14 SPUI' m IBislSlI Dart-spel verovert Schiedam De Korenbeurs naar Van Spanje-trio aininiiiiiinii Progressie op de rugslag bij VZC Sportinstuiven tijdens de herfstvakantie Schiedam put moed Verlies Sportagenda Junioren SW ondervragen toeschouwers Kees Domenie in onmin met Nieuwerkerk Zwemmen voor één gulden Finale vierde klasse libre Uitslagen zaalvoetbal SPORTKORT donderdag 15 oktober 1981 VD/SC/WW Henk van Vessem: 'Het werkt verslavend' Schiedam Het dart team van 'The Pub' moest het in de wed strijd tegen het Rotter damse, team van 't Cen trum het onderspit del ven. Jan van Speek, Henk Hettinga, Jan Bo- kelman en captain Wil lem Struyve incasseer den een gevoelige 7-2 nederlaag. Traditiege trouw werd wèl de bierronde gewonnen. Schiedam Het dart-spel is onmiskenbaar in opmars in Ne derland. Het uit Engeland overgewaaide spel met de pijltjes darts maakt nu ook furore in het Rijnmondgebied. Sinds enkele weken kunnen ook Schiedammers in hun eigen stad terecht om al dan niet voor de ontspanning een pijltje te werpen. Rob Kop en Henk van Vessem, twee ondernemende Schie dammers, hebben in hun etablissement The Pub' het dart- spel geïntroduceerd. En met succes. Nu reeds neemt een team, dal onder de naam The Pub' uitkomt, deel aan de Rijnmond-competitie. In de laagste afdeling weliswaar, maar onder leiding van captain Willem Struyve wil het team, dat verder bestaat uit Jan van Speek, Henk Hettinga en Jan Bo- kelman, hogerop. In het typisch Engels ingerich te café gaan Rob Kop en Henk van Vessem er eens goed voor zitten. Enthousiast al zij zijn over het spel. Henk van Ves sem: „Het dart-spel werkt ver slavend. Iedereen heeft het thuis wel eens gedaan, maar dan moeten de tafels en stoe len langs de kant, anders kon het niet worden gespeeld. In Schiedam ontbrak het gewoon aan een geijkte accomodate. Rob en ik zijn helemaal maf van het spelletje en daarom besloten wij om bij ons in de zaak drie banen aan te laten leggen." Twee officiële wedstrijd banen door Chris Woerts zijn er nu. Niet in het café zelf maar in een ruimte beneden. Daar kunnen de wedstrijden in alle rust worden afgewerkt „Want" ZD benadrukt Rob Kop, „het is niet zomaar een kroegspelletje. Het spel eist een grote concentratie. Als het publiek teveel lawaai maakt, is dat een grote handicap voor de spelers. Het is een heel serieu ze sport. Man, de wereldkam pioenschappen trekken zalen vol met mensen." Het spel wordt van oudsher al in pubs en cafeé gespeeld. Is ook rijk aan tradities. Henk van Vessem: „Als iemand een keer goed heeft gegooid hoor ie steevast: 'good darts man' en klinkt er een spontaan applaus van zowel de teamgenoten als van de tegenstander." „Ook de bierronde is tradito- neeh De laatste wedstrijdronde gaat altijd om een rondje bier. De verliezer van de laatste ronde betaald. In de competi tie hebben we met het team nog slechts eenmaal gewon nen, maar de bierronde heb ben we nog niet eenmaal han den gegeven. Het sterke punt van het team, kun je inder daad wel stellen ja." Verschillende spelsoorten kunnen worden gespeeld. Meestal wordt het speltype 301, 501, 701 of 1001 gespeeld. Bij deze spelsoorten is het de bedoeling om met drie pijlen een zo hoog mogelijke score te werpen en die af te trekken van het start totaal. Bij het spel komt onmiskenbaar ook de taktiek om de hoek kijken. De met een fraaie snor gesier de Henk van Vessem: „Iedere speler heeft wel zijn favoriete gooi. Daar