Peter Pieters die het met een fractie van een tel versloeg. In Bmo keek Aad van Asten zijn ogen uiL „Die zelfverze kerheid waarmee die oost-Eu ropeanen rond liepen, dat maakte wel een hele diepe in druk op mij", bekent hij. „Daar kwam ik dan, een broekje uit Vlaardingen en je ziet dat geleerde spul, ik sloeg er compleet van dicht Na de WK was er nog een zesdaagse waaraan ook de vroegere wereldkampioen Slama aan deelnam. Iedere dag was dat onderin de beugel koersen. Ik heb er flink moeten afzien. Maar volgens mij heb ik er wel de basis gelegd voor de conditie welke ik nu bezit In deze vorm, met dadelijk samen met Ger Slot met het mij deze winter zeker gaan lukken". Wellicht dat Aad van Asten één van de renners zal worden» die zoals Peter Post het stelt' De vedetten van vandaag in de toekomst moet gaan aflos sen". Aad van Asten voelt zich thuis op de baan. Maassluis— Dubbele winst voor the Eagles heren In de tureede bekerronde tegen Blitz uit Voorschoten. Werd het zaterdagavond een ruime 106-94 overwinning; in Maassluis •werd het karwei definitief geklaard door een afgetekende 95-74 zege. Tevens waren er triomfen voor de dames van de Maassluise basketballvereniging. Na een zeer spannende wedstrijd plus een verlenging, waarin de spanning ten top steeg, trok het Eagles team aan het langste eind met 61-59. BÜtz - The Green Eagles 94- 106. Na de matige vertoning een week terug tegen Juven-, tus, heeft de ploeg van Jaap Boon nu eens zeer goed ge speeld. Thuisploeg Blitz, dat vorig seizoen eveneens uitge schakeld werd door the Ea gles, begon zeer sterk, en nam een kleine voorsprong. Als reaktie daarop nam Peter van der Waal bet initiatief en schoot maar liefst zeven maal op rij raak. Daar had Blitz geen antwoord op en het ge volg was dat bij rust er een Vlaardingen De heren van UVG zorgden ervoor dat de competitie in de eerste regionale klasse weer helemaal open jts. De 15-10 zege op koploper Wings betekende de eerste ne derlaag voor de Hagenaars, waardoor UVG tot op eén punt is genaderd. De streekderby tussen de damesteams van Hol landiaan en UVG leverde een krappe 9-8 zege op voor Hol landiaan. De dames ran WIK tenslotte verloren nipt met 7- 8 van het Rotterdamse Snelwlek. tJVG-Wings (h) 15-10 UVG- ydat voor de wedstrijd drie punten achterstond op Wings, pep na 3-3 langzaam weg van zijn tegenstander. Via een 5-3 tussenstand ging UVG rusten met een voordelige 8-4 voor sprong. Deze royale voor sprong was niet eens zo zeer een verdienste van UVG. De Hagenaars opereerden met weinig inzet en daardoor zag het er in de tweede helft lang naar uit dat UVG een mon sterzege zou behalen. Via drie doelpunten van Berry Rens, twee van Aad Ham uit de tweede lijn en eéft van Eric Bisschop bracht een 15-6 tus senstand op het (niet aanwezi- ge!)scorebord. Wings schrok toen pas wakker en haalde op tot 15-10 maar verder liet UVG het niet komen. Volko men verdiend bleven de pun ten in Schiedam. Het scheids- rechterskoppel Van Vclzen- /Van Kuijk floot een prima flolïandiaan-UYG <d) 98 De streekderby Hollandiaan-UVG werd pas in de laatste minuut beslist door een doelpunt van Hanneke Gomes. In een aftas tende beginfase kwam Hollan diaan op 1-0 door een doelpunt van Hanneke Gomes. Hierna Vlaardingen De jeugdploegen van VZC hebben zich in de éérste en derde divisie goed staande weten te hoduen. De belde Vlaardingse ploegen wisten beslag te leggen op