4 SPOBf De Korenbeurs ontvangt koploper VZC haalt routiniers van stal Aantrekkelijk boksprogramma bij Wim de Haan Ruiters bouwen in drie fasen SPOHTKDRT De Viking op dreef Engelsen te gast bij VZC SVV terug naar zondag Zware klus voor Asvion- heren Goud en zilver voor Rob de Gier en Irma Voorham cbnderdas 22 oktober 1961 VD/SC/WW Manege Middenhof: weinig waardering voor sportraad Maassluis Begin november gaat de eerste paal de grond in, waarmee de bouw van een overdekte mane ge aan de Zuidbuurtseweg wordt gestart. Dit tot vreug de van de ruim vierhonderd leden van de paardesport- vereniging „Lickebaert" die vanaf de oprichting van hun club in 1976 meteen in het geweer kwamen om de beschikbare accommodatie, boerderij de Middenhof aan de Zuidbuurtseweg, te kunnen verbouwen en uit breiden met de voorzieningen die aan de ruitersport worden gesteld. De reeonstructiecommissie en andere bestuursorganen die 2ieh met de herindeling van Midden-Delfland bezig houden maakten een „voortvarend be leid" van de ruiterverentging echter niet gemakkelijker en het duurde ruim driejaar voor deze eerste onderhandelings ronde achter de rug was en de benodigde bouwvergunning voor een binnenmanege annex kantine en nieuwe stallen was afgegeven. Met het verkrijgen van die bouwvergunning wa ren dc problemen echter nog niet van de baan: het kostte ook nog eens een jaar om tot vergelijk te komen met de ei genaar van de grond, de Stich ting Belangen Landbouw. En gelijktijdig deed zich een nieuw probleem voor: de ban ken eisten de voor de dergelij ke transactie gebruikelijke ge meentegarantie en binnen de gemeente Maassluis blijkt men daar maar weinig voor te voe len, IN'iel haalbaar De verantwoordelijke wethou ders Smit en Van de Knaap zien maar weinig in de plan nen van de paardesporters. Tijdens de onderhandelingen gens de bestuurders van de ruitervereniging. Een voorstel om „De Lickebaert" een ge meentegarantie te verstrekken bereikte nooit de gemeente raad, „Als bestuur hebben we toen de beslissing genomen om tij delijk niet met de gemeente door Tineke Diepenhorst verder te gaan maar alles op eigen kracht te doen," aldus Bert van Teffelen, voorzitter van de ruitervereniging, „Onze volgende stap was om de bestaande bouwplannen aan te passen aan het geld dat beschikbaar zou komen door een overwaarde-hypotheek op de bijbehorende boerderij af te sluiten en te gaan bouwen in drie fasen. Dit jaar starten we met het meest urgente deel: de binnenmanege, die voldoet aan alle eisen die de hippische sportbond stelt, waardoor hier ook officiële wedstrijden kun nen worden gehouden. Met die manege is de kantine verbon den, In 1982 en 1983 volgen de nieuwe stallen. Het is een project waarmee in totaal ƒ.380.000.-- is gemoeid. Wan- wc «ju ut»iio"W5iaiKC» er h« verkrijgen van len - M.™I gemeentegarantie werd door deze leden van het college dui delijk gemaakt dat dit „poli tiek niet haalbaar" zou zijn, al kwam het „waarom dan niet" maar weinig uit de verf vol- Zou Rob Jacobs eigenlijk wel beseffen dat een bezinetank zo af en toe gevuld moet worden? Maandag na de training meld de hij zich met 'autopech' het geen niets anders bleek te 2ijn dan een lege tank. „Dat is al de tiende keer dat hij zoiets flikt", verzuchtte een te hulp geschoten kennis. Tophit afgelopen zondaga vond in Cafe Het Westen waar Rob Jacobs