kun je de wedstrijd op afstemmen. Moeten er nog een bepaald aantal punten worden gegooid en de speler die op dat moment moet gooien en denkt dat een team genoot het aantal punten mak kelijker kan gooien, kan zijn beurt dan overgeven". „Het is echt niet zo makkelijk als de meeste mensen denken. Je moet bepaalde technieken onder de knie krijgen. De stand van de voeten, de hou ding bij het gooien, allemaal punten die van vreselijk veel belang zijn. Beheers je die din gen redelijk dan ben je al een eind op weg om het spel goed te leren." Henk van Vessem (links) en Rob Kop poseren voor de twee wedstrljdbanen. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportre- daktie van deze krant. Bre de Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 <3131 BC) Vlaardingen. De sportredak- tie is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09. Donderdag 15 oktober: Di versen: 20.00 uur Vergadering sektie binnensporten Schie- damse Sportraad in trouwzaal Schiedams gemeentehuis; Vol leybal: 21.15 uur Shell-Sun- light (dames). Vrijdag 16 oktober: Volley bal: 20.00 uur Broleco 4-Holy (heren), 20.30 uur Broleco-Rui- ter '/CS (dames); Biljarten: 19.30 uur Finale vierde klasse libre in biljartcentrum De Criffioen te Vlaardingen- Zaterdag 11 oktober: Voet bal; 17.00 uur SVV-FC Am sterdam, 14.30 uur FC Amster dam 2-SW 2, 14.30 uur FPSC- Lyra, 14.30 uur Zwaluwen- Zwervers, 15.00 uur ARC- Vlaardingen, 14.30 ui:» MVV'27-DUNO, 15.00 uui Katwïjk-Excelsior M, 14.30 uur Hoekse Boys-SVDP, 14.30 uur TSB-Unicum, 14.30 uur HVO- Zuidland, 14.30 uur ZBVH- DSS'26, 14.30 uur Herkingen- Sateliiet, 14.00 uur BVCB- DVO'32, 15-30 uur GSS-Roc- kanje, 13.15 uur CION-Ned- Uoyd'70 R. 15.30 uur RSM- WK. 13.15 uur SC Zuider- park-VDL, 13.15 uur Groen Wit R-GTB; Damesvoetbal: 12.45 uur ZBVH-DSS'26, U.0O uur DSS'26/2-Vlaardingen; Korfbal: 1600 uur Spirit- Kwiek 2, 16.00 uur Oranje Nassau 2-ODI, 15.30 uur Jodan Boys-Vlaardingen, 15.30 uur Hoekse SV-Maassluis, 15.30 uur Velocitas-ONDO, 15.30 uur NIO-Oranje Nassau; Wa terpolo: Pseidon-Shell (da mes), Nautilüs-VZC (dames), SZC-Zeehond (dames); Bas ketbal: 15.30 uur Green Ea gles-Cheetah (dames), 21,30 uur Juventus-OSG (heren), 17,30 uur MSV-Green Eagles (heren), 20.00 uur Juventus- LUSV (dames); Volleybal: 15.30 uur MVC-Libanon 2 (he ren), 17.15 uur Shell-Nationale Nederlanden (heren), 16.15 uur Hou Stand 3-Shell (heren), 18.30 uur Both en Partners- TOP (dames), 14.15 uur Hou Stand 3-Holy (dames), 17.00 uur Both en Partners-Harder wijk (heren), 13.30 uur MVC- Van Santen Haag 3 (dames), 15.30 uur Sarto/Pellikaan-Bro leco (heren); - Gymnastiek-' 09.00 uur Onderlinge wedstrijden en vaardigheidspmeven Alliantie ia de Maigriethal le Schie dam; Tafelt*™1* De Veluwe-De Korenbeurs, 18.00 uur NOAD-Scylla 2; Atletiek: H.15 uur Dnkloop fn Schoonhoven over 2,5,6. 10 en Sfi kxn Schiedam In de tafeltenniscompetitie wordt zaterdag alweer de laatste wedstrijd van de eerste helft van de najaarscompetitie gespeeld. Aan de returns wordt met een een week later begonnen. Voor zaterdag wacht het team van De Korenbeurs de uitwedstrijd in Apeldoorn tegen De Veluwe. Het Veluwse team bestaat uit de drie broers Ron, Jaap en Henk van Spanje, De be kendste is Ron, die interna tional is. Henk is de jongste van he l drietal. Hij neemt de plaats in van de dit seizoen niet spelende Reïnier Jens. Zowel De Korenbeurs als De Veluwe heeft na vier wed strijden twee