Heuse huisdieren gekeurd Massaal welkom bij behouden thuiskomst 'Inspraak VCP centrum rommelen in de marge Wijk vereniging Hoevenbuurt luidt de noodklok Roelfsema slaat paal kruisgebouw Politie valt stil op rijksweg 20 Gerard Boender: PvdA-bestuur wil Ipi Tombi niet in Passage Financiële basis te smal Negenjarige Wijnand genas van leukemie D'66 kan kiezen uit vijf leiders Maassluise politie pakt auto inbrekers SCHIEDAMSCHE COURANT baandag 26 oktober 19B1_ - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - _105de jaargang no. 209 - .6 PAGINA'S Schiedam Verbazing over heerste bij langsscheurende automobilisten toen een poli tieauto plotseling op de rijks weg tot stilstand kwam. De '605' bleek ïonder benzine te zijn gekomen voor de afslag Schiedam en dan willen ook patrouille-auto's van de poli tie geen meter verder meer rijden. Tot grote schrik van de agenten bleek ook de gastank in de auto helemaal leeg en dus moest er van het hoofbureau aan de Lange Nieuwstraat iemand met een jerrycan benzine de rijksweg op, om zijn stilgevallen colle ga's weer op gang te helpen. 'Financieel doemdenken is slechte zaak' Vlaardingen Pvd A-raadslid Ge rard Boender verzet zich in het partijblad Achterban tegen het financieel doemden ken, dat hij heeft ge proefd uit de presen tatie van de gemeen tebegroting van vorig jaar, In kranteverha- len direct na die pre sentatie kwam naar voren dat financiën- wethouder IJsbrand van der Velden de toekomst nogal som ber inziet, omdat er Schiedam De kinderen die zaterdagmiddag naar Klaphuis Zuid in de Dwarsstraat gingen hadden allerlei soorten dieren 'meegenomen naar de 'heuse huisdierenkeuring'. Heuse honden, heuse katten, heuse cavia's, marmotten, konijnen en goudvissen werden op de tafel van de heuse keurmees ter J. Hoes gezet. De kinderen kregen adviezen voor de ver zorging van hun huisdier, en aan het eind van de middag een diploma waarop stond dat ze het beest goed verzorgden. De keuring zou om twee uur beginnen, maar bijna een uur vantevoren stonden er al kin deren, vaak vergezeld van ou ders. met huisdieren op de stoep. De organisatoren kon den het niet over hun hart verkrijgen om hen te laten wachten, en dus werd maar wat eerder begonnen. Er heerste een verwachtings volle stemming bij de kinde ren die met een aangelijnde hond, een kat op schoot of een tas met een heel klein huisdier erin op hun beurt zaten te wachten. De keurmeesters van de Hoogvlietse Kleindieren Sportvereniging stelden de kinderen op hun gemak, beke ken de dieren, vroegen of de nagels wel regelmatig geknipt werden en of de beesten wel genoeg te eten kregen. Twee broertjes hadden een bakje met goudvissen naar het clubhuis gebracht. „En wie zorgt nou voor die beestjes als jij weg bent?" vroeg de keur meester. „M'n broertje." De keurmeester weer: „En als die er niet is?" „Dan zorgt m'n moeder d'rvoor." Daarmee was de keurmeester gerustge steld: „D'r is dus overal reke ning mee gehouden." Vlaardingen Inspreken op het verkeerscirculatieplan (VCP) blijft volgens VVD- raadslid Floor Quasi „rom melen in de marge". De randvoorwaarden waarbin nen mag worden ingespro ken laten volgens hem niet meer ruimte. Quast had fikse kritiek op de onlangs gepresenteerde hoofdlijnen voor het VCP. „Je spreekt als gemeente een wens uit en zorgt er dan voor dat je door je cijfers gelijk krijgt." Hij doelde daarbij op de cijfers over gevaarlijke kruispunten, Onduidelijk bleef of die ongelukken mo gelijk waren onstaan door al cohol of doordat de verkeers lichten al uit waren. „Bekijk die cijfers nog eens kritsch", vroeg Quast. Van gemeentezijde werd dui delijk dat die cijfers inder daad opnieuw bekeken kun nen worden. Over dat 'rom melen in de marge' werd echter wel gevallen. Een woordvoerder: „De varian ten moeten allemaal nog in gevuld worden. Dat betekent in feite de totale inrichting." 