bedrijfsleider is: 'Geef mij maar Amsterdam...' Om het nieuwe voetbalsiee- on waardig te starten gaan de beentje van de vloer bij Olym pus. Ook wordt er bingo ge speeld. Op zaterdagavond 31 oktober is iedereen welkom. Marcel Blomsteel, hel jeugdi ge talent van DHS, is ernstig geblesseerd aan zijn. rug. Tij dens oefeningen m dienst zijn enkele onderste wervels ver schoven. In het militait-bospi- taal in Utrecht wordt Marcel Blomsteel momenteel fysio- therapeutisch behandeld. De afwijking is door de geneeshe ren inmiddels van acht centi meter teruggebracht naar 4 centimeter. TSB gaat zeevissen. Vislief- hebbers kunnen zich nog steeds opgeven bij J. van Brandwijk. De kosten bedra gen 25 gulden. Niet alleen de mosselliefheb bers komen aan bod op de mosselavond van Evergreen. Voor diegenen die liever geen mosselen eten zijn er heerlijke kip en vleessalades. Het feest ~*aat gepland op 13 november. ne Baas, de oefenmeester VO'32 heeft problemen _v ztjn selectie. Het aantal gebleseerden neemt nu wel erg grote vormen aan. Addy Nijssen, Wilco Wapenaar, Bas Post, Martin Brouwer en Jan Scheepmaker zijn niet inzet baar vanwege verschillende kwetsuren. Wil Vlietstra en René Philip zijn weer redelijk opgeknapt, maar het is nog maar de vraag of zij kunnen spelen tegen Eglantier Boys. Hei slechte weer van de laat ste dagen zal Gertie Baas dus be3t uitkomen..., MVV '27 roept de leden op om als bloeddonor op te treden van Het. Nederlandse Rode Kruis. Een half litertj'e bloed kan namelijk iedereen wel missen. Tactisch laat het be stuur wel weten dat mensen die zoveel alcohol nuttigen dat ze uw bloed kunnen drinken, beter thuis kunnen blijven. Het komt anders zo vreemd over als iemand uw bloed toe gediend krijgt en hij of ztj be gint te lallen en waggelend het ziekenhuis verlaat™ Gezien de grote politieke meningsverschillen in de Schiedamse raad, is het nog maar de vraag of de politici eensgezind naar buiten zullen treden om de pers te bestrij den. ste bouwdrukte achter de rug is willen we opnieuw contact zoeken met de gemeente om alsnog die garantie te verkrij gen. We kunnen en willen ons niet zomaar neerleggen bij de beslissing zoals die nu gevallen is, want die beslissing werd ge baseerd op onjuiste en onvolle dige gegevens die ambtenaren hebben verstrekt Het grieft dat het bestuur van de paar- desportvereniging „Licke baert" nooit is uitgenodigd om die gegevens toe te lichten of te verduidelijken: het grieft ons nog meer dat vanuit de sportraad weinig of geen belangstelling is getoond voor de Maassluise ruiters. We heb ben er weinig waardering voor dat tijdens al dat betaald ver gaderen aan de belangen van onze vereniging volledig voor bij werd gegaan". Vlaardingen De waterpo- loërs van De Vinking hebben een uitstekende prestatie gele verd door Numansdorp met 7- 5 te verslaan. Beiden stonden voor de onderlinge confronta tie op een gedeelde tweede plaats met drie punten. Viking toonde zich legen Numansdorp duidelijk de sterkste. In de eerste twee perioden lie pen de Vlaardingers weg van de tegenstander, maar in de derde periode kwam Numans dorp nog even sterk terug. De gasten hadden toen een num- merieke meerderheid die zij goed uitspeelden: 4-4. In de laatste periode stelde Viking orde op zaken en won uiteid- nelijk verdiend met 7-5. Komend weekeinde speelt de Viking tegen