4 SPORT DHS: het venijn zit in de staart Van Pelt en Van Hagen geselecteerd Laatste vi j f minuten doen Hermes DVS goed Oranje Nassau op kop llis» SPORIKORT Lrjfl Schiedammers pas in slotfase langs DRL RKWIK laat punt liggen jan van der Velden: 5Al met gelijkspel verzoend9 - VVON- demonstratie nu in Broekpolder Scheidsrechter verschijnt niet Excelsior'20 deelt met VEP maandag 26 oktober 1981 VD/SC/WW Schiedam Het venijn bij DHS-DRL zat hem in de staart Waar het me rendeel van de spelers zich al had neergelegd bij een gelijkspel, veerde Joop Koster nog eenmaal op. De weinig in het stuk voorkomende linkerspits van DHS ging dan einde lijk wèl op de solotoer. Dribbelde het straf schopgebied in waar hij op klassieke wijze werd 'gepakt' door Ton van Gent. Strafschop oor deelde scheidsrechter Jan Krouwel uit Den Haag en hij deponeerde de bal gedecideerd op de stip. Robert Koorenge vel, onbetwist de beste man van het veld, belast te zich met karwei, dat hem vervolgens geen problemen opleverde; 2- 1. Het bracht de zege bij de meeste gelukkige ploeg. Een deling had een juiste weer spiegeling geweest. DHS-oe- fenmeester Wim Verboom oordeelde dan ook eerlijk: „Een gelijkspel had inder daad de verhouding geweest. Ik vond ons voor de rust dui delijk de beLere ploeg. Hiel den ons goed aan de afspra ken, maar na de hervatting gaven wij het middenveld uit handen en daar profiteerde DRL goed van." DHS speelde tegen DRL vooral in de eerste helft een bekeken wedstrijd. Het tech nisch begaafde elftal van de Rotterdammers werd op ei gen veld vastgezet, waardoor André van Maaren in de voorste lijn geïsoleerd kwam te staan. De ooit een blauwe maandag voor SVV uitko mende speler had het dan ook moeilijk tegen de strin gente dekking van 'bijter' Jan Kerkhof. Het liep bij de door Chris Woerts Schiedammers in die fase van de strijd. Jan Kersse- meijer schoof goed op vanuit de achterste lijn naar het middenveld, om zelfs in de spits gevaarlijk te worden. Robert Koorengevel, die zijn direct tegenstander Harry Godvliet herhaaldelijk dolde, stond aan de basis van de openingstreffer. Hij kapte Godvliet uit en zijn voorzet op maat belandde precies op het hoofd van de inkomende Jan Kerssemeijer die met een fraaie knik de bal in de krui sing deponeerde: 1-0. Overwicht Van het voor de rust zo do minerende spel van DHS. was na de hervatting weinig meer over. Het middenveld liet te veel gaten vallen, waardoor DRL aan een zeker overwicht kon bouwen. Wim Verhoorn nogmaals: „Pim Visser gaf zijn directe tegen stander te veel vrijheid, waardoor deze het spel kon gaan maken. Als ik na de ge lijkmaker niet ingrijp verlie zen we zelfs de wedstrijd nog." Verhoorn greep precies op tijd in. Juist op het moment dat André van Maaren op fraaie wijze voor- de gelijk maker had gezorgd en DHL dacht door te drukken her stelde hij de rust op het mid denveld. De zwoegende, maar weinig effectief spelen de spits Joop Molendijk werd vervangen door Jan Vierge ver. Het versterkte midden veld van DHS controleerde de wedstrijd om in ieder ge val het gelijke spel vast te houden. DRL bleef komen, maar kon niet meer gevaar lijk worden. Joop Koster aan de andere kant wel. Durfde hij het aan om een mannetje te passeren en het resultaat was navenant. De door hem veroorzaakte penalty bete kende de beslissing van de wedstrijd. Joop Molendijk stuit op twee verdedigers var. DRL De rossige spits van DHS kwam niet i in het stuk voor. 5 Leo van Hagen legt aan voor de vrije trap die luttele seconden later een beslissende wen ding geeft aan het duel Hermes DVS-Papendrecht- Vlaardingen De techni sche commissie van het district West II heeft twee spelers uit deze regio op genomen in de selectie voor spelers onder 23 jaar. Het gaat om de Schiedam mer Leo van Hagen (Her mes DVS) en de Vlaardin- ger Edward van Pelt (W Vlaardingen), die morgen avond om 20.00 uur in de Broekpolder in aktie ko men. Uit deze groep van 28 spelers wordt op een later tijdstip de defenitie- ve keuze