'Waarom bromfietsen prioriteit?' Vlaardingen „Brom fietsen zijn onvriendelijk voor het milieu. Ook de verkoop loopt terug." Floor Quast (VVD) be grijpt niet waarom in de hoofdlijnen van het ver keerscirculatieplan bin nenstad zo'n prioriteit aan het bromfietsverkeer wordt gegeven. Volgens hem kan dit be perkt blijven tot fiets en bus. Schiedam Het bestuur van de PvdA in Schiedam is ge kant tegen opvoering van de Zuidafrikaanse musical Ipi Tombi in het Passagetheater. In het vrijdag verschenen partijblad Voorwaarts staat dat het bestuur er schriftelijk bij burgemeester en wethou ders op aangedrongen heeft om de voorstelling op 1 no vember ongedaan te maken. Dat is gebeurd in navolging van het Schïedamse comité Zuid-Afrika. Overigens wijst tot nu toe niets erop dat Ipi Tombi ook inderdaad wordt afgelast. B en W van Schie dam zouden onder andere Vlaardingen als voorbeeld willen nemen: ook daar werd na enige protesten besloten om de omstreden musical toch in de Stadsgehoorzaal op te voeren, wat gebeurde op 30 september. Vlaardingen De wijkvereniging Hoevenbuurt heeft er ge noeg van om financieel te teren op loterijen, tombola's, het ophalen van oud papier en relatief hoge prijzen voor de be zoekers. „Het wordt de laatste tijd steeds moeilijker om £i- nanciëel rond te komen", schrijft voorzitter Jos Sloot namens het bestuur van de vereniging in een brief aan de Vlaarding- se raadsleden. De wijkvereniging reageert hiermee op het opnieuw niet honoreren van haar wensen in het sociaal-cul tureel plan voor 1982. De Hoevenbuurt had tegen die afwezing een bezwaar schrift ingediend, maar ook dat leverde geen geld op. Als reden voor die afwijzing gaf de gemeente haar eigen slechte financiële situatie. De wijkvereniging heeft nu de noodklok geluid. ,3innen het bestuur heerst algemene twijfel aan het voortbestaan van onze wijkvereniging", schrijft het bestuur. De Hoevenbuurt betoogt, dat ze in haar bijna driejarig be staan een volwaardige instel ling op het gebied van club- en buurthuiswerk is gewor den. De wijkvereniging heeft ruim duizend leden, en zo'n dertig activiteiten in het pakket. „Het allerbelangrijk ste is echter dat de activitei ten worden gedragen door de bewoners", staat er in de brief. De wijkvereniging hoopt aanstaande vrijdag op een bingo-dansant de tien duizendste bezoeker van het jaar te verwelkomen. Het bestuur vindt de finan ciële basis langzamerhand te smal worden. Het schrijft dan ook aan de raadsleden: „Voor het bestuur wordt deze druk te groot; wij vra gen u met klem om alles in het werk te stellen om het thans voor u liggende voor stel om te buigen naar een voorstel, waarboven staat: gehonoreerd." De wijkvereniging maakt zich duidelijk zorgen om het niveau van de sociaal-cultu rele voorzieningen in de wijk. „Holy heeft al zo wei nig. Laten we proberen om te behouden wat er nu is." De Hoevenbuurt denkt dit te kunnen bereiken met een to tale subsidie van bijna veer tigduizend gulden. Daarvan kunnen een kantoorruimte waar ook vergaderingen kunnen worden gehouden, de organisatiekosten, en de huur van het wijkgebouw De Deel, een sportzaal en schoollokalen worden bekos tigd. nog maar weinig speelruimte is voor het maken van nieu we plannen voor de gemeente. Boender interpreteert die uit spraken als een apat hische opstelling, die er op neer komt dat de gemeente niets an ders overblijft dan op de winkel passen. „Uit een dergelijke apatische