punten. Beide wonnen van het zwakke Scylla, dat puntloos onder aan staat. Maar omdat De Korenbeurs met 6-4 won en De Veluwe met 6-0, is de vijfde en voorlaatste plaats voor de Schiedammers. In theorie is De Korenbeurs tegen De Veluwe niet kans loos. Hans Lingen zou dan wel met een hattrick moeten verrassen, Jan Vlieg moet dan weinnen van Jaap en Henk van Spanje, terwijl Ron van der Aa eveneens de jongste Van Spanje-telh moet verslaan. NOAD, dat in de tweede di visie achter koploper SM Zwolle aanjaagt, ontvangt Scylla 2. Een wedstrijd die zaterdagavond om zes uur in de Beurs begint Omdat de koploper aan De Veluwe 2 een 'makkie' heeft, mogen Hans van den Broek c.s. zich geen misstap veroorloven. SchiedamSVV stelt de supporters zaterdag, tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Amsterdamin de gelegen heid mee te denken over de aanvangstijd van het eerste elftal. Het bestuur van SVVK moet uiterlijk 2 november de KNVB vertellen wat het doek of doorgaan met het spelen op zaterdagmiddag om vijf uurof terug naar de zondagmiddag. Dertig C-junioren zijn zater dagnamiddag met een stapel formulieren in de weer om de mening van het publiek te toetsen. Men kan duidelijk zijn voorkeur uitspreken over het gewenste aanvangstijdstip. Het resultaat van deze enquête zal zo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt aan de Schie- damsc voetballiefhebbers. VlaardingenAls tweede onderdeel in de strijd om het cïubkampioenscbap van VZC L981 werd de rugslag gezwom men. Evenals bij het eerste onderdeel, de schoolslag, waren er ook nu meer zwemmers en zwemsters dan vorig jaar. Be langrijker dan het aantal deelnemers zijn echter de prestaties en die mochten er ook nu weer zijn. Liefst 54 persoonlijke records moesten er aan geloven, zodat er op de rugslag een duidelijke progressie is waar te nemen. Daarnaast is opvallend de gro te inzert van de deelnemers, alsmede de goede ambiance. Steeds is er tijdens de zowel in het Kolpa- als Holybad te zwemmen onderdelen veel meeleven van ouders en ande re belangstellenden. Op de rugslagnummers ver schenen nu 131 deelnemers aan de start, tegenover 120 vo rig jaar. Opvallend was de ge- like deelname van de dames en meisjes en heren en jongens namelijk 66 om 65. Van die 131 behoorden er 78 tot de wedstrijdploegen en 53 tot de recreatieve groepen. Bij de wedstrijd zwemsters werden kampioen Astrid van Irsen, Jacqueline Claas, Mirjan Hagesteïn, Paula Benne en Irma Voorham. Bij de jongens waren de titels voor Jury de Zwart, Martin Hagestein, Rei- nier van de Bend, André van der Voorden en Rob de Gier. Nieuwerkerk aan den IJssel Kees Domenie zal niet meer voor Nieuwerkerk uit komen. De Vlaardingse voet baller, die lange tijd gebles seerd en geschorst is geweest, kan zich niet verenigen met de gang van zaken bij de Nieuwerkerkse voetbalclub. „Ik lig er niet wakker van", gaf Nieuwerkerk-trainer Kees van Dijk als commen taar. „Domenie meent dat hij voorrechten verdient ten op zichte van andere spelers. Maar voor mij is iedereen ge lijk". Domenie kan dit seizoen niet meer voor een andere club uitkomen. De overschrij vingsperiode voor amateurs is ruimschoots verstreken. VlaardingenDe Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie houdt tijdens de herfstvakantie verschillende sportinstuiven. Twee daarvan hebben plaatsen in de nieuwbouwwijk Holy eti één in de Oostwijk. Deze sportinstuiven zijn bedoeld voor de jeugd