een tweede plaats. Door dit resultaat heeft de VZC-1 ploeg de kan* op promotie naar de nationale divisie behouden. Mocht bet VZC inderdaad luk ken om te promoveren, dan betekent dit, dat de ploeg in ééén ruk door is gestoten van de vierde naar de nationale di visie. Op zich een voortreffe lijke prestatie, al rijst wel het probleem dat het verschil met VZC-2 te groot wordt Voor de ontwikkeling van de hoogste VZC jeugdploeg komt een promotie zeker ten goede. Zover is het echter nog niet al heeft VZC LZ '66 uit Leiden 'én Kerkdriel op ruime achter stand gezwommen. Koploper in de eerste divisie is nóg altijd het Amsterdamse Dolfijn, "dat VZC ook in het 'eigen* Florabad van een eer ste plaats afhield. Voor VZC niettemin een prima prestatie, met als eindresultaat een fikse serie gouden, zilveren en bronzen medailles. Records Bovendien sneuvelden er in Amsterdam weer negentien persoonlijke records. Eerste plaatsen waren er voor Astrid van Irsen (100 meter vrij in 1.19.71, Dennis van Uzerloo (50 meter vlinder in 0.46.0), Caro line van Neuren (100 meter school 1.34.3), Andre ^an Hees (100 meter school in 1.30.6), Jacqueline Claas (100 meter rug in L15.3), Wouter Hoek stra (200 meter vrij in 2.34.3) en Astrid van Irsen nogmaals (100 meter rug in 1.31.6). Een zilveren plak was er voor de beide estafetteploegen op de 4 maal 100 meter wisselslag en verder voor Jacqueline Claas, Natosja Gerkema, Esther Brouwer, Caroline van Neu ren, Sandy van Dusseldorp, Andre Van Hees, johan van Hees, LeÓn van IJzerloo, Caro ls van der Burg, Mirian Hage- stein en Robert de Vries. Een bronzen plak was weggelegd voor Reinier van der Bend, Annemiek van Driri, Dennis van Uzerloo, Paula Bexuae cn Esther de Koning. •sjc'ti&'l&jïièt; duurde het tot de 20ste minuut voordat Hollandiaan haar voorsprong kon vergroten tot 3-0. UVG kwam door twee treffers van Marja Ham terug tot 3-2 en in de laatste seconde van de erste helft werd het 3-3 door een benutte strafworp van Babs Hölzken. Na rust was het weer Hanneke Gomes die de score opende. Hollan diaan werd iets sterker en nam door Helma Salomons een 6-4 voorsprong. UVG gaf zich echter niet direct gewon nen en kwam terug tot 6-6. UVG nam zelfs een 6-7 voor sprong maar een benutte straf worp van Helma Salomons bracht beide partijen op gelijke hoogte. Marian Schaap scoorde 7-8 en weer maakte Helma Sa- lomons gelijk uit een straf worp. Hollandiaan rook de zege maar UVG's doel vrouwe Elly van Leeuwen stopte een strafworp. Toch kwam de zege bij de thuisploeg terecht Een break-out werd door Hanneke Gomes knap afgemaakt waar door zij matchwinnares werd. Door deze Vlaardingse zege is Hollandiaan opgerukt naar de derde plaats op 2 punten ge volgd door UVG. WIK-Snelwick (d) 7-8 De da mes van WIK lieten de kans op deze inbaaldag liggen om op een gedeelde eerste plaats te komen. In de eerste helft kon door de harde wind "het wapen", de break-out, niet of nauwelijks gebruikt worden. Hierdoor ging veel van het WIK-spel verloren. Na een 2-4 ruststand was WIK van plan om wat aan die achterstand te doen maar dat pakte anders uit Sn el wiek zette de wed strijd naar haar hand en nam een 3-7 voorsprong. WIK zette alles op alles en kwam zelfs te rug tot 7-8 maar omdat WIK drie strafworpen onbenut liet gingen de punten met gnel- wiek mee naar Rotterdam. kleine voorsprong voor the Eagles op het bord stond. Wie dacht dat Blitz in de