opstelling zou geconcludeerd kunnen worden dat er niets meer mogelijk is. De slechte financiële positie van de ge meente dreigt daarbij ge bruikt te worden om alle nieuwe investeringen of nieuwe subsidies af te wijzen. Voor nieuwe wensen is dan geen geld, maar kredietover schrijdingen zoals bij de CAI of tekorten bij gemeentelijke diensten worden automatisch geaccepteerd. Ik wens me te gen een dergelijk doemden ken, waarbij de financiële nood als kapstok wordt ge bruikt om alle nieuwe wen sen aan op te hangen, te ver zetten." Volgens Boender zijn er wel degelijk méér mo gelijkheden dan alleen 'op de winkel passen', al wordt het volgens het raadslid wel steeds noodzakelijker om be staande uitgaven op de be groting nog een te overwe gen, als er nieuwe wensen zijn. In een reactie op de uitspra ken van Boender ontkent wethouder Van der Velden, dat er van apathie sprake zou zijn. Het gaat volgens hem niet om 'op de winkel passen', maar om het oppas sen dat de kwaliteit van al lerlei bestaande voorzienin gen niet achteruitgaat, „waarmee ik bedoel dat je niet kunt blijven bezuinigen op onderhoud van scholen, wegen, kinderspeelplaatsen, groenvoorzieningen, singe- londerhoud en dergelijke. Dit heeft niets te maken met doemdenken, maar alles met dóórdenken, omdat het ver oorzaken van achterstallig onderhoud uiteindelijk duur der uitkomt.", aldus de wet houder. „Aan geloof in eigen kracht ontbreekt het mijns inziens niet, maar de macht moet wel door eendracht ge maakt worden." Vanaf het balkon keek Wijnand naar het grootse welkom, compleet met muziek-en majorettencorps, waarop de buurtbewoners hem onthaalden. Schiedam Op de Nieuwe Maasstraat in de Gorzen stonden zaterdag om zes uur drommen mensen, die de negenjarige Wijnand van Hernen verwelkomden bij zijn terugkeer thuis na meer dan een half jaar geleden in het ziekenhuis te zijn opgenomen voor leukemie. De meelevende buurtbewoners hadden niet op een paar centen gekeken en lieten een mu ziek- en majorettencorps aanrukken om de behouden thuis komst te vieren. Het bericht, op drie april van dit jaar, dat Wijnand van Her nen leukemie had, was voor de hele buurt een schok. Wij nand werd opgenomen in het Sofia2iekenhuis, waar hij tweeëneen halve maand lag. Zijn redding was dat zijn zusje Astrid hetzelfde ruggemerg had als hij. In het Leidse Academisch Zie kenhuis werd het ruggemerg getransplanteerd, en Wijnand genas. Buurvrouw Heinsbroek, die de jongen vaak in het zie kenhuis bezocht: „Hij heeft zich fantastisch gehouden, voor iemand die zo jong is en zo lang in het ziekenhuis moest liggen." En zaterdag om tien uur was het dan zo ver, dat de ouders Wijnand konden gaan halen. De buurt had zich erop ver heugd; er was geld ingezameld om cadeautjes te kopen, en het huis aan de Nieuwe Maasstraat was feestelijk versierd met lampjes en vlaggetjes. Buur vrouw Heinsbroek, die geld ophaalde in de straat: „De hele straat heeft enorm meegeleefd. We hebben bijna vijfhonderd gulden opgehaald." De buurt kocht voor Wijnand een bestuurbare elektrische speelgoedauto en een fototoe stel. Ook zijn zusje Astrid, die per slot van rekening zo'n be langrijke rol had gespeeld bij de genezing van haar broertje, werd niet vergeten. Voor haar was er een grote knuffelhond. En die avond stond de straat vol. Wijnand en zijn familie stonden op het balkon te ge- rieten van het welkom. Het muziekcorps Juliana speelde 'For he's a jolly good fellow*, de majorettes voerden een show op, er werd gejuicht en geapplaudiseerd. Wijnand had de kraag van zijn jas omhoog, en schoot plaatjes van het feest met zijn nieuw verworven bezit, het fototoe stel dat hij