gemaakt door TC-voorzitter Toob Rem mers en zijn 'scouts'. De geselecteerden zijn: Paul van der Mijn (Barendrechl), De sportredaktie van deze krant heeft zich woensdag avond, wanneer op Harga de wedstrijd tussen journalis ten en politici wordt ge speeld, verzekerd van de steun van Bas van Noort- wijk. De SW-doelmao zal speciaal voor deze krant kri tisch zijn ogen laten glijden over de verrichtingen van de gemeenteraadsleden en ver slaggevers. Dezelfde Van Nooriwijk na zijn (eerste) gele kaart, ont vangen omdat hij een weg werpgebaar naar Gerard de Schepper had gemaakt: „Ik zwaaide naar de scheidsrech ter, maar ik geloof dat hij me niet zo goed begreep." Als alles meezit, staat de overdekte tribune -ran SVV er woensdagavond piekfijn bij. De opknapbeurt is in middels achter de rug. In de loop van vandaag en mor gen hopen vele werkwillige handen vijfhonderd van de duizend kuipstoeltjes te plaatsen om de ingebruikna me van de lichtinstallatie nog feestelijker te maken. Tot nu toe werden 31 kuip jes (a LOOD gulden per stuk) verkocht Het Schiedamse gemeente raadslid Luud Snel (CDA) laat werkelijk geen moment onbe nut om zich van alle facetten van de voetbalsport op de hoogte te stellen. Temidden van sigaar rokende cracks als Rob Kiebert. Cor lange regen jas' Peitsman, Bas van Noort- wijk en Ruud van Dijk liet Snel zich bij Hermes DVS-Pa pendrecht uitgebreid informe ren over de handelingen die hij woensdagavond zelf moet verrichten. Het elftal van de Schie damse gemeenteraad begint gestalte te krijgen. Uit het stadskantoor werd verno men dat Nlcolai Dielemans, Cé Brouwer, Ton de Vos, Huib de Ruiter, Reinxer Scheeres, Herman Post hoorn, Arie Verlinde, Els Heiwig. Jantje Boonstra, Luud Snel zeker op de gras mat hun 'kunsten' zullen vertonen. Burgemeester John te Loo is eerste reser ve. Peter Feelders van GTB staat de laatste weken stevig in de belangstelling. De mid denvelder van de Schiedamse afdelingsclub heeft twee uitno digingen voor woensdagavond op zak. Eentje voor de Schie damse selectie en eentje voor de RVB-selectie, die die avond tegen DOS'32 speelt als voor bereiding op het Vijfbonden- toernooi. Wim de Haan hoopt bin nen een week of twee weer inzetbaar te zijn. De midden velder van Hermes DVS trainde vorige week al voor zichtig met de groep mee, al meed hij voorzichtigheids halve de duels. ..Het gaat steeds beter", haalde hij na de geflatteerde 3-1 zege op Papendrecht opgelucht adem. „Ik denk dat ik bin nen een paar weken weer kan spelen". Gelet op de grote hoeveel heid water op het veld van CKC Spirit, overwegen enkele leden van deze korfbalvereni ging om een onderafdeling op te richten. Afhankelijk van de weersvoorspellingen zal het een waterpolo- of een schaat- safdeling warden. Ofwel.... DHS'er Robert Koorenge vel was niet voor niets uit blinker tegen DRL. Verlost van alle 'barenszenuwen' speelde de jonge vader van de van gezondheid ^lakende dochter Jolanda tegen De Rotterdamse Leeuw een goe de wedstrijd. Wilco van Buuren, Peter Men- heere, Eric Wolf (allen DHC), Roel-Jan Abbas (Excelsior M), John Lorié, John Teunissen (beiden FC Den Haag), Leo van Hagen (Hermes DVS), Gertie Boere (De Musschen), Timo Gerlof (Noordwijk). Nico Hoogwerf (NSW), Dave van Asch, R. Steenhuizen (beiden Overmans), Hans van Dongen (Papendrecht), Theo Guyt, Martin van der Plas (beiden Quick Boys). R. Klein (Roo- denburg). Peter Olyhoek (RVC), Peter van der Linde (SC Feyenoord), Harry Hen te- naar (Unitas), H. van Leeu wen. N. Oosterlee (beiden UVS). Edward van Pelt (VV Vlaardingen), Wijnand van Loon (Xerxes), JJ. Buys, Cees Boon (beiden Zwart Wit'28), Ron van Leeuwarden (Zwijn- arecht) en Ron Hoogwerf (IFC). 