tweede helft uit een ander vaatje zou tappen kwam bedrogen uit. Het was nu niet Peter van der Waal, maar Rob Schriel die een perfect afstandschot de monstreerde. Zeer gediscipli neerd speelde de Eagles ploeg de wedstrijd uit en kon met een gerust hart de thuiswed strijd tegemoet zien. The Green Eagles - Blitz 95- -74. Gesteund door de twaalf punten voorsprong begonnen the Eagles vrij ontspannen aan de return. Blitz was echter niet van plan om zich zomaar ge wonnen te geven en trok fel van leer. Hierdoor keken de Maassluizers tegen een achter stand aan van zo'n zes punten. Vlak voor rust werden de za ken door de thuisploeg recht getrokken en kon er toch met een voorsprong gerust gaan worden (40-35). Direkt na rust stelde Jaap Boon een team op waarmee hij in de junior tijd triomfen vierde en ook nu weer leek het alsof er een wervelwind over het veld ging. De achterstand van Blitx werd toen erg groot en dat be tekende dat een ruime over winning in het verschiet lag. Het gaat er op lijken dat er een echt sterke tegenstander in het veld moet komen om the Eagles partij te geven in de bekercompetitie. Dragons - The Green Eagles 5961. Wanhoop voor de Dra gons coach Renes, die opnieuw de zege aan zich voorbij moest laten gaan door toedoen van de Maassluise dames, die in de laatste seconden de winnende treffer wisten te scoren. Na een sterke start, waarin het team van Kees Brugman een 12-4 voorsprong wist te nemen ontstonden er problemen door de press van de thuisploeg. Het balverlies van de Maas sluise guards bracht .de stand weer in evenwicht eh er ont stond een aantrekkelijk duel. Door het sterke verdedigen van beide ploegen liep de sco re niet zo hoog op. Na een 26- 22 ruststand hadden the Eagles maar weinig tijd nodig om weer op gelijke hoogte te ko men en dat bleef zo tot aan het einde van de wedstrijd. Hier door was een verlenging nood zakelijk en het was de spelver- deelster Annet van de Helden die in de laatste seconden de winnende treffer wist te sco ren. mm Ingrld van der Kuil (The Green Eagles) reikt opnieuw hoger dan dan de speelsters van Dragons. Aan Maassluise zijn voorts herkenbaar Cora Kloet (4) en Jeanette van der Stege (geheel links). CKC Maassluis-speler Bert Monti2aam heeft een schorsing van twee wedstrij-' den gekregen voor zijn weg* zenden tijdens de tumulten-* ze en gestaakte korfbalwed strijd ODO-Maasslula vau> enige weken geleden. Het bestuur van de afdeling Rotterdam van het KNKV: heeft de verenigingen van de; regio Waterweg-Noord eert brief gestuurd, waarin zij toe»; geeft, dat het sturen van de- brief aan Koos de Bie over het, schrijven van de notulen on juist is. Deze brief had ge£ stuurd moeten worden aan het bestuur van de regio en/of bet sturen van de verenigingen. 5 De geplande rentree van Ben van Haren, de lange réi ge njas-voorzitter van; RKW1K, vond dit weekein de helaas geen doorgang. Dè weerszoden en de consuls van de afdeling Rotterdam van de KNVB besloten gié teren opnieuw tot een totale afgelasting van het afde lingsprogramma. Bij DHS gaat binnenkort een. cursus bloemschikken van: stort. Onder leiding van eerste, elftal speler Bert Bekelaar kan" iedereen hiervoor voortaan elke donderdagavond in het clubgebouw aan de Schiedam- seweg terecht. Trainer Wini Verhoom heeft zich echter aangemeld voor een cursus elftolschikken. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010*34.52.09. Dinsdag 13 oktober: Voetbal; 19.30 uur SVV- Rotterdamse KNVB-se- lectie, 19.30 uur VDL- Feyenoord 2, 19.30 uur WCR-SW 2, 19.30 uur Barendrecht-DHS. Woensdag 14 oktober: Waterpolo: 20.30 uur WIK-Koudekerk (heren) in Kolpabad te Vlaardin gen; Diversen: 20.0 uur Vergadering sektie denk sporten Schiedamse Sportraad :n gemeente huis. Maasland Tijdens de wedstrijden om de Haagse kilometer, heeft Reinier van der Bend een uitste kende prestatie geleverd. De 14-jarige in Maasland wonende VZC-zwemmer verbeterde op de 200 me ter vrije slag het clubre cord met maar liefst twee seconden. 7 Met een tijd van 2.09.7 werd het in 1972 gezwommen record van Rob de Gier omlaag ger haald. Met zijn prestatie is Rei nier van der Bend, die een jaar geleden van Alicante 's-Gra: venzande naar VZC overging, nog maar heel weinig af van het kringrecord. De Maaslander kwam slechts 0.9 seconde tekort om dat re cord te evenaren. Een nieuwe kans om het record op zijn naam te brengen krijgt Rei: nier van der Bend al zondag 18 oktober, als er voor de KNZB C-competitie wordt ge zwommen. Voor VZC is dat een thuiswedr strijd. De tegenstanders zijn het sterke Poseidon '56 uit Ridderkerk en Luetor et Emergo uit Middelburg. Een dag eerder, zaterdag 17 okto ber, gaat de E-competitie van start In Nieuwerkerk aan den IJssel ontmoet VZC de ploe: gen van Barracuda, Tijnmond en Lansingh. SpijkenisseTyperend voor prestatielopen is, dat ze vooral op de lange afstanden atleten van heinde en verre trekken. Spark uit Sjiijkenisse mocht Voor de halve marathon precies honderd deelnemers ver* welkomen. Daarbij zat ook een gezelschap van vijf personen uit Tiel, lopers uit Zevenbergen (N-Br), Den Haag en Zandvoort. gros kwam uiteraard Voome-Putten en ver- Het van der (in volgorde) uit de Hoeksche Waard, het Water weggebied en het Westland. Ware het niet, dat het weer nadrukkelijk tegenwerkte, dan zou het aantal inschrij vingen hoger zijn geweest en waren zonder twijfel ook en kele fanatici uit Belgiö aan wezig geweest Peter Reedijk (Fortune VI) en Hans Schols (Metro) pas seerden, naast elkaar lopend, als eersten de eindstreep van de 22 km in Spijkenisse. Hun tijd, 1.16.28 uur, was goed voor een gemiddelde snel heid van ruim zeventien ki lometer per uur. De eerste vrouwelijke deelnemer. Mie-» ke Schellenberg uit Spijke nisse, passeerde de meet' na 1.42.54 uur. Peter Reedijk is 23 jaar en ontdekte anderhalf jaar gele den dat je van hardlopen in door Tom Tibboel de winter warmer wordt dan fietsen. Tijdens zijn eerste wedstrijden moest hij man nen van vijftig jaar en zelfs ouder voor laten gaanm. maar naarmate de Vlaardin ger zijn trainingsfrekwentie opvoerde, verbeterden de prestaties aanmerkelijk. Dat laatste is overigens voor deze atleten de voornaamste sti mulans om door te gaan. Reedijk: „Kijken hoever je kunt gaan, dat Is prachtig, in het begin möest ik wel door de zure appel heen bijten. Ik liep uitsluitend hard om mijn conditie op peil te houden; Maar gaandeweg verleg je de grens. Je wilt meer. Ik train nu zeven dagen per week; leg daarin een afstand af van ongeveer honderdvijftig ki lometer". „Wanneer ik mijn top bef reik? Duurt nog wel even, denk ik. Lange afstandslo pers hebben een twaalf jaar nodig om er uit te halen wat er in zit Ik probeer die tijq te bekorten door veel te trai nen, al of niet in groepsver band". J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4