van de buurt had gekregen. Toen het muziek corps uitgespeeld was klonk het 'Lang zal hij leven', ge volgd door een massaal drie werf hoera. Wijnand van Hernen genezen en wel thuis tussen de bloemen, met het fototoestel dat hij van de meelevende buurt kreeg. Schiedam Van de bijna twintig kandidaten voor de nieu we D'66-fractie hebben zich er vijf beschikbaar gesteld voor het lijsttrekkerschap. In een vergadering, die pas rond de jaarwisseling zal worden gehouden en waaraan een presen tatiebijeenkomst van de kandidaten voorafgaat, kiest de achterban zijn leider uit de vijf democraten Vincent Broeke (oud-gemeenteraadslid), Rob Hijmans (huidige raadslid), Henk Bonzet (bestuurslid Schïedamse Gemeenschap), Mar cel Houtkamp (vice-voorzitter) en Adri Reijnhout (voorzit ter). Houtkamp werd in onze krant van donderdag als voorzitter omschreven, maar dat berust op een misverstandje, ontstaan door zijn voorzitterschap van een belangenvereniging in Woudhoek-Noond en zijn perscontacten namens D'66. Hout kamp is plaatsvervangend voorzitter en vervangt Reijnhout bij gelegenheid. D 66 houdt op 5 november een ledenvergadering voor de Schïedamse afdeling in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Die avond staat in het teken van het onderwijs. Speciale gast is de gemeentelijke onderwijsconsulent Lex Tigges. die overigens lid van de PvdA is. Na de pauze is er gelegenheid tot discussie over het Schïedamse onderwijs. Dc bijeenkomst begint om acht uur. Wijkbijeenkomst in Babberspolder Vlaardingen In het kader van het halfjaarlijks wijkover leg komt een delegatie van het lüllege van B en W (waar schijnlijk bestaande uit de wet houders Jelie Wijnstok en Bas Goudriaan) donderdag 26 no vember weer naar Ambacht- Babberspold er. Agendapunten voor dit wijk overleg kunnen tot en met de eerste week van november bij het wijkcentrum worden inge diend. Na jaren vertraging: Schiedam De bouw van het nieuwe kruisgebouw aan de Van Zwindensingel zal vol gende week dinsdag eindelijk worden gestart. Oud-burge meester Harm Roelfsema, die tevens oud-voorzitter van de kruisvereniging is, zal de eer ste paal de grond in slaan. De voormalige burgemeester kan worden gezien als de 'mo tor' achter het kruisgebouw. Tijdens zijn ambtsperiode wer den de initiatieven genomen om tot een nieuw gebouw te komen. Na belangrijke vertra gingen in de voorbereidingen is de kruisvereniging blij dat nu daadwerkelijk met de bouw kan worden begonnen. Na de eerste officiële hande ling zal dit heugelijke feit dan ook worden gevierd met een borrel in de Noordmolen. Maassluis De politie van Maassluis heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee jongens uil die plaats gearres teerd op verdenking van een groot aantal inbraken in auto's. Met de aanhouding van deze jongens van zeventien en achttien jaar hoopt- de politie de lange serie autoinbraken in de afgelopen nachten te heb ben opgelost. De jongens heb ben al een paar van de vele in braken bekend. Veel automobilisten in Maas sluis zijn de afgelopen nachten opgeschrikt door inbraken in hun voertuigen- De nacht van donderdag op vrijdag vertoon de een piek in dit opzicht; toen werd in maar liefst negentien auto's ingebroken. In de daar op volgende twee nachten werden uit zes auto's zaken ontvreemd. De twee jongens werden door omwonenden gezien toen zij met hun 'werk' bezig waren. Op grond van de signalemen ten werden ze nog diezelfde nacht door de politie opgepakt Bij de diefstallen werden twaalf radio-cassetterecorders, dertig tot veertig cassetteband jes, autopapieren en zonnebril len buitgemaakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1