van 6 tot en met 14 jaar. De kosten bedragen één gulden. In de gymzaal aan de Wielewaalstraat kan de jeugd op maandagmiddag van 16.30 tot 18 uur terecht. De recreatiehal aan de Oosterstraat biedt op dinsdag onderdak van 16.30 tot 18 uur en de gymzaal aan de Albert Schweitzersingel is op dinsdagavond van 18.30 tot 20 uur bestemd voor de sportieve Schiedam De ruime zege van damclub Schie dam op het team van Lent heeft de Schiedammers in twee opzichten goed ge daan. Ten eerste bracht het een vijfde plaats op de ranglijst. Van directer be lang is het feit dat Schie dam weer nieuwe moed put uit deze 13-7 overwin ning. De zege op Lent is geen en kel moment in twijfel ge trokken. Het feit dat Ron Heusdens aan bord één geen tegenstander had, droeg daar uiteraard het nodige toe bij. Na rustige, degelijke remise partijen van achtereenvol gens Leo Mous, Dirk van Schaik, Piet Bastïaanse en Piet Meinster brak alle weer stand bij Lent Winst van Tiny Mous (schit terend gespeeld), Leen Lij- klema (tegenstander werd langzaam van het bord ge- Rob van Eljk won zijn partij tegen Toonen-Geurts simpel. drukt) en Rob van Eijk (iet wat gelukkig in een eind spelwinst) zetten een stand van 12-4 op het scorebord. Dat Peter Lansbergen daar na verlies moest accepteren, deed niets aan de vreugde af. Zaterdag staat de ontmoeting tegen Constant uit Rotter dam op het programma, waar met veel spanning naar uit wordt gekeken. In voor gaande jaren waren Constant en Schiedam steeds in ver schillende groepen inge deeld, dus een eerdere ont moeting in competitiever band is er nog niet geweest. Gedetailleerde uitslagen Schiedam-Lent: Ron Heus- dens-M. Alofs 2-0, Rob van Eijk-L. Toonen-Geurts 2-0, Piet Bastiaanse-A. Teunissen 1-1, Leen Lijklema-P. Dïs- veld 2-0, Tiny Mous-T. Bar- ten 2-0, Piet Meinster-C. Roeleven 1-1, Leo Mous-J. Geurts 1-1, Aad Prins-T. de Bruin 1-1, Dirk van Schaik- F. Toetenel 1-1 en Peter Lansbergen-L. Aliar 0-2. VlaardingenTijdens de herfstvakantie (19 tot en met 25 oktober) wordt in het Vlaardingse Kolpabad opnieuw het vakantieta rief van één gulden toege past Iedere dag van 10-12, 12-13.30, 13.30-15 en 15.30- 17.15 uur kunnen de scho lieren tegen dit sterk ge reduceerde bedrag in het Kolpabad terecht Voorts bestaat tijdens deze schoolonderbreking gelegen heid om te zwemmen voor het internationale jeugdem- bleem. Dinsdag 20 oktober wordt voor het brons ge zwommen, woensdag 21 ok tober voor het zilver en don derdag 22 oktober voor het goud. Hiertoe staat het bad 's ochtends vanaf 9.30 uur open. Naast de badentree moet hiervoor één gulden worden betaald. Tijdens de uren van extra vrij-zwemmen is er veel spel materiaal aanwezig, onder meer loopbrug, handen, vlot ten, enzovoorts. Vlaardingen In het Vlaar dingse biljartcentrum De Grif fioen wordt dit weekeinde weer volop strijd geleverd en gevoerd. Na de serie voorwed strijden, waaraan 43 biljarters deelnamen, hebben acht leden van het district Nieuwe Wa terweg-Noord zich geplaatst voor de finale vierde klasse li bre. De acht finalisten zijn: H„- Glansbeek, J.H. Heeze (beideii BOG), W. de Groot, P. van der Have (beiden De Kroon), W. Gijtenbeek (Wilskracht), F, de Ruïjter (De Oude Markt), KL' Scholten (Centrum West) en M. van Gilst ('t Oosten). Vrijdagavond om 19.30 uur wordt een begin gemaakt met deze eindstrijd. Zaterdagmid dag staan de eerste partijen om 14.00 uur op het programma en zondagmiddag wordt al om 13.00 uur begonnen. De prijs uitreiking is zondag rond 17.08 uur gepland. Vlaardingen De zaalvoetba luitslagen van wedstrijden die begin deze week werden ge speeld, zijn: SCR-VDL 3-5, Nado V-RKWIK 2-6, Eureka- GSS 7-3, SVO-FCN'66 1-10, WICO-Demos 8-3, Uisus- WOR 1-5, PPSC-SVV 1-2. DRZ-MSV'71 2-2, BFC-Nelson 4-5, Vlaardingen-SFC 5-3, WCR-Zwaluwen 2-2, All Greens-SVDPW 6-5 en Bas van der Heijden-MW'2? 