's-Gravendeel Een onnodig verüespunt, zo omschreef RKWIK-trainer Herman Wmk het 2-2 gelijkspel tegen 's-Gravendeel. De Vlaardingse vierdeklasser was in de Hoek- sche Waard de betere ploeg, maar was niet bij machte de geboden kansen in een ruime overwinning om te 2etten. Via Din de Rond opende RKWIK de score. De getalen teerde spits ving de bal met de borst op en haalde onmiddel lijk vernietigend uit. Een fout je van Cees van Haaster. die zich het verrassen door de scherpe zon, bracht 's-Graven deel voor de eerste maal op ge lijke hoogte. Nog voor de pauze zette Peter de Witte RKWIK andermaal op voorsprong. In de tweede helft werden bij RKWIK Jur de Rond en Peter de Witte met blessures vervangen door respectievelijk Albert Duque en Boudewijn de Ridder. Uit een omstreden vrije trap te kende s-Gravendeel de defi nitieve gelijkmaker aan. In de ietwat hard verlopen wedstrijd verdwenen Hans de Groot (wegtrappen van de bal) en Peter de Witte (aanmerkin gen op de leiding) in het arbi trale zwartboek. Schiedam Wegtikkende seconden zorgden alsnog voor een spontaan feestje op een 85 minuten lang angstig doods Harga. Waar Papendrecht en Hermes DVS onomstote lijk vrede leken te hebben met de dreigende 1-1 de ling, daar sloeg de span ningsmeter in de laatste vijf minuten plotsklaps om in Schiedams voor deel. Twee in recordtijd gescoorde doelpunten ver losten een onthutst Pa pendrecht van de (onge slagen) koppositie, die het via de zwaar overtrokken 3-1 nederlaag moest over handigen aan een nog al tijd met maximaal rende ment opererend Hermes DVS. Teleurstelling droop derhalve van het gezicht van verliezen de trainer Wout Plaisier, die niet zo zeer het (te) behouden de spel van zijn ploeg bekriti seerde, alswel de arbitrage van de Hagenaar Van der Klaauw. door Donald Bax een broer van de oud-minister. „De schuld van de scheids rechter", bromde hij, vol inge houden woede. „Een normaal duel om de bal en hij geeft Hermes zo maar een vrije trap cadeau", doelde hij Op de spel hervatting waarmee de Schie dammers de basis legden voor de 2-1 voorsprong, omdat libe ro Leo van Hagen via de rug van 'goudhaantje' Fred Meer hof de verraste Jos van Giers- bergen volslagen ui: balans joeg. Hoofdrol De van voorstopper tot spits omgetoverde Meerhof vertolk te inderdaad een hoofdrol. De besnorde zwaargewicht teken de met twee forste uithalen voor het eerste en het derde doelpunt en zorgde er 'per on geluk' voor dat zijn rug de aanleiding vormde voor de be slissende treffer van deze pril le topper. „Vooral voor Fred ben ik blij dat het zo gelopen is", glunderde Jan van der Velden, die tevens verklapte niet meer ap de twee punten te hebben gerekend, „Hij heeft iedere wedstrijd weer iets lan ger de kans gehad om zich tge bewijzen. En je ziet het. Hij schopt er twee in en bij de derde verandert hij de bal van richting". „We speelden stukken minder dan de laatste wedstrijden", mokte Plaisier verder. „Ook Jos van Giersbergen die in de beginfase gewoon niet bij de les leek te zijn", uitte hij aan het adres van zijn doelman, Hetgeen al in de vierde mi nuut werd geïllustreerd toen de West Il-sluitpost totaal niet reageerde op een ongevaarlij ke terugspeelbal van voorstop per Wim ter Stege. Zodat het allerminst verwonderlijk was dat Van Giersbergen zes mi nuten later mistastte op het ze ker niet lastige afstandschot van Meerhof, dat wonderwel de eerste handeling op het sco rebord tot gevolg had. Het was eigenlijk het enige hoogtepunt van de eerste helft, waarin Van der Klaauw met zijn snerpende fluittonen iede re vlotte aktie een halt toeriep. Papendrecht, zonder de aan de lies gekwetste Frans Lytjeboer zocht het in hoge ballen, waar Hermes-doelman Bob Molen dijk en voorstopper Jan den Tuinder niet de minste moeite mee hadden. Dat weinig intel ligente beeld sleepte zich na de verschillende trainerstoe- spraakjes voort. Al kwam Pa pendrecht steeds beter uit de verf en ook verdiend op gelij ke hoogte, toen Sjaak van Giersbergen met een puntertje de chaos in de Hermes-defen sie afstrafte. Vervangingen over en weer bleven uiteraard niet uit. Bij Hermes verdwenen Hans de Roos en Rob van Vooren voor Jerry Visser en Marcel Braat en aan Papend rechtse zijde mochten Ron Bos en Mark Rennert hun trainingspakken uittrekken ten koste van Ron