stadgenoot WIK. WIK speelt in de competite een ondergeschikte rol. De Vlaardingers hebben tot nu toe nog niet een wedstrijd ge wonnen. Viking moet, gezien de huidige krachtsverschillen, kunnen winnen van WIK. Winst voor De Viking is nood zakelijk om bij te blijven bij koploper AZL. Schiedam Het op de voor laatste plaats geklasseerde De Korenbeurs ontvangt zater dagavond koploper Tempo Team. De Amsterdammers zijn ondanks het vertrek van Han Gootzen toch weer op weg naar een nieuw succes. Juist het afgelopen weekeinde werd met succes een aanval van concurrent 't Hooge Huys afgeslagen. De Korenbeurs zal aan de fraaie positie van Tempo Team niet kunnen tornen. Met de onverslijtbare Bert van der Helm en René Hijne heeft het team nog erg veel klasse in huis. Ook de steeds wisselend optredende derde spelers Win- nubst, Rademaker en Noor mogen er zijn, In het verleden speelden de Schiedammers tegen Tempo Team altijd de betere wedstrij den. Weliswaar werd er meestal verloren, maar inci denteel was er toch wel een succesje weggelegd. Derhalve kan het een een erg aantrek kelijke wedstrijd worden, te meer daar Bert van der Helm Jan Vlieg zal het zwaar krij gen tegen Tempo Team. het moet opnemen tegen Hans Lingen. Top Bert van der Helm, Nico van Slobbe en Hans Lingen maken al lang geen deel meer uit van het nationale team, maar be horen nog altijd tot de top. De jeugd heeft hen nog niet kun nen verdrijven. Nico van Slob be is nationaal kampioen, ter wijl Bert van der Helm en Hans Lingen respectievelijk de tweede en derde plaats inne men. Voor Hans Lingen is het te ho pen dat hij nu eens wat meer steun krijgt van zijn medespe lers Ron van der Aa en Jan Vlieg. Dit duo scoorde in de vijf gespeelde wedstijden slechts tweemaal. De voorlaat ste plaats van De Korenbeurs is daarmee ook snel verklaard: De westrijd in De Beurs start cro 18.00 uur. In de tweede divisie B begint NOAD eveneens aan de re turns. De op de tweede plaats staande Schiedammers reizen naar Veghel, waar TTCV als gastheer optreed. De eerste ontmoeting werd probleemloos door NOAD gewonnen, zodat ook nu geen problemen wor den verwacht. Schiedam Een uiterst aan trekkelijk boksprogramma heeft Wim de Haan, van de felijknamige boksschool uit chiedam, samengesteld voor bokswedstrijden die komen de maandag 26 oktober in de boksschool van Wim de Haan worden afgewerkt. De wedstrijden aan de Lange Haven 15 beginnen om 20.00 uur, terwijl de zaal al om 19.00 uur geopend is. Gebrek aan belangstelling is er zeker niet. De plaatskaarten aan de ring zijn al uitverkocht, ter wijl er nog slechts 25 kaarten zijn voor de rang ring spe ciaal. Deze kaarten kosten 20 gulden. Het volledige programma voor de boksavond in Schie dam luidt als volgt* Midden- gewicht A-klasse: Makkink (De Haan)-De Heer (Maar- sen). Wel tergewicht A-klas- se: Franken (De HaanRVan Eemeren (Helmond), Weber (Helmond-Bartus (Hoboken). Lichtgewicht welter A- klasse: Aly Yerself (De Haan)-Peinen (Breda). Zwaargewicht A-klasse: Willems (Helmond)-Houbijn (Hoboken). Weltergewicnt B-klasse: Lichtenberg (De Haan)-Van den Hoek (Leeu warden), Middengewicht B- klasse: De Ruiter (De Haan)-De Kok (Breda). Wel- tergewicht B-klasse: Yeyim (De Haan)-Berning (Gemert). Als omlijsting van het pro gramma komen ook een aan tal junioren in de ring. In de gewichtsklasse liehtwelter B komt