5-2. DVO^ kan voorlopig niet beschikken over Wilco Wa penaar. In de oefenwedstrijd tegen CION (2-1 winst voor DVO^) kwam de oud-spe ler van FC Vlaardingen der* mate ongelukkig terecht dat hij zijn kuitbeen heeft ge broken. Ook Bas Post, wer kend aan een rentree, kreeg last van een oude blessure. Bij dezelfde vereniging is men begonnen met het schrij ven en samenstellen van het jubileumboek. Iedereen die bruikbare informatie kan ver schaffen om tot een aantrek kelijk boekwerkje te komen, wordt verzocht contact Dp te nemen met J. de Ridder, Drs. Stijkelstraat 44, 3132 BV Vlaardingen. Hermés DVS houdt vrij dag 30 oktober de najaars vergadering (aanvang 20.30 uur). Naast de behandeling van de diverse jaarverslagen worden ook weer bestuursle den benoemd. Meest opval lende mutatie ln dit rijtje is de benoeming van Willem van der Sloot tot voorzitter van de cricketcommissJe. Gezien het persbericht uitge geven door het Ministerie van Volksgezondheid omtrent de giftige mosselen, is de ontspan- nings commissie van Martinit van mening de voor vrijdaga vond geplande mosselavond tot nader bericht uit te stellen. Degenen die al betaald heb ben, kunnen van mevrouw Hermans hun geld terug krij gen. De leden van de zaterdag- club Vlaardingen komen woensdag 28 oktober in ver gadering bijeen. Aanvang 20.00 uur. Voorgesteld wordt onder meer de contributie voor de zaalvoetballers met een tientje te verhogen. Pen ningmeester W.B. Kevenaar is herkiesbaar, terwijl HJ. van Haren, J. van der Mark en A. Stolk als nieuw be stuurslid worden voorgedra gen. Wijzigingen in de selectie van The Shell Boys. Trainer Hans Stout heeft L. de Blok en N. van der Sluis uit de selectie gezet. In hun plaats verschijnt R. van 't Zet. In verband met de jaarvergadering op dinsdag 20 oktober, is de selectietrai- ning die avond van kwart over zes tot half acht. Het bestuur van SFC ver zoekt de leden om medewer king. Niet alleen de kleed kamers zijn opgeknapt, er is nu ook een tassenrek tussen de kleedlokalen en het club gebouw van PPSC. Sporttas sen moeten dus voortaan in dat rek worden geplaatst en niet langer in het halletje van het clubhuis. Fortuna VL houdt woensdag 21 oktober het achtste herfst- toernooi voor D- en E-pupil- len. Deelnemende clubs zijn AG OW (Apeldoorn), Exceh*. sior (Rotterdam), Feyenoord (Rotterdam), Volendam en Fortuna. Aan de Marathonweg wordt om 10.00 uur een begin gemaakt met dit toernooi. Bij DRZ rijst het niet op tijd betalen van contributies momenteel de pan uit. In de weekbrief werd een zwart lijst gepubliceerd van •wan betalers1, die uit liefst zestig personen bestaat Deze lijst wordt voortaan iedere week in het clubblad opgenomen. Bij Evergreen, de Maassluise hockeyclub, heeft men de touwtjes strakker aangetrok ken. De zogenaamde nieuwe huisregels zijn: honden binnen aan de lijn, contant betalen aan de bar, alleen degenen die bardienst hebben achter de bar, geen fietsen in het clubge bouw en niet binnen hockey en.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4