Femandes en Peter Keizer. Veel zoden zetten deze ingre pen echter niet aan de dijk. Papendrecht toonde zich tech nisch weliswaar iets vaardiger, maar het had te weinig terug van de dosis karakter die Van der Velden zijn ploegje nu al heeft ingepompt. Tot in de laatste vijf minuten de vlam in de pan sloeg. Inge leid door de door Meerhof van richting veranderde vrije trap van Van Hagen en gecomple teerd door opnieuw Meerhof die een vlekkeloze Goudriaan (Van der Velden: „Een kracht van onschatbare waarde")-Vis- ser-aanval steenhard achter Van Giersbergen kanjerde. Plaisier tot slot: „Niet te gelo ven, die scheidsrechter. Die man kon de wedstrijd niet aan. Hooguit geschikt voor een der de- of vierdeklasser". En Van der Velden eerlijk: „Ik had me al met een gelijkspel verzoend. Maar ik vind dat we dit heb ben afgedwongen door tot de laatste seconde te blijven gaan..." pij jhhhh Oranje Nassau sloop via eenm 6-4 overwinning op Tempo naar de koppositie. Vlaardingen Tegen Tem po wonnen de korfballers van Oranje Nassau verdiend met 6-4. Door deze overwin ning nestelden de Vlaardin- gers zich weer op kop in hun klasse. De wedstrijd tegen Tempo was eigenlijk al na tien minuten beslist. Een erg sterk draaiend team nam door treffers van Leo van der Bie (tweemaal) en Jacob van der Kooy royaal afstand van de tegenstander. Oranje Nassau speelde waar schijnlijk de beste wedstrijd van het seizoen. De aanval draaide als vanouds. Alleen met het scoren hadden de Vlaardingers nog wat moeite. Na de hervatting was Oranje Nassau superieur. De Vlaar- dingers verzuimden echter om de meest fra- ie kansen te benutten. Tempo kon terug komen, maar verder dan vier treffers kwamen de gas ten niet. Antoinette Vermey, Sjanie Bot en Cob, van Keu len verzorgden de -est van de Oranje Nassau pro 'uctie. Vlaardingen In verband met de slechte toestand van het (verlichte) trainingsveld van SVV heeft de afdeling Rijnmond van de WON de demonstratie van NAC-trainer Jo Jansen, die voor vanavond op het programma staat, ver plaatst naar het complex van de VV Vlaardingen in de Broekpolder. Het aanvangs- tijdstip blijft ongewijzigd: 19.30 uur. Van 19.30 tot 21.00 uur geeft Jansen een praktische demonstratie, waarna later in het clubhuis van Vlaardingen gelegenheid tot discussiëren is met de dit seizoen zeer succes volle oefenmeester. SchiedamMartinit had dit weekeinde wel de beschikking over een goed bespeelbaar veld, maar nu kwam de scheidsrechter niet opdagen zodat de wedstrijd tussen Mar tinit en SSW niet doorging. J.W. Rijsdam uit Leiden was onbereikbaar, zodat de gasthe ren probeerden bij andere om liggende verenigingen een KNVB-seheidsreehter op de kop te tikken. Dit lukte echter niet, zodat beide partijen on verrichter zake huiswaarts keerden. Het Vlaardingse Fortuna reis de voor niets naar Gouda. De Haagse scheidsrechter G.H. van der Kolk inspecteerde het laag gelegen veld van Gouda grondig en constateerde dat er misschien gespeeld kon wor den als de drassigeplekken 'weggeprikt' werden. Aan dit' verzoek kon echter niet vol- daan worden, zodat een bom- volle bus luttele uren later aan - de Marathonweg terugkeerde. WoerdenExcelsior '20 heeft, tegen VEP het vierde competi- tiepunt behaald: 1-1. In een gelijkopgaande wedstrijd wis ten de Schiedammers in dé* eerste helft een 0-1 voor,-ong- te nemen uit een rc >rmeli^, doelpunt van Edwin 'Pino' van der Hoeven. De tweede helft was, op het tweede veld van de Woerden- se club. een kopie van de eer ste. Excelsior's laatste man' Hans Smolders moest twee maal de bal van de lijr halen.- Aan de andere kant wis.en re-^ gelmatig Edwin en Peter van^ der Hoeven gevaar te stichten.' De mannen van trainer Piet' Roozen hielden tot drie minu ten voor tijd de voorsprong vast. Een goed ingestudeerde^ vrije trap van de thuisploeg' zorgde voor de aansluiting-. Excelsior'20 is dus nog steed?" ongeslagen en telt met één overwinning en twee delingen beslist mee.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4