Mulder (De Haan) in actie tegen Botsma (Leeu warden). In de klasse veder gewicht C bokst Uyshl tegen Sas (De Haan). Ook komen een aantal nieuwelingen uit Rotterdam en Den Haag in actie. Vlaardingen De goede contacten tussen de Vlaardingse zwemclub VZC en de En gelse zwemvereniging Scarborough, wor den dit weekeinde weer nauwer aange haald. Als vervolg op het bezoek dat VZC afgelopen Pasen aan Engeland bracht, ko men de Engelsen nu naar Vlaardingen. Vanmorgen zijn zij met de boot in Europ- port aangekomen om vervolgens direct naar het Kolpabad te gaan voor de officië le ontvangst. D zwemclub Scarborough komt uit de ge lijknamige Engelse plaats. De afvaardi ging naar Vlaardingen bestaat uit veertig zwemmers en zwemsters, alsmede vijftien begeleiders en supporters. De Engelse gas ten worden bij pleeggezinnen onderge bracht Tijdens de uitwisseling wordt uiteraard ook gezwommen. In wedstrijdverband zelfs tweemaal. Vrijdagavond tijdens een driekamp in Monster tussen Scarborough, VCZ en Hippo Campus uit Monster. De wedstrijden worden afgewerkt in het zwembad Masemunde in Monster, omdat het Kolpabad vrijdagavond niet beschik baar is. De tweede wedstrijd wordt wel in het Kolpabaci gezwommen. Alleen VZC. en Scarborough komen dan in actie. Voor de Engelsen is dat een goede gelegenheid om zich te revancheren voor de tijdens de Paasdagen geleden nederlaag. Niet alleen het Wemmen komt aan bod tijdens de uitwisseling. Het programma laat voldoende ruimte voor andere activi- tieten. Zo is er zaterdagavond in De Lijn draaier een disco voor de jeugd en voor de ouders en begeleiders een gezellig samen zijn. Morgen, voor de wedstrijd in Monster, wordt er een tour door de streek gemaakt. Met twee bussen wordt er dan vertrokken naar de molens in Kinderdijk, het safari park Beeksebergen en wordt er tevens een bezoek gebracht aan een klompenma kerij. De uitwusseling tussen Scarborough eb VZC eindigt maandagmiddag. Om 14.45 uur verzamelen de Engelsen zich weer bij het Kolpabad om daarna af te reizen naar Engeland. Schiedam SVV ziet voorlopig af van voetbal len op zaterdagmiddag 17.00 uur. Het bestuur van de Schiedamse eerstedivi- sionist heeft besloten om met ingang van J5 novem ber de thuiswedstrijden weer op de zondagmiddag te laten spelen. Uit een en- quete, die zaterdagmiddag onder de toeschouwers werd gehouden, is geble ken dat de helft van de 800 ondervraagden een voorkeur'had voor de za terdag en de andere helft gaf de voorkeur aan de zondag. Met de wintermaanden voor de deur durft het be stuur het niet aan om nog langer op zatermiddag 17.00 uut te spelen. Afgelo pen zaterdag goot het van de regen en togen slechts 900 mensen naar Harga om getuige te zijn van de wedstrijd SVV-FC Am sterdam. Ook de daling van de kan- tineomzet heeft een rol ge speeld in de besluitvor ming. Op zaterdag is het altijd al druk bij SVV in verband met de vele jeugdwedstrijden. Op zon dagmiddag komen de meeste mensen weer terug om te kijken naar het eer ste. Nu SVV op de zater dagmiddag speelt vallen de grote inkomsten op de zondagmiddag grotendeels weg. Op 2 november komen de vereniginen die deel heb ben genomen aan het ex periment bijeen om van gedachten te wisselen. SW wil nóg bezien of het na 1 maart terug kan naar de zaterdagmiddag. Geeft de KNVB geen toestem ming om te spelen op za terdagmiddag 17.00 uur, dan wil SVV desnoods op de zaterdagavond gaan spelen. De aanvangstijd wordt dan 19.30 uur. Schiedam „Ik zou al dolge lukkig zijn met een gelijkspel". Tot deze uitspraak komt As- vion-coach Jan Wattez aan de vooravond van het belangrijke .treffen tegen Forward. Asvion zal het in. Tilburg zwaar krijgen. „Omdat die ploeg zowel aanvallend als verdedigend sterk is. Wij zijn nu nog ongeslagen en hebben nog altijd goede uitzichten op een topplaats. Maar hetzelfde geldt voor Forward. Vandaar dat ik blij ben met een gelijk spel". z Asvion, dat afgelopen week- einde HQCO nog terugwees, speelt derhalve dezelfde taki tiek als vorige week. „Met twee spitsen en een versterkt middenveld", zegt Jan Wattez^ De opstelling zal echter één wijziging tellen. Doelman Erik Engelkes staat weer in de basis ten koste van Maico Verbeet- Vlaardingen In de landelij ke competite blijft VZC het goed doen. In de het in het ei gen Kolpabad gezwommen wedstrijden tegen Poseidon '56 en Luctor et Emergo Legden de Vlaardingers beslag op de trweede plaats. VZC had xn deze wedstrijd twee routiniers opgesteld, Rob de Gier en Irma Voorham. Dit duo bleek het zwemmen nog niet ver leerd te zijn. Pp de 100 meter vlinderslag legde Rob de Gier (23) beslag op de eerste plaats in 1.01.8, Op de 200 meter rugslag kwam hij tot zilver in 2.24.4, Irma Voorham (18) scoorde op de 10Q meter rugslag eveneens een tweede plaats in 2.14.9. De doorgewinterde zwemmers bewijzen derhalve nog regel matig hun waarde voor VZC, zeker op de korte afstanden. Door minder trainingsarbeid gaan de langere afstanden moeizamer, al mocht de twee de plaats voor Rob de Gier op de 200 meter rug er toch zijn. Dc Vlaardingse jeugd is echter sterk xn opkomst. Met voor VZC de prettige bijkomstig heid dat die opkomst zich over de volle breedte manifesteert Dat bleek weer eens op de 4 maal 100 meter wisselslag. Daar waar Poseidon zich sterk had getoon op de individuele nummers, reikte het op deze afstand slechts naar een derde plaats. VZC, met Paula Benne, Esther de Koning, Mirjam Hagestein en Monique van der Lee, werd op dit nummer eerste in 5.08.2. Ruim voor Luctor et Emergo en Poseidon. De breedte in de Vlaardingse ploeg bleek ook bij de jongens onder de 16 jaar op de estafette en de 4 maal 100 meter vrije slag. Reinier van der Bend, Herman Bouman, Marco van IJzerloo en Robert de Vries wonnen dit nummer in de uit stekende tijd van 4.14.0 voor Poseidon en Luctor et Emergo. Prestaties De individuele prestaties van de zwemmers en zwemsters mochten er ook zijn. Vier maal goud, zeven maal zilver en zes maal brons werd er behaald. Bij de meisjes onder de 16 jaar behaalde Jaqueline Claas (12) goud op de 100 meter rug in 1.15.3. Mirjam Hagestein be haalde goud op 100 meter vrij in 1.06.3. Astrid van Irsen scoorde zelfs tweemaal goud. Zij werd eerste op de 100 me ter vrij en op de 100 meter rug. De zilveren medailles werden behaald door Carola van der Burg, Monique van der Lee,' Reinier van der Bend, Irma Voorham, Herman Bouman, Johan van Hees en Rob dê Gier. Brons was er voort Paula Benne, Esther de Koning, Marco van IJzerloo, Sandra Don, Esther Brouwer en Reij nier van der Bend. De eindstand van de wedstrijd was als volgt: 1 Poseidon (Rid* derkerk): 2 VZC; 3 Luctor et Emergo (Middelburg). 2

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4